Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) makoss válasza edk- (#20650) üzenetére


makoss
addikt

Köszönöm.
Ezekről mi a vélemény?
[link]
Úgy értem tartós?
Léteznek ezekből olyan is ami lassú átmenetekkel változtatja a szineket? Ha már színes a LED. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20652) edk- válasza makoss (#20651) üzenetére


edk-
őstag

Ha tévéhez kell, akkor van olyan, ami ambilight-szerűen a képtartalomnak megfelelően változtatja a színét.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#20653) makoss válasza edk- (#20652) üzenetére


makoss
addikt

érdekes, köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#20654) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
2db ilyen lámpa együttes kapcsolósához milyen fali kapcsoló szükséges amivel szabályozni lehet a fényerőt? Kell figyelni kimondottan a specifikációban valamire?

[ Szerkesztve ]

(#20655) Steady74


Steady74
addikt

Van ötletetek arra, hogy CCT-s led szalagot hogyan tudok a másik végén táppal ellátni? A 24V-os ág rendben van, de ha a meleg fehér ágat csatlakoztam a - oldalra akkor nincs hideg fehér színem és fordítva. Köszi a válaszokat.

(#20656) Predator2 válasza mezis (#20623) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Elnézést a késői válaszért.

Egy átlagos hálószoba, ami igazából mindenes is. Itt a pc-m, tv-m, könyveim, legóim, cuccaim stb... Műteni nem szoktam benne ;] .
Jó lenne reggel munkába menet, egy meleg fehér világítás, amikor maszekolok valamit, akkor valami combosabb hideg fehér fény. Azért is van a 2x2 állású kapcsolóm.
A fő bajom, hogy ez a fény nem egyenletes a szobában. És gyenge is.

Ezen a képen az 1 led izzó világít.
Dr. Szilikát #20625

"Nem teljesen világos a probléma. A lámpatest fehér alapjáról visszaverődik a fény, az nem elveszett."

Igen, de nem felém világít, mint mondjuk egy kiterített led "csík" esetében. Ez (lenti kép) azért egyenletesebben szórná a fényt nem?

"Neked 3 foglalat van benne elfektetve, azt szeretnéd, hogy lefelé világítson? De az milyen E27 lámpa, ami oldalirányba világít? A menet állásáról nem is beszélve."

Félreérted, a jelenlegi rendszeren már nem tudok módosítani, valami hasonló megoldás érdekelne mint ami fenti képen is van.

"A képeden egyébként nem izzó szerepel, hanem kompakt fénycső. Rokonnál van ilyen kombináció (UFO-lámpák és meleg fényű kompakt fénycső), tűrhető amúgy."

2db kompakt fénycső van a hosszabb használathoz, tudtommal azok nem szeretik ha kis időre vannak kapcsolgatva, és egy led izzó, ami jobban bírja ha csak kis időre van felkapcsolva, illetve ha az megy nem kell akkora fény sem.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20657) t72killer válasza Predator2 (#20656) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, az inhomogenitásba nagyon belejátszik, hogy vízszintesen van a foglalat. A korong sokkal jobb, bár sose láttam ilyet, nem tudom hogy lehet abba a búrába beapplikálni :F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20658) edk- válasza t72killer (#20657) üzenetére


edk-
őstag

Ki kell berhelni belőle az E27 foglalat és ha fém a lámpatest, akkor kis mágnesekkel rögzíthető a kerek panel. Általában vele adják a mágneseket.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#20659) t72killer válasza edk- (#20658) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20660) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt a LED spektrumot vajon hogy csinálják [link] ? Ránézésre és a yt videós tesztekből nem úgy tűnik, hogy két különböző színű LED lenne a körtén. Kamu lenne vajon? Mert ahhoz elég komoly gyártó :F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20661) weiss válasza t72killer (#20660) üzenetére


weiss
addikt

Szemre ez egy generic fehér led spektruma.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20662) t72killer válasza weiss (#20661) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annak egy csúcsa van a narancs/vörös tartományban, ennek kettő. High-cri cuccoknál szoktak ilyesmire odafigyelni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20663) rita7107 válasza szricsi_0917 (#20654) üzenetére


rita7107
aktív tag

Ezt a márka/típust tudom javasolni. Megbízható, jó minőségű termékek.
[link]

