Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6051) gulyasa válasza Buko01 (#6040) üzenetére


gulyasa
őstag

A földi sugárzású digitális TV-adások vételéhez DVB-T tuner (vagy pontosabban: DVB-T MPEG-4 HD tuner vagy dekóder) szükséges. A fizetős adásokhoz viszont Conax-kártyás dekóder kell, vagy a DVB-T tuneres TV-készülékehez elég egy Conax kártyaolvasó.
És természetesen még szélessávú UHF antenna kell a vételhez.
Mindezekről részletesebben olvashatsz a mindigtv.hu oldalon.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#6052) Buko01 válasza gulyasa (#6051) üzenetére


Buko01
tag

köszönöm, nézem :)

(#6053) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Digitalko lesz belőle, mondjuk nem írtatok rá semmit, de voltak régebbi hozzászólások amikben dicsérték.
Természetesen nem ma lesz megrendelve a cucc, szóval ha valakinek van jobb, megbízhatóbb verziója az jöhet! :R

...

(#6054) kmarton


kmarton
tag

Sziasztok

beszart a tv-m tudnátok ajánlani valamit?

-3-3,5 fél méterről csak szemből nézném
-full hd
-jó lenne ha játszaná a filmeket pendrive-ról (feliratokat is kezelje) mindenféle firmware buzerálás nélkül.
-32" és annál nagyobb
-100 ezer körül, de inkább lefelé. Valami best-buy tvre gondoltam :DDD

Köszönöm a válaszokat

Márton

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#6055) BBéci válasza kmarton (#6054) üzenetére


BBéci
titán

Látom, a visszaolvasás nem erősséged. Arról szól a topik, amit kérdeztél.

3,5 méterről még 46 coloson is nehéz, csaknem lehetetlen megkülönböztetni a 720p felbontást a 1080-astól.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6056) nightshadow


nightshadow
veterán

Érdekesség: Laposképernyő gyártókat bírságolt meg Brüsszel [link]

(#6057) kmarton válasza BBéci (#6055) üzenetére


kmarton
tag

visszaolvastam én de általában millió dolláros tvkről megy a diskurzus

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#6058) nightshadow válasza kmarton (#6054) üzenetére


nightshadow
veterán

#5844

(#6059) kmarton válasza nightshadow (#6058) üzenetére


kmarton
tag

:R

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#6060) dh66e válasza nightshadow (#6056) üzenetére


dh66e
veterán

Legalább tudjuk hogy miért a samu meg az lg a legolcsóbb tv,de viccet félretéve ez megy mindenhol a világon csak valaminek ki kell derülnie valaminek nem.

(#6061) Axel007


Axel007
tag

Sziasztok!!!

Az 5984-es hozzászólásomra tudnátok válaszolni???

(#6062) gejala válasza Axel007 (#6061) üzenetére


gejala
őstag

Samsung UE46C6000 285 - pénzkidobás, inkább 46C650
Sharp LC-46LE810 310 - felejtsd el, borzasztó képminőség
LG 47LE7500 320 - nem ismerem
LG 47LE8500 - ez már backlit LED, nem egy kategória a többiekkel, jó tévé, csak ne nagyon akard világosban használni :D

(#6063) Thewi


Thewi
tag

Lg 42le5500 jó választás lenne?
Elsősorban az 5 év garancia miatt érdekelne.
Megnéztem az MM ben, nem tűnt semmivel rosszabbnak, mint a favorizált samu C650.
A Samsung 3 éves tévénk besz.rt :O , így nehezen szánnám rá magam ugyan erre a márkára, de szívesen fogadnám a javaslatokat.
Elsősorban tévézés, de számítógépre kötve játékra is használnánk.

(#6064) nightshadow válasza gejala (#6062) üzenetére


nightshadow
veterán

LG 47LE8500 - ez már backlit LED, nem egy kategória a többiekkel

Itt az angol változata, a 42LE8900. Nagyon gyenge a kontrasztja: 767:1 [link]

[ Szerkesztve ]

(#6065) mahoni


mahoni
tag

Érdeklődnék, hogy szeretnék venni 37 " tv-t ! Lényeg Full HD Xboxhoz, erről neteznék és usb is kéne
Lg-t nem vennék ti mit ajánlanátok?
PANASONIC TX-L37U2E
Samsung LE37C530F1
valami más egyéb?
Max 165 e -t adnék ki rá! Bolt is jelentkezhet... de inkább véleményt,tanácsot várnék!
Köszönöm

42

(#6066) gejala válasza nightshadow (#6064) üzenetére


gejala
őstag

Aszondja, hogy:
"Its biggest failing is the the very weak contrast ratio of 770:1 that ensues when you turn off the dynamic backlighting."
Ügyesek voltak, hogy kikapcsolták a tévé legnagyobb előnyét...

