Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6901) dragonfx


dragonfx
veterán

hi!

auchanba lesz holnaptol samu le32c350es 82es lcd akcioba 80é.0%thm.s áruhitelre.meg szeretném venni.
tapasztalatokat véleményeket kérek erről a tipusról?
attól hogy most láttam már a c650 széria fut gondolom ez még attól nem rossz csak mi az amit nem tud?
elméletben írják alkalmas földfelszini tv vételre.vagyis ez azt jelenti a digikábelt rádugom és jön az rtl..stb.???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6902) gejala válasza #46372352 (#6900) üzenetére


gejala
őstag

Mi a baj az xVA-k színeivel? :F
Teljesen le tudják fedni a Rec. 709 színteret, kiváló a színhőmérséklet stabilitásuk, luminance értékeik, a színátmeneteikben sincs semmi gond és a greyscale is semleges. Más mi kell egy tévének?

(#6904) Rick4 válasza dragonfx (#6901) üzenetére


Rick4
félisten

Tesókám, vedd meg az én tévémet kp-re.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6905) gejala válasza #46372352 (#6903) üzenetére


gejala
őstag

Persze. Profi, színekkel való munkára IPS monitor való, de a filmek által használt színtér alapból rendkívül korlátozott. Ha meg túlmegy rajta egy tévé, akkor nem úgy fog kinézni a film, ahogy kellene, hiába létezik más szín is a valóságban.
[link] Kicsit zsúfolt kép, de azért látszik a lényeg.

A gyengébb fekete a filmélményt meg sokkal jobban rontja, mint a kisebb hibák a színekben. Ezzel szemben fotósoknak nem kell a jó fekete, mert az csak "szebbé" teszi a képet, viszont filmeknél pont ez a lényeg.

(#6906) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, meg tudnátok nekem mondani, hogy az lg ld550ös tv-i (32es és 52es) 100 vagy 120hz-sek?
Mert a magyar oldal szerint 100, de a külföldi oldalakra már 120hz van írva..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6907) Thewi


Thewi
tag

Nekem 42LE5500 Lg tv-m van, de semmi gondom a feketével. Nem lila nem szürke, fekete, sőt a feketében elképesztő részleteket is megjelenít. Beállításokat amúgy én is szívesen fogadnék ehhez a típushoz.

(#6908) c41r0^ válasza Zirowe (#6906) üzenetére


c41r0^
őstag

nem lehet tudni semmit ebben a témában, mert nem tudni biztosra, hogy

a, EU-ba szánt TV a PAL szabvány miatt 100Hzes és az USA-ba szánt az NTSC miatt 120 Hzes elektronikát kapna (nem logikus), vagy pedig

b, azért van a weblapon és a közhiedelemben a 100Hz, mert az 50->100Hz-es CRT-k idejében is ez a marketing terjedt el és emiatt így érthetőbb a mai embereknek (magyarul marketinges, nem szakszerű hozzáállásból fakadó félrevezetés)

a következtetés az, hogy amelyik TV tudja az 5:5 pulldownt, az 120Hzes képfrissítésre képes, de hogy interpolálás esetén milyen képfrissítésen megy (mivel ha az interpolálás be van kapcsolva, akkor a pulldown nem megy, legalábbis ez TV típus függő dolog), azt nem lehet tudni, csak sejteni, mivel úgy a logikus, ha ekkor is 120Hzen megy

[ Szerkesztve ]

(#6909) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

no a végső döntésben kérném a tanácsaitokat:

elég hosszú vergődés után végül 2 TV-re szűkítettem a lehetőségeket, ez a max, ennél többet TV-re nem adok ki. Fontos szempont volt az alacsony input lag és a jelenlegi TV-mnél (Panasonic TX32LE8PS 720p IPS LCD 50hz 2008-as modell) fejlettebb képmegjelenítés.

Mivel a nézési távolságom adott (150-160cm) így maximum 37 colban gondolkodok mondjuk FullHD esetén ez a méret lenne ilyen távolságra az ideális, de a mostani 32 se tűnik picinek.

