Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) Dluinet válasza Steady74 (#20500) üzenetére


Dluinet
nagyúr

multigép

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20502) Steady74 válasza Exodion (#20499) üzenetére


Steady74
addikt

Ezt a megoldást szkippelem ennyi türelmem tuti nem lenne :DDD végigvágni, tuti nem lenne egy mélységben a vágás, aztán a véső... hát marad vagy a szilikonos megoldás simán vagy felteszek egy ledprofilt, utóbbit este letesztelem, akad otthon valami egy darabbal megnézem.
Köszi szépen a segítséget végig!

(#20503) beers válasza Steady74 (#20498) üzenetére


beers
addikt

Felső maró?

M&N

(#20504) Steady74 válasza beers (#20503) üzenetére


Steady74
addikt

nem tudom leszedni a munkalapot

(#20505) mzso


mzso
veterán

Helló!

Ilyen hosszú lámpákból 120-150cm van olyan ami falra plafonra szerelhetőnek van szánva?

Ilyen "bútorvilágítóknak" mondott lámpákat látok amiknél problémás, hogy oldalt csatlakozóval jut hozzá áram. Ami elég hülyén nézhet ki ha a plafonból jön, meg ott éktelenkedik általában egy kapcsoló is az oldalukon, meg amit látok tiplivel rögzíthető tartókapcsok sem valami gyönyörűek.

Valami olyan kéne ami összeilleszthető és hátul végigvezethető/beköthető vezeték, és közvetlenül rögzíthető. De lehet a mai világban egy ilyen egyszerű és praktikus dolog is sci-fi.

Vannak ilyen méteresek önmagában de azok brutálisan erősek ahhoz hogy többet rakjak hosszában, és jóval drágábbak is.

Más:

LED szalagból ami állítható színhőmérsékletű*, magas CRI-jű van jobb ennél: ANRO LED LED szalag beltéri 3528-120 (12 Volt) - CCT meleg+hideg fehér CRI=90? (Jobb alatt hatékonyabbra, vagy még magasabb CRI-jűre, vagy sűrűbb LED-esre gondolok)
Épített már ilyet valaki fali vezérléssel? Van igényes megoldás szabályzókra, kapcsolóra és a driver elhelyezésére?
Meg akkor még olyan profil is kéne ami nem szűkíti be a sugárzási szöget és opál búrás.

*Legalább is remélem, hogy van olyan vezérlő amivel lehet keverni a színhőmérsékleteket és nem csak külön lehet szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#20506) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Konyhaszekrény aljára szerelt LED-szalagot szeretnék lecserélni. Jelenleg 60led/m-es, hideg fehér szalag van, de nem tetszik a színe, és gyengének is érzem.

Milyen szalagot ajánlanátok helyette? kb 2,5m kellene, 36w-os táp van hozzá (12V).

[ Szerkesztve ]

(#20507) Steady74 válasza petyus_ (#20506) üzenetére


Steady74
addikt

Nálunk jelenleg ilyen ledszalag van, ezt cserélem le ilyenre. A mostaninak elég a fényereje bőven. Feleségem a meleg fehéret szereti én a hideget, ezért cseréle. Kapcsolóval be tudom majd úgy kapcsolni, hogy vagy hideg/meleg/természetes fehér legyen, sőt még a bekapcsolási fényerőt is be fogom állítani, nem szeretem, ha reggel kómásan kisüti a szememet.

(#20508) macilaci78 válasza petyus_ (#20506) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nemigen lehet megb@szni a fizikát, 36W táphoz 30W-ig érdemes nézelődni, ez 12W/m, vagyis 1A/m szalagot jelent. 5050/60, vagy 3528/60 szalag jöhet szóba, ami nagyjából 1000-1200 lumen/m.
Nálam 3528/120 szalag van, 2400 lumen/m, de már 20W/m, esetedben 60W tápegység lenne a javasolt.
Nekem 4000k színhőmérséklet vált be konyhában.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20509) Steady74


Steady74
addikt

12V-os led világításhoz milyen átmérőjű kábel javasolt (min/normál/max)? 24V-ra ugyan ez lenne a kérdésem. Utóbbi esetben a ledszalag 6.5m hosszú, a táptól 3m-re van a led szalag, első esetben 80cm-es ledszalagok vannak egyesével vezérlőre kötve. Köszönöm.

