Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) mzso


mzso
veterán

Szerintetek Aldis szolárlámpából melyik a jobb a fekete vagy a fehér?

A feket nyilván jobban melegszik a rátűző napon, a fehér meg ki tudja mennyire UV álló, ha nem eléggé akkor besárgul és szétmállik.

(#20152) farkas-j válasza mzso (#20151) üzenetére


farkas-j
őstag

A fekete szín jobban ellenáll a napsugárzásnak. Nem véletlen, hogy pl. minden kültéri kábel is fekete.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#20153) mzso


mzso
veterán

Mondjuk ez tetszik a felhasználói útmutatóban a tárolás résznél: " Óvja a terméket a közvetlen napsugárzástól."

(#20154) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

A konyha nagyjából így néz ki:

A sárga helyre szeretnék ledcsíkot rakni. A konyha saga green színű, munkalap sötét szürke, az alsó és felső szekrény között metro csempe.
Fehér ledre gondoltam...
A hosszabbik 5M (4,85m pontosan) a másik 90cm. Ekkora led csíkokra lenne szükségem, illetve arra, hogy ezeket egy vagy két helyen szinkronban fel és le tudjam kapcsolni és ha lehet, dimmelni is pár lépésben. Fizikai gomb elég lenne amit a felső szekrény aljára tennék, mindkét oldalra.

A probléma a sarok, ahová nem tudok/nem szeretnék rakni ledet, hogyan lehet ezt a két ledcsíkot összekapcsolni?

Ezt hogyan és mivel tudnám megoldani? Mit ajánltok?

Köszönöm a segítséget előre is! :R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#20155) macilaci78 válasza Cold5 (#20154) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam afalban fut a 12V vezeték. Ha a munka ezen fázisán túlvagy, akkor több zónás vezeték nélküli vezérlő kell és hozzájuk több tápegység.

Amúgy lét ledszalagot össze lehet kötni vezetékkel, ami csak a legritkább esetben világít, akkor sem sokáig. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20156) Cold5 válasza macilaci78 (#20155) üzenetére


Cold5
senior tag

Hát ebből nem mindent értek... :U
Vésni, vagy mármit megbontani, most nem szeretnék, 1-2év múlvára van tervezve egy nagyobb konyha felújítás... (akkor a jobb oldali fal teljesen eltűnik és konyhasziget kerül a helyére)
Nincs ilyen ready to use cucc, amit csak felragasztok/felcsavarozok, az egyik vége megy a 220ba a két csíkot meg összekötöm valamiféle vezetékkel ami nem világít, ehhez 2 kapcsoló a két oldalra?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#20157) macilaci78 válasza Cold5 (#20156) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs, ezt össze kell legózni. Mivel a sarokba nem akarsz ledet, gondolom, vezeték se mehet, így két szettet kell venned. Mivel az az elvárásod, hogy egyszerre kapcsold a két külön szettet, ráadásul két különböző fix helyről, ezért ehhez olyan vezeték nélküli vezérlő kell, ami két külön áramkört irányít egyszerre és ehhez két távirányítót kell elhelyezned.

Mindezt összelegózhato dolgokból, tehát egymáshoz passzoló csatlakozókkal, sorkapcsokkal, érintésvédelmileg megfelelő tápegységekkel, ahol már csak a gyárilag valamilyen hosszú vezetékekt kell elrendezned úgy, hogy kinézzen valahogy és ne kapjon sikítófrászt az asszony, amikor a szekrény alját takarítja.

Egyáltalán nem lehetetlen, de kell néhány percet meditálni rajta, mire kitalálja az ember, hogy lesz jó elsőre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20158) atirag


atirag
őstag

Üdv. Találkozott már valaki olyan led hibával,hogy rndom főleg éjjel felkapcsol a led szalag.
Este lekapcsolom és néha reggel megyek és vílágít. Led szalag kapcsoló van hozzá máá a második. Az első egy olyan ami elé csak oda kellett tenni a kezem a második már konkrétan érintős. De nem hozott változást- Kb 50w és 60w-os táppal hajtva

(#20159) macilaci78 válasza atirag (#20158) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én mindig a 230V ág fázist szakítom meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20160) atirag válasza macilaci78 (#20159) üzenetére


atirag
őstag

Az messze van :)

(#20161) macilaci78 válasza atirag (#20160) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálan nem. Ott van a kapcsoló a pultnál lévő konnektorok mellett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20162) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!