Tehát a két versenyző:

-Philips 32PFL5605 DirectLED, Sharp panel, 100hz, 20ms input lag 139k

-Sony KDL37EX500 CCFL ,fene se tudja milyen panel,100hz, 23ms input lag 178k

a kérdésem az lenne hogy szerintetek melyikkel járnék jobban? Van PS3-am is gondolom ez a sony felé +1 pont.A philipsnél zavar a menü nehézkessége, a távirányító hiányosságai (pl nem lehet egy gombbal a bemenetek között váltani stb) a Sony TV-nél meg hogy gyakorlatilag fingom sincs milyen panel van a 37-es modellekben és hogy egyáltalán a méret miatt megéri-e nekem a +40k?

[ Szerkesztve ]

(#6910) Zirowe válasza c41r0^ (#6908) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mindjuk én 5:5 pulldown-t láttam már kiírva 50hz-s tv-re is..
Amúgy az összes méretű ld550 2010es modell, tehát alacsonyabb fogyasztású?
Egyikről se találtam tesztet..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6911) fatallerror válasza GeneraL_XTX (#6909) üzenetére


fatallerror
addikt

februártól jönnek az új tv-k, tegnap jelentették be őket a nagy gyártók a CES-en, ha nem tetszenek akkor meg várd meg míg leárazzák még 1 picit lejjebb a kifutókat....
a philips nem volt ott így az övéké még várat magára, a 37esekbe gyengébb panel kerül, ekkora távolságból fullhdben mehet a 40es

a lagot 30 ms-ig nem fogod zavarónak érezni hacsak nem átlagon felüli a szemed de akkor már a 20 is zavarhat, emiatt a játékteljesítményed még ritmusjátékban sem fog nagyon romlani...

esetleg még ülhetsz közelebb és akkor 32est vehetsz, a 37es és a 40es között ezért is nagy az árkülönbség mert rosszabb a panel sőt a sony 2011es tv-i megsem jelennek 37es méretben, 32esben sem nagyon csak az alsó kategória

don't tell me what i can't do!

(#6912) GeneraL_XTX válasza fatallerror (#6911) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

mivel konzolon játszok és ott kb az összes játék max 720p-s(persze akad kivétel de elenyésző) a 40col szerintem kisütné a szememet másfél méterről.....ez csak akkor lenne jó ha minden tartalamat lehetne 1080p-ben bambulni de ez ugye a netről leszedett 1080-as filmeken kívül nem sok van :(

(#6913) fatallerror válasza GeneraL_XTX (#6912) üzenetére


fatallerror
addikt

akkor legyen 32es és full hd-nál közelebb csusszansz :]

don't tell me what i can't do!

(#6914) c41r0^ válasza Zirowe (#6910) üzenetére


c41r0^
őstag

azért, mert az ilyen "50Hz-es" TV-k 120Hz-es képfrissítésre is képesek, ha 24p a forrás, azaz tudják alkalmazni az 5:5 pulldown-t

a "100 Hz"es jelzőt azok a TV-k kapják meg, amelyekbe ezen felül beépítik az interpolálást is (virtuális képkockák generálása)

természetesen a TV-k kimeneti (panelen megjelenő) frekvenciáira kell értelmezni a leírtakat, a bemeneti freki továbbra is max. 60Hz (a nem-3D-képes TV-k esetében)

az LCD TV-knél az 50Hz/100Hz eleve egy a marketing által szándékosan félreértelmezett dolog lett, pont azért, hogy rá lehessen húzni a régi CRT TV-knél használt "bélyeget", mivel a legtöbb embert baromira nem érdeklik a technikai részletek

LG-nél az LD jelenti, hogy 2010-es (LH=2009, LG=2008)

[ Szerkesztve ]

(#6915) Zirowe válasza c41r0^ (#6914) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, köszönöm a felvilágosítást!:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6916) gabo01 válasza LLKobe (#6898) üzenetére


gabo01
senior tag

Megpróbáltam sajnos így sem működik! :-(
Asszem megpróbálok betenni egy másik videokártyát vagy lehozom az emeletről a másik tv-t és kipróbálom azzal! :U

(#6917) dragonfx válasza dragonfx (#6901) üzenetére


dragonfx
veterán

nos?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6918) MajaG válasza MajaG (#6867) üzenetére


MajaG
senior tag

Na annyit előre jutottam, hogy 1280x1024-ig jól rakja ki a képet d-subon, utána bármilyen felbontásba váltok eltolodik a tv-n a kép jobbra, bal oldalt marad 1 két centis csík. ha össze nyomom 4:3-ba, akkor is el van tolódva középen is a kép. :(
Tényleg ennyire senki nem használ számgépet tv-n? :U

