Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6601) vlevi válasza daniel2121 (#6600) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor viszont vegyék a fáradtságot, hogy egy normális médialejátszót tesznek bele :)
Vicc, hogy pártízezer forintért teljesen jó médialejátszót lehet kapni (ebből a chip gondolom 1-2 ezer forintos tétel), és akkor azon variálnak, hogy a divx lejátszás elég lesz a népnek :F

(#6602) #09634560 válasza daniel2121 (#6597) üzenetére


#09634560
törölt tag

Vannak olcsóbb,20 ezerért már minden igényt kielégitő (tehát divx,mkv ,mp4 vivő HD-képes) médialejátszók,pl WD-TV,Popcorn,,Alcor,stb....

(#6603) nightshadow válasza daniel2121 (#6598) üzenetére


nightshadow
veterán

Kösz az infót, ezt nem tudtam.

(#6604) nightshadow válasza vlevi (#6601) üzenetére


nightshadow
veterán

Lehet, hogy azért nem tesz komolyabb media playert a Sony a tévéibe, mert akkor nem tudná eladni ezt: [link] :K

(#6605) LaptopSystem

Sziasztok lenne egy kérdésem hozzátok vettem egy LG37LD420 LCD tv-t és gyárilag tiltva van benne hogy USB-röl filmet lehessen nézni rajta de van rá lehetöség hogy a szerviz menübe inaktiváljuk ezt a tiltást de nem tudom hogy oda hogy lehet bele menni ebben tudna nekem segiteni valaki?
Köszönöm elöre is!!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6606) gyuluskám


gyuluskám
tag

Sziasztok!

A www.mindigtvextra.hu oldalon írják hogy a HBO dec 24-töl 27-ig kódolatlan de nálam mégis ezt írja!(Kódolt jel)

Megtudná valaki nézni hogy nála jó e akinek nincs extra?

Köszönöm Szépen előre is

Boldog Karácsonyt!

(#6607) LaptopSystem válasza gyuluskám (#6606) üzenetére

PÜ is jöhet :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6608) LaptopSystem válasza dabadab (#1) üzenetére

aki ért hozzá ne tartsa magában ossza meg velem is :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6609) vlevi válasza nightshadow (#6604) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megnéztem.
"DLNA (kliens) IGEN (csak zene)"

Na ne röhögtessenek :W

(#6610) Thewi


Thewi
tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni,hogy egy Lg 42LE5500 tv számítógéppel összekötve HDMI kábellel hány hertzet bír maximum? Nálam 1980x1020 felbontáson csak 30 Hz enged, 60 Hz nincs jel feliratot ír. Kellene tudnia többet is vagy csak a 30 Hz amit tud egy LCD tévé? A számítógépben egy ATI 5770 videokártya van.

(#6611) mjancsika2


mjancsika2
csendes tag

Sziasztok!Van egy 46c750 Samsung tv-m, amikor av-n rákötök valamit állandóan feljön alul egy csík amiben a tv a tulajdonságait reklámozza. Nem tudja valaki hogy lehet ezt kikapcsolni?

(#6612) mjancsika2


mjancsika2
csendes tag

(#6613) nightshadow válasza vlevi (#6609) üzenetére


nightshadow
veterán

Lehet, hogy elírták, mert a jellemzők oldalon meg ez szerepel:
DLNA - Zenék, videók és képek átvitele számítógépről

(#6614) vlevi válasza mjancsika2 (#6612) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nincs véletlenül üzlet módban? Fogalmam sincs mit csinál az üzlet mód, de talán ilyesmit...

(#6615) Thom!


Thom!
veterán

Üdv.
kalibrált beállítás kellene 40c530-hoz...
HDMI (film lejátszás winből)
valamint USB movie-hoz

(#6616) mjancsika2 válasza vlevi (#6614) üzenetére


mjancsika2
csendes tag

Köszönöm, üzlet módban volt.

(#6617) dh66e válasza gyuluskám (#6606) üzenetére


dh66e
veterán

csak az extra előfizetőknek van 3 napig ingyen az HBO.

(#6618) Fernet


Fernet
senior tag

Üdv mindenkinek, egyben boldog Karácsonyt!

