Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5351) #09634560 válasza humax (#5350) üzenetére


#09634560
törölt tag

Legfelső kettő.

(#5352) Lokids


Lokids
addikt

Tegnap voltam Mediaban TV-t venni (pfl 5405) ami nem sikerült, mert nem fogadták el az elektronikus bankszámla kivonatot.
De nézegettem a különböző 3D-s TV-ket. Csak nekem tűnt úgy, hogy a szemüveg nélkül nézhetetlen? De még szemüveggel is... Meg két TV egészen máshogy jelenítette meg. Egyik a mélységgel játszott a másik "próbálta" kiemelni amit kellene.
Azt hiszem még kell pár év ezeknek mire lesz használható 3D TV. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5353) humax válasza #09634560 (#5351) üzenetére


humax
senior tag

sd adsra led jobb vagy sima?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#5354) jada


jada
csendes tag

Szevasztok

tv vásárlás elött állok, ebben kérném a segítségeteket, használva lenne tv nézés(sd adás), filmnézés főleg 720p,de más is(pl:dvd filmek), és számítógéppel is össze lenne kötve.
ezeket néztem ki:
Sony KDL-32EX710
Philips 32PFL7605H/12
Philips 32PFL5605H/12
LG 32LE5500
LG 32LE7500
Sharp LC-32LE320E
max keret 200k
üdv

(#5355) humax


humax
senior tag

LED-es háttérfény (edge-lit) is a

LED-es háttérfény (Full LED)( ,Local dimming.) közot mi mas,? ugy tudum a FULL led jobb.( jobb a feketeben)de az hogyan jelolik a tvkben, a vasaral kor?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#5356) v2izzy


v2izzy
tag

Hi!
Sony EX-500-hoz kérnék segítséget. Az a gondom hogy amikor bekapcsolom akkor az antenna adását hozza be ami nincs bedugva, tehát csak feketefehér sercegés, és csak utána vált at AV-re. Ezt hogy lehet valahogy kikapcsolni vagy valahogy megszüntetni?
:R :R

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#5357) humax válasza v2izzy (#5356) üzenetére


humax
senior tag

szia
milyan rajta az sd adas?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#5358) ilyennincs


ilyennincs
tag

Üdv.

Ha ragaszkodom a Sony-hoz, akkor melyik 102centis lcd tv-jét ajánlanátok elfogadható áron?
Számomra a képminőség lenne a legfontosabb, egyszerű tv-zésre lenne használva.

(#5359) vtb válasza Cha-b (#5325) üzenetére


vtb
csendes tag

Próbáltam hibát találni a képen, de nem sikerült.
Az analóg SD adás nem túl jó rajta, de ez szerintem minden full HD LCD ilyen. (Kijönnek az analóg hibák.) De ilyet nem is nézek. A digitális DVB-T adás teljesen rendben van, nagyjából ugyanaz a minőség, mint a UPC direct, amit saját HD műholdvevővel HDMI kábellel kötöttem össze a TV-vel. Van a TV-n egy "mpeg zajcsökkentés" opció, ezzel szinte "tökéletes" a kép. Legalább is ahhoz képest, mint amikor még a szolgáltató saját set-top-boxát használtam scart-tal. Ez 2 napig tartott, miután megvettem a TV-t, mert annyira szar volt számomra. Nagyon sokat számít, hogy analóg kábellel vagy HDMI-vel kötöd össze. (Ég és föld.)

Én a 4:3-as SD adásokat 4:3-as formátumban nézem, de van egy pár opció a nagyításra:

14:9: Ekkor ránagyít a képre, és alúl-felül levág egy picit a képből. (A csatornalogo-k még éppen bennemaradnak a képben.)
Smart: Ekkor kicsit nagyít a képen, mint a 14:9-nél, csak széthúzza teljes képernyőre.
Zoom: Arányosan megnagyítja a képet, hogy a szélessége a képernyő szélessége legyen.
(Ezt az opciot letterbox adásoknál szoktam használni, mert így csak a fekete részeket levágja.)
wide: ez a 16:9-es mód (A 4:3-as képet széthúzza teljes szélességre)

De a menüben be lehet állítani lépésenként, hogy az egyes funkciók mekkorák legyenek. (pl. hogy a 14:9-es opciónál mennyit vágjon le a képből, és mennyire nagyítsa.) Ezt minden bemenethez és forráshoz külön meg lehet tenni.

kb. másfél-két méterről nézem.

