Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6651) RexpecT válasza darkarthur (#6646) üzenetére


RexpecT
addikt

Attól szerintem biztosan jobb vétel :K .

(#6652) vlevi válasza darkarthur (#6646) üzenetére


vlevi
nagyúr

Teljesen más a TV, és teljesen más a monitor. Szerintem egy monitorba nincsenek beleépítve olyan képjavító algoritmusok, amik egy TV esetén teljesen természetesek. Pl. egy tecsős (youtube) videót ha a monitoron nézek, sokkal vacakabbnak látok, mint ugyanazt USB-n, pendriveról, vagy akár hálózaton keresztül nézve. Pedig a moncsi "csak" 22, a tévé viszont 40" méretű.
Egyszerűen mások a preferenciák. Tévé esetén pl. nem gyúrnak annyira az input lag-ra, mert baromira mindegy, hogy a tévéadást 3, vagy 5 századmásodperccel később látod-e.

(#6653) hm_guesswho


hm_guesswho
tag

Sziasztok!

Meguntuk a kis tévét...és eljutottunk arra a pontra,hogy vegyünk egy újat egy nagyot egy lcd-t. Nost amit kinéztünk az a SonyKDL32BX400AEP (lehet amatőrség kiírni a teljes nevét de nem szégyellem,hogy semmit sem értek ehhez a témához :) ) a másik pedig egy LG 42LD420. A sony az 82cm az lg pedig 106cm. Csupán 20 ezer a különbség...érdekelne,hogy melyiket érdemes? A sony az ugyebár sony...de 82cm az lg meg 106 cm..igazából ezt a braviat venném meg de az a 20cm elég nyomós érv,hogy elgondolkozzam azon,hogy az lg-t vegyem-e meg. Ti,hogy gondoljátok?

[ Szerkesztve ]

(#6654) GeneraL_XTX válasza hm_guesswho (#6653) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

mindkettő viszonylag elavult modell már, de én az LG-t venném már csak a nagyobb képátló miatt is, a sony képe semmiben sem jobb mint ezé az LG-é, sőt ha megokosítod USB-n keresztül le fogja játszani a divix/mkv párost is, míg sony-nál ezt sehogy sem lehet megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#6655) hm_guesswho válasza GeneraL_XTX (#6654) üzenetére


hm_guesswho
tag

köszönöm a választ!
és annak ellenére,hogy elavult...nem rossz? illetve nem csorbul az élvezet?
vagy ezalatt mit értettél?

(#6656) Zsinder válasza GeneraL_XTX (#6650) üzenetére


Zsinder
aktív tag

Köszönöm a tanácsot, mindkettő jó tv-nek tűnik, philipsek közül én a 40pfl7605-öt néztem még meg a variációit, de nem nagyon tudok dönteni mit is kéne venni.
Ha esetleg vannak még más tanácsok szívesen fogadom őket.

[ Szerkesztve ]

(#6657) darkarthur válasza vlevi (#6652) üzenetére


darkarthur
senior tag

Való igaz amit írsz.
Annyit rágtam a dolgot, hogy nem is egyszerre, de monitor+TV is lesz. Ez lesz az optimális megoldás! :)

Samsung S23 Ultra 5G

(#6658) zitromz


zitromz
tag

Sziasztok!
Van nekem egy Samsung P2770HD-s monitor-tv kombóm
na most ma végleg megadta magát a koax kábelem(össze-vissza ugrál a kép,néha kapom a fekete képernyőt,sztereo hangzás nuku csak mono mától stb)
mondjuk már régóta érlelődik bennem a csere mivel sztem túl mosottas volt az egész,mára véglegesen kiderült h télleg nem volt minden rendben a kábellel ezelőtt sem...
kérdésem h milyet vegyek?van e különbség közöttük?tényleg nem értek a témához
köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#6659) GeneraL_XTX válasza hm_guesswho (#6655) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

rosszul fogalmaztam mondjuk inkább úgy alsó kategóriás: kevés extra, olcsóbb panel, olcsó, nem túl minőségi elektronika stb.

de attól még teljesen jó mindkettő bár a méret és az usb hack miatt az LG-t tanácsolom.