(#20510) Dr. Szilikát válasza Steady74 (#20509) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Terhelésfüggő, azaz áram (amper), illetve teljesítmény (watt).

A feszültség csak a szigetelés szempontjából édekes, 48 V törpefeszültség alatt nicsenek komoly igények.

(#20511) Steady74 válasza Dr. Szilikát (#20510) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi.

A 12V-os ledszalag 10W/m teljesítményű, ebből 1m-es darabok lesznek vezérelve egy 4 csatornás relén keresztül, egy ha mondjuk 4 méter világít is, akkor az 4x1m. Mondjuk a táp és a relé közötti távolság 6m, a relé és a led szalagok közötti távolság 3-6m. A 24V-os ledszalag és a tápja közötti távolság 3m, az 14-16W/m fogyasztású, 6.5m-es. Mondjuk ezt lehet érdemes a másik végén is megtáplálni.

(#20512) Exodion válasza Steady74 (#20511) üzenetére


Exodion
aktív tag

24v-os szalag sokkal jobban bírja mint a 12v-os változatai. 19.2W/m 24v CCT szalag 8m és egy oldalon megtáplálva is szuper.
Amit írtál 4db 1m 10w szalaghoz 6m távra 1.5mm2-es vezetéket kellene tenni. Amúgy erre vannak webes kalkulátorok is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20513) Steady74 válasza Exodion (#20512) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi!

A CCT szalag egyoldali megtáplálása megnyugtató hír, hogy nem kell átvezetékelnem a konyhaszekrényt, hogy a másik végére is elvigyem a tápot :R Melyik az a ledszalag, ami ennyire "bika"?

a 12V-os szalagra viszont kicsit elmértem akkor gondolatban a méretezést, 0,75-öt gondoltam. 7W-os fogyasztást mutat a fogyasztásmérő konnektor kb. 80cm ledszalagra, amire mondjuk a gyári adat 16,5W/m.

(#20514) Exodion válasza Steady74 (#20513) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ez: [link]

.75 az biztosan kevés 12v mellett. Én már 4m távolságra is 2.5mm2-t húztam, mondjuk csak azért mert van vagy 300m még belőle :DDD

(#20515) Steady74 válasza Exodion (#20514) üzenetére


Steady74
addikt

COB-t választottam CCT-s led szalagban, annak 16W/m a teljesítménye.

Azért a 2,5mm kicsit túlzás :DDD akkor lehet, hogy a táp és a 4 csatornás relé közé rakok vastagabb kábelt, a relé és a ledszalagok közé meg vékonyabbat. Utóbbi szett konyhaszekrény fiókvilágítás lesz.

(#20516) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Egy Hisense 65A7GQ tv hátuljára szeretnék venni led szalagot. Létezik pnp megoldás, amivel nem kell foglalkoznom forrasztással, mókolással, hanem csak felragasztom, bedugom az usb-be és örülök?

Köszönöm!

(#20517) macilaci78 válasza Slyer (#20516) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20518) Slyer válasza macilaci78 (#20517) üzenetére


Slyer
senior tag

Az jó hír! Tudsz esetleg konkrét típust mondani? :R

(#20519) st6969 válasza Slyer (#20518) üzenetére


st6969
őstag

Hát sok paramétert nem adtál meg, de én pl. Aliexpressről vettem 1,99$-ért USB-be dugható led szalagot, a fő oldalon megtalálod (az 1,99$-os akcióknál). Még színes gombos távirányító is van hozzá. 1m hosszú. Még nem tekertem le a gurigáról, de bedugtam, működik, de semmi többet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki...