Ezzel szemben máshonnan: [link]
"Produces among the deepest shades of black of any TV; superb shadow detail; exceedingly accurate color; better off-angle viewing than many LCDs; controls local dimming "blooming" well;"

[ Szerkesztve ]

(#6067) Def26


Def26
félisten

Kinéztem egy le40c550 tv-t. Ezen boltok közül tud valaki ajánlani egy megbízhatót? [link]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#6068) gejala válasza Def26 (#6067) üzenetére


gejala
őstag

Az első tökéletes lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6069) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

a 37C550-ről mit tudni? ugyanúgy gyári hibás széria mint a 37es C650? tehát zúg a tápja?

(#6070) vlevi válasza Def26 (#6067) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én a digitálplázánál venném, ha vennék. De csak azért, mert az van a legközelebb (olyan 300 méter :D ), az a plusz párszáz ft belefér.
De nem veszek, mert már vettem LE40C650-et, egy 550-est nem tudnék hova tenni :DD

(#6071) Def26 válasza gejala (#6068) üzenetére


Def26
félisten

Miért pont az első? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#6072) nightshadow válasza gejala (#6066) üzenetére


nightshadow
veterán

Persze, hogy kikapcsolták, mivel ez a statikus kontraszt a 770:1. Én a monitoromon szoktam nézni a filmeket, és én is kikapcsolom a dinamikus kontrasztot, mert engem idegesít, hogy filmnézés közben játszik a háttérvilágítással. A Samsung paneles C650 statikus kontrasztja 4000:1 körül van. Akárhogy nézzük, a 770:1 kontraszt az nagyon kevés.

(#6073) gejala válasza nightshadow (#6072) üzenetére


gejala
őstag

De ez nem a dinamikus kontraszt, hanem a local-dimming. :D

(#6074) nightshadow válasza gejala (#6073) üzenetére


nightshadow
veterán

Hát ez engem akkor se győz meg, én inkább maradnék a hagyományos CCFL-nél, és még pénzt is spórolnék.

(#6075) gejala válasza nightshadow (#6074) üzenetére


gejala
őstag

Pedig a local-dimming lenyűgöző tud lenni. Csak a látószöggel kellene kezdeni valamit. :(
Kuro híján a local-dimming az egyetlen, ami rendkívüli feketére képes, néhol true blackre.

Mondjuk én is a Samsung local-dimminges tévéit preferálom (ami idén nincs), de ez az LG is nagyon jó kis tévé.

Mindenesetre nagyon várom a VT30 és a remélt B8500 utód jövő évi küzdelmét. :R

[ Szerkesztve ]

(#6076) rsf válasza BBéci (#5977) üzenetére


rsf
senior tag

Na akkor mégis csak Panasonic LCD-t vettem(TX-L42S20E), nem Plazmát. Szép elegáns semmi hivalkodó szerintem az általam eddig látott haveri köri LCD-k hez képest(Samu,LG) szebb képe van. Elég jó a feketéje és a képet oldalirányból jól látni. Mondjuk a hangjával nem vagyok megelégedve. A menűje szép logikus letisztult.Mint a Sony CRT-m nek.
(10bit,100Hz,24P,SD Kártya olvasó) A fényképeket nagyon jól, gyorsan kezeli, de olyan videót amit megevett volna nem találtam.Pedig abban reménykedtem, hogy legalább a fényképezőgépemmel(CANON) rögzitett Avi-kat letudja majd játszani.
A szűkös anyagi keret meg az 5év gari volt a legnyomósabb érv.
Mozizásra meg legfeljebb ott a kicsi Sanyo projektorom. Hát igen Japán Fan vagyok....
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6077) BBéci válasza rsf (#6076) üzenetére


BBéci
titán

Ha neked jobban tetszik a képe, mint egy hasonló összegért kapható plazmáé, akkor mit mondhatnék mást: legyen benne sok örömed!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6078) makaay2


makaay2
tag

Sziasztok!

Most állok TV vásárlás előtt és szeretném kikérni a a véleményeteket. Ezt a kettő típust néztem ki:
LG 42LD650
LG 42LD750

A kérdésem az lenne, hogy ezek jó TV-nek számítanak? Meg az LG az megbízható? Én inkább a 750-es szériához "húzok" azért mert az 200 hz-es. De ennek egyáltalán van vmi értelme? Mármint a 200 hz-nek. Csak az LG-ről hallottam egy-két rossz véleményt. Meghát ezeknek a TV-nek nem tudom milyen a képe? Szép a feketéje? Köszönöm mindenkinek előre is a segítséget!