(#6660) hm_guesswho válasza GeneraL_XTX (#6659) üzenetére


hm_guesswho
tag

és az olcsó panel/elektronika mit jelent?
Remélem nem azt,hogy 2-3 év alatt szétmegy? Számomra egy tv olyan,hogy ha karban van tartva és nincs túlpörgetve akkor az egy jó pár évig működik rendesen. Vagy ezeket a képzeteimet verjem ki a fejemből? Vagy ez inkább a 250 ezer feletti tv-kre vonatkozik?

(#6661) mad john válasza Zsinder (#6656) üzenetére


mad john
csendes tag

Először is remélem minden fórumozónak jól teltek az ünnepek!
Én is Tv gondban vagyok még mindig, viszont olvastam. hogy Ps3 hoz szeretnéd! Ehhez annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy jártam pár játék guru üzletben és azt mondták a Ps3 hoz Sony a legtökéletesebb, mert ugye a konzol is Sony! A lényeg a Ps3 összefüggésben van a Bravia Engine technológiával, erre én kérdeztem is, hogy mi van az input laggal?
A válasz pedig az volt, hogy kompromisszumokat kell kötni sajnos tökéletes megoldás nincs, fps játékoknál tűnhet fel a késői válaszidő(de nem feltűnő), viszont szimulátoroknál semmi probléma!
Én eleve a Sony tv ket nézegettem, és ezt hallván picit meg is nyugodtam. Meg ugye már régebben írtam is, hogy egy SonyPs3 mellett, hogy mutatna egy... vagy....tv!!:):)
Peace!

(#6662) c41r0^ válasza sb (#6648) üzenetére


c41r0^
őstag

szerintem nem a dedikált HDMI bemeneten hajtod VGA-val a TV-t, nézd meg a manualt (LG-nél általában HDMI1-be kell dugni)

24 és 50 Hz -en hajtott VGA esetén (ha digitális az összeköttetés, de gondolom az) nem 16:9 képarány kell 1:1 pixel mappinghez, hanem "nem méretezett", "képernyőhöz igazított" és hasonló fantázianevű társai (minden gyártónál más), látom, hogy próbáltad, de itt sztem azért nem jó, mert nem a megfelelő HDMI-be van dugva a TV-n a VGA

képjavítók: élességet már nem minden TVnél kell 0-ra venni VGA-ról hajtva 1080p24/50p-n, de amin én eddig tapasztaltam, azokon igen, mert túlélesít, az egyéb képjavítókat meg ízlés szerint be tudod állítani, de inkább kapcsolj ki mindent, amit lehet (élkiemelés, dinamikus kontraszt, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#6663) c41r0^ válasza c41r0^ (#6662) üzenetére


c41r0^
őstag

azt kifelejtettem, hogy azért a biztonság kedvéért címkézd is meg majd a manualban megadott HDMI bemenetet "PC"-ként, igaz, hogy 24/50hz-nél nem számít, de 60 Hz-es PC módban számíthat (még kisebb lehet az inputlag), bár ha minden képjavító kikapcsol automatikusan 60Hz esetén, akkor elvileg minden OK

(#6664) Xirtam


Xirtam
veterán

Sziasztok

Januárban esedékes lenne egy új TV vásárlása. A segítségeteket szeretném kérni.

Ebben gondolkoztam: LG_47LD465

A kérdés pedig az lenne, hogy ekkora méretben van-e jobb ajánlatotok. Vagy ha nem is ajánlat pro/kontra , hogy miért ne ezt.

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

Esetleg még ő jöhet szóba. Igaz ez plazma, de szüleimnek ilyen van és teljesen megvoltam vele elégedve. : LG_PK550

[ Szerkesztve ]

(#6665) RexpecT válasza Xirtam (#6664) üzenetére


RexpecT
addikt

A 465-ös avplaneten 8kval olcsóbb :K .

(#6666) Xirtam válasza RexpecT (#6665) üzenetére


Xirtam
veterán

Azt mondták a plazma topicban, hogy elégé kevés a hz-je ennek az lcd-nek. :U

(#6667) Jani526 válasza hm_guesswho (#6655) üzenetére


Jani526
csendes tag

hali hm nekem is ilyen tv van igaz még azt a hacket nem próbáltam de am nagyon jól működik igaz még csak 2 hete van meg de eddig még nem tapasztaltam semmi hibát rajta meg ahogy te is mondtad az a 106 cm az tényleg ott van én mozizásra használom csak másra nem igazán de ha van valami kérdésed ezzel kapcsolatba nyugodtan írj és megnézhetem :DD

(#6668) Zsinder válasza mad john (#6661) üzenetére


Zsinder
aktív tag

Igen, én is néztem Sony tv-ket, sőt jelenleg is az van KDL32EX402. De nem találok a 40esek közt olyat ami elnyerné a tetszésemet.

