Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6201) tobias40


tobias40
veterán

erre valaki:
"Egy kérdésem nekem is lenne:
Hol kell beállítani a 24P-t,mert én nem találok ilyet?
Illetve kell-e beállítani vagy ahol kell ott automatikusan kapcsol?
Hol kellene a 24P-t észrevennem hogy megy?
Gondolom a full hd-s filmeknél..."

(#6202) Chosen


Chosen
addikt

4 TV-re szűkítettem le a kört, ezek közül segítsen valaki olyan választani aki többet is látott közülük, nem csak egyet:

LG 42LD650 (5 év gari miatt)
Samsung LE40C650
Samsung UE-40C5000
Philips 42PFL5405

Ezek a LEDes kivételével mind egy árban vannak. ~165k-168k Melyik a legjobb közülük? Van ezeknél is jobb ennyiért?

(#6203) Anonymus23 válasza vlevi (#6195) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azért akad egy pár különbség a 2 TV között (a háttérvilágításon túl), pl. hogy a c650-es az 100Hz-es..

;) - The Power of the Light Side

(#6204) gejala válasza Anonymus23 (#6203) üzenetére


gejala
őstag

Meg, hogy teljesen más panel és elektronika van bennük. :D

(#6205) A_ScHuLcZ válasza BBéci (#6193) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem vagyok biztos benne, csak annyit tudok, amennyit láttam mikor nézelődtem, a LED-eseknek élénkebb színei voltak, igaz olyan drasztikus különbséget nem bírtam felfedezni közöttük. Miért, szerinted felesleges többet kiadni egy LED tv-ért, maradjak az LCD-nél? Ha igen, akkor milyet? :) (LG 42LD650 ezt nézegettem eddig, ez pl tetszik)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6206) cocobanana


cocobanana
tag

Üdv

A Sony Ex500 nak sötét körülmények között, milyen képe van? Lehet rajta olyankor is bluray filmeket nézni, ps3 vagy tévézni?? Tehát arra vagyok főképp kíváncsi hogy a fényerő nem vakít e teljesen sötétben, illetve a színek is normálisak mintha nappal nézné. Vagy ilyen körülményekre érdemesebb plazmát venni? Már lassan 1 hónapja agyalok rajta de nem tudom mi legyen.

(#6207) #09634560 válasza Boboka (#6197) üzenetére


#09634560
törölt tag

Input lag mindegyik LCD-n van,valamelyiken kevés, valamelyiken sok. Ez a müködési elve miatt van.A Samsung 37C530nak és a Philips 5405nek van kevesebb. Plazmának meg ezek fele-harmada lenne de az monitornak nem játszik.
A kártyád beállításaiban tudod a nem csonkított képet megjeleníteni: overscant 0-ra kell huzni.

(#6208) #09634560 válasza Chosen (#6202) üzenetére


#09634560
törölt tag

Samsung 40C650 elég bevált tévé.

(#6209) kmarton


kmarton
tag

sziasztok

32le530c melyik csatlakozójába lehet bedugni egy logitech x230 2.1 et a fülhallgatósba vagy az alatta lévőbe. Úgy szeretném hogy ha tv-t nézek akkor is a 2.1en jöjjön a hang. A géppel HDMI-vel lenne összekötve.

A kalocsai cég linkjét elküldené valaki privátban?

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#6210) Boboka válasza #09634560 (#6207) üzenetére


Boboka
tag

Köszönöm a választ.
Még az lenne a kérdésem, hogy van jelentősége monitorként használva hogy 100hzes vagy 50??
Néha azért filmet is nézek rajta :)
Akkor a philips amit írtam jó választás lesz szerinted?? esetleg vmi más?

(#6212) vlevi válasza kmarton (#6209) üzenetére


vlevi
nagyúr

A fülhallgatósba. Az alatta lévő bemenet.

(#6213) gejala válasza cocobanana (#6206) üzenetére


gejala
őstag

"Tehát arra vagyok főképp kíváncsi hogy a fényerő nem vakít e teljesen sötétben, illetve a színek is normálisak mintha nappal nézné."
Minden tévén lejjebb lehet venni a háttérvilágítást, minimumon már túl sötét is, még sötétben is. A színek meg pont olyanok, mint nappal, csak gyengébbnek érzékeled a feketét, ami miatt fakóbbak a színek, mint nappal.