(#20664) üzenabakusz


üzenabakusz
tag

Van valakinek bármilyen tapasztalata ezekkel a márkákkal kapcsolatban?
https://www.bestbyte.hu/E27/Emos-ZQ5140-classic-A60-60W-806lumen-E27-LED-gomb-izzo-p207314.html
https://www.spar.hu/onlineshop/steck-806-lm-9w-e27-led-lampa/p/446652009

(#20665) macilaci78 válasza üzenabakusz (#20664) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az Emos elvileg nem rossz, gyakorlatilag kb 8 éve vettem egy Emos márkájú USB töltőt és zúgott bármilyen terhelésnél. 2×2,1A, 5V, mindegy volt, hogy egy darab okos karkötő volt rajta, vagy 2 db tablet, vagy semmi.
A Spar-os termék gyártója magyar. A Steck tulajdonosa egy szintén magyar tulajdonú cég, amelyik épületgépészettel és acélszerkezetek gyártásával foglalkozik. Ennek már magyar magánszemélyek a tulajdonosai. A Steck 2012-es alapítású, a tulajdonosa 2006-os, mindkét cég prosperál, köztartozásmentes adózó legalább 9 éve és nem nyertek közbeszerzést. Szóval nem egynyári cég, ha valami gond lenne, tudod érvényesíteni a garit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20666) Dr. Szilikát válasza macilaci78 (#20665) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nem gyárt ez sem, ahogy írják is, nagyker cég, Kínából nagyban rendel, ezért rányomják nekik még a Steck nevet is. Csak egy példa, az ismerős kínai zseblámpák:

https://www.steckhungaria.hu/termekek/8/led-elemlampak/

"Nagykereskedőként kizárólag viszonteladók részére értékesítjük termékeinket, biztosítva Partnereink versenyképességét és színvonalasságát a végfelhasználói piacon."

[ Szerkesztve ]

(#20667) Steady74 válasza macilaci78 (#20665) üzenetére


Steady74
addikt

Mit minősít az, hogy nyert-e valaki közbeszerzést, vagy sem :F

(#20668) worxland válasza Steady74 (#20667) üzenetére


worxland
addikt

2012-ben alapított cégnél azt jelenti, hogy nem a jelenlegi kormány holdudvarába tartozik - mert közbeszerzést 2010 óta más nem nyer. Ha így is prosperál, akkor azt saját pénzéből és nem közpénzből tudta elérni.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20669) Steady74 válasza worxland (#20668) üzenetére


Steady74
addikt

Ez így hülyeség.

(#20670) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van olyan telós app, amivel pl egy fotósorozat segítségével lumen-értékeket lehet mérni?
Egy papíron 60 és egy 180°-os megvilágítási szöggel bíró égő fényteljesítményét-hatékonyságát szeretném összemérni, így már nem elég a "mérünk egy pontban a lámpa alatt oszt nyert a nagyobbik" megközelítés.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20671) worxland válasza Steady74 (#20669) üzenetére


worxland
addikt

MIért is?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20672) macilaci78 válasza Steady74 (#20669) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sajnos nem az, de én úgy értettem, hogy nem váltogatja félévente az adószámát, hogy ezzel bújjon ki a gari alól.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20673) macilaci78 válasza t72killer (#20670) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kétlem, hogy lenne olyan módszer, ami konzekvens adatokkal szolgálna. Bővebben. Egyszerűen méréstechnikailag nem oldható meg egy olyan eszközzel, ami nem érzékeli a teret.
Megvilágítottságot (lux) tudsz mérni, fényáramot (lument) nem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20674) lorcsi


lorcsi
veterán

Egyaltalan nem vagyok kepben lakas ledesitesevel
de hamarosan ki kell talaljam a vilagitast ilyenekkel
ez jo arnak szamit ?
ha a 4m hosszu szalagokat mondjuk 40-60 cm hosszura vagom kaphato hozza kompatibilis atalakito megtaplalni a ledeket a halozatrol ?
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#20675) macilaci78 válasza lorcsi (#20674) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen. Azért gondolkodj el... Összesen 12 méter szalaghoz adnak 1 darab 60W-os tápot, mert az is elég hozzá. A 60 W-os tápnál érdemes 20% veszteséggel számolni, marad 48W, azaz méterenként 4W-ot fogyaszt a ledszalag, ez még dekorszalagnak is gyenge.
Az árat ennek tükrében nézd.

