Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6751) DaDy0219


DaDy0219
tag

Üdv!

Remélem valaki tud segíteni, a problémám pedig a következő.
Összekötöttem a pc-met az lcd tv-vel HDMI kábelen keresztül(samsung le40c550).
A kép megjelenik viszont a hang a géphez csatlakozott fejhallgatóból jön.
Hol tudom beállítani azt, hogy, ha a tv-n nézem a filmet, akkor a tv hangszórójából jöjjön a hang.

Előre is köszönöm a választ!

(#6752) hm_guesswho válasza DaDy0219 (#6751) üzenetére


hm_guesswho
tag

lehet az a problémád amire az eladó felhívta a figyelmem

(#6753) vlevi válasza hm_guesswho (#6750) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem nem laptopom van, hanem sima asztali gépem, de azon tökéletesen átjön a hang. Az is igaz, hogy nekem a lejátszóeszközök között van egy ATI HDMI Output nevű eszköz. Amikor a TV kimenet ki van kapcsolva, akkor ez az eszköz inaktív. De ha be van kapcsolva a TV kimenet, akkor az lesz az alapértelmezett, és csak azon szól a hang, a számítógép hangszóróin semmi. Ez így nekem pont jó, mert csak arra az időre kapcsolom be a tv kimenetet, amíg filmet nézek vagy jáccok rajta.

De azt is tudom, hogy régebbi ATI kártyákon (bár ahhoz elég réginek kell lennie) még nem volt a HDMI kimeneten hang.

(#6754) Dorian válasza vlevi (#6753) üzenetére


Dorian
félisten

Ha jól tévedek, akkor Ati-ból a HD-előtagú kártyák képesek erre.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6755) DaDy0219 válasza hm_guesswho (#6752) üzenetére


DaDy0219
tag

Mire hívta fel a figyelmed?
Alapból a tv-n szép a hang.
Egyébként pc/tv közt elég egy HDMI kábel a kép és hang lejátszásához?
Egy buta kérdés még: több hdmi bemenet van a tv-n.Jól tudom, hogy mindegy, hogy melyikbe dugom be a kábelt?

(#6756) LLKobe válasza DaDy0219 (#6751) üzenetére


LLKobe
veterán

Állítsd be a HDMI Digital Audio-t az alapértelmezett hangeszköznek, és akkor lesz rajta hang.
(Vezérlőpult/Hang...)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6757) DaDy0219 válasza LLKobe (#6756) üzenetére


DaDy0219
tag

Sikerült, köszi az infót!

(#6758) LLKobe válasza DaDy0219 (#6757) üzenetére


LLKobe
veterán

Nincs mit!

Most nekem lenne egy kérdésem: (előre is bocsi a láma megfogalmazásért, nem vagy otthon a témában)
Van egy 5.1 házimoziszettem, ami eddig a DVD lejátszóra volt dugva, a 6db rca bemenetre.
Ezt most szeretném a TV-re kötni, azon pedig a következő csatlakozások vannak:

Erősítőm nincs és nem is szeretnék beruházni rá. Megoldható valahogy? Köszönöm a segítséget, remélem érthetően leírtam:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6759) Alex91 válasza LLKobe (#6758) üzenetére


Alex91
félisten

Elmeletileg jo penzert megoldhato, gyakorlatilag egyszeruen nem megy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6760) horvathd válasza LLKobe (#6758) üzenetére


horvathd
aktív tag

Úgy tűnik, hogy 2.0-át egy SCART-RCA (in/out-os) átalakítóval ki tudsz nyerni, vagy esetleg a DVD lejátszónak van digitális bemenete, amire rá tudod kötni a TV kimenetét. Egyéb esetben erősítőre van szükség.

"The Kid just rages for a while."

