Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Andras-G: Az internet veszélyei [2. rész] - Facebook Marketpalce
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 13 – Néhány egyszerű, de finom étel
- Andras-G: #Kószagondolat - eMag tapasztalatok 2026-ban
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- talmida: My Art II.
-
LOGOUT
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
ubyegon2
#10667
üzenetére
Nem tudom, furcsa, amit írsz. Én is Intel Wi-Fi kártyát használok iwlwifi-vel, és nem kell semmit trükközni Archon NetworkManagerben sem, hogy legyen net.
De a NetworkManager Arch alatt amúgy sem zavarhat be, mert alaptelepítésben nincs! Már az Arch live média bebootolása után is wifi-menu-t kell indítani, ami indítja az adott SSID-re a wpa_supplicant és még utána kézzel dhcpcd-t is kell hívni, hogy ha Wi-Fi-vel telepítesz és azt akarod, hogy legyen net. Telepíthetsz telepítés előtt is a live rendszerre NetworkManagert, de kell hozzá net, hogy lefusson a pacman, de ugye itt az a lényeg, hogy nincs net, és az ördögi kör bezárul.
Szóval alapból működik a kártya, meg up state-ben van, de ahhoz, hogy tényleges, konkrét Wi-Fi AP/SSID-hez kapcsolódjon akármilyen Wi-Fi kártya, ahhoz kell valami keretprogi. Nyilván ezt a NetworkManager is megoldja, ha telepítetted (vagy valami behúzta függőségnek, mint pl. a Cinnamon és települt), az indul systemd szervice-kén, és az nm-appletben vagy nmtui-ban vagy más hasonlóban (pl. Cinnamon NetworkManager-es appletje) eltárolt konfiguráció alapján meghívja az utoljára használt kapcsolatot, az eltárolt jelszóval és még a dhcp-t is beüzemeli.
Többet között ezért jó megtanulni Archot telepíteni, mert átlátod ezeket a dolgokat, és nem leszel sem Mentacukorkára, sem LMDLowfaxra, sem Cinmanóra, sem PPA-ra rászorulva. Ezért írom mindig, hogy nagyon kényelmes a Mint meg az Ubuntu, amíg megy. Csak egyszer nem fog menni valami (Wi-Fi, UEFI boot, stb.), és nem érted miért.
Egyébként ugyanennek kéne lennie Debian minimal netinstall esetén is, csak ott még az egész annyival van nehezítve az Archhoz képest, hogy ott engedélyezni kell a nonfree tárolót, abból feltenni az adott Wi-Fi kártyához való firmware csomagot (ha igényli, de jó hír, hogy szinte mindegyik igényli), de ez Parabola-n, Trisquel-en is így van. Archon telepítve van az egységesített linux-firmware csomag, amiben AMD CPU mikrokód, összes Wi-Fi firmware (Realtek, Atheros, Intel), stb.. bele van integrálva és automatikusan felkerül alaptelepítésben. Alig van 1-2 egzotikus firmware, ami nincs benne mégse a linux-firmware Arch csomagban, pl. Intel CPU mikrokód (az külön csomag) meg 1-2 nagyon egzotikus hardver firmware-e (általában szkenner, nyomtató, webkamera, stb.), de erre is szokott lenni külön csomag.
Mint mondtam, az Arch-klónokat nem ismerem, ilyen Antergos, meg Archeoakármicsodák, mert nem éri meg velük szenvedni, rendes Archot kell megtanulni telepíteni helyettük. Egyedül a Manjaro a kivétel, mert az nem egyszemélyes házi fork, hanem nagyobb projekt, akinek nincs meg a tudása még az Arch-hoz, annak érdemes próbálkoznia vele.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Kés topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Netfone
- Spórolós topik
- Idő előtt felbukkant a Galaxy A57 egy európai webshopban
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Befutott a régóta várt, sok P-maggal kitömött, LGA1700-as Core sorozat
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Telekom mobilszolgáltatások
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Xbox / Microsoft Store feltöltőkártya kód (digitális, HU) több címlet, több db, azonnal, olcsón
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- CÉGEK FIGYELEM!! iPhone 11 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - 27% ÁFA-S SZÁMLA Kártyafüggetlen, 100% Akks
- 234 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- Samsung Galaxy Book PRO 2 /i7-1260P/16GB/512SSD/AMOLED/13.3/Intel Iris Xe/Gari
- Sandisk Portable SSD 2TB!
- Dell Wyse 5470,14",FHD,Touch,N4100 CPU,8GB DDR4,128GB SSD,WIN11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Rowon