Képet éppenséggel csinálhatnék, de nem hiszem, hogy bármit is elárulna a képminőségéről. Szerintem inkább menj be egy MédiaMarktba vagy Sony centerbe, és nézd meg személyesen, úgyis az a döntő.
Én még annyit megtettem vásárlás előtt, hogy letöltöttem a Sony weboldaláról a használati útmutató és átolvastam, hogy milyen funkciói vannak. (Pl. szemléletesen leírja a kép nagyítási opciókat.)

(#5360) vtb válasza humax (#5344) üzenetére


vtb
csendes tag

Szia!
Lásd előző hozzászólásom!

A felülete nem tudom, hogy matt-e. Én nem mondanám mattnak. Inkább fényes, de mégsem tükröződik. Állítólag a monolitic designú SONY TV-ken valami különleges bevonatú üveg van, ami javítja a képet. (Ezt az üzletben mondta az eladó, nem igazán olvastam utána, úgyhogy lehet, hogy hülyeség.)

Nem Eger közelében lakom. :) BP-n.

(#5361) v2izzy válasza humax (#5357) üzenetére


v2izzy
tag

Hello
Sajnos nincs nagy osszehasonlitasi alapom de nekem teljesen megfelel :)

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#5362) HUTCHDB válasza gejala (#5348) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

gejala!
hol lehet kapni Samsung c630-ast 55 colban, és mennyivel olcsóbb, mint a 650-es?
sajna én nem találtam magyar honlapon 630-ast.
mi a különbség a panelen kívül a két modell között ebben a méretben?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#5363) gejala válasza HUTCHDB (#5362) üzenetére


gejala
őstag

Nem tudom hol lehet kapni, de létezik. :D
Szerintem csak az internetes izékkel több az 55C650.

(#5364) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget, mert teljesen elvesztem TV vásárlási mizériában...voltam már több helyen is, de nem jutottam előbbre, max annyival, hogy bekerült a Sharp is a szimpatikus gyártók listájába, az LG meg lekerült a palettáról.
42-46" méret között nézegetek TV-t, 40% képszerkesztés, 30%-ban HD filmnézés gépről, és a maradék részben lenne digitális TV adás. Plazmától a felhasználás miatt lemondanék, a beégések elkerülése végett. LDC vagy led is lehet.
Keret 230-260
Köszi:
cOxeR

(#5365) HUTCHDB válasza gejala (#5363) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

kösz, nézem még, de eddig nem találtam.
esetleg valaki tudja, hol lehet magyar garanciával Samsung LE 55 C630-at kapni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#5366) HUTCHDB válasza cOxeR (#5364) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

én a saját véleményem alapján a Samsung C650-et ajánlom.
minden szempontból (képminőség, opciók, pl.: videólejátszás, ár/érték arány) számomra a legjobb készülék.
sokáig válogattam, de én ilyet veszek.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#5367) HUTCHDB válasza cOxeR (#5364) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

ja, és az ára 46 "-ban 250 ezer környékén van.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#5368) nightshadow válasza gejala (#5363) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem az 55”-ös csak Amerikában létezik: LN-55C630 [link]

Én európai modellt nem találtam, és az osztrák, német, svájci, lengyel, szlovák, orosz árgep se dob ki találatot.

[ Szerkesztve ]

(#5369) No.01


No.01
őstag

Gejala,

Tesomek voltak ma Mediaba ill Saturnba.