(#6919) dh66e válasza dragonfx (#6901) üzenetére


dh66e
veterán

Nagyon belépő szintű tv.Tényleg nem mondok sokat cca.20k a különbség egy c550 "javára"de sokkal jobb.Várj inkább amíg összegyűlik egy kis zseton.Ezekben már van digitális tuner úgyhogy mind a földfelszinit(DVB-T)mind a Digikábel által jelenleg még kódolatlan kábeles (DVB-C)digitális adásokat is foghatod.Nemcsak rtl-ed lesz hanem pár HD adód is. :)

Bocsi látom hitelre lenne akkor még gyűjtögetned sem kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#6920) dragonfx válasza dh66e (#6919) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ja csak az auchanba 0%thm.s lehet lenne c650es is valahol 120é ami enm sok.jo ez 80 azé mégis -40.
nekem nem kell professzionális hazsnálatra.aza kérdésem első belépőszintü tv.nek.tv nézésre filmnézésre.kb napi 2-3 órára jo e?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6921) dh66e válasza dragonfx (#6920) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor úgy mondom hogy én nem venném meg..Sima tévézésre esetleg de csak a mérete miatt.Mondjuk még mindig jobb mintha elmennél a tetyoba és vennél egy technikát.
Azért jobban tennéd ha valahol meglesnéd és viszonyítanál egy magasabb számúval mert nehogy később megbánd.Amennyiben a szemednek egyforma a képük akkor vedd az olcsóbbat.Hajrá!

(#6922) eddie17


eddie17
addikt

Köszönöm a választ.
Sejtettem, hogy IPS panel nem lesz jó feketében, de azért nem gondoltam hogy ennyire.
Nappal tökéletes, de ahogy besötétedik annyira beszürkül ha 20 fokot elmozdulok fejjel, hogy hihetetlen. Főleg a szélesvásznú filmeknél zavaró.
Ismerősöm Samu 40C550-e nagyon szépen adja vissza a feketét.
Mindegy, a színek tényleg nagyon jók azzal nincs is baj, a kép is szép rajta, meg ha a filmben van fekete az sem rossz (kivéve ha nagyon a panel szélén jelenik meg).
Gondoltam hát ha van valakinek ilyen LD650-e és van neki egy pöpec beállítása. Na azt szívesen fogadnám. :)
Amúgy nagyon állat a tv ezen kívül. 32LG2000-em volt előtte, eléggé minőségi ugrás meg plusz 25 centi. :)

(#6923) nightshadow válasza GeneraL_XTX (#6909) üzenetére


nightshadow
veterán

Én a kettő közül a Sony-t venném. Elsősorban a méret miatt, hidd el a 32”-es nagyon kicsi. A menüje is szebb a Philips-nél, ráadásul az elrendezése megegyezik a Playstation-éval (Xross Media Bar – XMB). Az viszont tény, hogy mivel a Sony nem gyárt 37”-es panelt, ezért a 40”-hez képest egy picivel gyengébb a képminősége. Ez viszont minden gyártóra igaz, hogy a 40”-be jobb panel kerül, mint a 32”/37”-es társaikéba.

(#6925) nightshadow


nightshadow
veterán

Új Braviák a sony.hu-n:

HX920 [link]
HX820 [link]
HX720 [link]
NX720 [link]
EX720 [link]
EX520 [link]
CX520 [link]

(#6926) dh66e válasza nightshadow (#6923) üzenetére


dh66e
veterán

" Ez viszont minden gyártóra igaz, hogy a 40”-be jobb panel kerül, mint a 32”/37”-es társaikéba."

Bocsi de a majdnem szót kifelejtetted.(Sharp) :)

(#6927) Zirowe válasza c41r0^ (#6914) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Amúgy még annyi, hogy látom ezek az ld550es modellek fel vannak készítve az lg wifi kit-re..
Csak azzal lehet őket netre kapcsolni, vagy (nagyon naiv gondolat :B ) bmilyen wifi dongle jó bele?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6928) GeneraL_XTX válasza nightshadow (#6925) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hmm már a középkategóriától 3D...úgy néz ki idén már bőven lesz megfizethető áron 3D Tv( 250e)

[ Szerkesztve ]

(#6929) fatallerror válasza GeneraL_XTX (#6928) üzenetére


fatallerror
addikt

eddig sem az árukkal volt nagy baj hanem a kevés tartalom és a szemüveg, de most már több 3D-s tv csatorna is jön úgyhogy most biztosan jobban rábuknak mint eddig

don't tell me what i can't do!