(#6669) hm_guesswho válasza Jani526 (#6667) üzenetére


hm_guesswho
tag

ment a pü :)

(#6670) Jani526 válasza hm_guesswho (#6669) üzenetére


Jani526
csendes tag

Oké megnézem :DD

(#6671) vikcsi


vikcsi
aktív tag

sziasztok!

Meglett a sony ex500-as tv... már csak a kérdés az, hogy külső vinyókat hogy eszi? Van mérethatár, vagy maradjak pendrive-nál? Ötlet, tapasztalat? Visszolvasva semmi értékelhető :(

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#6672) Zsinder válasza vikcsi (#6671) üzenetére


Zsinder
aktív tag

Szia. EX402-ről tudok tapasztalatot átadni. Nem emlékszem rá, hogy bármit is elindított volna. Sok avi-val próbálkoztam de nem tetszettek neki. Finnyás a kicsike. Úgyhogy szerintem azzal kezd, hogy megnézed lejátszik e valamit :D

[ Szerkesztve ]

(#6673) vikcsi válasza Zsinder (#6672) üzenetére


vikcsi
aktív tag

avikat tuti szereti, van egy 4gb-os pendriveom, frankón kezeli ;)
Elvileg mkv-t nem fogja csípni, de alig van abban a formátumban filmem, szóval nem vészes.

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#6674) RexpecT


RexpecT
addikt

Ati CC-ben, hogy tudok profilokat létrehozni?(a frissítés miatt kelle 24 50 illetve 60Hz).

(#6675) vlevi válasza vikcsi (#6673) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát igen, 32"-ban, (jó) messziről nézve nem nagyon látszik az avi és a 720p/1080p közti különbség. De egy 40"-s tévé már zabálja a gigabájtokat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6676) blst


blst
tag

Hali!

100K körül milyen TV-t tudnátok ajánlani?
Vegyes használtra lenne monitorként és TVként is használnám előreláthatólag hosszú távon.32"-37"eseket néztem csak annyi van hogy lehetetlen segítség nélkül dönteni. :) LG 32LD350, LG 32LH3000 ezeket néztem eddig ezekről is várnék véleményeket.

A Válaszokat előre is köszönöm! :R
blst

(#6677) vikcsi válasza vlevi (#6675) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Tömörítés is köüzbeszól...
720p-s képpel elégedett vagyok, fullhd kamera miatt van néha, egyéként nem jellemző.
Persze van különbség - 720/1080, de blueray 20-30gb-os filmek azért nagy ugrás egy 2gb-oshoz képest. tárolni is...

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#6678) kissdani


kissdani
senior tag

Valaki legyen már olyan jó és árulja el nekem, hogy az lg lcd-nél ha a trumotiont kikapcsolom akkor nem is megy 100hz-en a tv?? Konkrétan a 42ld650-ről lenne szó, ha bevan olyan mintha néha beakadna!
Már feltettem ezt a kérdést egy párszor sose kaptam rá választ! :(

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#6679) vlevi válasza vikcsi (#6677) üzenetére


vlevi
nagyúr

"e blueray 20-30gb-os filmek azért nagy ugrás egy 2gb-oshoz képest. tárolni is..."
Az a néhány 1080p-s filmem, ami van, azok jóval 10G fölött vannak. De inkább maradok a 720p-nél, azok általában megállnak 4-5G méretnél. De a 700megás avi-t már azért hagyagolom. 40" méretben az már zavaróan kockás.

(#6680) gyorgydeak


gyorgydeak
csendes tag

sziasztok van egy 32pfl3605h tipusu philipsem es keresek valami megoldast, hogy usb rol videot jatszodjon le. Ha valaki segiteni tudna meg koszonnem. ja es buek :D

(#6681) Turbobacsi válasza gyorgydeak (#6680) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem fog menni, 2 lehetőséged van:
- TV elad, vesz másikat ami tudja
- külsö médialejátszó

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6682) vikcsi válasza vlevi (#6679) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Én se 700mb-os aviról beszéltem :N :))
Meg nézd messzebbről, ha túl kockás :DDD

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#6683) nyunyezke


nyunyezke
csendes tag

sziasztok!