LG 55LE8500 nagyon tetszik nekik kepre is ill design-ra is. A Samsung szerintuk nem annyira szep allitolag mega Mediaban is feltunt, h edge-lit-es...
En viszont kicsit felek az LG-tol es nem mellesleg a Samsungra 3 ev gari van.

Kifejtened kicsit bovebben, h az LG-nel milyen problemak vannak a 24p-vel?
Samsungrol (C6500) velemeny/tapasztalat?

(#5370) HUTCHDB válasza nightshadow (#5368) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

én is "LN" típusjellel találtam, "LE"-vel nem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#5371) humax válasza vtb (#5359) üzenetére


humax
senior tag

szia, az irtal hogy sajat HD műholdvevővel nezel.
nekem is van, de nem hdes, de hamarosan az lesz( dreambox 7020hd)
a tied dreambox,?
de en most a sajat müholdvevom nezem a digitalis, nem hd, adsokat.
magyarol az nevezunk A digitális DVB-T?
de akkor mit nevezunk sdnak?( az ami a szoba antenaval nezunk?

ha a belterit nem a HDMI-el csatlokozol a tvhez,
is nem HD csatornakot nezel,akkor romilik kep?pl coxal, vagy RC keresztol( sarga, piros, feher-nem tudum pontosan magyarol h nevezik.)
:R :R :R :R :R :R

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#5372) Lokids


Lokids
addikt

Megvettem a 32" 5405-s Philipset. Nagy. Túl nagy. Egy kicsit meg is bántam, hogy megvettem. TV-nek ok, de sajna monitornak túl nagy. 50-100cm-ről nézni egy ekkora képernyőt nem olyan jó. :( Vagy csak hozzá kel szoknom.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5373) humax válasza Lokids (#5372) üzenetére


humax
senior tag

gari a tv hez
szerintem egyatalan nem nagy)
nekem a 50 is kicsi)
szerintem pont jo
maid megszokoja a szemed
ne sajnajjjj
:C :C :C

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#5374) humax válasza vtb (#5359) üzenetére


humax
senior tag

kozb talatam

- DVB-T: digitális földfelszíni műsorszórás a VHF-UHF sávban
- DVB-S: digitális műsorszórás műholdon keresztül
- DVB-C: digitális műsorelosztás kábelhálózatokon

akkor neked DVB-S van,?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#5375) Lokids


Lokids
addikt

Azt mondjátok meg nekem, hogy miért van az, hogy a TV 100Hz-s de a gép 60Hz-t használ?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5376) cOxeR válasza HUTCHDB (#5366) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, még azért nézelődök! :)

(#5377) vtb válasza humax (#5371) üzenetére


vtb
csendes tag

Az SD a "Standard-definition" rövidítése. PAL rendszerben a 704x576, 720x576-as felbontást jelenti. Egyszerűbben ez a normál TV adás. Lehet ez analóg vagy digitális. Nyilván a digitális elvileg jobb minőségű lehet. A gyarkorlatban persze ez nem mindig van így.
Digitális rendszer esetén ugyanazt a miőséget kaphatod, mint ami az adóoldalon van. De ehhez az kell, hogy az átviteli lánc minden darabja digitális legyen. Vagyis vagy digitális kábeltv (DVB-C), vagy földi digitális adás (DVB-T) közvetlenül a TV-vel dekódolva, vagy DVB-T/C, digitális műhold (DVB-S) vagy ipTV set-top-box-szal dekódolva, de HDMI csatlakozóval összekötve a TV-vel. Ha scart-tal vagy RCA kábellel kötöd össze, akkor megszakad a digitális lánc. (A set-top-box átalakítja a jelet analóggá, majd a kábelen az analóg jel bemegy a TV-be, amit a TV ismét digitálissá alakít, majd ezt jeleníti meg a kijelzőn.

Vagyis nekem nem csak a HD adások miatt kellett a HD műholdvevő, hanem azért is, mert azokon van HDMI kimenet. Így egy jó minőségű full HD TV-n sokkal jobb minőségben tudom nézni a normál adásokat. Ráadásul az én műholdvevőm az SD adásokat is felskálázza 1080i felbontásra. Egyébként egy HUMAX iCord HD.

