Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6301) vlevi válasza dh66e (#6300) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam a KM Player vált be. Saját kodekjei vannak, nem szarozza össze mindenféle kodekpakkal a windózt.

(#6302) SKA_89


SKA_89
csendes tag

Sziasztok!

Milyen 32"-os LCD-t ajánlanátok 100-110e Ft környékén? A tv tartalmazzon dekódert, usb-t és legyen full hd. Fontos lenne, mert már két hete keresek, de tanácstalan vagyok.

Segítségeteket előre is megköszönöm!! :R

(#6303) BBéci válasza SKA_89 (#6302) üzenetére


BBéci
titán

Milyen távolságról fogod nézni és milyen dekóderre gondolsz?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6304) Daffni2 válasza dezsőő21 (#6297) üzenetére


Daffni2
addikt

Egy igen komoly alternatívát is fontolj meg:TX-P46S20E - 5 ÉV GARANCIA ! - Panasonic 116 cm-es Full HD plazmatelevízió

229 990 Forintért sokkal komolyabb TV-d lehetne.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#6305) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztem a Samsung LE32C650 tv-tm mely alapból támogatja a hálózatról történő lejátszást. Sajnos a különböző forumokon olvasható, hogy nem minden formátummal boldogul. Erről valakinek van valamilyen tapasztalata? (Pl.: internetről tölhető xvid és hd tartalmakat megfelelően lejátsza-e.szerintem mindenki tudja mit értek ez alatt :) )

A másik opció amire gondoltam, hogy egy olcsóbb tv + egy hálózati médialejtszó.

Szerintetek melyik jobb választás?

(#6306) Welasquez


Welasquez
csendes tag

Szevasztok!

Holnap elvileg megyek a "Pc-Dream Kft. , Kalocsa" céghez.

Egy tapasztalati visszajelzést kérnék Tőletek. Megbízható ha Tőlük veszek. (Lésőbbi garanciális problémák esetén)
Ha gondom van és Ők már nincsenek. Az álatluk kötöt szerződést én tudom a Sony-nál érvényesíteni?.

Más: A Sony KDL-37EX500-as TV-t néztem ki. Viszont látom, hogy elkezdték Mo.-on forgalmazni az EX505-t is. Ez most típusváltás, minimál változással vagy valami ok (típushiba) miatt lecserélik az 500-at.

Mivel eléggé drága így is a TV, Ebben a kategáriában (erőssítsetek meg) ez jó választás. :)

Köszönöm!

(#6307) dezsőő21 válasza Daffni2 (#6304) üzenetére


dezsőő21
csendes tag

Plazmára nem is gondolta, de megnézem magamnak ezt is.
Kösz.

(#6308) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.

Próbálok megoldást találni egy hibás panel kikerülésére, így olyan kábelt keresek ami nem sima scart. A digis beltérit szeretném összekötni az LCD tv VGA portjával.
Egy Scart-VGA kábelre gondoltam. Sikerülhet? Átviszi a képet? A hang most nem fontos.

(#6309) aramis00 válasza Welasquez (#6306) üzenetére


aramis00
tag

Ha megvolt a látogatás, légyszi írd meg a benyomásod róluk. Én is náluk tervezem a vásárlást!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#6310) csoppy válasza Daffni2 (#6304) üzenetére


csoppy
csendes tag

Szia!
Megnéztem a panát,amit ajánlottál dezsőnek!
Egész jónak tűnik. De nem 100 Hz-es. A Samu 650-es,pedig az. Vagy plazmánál ez nem számít. Nem értek hozzá csak azért kérdezem. A pana is lejátszik szinte mindent pl. usb-ről? Mert a samuról azt olvastam hogy elég sok mindent lejátszik!

(#6311) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok!

Ijjenhöz bírnák hozzájutni:

LG 55LH90 1080p 240 Hz LED Backlit LCD

Valaki tud róla valamit?
Előre is köszönöm!

(#6312) fiATHaLON válasza fiATHaLON (#6311) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Az is érdekelne, hogy a 240Hz-ből feltételezve ez ntsc.
Ez itthon bedugva 120Hz-esként fog üzemelni, vagy valami képi gond
lesz vele, vagy mi?