Mire akarod használni a 40-60 centis szakaszokat?
Ha szétvagdosnád, érdemesebb forrasztásban gondolkodni, mint akármilyen csatlakozókban. Úgy legalább méretre tudod vágni a vezetékeket, olyan helyen tudod elhelyezni a kötéseket, ahol szükség esetén később is hozzáférhető, stb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20676) edk- válasza lorcsi (#20674) üzenetére


edk-
őstag

Szerintem sem elég ez fővilágításnak.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#20677) t72killer válasza macilaci78 (#20673) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, kezdetektől "világos" volt, hogy ez egy szegényember megoldása lenne, mint a mobilos 3d szkennelés: sok fotóból - ezesetben sok luxmérésből - összevarázsolni az eredményt. Annyi segítség van, hogy a fénybúra szimmetrikus, azaz nem muszáj az egész gömböt lefedni, csak minimum 1 gömbszeletet, aztán nekiugrani az egyetemi matekkönyvnek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20678) lorcsi válasza macilaci78 (#20675) üzenetére


lorcsi
veterán

Egyet konyhapult fele szeretnek
egyet konyvespolc melle , olvasashoz vilagitasnak
meg mondjuk lepcso, galeria vilagitashoz is eleg lenne 4 meter
betapot kellene vennem kettot

de ha kulondragabb a betap akkor ez igy nem gazdasagos

(#20679) Steady74 válasza worxland (#20671) üzenetére


Steady74
addikt

az, hogy ha valaki nyer közbeszt, akkor az csak a holdudvarhoz tartozik. A kettő összefüggése a hülyeség.

(#20680) Steady74 válasza lorcsi (#20678) üzenetére


Steady74
addikt

Konyhapult világítást cseréltem, hátha tudok segíteni a saját tapasztalataimmal.
- 12V vagy 24V-os ledszalagot javaslok. A tápot el tudod rejteni a szekrény tetejére, vagy valamelyik szekrény felső polcára, oda kell felvinni a 230V-ot, szekrényben pedig le tudsz jönni a gyengeárammal. Fehér kábelt is tudsz venni, hogy szép legyen.
- tápot úgy válassz, ahogy macilaci írta, a névleges méret 80%-ára méretezz. Mondjuk nagy árdifi nincs egy 100as vagy 150 es táp között, a nagyobbat érdemes választani, úgy is annyit vesz ki a szalag, amennyit kell.
- 5m hossznál vagy felette érdemes a ledszalag mindkét végére adni betápot adni.
- Ha le tudod szedni a felső szekrényeket, akkor tudsz élmaróval nútot marni a szekrények aljába, abba tudsz süllyeszthető ledszalag profilt tenni. Ha nem, akkor marad a felületre szerelhető, de az csúnyább. Vagy sarok profilt választasz, és abba rakod a szalagot a felső szekrény és a fal találkozásához.
- SMD led mondjuk ez a fajta vagy ez már jó fényt ad.
- aliról ezt vettem, szép, egyenletes fénye van, és tudja a meleg/hideg/természetes fehéret
- ha SMD led-es szalagot veszel, akkor érdemes opál búrát választanod, egyenletesen teríti a ledek fényét, COB-hoz mehet az áttetsző/víztiszta.
- ha nem CCT-s (mindhárom fehér) szalagot választasz, akkor a természetes fehéret javaslom konyhába, esetleg a hideget, ez egyéni ízlés dolga. A meleg fehéret nem, max hangulat vagy háttérfénynek.
- hangulatfénynek címezhető ledszalagok a legjobbak szerintem, WS2811, WS2812b, WS2813, WS2815, SK6812 néven találsz aliexpresszen sokat. yt-n wled vagy wled project szavakra keress rá.
- ledszalagokhoz elég sok transzparens csatlakozó kapható, amit egyszerű szerelni, nem kell forrasztani.
- én ledszalagokhou 24V-os szalagnál 0,5-os ysly kábelt, 12V-osnál 0,75-ös vagy 1mm-es ysly kábelt használtam, mert ez volt kéznél, meg a 3 eres kábelhez pont jó a pl 3x0,75 ysly, mert számozva van a kábel és tudom melyik hová megy :)

(#20681) worxland válasza Steady74 (#20679) üzenetére


worxland
addikt

Úgy látszik két külön országban élünk vagy mégiscsak létezik a multiverzum.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20682) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Tisztelt mindenki!A politikai szálat kéretik elengedni nem szeretnék szankciókat foganatosítani.Köszöntem.