(#20520) macilaci78 válasza Slyer (#20518) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link], konkrét típussal nincs tapasztalatom, de itt és a házi barkács topikban is többször előjött a téma.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20521) roki1968


roki1968
lelkes újonc

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen márkájú, típusú LED "izzót" érdemes venni? E27 foglalat.
Vettem már többféle márkát is, Philips, Asalite., de mindegyikkel az a nagy problémám, hogy úgy zúgnak, hogy engem irritál, főleg csendes helységben. Ami meg benne volt, azt már nem lehet kapni, így az a típus nem játszik. Az Avide márka volt.
Köszönöm a segítséget !

[ Szerkesztve ]

(#20522) macilaci78 válasza roki1968 (#20521) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Zúgást én is tapasztaltam, tapasztalok az új helyen is. Egyik lámpábannzúg, a másikban nem, ugyanaz a led. Amelyikben zúg, abban csinálja a Philips, V-Tac, Eglo, Optonica is, persze eltérő mértékben.
Szóval ennek fényében vedd komolyan az ajánlásokat. Attól, hogy másnál nem zúg, nálad még csinálhatja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20523) st6969 válasza roki1968 (#20521) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
Földelt a lámpabúra?
Én így jártam egy külföldről rendelt Xiaomi okoslámpával. Amikor felszereltem, téptem a hajam, hogy zúg. Túrtam a netet, és találtam hasonló panaszokat, így nem láttam értelmét visszaküldeni, főleg, hogy külföldi rendelés volt és nem is biztos, hogy hibás a termék.
Azt írták külföldi fórumokban, hogy a földelés kikötésével megszűnik a probléma. Mivel a plafonon van, az érintés kockázata így minimális, így próbaképpen kikötöttem a földelést, és láss csodát, megszűnt a zúgás. Senkinek sem javaslom ezt a "javítási" módot, mert a védőföldelés nem véletlenül van kitalálva. Talán mintha "földhurok" kifejezést mondta volna rá valaki, de nem biztos, nem emlékszem. Sajnos nem tudom, milyen módon lehet kivédeni ilyen esetben, hogy ne is zúgjon, de földelve is legyen.

(#20524) macilaci78 válasza st6969 (#20523) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem a földelt konnektorba dugott földeletlen állólámpa most zúg az előző lakásban nem zúgott. :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20525) mzso


mzso
veterán

Ilyen kialakítású lámpából (nem feltétlen pont ilyen) nem találkozott valaki hosszabbal, ami egy méternél is hosszabb, és lehetőleg nem horror áron van.

(#20526) macilaci78 válasza mzso (#20525) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Árat tekintve mi az ingerküszöböd?
Lehet kapni hasonló ledprofilt búrával, meg 2400 lm/m ledszalagot. Oké, a középen lévő lábassal kezdeni kell valamit, ha az is kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20527) xundyingx


xundyingx
tag

Hellosztok!
Streameléshez szeretnék led lámpát, konkrétan ehhez a webkamerához: [link] (Logitech C920 PRO).
Guglin rákeresve a legtöbb helyen ezt az Elgato Ring Light terméket ajánlotta, viszont egy picit drágának tartom ezt egy ilyen webcam-hoz (de lehet csak tévedek, a megvilágítás témához nem nagyon értek :D ).

Keret: 20.000 nagyon max 30.000 HUF lenne, de ha azt írjátok, hogy tényleg olyan jó lenne az előbb említett LED, lehet elgondolkodnék. Viszont bármilyen alternatívát szívesen fogadok! :)

(#20528) macilaci78 válasza xundyingx (#20527) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az Elgato egy céleszköz, ami a fizikai kialakításán is látszik. Állvány, ami a lámpán felül a kör közepén a mareát is tartja, állítható fényerő és színhőmérséklet, gondolom, vigrálásmentes is és PC-ről, vagy appal is vezérelhető.
Ha ezek közül nagyon sok dologról lemondasz, akkor vehetsz egy ledpanelt állítható színhőmérséklettel és fényerővel, vagy ledszalagból és profilból építesz magadnak szintén egy keretet akár állvánnyal, kamerarögzítéssel, megfelelő vezérlővel appal, vagy PC-vel vezérelhetőre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20529) xundyingx válasza macilaci78 (#20528) üzenetére


xundyingx
tag

Tudnál ajánlani ilyen ledpanelt? Ledszalag már van de az inkább ilyen dekorációs cucc.