(#6214) Chosen


Chosen
addikt

100Hz mennyire fontos dolog hosszútávra vételnél? Megér +30k-t az 50Hz-hez képest? Mi a látható különbség?

(#6215) Daffni2 válasza cocobanana (#6206) üzenetére


Daffni2
addikt

Vagy ilyen körülményekre érdemesebb plazmát venni?

Igen, feltétlenül érdemesebb.[link]

TheChos3nOne

Bizony, hogy van jobb az általad kinézetteknél.Panasonic TX-P42S20

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#6216) paprika


paprika
aktív tag

Hali. Tudnátok ajánlani nekem valami jó kis tévét 155 K van rá maximum .Full Hd kell. Méret az max 42" ami belefér az árba. Néztem Panát de az 150ezer 94 cm. IPS panellal. Sokkal jobb az IPS? köszi :R

(#6217) bigga válasza dezsőő21 (#6200) üzenetére


bigga
aktív tag

Hmmm, egy hete folyamatosan a net előtt, hát nem irigyellek. :U
Viszont kérdésedre reagálva, én megvenném azt a Samu Lcd-t, mert elég szép képet adnak, ha tv-zel rajtuk, nem egy ismerősömnek van, azokhoz képest az én Sharpom kicsit túl élesen jeleníti meg a Tréhóm képét, zajszűréssel is. Amúgy szerintem van led háttérvilágítás a Samuban, szóval hívhathatjuk "ledesnek" azt is. :)
Én a nagyobb tv-t venném, de ez szubjektív.

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#6218) paprika válasza paprika (#6216) üzenetére


paprika
aktív tag

Az sem hátrány ha jó a média lejátszója ;)

(#6219) BBéci válasza A_ScHuLcZ (#6205) üzenetére


BBéci
titán

Az élénkebb színek nem feltétlenül számítanak előnynek, viszont a természetesség az igen.
Ennek nyoma sincs az üzletekben kiállított tévéken, mert nincsenek kalibrálva, mindegyik, kiemelt, dinamikus módban megy, aminek köze sincs a valóságos színekhez, ráadásul otthonii fényviszonyok között nézhetetlen.
Szerintem felesleges többet kiadni egy LED háttérvilágítású tévéért.

(#6201) tobias40
A 24p-t a lejátszón kell beállítani! A tévék kiírják ezt a bemenő jel információi között.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6220) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Erre tudna valaki segíteni? Érdemes most venni, vagy várjam meg a január-februárt, mert akkor lehet olcsóbb lesz?

(#6221) GeneraL_XTX válasza dudi6 (#6220) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

szerintem most már mindenképp érdemes megvárni a januári-februári készletsöprést.

(#6223) #09634560 válasza Boboka (#6210) üzenetére


#09634560
törölt tag

A 100 Hz-nek filmeknél van jelenzősége,főleg gyor mozgásoknál vagy futó feliratoknál. Monitornál egyáltalán nincs,ott 60Hz-en megy mindig.
Monitornak jó a philips.Azért nézd meg a samut is.

(#6224) #09634560 válasza Chosen (#6214) üzenetére


#09634560
törölt tag

Megér. Nem akadozik, a futó betük élesen jelennek meg és jobb a mozgóképfelbontása is. Az Ijk által ajánlott pana alapból 100 Hz-es és 1080-as tehát reljes mozgóképfelbontása van.

