Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6351) horvathd válasza kmarton (#6346) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nekem egy Samsung Le32C530-am van, amit 100e Ft-ért vettem.

Sikerült egy Samsung paneles darabot kifognom, így a képpel nincs semmi problémám. A médialejátszó is mindent vitt eddig. Mivel nincs PC-re kötve, így az input lagja nem zavar, és mivel nincs mivel összehasonlítanom a 100 Hz képfrissítés sem hiányzik. A külső hangszórókat én is a fülhallgató kimenetről hajtom meg minden probléma nélkül.

"The Kid just rages for a while."

(#6352) GeneraL_XTX válasza mad john (#6348) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Mint írtam a Philips 5605/5625 megfelelő alternatíva lehet.

(#6353) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Szerintetek megér +30k LEDTV? Vagy maradjak a 100l kürűl LCD-nél? :U

[ Szerkesztve ]

(#6354) cellpeti


cellpeti
veterán

Erre valaki? De ha így állunk és ennyiért van LED TV, az is jöhet.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6355) GeneraL_XTX válasza ToBeY (#6353) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

EDGE LED semmiképp sem ebben az árkategóriában meg pláne n.

(#6356) ToBeY válasza GeneraL_XTX (#6355) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tehát akkor azt mondod hagyjam a LED-et a francba és vegyek egy sima LCD-t?
Ilyet láttam most UE32C5000QW 126k-ért

[ Szerkesztve ]

(#6357) vlevi válasza ToBeY (#6356) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is azt javallom. Én megnéztem, van-e különbség. Nem láttam. Legalábbis az szemem nem látott különbséget a kettő között, pedig egymás mellett volt a bótban egy UE40C6000 és egy LE40C650.

Valamivel kevesebbet fogyaszt a LED, de a 32"-s méretben még az a különbség is elhagyagolható.

[ Szerkesztve ]

(#6358) GeneraL_XTX válasza ToBeY (#6356) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Simán. A c5000-res 50hz-es a led miatt nagy a bevilágítás, korlátozott usb médialejátszás. Ennyiért már simán kapsz 32C650-et@ 100hz, jobb elektronika és panel, internet tv stb

(#6359) ToBeY válasza vlevi (#6357) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Értem, akkor szerintem maradok egy sima LCD-nél
Márkásban jók az LG és a Samsungok ezeket nézegettem?!

(#6360) ToBeY válasza GeneraL_XTX (#6358) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Kinéztem egy LG32LD565 vélemény?

(#6361) cellpeti


cellpeti
veterán

Esetleg tudna valaki segíteni nekem? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6362) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdvözlet!

Mit tudnátok ajánlani 250.000,-Ft-ig, ami tudja az USB mkv lejátszást is? Melyik a legjobb képminőségű? :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#6363) Gee_1985


Gee_1985
tag

Erre valaki?

(#6364) vlevi válasza F.B.I. (#6362) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mekkora méretben? Samu LE40C650 lejátszik majdnem mindent, 40" méretben 170ezerért.

(#6365) A_ScHuLcZ válasza vlevi (#6364) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Én hasonlót keresek, csak 42, (max 46-os, de szerintem elég a 42) méretben 180-200e-ig. Nekem mit tudnál ajánlani? Fontos a beépített média lejátszó, hogy minél több formátumot lejátszon, a képe szép legyen, és legyen rajta d-sub bemenet!

Például az LG 42LD550? Ezt egyik ismerősöm javasolta.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6366) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#6365) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Up: most megyek a MM-ba, tescoba, auchanba, javasolhatnád hogy milyeneket nézzek meg, tudok ph-t olvasni telefonról. :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6367) Thewi


Thewi
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?
PR telecomnál van digitális csomagom. A beltéri egy rakás ..., mert scart csatlakozóval lehet csak a tv-re kötni. Ha vennék egy CONAX modult + PR kártya, tudnám nézni a digitális adást beltéri nélkül?

(#6368) F.B.I. válasza vlevi (#6364) üzenetére


F.B.I.
veterán

A legnagyobb, ami belefér ebbe az árba. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#6369) gulyasa válasza Thewi (#6367) üzenetére


gulyasa
őstag

A beltéri vevőt nem tudod kivenni az egyenletből, az mindenképpen kell a vételhez.