Nekem lenne egy kérdésem.Hogy lehet samsung 530 lcd tvének
service menüjébe belépni?
Előre is köszönöm a válaszokat.

nyunyezke@gmail.com

(#6684) SLYM


SLYM
veterán

hali. 50"-os sima LCD és led LCD TV-k közül most mi a best buy?

(#6685) vlevi válasza vikcsi (#6682) üzenetére


vlevi
nagyúr

Naja. Úgy más. Csak nekem az avi még valahogy egyet jelent a 700 megás videókkal... De már régóta felesleges erről így beszélni, amikor a divx converter free változata is HD-s mkv videókat konvertál.

(#6686) tobias40 válasza kissdani (#6678) üzenetére


tobias40
veterán

Szia!

A Trumotionnal kapcsolatosan annyit tudok mondani neked, hogy Trumotion 100 Hz nek,
meg a műsorforrás képfrissítésének nem sok köze van egymáshoz (ha jól tudom, de ha nem úgyis lesz aki kijavít.)
Van pl. 24p-s HD film is hogy csak egyet emlitsek, ez másodpercenként 24 képkocka...
A Trumotion egy képjavító algoritmus, pluszba rászámol a 24, 25, 50, 60,képkockára annyit mintha 100 Hz-en menne,
tehát félképeket illeszt közéjük, ezáltal lágyabbnak, részletesebbnek, egyszóval szebbnek látod a kapott képet.

Tehát ha kikapcsolod akkor nem 100 Hz-en megy a tv-d!

Ajánlom neked ezt a fórumot:
http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showforum=22

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#6687) vikcsi válasza tobias40 (#6686) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Jól tudod, a képkockák közé kiszámol még plusz képkockákat, az előtte és mögötte levő alapján. Az első 100hz-es tv-k azért olyanok, mintha szappanoperát néznél :))

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#6688) sb válasza c41r0^ (#6662) üzenetére


sb
veterán

- Elvileg jó bemeneten van. HDMI1-ben, a felirat rajta HDMI/DVI In, a manual is ezt írja. Ill 60Hz-en PC módban megy láthatóan, mivel minden felesleges funkció és képmód inaktiválódik.
- 60Hz-en csak a 16:9 és a 4:3 az aktív mód, azért nem gondolnám, hogy más módban tudja az 1:1-et... De elképzelhető végül is. A 24 és 50Hz-en a többi mód is aktív, de emiatt írtam a 16:9-es módot. Amúgy valójában minden másik módban is kipróbáltam, azok sem hoztak semmi jót sajnos. :( "Eredeti"-ben és nem méretezettben emlékeim szerint ugyanúgy kilógott. Egy módban nem lógott ki, ha jól rémlik vmi "auto méretezés" vagy erre utaló nevűben, ami így nem volt szimpi. :D De azt is próbáltam azért.
- Az élességnél nekem is az volt a tapasztalatom eddig az említett két TV-nél, hogy 0-ra kell venni. Itt nem jött be, de próbáltam ezt is mindenhogy, éles képet sehol nem adott. A többi képjavítót is leszedtem és az sem segített. És sajnos filmek alatt is láthatóan rosszabb volt a kép a túlvezérelt élek miatt.

plussz:
Neten rákerestem az overscan esetleges hibájára, találtam is vmi régi Catalysthez kapcsolódóan pont hasonló bugot, vagyis, hogy 0% overscan-en 60Hz-en valóban 0%-os a kép, de 24/50-en nem az a 0% ellenére sem. Viszont a legújabb driver van fent, amiben már elvileg jó, és a registry összehasonlítás alapján (a régi bugos driverhez találtam reg javítást) is jó kell, hogy legyen.

Lehet, hogy nekiesek még egyszer majd nulláról, mert úgy érzem mindent kipróbáltam és végignyomtam, ill. minden jól volt belőve/bedugva, de elég sok a variáció...
Ill. a driver kizárására lehet, hogy szerzek egy hosszabb HDMI kábelt és kipróbálom az asztali gép nv-s vga-jával is... bár nem hinném, hogy driveres a hiba.
Kicsit nehezíti a dolgot, hogy szülők kapták a TV-t, legközelebb kb. 1 hónap múlva járok arra. :)

Mondjuk a driver hibát ki tudom zárni úgy is, hogy a saját gépemen és Samsung TV-men kipróbálom az alaplapi Ati vga-val... (otthon is ugyanilyen alaplapi vga-val megy, viszont az én TV-men tuti megy az 1:1 piexl mapping 24/50Hz-en is).