(#6225) Victoryus válasza Chosen (#6214) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Amíg nem vettem meg, én se gondoltam volna, hogy számít a 100hz. Valahogy folyamatosabb a mozgás. Prince of persiát néztem rajta, meg SG Universt, amit a kis Samun szoktam. Sokkal jobb volt a Philips 5405-ön:) Valamelyik képjavító technika is nagyon a toppon van, szebb képet ad a saját médialejátszójával, mint a htpc-vel.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6226) gejala válasza #46372352 (#6222) üzenetére


gejala
őstag

Idén nincs. A konkurencia most kapott egy kis esélyt. :D

(#6228) dezsőő21 válasza bigga (#6217) üzenetére


dezsőő21
csendes tag

Köszönöm a választ, és még egy kérdés ti talán jobban figyelitek az ár viszonyokat.
Szerintetek elsiessem a vásárlást jó MAGYAR módra vagy januárban lejebb mennek az árak ünnepek után?????
Tom hogy senki se jós de inkább megkérdezem minthogy januárban szírohamot kapjak mert fele annyiba kerül mint most.
Előre is kösz.

(#6229) gejala válasza dezsőő21 (#6228) üzenetére


gejala
őstag

Fele annyiba biztosan nem fog kerülni, de olcsóbb lesz. Februárban meg még olcsóbb. :D

(#6230) Abyssh


Abyssh
csendes tag

Van valami trükkje annak, hogy pixelhibát hogyan keressek a tv-n? Pl egy teljesen fekete vagy fehér jpg kép megnyitása usb-ről?

(#6232) kételkedem válasza Abyssh (#6230) üzenetére


kételkedem
addikt

pl painttal készíts néhány egyszínű képet. Piros, kék, sárga, zöld, fekete, fehér. Rakd pendrájvra, nyisd meg usb-ről.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6233) paprika válasza paprika (#6216) üzenetére


paprika
aktív tag

Valaki?

(#6234) BBéci válasza paprika (#6233) üzenetére


BBéci
titán

A legolcsóbb helyeken néha kapni annyiért Samsung C650-est.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6235) gyuri86


gyuri86
tag

Üdv.

Lenne egy kezdő kérdésem. Vásároltam egy scart-->YPbPr kábelt.
ilyet: http://eurobeat.hu/index.php/Manufacturer/Kabelek-adapterek-elosztok-Audio-Video-PC/Video/VGA-es-RGB-KABELEK/3905-SCART-RGB-komponens-osszekoto-kabel-15m.euelektro

Hogy a beltérit amin csak scart van, össze kössem az LCD-vel.

Kábeleket rádugtam, tv-t componens módba állítottam de semmi...

Kipróbáltam a dvd lejátszóval is de ott sincs kép.

A kábel lehet a hibás vagy én vagyok ennyire amatőr?

Rosszul nem lehet össze dugni mert a kábel is színkódos és a tv-n a bementek is azok.

(#6236) BBéci válasza gyuri86 (#6235) üzenetére


BBéci
titán

Az indexen már válaszoltam!
A jelforrás kimenetét RGB-re kell állítani! A boxra és a DVD-re is értendő.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6237) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Tv-t szeretnék venni. Eddig az Le5300 az amit néztem.
Nem igazán tudom mekkorára lenne szükségem és milyenre.
Minden esti meló utáni filmnézésre kellene a nappaliba. Van egy PS3-is amit rá szereznék kötni és azt is néha használni.
180.000Ft körül szánnék rá (bár ezt is sajnálom rá)

Mit ajánlotok?
Olvasgatok írásokat, mert még azt sem tudom, hogy fizessek-e többet a 100Hz-es TV-ért mikor azt írják, hogy HD film alatt ki kell kapcsolni. Most akkor mivan? Akkor minek?

(#6238) hcs57 válasza gyuri86 (#6235) üzenetére


hcs57
őstag

elképzelhető, hogy a beltéri scart csatlakozóján nincs komponens jel.. ha van másik scart, akkor nérd meg azon, vagy kutass a neten infó után a beltérid felől.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6240) killer_04 válasza qrsta (#6239) üzenetére


killer_04
csendes tag

Hű... nekem is volt ezzel gondom.. hogy is kellett :U

(#6241) Turbobacsi válasza qrsta (#6239) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

rádugsz egy médialejátszót pl.