(#6079) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
lcd tv vétellel kapcsolatban kérném a segitségeteket.a lányomat lepném meg karácsonyra vele,amit pc monitorként is tudna használni!milyet tudnátok javasolni?egyáltalán igy a "kettő az egyben"jó megoldás?mármint képminőségileg..előre is köszi!

(#6080) whited


whited
addikt

Sziasztok
120környékén milyen tv-t érdemes venni?
Főleg úpécé menne rajta meg ps3-al használnám, néha film is :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#6081) nightshadow


nightshadow
veterán

Nem tervezek 3D-és tévét venni, csak érdekel a következő kérdésnek a megválaszolása a 3D-el kapcsolatban. Én úgy tudtam, legalábbis eddig, hogy a 3D Blu-ray az egy elfogadott szabvány, amely lemez bármelyik gyártó 3D-és Blu-Ray lejátszóján lejátszható. Megjelent az Avatar 3D Blu-ray lemez, de csak a Panasonic tudja lejátszani, tehát mondjuk valaki vett több százezer forintért egy komplett 3D-és Sony készletett (3Dtv+3Dlejátszó+3Dszemüveg), az ott áll megfürödve, legalább is az Avatar tekintetében. A cikk szerint így nem kizárható, hogy több film is megjelenik e példa nyomán, hogy a filmforgalmazó exkluzív szerződést köt egy tv márkával, és akkor csak az ő készülékén lehet lejátszani.

A kérdésem az, hogyha a 3D egy szabvány, akkor ezt technikailag, hogy lehet megcsinálni? Egy más gyártmányú 3D-és lejátszó és 3D-és tv miért nem tudja lejátszani?

Az ezzel kapcsolatos cikk itt olvasható: [link]

(#6082) gulyasa válasza nightshadow (#6081) üzenetére


gulyasa
őstag

Pont benne van a cikkben a lényeg, ahol felhozták példaként a pár évvel ezelőtti DVD+ vs. DVD- "háborút".
Nem értek hozzá, de itt is az lehet, hogy a 3D-ből is többféle megoldás létezik - az egyik a Panasonic-é - és azok nem kompatibilisek egymással. Illetve még nem létezik olyan készülék vagy csomag, amely egyben tudná kezelni az összes 3D megoldást.

Ha valaki máshogy tudná, nyugodtan javítson ki...

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#6083) gejala válasza nightshadow (#6081) üzenetére


gejala
őstag

A Panasonic region coding segítségével "zárolta" a lemezt, hogy elvileg csak a Pana BD playerek és a PS3 vigye. De ezt meg lehet bütykölni és minden lejátszón nézhetővé válik.
De így is 350$ a 3D Avatar lemez, ha nem Panasonic tévéhez kapod. :D

(#6084) nightshadow válasza gulyasa (#6082) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem értek hozzá, de itt is az lehet, hogy a 3D-ből is többféle megoldás létezik - az egyik a Panasonic-é - és azok nem kompatibilisek egymással. Illetve még nem létezik olyan készülék vagy csomag, amely egyben tudná kezelni az összes 3D megoldást.

Ez szerintem azért nem állja meg a helyét, mert az Avatart leszámítva egy „közönséges” 3D-és Blu-Ray lemezt bármelyik 3D-és Blu-Ray lejátszón és 3D-és tv-én le tudod játszani, teljesen mindegy, hogy ki gyártotta, ugyanúgy mind a DVD-nél, mivel ez egy elfogadott szabvány: [link]

Mindenesetre ennél nagyobb hülyeséget kitalálni, mint hogy egy filmhez vegyen az ember tv-ét, és nem fordítva, nehezen lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6085) harq


harq
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Sony KLD40EX710-el?

Egyáltalán van valahol sony fórum?

I did not say this. I'm not here.

(#6086) humax válasza ALI_G (#5982) üzenetére


humax
senior tag

szia
az mondjak nagyon tükrozodik, igaz?
milyan rajta az SD adas?
:R :R

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#6087) jimmy74 válasza nightshadow (#6081) üzenetére


jimmy74
őstag

Van benne egy védelmi fájl mechanizmus (én ugy tudom az egyik legnagyobb torrent forumon irták) vagy egy nem" odaillő" mert sokan irták hogy nekem ezen megy ezen nem megy,egyszoval válogatta a br ljátszókat .Nekem is meg van ez a fim és nem tudom hogy a tömörités végett esetleg mivel 50gb-ről 25gb-re konvertáltam ,lejátszotta csak nehezen töltötte be a menü csodaszép a film meg nézhetetlen lett.Másodszorra (újrainditás betöltés próba :hátha de már hang se volt.

