Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6451) vlevi válasza horvathd (#6423) üzenetére


vlevi
nagyúr

"AZ IPTV-n digitális SD/HD adás fogható, attól függően, milyen csomagokra fizetsz elő."

Az attól függ. Kábelen, vagy pedig ADSL-en? Mert ha tifelétek a rózsaszín T nem tud kábelt, vagy üvegszálat, csak a régi telefondrótos ADSL-t adni, akkor ne is számíts rá, hogy azon HD adást kapsz. Olyan 5-6megabitet tudnak kipréselni az ADSL-ből (ami 5-6 éve még jónak számított, mára már kevés), de a HD adáshoz 25megabit körül kellene lennie a vonal sebességének. Ezért cserélik üvegszálra, de az nem megy egyik lépésről a másikra.
T-Kábel pedig csak nagyon kevés helyen van.

(#6452) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Philips 37PFL5405H erről van valakinek tapasztalata? Vagy úgy általában a Philips LCD tvkről?

94cm-es, 100Hz-es, FULL HD LCD TV-t keresek, kb. ilyen árig.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6453) Tanya- válasza runner 125 (#6446) üzenetére


Tanya-
tag

Biztos van ennél egyszerűbb is, meg jobb megoldás is, de nálam ez működött.

Letörölsz minden fent lévő codecet. Majd telepíted a K-lite Codec packot, kiválasztod, hogy a Media Player Classic legyen az alapértelmezett lejátszó.
Ennyi ;)

(#6454) vlevi válasza runner 125 (#6433) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mert az 1280x800 az 16:10-es képerány (pont úgy, mint az 1680x1050-es felbontás). Ami neked kellene, az az 1280x720. Egyébként a tévének kellene tudni igazítani a képet, még 1280x800 felbontás esetén is (nagyítás, vagy hasonló gombbbal), de akkoris a 720 lenne az igazi.

Elsőre egyébként nekem sem volt 100%-os a kép HDMI-n, de a nagyítás gomb nyomkodásával már szépen ráilleszti az 1920-as képet a tévé a kép széléig, pixelre pontosan.

(#6455) Turbobacsi válasza LLKobe (#6452) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

1 szavazat rá

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6456) runner 125 válasza vlevi (#6454) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez nyilvánvaló, h valamelyest emiatt torzítani kellene a képet.

Noh, de ezen már ne is rágódjunk, a TV-n kellett valóban átállítani a 16:9-es arányról "Képernyőre szabott"-ra, így viszont totál pontosan megjelenik Full HD-ban az asztalom.

Most már csak a codec pakkot kell akkor lecserélnem, h a videókat (filmeket) is megjelenítse a TV-n.

Köszi nektek!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6457) Gee_1985


Gee_1985
tag

Sziasztok!

A 42LE8500; LX6500-as pároshoz felzárkózott a Samsung 40C7000-es modell.
Lehet erős a mezőny de ki mit gondol.

1. Monitor,
2. Film gépről
3. Játék
4. TV

felhasználási sorrend.

Előre is köszi.

Üdv.

(#6458) A_ScHuLcZ válasza gejala (#6450) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Voltam Saturnba, megnéztem több típust is, többek között a kiszemelt panasonic plazmát is élőben. Tényleg szép képe van. DE, és itt jön a lényeg, több zavaró dolgot is találtam benne:
1.) az olcsóbb helyeken kifogytak, és csak jövő év elejére tudnak rendelni, ergo nem 5 év garit kapunk rá, hanem csak 2-t, mivel az 5éves akció a dec 31-e előtt megvásároltakra vonatkozik.
2.) drágább helyeken meg lehet még venni, de ott már elkérik érte a 230-at+kell hozzá médiabox is, mert mint mondtátok nincs beépített lejátszója. Bár a srácok azt mondogatták nekem ott, hogy szerintük van, nem tudtuk kipróbálni, mivel ennél a modellnél csak úgy működik az usb használat, ha regisztrálom a készüléket, és ezután is csak 1 usb-s tárolóeszközzel lehet használni, amivel regisztráljuk, valószínű a felvétel funkció miatt.
3.) rámutattak arra, hogy mennyire vibrál, és ez mennyire zavaró, fárasztó a szemnek
4.) tükröződés túl erős rajta, valamint fény rávetülésénél tényleg eltűnik a kép, mondták az eladók, hogy a fekete nappal nem is látszik