(#20530) Steady74 válasza xundyingx (#20529) üzenetére


Steady74
addikt

Egy ilyen megoldás?

(#20531) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Pár napja a gyerek foggal nyomkodta az infrás RGB távirányítót. Mikor észre vettem fehéren villogott. Azóta a kék és a piros szín felcserélődött, nem csak a kék és a piros hanem a kever színek is.
Létezik, hogy ezeken a "szabványos" RGB vezérlőkön valami gombkombinációval változik melyik lábon melyik színt vezérelné? Távirányítóval nincs baj, mert másik távval is ezt csinálja, illetve ez a távirányító is jól vezérel más szalagot.

(#20532) Dr. Szilikát válasza flegga92 (#20531) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Minden további nélkül lehetséges, sőt voltak is hasonló panaszok fórumon, amikor nem jól működött, noha a bekötésben hibát nem lehetett látni.

A távszabályzók egyszerre lenyomott gombokat ritkábban kezelnek, inkább valamilyen egymás utáni szekvenciával szoktak operálni a szervizbeállítások, TV-nél stb.

Amelyik vevőben külön van egy beállításokat tároló EEPROM vagy 8 lábú flash memória, lehetne próbálkozni annak törlésével. Hátha visszaáll alapra. De előbb lementeni a tartalmat, hogy vissza is lehessen csinálni, ha lehalna.

Vagy elvileg át is lehetne másolni a tartalmat, ha egyforma a vevő.

Ebben egy PIC van:

[ Szerkesztve ]

(#20533) macilaci78 válasza Dr. Szilikát (#20532) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt hittem, csak az enyém különleges. Anno kicsi-óccsó vezérlő ugyanígy felcserélt két csatornát, de már dobozból kivéve is. Ott a nyákon megcserélve átforrasztottam a két vezetéket és ennyi. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20534) Dr. Szilikát válasza macilaci78 (#20533) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nyilván egyszerűbb felcserélni, csak én olyan esetre emlékeztem, ahol más problémák is előálltak a működésben, amin színcsere sem segített.

(#20535) flegga92 válasza Dr. Szilikát (#20532) üzenetére


flegga92
senior tag

Na tuti valami gombkombináció, mert most is kapcsolgattam gyorsan és villant egyet fehéren, most minden szín el van csúszva. Már csak a kombinációra kell rájönni :D

(#20536) xundyingx válasza Steady74 (#20530) üzenetére


xundyingx
tag

Egész jónak tűnik, főleg ennyiért!
Körülnézek itthoni boltokban, mert a külföldi rendelésektől ódzkodok (rossz tapasztalat).
Már csak azt kellene kitalálni, hogy egy ilyet mire teszem fel ha mögöttem nincs semmiféle fal. :D
Köszi!

Upd.: de ha még találnék valami ilyen ring light szerűt mint az elgato, az lenne a legeslegjobb megoldás.

(#20537) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Asztali ledes lámpát keresek gyerekeknek íróasztalra, mert emeletes ágyuk van, az alatt pedig az íróasztal. BB ajánlat jó lenne, mert 3 db kell, természetes fehér, ha esetleg dimmelhetős az pozitív de nem feltétel. Külföldi rendelés is szóba jöhet.
Köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#20538) macilaci78 válasza Flowtation (#20537) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valami ilyesmi? Ide lehet, nem egy hagyományos asztali lámpát tennék fel, mert kis területet világít meg, illetve a mennyezeti lámpa (fővilágítás) nem érvényesül. Inkább ledpanel, vagy cső/szalag. Persze ha kinövik ezt az emeletes ágy alatti íróasztal konstrukciót, akkor a világítást újra kell gondolni.
Lidl katalógust érdemes megnézni, szoktak lenni jó minőségű Livarno lámpák.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20539) Steady74 válasza macilaci78 (#20538) üzenetére