Amúgy valószínűleg nem HD előfizető vagy a PR-nél, mert akkor HD-s beltérid lenne, a megfelelő csatlakozóval (HDMI).
Ha meg nem vagy HD csomagos, akkor meg bőven elég a SCART is - azért adják ahhoz azt a "buta" boxot.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#6370) F.B.I.


F.B.I.
veterán

LG 47LD750, ezt ajánljátok vagy van ettől jobb 250.000,-Ft-ig? :F

Esetleg a LG 42LE7500 ledes?

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#6371) Thewi válasza gulyasa (#6369) üzenetére


Thewi
tag

A beltériben van valami speciális valami, ami miatt nem lehet a tv saját vevőjét használni?
Nem akarom 12000 pénzért úgy megvenni a CONAX modult, hogy nem működik.
Fórumokat olvasva ellentmondásos eredményeket találtam, valakinek működött, valakinek nem. Most akkor hogy is van ez? :F

(#6372) horvathd válasza Thewi (#6371) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szolgáltató függő. Pl. a DVB-T-s sugárzáshoz, jó a CONAX modul, de pl. a T-Home SatTV esetén a kártyát és a beltérit összepárosítják, így a TV-ben nem használható a kártya. (Bár a DVB-S-es tunerrel rendelkező tv-is ritka.)

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#6373) Thewi válasza horvathd (#6372) üzenetére


Thewi
tag

A beltériben is valami CONAX modul lehet, legalábbis a szervízmenüben ezt látom. / CONAX infó /
Ennek ellenére sem lehet, hogy működne?

(#6374) horvathd válasza Thewi (#6373) üzenetére


horvathd
aktív tag

Mondom szolgáltatótól függ. Legegyszerűbb lenne, megkérdezni, a szolgáltató topicjában (ha van), hogy saját set top box használható-e ahelyett, amit adtak. Ha igen, akkor a TV-ben is fog működni.

"The Kid just rages for a while."

(#6375) gulyasa válasza Thewi (#6371) üzenetére


gulyasa
őstag

A beltéri csak annyiban "speciális" - a legutolsó információim szerint -, hogy a PR az SD minőségű digitális adásokat MPEG2-ben adja. Viszont a "MindigTV matricás" TV-kben DVB MPEG4-es vevő van.

Azt nem tudom, melyek azok a TV márka/típusok, amelyekben mindkét formátumot ismerő DVB vevő van - meg hogy egyáltalán létezik-e olyan.
De ha a TV-d csak az MPEG4-et ismeri, akkor valószínűleg nem lesz jó a sima kártyaolvasós megoldás. Mindenképp szükség lesz a beltérire.
Valószínűleg, akiknél működött így - PR területen -, azoknak olyan TV-jük lehetett, amelyben van olyan DVB vevő, ami tudja az MPEG2 formátumot (is?).

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#6376) Thewi válasza gulyasa (#6375) üzenetére


Thewi
tag

Akkor ebből szolgáltató váltás lesz.
Köszi az infót, így már értem miért nem működne.

(#6377) PÁSZA69


PÁSZA69
csendes tag

TV vásárlás előtt állok. Eddig Pana 42g20-ban gondolkodtam, de rátaláltam a Philips 42PFL7685H-ra. Van tapasztalatotok erről a készülékről? Csak tévézésre fogom használni.
Szerintetek jó vétel, megéri az árát?

(#6378) gulyasa válasza Thewi (#6376) üzenetére


gulyasa
őstag

Szerintem nagy valószínűséggel másik szolgáltatóval is ugyanez lesz a helyzet. MPEG2... Az SD digitális kábeltévé szolgáltatás formátuma (DVB-C) mindenhol ilyen.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#6379) Chosen válasza dh66e (#6260) üzenetére


Chosen
addikt

Elég bunkón jött le ahogy linkelted a börtönt, a "helyes válasz" rész meg kioktatásnak értettem, ezért válaszoltam úgy ahogy. Ha normálisan linkelted volna névvel együtt, akkor nem lett volna félreértés. Legközelebb a viccnek szánt részeket hagyd ki és fogalmazz rendesen. Egyébként köszi.

Más: LE40C530-akban is eltérnek a panelek? Csak ma legalább 5 tv teljes hátoldalát átnéztem, de egyiken sem volt matrica. C550/C650től felfelé volt csak.