(#6930) egerszegi.z


egerszegi.z
csendes tag

Hali midnenki, nem tudna nekem valaki Philips 40 plf 5625 ös tévéhez beállításokat ajánlani, akinek hasonló tévéje van?! Kicsit ha már oldalról vagy nem teljesen szemből nézem olyan szürkés foltok vannak rajt elég zavaró ez mitől van nem tudja valaki véletlen?

(#6931) kissdani válasza eddie17 (#6897) üzenetére


kissdani
senior tag

Nekem is ilyen tv-mvan és tökéletesen meg vagyok elégedve a feketéjével! És nem is hallok rá panaszt, havernak is ilyen van!
Sztem te fogtál ki valami hibásat ha tényleg olyan rosz!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#6932) tobias40 válasza eddie17 (#6922) üzenetére


tobias40
veterán

Hi!
Nekem is ilyen tv-m van(LG42LD650) de nem értem mi a bajod a feketével,nálam tökéletes! :C
Van 1 Samsungom is 100 hz-es annak sem jobb a feketéje söt!!
Én is állítgattam egy darabig de már nem emlékszem miket ha megmondod hogy mit kell
kimenteni a beállításokból szívesen odaadom.
Mkv-k és a digitális kábel adás is nagyon szép ezen a tv-n.
Raktam bele 1 modul fogadót,bele a előfizetői kártyát és így már teljesen digitálisan megy be a jel a tunerbe! :Y
A set-top box-on nem volt hdmi kimenet azért váltottam erre a megoldásra.
Egyébként nekem elég jó volt box-al is de a modullal még szebb a kép!
Egyedül ami nem tetszik a tv-ben hogy nem minden mkv-t eszik meg,és nem tudok feliratot előhozni sehogyan a média lejátszóban! :((CSAK 1080P-s filmeket töltök)
Van amire azt írja ki hogy érvénytelen formátum,másik esetben meg nem támogatott audió.
Pedig mindíg olyan mkv-t töltök amiben van magyar ac3,mégis kb 5%-ra azeket írja ki hibaként.
A feliratot pedig semelyik gombra nem hozza fel,de még fel sem ajánlja hogy megjelenítse. :W
Ha erre vkinek lenne megoldása nagyon megköszönném! :R

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#6933) dragonfx válasza dh66e (#6921) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ha lesz megnézem.meg a képe design is számít.
sima tv.zésre ja.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6934) c41r0^ válasza Zirowe (#6927) üzenetére


c41r0^
őstag

ezt nem tudom megmondani, általában a gyártók az árukapcsolás miatt törekednek arra, hogy csak saját kiegészítő stickkel működjön a wifi, de talán mintha ebben a topicban is láttam volna, hogy vmelyik gyártó elfogadott más sticket is, talán még hackelhető is a dolog a szerviz menüben, de persze csak akkor nyúlj bele, ha tudod is, mit csinálsz, szóval előtte kutakodj a neten, hátha megoldható hackkel

amúgy az előbb leírt 5:5 pulldownos dologgal kapcsolatban elírtam, az elektronika lehet képes 120Hzes képfrissítésre, de a megjelenítő panel csak 50/60Hzes kimeneti frekivel bír egy "50hzes" 5:5 pulldown-képes TV esetében, legalábbis ez következtethető ki

az persze nem világos, hogy akkor miért megy 5:5ben az elektronika, mikor 2:2-ben kéne neki mennie (48Hz), lehet, hogy ez is csak marketing, ezt szerintem csak nagyon kevesen tudják és csak a mérnökök vannak tisztában pontosan ezekkel a fogalmakkal, hogy ez hogyan van pontosan implementálva egy TV-be

(#6935) gejala válasza GeneraL_XTX (#6928) üzenetére


gejala
őstag

Kérdés, milyen lesz 3D módban a képminőség...
A másik dolog, hogy 50" alatt pénzkidobás a 3D, mivel úgyis alig látod. 55" LCD meg még mindig nem olcsó. :(

[ Szerkesztve ]