Azt javasolták, hogy az LG-t, Samsungot felejtsem el, ha normális készüléket akarok, helyette ajánlottak egy Sony-t, egy Sharp-ot és egy Philips-et. Ezek közül utóbbi nyerte el a tetszésemet, történetesen a Philips 40PFL5605H (MediaMarkt-ban 5625-ös a megfelelője azt mondta a srác) Ők 240-ért árulják, de nyilván olcsóbban is hozzá lehet jutni, cserébe megkapjuk a valódi, hátsómegvilágytásos LED-es local dimming-el ellátott technológiát, és a képe is jobbnak tűnt a plazmáénál, így leszűkítettem a keresést erre a 2 példányra, bár a Philips-re csak 2+1év garit adnak.
Ja és a beépített lejátszó a 720p-s HD-t időnként brutálisan akadva játszotta csak le, ez nem tudom minek köszönhető.

Pls segítsetek választani!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6459) GeneraL_XTX válasza LLKobe (#6452) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

attól függ mire kell. játékra,monitornak a nagy input lag miatt nem ajánlott.

(#6460) GeneraL_XTX válasza A_ScHuLcZ (#6458) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

a 40PFL5605 igaz ugyan hogy direct led-es viszont a local dimminget felejsd el, mert nincs benne. Az online tesztek szerint a képminősége igencsak átlagos,nincsenek elájulva tőle a teszterek, viszont monitornak, és játékra ideális az alacsony input lagja miatt.

Árban persze picit sok az ottani 250ezer, kb 192-ért be lehet szerezni a 40 colos verziót.Szerintem érdemes azt a G20-at még egyszer megnézni, egyszer azért mert erős fényben tényleg nincs valami jó képük, de otthoni környezetben, rendesen beállítva azt mondják zseniális képe van, főleg THX színprofillal. Emellett megfelelő beállítások mellett a zavaró vibrálás is megszűnik otthoni környezetben (én se látom muterék plazmáján pedig 90%-ban LCD-t használok) de a boltban kapásból kiszúrtam.

Külön médialejátszót a Philips mellé is venni kell mert a belső lejátszójuk nem valami híres, divix-et jól lejátszik de mkv-t már kevésbé és azt hiszem a feliratot se viszi.

(#6461) Gee_1985 válasza Gee_1985 (#6457) üzenetére


Gee_1985
tag

Még annyi,hogy én személy szerint a 3D-t még nem tartom kiforrot technek így ez nem élvez még csak prioritást sem.

(#6462) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Még egyszer szeretném megkérdezni, hogy valakinek tapasztalata LG TV-kkel, konkrétan LG 32LD420-szal?

(#6463) GeneraL_XTX válasza Gee_1985 (#6461) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

akkor meg ne vegyél 3d tv-t.....így vehetsz egy komolyabb nem 3D-set :U

(#6464) Gee_1985 válasza GeneraL_XTX (#6463) üzenetére


Gee_1985
tag

A fent nevezettek közül a 8500-as egyedüli amely nem 3d-s.
Ezen kívül más ajánlás?

Köszi.

(#6465) VIPowER válasza runner 125 (#6433) üzenetére


VIPowER
senior tag

Keress egy ilyen ablakot a beállításoknál [link], és ott állítsd be ahogy Neked jó.

(#6466) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Na megvettem az LG 32LD550-t hogy milyen még nem tudom,mert karácsonykor lesz csak beröffentve.De remélem jó lesz

(#6467) LLKobe válasza GeneraL_XTX (#6459) üzenetére


LLKobe
veterán

Játék nem opció, csak filmezésre kell: TV- meg HD filmek gépről.
Azt mondod arra jó lesz hosszútávra?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6468) GeneraL_XTX válasza LLKobe (#6467) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

akkor igen, nincs vele gond. :DDD

(#6469) vlevi válasza runner 125 (#6456) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kodek pakk helyett a km playert ajánlom.
Ebben az tetszik, hogy saját kodekjei vannak, nem kell hozzá kodek pakk. Video TS könyvtárat is lejátszik, szükség szerint. És ami a legjobban tetszik benne, hogy a képméretet egyszerűen tudom állítani az 1-9 gombokkal. Pl. sok film szélesebb a 16:9-nél, de a 7-es gombbal úgy húzza fullscreen-re, hogy a szélét levágja.