(#6313) tobias40


tobias40
veterán

LG LD650-es tv-nél mkv lejátszás közben(usb-n keresztül) hogyan lehet hangsávot váltani,és hogyan lehet feliratot előcsalni?
Nekem a subtitle gombra nem jön elő a felirat.. :(

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#6314) kmarton válasza SKA_89 (#6302) üzenetére


kmarton
tag

Válaszoljatok neki. Nekem is ugyanez a gondom,viszont én gépre is kötném :R

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#6315) horvathd válasza SKA_89 (#6302) üzenetére


horvathd
aktív tag

Egy lehetőség a Samsung le32c530.

"The Kid just rages for a while."

(#6316) Daffni2 válasza csoppy (#6310) üzenetére


Daffni2
addikt

Hát az igaz,hogy nem 100 Hz-es, attól sokkalta fejlettebb 600 Hz-es :DD

Nem játszik le annyi mindent USB-ről, viszont szerintem a képminőség ezerszer fontosabb, mint a médialejátszó képesség.
Ha fontos a médialejátszó, veszek egyet külön, az már eleve sokkal jobb mint bármelyik beépített.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#6317) dezsőő21 válasza Daffni2 (#6316) üzenetére


dezsőő21
csendes tag

Lehet hogy kinevetsz de plazmás tv-n még nem láttam tréhóm sat tv képet.
Plazma nézhető nappaliban úgy hogy csak sötétítő függönyös megoldás tehát nemvalami koromsötét helyiségben lenne.
Plussz tudom hogy nemnagy dolog de nem találtam hogy internet tévé-s is é.

(#6318) humax


humax
senior tag

egy ismeresom munka helyre szerezne venni egy kis LCD TV, sd tv nezesre,
olyan 50-cm.
olyan 50-55 forint korol.
mit ajanlatok?
köszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#6319) Daffni2 válasza dezsőő21 (#6317) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem nevetlek ki, ha láttál volna, eszedbe sem jutna LCD-t venni. :K

"Aki ad,az nyer"

(#6320) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Keveset vagyok itthon, de fatertól ma megtudtam, hogy a tv-t szeretné nyugdíjazni és karácsonyra újat venni, kérdésem annyi lenne, hogy milyet ajánlotok és hol érdemes szétnézni, ahol ilyenkor jó árak lehetnek? Annyit tudok hogy Samsungot vagy LG-t érdemes választani, és hogy nekünk az SSCD lenne az ideális, de túlságosan nem mélyedtem még bele, csak akkor nézegettem őket, mikor épp valami nagy bevásárlóközpontban vagy MM stílusú helyeken jártam.
Felbontásra kizárólag fullHD-s jöhet szóba, méretre pedig 42 vagy 46 colos lenne ideális szerintem. Mindenképp szem előtt akarom tartani a jó beépített médialejátszót, mert blu-ray lejátszóba egyelőre nem tervezünk beruházni, a dvd lejátszó meg ehhez már kicsit gyengécske lesz. Vagy lejátszót külön érdemes vásárolni inkább? Fontos még, hogy a HDMI bemeneteken kívül legyen rajta dsub bemenet is, illetve optikai hangkimenet, mert ezeket biztosan használni fogom.
Árban olyan 150-200 között szeretnénk kihozni, jelenleg a 170 környékieket nézegetem.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy melyiket javasoljátok, és miért?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6321) vlevi válasza A_ScHuLcZ (#6320) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Felbontásra kizárólag fullHD-s jöhet szóba, "
Olyan 100%-osan biztos az? Pár hetes tapasztalatom szerint, egy 40"-s tévét 3méterről nézve már nem látszik a hd ready és a fullhd különbség. FullHD tévém van, és ebből a távolságból a 720p-s és 1080p-s videók között nem látok oltári különbséget.
De én se vennék hd ready tévét :D

(#6322) daniel2121 válasza Daffni2 (#6316) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ja csak akkor még kb. egy 50k médialejátszó+hozzá egy nagy kapacitású merevlemez.

(#6323) Daffni2 válasza daniel2121 (#6322) üzenetére


Daffni2
addikt

TV-t akarsz f@sza képminőséggel, vagy médialejátszót?

Persze mindenkinek más lehet fontos.

"Aki ad,az nyer"

(#6324) Illusion1010 válasza daniel2121 (#6322) üzenetére


Illusion1010
senior tag

nagy kapacitású merevlemez a samsunghoz sem árt :D

(#6325) A_ScHuLcZ válasza vlevi (#6321) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

FullHD egyértelműen, ezen már nem szabad spórolni, viszont még nem kaptam tippeket, pedig igen sürgős a dolog, ha karácsonyra el szeretnénk intézni, kérném a hozzáértők segítségét, hogy milyet javasolnak a felsorolt szempontok alapján, illetve hogy hol érdemes vásárolni.
Lehet, hogy holnap kiszaladok és teszek egy MM, tecsó, osan kört, hogy lássam mi a kínálat.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6326) zoollii


zoollii
csendes tag

Hali!