(#6936) c41r0^ válasza eddie17 (#6922) üzenetére


c41r0^
őstag

LG-nél sajnos nagy a szórás az összeszerelés tekintetében, nem lehet, hogy a széleken a panel szorulása miatt van probléma?

tegyél rá PC-ről egy full fekete képet (csinálsz paintben egy 1920x1080 felbontású, feketével kiöntött képet) és kapcsolj le este minden világítást, és a TV-n tedd akkorára a háttérvilágítást, ahogy filmezni szoktál (vagy teheted maxra is, úgy jobban kiütközik a széleken az esetleges hiba) és ha a széleken látható valamiféle olyan effektus, mintha benyomnád a panelt egy ponton, akkor szorul a sarkokon, amit csavarlazítással (csak a külső burkolat csavarjait lazítsd meg természetesen és normális fejű nyúzóval, mert gari esetén beleköthetnek, hogy szét volt szedve) megpróbálhatsz enyhíteni

a szorulás miatt a folyadékkristályok nem egyenletes elrendezkedése miatt jobban átvilágít a háttérfény, ezért rosszabbodik a feketéje és foltosodik a panel ebben az esetben

(#6937) GeneraL_XTX válasza gejala (#6935) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én simán láttam mind a 40C750-esen.

[ Szerkesztve ]

(#6938) nightshadow válasza gejala (#6935) üzenetére


nightshadow
veterán

Lehet, hogy Samsungéknál máshogy gondolják, mert ha jól értelmezzem az alábbit, akkor idén 32”-es méretben is lesz 3D-és tévéjük:

D6400 series
Edge-lit LED backlight with local dimming
3D compatible
Supports Bluetooth 3D active glasses
120Hz refresh rate
Double-frame-rate technology
Samsung Apps with universal search
Availabe in 60",55",46",40",32".

(#6939) TheProb


TheProb
veterán

Hello!

Most karácsonykor kapott muter egy Sony Bravia-t (LCD) és van rajta USB port, gondoltam akkor biztosan rá tudom kötni a külső vinyóimat és azon nézhetek végre filmeket... De sajnos nem megy a dolog, felismeri, majd "elejti" Odáig tudok csak eljutni hogy kiválasztom hogy indítsa az adott filmet, be is jön a lejátszó és bumm kilép. Ha meg nem indítok el semmit csak rádugom akkor hallom hogy ki-be kapcsolgatja szerencsétlen merevlemezt. Én arra gondoltam először hogy lehet nem kap elég áramot a vinyó, bár nem értem ez hogy lehet mivel amúgy is csak 1 USB port kell neki, hogy gépen rendesen mennyen. Vkinek vmi tippje? Köszönöm a segítségeket.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6940) kissdani válasza TheProb (#6939) üzenetére


kissdani
senior tag

Hallotam már olyat hogy az olyan külső hdd-ket amikhez nem kell külön táp nem kezeli rendesen a tv!
Próbálj meg rádugni egy 3.5-öset amihez adapter van azzal elméletileg mennie kell!
Ha azzal se akkor a fájlformátummal lehet gond! Mp3-at se játszik?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#6941) Mozso26


Mozso26
senior tag

üdv mindenkinek.Most frisitettem a samsung 40b650 t2p-emt a legujabbra és gondom akadt egy film dts hangjával.Kiir valami ciril betüs hibaüzit. Most ez a frisités miatt van, vagy amugy sem menne?ezzel nem birkozik meg:
[Audio] Codec: DTS
[Audio] Channel(s): 6 channels
[Audio] Sampling rate: 48 KHz
[Audio] Title: English DTS 1509 kbps
[Audio] Language: English

Tegyem vissza egy régebbi firmwarét? :R pls help

[ Szerkesztve ]

(#6943) BBéci válasza nightshadow (#6938) üzenetére


BBéci
titán

Nem gondolják másképp, csupán feltételezik, hogy elég közel ül hozzá, aki élvezni akarja a 3D-t. Ez, mint az itteni hozzászólásokból kiderült, nem jellemző a felhasználókra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6944) hitoshi


hitoshi
csendes tag

Uraim, segítséget kérnék, az őrület határán vagyok.

Az elmúlt 2 napban úgy 12 órát öltem kutatómunkába új HDTV vásárlás ügyében és folyamatosan zsákutcákba futok, vagy értelmetlen köröket teszek.