(#20683) t72killer válasza t72killer (#20660) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az aliról levadászott LED chipek energiahatékonyságában mennyire lehet megbízni/mekkora az esélye, hogy az ember valami évekkel lemaradt, fele hatékonyságú cuccot kap? Vennék pár mélyvörös+NIR ledet, amik elég sokat mennének növénylámpa komponensként hadrafogva.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20684) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Gyerkőc szobájába szeretnék hangulatvilágítást RGB led szalagból. Tudtok esetleg valami jó vételt Aliról amiben minden benne van (táp, csatlakozók, stb)?
Még annyi, hogy a mennyezeti díszlécbe gondoltam elrejteni, ebben az esetben kell neki alu sín ami a hőt elvezeti, illetve a tápnak a közelében akkor kellene valami 220V-os dugalj gondolom. Nagyjából 10-15m hosszúságúra lenne szükségem.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20685) macilaci78 válasza Nerazim (#20684) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az összefoglalóból ezt javaslom elolvasni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20686) Dorian válasza Steady74 (#20680) üzenetére


Dorian
félisten

1 hónap múlva építik az új konyhánkat, ilyen LED-et választottam:
Cob Led 1080 lmn/m 24V 12W/m CRI 90 4000K
Mivel ~2x7,5m lesz beépítve, így a munkapult feletti és a felső szakasz külön kapcsolható lesz, ill. dimmelési lehetőséget is kértem nehogy kisüsse a szemem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20687) edk- válasza Dorian (#20686) üzenetére


edk-
őstag

16000 lumen? Műteni lehet majd ebben a konyhában...

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#20688) macilaci78 válasza edk- (#20687) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam 2400 lumen/méter ledszalag van beépítve, igaz, csak kb 150 cm, kicsi a konyha.
De a nappaliban a kanapé fölött ugyanilyen szalagból 3 méter van olvasólámpaként felrakva. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20689) Dorian válasza edk- (#20687) üzenetére


Dorian
félisten

Azért kell dimmelhetőség, normál használatnál nem kell majd max teljesítmény. Ha meg csirkét disznót műtök, jól jön ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#20690) Steady74 válasza Dorian (#20686) üzenetére


Steady74
addikt

nekünk végül ilyen CCT-s ledszalag került a felső szekrény aljába pultvilágításnak, bőven elégnek bizonyul a fényereje. Home Assistant alól vezérlem egy zigbee-s vezérlővel, illetve egy Shelly 4es kapcsolóval kapcsolom a meleg/természetes/hideg fehéret 35-70-100%-os fényerőt választva, emellett mozgásérzékelővel kapcsolgatom éjjel amolyan hangulatfénynek-irányfénynek. Erre a szalagra 110ML/W/m-t írnak, és 10-14W/m-t, a méréseim szerint, amiben lehet persze pontatlanság 5m szalagnál 40W max fényerőn természetes fehérrel.

(#20691) st6969


st6969
őstag

Eglo gyártóról van valakinek tapasztalata? Milyen minőséget képvisel? Átlag kínai, vagy esetleg ajánlott márka? Konkrétan ez pl.

(#20692) macilaci78 válasza st6969 (#20691) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Általában véve ajánlott. Nekem eddig semmilyen Eglo termékkel nem volt bajom. Nagy volumen ugyan nincs, de sokféle termék van: e14, e27, GU10, ledpanel is akad családon belül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20693) generaltoti2


generaltoti2
tag

Sziasztok.

Egy lépcső világításhoz keresek ledszalagos megoldást. 1,5 méter 5050 es ledszalagom van itthon, hozzá alu profil.

Az a kérdésem, hogy tudnám kapcsolni, a lépcső aljáról és a tetejéről két külön kapcsolóval?

(#20694) zsohi77


zsohi77
friss újonc

Sziasztok.