(#6470) runner 125 válasza VIPowER (#6465) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, ezt merre nézzem meg? :B

vlevi

Köszi, leszedem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6471) runner 125 válasza vlevi (#6469) üzenetére


runner 125
nagyúr

Felraktam, de sajna nem jó.

A noti monitoron van kép, de a TV-n csak nagy feketeség. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6472) VIPowER válasza runner 125 (#6470) üzenetére


VIPowER
senior tag

Már régen nem ATI kártyám van, így nem tudom pontosan hol kell keresni. De ha azt akarod hogy a TV-n is megjelenjen a film, itt kell állítani rajta. Kérdezd meg valamelyik ATI-s topicban, vagy itt : [link].

(#6473) VIPowER válasza runner 125 (#6470) üzenetére


VIPowER
senior tag

Már nem tudtam szerkeszteni, de a kép ebből a cikkből van : [link]. De szerintem az új driverek miatt már nem így néznek ki nálad a beállítások.

(#6474) fatallerror válasza srgjwupka (#6411) üzenetére


fatallerror
addikt

a tn panelos monitorom nem produkál ilyet, ez kemény

don't tell me what i can't do!

(#6475) SM1


SM1
csendes tag

Sziasztok,

Ahogy masok is en is tanacsert jottem, bar kicsit masmilyen tanacsert…

Elojaroban annyit, h jelenleg egy 82-es Sony CRT-t hasznalok immar majdnem 7 eve. A TV dolog nemigen foglalkoztatott szoval nagyon kezdokent jelentkezem. Annyit tudok, h fullHD es tarsai. Ha mozizni volt kedvem akkor az egyik kedves bartomhoz mentem rengeteg FullHD-s filmje van ill komplett hazimozi rendszere.
Nagyon elveztem sot azt kell mondjam jobb volt mint a moziban. Neha napjan az Xbox is elokerult ami ugyszinten lenyugozott igy a multheten vettem is egyet magamnak.

Szoval a tesom parja az LG-nel dolgozik es felajanlotta, h a regebbi modellek kozul valaszthatok egyet. A gond az h (szamomra) csak feleslegesen nagy TV-ket tud… de ezzel nem lesz gond ha mar lud legyen kover :K
2 opcio van, az ar teljesen azonos: 304e Ft. A 2 jelolt: 55LE8500 es 60PK950.
Mivel eddig nem kovettem a technika fejlodeset igy a tegnapi napombol majd 5 orat toltottem azzal, h potoljam lemaradasomat.
Azt tudom, h plazmabol a Panasonis, LCD-bolt (LED is) Samsung a jo valasztas, de ugye az en kezem kotve van…

Azt mar tudom, h van a plazmanak is hatranya ghosting ill sulyosabb esetben beeges, ill LED-nel blooming, kisebb kontraszt…

Azt szeretnem megtudni, h melyiket erdemesebb valasztanom mert ugye meroben mas a 2 TV, de ezt a lehetoseget nem szeretnem kihagyni es meg a heten valaszt kell adnom.

Amire hasznalva lesz: Xbox, filmnezes (FullHD ill, Bluray filmet annyit kerek kolcson amennyit csak akarok, ha meglesz a TV akkor tervezem egy medialejatszo vasarlasat is torrentem is van igy a lehetosegek tarhaza korlatlan ;] ) ill estenkent neha sima TV (digitalis adas)
A Tv-tol kb 3m-e ulunk es a szoba kicsit vilagosabb a kelletenel (sok ablak)

Barmilyen tanacsot, eszrevetelt, tapasztalatot szivesen vennek.

Bocs, , h hosszura sikeredett.