Vett már valaki Sony Kdl 40ex500 at? Milyenek a tapasztalatok?

(#6327) Terminator17


Terminator17
senior tag

hello
tudnátok segíteni?
2 éve vettem egy LG Flatron W2242T moncsit 47 ér.
Annyi lenne a kérdésem hogy most mit érhet 1 év garival ? vki beárazná nekem pls?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#6328) mad john


mad john
csendes tag

Szép Napot Mindenkinek!
Engem is a Sony kdl 40ex500 érdekelne. Egyrészt Ps3 mellé, meg filmnézést tekintve, azt szeretném tudni jó választás lenne? Nézegettem a médiában elég jónak tűnik, de a guruk itt vannak és nem ott:). Szeretem a Sony t minden téren, és egy Ps3 mellett, hogy mutatna egy Lg vagy Samsung. Köszi a segítséget, várom mihamarabb, persze jobb javaslatokat is szívesen olvasok.:)

(#6329) nightshadow válasza mad john (#6328) üzenetére


nightshadow
veterán

Az EX500 input lagje 60ms, ez pl. fps játékokhoz magasnak számít. Összehasonlításképp a Samsung C650 input lagje 45ms Game Mode-ba. FPS-hez 30ms alatti input lag-el rendelkező tévé ajánlott. Mivel a 100Hz-es tévékbe komolyabb elektronika van, ezért általában nagyobb az input lag-jük, mint az 50 Hz-es társaiknak.

(#6330) nightshadow válasza Welasquez (#6306) üzenetére


nightshadow
veterán

Az EX505 nem új típus, egyidős az EX500-al. Csak abban különbözik az EX500-tól, hogy ebben van szatelitt tuner is (DVB-S) a szokásos DVB-C, DVB-T mellett. Ezt leszámítva semmi különbség nincs a két tévé között. Egyébként ez nem is MO-ra szánt típus, hanem pár webshop hozza be külföldről.
A Sony-Samsung páros nem gyárt 37”-es panelt, hanem más gyártóktól veszik, ezért a 37”-ben kicsit gyengébb panel van, mint a 40”-ben. Ezért, ha teheted inkább 40”-est vegyél. Bővebben lásd #5993-as hozzászólásomat.

(#6331) dh66e válasza mad john (#6328) üzenetére


dh66e
veterán

na ezért kapsz hideget meleget,de nekem tettszett.
:P
"Szeretem a Sony t minden téren, és egy Ps3 mellett, hogy mutatna egy Lg vagy Samsung."

(#6332) GeneraL_XTX válasza nightshadow (#6329) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Jesszus... az EX500-ban nincs " game" mód? Vagy ez a 60ms azzal értendő? Mert azért ez valljuk be elég sok, fura hogy egy saját konzolgéppel rendelkező cég nem figyel az ilyesmire.... :(((

(#6333) gejala válasza GeneraL_XTX (#6332) üzenetére


gejala
őstag

De, van game mode. Abban 60 ms. :D

(#6334) mad john válasza nightshadow (#6329) üzenetére


mad john
csendes tag

Köszi a választ, esetleg lenne valami ajánlásod, mert tanácstalan lettem:(

(#6335) kmarton válasza mad john (#6334) üzenetére


kmarton
tag

Melyik tvnek 30 vagy azalatti az imput lagja?

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#6336) Lefty


Lefty
addikt

Üdv!

Úgy néz ki lecserélnénk a régi képcsövest végre, és laikusként a témában Samsung LED TV-re gondoltunk. Olyan 150k lenne rá és 80 centi körül kellene, valaki meg tudná mondani, hogy mi lenne ebben az árkategóriában a legjobb választás? PM-ben is jó ha ez offnak minősülne. Köszi!