(#5378) vtb válasza humax (#5374) üzenetére


vtb
csendes tag

Igen. A TV-m csak DVB-T és DVB-C-t tud, ezért van egy DVB-S műholdvevőm külön.

(#5379) humax válasza vtb (#5377) üzenetére


humax
senior tag

koszi
nekem humax csak 4500)

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#5380) BBéci válasza Lokids (#5375) üzenetére


BBéci
titán

Erről nemrég volt szó. Amit te úgy nevezel, hogy 60 hertzet használ, az a bemenő jelre vonatkozik, amit a tévé 100 hertzen jelenít meg.

Humax!
Az SD adások megjelenítésének minőségét legkevésbé az befolyásolja, hogy a háttérvilágítás LED vagy CCFL.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5381) headhunter


headhunter
addikt

TV tulajdonosokhoz :

Melyik tv tudja megjeleníteni a "Closed Caption" feliratokat és amelyik tv-nél ez a funkció jelezve van, kizárólag tv adásnál kapcsolható be vagy médialejátszóról futtatott DVD-nél is amely ilyen feliratot tartalmaz?

"Az eszköz képes a zárt felirat (closed captioning) funkcióra is, így a párbeszédek és a nem beszéd jellegű hangok szöveges formában jelennek meg a halláskorlátozottak számára. "

[ Szerkesztve ]

(#5382) humax válasza BBéci (#5380) üzenetére


humax
senior tag

igazad van de en ugy olvastam ma sok fourm ban hogy,
a full hatervilagitas local dimming, tvnel, szamit mar ot a fekte jobb
nem igaz?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#5383) BBéci válasza humax (#5382) üzenetére


BBéci
titán

Igen, a local dimmingeseknek jobb a feketéjük, de annak sincs semmi köze az SD megjelenítéséhez. Nem a fekete szokott hiányozni belőlük, ezt a vak is látja.
A tuneren és a skálázón múlik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5384) gejala válasza BBéci (#5383) üzenetére


gejala
őstag

SD-ben úgyis pont feketét a legnehezebb találni. :DDD

(#5385) dabadab válasza headhunter (#5381) üzenetére


dabadab
titán

A closed caption alapjában véve az amerikában használatos, NTSC-be kódolt feliratra vonatkozik, ilyesmivel Mo-n nem nagyon fogsz találkozni. Európában erre TV adásoknál a teletextet, ill. DVD-knél rendes dvd-s feliratot alkalmaznak.

DRM is theft

(#5386) g4besz


g4besz
tag

Sziasztok!

Van egy LG 32lg3000 típusú lcd tv-m és mostanában vettem észre, hogy bekapcsolás után alig hallhatóan el kezd zúgni, és szerintem egyre erősödik ez a zúgás. Régebben alig lehetett kiszúrni most már elég jól hallható. Találkozott már ilyennel valaki?

Köszi

(#5387) csibor


csibor
őstag

Ilyennel már találkozott valaki?

[ Szerkesztve ]

(#5388) BBéci válasza csibor (#5387) üzenetére


BBéci
titán

Szörnyű látvány, de jó lenne tudni, Te pontosan mire gondolsz? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5389) csibor válasza BBéci (#5388) üzenetére


csibor
őstag

:D
A sport felirattól indul lefelé 1 sötétebb cikcakkos csík.Vöröses háttérrel jobban kijönne,de most nem találtam olyan adást.

(#5390) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Engem INTERNETES (ethernet) csatlakozással ellátott TV érdekel!

Melyek azok a TV-k ,melyek rendelkeznek ezzel, ilyennel?
:R

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#5391) headhunter válasza dabadab (#5385) üzenetére


headhunter
addikt

Erre már én is rájöttem. (google)

Amerikában, 13"-nál nagyobb TV-nél, be kellett építeni a dekódert.

