Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6851) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok mi ez a aktiválható PVR funkció?

WoT:jimmbo

(#6852) BBéci válasza jimmy74 (#6851) üzenetére


BBéci
titán

USB-vel hozzákötött merevlemezre rögzíti a saját digitális tunerje által vett műsort.
Olvass vissza, többször volt szó róla!

(#6850) sb
1,3 méterről full HD filmeket jó nézni a 32 colos tévén.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6853) jimmy74 válasza BBéci (#6852) üzenetére


jimmy74
őstag

Rendben köszönöm.

WoT:jimmbo

(#6854) sb válasza BBéci (#6852) üzenetére


sb
veterán

Igen, a film jó 1.3m-ről is.
De itt most monitorként való használatról volt szó.
Egy ph-t vagy bármi mást nem olvas el normál betűmérettel 32"-on 1.5m-ről a többség. Legalábbis kényelmesen.

(#6855) Yany


Yany
addikt

Ezt néztétek már: [Samsung S870]?

És ezt: [Samsung 2011-es modellek]?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#6856) henesa


henesa
aktív tag

Üdv ha tud vaki kérem segítsen ki mert nem boldogulok a tegnap vett samsung le40c650-es tv-vel van routerem rá is kötöttem, az internet tv megy is pöpecül ezenkívül látom a pc-met is de a pc-n lévő videókat akár mit csinálok már nem " telepítettem a samsung pc share progit is " egyáltalán a routeren keresztül a pc-m ről letudnám játszatni a filmeket vagy csak pendrive-ról ?????? Ja és pendriveon keresztül mennek a filmek királyul csak lestem hogy a sima divx is milyen szép :B :F :F

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#6857) Sergoo válasza tobias40 (#6836) üzenetére


Sergoo
csendes tag

köszi szépen a hozzászólásokat,
c550 vagy c650 ezt kell még eldöntenem 30K a különbség majd eldöntöm.

további szép napot mindenkinek..

(#6858) henesa


henesa
aktív tag

közben rájöttem most már minden KIRÁLY :C :C

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#6859) vlevi válasza henesa (#6856) üzenetére


vlevi
nagyúr

Samsung share managert hagyd a fenébe :)
Helyette próbáld ki a serviio-t. Én ezt használom, nagy megelégedéssel. Ugyanazt tudja, de a samu progival ellentétben valóban tudja is :)
Asszem a samunál programjánál valami tűzfalas dolog van, ami miatt nem látja.
Ja, és megy vezetékkel is, nem csak wifin, nekem is úgy van összekötve a gép-router-tévé.

(#6860) törpeharcsa


törpeharcsa
csendes tag

Philips 32PFL5625H és Philips 32PFL5605H között mi lehet a különbség, mert a műszaki leírása tök egyforma, az ára viszont nem.(152k és 140k)
És ez is műszakilag tök hasonló:Samsung UE32C6000 (157k)
Melyiket vegyem, így nem tudok mi alapján dönteni.

Matild

(#6861) Laci.M


Laci.M
senior tag

Valaki tudna segíteni abban, hogy körülbelül mikor érdemes LCD TV-t venni? A 2011-es modellek tavasz körül szoktak jönni? Mert akkor megérné addig várni, és venni egy 2010-es modellt.
A másik kérdésem 32"-es TV-kben gondolkodom az lenne, hogy tudom gyárilag a Samsungokban van a legjobb médialejátszó, de az LG egy kis okosítással felhozható hasonló szintre?
A két versenyző:
LG 32LE5500
Samsung LE32C570 / LE32C652 -vagy valami hasonló árú
Megéri a Samsung azt a 10k-s felárat?

Aláírás

(#6862) fatallerror válasza törpeharcsa (#6860) üzenetére


fatallerror
addikt

azt hiszem h más a távvezérlője de am ugyanaz
a C6000 meg asszem jobb 1 picit, nézd meg mind2őt az a tuti

don't tell me what i can't do!

(#6863) henesa válasza vlevi (#6859) üzenetére


henesa
aktív tag

korai volt az öröm iso-t nem ismeri fel a pc share " már töltöm amit mondtál " kipróbálom viszont lehúztam próba képpen egy hd videót nagy nehezen elindítattam a média playerrel a tv lejátszotta de kis kockában a képernyő közepén és randa pixeles minőségben na kell itt még gyakorolnom azthiszem :O

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#6864) törpeharcsa válasza fatallerror (#6862) üzenetére


törpeharcsa
csendes tag

Köszi a választ, kértem is, hogy tegyék már egymás mellé, de kinevettek nagyon...