Biztos sokszor előkerült már a téma, de sajnos nincs időm visszakeresni.
Kérdés: kikapcsolt állapotban, folyamatosan halványan világító ledes izzó fogyasztása számottevő lehet havi szinten? Kettő ilyen van a lakásban, egy 9 és egy 12W-os.
Az egyik erősebben világít kikapcsolt állapotban, a másik jóval halványabban.
Kb. egy hete tettem be őket.
A lakásban van még 8 darab ledes izzó ezeken kívül, azokkal nincs ilyen probléma.
Igazából nem a hibajelenség oka, illetve megoldása érdekelne, annak már utánaolvastam.
Hanem az, hogy kell-e ezzel foglalkoznom egyáltalán, ha nem zavar a dolog...számottevő-e a fogyasztásuk havi bontásban így kikapcsolt állapotban, vagy teljesen mindegy, mert nem fogyasztanak többet egyenként, mint mondjuk a videókártyámon lévő, szinte éjjel-nappal világító, nagyjából 10 négyzetcentiméternyi led?


(#20163) macilaci78 válasza Fitzgerald (#20162) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szivárgó áram, vagy induktív, a villanyóra nem méri.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20164) Dinter


Dinter
addikt

Korábban írtam a tükör lámpájával kapcsolatban, és GU5.3-ra esett a tippelés, így rendeltem két lámpát. Nem jött be sajnos. [link] [link] Ezek a alapján a következő tippem a G6.35 lenne, mit gondoltok? Vagy talán ilyen kis fénycső? [link]

[ Szerkesztve ]

(#20165) Fitzgerald válasza macilaci78 (#20163) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Rendben köszi, értem. Akkor nem foglalkozok vele egyelőre.

(#20166) mzso válasza Fitzgerald (#20162) üzenetére


mzso
veterán

Én úgy tudom méri, de nagyon jelentéktelen. (A klasszikus mérővel csak akkor ha van más fogyasztás is, mert önmagában nem bírja megforgatni.)
De amúgy szerintem érdemesebb lenne a fázist kapcsolni, hogy ne rázzon a foglalat lekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#20167) mzso válasza Dinter (#20164) üzenetére


mzso
veterán

A GU5.3 meg egyebek csak foglalatot jelentenek, nem fényforrás méretet. Előbb azt derítsd ki, hogy melyik utána meg figyelj, hogy mekkora fényforrás fér arra a helyre.

(#20168) Dinter válasza Dinter (#20164) üzenetére


Dinter
addikt

Egy kis update: van egy olyan gyanúm, hogy ez inkább fénycső lesz, csak rosszul rakták fel a foglalatot, elfordítva. És a tükör nem felragasztva van, ahogy hittem, hanem csak felakasztva, szóval nemsokára megtudom nézni a pontos típusát. Jelenlegi tippem szerint ez T5 fénycső.

mzso: GU5.3 csak 50mm átmérőjűt láttam.

[ Szerkesztve ]

(#20169) csababarca


csababarca
őstag

Sziasztok.
Épül a házunk, most a villanyszerelést csinálják, illetve az álmennyezet profilozása is elkezdődött.

Menyasszonyom valami ilyesmi világítást akar. (ez nem a mienk látványterve, csak neten talált kép).
Ami középen fut, az gipszkartonba van marva?

Illetve körbe a szélén gondolom a gipszkartonosok a profilokkal már az elején így kell játszaniuk, jól gondolom?
Előszoba, nappali a terv így megcsinálva a szélén körbefuttatva ilyen megoldással fényt.

A középső fénycsík opcionális, de érdekel, hogy az hogyan lett odatéve.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#20170) macilaci78 válasza csababarca (#20169) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jobb oldalt a tükör mögött van a szalag. Bal oldalt a szekrény körül gipszkarton álmennyezet van, ami nem ér ki a falig és a karton felől jön a fény. Középen a csík szintén a gk álmennyezetbe van rakva.
12, vagy 24 voltos rendszer, arra figyelj, hogy a tápegységnek legyen hova szellőznie, a komponensek hozzáférhető helyen legyenek (táp, vezérlő, stb) és a kikapcsolást a 230 V felől oldd meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20171) csababarca válasza macilaci78 (#20170) üzenetére


csababarca
őstag

értem.
nekünk fafödém van, gondolom akkor egy beugrót kéne neki csinálni, mert ha nem engedi ki a falig a gipszkartont, ott esetleg probléma lehet.
vagy nem tudom, megkérdezem a kartonost.

a középső marva lehet, vagy két lap közé van "beszorítva" a led?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#20172) macilaci78 válasza csababarca (#20171) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van gipszkartonhoz külön ledprofil, ami két lap közé illeszkedik, üvegszövettel, ami a kartonra glettelhető.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20173) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Egy régebbi fénycső armatúrámban ki szeretném cserélni a benne lévő 2 db hagyományos 40 W-os fénycsövet LED-es fénycsövekre.