(#6761) gulyasa válasza LLKobe (#6758) üzenetére


gulyasa
őstag

Már több jó válasz is érkezett, de alapjában véve nem fejtetted ki egyértelműen, hogy mit is akarsz tulajdonképpen.
A TV-nek a hangját akarod a házimoziszettel erősíteni? Vagy a házimoziszettből akarod a hangot a TV-re vezetni és csak a TV-n hallgatni?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#6762) jooker82 válasza tobias40 (#6722) üzenetére


jooker82
nagyúr

Akkor az hülyeség,h mindenki azt mondja,h az lcd tv-ket nagyobb távolságból érdemes nézni??? Ha közelröl nézem meg pixeles..mármint nem a hd,hanem főleg az analóg tv adások...
És az mitől van,h a bátyám 2008 as lcd-jébe megjelenik néha középen egy kis sárga halvány csik?...

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#6763) BBéci válasza jooker82 (#6762) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el ezt a cikket a nézési távolságokról!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6764) vlevi válasza BBéci (#6763) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem ez úgy értelmetlen ahogy van. Mert ez az írás csak arra van kihegyezve, hogy az emberi szem felbontóképessége miatt mekkora képméret mellett mekkora az a távolság, ami fölött már a kisebb felbontású filmeket is ugyanolyan részletesnek látod.
Persze nem állítom, hogy teljes baromság, amit leírtak, mert valóban, 3méterről már tényleg nem látszik a különbség ugyanannak a filmnek a 720, vagy 1080 felbontású változatai között a különbség. Mondjuk, a kisebb file méret miatt én ezért inkább a 720-s változatokat keresem. De csak azért, mert azt írták, nem fogom közelebb tolni a kanapét a tévéhez ;)

(#6765) vikcsi válasza Dorian (#6742) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Amennyi fullhd-t nézek :U

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#6766) Tomi29


Tomi29
csendes tag

Hello!
Olvastam itt,hogy PS3 hoz az LG 32LD650 jó mert kicsi az input lag.
Viszont van még egy pár tv ami szóba jöhet
Tehát szeretnék tanácsot kérni,hogy PS3-hoz szerintetek melyik tv a jó?
LG 32LD650
Sony KDL32EX500AEP
Panasonic TX-L32S20E
Samsung UE32C5000QWXXH

(#6767) fatallerror válasza vikcsi (#6740) üzenetére


fatallerror
addikt

a te szemed lesz rossz ha 2 méterről nézel 1 23as monitort, ha sokkal távolabb ülsz mint amennyi az ajánlott távolság az ugyanúgy rontja a szemed mintha túl közel ülsz, mégha nem is érzed megerőltetőnek elolvasni a betűt vagy feliratot, mind1 ezt csak úgy megjegyeztem

mit vártok a jövő heti CES-en? tévét ami helyettetek nézi a filmet? xD tavaly jó dolgok történtek, elég csak 1 finomhangolás én nem várok csodát :] tudom ez nem pletykatopik de ez él :]

don't tell me what i can't do!

(#6768) Konix válasza Teetuss (#2231) üzenetére


Konix
csendes tag

Helló Teetus!
Most szeretnék én is venni 750-est! Kérlek, ha volna néhány tanácsod mit nézzek meg, mielőtt megveszem? Meg vagy elégedve továbbra is vele?
Majdnem vettem 169-ért egy használtat, kereskedőnél, de le volt tépve az ezüst címke a hátoldaláról, így elfelejtettem az egész céget......
Kösz a választ előre is Üdv Konix

www.joga.club.hu

(#6769) kissdani válasza BBéci (#6763) üzenetére


kissdani
senior tag

Ezt a cikket már láttam sokszor belinkelve, de ebből az derül ki hogy mennyi a minimális távolság amiről nézhetjük (ami nem zavaró)!
De az ajánlott ezektől sokkal nagyobb! Szerintem az optimális távolság, ezekre az értékekre 1métert rá lehet számolni! ;)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#6770) jooker82


jooker82
nagyúr

Az m2ts-t nem ismeri fel a tv-m és ha átnevesem ts re akk kiirja,h a fájl használhatatlanná válhat....Mi a teendő és pontosan mire nevezzem a fájlt?? Most ez a fájl neve:00000.m2ts
köszönöm