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#6476) runner 125 válasza SM1 (#6475) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én az 55"-os ledet választanám 3 méterre.

VIPowER

Köszi a tippet, megkérdeztem ott is.

Remélem előrébb jutok. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6477) goom


goom
senior tag

Sziasztok,
véleményt, tanácsot kérek tőletek. Kb. 2-2,5 m-es távolságra keresek kis feleségemnek televíziót a jelenlegi sokéves 53 cm-es CRT helyett. Felhasználási cél: analóg TV-adás, néha DVD-filmek.
Nagyjából százezret tudnék adni érte... a legfelső plafon esetleg a 120.000,- Ebben az árban találtam egy Samsung UE32C4000PWXXH és egy LG 32LE3300 típusú készüléket (ld. itt) - a mérleg nálam ez utóbbi felé billen a hosszabb garancia miatt.

Mit javasoltok? Egyetértetek-e, vagy a másikat (esetleg egy harmadikat) ajánlatok?
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#6478) runner 125 válasza goom (#6477) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ilyen távolságra én mindenképpen nagyobbat vásárolnék. Ennyiért kapsz belépő 37"-osat is.

Pl.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6479) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Egy ismerős szeretne 46"-os lcd-t az LG-től, 250k-ig menne. Melyiket érdemes, LH az újabb széria?

Let's begin, de gozaimasu!

(#6480) goom válasza runner 125 (#6478) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm a válaszod! Amit linkeltél, az (ha jól látom) nem LED-TV. Megéri a méretért beáldozni a szebb képet? Mert nekem a LED-esek képe jobban tetszik, bevallom.

(#6481) runner 125 válasza goom (#6480) üzenetére


runner 125
nagyúr

Valóban, ez nem LED.

Ez viszont jó kérdés, a LED-nek minden bizonnyal szebb képe van, viszont a 82cm-es képátló ekkora távolságból baromi pici lesz szvsz.

Én ~ 210 -ről nézek egy 47"-os Full HD-t, a minap erősen elgondolkodtam, h nekem nagyobb kell. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6482) kételkedem válasza goom (#6477) üzenetére


kételkedem
addikt

Bár ez itt erősen off, de talán egy Panasonic TX-P42C2 plazma tévét is megnézhetnél. Az analóg adás és a DVD is teljesen élvezhető rajta.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6483) c41r0^ válasza _ak_ (#6479) üzenetére


c41r0^
őstag

LH 2009-es, 47LD750 (2010-es, 200Hz-es, minden földi jóval ellátva) ~233K webshopból, én ezt venném, ha már LG

(#6484) goom válasza runner 125 (#6481) üzenetére


goom
senior tag

Azt gondolom, hogy az eddig - ugyanerre a távolságra - használt 53 cm-hez képest a 81 cm is jelentős előrelépés lesz. Konkrétan másfélszeres méret...
És (talán) korszerűbb technológia, mint egy belépő szintű készülék.

(#6485) c41r0^ válasza goom (#6477) üzenetére


c41r0^
őstag

én is azt javaslom, hogy nézegesd meg a 42"-os HD-Ready plazmákat is, szerintem ilyen távra és felhasználásra ilyen áron ez is jó alternatíva lehet, SD adásra nincs egy ilyennél jobb ebben az árkategóriában, DVD-re pedig szintén elég a 768-as függőleges felbontás

ha mégis LCD TV lesz, akkor sztem az LG - 42LD420 ~120K-ért vagy a Samsung - LE-40C530 ~125Kért (minél nagyobb legyen elven) nézegesd meg, Samsung-ot 37"-ban kerüld, mert szériahibás az inverterük és zúg, amúgyis a Samsung - LE-37C530 ~120K, szóval akkor inkább már +5Kért 40-est

vagy pedig 32"-est, de 100Hz-est veszel, akkor 2 lehetőséged van: LG 32LD550 ~105K vagy Philips - 32PFL5405H ~119K, ezek közül inkább a Philips lenne a jobb neked (jobb tuner miatt)