Tanácsot szeretnék kérni TV vásárlással kapcsolatban (egy Panasonic TX-29PS2P CRT-t cserélnék le). Mivel egyelőre azt sem tudom LCD vagy plazma irányba induljak el, mindkét topikban felteszem a kérdést, előre is bocs a dupla posztért. No de jöjjenek a konkrétumok. Kb. 2 méteres nézési távolság, 60%-ban T-Home IPTV, 40%-ban filmek (dvd, divx, mkv), számítógépet nem hiszem, hogy rá fogok kötni. Méretben 37"-42"-ra gondoltam a szoba adottságai miatt. Az árfekvés egy kicsit komplikáltabb kérdés... Nézegettem a Samsung C650-es LCD-jét, ahol ugye van beépített médialejátszó. Továbbá néztem a Panasonic P42U20-as plazmáját, ami mellé ugye kellene egy külső készülék. Árban kb. így ki is jönnek egyformára (samu 166e, pana 146e + mondjuk egy ASUS O!Play 20e). Nem tudom van-e olcsóbb megoldás (?). Átlagban napi kb. 6-8 óra használattal számoltam (esős hétvégéken akár több is). Olyan TV-t szeretnék ami ilyen használat mellett kibír 5-6 évet úgy, hogy kép minősége élvezhető marad.

Egy másik dolog (kicsit off, de ha már itt vagyok), hogy jelenleg egy Pana S49-es DVD-t használok, rákötve egy Genius 3600 HT 5.1-es hangfalrendszert. Ezzel elégedett is vagyok, de ha TV-t váltok és vagy beépített, vagy külön médialejátszó lesz, mivel ezeken csak optikai kimenet van, nem tudom összekötni a jelenlegi hangfalakkal. Ahogy néztem a megoldás egy dekóder, vagy a teljes rendszer cseréje volna. Viszont attól tartok, hogy egy olcsóbb házimozi rendszer hangminősége nem éri el a mostaniét. Jól gondolom? Egyik nap Tescoban járva láttam egy Samsung - HT-C350-est, a hangfalak méretre kb. fele/harmada volt a mostaniaknak. Kijön ezekből normális hang? Vagy nem a méret a lényeg? :) És még egy dolog. Az újabb DVD lejátszókon ez a felskálázás tényleg látható javulást eredményez egy LCD-n/plazmán, vagy inkább csak marketing? Nagyjából ennyi.

A választ előre is köszönöm.

(#6619) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A Tv fogyasztásához 150W van írva ezt óránként kell érteni?Mert nekem baromi soknak tűnik,már ha így kell érteni...

(#6620) daniel2121 válasza ToBeY (#6619) üzenetére


daniel2121
senior tag

hát nem is naponta, de miért lenne sok

(#6621) vlevi válasza ToBeY (#6619) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem. Az a pillanatnyi fogyasztás. Egy óra alatt nem meglepő módon 150Wó a fogyasztása, legalábbis fizikaórán így tanítják :)
Egyébként, ha szerinted sok a 150, akkor az a gép, amiről ezt írtad, mennyit fogyaszt? Alapgázon 120-at, játék közben 350-et? 1000W-os porszívó nem sok? Jó, mondjuk a porszívó kevesebbet megy, mint a tévé, ez igaz...

(#6622) RexpecT válasza ToBeY (#6619) üzenetére


RexpecT
addikt

Movie módban olyan 60-85W-ot esznek a 32-es Tv-k.

(#6623) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok!
Volna nekem egy LG 42LD650 lcd tv-m és olyan kérdésem volna hogy ha kikapcsolom a trumotiont akkor nem is megy 100hz-ena tv?
Mert ha bevan kapcsolva akkor némely tv adásnál olyan mintha néha meg akadna egy minimálist, meg gyors jelenteknél kicsit töredezettek az élek ha kikapcsolom akkor nem áll fenn ez az eset!
Hd filmnél tökéletes!
Hogy használjam? Valami ötlet? Vasósághű mozi nem zavar be neki?
Előre is köszönöm a választ!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#6624) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem.
Most tervezek venni egy 32"-es TV-t amit monitornak használnék, illetve néha TV-t is szeretnék rajta nézni.
A számítógép és a TV összeköttetését mivel lenne érdemes megoldani?Azért kérdezem, mert nem a TV beépített hangszóróját, hanem egy Logitech X-210 -es hangalat szeretnék használni.Az megoldható hogy HDMI-n csak a kép menjen át a hangfalat meg rendesen az alaplapi jack aljzatra dugom?.
Vagy kössem össze simán D-SUB-al?

:R

(#6625) hcs57 válasza RexpecT (#6624) üzenetére


hcs57
őstag

Természetesen megoldható..a hangot arra állítod, amire csak akarod.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6626) RexpecT válasza hcs57 (#6625) üzenetére


RexpecT
addikt

És az megoldható, hogy ha a TV-t vagy a TV beépített médialejátszóját használom akkor is lehessen a jack csatlakozós hangfalamat használni?