[ Szerkesztve ]

(#6380) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Megvolt a mai nézelődés, gyűjtöttem némi tapasztalatot, illetve rájöttem, hogy a 46-os teljesen felesleges, 40" vagy 42" bőven elég! (még talán a 37 is, de jobb lenne nagyobb)

A kinézett típusok amik talán megfelelnének a következők, szívesen veszem a tapasztalatokat, véleményeket ezekről a modellekről, melyiket igen, melyiket ne, és miért:

Samsung UE40C5000
LG 37LE5300
LG 42LX6500
Samsung LE37 C550J1

Egyre inkább hajlok a LED felé egyébként, élethűbbnek tűntek a színei tv adásnál.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6381) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#6380) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

+1, ami lemaradt:

Samsung LE40C650

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6382) vlevi válasza gulyasa (#6378) üzenetére


vlevi
nagyúr

DVB-C szerintem tudják a tévék. Vagyishát illene. A Samu LE40C650 mindenesetre tudja. Megtalálja az összes, a UPC kábelen jövő csatornát, analógot, digitálist egyaránt, csaképpen sokat nem érek vele, mert a digitálisra azt mondja, hogy kódolt :(
A földi digitálist viszont egyelőre nem tudtam kipróbálni, mert még az analóg adások is épphogycsak bejönnek. Pedig érdekelne az az 1-2 műsor, ami HD-ben jön. Vajon mi az olcsóbb, melyiket éri meg jobban? Venni rendes tetőantennát, kirakni a padlásra, ahhoz kell vagy 20m kábel, meg mittudoménmégmi, vagy előfizetni HD csomagra?

(#6383) dh66e válasza Chosen (#6379) üzenetére


dh66e
veterán

Sajnálom tényleg vicc volt,persze ha tényleg kioktatásnak szántam volna akkor a" helyes válasz" alá belinkelem neked a guglit hogy keress rá.Nem az én stílusom.

(#6384) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Kicsi OFF leszek,de szeretném megkérdezni hogy ha veszek új tv-t akkor hogy HD-ba tudjam nézni a csatornákat,kell még egy plusz dekóder?
Vagy a tv automatikusan már HD-be nyomja?

(#6385) vlevi válasza ToBeY (#6384) üzenetére


vlevi
nagyúr

Attól függ, milyen tévé és milyen adás.
A tévék túlnyomó része ma már tudja a digitális adást venni.
De a kábeltévét csak akkor tudod hd-ban nézni, ha a szolgáltató ad neked olyat.
A földi sugárzást elvileg nézheted, ha van antennád, és be is tudod fogni. Nálam sajnos hiába az antenna, nem jönnek be a csatornák :(

(#6386) ToBeY válasza vlevi (#6385) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Digitv van sima analóg adás,de azt hiszem van lehetőség kérni digitálist is.
A tv-be van MPEG4 tuner gondolom ez elég.

(#6387) hcs57 válasza ToBeY (#6386) üzenetére


hcs57
őstag

A Digitv kódolatlanul adja a digitálist, így egy olyan tv-vel, amelyikben van DVB-C tuner, nézheted az összes (kivéve néhány adó, pl. HBO, stb) adást. Ha tudja az MPEG4-t is, akkor a HD adásokat is.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6388) hcs57 válasza PÁSZA69 (#6377) üzenetére


hcs57
őstag

Az árat mindenki maga tudja megítélni... a Philips tv jó választás, nem csak tvzésre...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6389) stage69


stage69
csendes tag

Hello!

Segítségre lenne szükségem az itteni TV guruktól.
Anyum eldöntötte, hogy kell otthonra neki egy új TV. Engem nagyon nem érint a dolog, mert már rég nem lakok otthon, de ő néha apummal szeret leülni TV-zni.
Ezt azért írom le, mert ebből adódik, hogy nem az a lényeg számukra, hogy milyen kimenetek,meg kép a képben stbstb legyen, hanem hogy nézhető, élvezhető képet lássanak.

Az ár, ami meg van adva max 100k.
A mostani TV az 67 centis,ha jól tudom, ezért valós képméretben egy 32"-es LCD TV az,ami kb azt a méretet adja. A 26" szerintem kisebb.

Szóval, adott 100k, 32" képátló.

Milyen LCD TV-t ajánlanátok, és miért? LG, Samsung, Panasonic? Vagy esetleg Orion(nem értek ehhez, nem tudom,hogy miért annyival olcsóbb, gondolom a kontrasztja kicsit gagyi, nem 50k:1-hez)

Szóval szeretném a segítségeteket kérni ebben az ügyben. Nem karácsaonyra lesz,tehát van idő :)

Előre is köszönöm!