Steady74
addikt

Lakásos led kérdés, de nem benti, hanem kinti :)Ház homlokzat szigetelése kb 50cm-re van a földtől. 15cm a szigetelés+a szín, olyan 16-17 centi lehet. A lábazat szigetelése kb 5cm, így van kb 10cm mély rész, ahol most egy elbszott RGBW szalag van. A homlokzatszigetelés és a lábazatszigetelés találkozásához akarom rakni a világítást, kérdés, hogy az IP30+ledprofil, vagy IP67 és "sima felfogatás" lenne a jobb? Költségben az utóbbi, nem tudom rakható-e/érdemes-e kültérre profilba beltéri szalag. Víz igazából nem éri, esetleg fröccsenő víz, ha locsolunk néha, de akkor arra meg ott a búra. Segítsetek lsz :) köszi

(#20540) Steady74


Steady74
addikt

Van esetleg valakinek elfekvőben otthon, vagy tudja hol lehetne venni (nem találtam egyelőre) ilyen csatlakozót? 10mm FCOB CCT szalaghoz kell. Köszi

(#20541) Steady74 válasza Steady74 (#20540) üzenetére


Steady74
addikt

Bár nagyon nem pörög a topik, azért hátha: régebbi típusú led búrát keresek, az eddigi személyes és webes keresés nem hozott eredmény. Képek és méretek alább. Köszi, ha esetleg van olyan bolt BP-n amit javasoltok felkeresni, vagy máshol, akinek írhatok, hogy van-e nekik. Eddig vagy 20 helyre írtam, meglátjuk lesz-e találat. Víztisztát keresek. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#20542) Flowtation válasza macilaci78 (#20538) üzenetére


Flowtation
őstag

Egészen pontosan ilyen. Először szalagra gondoltam a fekvő rész aljára, de akkor beárnyékolják a fejükkel, ezért inkább asztali lámpát keresek, írtam is, hogy asztalra kellene. Egy egyszerű e27 foglalatos lámpát keressek akkor szerinted?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#20543) macilaci78 válasza Flowtation (#20542) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szalag is jó, de a fal felőli részre, akkor nem árnyékolja saját magát. Kb mint egy pultvilágítás.

Asztali lámpa is jó, cserélhető led fényforrást pártolom, könnyebb cserélni mint az egész lámpát kidobni. E27, E14, GU10 fronton is vannak megfelelőek.
Viszont az állítható színhőmérséklet és fényerő inkább az egybeépített jószágokra jellemző, a 20-30k-s ársávban már USB porttal rendelkező is van telefontöltésre. A Lidl-ös Livorno is okés, mások a Xiaomit dicsérték.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20544) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ILYEN led szalagot. A TV szekrény aljára lett ragasztva, nagyon meg vagyok vele elégedve, bluetoothos, van app, RGBW, minden ami nekem kell. USB-s, de fali adapterrel használom. Kipróbáltam a TV usb3.0-s csatijával, azzal is működött ahogy kell. Mivel csak 170 centi kellett, így maradt egy 30 centis darabom. Az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy másik ilyen 2 méteres szalagot, meg tudom toldani ezzel a 30 centivel úgy, hogy működjön a TV usb-ről? Nem szerenték külön tápot, mert az lenne a cél, hogy a TV-vel együtt kapcsoljon be. Mivel 65"-os a tv, így ezzel a 30 centivel megtoldva elég lenne a hossz, és akkor egy appból tudnám kapcsolgatni mind a két szalagot.

Köszönöm előre is! :R

(#20545) macilaci78 válasza Slyer (#20544) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A linkelt szalag 4W/m, tehát 9,2W a 10 méteren. A honlap elég gyökér, nem írja a szalag feszülstségét, a felelősségvállalást mellőzve mellékelt kép szerint 5V-os.
A vezérlőről egy kurta betűt nem írtál, nyilván van valamennyi veszteség rajta.
A TV-dről nem lehet semmit sem tudni azon túl, hogy van legalább 1 db USB 3.0 portja. Az USB 3.0 szabvány szerint 0,9 A, 5V-on az 4,5W.