[ Szerkesztve ]

(#6627) hcs57 válasza RexpecT (#6626) üzenetére


hcs57
őstag

Ha van hang kimenet a tv-n, akkor könnyen. Esetleg a fejhallgató kimenetet is használhatod, de az már jelszintben sok lenne.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6628) tobias40 válasza kissdani (#6623) üzenetére


tobias40
veterán

Hi!
A kérdéseidre nem tudom a választ(majd jönnek okosabbak és segítenek remélem)de Nekem is ilyen a tv-m és lenne kérdésem. :Y
Te szoktál mkv-t lejátszani külső usb-ről?
Ha igen akkor a beégetett feliratot előtudod hozni valahogy az mkv-ből?
A műsor újság neked is csak úgy jön elő hogy nem megy mögötte a tv műsor?
Engem ez nagyon zavar mert jobb lenne ha nem venné el a tv adást mikor válogatok a műsorok között.

Üdv!

(#6629) horvathd válasza RexpecT (#6626) üzenetére


horvathd
aktív tag

Én Samsung Le32C530-at használok egy Logitech X-210-el a fülhallgató kimeneten. Minden gond nélkül működik, és sokkal jobb hangja van, mint a beépített hangszóróknak.

"The Kid just rages for a while."

(#6630) RexpecT válasza horvathd (#6629) üzenetére


RexpecT
addikt

Ilyen TV-t akarok én is venni, szerintem meg is rendelem mindjárt az Avplanet-en. :R

(#6631) kissdani válasza tobias40 (#6628) üzenetére


kissdani
senior tag

Szia
Én hálózatról szoktam vele filmet nézni mkv-t is megosztom a hozzá adott Nero media home progival és látja a tv, sokkal egyszerűbbnek érzem mint a vinyót rádugdosni!
Őszintén megmondva még nem néztem rajta feliratos filmet! Dugjál rá netet és automatikusan felajálja a szoft frissitést lehet ez segit a problémádon!
Te hogy nézel vele tv adást? Be van kapcsolva a trumotion meg a valósághű mozi is?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#6632) vlevi válasza RexpecT (#6624) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is össze van dugva a tévé a számítógéppel (HDMI-n keresztül), de már a napját sem tudom, mikor néztem rajta úgy utoljára filmet. Pedig már nagyon régen megvan a tévém (kb 3 hete :)) )
Hálózaton (DLNA) sokkal egyszerűbb, mint ki-be kapcsolgatni a monitorkimenetet, lejátszót átpakolgatni a tévére, aztán szaladgálni a géphez, ha bele akarok tekerni.
Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy nincs külső vinyóm, minden film a gépen van. Ha lenne külső vinyóm, akkor biztosan más lenne a véleményem.

(#6633) RexpecT válasza vlevi (#6632) üzenetére


RexpecT
addikt

De amit én akarok venni azon ha jól tudom nem DLNA-s.

(#6634) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Sziasztok

Azon töröm a fejem, hogy egy 32-es full hd sima vagy ledes tv-t vennék monitornak (szinte kizárólag monitornak), tv-re, filmre ott a 42-es plazma. A kérdésem az lenne felétek, hozzáértőkhöz, hogy erre a célra bármelyik legolcsóbb tv modell megteszi, vagy sajnos a drágább kategóriából kell keressek valamit?

(#6635) tobias40 válasza kissdani (#6631) üzenetére


tobias40
veterán

Én külső vinyóról nyomom a filmeket mert így archiválom őket nem lemezre! :Y
Hálózatról még nem találtam meg pedig megosztott mappába tettem a filmet de nem adja fel azokat a mappákat ami a gépen van.:(
Látja a pc-t de nem ilyen mappákat hoz be hogy zenék,előadók filmek mappák stb..
Nem azokat amik azon a ,meghajtón vannak ahova másoltam a filmeket.
Pedig a user/public könyvárba tettem...
Amikor mkv-t nézek a trumotion ki van kapcsolva és a valósághű mozi pedig be.

Üdv!

(#6636) AMD_ok válasza AMD_ok (#6634) üzenetére


AMD_ok
őstag

ja, és a sima vagy a ledes a jobb erre a célra?

(#6637) darkarthur


darkarthur
senior tag

Sziasztok!

Most készülök venni egy LG32LD450-es LCD TV-t.

Elsősorban PC-hez, másodsorban SAT-TV-hez.
PC-s tapasztalatok? Játékra, illetve hétköznapi dolgokra (net, film, stb.) mennyire alkalmas?

90K-ért úgy gondolom jó vétel. Esetleg valami jobb alternatíva azonos ár mellett? :U

Samsung S23 Ultra 5G

(#6638) darkarthur válasza darkarthur (#6637) üzenetére


darkarthur
senior tag

Sajnos lejárt a szer. idő.