LED-es háttérvilágításút nem sok értelme venni alsó és közép kategóriában, főleg kis méretben, mert sokkal több képhiba található meg rajtuk sötétben (bleeding, inhomogénebb kép), mint a hagyományos CCFL/EEFL-es társaiknál (persze felső kategóriánál ez már nem igaz, ott nagyon jó edge-led-es TV-k vannak), most ezt nem részletezem, más is kifejtette nem egyszer

a nagyobb dinamikus kontraszt csak marketingrizsa, azért látod "szebbnek" a képét a plázában, mert a LED TV-k másképp vannak beállítva, bekalibrálás után semmi különbség a CCFL és közte, fogyasztásban is elenyésző ilyen kis méretben a különbség, kb. 5 év alatt hozná be az árkülönbséget áramban, ami egy CCFL/EFFL és edge-led között az árkülönbség

LED-es háttrévilágításúból egyedül a Philips PFL5605/5625-öt éri megvenni a középkategóriában, ezt is csak azért, mert backlit, de ez meg ugye már bőven kiesik a keretből

(#6486) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

MMben akciós, vélemény?
SONY KDL32EX402 Full HD lcd-televízió[link]

(#6487) tobias40


tobias40
veterán

Hi!

Nekem ilyen tv-m van(LG 42LD 650) és az a fő gondom vele hogy a média lejátszójában nem tudom előhozni a feliratot,amikor bármilyen mkv.-ét játszok le vele! sad.gif
Semelyik színes gombra sem a subtitle gombra nem jön elő semmi beállítás! sad.gif
Ha filmnézés közben rányomok a menü vagy Qmenü gombra akkor előjön az a menü ahol tudnám állítani a videó és hang lejátszást.
De itt szürke a subtitle menü nem tudok állítani semmit.sad.gif
Főleg torrentekről letöltött 1080p-s mkv-kat nézek!
Más minden tökéletesen megy csak ez nem!
Még annyi hogy hiába váltok hangsávot,azt sem játsza le,szerintem azért mert az az angol DTS.
Vagy más lehet a gond?
Másnak ilyen gondja van-e akinek ilyen tévéje van?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#6488) c41r0^ válasza ProEvoFan (#6486) üzenetére


c41r0^
őstag

MM-ben akciós, de a webshop ára a 32EX402-nek már rég ennyi...

webshopból 120K-ért és alatta, 32"-os méretben is van jobb választás, pl. a 100Hzes Philips - 32PFL5405H vagy az LG - 32LD550 (árak előző hsz-emben), vagy a jóval nagyobb Samsung 40C530 (igaz ez 50Hz-es), de ha S-PVA panellal fogod ki, akkor ezért az árért nincs jobb TV LCD-ben, feltéve ha nem létszükséglet a 100Hz (és feltételezem nem az, mivel az EX402 sem 100Hzes)

(#6489) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Egy használt Full Hd-s led tv esetén mik azok a dolgok amiket érdemes átnézni mielőtt megveszi az ember? Az, hogy mire, és milyen funkcióit használnám ki azt tudom, de vannak olyan problémák amire vásárlás előtt érdemes odafigyelni?
:R

(#6490) goom válasza c41r0^ (#6485) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm részletes válaszod! Sokat segítettél, de még kérdeznék...

- A 42"-os HD-Ready plazmákon belül konkrétan milyen típust ajánlasz?
- Ezeket az árakat hol találom? Én csak magasabb értékeken leltem ezekre a készülékekre (pl. árgép).
- Ha LED, akkor a 100 Hz-es miben jobb? Szemkímélőbb, energia-takarékosabb?

(#6491) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok!

Laikusként szeretnék segítséget kérni, 150-60k körül tudnátok ajánlani LED TV-ket? Hogy melyek azok amik megérik? Illetve jobb-e a LED, mint a sima LCD? Olyan 2-3 méterre lesz a tv, szóval 80 vagy 100 centis kellene. Maradjunk annyiban, hogy az említett árban tudnátok-e mondani pár tv-t? Köszi!