Milyen foglalatú LED-es fénycsövek kellenek hozzá, és még ki kell-e valamit kicserélni ahhoz, hogy az új 2 db LED-es fénycső működjön is benne?
Köszi!

(#20174) macilaci78 válasza neo81 (#20173) üzenetére


macilaci78
nagyúr

T8 fénycső helyére T8-as ledet, T5 helyére T5-öt természetesen. A T8 kb 3 cm vastag, a T5 csak ujjnyi vastag. A hossza szabvány, az armatúra szerinti. 60 és 120 cm a két elterjedt méret az armatúrák terén, ehhez közeli fénycsövet keress.
A hagyományos fénycső mellett van gyújtó is, ezt a lednél csak rövidre kell zárni. Van a ledes fénycső mellé gyújtó formájú rövidzár, ha nem akarsz barkácsolni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20175) neo81 válasza macilaci78 (#20174) üzenetére


neo81
senior tag

Nem elég csak egyszerűen az új LED-es fénycső mellett kicserélni a hozzá való gyújtót, és ennyi?

Vagy ez ugyanez a megoldás, amit írtál?:

"Van a ledes fénycső mellé gyújtó formájú rövidzár, ha nem akarsz barkácsolni."

[ Szerkesztve ]

(#20176) Bozso68


Bozso68
senior tag

Most találtam rá erre a topicra.
Igaz, nem otthoni, hanem üzleti célra keresek megoldást. Kb 40db 2x36W-os régóta meglévő tükrös-rácsos armatúrába kell a hagyományos "neoncsövek" helyett LED csöveket beszereznem. A "neoncsövek" nagy lumen értéke (egyes források szerint 3350) miatt kérdezem, hogy a 2250 lumenes V-TAK LED-es csövek megfelelnek, hogy kb hasonló legyen a fényerő, mint a hagyományosak esetén? Beszámolva természetesen a körkörös és az irányított fényvetítés közti különbséget a lumen értékeknél.
Sajnos nem találok 120cm-es T8-asból nagyságrendileg nagyobb lm értékű csövet.

(#20177) Dluinet válasza Bozso68 (#20176) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Neon cső körben adja le a lument, a LED meg csak lefelé.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20178) macilaci78 válasza Dluinet (#20177) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ami tükrös armatúránál kb ugyanazt a vetítési képet adja a lámpa szempontjából.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20179) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok,milyen minőséget képviselnek ezek az avide lámpák?
[link]

(#20180) istnag


istnag
addikt

Sziasztok, elég összetett dolgot szeretnék kérdeni. Adott egy konyhabútor, ahová ledszalagot szeretnénk betenni.
Csatolok egy képet, hogy pontosan lássuk miről is lenne szó.
Zöld nyíl: ide menne ledszalag. Piros nyilas szekrényben pedig ott a 220.
Szóval onnan kellene indulnia mindkét ledszalag vezetékének. Az alsó viszonylag egyszerű, a felső már nehezebb. Ami kicsit tovább bonyolítja a helyeztet, hogy ezt a két szalagot külön szeretnénk kapcsolgatni, tehát a szekrény alá, ahonnan indul a 220 es 2-es kapcsoló lenne beépítve. Na már most, ha ezek mind nem lennének elég, jó lenne, ha Homekit támogatás is lenne.
Az alsó szakasz egyébként 1m a felső pedig 5. (a legnagyobb gond a felső, hogy oda, hogy juttassam el a 220 -at)
Milyen anyagokat javasolnátok ehhez. (Led szalag, tápegység, kapcsoló, vezeték). Ha egyben van, az lenne a legjobb :) bár ez szinte esélytelen.
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#20181) macilaci78 válasza istnag (#20180) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt egyben nem kapod, illetve nem szettben.
Az alsó szekrénybe "fővilágítás megy", ez munkafelületet világít meg. 3528/120 szalag természetes fehér színben. Bőven van fény, a melegfehér túl sárga, a hidegfehér túl kék, rgb-re nincs ott szükség.
A felső sor is szekrény, ha jól látom. Az ide szánt szalag funkciója mondja meg, mit való oda. Fővilágításnak nagy fényerő kell, dekornak elég a gyengébb szalag, esetleg RGB.