WoT:jimmbo

(#6088) DaDy0219


DaDy0219
tag

Üdv!

Hamarosan én is veszek egy C650-est az Euronicsnál (?), informáciő gyűjtés közben erre bukkantam: :Y
Ez komoly, hogy ennyiért árulják a készüléket :F

(#6089) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Nagyszüleimnek keresek tv-t. 60.000 Ft a keret rá.
Az a lényeg, hogy minél tovább legyen rá garancia.
Miben lehetne gondolkodni?

(#6090) rsf válasza BBéci (#6077) üzenetére


rsf
senior tag

Ki mondta, hogy jobban tetszik a képe mint egy plazmának??? :Y
Azt irtam, hogy jobban tetszik a képe, mint a haveri körömben lévő Samu, LG LCD-k képe.
Ja és a Pana neoPDP-s plazmája 50eFt-al fájt volna többe.
A nem neoPDP-s Pana plazmákról ami egy árban lett volna vele meg többen lebeszéltek.
Na mindegy valahogy megbarátkoztam vele.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6091) dh66e válasza aclandiae (#6089) üzenetére


dh66e
veterán

Felejtsd el hacsak nem monitort akarsz venni mert ott kapsz garit 2évet.Ezért a pénzért max használtat veszel gari nélkül,na jó tescoban van 60k toshiba 22"lcd tv gondolom 1 év garival.

(#6092) Denyiro


Denyiro
tag

Korábban kérdeztem már de eredménytelenül ezért újból tanácsotokat kérném talán több sikerrel. Televízió vásárlás előtt állva utánnaolvasgattam a dolgoknak de még bizonytalanabb lettem. Eddig a Samsung LE40C650 LCD televíziót preferáltam mint leendőt de aztán tovább nézelődtem és a Panasonic TX-P42G20E plazma is felmerült mint esélyes. Ha az árat most figyelmen kívül hagyjuk -mivel hosszú távra veszem a televíziót- akkor szerintetek melyik lenne jobb?
Mindkettő mellett és ellen is szólnak érvek. A teljesítmény felvétele ha jól tudom a két TV-nek közel egyező.

Denyiro

(#6093) adm


adm
őstag

üdv,

félig off, de ismertek olyan forgó tv tartó oszlopot, ami gond nélkül elbír egy 40-50" (15-25kg) tv-t? lehet manuális és motoros is.

16core - 32thread - 64gb

(#6094) Daffni2 válasza Denyiro (#6092) üzenetére


Daffni2
addikt

Nehezen találnák olyan érvet, ami a két készülék között az LCD javára szólna. :U

Szerintem egyértelműen a Pana plazma a jó választás.

"Aki ad,az nyer"

(#6095) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Megvettem a Philips 32PFL5405H-et. Nagyon tetszik, gyors a menüje, a csatornaváltás is.
A távirányítója nagyon bejön, logikus. A fekete elég jó. dvb-c adásokat viszont csak finnországra állítva találta meg.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6096) Turbobacsi válasza Victoryus (#6095) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

az "artifaktok"-kat látod?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6097) gejala válasza Denyiro (#6092) üzenetére


gejala
őstag

A két tévé teljesen más (ár)kategória, a G20-nak egyértelműen jobb a képminősége.

(#6098) Welasquez


Welasquez
csendes tag

Szevasztok!

Mea max. Culpa! :)

Már előre is a teljesen kiszámíthatatlan kérdésemért:

Melyik TV-t?

Max 180-200 k. , 37 coll esetleg 32 coll, 70 % TV nézés.

A Sony KDL-37ex710 - Ez tetszik. :)

Mivel ezek a TV-k már nem a régi CRT-s nézőpontot igénylik (SONY 100 MHz osztjólvan),
hanem esetleg felbontás, elektronika, LCD panel, LED stb összhangja. Akik nincsenek ebben benne, csak felhasználók.

Ezért kérem a segítségeteket.

Köszönöm!!

(#6099) nightshadow válasza Welasquez (#6098) üzenetére


nightshadow
veterán

A Sony KDL-37EX710 a sony.hu és az argep.hu szerint se létezik, te hol láttál ilyet?

sony.hu [link]
argep.hu [link]

[ Szerkesztve ]

(#6100) Welasquez


Welasquez
csendes tag

:)

Elütöttem. 32 lenne.

Igazából nekem egy ajánlott típusra lenne szükségem.

Amiben nem csalódnék ennyi pénzért.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.