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#6771) vikcsi válasza fatallerror (#6767) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Már miért lenne rossz a szemem tőle? Szerinted romlik, ha erőletem? Ne viccelj már :) Erre lett kitalálva a szem :))
Vagy megvan pontosan hány cm-re kell ülni és akkor sohasem romlik el a szem, de csak akkor és csakis akkor? Azért ilyeneket szerintem nem kellen ideírni, mindenki érzi, hogy mi hol kényelmes, vétel előtt megnézheti, sok boltban ki vannak állítva.

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#6772) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok! BUÉK mindenkinek.
Ha valakinek kellene egy igen megkímélt tévé, az aláírásomban van egy, érdeklődést priviben kérnék.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6773) csonti07


csonti07
tag

Sziasztok van nekem egy panasonic tx-37lx85p tévém.
akinek hasonló van vagy esetleg tudna nekem segíteni abban h mien értékekre állítsam be a képét, az léccives írjon egy privit.

(#6774) Fifi válasza Fifi (#6738) üzenetére


Fifi
őstag

Na akkor válaszolok magamnak, hátha majd mást is érdekel:
a samsung weboldala szerint S-PVA panellel szerelik.

Mivel tegnap délután óta már boldog tulajdonosa is vagyok egy Samsung LE32C650L1W-nek, erről szétszerelés nélkül is meg lehet győződni valahogy?

Bye, Fifi

(#6775) nightshadow válasza Fifi (#6774) üzenetére


nightshadow
veterán

A tv-én oldalt vagy hátul van egy matrica (képet lásd #2234), ha a Version-nál SQ szerepel rajta, akkor Samsung paneles. Az AA az AUO paneles, a CN pedig CMO paneles.

(#6776) headhunter válasza jooker82 (#6770) üzenetére


headhunter
addikt

*.m2ts > *.ts

(#6777) nightshadow válasza fatallerror (#6767) üzenetére


nightshadow
veterán

"mit vártok a jövő heti CES-en?"

CES: 2011 TVs preview [link]

[ Szerkesztve ]

(#6778) vlevi válasza Fifi (#6774) üzenetére


vlevi
nagyúr

"S-PVA" Ez csak azt jelenti, hogy S-PVA technológiával készült panelt használnak. A Samu asszem ezt használja a tévéiben. Mások IPS panelt használnak, a monitorodban pedig valószínűleg TN panel van. Mindegyik jobb valamiben, mint a másik, de rosszabb, mint a többi. Tévénézésre a TN panel pl. abszolút alkalmatlan, mert már nagyon kis nézési szög eltérésre is drasztikusan megváltoznak a színek.
Egy a lényeg, mindenkép S-PVA típusú panel van a tévédben, akár SQ, Akár AA gyártmányú a panel.

(#6779) nightshadow válasza vlevi (#6778) üzenetére


nightshadow
veterán

"Egy a lényeg, mindenkép S-PVA típusú panel van a tévédben, akár SQ, Akár AA gyártmányú a panel."

Szerintem ezt rosszul tudod. Itt egy teszt a Samsung C630-ról: [link]
Az SQ az a Samsung-Sony által gyártott PVA panelt jelenti, az AA viszont az AUO által gyártott MVA típusú panelt takar.

(#6780) Alfalaca


Alfalaca
csendes tag

Sziasztok !

Hamarosan LCD Tv-t szeretnék vásárolni, de nem nagyon tudok dönteni. Szívesen fogadnám az ajánlatokat a különböző márkákra (ha lehet pontos típus is legyen). A keret max 160.000
42" os (107 cm) FullHD ( 1080p !) modellt keresek. A nézési távolság 2-4 méter között változtatható forrástól függően.