Matild

(#6865) vlevi válasza henesa (#6863) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az ISO-t sajnos a Serviio sem :(
Viszont a VIDEO_TS könyvtárakban lévő VOB állományokat igen. Az is valami.

(#6866) henesa válasza vlevi (#6865) üzenetére


henesa
aktív tag

igen arra most jöttem rá de akkor full hd videó lejátszása reménytelen :F tv -router- gép kombinációban

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#6867) MajaG válasza MajaG (#6837) üzenetére


MajaG
senior tag

Vga kábeles részhez valakinek van ötlete?

Győrben van valakinek kölcsön fully 8-asa?

(#6868) andras1974r


andras1974r
csendes tag

van egy lglcd tv-ém 42lc25r az a problémám ,hogy van benne egy halvány csík /5cm/ bal oldalt hosszában.nem csak kábel adásnál jelentkezik,hanem médialejátszónál is hdmi-vel csatlakoztatva .valaki tudna segíteni mi lehet a baj,esetleg panelhiba?szín nem hiányzik sehol sem csak az a árnycsík megy végig.sos!

(#6869) vlevi válasza henesa (#6866) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mármint hogy? Én mkv-t nézek, azt átviszi gond nélkül.

(#6870) cccpmate


cccpmate
csendes tag

sziasztok!

nem vagyok egy nagy fórumozó, csak egy kérdésem lenne. Szeretnék a Samsung LE 40c650-es tv-vel internetezni usb wifi-n keresztül. A kérdésem konkrétan az lenne, hogy csak azt a tizenezer forintos gyári samsung usb adaptert ismeri fel a tv, vagy jó hozzá néhány ezer forintos usb adapter is? vagy hülyeséget kérdeztem? :Y

(#6871) Tv válasza sb (#6854) üzenetére


Tv
senior tag

Igen, azért is írtam, hogy általánosságban véve monitornak nem jó, mert vagy nem bírod elolvasni vagy tönkreteszed a szemed.

(#6872) henesa válasza vlevi (#6869) üzenetére


henesa
aktív tag

légyszives homályosíts fel hogy van ez a full hd-s mkv-s dolog nem vágom

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#6873) BBéci válasza cccpmate (#6870) üzenetére


BBéci
titán

Emlegettek itt egy Belkint, amivel helyettesíthető a gyári.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6874) BBéci válasza vlevi (#6865) üzenetére


BBéci
titán

Az a baj, hogy a VOB-ok felét USB eszközről sem hajlandó lejátszani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6875) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!
Nagyon vacilálok ezen az ue37C6000R-en :F
Csak az a bajom, hogy vajon milyen lesz a képe itthon. Kinek van FullHD-je, milyen otthon a kép, teszem azt egy sima kábeltévén??
Mert a mostani relatíve HDReady se rossz, de nincs rajta HDMI bemenet, se usb, semmi extra és csak 32" :(
Nem akarok ennyi pénzt feleslegesen kiadni, ha a kapott kép rosszabb lesz mint a mostani, bár tudom, hogy dvd-bluray-pc esetén meg szemet gyönyörködtet, de mégiscsak tv is lesz, nem csak porfogó videólejátszó. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6876) gejala válasza Tsebacsi (#6875) üzenetére


gejala
őstag

Nekem a 40C650 2,5 m-ről teljesen jó, ha normális minőségű anyag jön (analóg kábel). De sokszor egy-egy film olyan elrettentően rossz minőségű, hogy utána a reklám HD-nek néz ki. :D De találkoztam már közel dvd minőségű anyaggal is, az kiválóan nézett ki.