Kritérium: 99 százalékban játékhoz kell (X360 és PS3), ezért az input lag fontos. Legyen "32-es, full HD - USB-s filmlejátszás és a többi netes extra a legkevésbé sem érdekel. Keret: 140 ezer forint

Kálváriám rövid története, a kiszemeltek:

1. Samsung Le32 C550
2. Samsung LE37 C530
3. Sony KDL 32EX 402 - 502

A probléma: a tizenkét órából 11-et a Google-ön töltöttem és egy-két esetet leszámítva _semmit_ sem találtam. Mármint tesztet: elsősorban ugye a lag és a ghosting érdekelt játékszemponból, de a jelek szerint 2010-ben még nem jutottunk el oda ebben a termékkategóriában sem, hogy legyen legalább egy olyan oldal, ami összegyűjtené a véleményeket - úgyhogy leginkább fórumokat és youtubeot jártam, annyira nem sok sikerrel, volt TV, ahol google fordítóval üzbég fórumról próbáltam tapasztalatot nyerni. Mondanám az eredményeket:

A Bravia 402-es mutációjáról kiderült, hogy erősen 40 körüli lag értéke van, ami annyira nem jó. Állítólag az 502-es jobb - arról kiderült, hogy akár 60+ is lehet átlagosan a lag, úgyhogy az száz százalékosan kiesett.

Egyszer már leírtam mind az 550-et, mind az 530-at, aztán ezekről is valahogy megoszlottak a vélemények - van, ahol 17-33 ms lagról írnak, van, ahol fixen 33-ról, ami a mezőnyt látva eléggé jó eredménynek tűnik. Csakhogy az pl sehol sem derült ki száz százalékosan biztosra, hogy az 550 pl milyen: sokak szerint egy 580-as átcsomagolva, mások szerint 530-as belső egy 580-as tokban plusz/minusz pár feature.

Én pedig csak úgy nem akarok beleugrani a dologba. Valaki kérem segítsen mert már teljesen kilátástalan vagyok.

Az irodában, ahol dolgozom egy 550-es van, 40 inches verzióban, sokat játszottam rajta és nagyon jó volt - de nem tudom, hogy például kisebb méretben is igaz lenne-ez, főleg belekalkulálva azt, hogy ezer féle panelban létzik minden tv és önmagában egy lottó az, hogy épp mit sikerül kihalászni.

Pár random link:

http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1246980-samsung-c530-owners-thread-33.html

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le32c530-le40c530-20100813815.htm

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1236093&page=2

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c580-le32c580-20100728791.htm

(#6945) nightshadow válasza hitoshi (#6944) üzenetére


nightshadow
veterán

Nézd meg az input lag táblázatot a #6517-es hozzászólásomban, hátha az segít (pl. a Sony 32NX500 input lagje 13ms Game Mode-ban.)

[ Szerkesztve ]

(#6946) hitoshi válasza nightshadow (#6945) üzenetére


hitoshi
csendes tag

Átnéztem, sokat sajnos nem segített, ghostingban pláne, de azért köszönöm.

Továbbra is az LE32 C550 áll az első helyen, de nem merek belevágni csak úgy. Bár elvileg:

"A vásárló, az áru átvételét követő 8 munkanapon belül, indoklás nélkül elállhat a vásárlástól."

Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy 8 napon belül kvázi következmények nélkül visszavihetem amennyiben nem vagyok vele megelégedve.

(#6947) fatallerror válasza hitoshi (#6946) üzenetére


fatallerror
addikt

olyan helyen vedd meg ahol kipróbálhatod a tv-t, vihetsz laptopot is lag mérésére de jobb ha gyakorlatban teszteled tehát ott vedd meg ahol konzollal kipróbálhatod játék közben...
igen elvileg van úgy ;]

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#6948) hitoshi válasza fatallerror (#6947) üzenetére


hitoshi
csendes tag

Ez sajnos nem megoldható.

Másképp teszem fel a kérdést: tudna valaki (elsősorban TAPASZTALATBÓL) mondani olyan tévét, ami alkalmas játékra és 150-be kerül max? :)

(#6949) GeneraL_XTX válasza hitoshi (#6948) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Philips 32PFL5605 139k

(#6950) hitoshi válasza GeneraL_XTX (#6949) üzenetére


hitoshi
csendes tag

Oké, az kimaradt, hogy "ami biztosan nem Philips", és "lehetőleg LG se" :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.