Mindezeket egybe véve kijön, hogy papíron a felhasznált 170 centit sem kellene bírnia a TV USB portjának. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20546) mephi666


mephi666
nagyúr

üdv!

tudnátok mondani valami forrást, honnan érdemes (hazai webshopból) ilyen 200/500-as készlet led diódát venni, valamint hozzá 100-200as köteg 8-10centi hosszú mindkét felén blankolt kábelt, ellenállásokat? :) nézelődök, de csak kamuoldalakon találtam ilyeneket (ahol a "vélemények" szekciót is vateráról lopott screenshot alkotja)

...kb az lenne a cél, hogy fiunk ágya fölé kartonra egy csillagtérképet rakjak össze kartonra/farostlemezre, amit kényelmesen elvisz egy 4.5-6voltos elemcsomag :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20547) macilaci78 válasza mephi666 (#20546) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom, kiszolgálja-e az igényeidet, de Arwill-t tudom ajánlani. Ledek, vezetékek, szerszámok, ellenállások is vannak. Személyesen szoktam átvenni az online leadott rendeléseket is, de postáznak is.
A kis kábelek helyett meg vennék tekercsben, vagy méterre, meg egy elfogadható blankolószerszámot.

Conrad is becsületes, bár pár termék kimondottan drága náluk, de hatalmas a választék. Ezt-azt itt is vettem már. Forrasztóállomást, balancer kábelhosszabbítót, pár csatlakozót.

A szegedi RET is ajánlott, bár nekem nincs velük tapasztalatom, de a szegedi lokál topikban jó hírük van.

Valahol láttam ilyen projektről youtube videót. "Flat" diódát érdemes venni, aminek sík a vége, hátulról besüllyesztik a kartonba, elöl meg csak pici fúróval van átfúrva. Egy réteg festékkel lekenve már nem is látszik a furat, de a fény átjön mögüle. A furat átmérőjével szépen lehet variálni a fényesebb, halványabb csillagokat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20548) macilaci78


macilaci78
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20549) mephi666 válasza macilaci78 (#20547) üzenetére


mephi666
nagyúr

köszönöm, körbenézek ezeken :K tegnap a 0.1-es verziót összeraktam: lényegében van egy saját gyártmányú "házikó ágy", nyitott sátortetővel és kitaláltam, hogy tv dobozból tudok az egyik végére vágni egy pont rá illeszkedő elemet... egy egyenlő szárú háromszög, két szárán pedig egy-egy téglalap rögzítve, ami a felső élen zárt... ezt furkáltam át és egy 40égős, elemes fényfűzért feláldoztam a projekthez :DDD gyereknek tetszik, de annyira nem lett szép, mint ahogy előre elképzeltem, ezért gondoltam hogy párezres ráfordítással sokkal profibban meg lehetne ezt csinálni :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20550) 4D4M


4D4M
aktív tag

Üdv,

van egy pár db EGLO Connect-c led panelem. Pl Fueva C.
Jó, jó, de nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, nem praktikus és a bluetooth nem egy jó alap bármilyen értelmesebb okosotthon szabályozáshoz. Mivel maga a led panel az igényeimet amúgy kielégíti, ezért arra gondoltam, hogy csak a LED drivert cserélném le bennük, ami ilyen paraméterekkel rendelkezik:
Constant Current
in: 220-240Vac
Output: 27-31 Vdc 520 mA
Kivezetések: 30V+; CW-; WW-; R-; G-; B-

A két opció közül, hogy
1.: marad ez a driver és utána kötök egy zigbee-s controllert (például)
2.: lecserélem a meglévő drivert egy zigbee-s driverre (például)
melyik javasolt? Mire kell figyelni az új táp paraméterei közül túl azon, hogy megugorja a leadott teljesítménye a gyáriét? Van-e esetleg best buy példány a feladatra?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.