(#6877) Tsebacsi válasza gejala (#6876) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Plusz kérdés: az internet tv az kb. miben merül ki, mert a c6000-ben nincs, és dilemmázok, hogy veszítek-e vele, vagy sem. Mivel pc-re lesz kötve, úgy érzem annyira nem, de ki tudja...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6878) gulyasa válasza Tsebacsi (#6877) üzenetére


gulyasa
őstag

Ha nem tévedek, itt most inkább a T-s IPTV-ről volt szó...
Ha nem, akkor mégis tévedtem.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#6879) vlevi válasza Tsebacsi (#6877) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az internet tv-vel bele lehet lapozni az index híreibe, a samsungsport hírekbe, accuweather időjárás, ami sose a valóságot mutatja, és van valami facebook, twitter kliens (sosem próbáltam), youtube, picasa nézegető, ilyesmik. arra ne számíts, hogy lesz benne egy böngésző, amivel ámítógép nélkül tudnál netezni.

(#6880) Tsebacsi válasza vlevi (#6879) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor annyira nem aggódom, hogy nincs, köszönöm :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6881) vikcsi válasza cccpmate (#6870) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Ha van lehetőséged, akkor próbáld ki azt amit megvennél, mert én a sony ex500-ba már 2 féle usb-s wifi adaptert próbáltam, de egyiket sem ette meg... ehhez a gyári cucc 20k körül van. De ahogy már más is írta, szerintem nem sokat buksz vele.