[ Szerkesztve ]

(#6689) sb válasza c41r0^ (#6663) üzenetére


sb
veterán

Meg is volt címkézve, az volt az első dolgom.
És az oldallapi HDMI2-ben is próbáltam azért a biztonság kedvéért. (több HDMI meg nincs a 450-es LG-ken)

(#6690) Zsinder


Zsinder
aktív tag

Sony KDL 40EX710-hez volt valakinek szerencséje? Tapasztalatok?
PS3 tulaj vagyok ezért gondoltam, hogy egy Sony tv illene talán legjobban hozzá, mégiscsak ugyanaz a cég csinálja, reménykedem, hogy a saját tv-ikre optimalizálják.

(#6691) BBéci válasza vlevi (#6679) üzenetére


BBéci
titán

A 720p filmek is 6-8 gigás méretben mutatnak igazán jól.
Véleményem szerint teljesen felesleges full HD tévét venni, ha nem használjuk ki a felbontási képességeit és nem 1080-as filmeket nézünk rajta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6692) GeneraL_XTX válasza Zsinder (#6690) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

elég nagy az input lagja, játékra nem igen ajánlott :(

(#6693) nightshadow válasza Zsinder (#6690) üzenetére


nightshadow
veterán

Egy teszt szerint 56ms az input lag-je. Ez elég sok, pl. fps játékokhoz 30ms alatti tv ajánlott. Idén a Sony tévék közül csak az 50Hz-es tévék felelnek meg ennek a kritériumnak: pl. az NX500 input lagje csak 13ms körül van. [link]

[ Szerkesztve ]

(#6694) oxox


oxox
addikt

Sziasztok Guruk!

gyors segitseg kene

LG
32LE4500 Vs 5500

Megeri-e a +15k azt, hogy 50Hz helyett 100Hz-es legyen a TV?
TV/DVD nezesre lenne...

hol lathato, ha lathato-e egyaltalan a kulonbseg???
:R :R
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#6695) BBéci válasza oxox (#6694) üzenetére


BBéci
titán

Lassan már nem túlzás azt írnom, hogy ezerszer megtárgyaltuk a 100 hertz előnyeit.
Nekem 50 hertzes tévé ingyen sem kellene.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6696) vlevi válasza BBéci (#6691) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A 720p filmek is 6-8 gigás méretben mutatnak igazán jól.
Véleményem szerint teljesen felesleges full HD tévét venni, ha nem használjuk ki a felbontási képességeit és nem 1080-as filmeket nézünk rajta."

Végülis egyetértek veled, de 40" körüli méretben már nem gyártanak HD ready LCD tévét. 720-as felbontású tévét pedig egyáltalán nem. Mert 768-as felbontással vannak plazmák, de azt meg végképp nem tudom összehozni semmilyen képarányyal. Egyébként tervben van, hogy néznék HD műsorokat, csak ott a gond, hogy nincs antennám, amivel a földi adókat befogjam, a UPC-nek viszont nem akarok érte többezret fizetni havonta.

Akkó vegyek 21:9-es tévét? Mert a filmek jórésze ilyen. 1920x800-as felbontású ;)

(#6697) oxox válasza BBéci (#6695) üzenetére


oxox
addikt

Szia Foldim...en ugyan meg egyszer sem beszeltem meg :) . Latom kozben addikt lettel :D

nem nekem kene (otthon 200Hz-es van) de TV nezesnel is erezheto, mezei halando szamara????

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#6698) LaptopSystem válasza dabadab (#1) üzenetére

:R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#6699) zsolacs


zsolacs
csendes tag

Help!

Segítsetek.

42LD450-es tuningolt(fully8)-al,hogyan tudom elővarázsolni a feliratot a feliratos filmnél????
Ha esetleg sw-t frissítenék tudnék vmit még beállítani??
jelenlegi sw: v03.03.04
ha tudnátok dobjatok már vmi uj sw-t.
Köszönöm szépen előre is. :DD

(#6700) vikcsi


vikcsi
aktív tag

most mi ez az input lag? Ha motion plus nincs bekapcsolva, ergo 50hz-en megy, akkor is magas lehet? - sony ex500-nál, nem mintha játszanék vele, majd legfeljebb egy wii-t kap.

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.