(#6337) nightshadow válasza mad john (#6334) üzenetére


nightshadow
veterán

Nehéz olyan tévét találni, amelyik vegyes használatra, tehát filmhez is, meg játékkonzolhoz is jó. Külföldi fórumokon is megy ez a dilemma. Mert ugye egyrészt, ha csak játékhoz vesz valaki tévét, akkor elég az 50Hz-es, egyszerűbb elektronikával rendelkező tévé, mint pl. az Sony EX402, amelynek input lagje 30ms körül van, ami pont határeset, de így is fele az EX500-nak. A filmhez pedig ugye a minél jobb elektronikával, 100 Hz-el rendelkező tévé a jó, aminek meg ugye magas az input lagje, még Game Mode-ban is, mint pl. az EX500 vagy a C650.
A Samsung C450, C530 még aminek alacsony az input lagje, csak hát ezek is 50Hz-es tévék. Meg rémlik még innen a fórumról egy Philips tévé, aminek az input lagje 20 ms körül volt, de a konkrét típusára nem emlékszem.

(#6338) kmarton


kmarton
tag

Garanciás kérdésem lenne:

A samsung tvkre 3év a garancia? A LG meg 2?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#6339) c41r0^ válasza nightshadow (#6337) üzenetére


c41r0^
őstag

a Philips PFL7404 és PFL8404, 2009-es modellekre gondolsz, LGD vagy Sharp IPS panellel, 18-20 ms input-lagjuk van, csak hát az IPS nem épp a legjobb kontrasztarányáról (800:1-1200:1 valós kontraszt, persze azóta a 2010-es IPS panelek jobbak már ilyen tekintetben) és feketemélységéről híres, így filmezni nem a legjobb sötét szobában, azonban monitornak kiválóak a 100Hz-es tulajdonságuk ellenére

különben ebből is látszik, hogy nem lehet párhuzamot vonni, hogy ha valami 100Hz-es, akkor annak biztos nagy az input lagja is, ez úgy látszik más tényezőtől is függ , amit a Philips mérnökeinek 2009-ben sikerült megoldaniuk elektronika tekintetében ennél a két típusnál (a 9-es szériás 2009-es TV-iknél szintén nagy az input lag)

azonban sajnos a 2010-es LCD TV-knél tényleg elmondható, hogy ha 100Hz-es, akkor nagy az input lagja, tehát alapvetően jót mondtál, ha ezt a jelenre vetítjük ki

[ Szerkesztve ]

(#6340) GeneraL_XTX válasza c41r0^ (#6339) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Philips tekintetében az idei 5605/5625 is 20ms körüli imput laggal bír és még 100hz-es is plusz direct LED. Ebből a szempontból ez lehet idén a bestbuy annak ellenére is hogy a tesztek csak átlagos képminőséget írnak erre a modellre.

Mindenesetre lehet érdemesebb várni a 2011-es modellekre azok talán jobbak lesznek imput lag értékileg is vagy a január-februári készletsöprésnél kell venni egy ilyen philipset.

(#6341) dh66e válasza kmarton (#6335) üzenetére


dh66e
veterán

"A HDMI bemenetek valamelyikét használva természetesen 1:1-es leképezést is választhatunk, így a PC vagy a játékkonzol képe tökéletesen jeleníthető meg a tévén. Fontos, hogy ebben az esetben a képélesítést vegyük le 0-ra, különben a betűk és ikonok széles csúnya lesz, a többi beállítás viszont maradhat. Egyébként az, hogy a tévé kevés képjavítót támogat, PC-vel és játékkonzollal való összekötésre nagyon is alkalmassá teszi; az input lagja ugyanis egészen minimális, 12-14 ms körüli értéket mértünk."

Sharp LE600 itt a teljes Teszt

Itt pedig amiben van 100HZ és 24p is:LE700E
"A tévé válaszideje nagyon jó, azonban az input lag alapesetben hatalmas, 80 ms feletti. Ezen csak akkor segíthetünk, ha a játék színprofilt választjuk ki, ám teljesen ez esetben sem tűnik el a késleltetés, de legalább 24-26 ms körüli értékre, azaz 1,5 képkockányi időre csökken le, ami már elég kicsi ahhoz, hogy a tévét játékkonzollal is használni tudjuk."
[Teszt]

Sajnos az áruk ami leginkább elriasztja az embereket bár van itt olyan aki egyszerűen szarnak tartja a Sharpokat.
Nekem bevált. :)

(#6342) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv Fórumtársak!

Tanácsot szeretnék kérni. LCD TV vásárlását tervezem, és a tapasztaltabb kollégáktól kérnék tanácsot, melyiket válasszam.