Távirányítós lámpa vásárlását tervezem. Szerintetek ha valamelyik ilyen lámpából több darabot vásárolok, az irányítás lehetséges egy távirányítóval? Vagy gondolkozzak inkább okos világítás rendszerben? Az utóbbi horror áron van :Y

(#20695) st6969 válasza zsohi77 (#20694) üzenetére


st6969
őstag

Szia,

itt leírtam a személyes véleményem a távirányítós lámpákkal kapcsolatban. Én családi, baráti körben senkinek sem szoktam javasolni, számomra több a hátránya, mint az előnye.
Ellenben egy okos relével kiegészített hagyományos megoldás véleményem szerint egy sokkal célszerűbb irány. Megmarad a fizikai kapcsolóval való kapcsolhatóság, ugyanakkor "távirányítóval" (okostelefonnal) akár Kuala Lumpurból is felkapcsolhatod a budiban a lámpát. Meg akármelyik helységben. És nagyságrendekkel olcsóbban kijössz. Tehát buta lámpa + Shelly relé = legjobb megoldás. Hátránya, hogy a kapcsolónál el kell férnie a relének és kell fix nulla és fázis, amivel megtáplálod. Vagy a kapcsoló fölötti kötődobozba teszed, ott úgyis megvannak ezek. Csillár-, váltókapcsolás is lehetséges.

(#20696) macilaci78 válasza generaltoti2 (#20693) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alternatív kapcsoló, amit keresel.

106 a jele, a legtöbb szerelvénycsaládban kapható.

Tehát van a ledszalagod, kell neki egy tápegység, ledvezérlő opcionális. A tápegységet pedig a két kapcsolóval bekötöd, a mellékelt ábra szerint a villanykörte helyére.

A lépcső ledvilágítás trükkös dolog, gyártunk ilyeneket, mármint lépcsőket. A világítást el lehet helyezni a lépcsőlap alján, akár minden foknál. Mehet oldalra a pofafába ferdén lefutó módon. Csináltuk már úgy is, hogy a kapaszkodó aljába martuk a profilt.

Nem tudom, hogy neked csak 1 lépcsőfokhoz kell, vagy két emelet közti komplett lépcsőhöz. Utóbbihoz a 1,5 méter szalagot nagyon be kell osztani...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20697) Steady74 válasza st6969 (#20695) üzenetére


Steady74
addikt

A legtöbb részével, amit írtál egyet értek, viszont a legtöbb világítás kapcsoló mögött nincs nulla, valamint a legtöbb kapcsoló mögötti dobozba nem férnek bele az okosrelék, mély doboz kell nekik, illetve a váltókapcsoló akkor működik okosrelékkel, ha (pont mint ahogy maci rajzán) a két alternatív kapcsoló össze van "vezetékelve".

(#20698) st6969 válasza Steady74 (#20697) üzenetére


st6969
őstag

Van a Shelly 1L, az elvileg nulla nélkül működik. 14mm a vastagsága a relének, az van, hogy befér. A vezetékkel lehet gond :) De ha a kötődoboz nincs elvakolva, akkor könnyen le lehet húzni egy nullát (persze nem árt, ha villanyszerelő csinálja).
A váltókapcsoló relé nélkül is csak akkor működik (váltókapcsolóként), ha össze van "vezetékelve" :) , ott inkább arra kell figyelni, hogy a fogyasztóhoz közelebbi kapcsolóhoz kell a relé és oda kell sajnos még egy fix (nem kapcsolt) fázis és egy nulla is.

(#20699) Steady74 válasza st6969 (#20698) üzenetére


Steady74
addikt

Többek írták, hogy elfüstöltek a bypass-os megoldások shelly-nél, én tuti nem használnám. Azt gondolom, hogy ha nincs is elvakolva a kötődoboz, de le van festve, elég szar leszedés után a javítós festést megcsinálni úgy, hogy ne látszódjon. Szinte lehetetlen. Igaz amit írsz, hiába fér bele a relé, ha1,5-es réz kábellel van a lakás kábelezve nincs az az isten, hogy normál, nem mély kötődobozba belehajtogassa bárki is.

(#20700) Zsombor19778


Zsombor19778
friss újonc

Sziasztok. Melyik okos mennyezeti világítás rendszert ajánljátok nekem? https://www.alkonylampa.hu/shop/belteri-lampak/mennyezeti-lampak itt nézegettem lámpákat de nem tudom melyik lenne a megfelelő ami árban is elérhető. max 25k-t szánok rá!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.