A 230V: maradjon ott, ahol van és 12 V-tal menj tovább. A szekrényt át lehet fúrni, 10 mm-es lyuk bőven elég, rajta keresztül mehet a 2×1,5 mm2-es vezeték. A szekrényen belül pedig veszel 1×1 cm kábelcsatornát, ami az oldalsó bútorlap tövében elfér. Kéne nyitott ajtóval is fotó, de én úgy csinálnám meg, hogy a jobb oldalo hosszú szárat középen táplálnám be a zöld nyíl hegyénél, a bal oldali rövid szakaszt pedig a fordulónál.

Én annak a híve vagyok, hogy a 230 V-nál kapcsoljam fel és le a lámpát, így kikapcsolt állapotban a tápegység nem lesz áram alatt: nem fog búgni, zúgni, fogyasztani, a ledszalag derengeni. Ehhez kell olyan vezeték nélküli relé, amit a homekit tud vezérelni. Ennyi azonban nem elég a szalag vezérléséhez, tehát nincs fényerőszabályzás, csak egy fix kikapcsolás, bekapcsolás.
Ha azt akarod, hogy hagyományos maunális kapcsolóról is menjen, akkor a reléhez kell egy alternatív kapcsoló is. Mintha egy folyosó lámpáját a folyosó mindkét végéről kapcsolgatnád.

Persze ezt kiegészítheted egy ledvezérlővel is, ami a 12V ágra megy, ami már tudhat rgb-t, fényerőszabályzást, színhőmérsékletet, illetve amire pénzed van. Ha neked belefér, hogy a tápegységed folyamatosan áram alatt van, akkor elég a 12V vezérlő.

Nálam a 230 V van kapcsolgatva, mint bármilyen hagyományos lámpánál. A 12V ágon van egy "analóg" ledvezérlő, ami az utoljára használt program szerint indul: 70% fényerő, folyamatos világítás. Nincs csicsázva. Korábban volt rgb, de kb fél év alatt elmúlt a varázs és ráuntunk a kapcsolgatásra.

Feszültséggenerátoros tápegység kell neked. Érdemes jó minőségűt venni, pl MeanWell. Esetedben a műanyag házast javaslom érintésvédelmi okokból. Wago csatlakozó, amit egy OBO dobozba raksz. Mindezt fel lehet csavarozni a szekrény oldalára, így nem fordul elő, hogy amikor az asszonyka a létrán pipicskedve nedves ronggyal törli ki a szekrényt, akkor magára rántsa az egészet egy lógó vezetéknél fogva, vagy a nedves ronggyal megrázó élményt szerezzen.


Ledszalag a pult fölött, tápegység jobbra a fal másik oldalán a kamrában. A jobb oldali egyajtós és a középső kétajtós szekrény szalagjai külön-külön vannak önálló profilban és vezetékkel, a vezetékek a szekrény tetején a takaróléc mögött találkoznak a 12V tápkábellel. Minden szerelhető, bontható, ha kell. És kell, mert semmi sem tart örökké.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20182) istnag válasza macilaci78 (#20181) üzenetére


istnag
addikt

Nagyon köszönöm, sokat segítettél.

(#20183) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Ugyan nem lakásban, de házkörül.

Szóval szerintetek 5 méter széles garázskapuhoz, hasonló LED világításhoz megfelelő lehet a 3528-as 120LED/m szalag?

Kültéren lesz, de lesz 1 méter eresz, esőt sosem fog kapni, szükséges a kültéri, vagy elég az IP20-as?

(#20184) PHM válasza Atomgeszi (#20183) üzenetére


PHM
addikt

Ha esőt nem is, párát mindenképp kapnak a szalagok, úgyhogy én kültérit használnék.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#20185) Bozso68


Bozso68
senior tag

Ma megérkezett a 90db lm-es fénycső, egynegyedét már fel is raktam az ősrégi armatúrákba. Ilyet még nem pipáltam, ugyanolyan kinézetű/típusú az összes armatúra, de szinte mindegyik máshogy van vezetékelve. Nem vagyok gyakorlott villanyász, kemény logikai feladat minden új belső.
A képen a jobb oldali sor már kicserélt, lemérve 18W-ot fogyasztó 120cm-es fénycsövekkel, balra meg a hagyományos, dupláját evő.
Egy kérdésem azért lenne: a betáp fázis-nulla egy kondival van összekötve. Azt meg lehet hagyni? Én eddig mindegyiket levágtam.