A következő paraméterek jöhetnek szóba:

-32", 82 cm képátló
-Full HD
-Max 100-110k ár

Jöhetnek a tanácsok, melyik gyártó, melyik tipus, hol vegyem, stb....
Illetve még egy kérdés: legfőképp filmezésre használnám, PC-ről.
Mivel a TV és a gép a szoba két ellentétes sarokban lenne, legalább egy 10m-es HDMI kábel kellene hogy összekössem őket. Van ennek valami akadálya?

Mindenkinek köszönöm a segítséget előre is!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6343) LLKobe válasza LLKobe (#6342) üzenetére


LLKobe
veterán

MOD: EZ nem is tűnik rossznak, az ár is beleférne még...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6344) Def26


Def26
félisten

Beírom ide is hátha...

Most vettem egy Samsung LE40C550 TV -t. A régi LCD TV -m is Samsung volt.
Nos, a régi TV euroscart -on keresztül volt összekötve a házimozi szettel (egy rém egyszerű házimozi) és amikor a a házimozi erősítőn belőttem a TV-Audio -t akkor az 5.1 (nem 5.1 -ben) hangfalakon szólt a TV műsor hangja. Most ez valamiért nem működik az új TV -vel. Van valakinek tippje, hogy miért nem? Azért nem szívesen vennék egy optikai bemenetes házimozit, hogy a TV műsorokat a házimozi hangfalakon keresztül halljam....

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#6345) nightshadow válasza dh66e (#6341) üzenetére


nightshadow
veterán

Amikor megjelent, akkor olvastam több angol nyelvű tesztet, s szinte mindegyik negatívumként hozta fel a nagy sebességű mozgásoknál a „motion blur”-t. Mind az LE-600 és a 100Hz-es LE-700 esetében, s emiatt sport és akciófilm rajongóknak nem ajánlott. Az egyik teszt így összegezte a látottakat:

„The lingering motion blur is a weakness, so sports fans and members of the Jason Statham fan-club might prefer an alternative that copes a little better with high-speed action.”

Magyarul sport- és Jason Statham filmrajongóknak inkább más alternatíva felé kéne nézni, ami jobban megbirkózik a nagy sebességű akcióval.

(#6346) kmarton


kmarton
tag

A tv vásárlása elött összegzem mire jutottam:

Samsung le32c530[link]

-fasza médialejátszó
-kb 40ms input lag
-50Hz
-3év garancia
-a panel típusa és minősége változó

Lg 32LD550[link]

-a médialejátszó csak mókolással játssza a filmeket, ami garanciavesztéssel jár
-100Hz
-LED
-ha be van dugva a füles zúg-serceg a hang (erre pedig mindenképp szükségem van)
-ismeretlen input lag (az USA modellé 25-33 ms közé tehető az 120Hz-es) az EU modellről szinte semmi sincs illetve a G-G 2,4 ms de ebből nem tudom kiszámítható-e a valós
-2 év garancia

A felhasználás:

Főként monitornak akarom használni. (60%pc 30%film 10%sd adás) Jelenleg egy 23" samsung 2333sw 60Hz es monitorom van 5ms válaszidővel TN paneles. Csak azért cserélem le mert elromlott a tv-m a szobám meg nem túl nagy 2 helyett lesz 1 készülék.

Aki találkozott ezek valamelyikével mondjon róla egy-két szót. Melyiket válasszam? A samsung olcsóbb (kb egy tizessel) az LG 100 Hz-es ledes (nem tudom ezekre szükségem van e egyáltalán).

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#6347) dh66e válasza nightshadow (#6345) üzenetére


dh66e
veterán

Olvastam én is talán te linkelted be ide.Más persze olvasni valamiről és más látni face to face.Nem mondom hogy nincs elmosódás de korántsem olyan mértékű ami miatt nem venném meg.

(#6348) mad john válasza nightshadow (#6337) üzenetére


mad john
csendes tag

Köszönöm ismételten válaszodat!
Ez valóban nagy dilemma:(:(! Még karácsony előtt szeretnék dönteni, és az aranyközéputat megtalálni. Nem csak játékról lenne szó, hanem filmezésről is, valamint a sport műsor is, amire még figyelni kell.
Ezeket tekintve van valami ajánlásod esetleg másnak tapasztalata?
(azt tudom ezt az In put Lagot, mint fogalmat utálom!!!!!:):) :W

(#6349) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Érdeklődnék, hogy milyen LCD TV-t ajánlotok megvételre? Az ár kb.: 120-150k-ig :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6350) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Milyen 82-es LCD tv ajánlotok úgy 100k környékén?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.