KóPé

><(((°>......><(((°>......<°)))><......<°)))><

(#6390) Szipcsi


Szipcsi
csendes tag

Hali!

Most vettem egy sony kdl-40ex710 TVT-t, és az a problémám, hogy a full-hd-s filmeket nem nagyon látja USB ről.. Gondolom az mkv formátumot. Nem tudja valaki, h hogyan kell kikódolni vagy valami megoldást rá?

Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#6391) horvathd válasza Szipcsi (#6390) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha a TV le tudja játszani az mp4 fájlokat, akkor az mkv-ból az MKVExtractGUI-val ki tudod nyerni belőle a kép és hangsávokat, majd Yamb-bal össze tudod illeszteni őket mp4-é.

@stage69:
A Samsung le32c530 egy jó választás lehet.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#6392) Szipcsi


Szipcsi
csendes tag

De azt nem lehet megoldani, hogy az MKV-t is lejátssza?

(#6393) herpodon


herpodon
csendes tag

Üdv! Némi segítséget szeretnék kérni. CRT-ről (Sony KV-29FC60K/R) váltanék LCD-re, és nem tudok dönteni. Szerintetek az alábbiak közül melyiket lenne leginkább érdemes választani? Gyakorlatilag kizárólag tévézésre-mozizásra kéne (USB-n keresztüli lejátszás nem hátrány), és mivel a jelenlegi TV-mnek szerintem kifejezetten szép a képe (csak 3-3,5 méterről kicsi), nyilván olyan kéne, amelyiknél a legkevésbé lehet majd érzékelni az LCD hátrányait a mostani jó kis CRT-mhez képest.
Már kb. másfél hete próbálok tájékozódni a neten, de nem igazán jutok dűlőre, hogy pl. mennyire fontos a 100 Hz (tényleg észrevehető különbséget jelent-e az 50-hez képest), az edge LED a bevilágítás miatt vajon eleve hülyeség-e, illetve hogy a full LED-nél a local dimming tényleg javít-e a minőségen (vagy épp ellenkezőleg), meg ilyenek. Szóval a következőket néztem ki (többé-kevésbé azonos árkategóriában). Ti melyiket javasolnátok? (Az nem tudom, számít-e, hogy T-Home IPTV-m van...)

Samsung LE40C650
Samsung UE40C5000
Sony KDL-40EX600
Philips 40PFL5625H

Előre is köszi a segítséget. (Egyébként ár szempontjából vajon érdemes megvárni a januárt-februárt, vagy tökmindegy?)

"Nem tudok kavarogni..."

(#6394) A_ScHuLcZ válasza stage69 (#6389) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Szia!

Nagyon ne bízz benne, hogy itt választ fogsz kapni (én 1 hete próbálkozom eredménytelenül..:( ), szerintem jobban jársz ha szétnézel nagyáruházakban, ott sok a választék és ki vannak állítva, felírod a modellek számait, ami tetszik, és konkrét típusoknak próbálsz utánanézni, hogy javasolják/nem javasolják. Az általad említett felhasználási körnek szerintem az LCD (SSCD) felelne meg a legjobban, LED-es technológiára ilyen árban ne költsél szerintem, nem ér annyit. Plazmával szintén nem jársz jól, mert abból a nagyobbakat éri meg jobban venni.
Ha kevés a pénz rá, akkor a beépített lejátszóval, internetes szolgáltatásokkal tudsz spórolni, ezeket szülők nem valószínű, hogy használják. Amire viszont figyelj, az a 100Hz, az valóban sokat jelent az 50-hez képest, hirtelen mozgásoknál, illetve a képernyőn scrollozó szövegnél látszik élesen a különbség a kettő között.
Még 1 jó tanács: az Orion-t kerüld el! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6395) nightshadow válasza Szipcsi (#6392) üzenetére


nightshadow
veterán

A Sony tévék nem tudnak lejátszani mkv-ét, mindenképp szükséges különálló mediaplayer. A Sony is gyárt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6396) horvathd válasza Szipcsi (#6392) üzenetére


horvathd
aktív tag

Átalakítás nélkül nem fog menni.

"The Kid just rages for a while."