Samsung LE32C530 esetleg jó alternatíva lehet az LG mellett? Melyiket ajánljátok a kettő közül?

Köszi!

Samsung S23 Ultra 5G

(#6639) kissdani válasza tobias40 (#6635) üzenetére


kissdani
senior tag

Adtak hozzá egy Nero media home cd-t, arról felteszed a progit abba bekeresed mit akarsz megosztani, aztán alul ott van hogy szerver inditása! És már látni fogja a tv!
És ha ki van kapcsolva a trumotion szerinted nem is megy 100hz-en?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#6640) Zsinder


Zsinder
aktív tag

Sziasztok.
Én egy 40ˇ körüli tv-t szeretnék venni ps3 és bluray használatra. Az ár 250-nél azért ne legyen több. Tudtok valami jót ajánlani?

(#6641) RexpecT válasza darkarthur (#6638) üzenetére


RexpecT
addikt

Hátha segít:
http://www.geeks.hu/tesztek/101015_32_colos_lcd_tevek_tesztje

(#6642) darkarthur válasza RexpecT (#6641) üzenetére


darkarthur
senior tag

Köszönöm!

Tetszik a Samsung.

Még egy kérdés, a 100Hz-el kapcsolatban. A teszt elején is említik, hogy a kikapcsolását javasolnák, ha megvolna.
Olvastam a technológiáról, és valószínűleg pl. játékok esetében zavaró is lehet.
Akkor tehát nem éri meg a +12 ezer forinttal drágább 100Hz-es LG-t venni a Samsung LE32C530 helyett, ha jól gondolom. :U

Köszi a segítséget!

Samsung S23 Ultra 5G

(#6643) darkarthur válasza AMD_ok (#6636) üzenetére


darkarthur
senior tag

Szerintem nem éri meg az a plusz pénz a LED miatt.

Samsung S23 Ultra 5G

(#6644) RexpecT válasza darkarthur (#6642) üzenetére


RexpecT
addikt

Egyénfüggő, sport műsoroknál előny, szerintem ez picit Plazma vs LCD kérdésre hasonlít :).

(#6645) RexpecT válasza darkarthur (#6642) üzenetére


RexpecT
addikt

Itt még találsz okosságokat: [link]

(#6646) darkarthur válasza RexpecT (#6644) üzenetére


darkarthur
senior tag

Hát nem tudom. TV-re filmekre, biztos h elég a 60Hz (gondolom a PC képét 60Hz-en jeleníti meg.
Játékra is elég szerintem. Nagyon tetszik ez a készülék, valószínűleg beruházok rá.

Azért gondolom az egyértelmű, hogy jobb vétel mint 70K-ért egy TN panelos 24"-os LCD monitor.

szerk: (#6645) RexpecT :R

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 5G

(#6647) LaptopSystem válasza darkarthur (#6646) üzenetére

Köszi a tanácsokat!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6648) sb


sb
veterán

LG 42LD450-et sikerült valakinek 1:1 pixel mappingre belőnie 24Hz mellett? ATI-val próbáltam, de nem megy.

Ami működik:
Felbontás: 1920x1080, 60Hz, overscan 0%-ra húzva.
TV 16:9 módba rakva. (még a 4:3 aktív ezen kívül, a többi nem)
Ilyenkor (1920x1080, 60Hz-en) automatikusan PC módban megy, a képjavító funkciók is inaktívak.
Így megy az 1:1 pixel mapping.

Ami nem működik:
Felbontás: 1920x1080, 50 vagy 24Hz, overscan 0%-ra húzva.
TV 16:9 módba rakva. (minden aktív, de a többi sem jobb, az "eredeti" is ugyanaz, mint a 16:9)
Ilyenkor nem PC módban megy, aktív minden képjavító funkció. Az élességet próbáltam 0-ra venni, de úgy elmosta a képet. Minden más esetben is rak rá élkiemelést is. Valamint a kép ilyenkor túl is nyúlik a képernyőn a 0%-os overscan ellenére is.

Más TV-n is próbáltam hasonlóan beállítani. Tehát ha nem aktív a PC mód, akkor is ment az 1:1 pixel mapping az élesség 0%-ra való lehúzásával és az éljavítás, stb... kikapcsolásával.
Samsung 40A656-ön és régebbi LG 37LH4000-en is működött.

Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#6649) Zsinder


Zsinder
aktív tag

Hello.
Én egy 40" körüli tv-t szeretnék venni bluray nézésre és ps3 használatra. LCD vagy Plasma nekem mindegy csak jó legyen :D Az ár az 250 lenne max, tudtok valami jót ajánlani?

(#6650) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Panasonic 42G20E (plazma) 220e vagy Philips 40PFL5605 200e

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.