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6242) Terminator17


Terminator17
senior tag

hello
tudnátok segíteni?
2 éve vettem egy LG Flatron W2242T moncsit 47 ér.
Annyi lenne a kérdésem hogy most mit érhet 1 év garival ? vki beárazná nekem pls?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#6243) BBéci válasza Gerisz (#6237) üzenetére


BBéci
titán

Még soha, semmilyen filmnél nem éreztem szükségét a 100 hertz kikapcsolásának.
Szerintem neked nem LCD tévére van szükséged.
Javaslom a képátlóhoz tartozó ajánlott nézési távolságok figyelembevételét is!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6244) Gerisz válasza BBéci (#6243) üzenetére


Gerisz
addikt

Akkor mire? Mit ajánlasz? Merre keressek?
Kb 2,5-3m-ről szoktuk nézni. Fotelből vagy fekve.

[ Szerkesztve ]

(#6245) BBéci válasza Gerisz (#6244) üzenetére


BBéci
titán

A távolsághoz 50 colos képátló dukál, ebben a méretben a legolcsóbb, elfogadható képminőségű, full HD plazmatévé a Samsung C530.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6246) Illusion1010 válasza BBéci (#6243) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Én ma kóboroltam a MM-ban, és ezek a sok száz herzes tévék nagyon ocsmány képet adnak szerintem. Nyilván nem vagyok járatos a témában, nem teszteltem sok tévét, de ez az agyon simított mozgás botrányos. A Transformers ment éppen egy 700 ezres Samsung X lábún, és mintha valami olcsó játékfilmet néztem volna, vagy gagyi szappanoperát. Semmi köze nem volt a mozi élményhez. Végig se tudnám nézni a filmet ilyen képi világgal. Lehet hogy ki
lehet kapcsolni, be lehet állítani a hatékonyságát, de ezt tényleg szeretik az emberek?

Na mindegy.

Egy Samsung LE46C530 készüléket választottam, 2 - 2,5 méterről fogom n
ézni, nagyon rosszakat nem olvastam róla sehol. Egy hozzászólás szerint 50% az esély hogy a 46" panel hibás....most ez tényleg igaz? Ezt könnyen észre lehet venni?

Számítógéphez használom majd, HD film nézéshez és játékhoz. A 40" ost dicsérték az alacsony input lag miatt, van rá esély hogy a 46" os is hasonlóan viselkedik?

:R

[ Szerkesztve ]

(#6247) BBéci válasza Illusion1010 (#6246) üzenetére


BBéci
titán

Számomra a folyamatos, szaggatásmentes, sima mozgásmegjelenítés kívánatos és nem mozihoz, hanem a valósághoz hasonlítom.
Mellesleg moziélményt vetítővel lehet elérni, nem tévével.
Jól választottál, a meghibásodásokról nincs semmi információm.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6248) Axel007


Axel007
tag

Már lassan vagy 1000 hozzászólás elolvastam, de nem tudok előbre jutni, tv vásárlás ügyében a nézési táv 3m.

Panasonic TX-P46G20 - 270
Samsung 46C650 - 245

Lassan már begolyózok :)) :)) :)) :)) :)) :))

Szerintetek melyik érv ellenérv.

Felhasználás: 30%TV-SD adás, 40%DVD, 40% MKV-s filmek.

(#6249) Gerisz válasza BBéci (#6245) üzenetére


Gerisz
addikt

Most találtam a PH-n tesztet a Panasonic P43G20E-ről.
Ott leírtak alapján jó lehet, főleg a Forma 1 és rally nézés miatt :)
De ezzel akkor megyek a plazmás topikba

Köszönöm!

ez el is férne a "helyén" a nagyobb nem.

GuruZone: Néztem azt is, azért gondolkoztam azon a TV-n, mert jött az újság :D

[ Szerkesztve ]

(#6250) GuruZone válasza Gerisz (#6237) üzenetére


GuruZone
őstag

szia,

amit én ajánlanék Neked, az az LG 42LE5300 / 42LE5310.
(ahova jutott 42LE5310, az is az 5300 árán megy)

5év gari, 100Hz, 2ms, 3milliós kontraszt, 4x hdmi, hd videók lejátszása usb-ről stb stb

12.19. vasárnap este 6tól 188e ft a metro-ban,
január elejétől két héten át újra 199e ft

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.