(#6397) stage69 válasza A_ScHuLcZ (#6394) üzenetére


stage69
csendes tag

:)

Köszi a tanácsot(és az előző hozzászóló tippjét is)

Néztem én a neten pár LCD-t, de mondom, én annyira ebben nem vagyok benne, a szgépekhez értek, a TV-t magasról le.....

Akkor majd a tanácsod megfogadom, a 100Hz-et illetően.

Amúgy voltak elképzeléseim, hogy pl. min 4ms, de inkább 2ms-es legyen, nagy kontraszt, min. 50k:1, és ugye 100Hz. Csak ezeket végigbogarászni nagyon hosszadalmas, ezért kérdeztem, hátha van vkinek vmi tapasztalata ilyen árkategóriában.

És igen, mint mondtam, nem kell nekem semmi kütyü bele, TV legyen, és ennyi:) Ezért is írtam, hogy szülőknek kell, akik magas ívből kakilnak a plusz funkciókra, nekik ugye az a lényeg, hogy bekapcsolják, és lehessen nézni, hangerő fel-le, csatornaváltás ide-oda, plusz TXT. Mondjuk szerintem is csak ennyit kell tudnia egy TV-nek.

Meg legyen rajta SCART kivezetés, vagy vmi,amire rá lehet kötni a videót, mert ugye DVD lejátszó nincs, mert minek.

Ezért nem is nagyok az igényeim :)

Üdv

><(((°>......><(((°>......<°)))><......<°)))><

(#6398) vlevi válasza herpodon (#6393) üzenetére


vlevi
nagyúr

3-3.5 méterről a Samu LE40C650-n már egész elviselhető az SD tévé adás. Persze adás válogatja, mert van, amit alapvetően nagyon vacak minőségben adnak, azzal nem sokat tud tenni a tévé, de van, ami már szépnek is mondható.
USB-s lejátszásra teljesen jó az LE40C650, de én mostanában (pár napja) inkább DLNA-n keresztül játszom le a filmeket. A fenének sincs kedve kimásolgatni, ráadásul a 15-16gigás FULLHD filmeket elég sokáig is tart, pendrive-ra rá se fér, vinyó kell hozzá. DLNA-n keresztül viszont egész jó. Serviio-t használom DLNA szervernek, igaz, pár apró hátrány van. Hangsávot nem tudok váltani, csak az alapértelmezettet játsza le, de feliratok átmennek.

Az UE40C5000 helyett én (és szerintem még sokan) inkább az LE40-t ajánlanám. A szélső LED megvilágítás nem tesz hozzá semmit a képminőséghez, ami pedig local dimminges háttérvilágítású LED-es, annak olyan ára van, amit én nem tudok elolvasni :(
A Sony, Phillips tévékről nem tudok neked mondani sem jót, sem rosszat, nem ismerem őket. Itthon Samu LE40C650 van (vagy 3 hete), arról azt tudom mondani, hogy jó. De hogy jobb-e, rosszabb-e, mint a két másik, arról nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#6399) vlevi válasza stage69 (#6389) üzenetére


vlevi
nagyúr

Oriont szerintem is kerüldd el messziről. Az "Orion" már csak egy matrica a tévé elején, mindenféle ismeretlen eredetű cuccokat szerelnek össze, és árulják Orion márkanév alatt. Kb egy szinten van vele a teszkós Technika :(

32"-esnél kisebbet viszont tényleg ne vegyél. De lehet, hogy inkább nagyobbat kellene, hogy észrevehető legyen a különbség. Mert a 70 centis tévé képének magassága pont akkora, mint egy mostani széles 32"-osnak.
Ha abszolút nem érdekli őket a mindenféle technikai halandzsa, akkor az USB-s, hálózatos, internetes képességeken valóban lehet spórolni. De a 100Hz-hez tényleg érdemes ragaszkodni. Sőt, talán még azt is mondhatnánk, hogy ha csak tévézésre használják, akkor még a FullHD sem alapkövetelmény, de nem hiszem, hogy a mai (2010-es évjáratú) LCD tévékből van-e olyan, ami nem FullHD?

(#6400) vlevi válasza stage69 (#6397) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Amúgy voltak elképzeléseim, hogy pl. min 4ms, de inkább 2ms-es legyen, "
Arra én nem hajtanék. A tévékben használt IPS, vagy PVA panelek nemigazán tudják ezt. 5-6ms között szokott lenni a válaszidejük, ami ennél sokkal kisebb, az vagy elírás, vagy pedig TN panel. Tévézéshez az viszont nagyon nem jó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.