(#6492) c41r0^ válasza goom (#6490) üzenetére


c41r0^
őstag

lehetőleg Panasonicot, egy kolléga lejjebb ajánlott egy konkrét típust is

az árak megbízható webshopokból vannak, pl. Pc-Dream Shop, Avplanet, Digitalszalon

Ha LED, akkor a 100 Hz-es miben jobb? Szemkímélőbb, energia-takarékosabb? - a 100Hz technológiával a gyors mozgásoknál előforduló utánhúzást, akadozást javítják

olvasd el az írásom 3. oldalát (katt a nevem alá, Logout blogra), abból sok minden kiderül

(#6493) c41r0^ válasza Lefty (#6491) üzenetére


c41r0^
őstag

olvass kicsit lejjebb, pont most írtam, hogy a középkategóriában pénzkidobás az edge-led, egyedül a PFL5605/5625 éri meg, mert az backlites, de az is csak kis méretben lenne ennyiért

2-3 méterre minél nagyobb TV kell (mondjuk minden attól függ, mit nézel rajta, lesz-e játék, stb.), 40-42" azért már ajánlott, pár példa, amikkel nem jársz rosszul (webshopos árak):

Samsung - LE-40C650 (100Hz, LCD) ~166K
Panasonic - TX-P42S20E (600Hz plazma) ~ 163K
LG - 42LD650 (100Hz, LCD) ~ 167K
Philips - 42PFL5405H (100Hz, LCD) ~164K
LG - 42LD550 (100Hz, LCD) ~ 146K

(a sorrend megegyezik az általam szubjektíven is ajánlott sorrenddel, az első 2 TV közül biztosan sokan a plazmát hoznák ki győztesnek, és mivel ez az LCD topic... de még1x: minden attól függ, mire lenne használva a TV)

(#6494) _ak_ válasza c41r0^ (#6483) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi! :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#6495) Lefty válasza c41r0^ (#6493) üzenetére


Lefty
addikt

Köszönöm szépen a segítséget!
A TV 95%-ban film és tv nézésre lenne használva, 5%-ban játékra.

(#6496) c41r0^ válasza Lefty (#6495) üzenetére


c41r0^
őstag

itt a hangsúly azon van, hogy milyen felbontású filmet és TV műsort, milyen forrásról... illetve milyen funkciók kellenek a TV-be, valamint, hogy melyik képe tetszik jobban (plazma vs. lcd), össze tudtad-e hasonlítani a plazmát és az LCD-t

(#6497) Lefty válasza c41r0^ (#6496) üzenetére


Lefty
addikt

Természetesen ha lenne min nézni akkor elkezdeném beszerezni az 1080p felbontású filmeket, szóval az 1920x1080 teljesen tökéletes. A forrásról egyelőre nem tudok nyilatkozni, egyelőre nincs olyan asztali médiaeszköz ami képes mkv fájl lejátszására, szóval egy ideig maradnának a dvd/xvid filmek, a TV-n levő usb meg gondolom csak xvid-re jó. De persze majd a jövőben biztos be lesz szerezve valami kis hd lejátszó alkalmatosság, addig meg összedugom a géppel. Az, hogy milyen felbontású TV műsort, erre most mit mondjak? :) Nem nagyon tudom befolyásolni az adókat, hogy milyen felbontásban sugározzanak. Vagy nem tudom hogyan érted. :) és LCD kellene, nem plazma. llletve TV funkciók alatt mit értesz?

(#6498) gejala válasza Lefty (#6497) üzenetére


gejala
őstag

A Samsungok viszik az mkv-kat. Bőven jók, amíg nem veszel médialejátszót. :K

(#6499) Lefty válasza gejala (#6498) üzenetére


Lefty
addikt

Komolyan? Frankó, de ha viszik az mkv-t akkor miért vennék médialejátszót?
Illetve a feliratokkal is elbánik?

[ Szerkesztve ]

(#6500) gejala válasza Lefty (#6499) üzenetére


gejala
őstag

Nem mindegyik mkv-val boldogul azért, én is belefutottam már párba, amit nem szeretett.
Feliratot is viszi, de csak ha ugyanaz a neve, mint a videónak. Tehát videónként csak egy feliratod lehet, ha nem nevezgeted át mindig PC-n.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.