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#6882) bozso073


bozso073
tag

Most hackeltem meg két LG TV-met; az alábbiakban az univerzális távirányítós módszert teszem közzé (biztos sokak számára ismert már, de a fórumokon olvasottak nem adtak 100%-os leírást; valahol mindig elakadtam; több fórumból ollózva született meg végül az eredmény, íme (a leírásban felhasználtam korábbi fórumozók hozzászólásaiból részleteket):
A két készülék: LG 42LH4000, LG 32LH3000; mindkét készülék esetében működik a hackelés után az USB lejátszás.
Mi kell hozzá :
- 1db Meliconi „fully8” tip. univerzális távirányító (a budaörsi Média Markt-ban 2011.01.04-én bruttó 2.490 Ft,-; az Europarkos Saturnban ue: 3.990,-)
A menetrend :
- a www.fully8.com oldalon keresd ki a készüléked távirányító kódját (A főoldalon a nyelv (pl. angol) kiválasztása után bejön egy oldal (a felugró ablakot jobb felül zárd be). a bal oldali menüsorból az "Available functions and programmable keys" menü kiválasztásakor jobb oldalon lent két piros cím közül válaszd a "code research"-t, majd a megjelenő ablakban, a legördülő menüben keresd meg a készüléked márkáját (esetemben: LG), majd alatta az üres mezőbe írd be a készülék típusszámát (esetemben 42LH4000), majd enter, vagy jobb oldalt a "next". A megjelenő oldalon már csak a beírt készülék típusát látod; itt újra nyomj egy "next"-et, és a megjelenő oldalon megkapod a készüléked távirányítójának kódját (esetemben: 1568 mindkét készüléknél)
- Kapcsold be a tévédet, mindegy melyik csatorna megy, majd a fully8-at irányítsd a TV felé.
- Kb. 5 másodpercig tartsd nyomva a bal felső sarokban lévő "TV" feliratú gombot a fully8 távirányítón, amíg el nem kezd a távirányító tetején lévő piros led villogni.
- Amíg a led pirosan villog (elvileg 12 sec idő van rá), azalatt írd be a korábban megnézett távirányító kódot: LG42LH4000-nél pl. a fenti 1568-t. Ha jól csináltad, a „fully8” kikapcs gombjával (jobb alul, piros gomb) ki tudod kapcsolni a TV-det. Tedd meg, kapcsold ki, majd vissza. Ha nem jó ismételd, amíg nem működik! Ezzel összehangoltad a TV-det az univerzális távirányítóval.
- Most jön a TV szervíz menüjébe lépés. Pár másodpercig nyomd a (fully8-on) „TV” és az „OK” feliratú gombot egyszerre, amíg el nem kezd villogni a piros led, majd engedd el és írd be a szerviz menübe lépéshez szükséges aktiváló kódot: LG esetében ez "255". A TV-n megjelenik egy kis jelszó ablak. Innentől már mehet a TV távirányítójával az irányítás, a fully8-ra a továbbiakban nincs szükség.
- A TV kéri a jelszót : az én két készülékemen a firmware verzió v03.66-os, ez esetben csak a "0413" jelszót fogadta el. Korábbi verziószámoknál, LF,LU,LD, LH sorozatnál ez „0000” vagy „0314” is lehet, de érdemes mindet kipróbálni. Én korábban csak ez utóbbi két jelszóról olvastam a fórumokon, de ezeket egyáltalán nem akarta elfogadni (hibás jelszó): Egy fórumban találtam egy topicot, ahol végül rátaláltam a 0413-ra.
- Megjelenik a szerviz menü; a Tool Options 3-ban a DivX-t állítsd „1”-re vagy az EMF (JPEG, MP3) értékét állítsd 1-re, a DivX-et állítsd HD-re.
- HA NEM ÉRTESZ HOZZÁ, A TÖBBI MENÜPONTOT HAGYD BÉKÉN!! ÉN PRÓBÁLKOZTAM, NEM JÖTT BE, DE MEGÚSZTAM EGY ÚJRAHANGOLÁSSALL ÉS CSATORNALISTA RENDEZÉSSEL! DE OLVASTAM, HOGY VOLT, AHOL SZOFTVERFRISSÍTÉSSEL INDULT CSAK EL ÚJRA A KÉSZÜLÉK, VAGY MEGHALT. SZÓVAL CSAK ÓVATOSAN!
- Lépj ki a menüből a VISSZA(!) gombbal (a menü eltűnik). Más gombokat se nagyon nyomkodj (OK, stb.), mert nagy katyvasz lehet belőle!
- Kapcsold ki a TV-t, dugd rá az USB-re a külső winyót vagy pendrájvot majd kapcsold be a TV-t, lépj be a menübe, ahol láthatod az új USB menüpontot; használd értelemszerűen.
Még annyit, hogy az említett két készülék így alkalmas a divx és mkv fájlok lejátszására, de pl. iso-t, stb. már nem játszik. Lehet a gyári távirányítóval gyors előre-hátra tekerni, pillanatálj, stb, de ne számítsunk olyan tudásra, mint amit egy asztali DVD lejátszó, vagy egy médiapléyer tud. Én pl. nem tudtam a kép fényerején állítani, nem működnek az USB-s lejátszásnál a gyárilag beállított hang és kép választó gombok (mozi, koncert, stb.), feliratot egyáltalán nem tudtam elővarázsolni, szóval ha nem szinkronos lett volna a film, felirat nélkül valószínűleg csak eredeti nyelven nézhettem volna. Továbbá nem kezeli a DTS-t, ilyenkor kiírta, hogy nem megfelelő audio (vagy valami hasonlót), de maga a kép ment. Viszont a nem DTS-s hanggal rendelkező mkv-kat gyönyörűen, minden fennakadás nélkül játszotta le HD minőségben. Szóval, mintha egy fapados, alap lejátszód lenne; ha mást nem akarsz rajta állítgatni, akkor tökéletesen megfelel. Persze biztosan vannak, akik a szervíz menűben történő turkálással további lehetőségeket is elő tudnak varázsolni, de erre én - hozzáértés híján - nem vállalkoztam. A fentieket a teljesség igénye nélkül adom közre, ha valami nem egyértelmű, vagy hülyeség, azért elnézést.
Ha valakit érdekel a fully8, eladó, vagy bérbe adó; Bp. Csepelen.

(#6883) bozso073


bozso073
tag

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de valaki tudna segíteni abban, hogy létezik már HDMI 1,4-es kábel is. Egy ilyen jobb minőségűhöz most olcsóbban tudnék hozzájutni, mint a hasonló minőségű 1.3-as kábelhez. Ugyanúgy működhet vele minden, mint az 1.3-mal? A gépeim (TV, stb.) elvileg csak 1.3-mat tudják ugyan, de jelenthet problémát, ha 1.4-es HDMI-t használok?

(#6884) bozso073


bozso073
tag

Van valakinek tapasztalata arról, hogy az LG 42LH4000 és LG 32LH3000 készülékeken lévő v03.66-s firmware frissíthető-e a v03.67-tel? Illetve mivel tud többet az új verzió?
A választ előre is köszönöm.

(#6885) fatallerror válasza bozso073 (#6883) üzenetére


fatallerror
addikt

az 1.4es ami már 3D-re is jó, ez a lényegi különbség

don't tell me what i can't do!

(#6886) thief888


thief888
tag

Sziasztok!