Pár termék :

[link]

[link]

[link]

DVD-n sikerült belefutnom "Closed Caption"-ba és más felirat nincs rajta!

[ Szerkesztve ]

(#5392) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Várom, hogy menjenek lejjebb az árak, de eddig nem nagyon mentek:( Remélem decemberre változik a helyzet...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5393) Cha-b


Cha-b
senior tag

Nah nincs visszaút, megrendeltem a sony 40nx700as készüléket a kalocsai cégtől. :)
Most várakozó üzemmódba helyezem magam, és remélem nem fogok csalódni, mert csak jókat hallottam, illetve olvastam róla. :) Másik versenyző a 46 c6000 lehetett volna ebben az árban, de a minőséget helyeztem elöbbre a méret helyett, a forrásaim illetve a nézési távolságom alapján. Remélem jól döntöttem.

CSAKAKISPEST!!!!

(#5394) Lokids


Lokids
addikt

Azt megtudja nekem mondani valaki, hogy a TV miért nem kap videó jelet amíg a windows nem indul el? Nem látom a BIOS POST-ot, ami problémás lehet, hogyha állítanom kell valamit.
Megpróübáltam azt is, hogy a tv-t jóval előbb bekapcsolom mint a gépet, de úgysem jött össze.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5395) BLacika87


BLacika87
csendes tag

Sziasztok!

Elég analfabéta vagyok a Tv-kel kapcsolatban, ezért szeretném kikérném a tanácsotokat. Nos egy LCD tv-t szeretnék venni olyan 140-160 eFt lenne rá a keret, 40 -es méretben gondolkodom.

Tudnátok valamilyet ajánlani?

Ezeket találtam, ezek tetszenek, de igazság szerint nem tudom, hogy mit is kell figyelni rajta :)

PANASONIC TX-L42U2
http://digitalplaza.hu/main.php?tema=tv&s=0&mit=9388

Sony Bravia KDL 40EX402
http://dev.studioseven.hu/Sony+Bravia+KDL+40EX402

LG 42LD550
http://digitalplaza.hu/main.php?tema=tv&s=0&mit=9232

Előre is köszi a segítséget!

(#5396) #09634560 válasza KisApám (#5390) üzenetére


#09634560
törölt tag

Erre nem nehéz válaszolni: mindegyik amelyik adatlapján rajta van a DNLA és az Ethernet(RJ45)csatlakozó. De más kérdés mire kell neked?Egyetlenegy előnye van:nem kell a szoftverfrissitéssel bajlódnod jó beállitás esetén. Internetezni tejles körüen viszont nem tudsz velük,csak Youtube,FLikr,Picasa, és hasonló tartalmakat nézegetni. Sokkal jobban jársz ha HDMI-vel összekötöd a tévét a számitógéppel.

(#5397) #09634560 válasza KisApám (#5390) üzenetére


#09634560
törölt tag

Erre nem nehéz válaszolni: mindegyik amelyik adatlapján rajta van a DNLA és az Ethernet(RJ45)csatlakozó. De más kérdés mire kell neked?Egyetlenegy előnye van:nem kell a szoftverfrissitéssel bajlódnod jó beállitás esetén. Internetezni tejles körüen viszont nem tudsz velük,csak Youtube,FLikr,Picasa, és hasonló tartalmakat nézegetni. Sokkal jobban jársz ha HDMI-vel összekötöd a tévét a számitógéppel.

(#5398) humax válasza BLacika87 (#5395) üzenetére


humax
senior tag

180000 ert inkab ved meg EX500 jo tv jobb mint 402.
ex500 100 herzes

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#5399) humax


humax
senior tag

ma voltam a sony boltan, neztem 40 lcd hat az nekem kicsi.
46 ban golnolkozok.
olyan 250ig mit ajanlatok?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#5400) Gabor970 válasza humax (#5399) üzenetére


Gabor970
addikt

bocs, hülyeséget írtam....

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.