[ Szerkesztve ]

(#20186) Atomgeszi válasza PHM (#20184) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja igaz, meg biztos lesz olyan, hogy slaggal mosom a garázskaput.

Kínából érdemes rendelni ilyen szalagot? Itthon ahogy látom ~1k/m jön ki.

(#20187) pjen válasza Bozso68 (#20185) üzenetére


pjen
félisten

A kép alapján bal oldalt világosabb van. Vagdosd ki a kondikat, de ne dobd el, még jól jöhet, ha 3 fázisú motort akarsz 1 fázisról járatni.

(#20188) Bozso68 válasza pjen (#20187) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi! Közben lemértem egy armatúra fogyasztását eredeti csövekkel 86Wh! Átszerelve, induktív előtét kikerülve, így 36Wh! 40 armatúránál ez 40x0, 050x9=18kWh különbség egy nap, egy hónapban pedig 540kWh. Szerintem megérte a befektetés a mostani árak mellett főleg. 2250lm-es csövek, tart a fényerő, amíg tart, meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#20189) pjen válasza Bozso68 (#20188) üzenetére


pjen
félisten

Jó lesz az, biztos sokat spórolsz.

(#20190) weiss válasza Bozso68 (#20188) üzenetére


weiss
addikt

86 wattot fogyasztott egy 18 wattos cső?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20191) macilaci78 válasza weiss (#20190) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kettő. Két cső van egy armatúrában.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20192) Bozso68 válasza weiss (#20190) üzenetére


Bozso68
senior tag

2db 36W-os 120cm-es fénycső induktív előtéttel sajnos ennyit eszik.

[ Szerkesztve ]

(#20193) Atomgeszi válasza PHM (#20184) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És kell, látványosan homogénebb a 120 led/m vagy elég nekem a 60?

(#20194) weiss válasza Bozso68 (#20192) üzenetére


weiss
addikt

Bocs, félreértettem amit írtál :)

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20195) Bozso68 válasza weiss (#20194) üzenetére


Bozso68
senior tag

Visszaolvasva tény, hogy aki nem olvasta végig a beszélgetést, nem tudhatta az adatokat. A 18-36 amúgy is kavarodásra adhat okot. :)

Végre csatolni tudom a képet is. Elájultam, hogy eddig felkúszott a 2x36W-os (120cm-es hagyományos) fénycső armatúra fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

(#20196) PHM válasza Atomgeszi (#20193) üzenetére


PHM
addikt

Ez egyéni ízlés kérdése. Igazából mindkettő fénypontok füzére lesz.
Mivel gondolom a fő cél a garázskapu kontúrjainak kivilágítása,
azt mindkét szalag teljesíteni fogja.
Ha ún. dekor szalagot használsz, (Kisebb teljesítményű ledekkel van szerelve.)
akkor lehet érdemes sűrűbb szalagot venni.
(Ezekben többnyire 3528-as ledek vannak.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#20197) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot, Urak!

Időhiány miatt nem tudtam utánanézni, hogy melyik ledszalag (díszlécen lesz, kb 15 méter, az egyik gyerekszobába, színváltó) és melyik nagy köralakú lánpa (színváltó, gyerekszobába) a jó? (nem feltétlen nagyon drága legyen, jó lesz a középkategóriás)

(és kitől/hol érdemes venni)

Előre is köszönöm a választ! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#20198) v_viktor válasza Bozso68 (#20195) üzenetére


v_viktor
csendes tag

Én is hasonló átalakítás előtt állok, csak kisebb léptékben. A garázsomban van 8db hasonló lámpatest. Hol vetted a fénycsöveket?

(#20199) Mcleod


Mcleod
tag

Szervusztok!
Van most valami best buy smart lámpa a piacon? Az Obiban kapható( [link]) vajon mennyire jó választás?
Családi házba lenne rá szükség, összesen 10 db-ra, amik közül 3-at, 4-et és 2-t együtt kezelnék.
Köszönöm a segítséget!

Csak egy maradhat!!

(#20200) Atomgeszi válasza PHM (#20196) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem akkor a 120-as lesz a nyerő.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.