Gyorsan kéne döntenem és igazából fogalmam sincs...

Samsung LE40C650 --> 125k vagy
LG 42SL8000 --> 145k

a Samsung nem SS és nem SQ paneles.

Mindegyikre 1 év gari van.

(#6887) BBéci válasza fatallerror (#6885) üzenetére


BBéci
titán

Tévedés!
ARC és ethernet ami plusz a régebbiekhez képest. A 3D átmegy az 1.3a-val is, próbáltam.
Mellesleg ezeket a számozásokat hivatalosan már nem alkalmazzák.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6888) fatallerror válasza BBéci (#6887) üzenetére


fatallerror
addikt

ops :B már azt hittem h segítettem végre vkinek én is xD de a 4k-s felbontás már tuti csak az újban van, bár ez ma nem számít :]

a korábban linkelt jbl hangfalak tesztelésével hogy állsz?

don't tell me what i can't do!

(#6889) Sergoo


Sergoo
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki adni egy linket, hogy jelen pillanatban honnan érdemes megvenni a c650-et?

Én ezt találtam [link] jó innen vagy van jobb oldal is?

köszi...

(#6890) dudi6 válasza Sergoo (#6889) üzenetére


dudi6
senior tag

itt olcsóbb, de nem ismerem a boltot, majd az okosabbak megmondják, hogy jó hely e vagy sem...Amúgy innen akarok én is venni majd egy Tv-t.

(#6891) Sergoo válasza dudi6 (#6890) üzenetére


Sergoo
csendes tag

Szia!

Néztem én is csak nem találtam a 3 év garanciát.
Amit én linkeltem ott ingyen kihozzák és van hozzá 2+1 év garancia, ettöl függetlenül nem ismerem egyik boltot sem.

várok még egy pár hozzáértőt

köszi...

(#6892) gabo01


gabo01
senior tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem! Most cseréltem videokártyát és még néhány alkatrészt a gépemben és a tv-vel való kapcsolat nem akar összejönni! A régi gépem videokártyájával hibátlanul működött (6800 Gs) viszont az újjal nem akar összejönni ( Asus Gtx460 768Mb) a Tv egy Samsung LE46M86-os Lcd! A gép DVI-HDMI kábellal van összekötve a tv-vel és a Windows7 fel is ismeri a tv-t mert beállítja 1920X1080 60p-re a felbontást azonban a tv-n nincs kép és "nem támogatott üzemmód" felirat jelenik meg!! Win7 64bit van a gépen legfrissebb Nvidia driver-el és Win telepítés alatt nem volt rádugva a tv!
A két Dvi kimentet már megcseréltem a tv és monitor között és semmi változás!
1-es képernyő a monitor 2-es a tv, ki van terjesztve az asztal is és semmi! Ha "klón" módot állítottam be akkor megjelent az asztal a tv-n is párszor de most már az sem! :W
Hálás lennék minden ötletért! :R

(#6893) fatallerror


fatallerror
addikt

kurvára bejönnek ezek az új vékony keretes samsungok, remélem nem lesznek lagosak :]

[link]

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#6894) fatallerror


fatallerror
addikt

LG 2011-es tv-k

[link]

don't tell me what i can't do!

(#6895) fatallerror


fatallerror
addikt

itt meg a Sony BRAVIA-k

[link]

don't tell me what i can't do!

(#6896) vhunor válasza #46372352 (#6544) üzenetére


vhunor
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#6897) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok!
Nem régiben vettem egy LG 42LD650 tv-t.
Az lenne a kérdésem, akinek ilyen van egy normális képbeállítást tudna eszközölni nekem?
Főleg a fekete miatt. Tudtam, hogy nem lesz tökéletes, de azért ennél sokkal jobbat vártam.
Még a régi LG-m is jobb ennél...

(#6898) LLKobe válasza gabo01 (#6892) üzenetére


LLKobe
veterán

Állítsd át 24 vagy 30 Herz-re a TV a képfrissítést.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6899) gejala válasza eddie17 (#6897) üzenetére


gejala
őstag

A fekete csak úgy lesz jobb, ha lejjebb veszed a háttérvilágítást. Vagy felkapcsolod a villanyt. :D
IPS paneltől ne nagyon várj feketét sötétben.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.