-USB nem fontos mert a HD forrás egy ASUS O'PLAY AIR
-minél részletesebb beállítási lehetőségek a képet illetően

Kb 70% százalékban hd tartalmat jelenítenék meg a maradék 30% viszont hagyományos kábeltévés adás lenne. Ez fel is vet egy kérdést, hogy a fent említett távolságból milyen képet kapok ekkora méretben sima tv adás nézésekor? Tehát nem lesz túl pixeles vagy ilyesmi?

Előre is köszönöm a tippeket és az esetleges tapasztalatokat.

(#6781) Tusu84


Tusu84
csendes tag

Hali!

Tv vásárlásban gondolkodom. Lehet Lcd,de Led is szóba jöhet. Monitorként is használnám és a keret az kb 200e Ft. legalább 94-cm képátmérőben gondolkodok.
Rengeted Tv-t megnéztem de sajna nem jutok egyről a kettőre. Az egyik képe jó de az input lagja szar a másiknál meg pont fordítva.

Segítséget előre is köszi!

(#6782) kissdani válasza Alfalaca (#6780) üzenetére


kissdani
senior tag

Szia
Szerintem a te számodra a megfelelő LG 42LD650 170k környékén mozog!
Full HD, 100HZ, DLNA stb.. Input lag is 20 környékén mozog, rengeteg állitási lehetőség!
Reméllem tudtam segiteni!
Üdv

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#6783) Prison85


Prison85
senior tag

Sziasztok!

Fali tartót szeretnék venni a tévémhez (32"). Az lenne a kérdésem, hogy a csavarhelyek szabvány szerint vannak elhelyezve? Bármelyik 32"-hoz való tartót megvehetem?

Másik kérdésem: HDMI kábellel szeretném összekötni a TV-t géppel főként játék és film miatt. Milyet érdemes venni, mit kell szem előtt tartani?

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#6784) fatallerror válasza nightshadow (#6777) üzenetére


fatallerror
addikt

áh köszi, tehát semmi extra, jövőhéten minden kiderül :]

philips h-h nem lesz ott? nem tudod?

don't tell me what i can't do!

(#6785) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Mostanában sajnos nem voltam nagyon képben a LCD Led TV-k tekintetében, ezért kérnék egy kis tanácsot.

Az elképzelés 46" local dimming-os LCD LED TV.
Árkategória kb. 300.000 HUF.

Tudnátok pár top típust ajánlai ebben a kategóriában, amiket érdemes lenne kicsit jobban szemügyre venni.

Köszönöm

(#6786) atleticofan


atleticofan
tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne hogy szerviz menűbe állitottam a HDMI dolgoknál véletlen de még időben észre vettem hogy mit álitottam és nem okésztam le a beállitást de eltünt a kép vissza állitottam és semmi változás nem történt.Kikapcsoltam a tv-t hogy a következő bekapcsolásnál már semmi gond nem lesz.Probáltam volna bekapcsolni de már nem tudtam.
És azóta se tudom bekapcsolni.
Ez miért van?
Pedig vissza állitottam a szervíz menűbe azt amit elállitottam.
Lehet hogy a tv ment tönkre?
Üdv:atleticofan
Ha lehet sürgősen szeretnék ötleteket kapni a baj forrására.
Köszönöm

(#6787) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Tv vásárláson gondolkozom, 40"-os méretben. Vegyes felhasználásra kéne, PC-t is kötnék rá, Blu-Ray lejátszót is és tv-adást is gyakran néznék rajta. Ebben a méretosztályban ahogy láttam főleg a LED-esek vannak, plazma annyira nem is létkérdés. Milyen gyártót/típust javasolnátok most, ami tud már esetleg digitális adást is fogni, ethernet bemenet is van rajta. Azt nem tudom, megéri FullHD-ra menni vagy elég a HDReady? Kb 2 méterről nézem a tv-t.
Azt nemtudom van-e még valami fontos, aminek benne kell lennie
Előre is Köszi!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6788) vlevi válasza Tsebacsi (#6787) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem már nem gyártanak olyan tévét, amiben ne lenne digitális tuner. És szerintem 40" méretben az LCD-s tévék már mind FullHD-sak. Viszont nem csak LED-esek vannak. Egyébként az LE40C650 tévén van Ethernet csatlakozó. De ez csak egy a sokszázféle tévé közül, ami neked megfelelhet, és csak azért említettem ezt, mert nekem is ez van.

(#6789) szillac


szillac
csendes tag

Sziasztok és BUÉK!

32", full HD, 100Hz-es LCD tévére vágyom. Eddig könnyű is lenne..Viszont olyat szeretnék, aminek NEM csillog a kávája. Vajon melyik ilyen? És miért csinálják manapság szinte mindet csillogósra?

(#6790) gulyasa válasza szillac (#6789) üzenetére


gulyasa
őstag

Hogy lásd, mikor kell letörölni, ha már túl vastag rajta a porréteg...
Viccet félretéve, passz.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#6791) DaDy0219


DaDy0219
tag

Üdv!

Van egy LE40C550-es tv-m.
...ha szeretném frissíteni a firmware-t, akkor melyiket ajánljátok?
A firmware frissítéssel mit lehet kihozni ebből a tv-ből?
Lesz olyan tudása, mint a C630/C650-esnek?Nem a kijelző minőségére gondolok, gondolom olyan minőséget úgy sem fogok elérni.
Mellékesen a panel SQ01-es.

Előre is köszi!

(#6792) LLKobe válasza DaDy0219 (#6791) üzenetére


LLKobe
veterán

Általában minden új firmware mellett ott van a jegyzék, hogy milyen hibákat javít.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6793) dh66e válasza Tsebacsi (#6787) üzenetére


dh66e
veterán

egy áramtalanítás segít álltalában.

(#6794) Fifi válasza nightshadow (#6775) üzenetére


Fifi
őstag

Hát az én TV-men nincs ilyen címke. :-(

Az egyetlen papír, ami rá van ragasztva az ez:

(#6795) Fifi válasza vlevi (#6778) üzenetére


Fifi
őstag

" ... a monitorodban pedig valószínűleg TN panel van "
Hát az enyémben biztos, hogy H-IPS panel muzsikál ;)

[ Szerkesztve ]

(#6796) nightshadow válasza fatallerror (#6784) üzenetére


nightshadow
veterán

Sajnos a Philipsről semmit nem olvastam mostanában.

(#6797) fatallerror válasza nightshadow (#6796) üzenetére


fatallerror
addikt

elbújtak ;]
végül is nekem mind1 a márka csak legyen jó a képe meg alacsony az input lagja és onnantól csak az anyagiak szólhatnak bele :B

don't tell me what i can't do!

(#6798) nightshadow válasza Fifi (#6794) üzenetére


nightshadow
veterán

Lehet, hogy a szlovák gyárban raknak matricát, a magyarban meg nem.

(#6799) Fifi válasza nightshadow (#6798) üzenetére


Fifi
őstag

Lehet, hogy nekünk már matricára sem futja? :F :U

Az itt olvasottak alapján bekukucskáltam a szellőzőnyíláson, de az ott talált szám nálam így kezdődik: AU31H43

Szóval a felsorolt kódok közül egyikkel sem passzol ... majd rákérdezek a másik fórumon is hátha valaki tud valami okosat.

Bye, Fifi

(#6800) Tusu84


Tusu84
csendes tag

Sziasztok!

Az előző kérdésemre nem kaptam választ de azt hiszem az lcd-nél maradok. Van viszont 2 versenyző. Szerintetek melyik a jobb:

Samsung LE40C630 avagy Samsung LE40C650

Igazából monitorként is használnám. Esetleges további "versenyzőket" is szivesen fogadok.

Köszi :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.