Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24551) Watt25 válasza St3ven (#24547) üzenetére


Watt25
veterán

Azt írtad, hogy Digi Mini csomagot használnál, ami műholdas tévét jelent, ha jól látom. Akkor ezt olvasd el nagyon figyelmesen!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#24552) dh66e válasza St3ven (#24547) üzenetére


dh66e
veterán

Tökmindegy mit veszel,ezt most komolyan mondom.
Akár ezt is veheted mert minden szép lesz rajta. :)

(#24553) St3ven válasza Watt25 (#24551) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönöm, nagyon hasznos oldal. :R

Digi Mini van kábelen is, úgyhogy ha a rászánt 50-60 ezres keret mellett egyáltalán lehetséges, meg szeretném úszni a set-top-box-ot. Azaz, ha jól értem, DVB-C tuneres TV-t kell keresnem.

(#24552) dh66e:
Ha ezt nem ironizálási célzattal linkelted be, akkor köszönöm.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#24554) Locutus válasza nismoka (#24543) üzenetére


Locutus
veterán

Óriási tévedés. A helyes megoldás: egyik se.
Ott az 55VT60 bő 100 ezerrel olcsóbban, ráadásul jobb képminőséggel.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#24555) dh66e válasza St3ven (#24553) üzenetére


dh66e
veterán

Nem, milyen alapon is tenném?
Ennyi a kereted és kész.Lg-t és samut valamiért kizártad így jobbat nagyobbat nem tudok hirtelen mondani neked.A linkelt oldalon van egy kis videó a főbb tulajdonságairól(mondjuk a beépített műholdvevőt elfelejtették megemlíteni) nézd meg nyugodtan.
Ebben az árfekvésben nincs jó vagy rossz kép véleményem szerint mert ilyen méretű kijelzőkön mindegy hogy sd vagy hd-t nézel szépnek fogod találni.
Tanácsolták hogy vagy többet szánsz rá vagy nézz az aprón használt tévéket.Mást én sem tudok mondani ha nem jön be amit linkeltem vagy más elképzelésed van.

(#24556) bala6120 válasza St3ven (#24553) üzenetére


bala6120
senior tag

A 30 cm-s CRT helyett nyugodtan vehetsz egy olyat. ;) Nálunk van egy ilyen is, digitális adással veri az 55-s Samut, amit leváltott. 1 TB-s vinyót kezel, BD50 RIP sem okozott gondot neki ;] , s itthon levő filmek mindegyikét gond nélkül lejátssza.
Műholdvevő van benne. Ahhoz képest, hogy milyen kicsi a hangja sem rossz, jó fülessel meg nagyon jól szól. Van EQ, sok mindent lehet állítani képileg is, s a füles hangerejét külön lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#24557) nismoka válasza Locutus (#24554) üzenetére


nismoka
addikt

Jólvan Borg ;) ez itt nem a Plazma topik...

(#24558) St3ven válasza dh66e (#24555) üzenetére


St3ven
addikt

Köszi mégegyszer. Jó, hogy ilyen részletes a leírása, már ebből is tanul az ember...
Nagyobbal talán nem is igazán tudnék mit kezdeni, ha monitorként (is) akarnám használni.

(#24556) bala6120:
Köszönöm, hogy leírtad a saját tapasztalataidat, ez többet segít, mint az a két sablonmondat, amit az értékesítők mondanak, akik a demó DVD-n kívül mást nem láttak ezen a tévén.

Az a 3 év garancia az mennyire általános tévéknél? Csak mert 1 év a kötelező, ez a 3 így elsőre egész jól hangzik.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#24559) dh66e válasza St3ven (#24558) üzenetére


dh66e
veterán

A 3 év az elég jónak mondható mert sok hasonló termékre ahogy írod is 1 év van csak és ha netán szürke importos akkor az is kérdés mennyi idő a garanciáztatás.

(#24560) nismoka


nismoka
addikt

(#24561) bala6120 válasza St3ven (#24558) üzenetére


bala6120
senior tag

ALDI garancia, gondod nem lesz gariztatással ;)

(#24562) erahurka


erahurka
félisten

Tudnátok mondani egy jó oldalt ahol LCD tévéket tesztelnek?
Tudom, google, de olyan helyet keresek ahol szinte bármilyen tévét beírok, kidob rá valamit.
:R

(#24563) dh66e válasza erahurka (#24562) üzenetére


dh66e
veterán

na pont olyan nincs. :(

(#24564) Watt25 válasza St3ven (#24553) üzenetére


Watt25
veterán

A kábeles Diginél nincsen mini nevű csomag, de mindegy. Igen, ha kábeles lesz, akkor a lényeg, hogy DVB-C-t és lehetőleg MPEG4-et (a HD csatornák miatt) tudjon a tévé.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#24565) erahurka válasza dh66e (#24563) üzenetére


erahurka
félisten

Fakk. Akkor majd titeket boldogítalak ;]

Sony KDL-32R420A típussal van valakinek tapasztalata? Input lag jó lehet játékhoz?

:R

(#24566) nightshadow válasza erahurka (#24565) üzenetére


nightshadow
veterán

Még nagyon kevés idei teszt van, azok is inkább a csúcskategóriát képviselik. Amennyibe az a Sony jelenleg kerül, azért már jobb vétel a 32ES5500 [link], s ennek az input lagje is jó.

[ Szerkesztve ]

(#24567) BBéci válasza bala6120 (#24556) üzenetére


BBéci
titán

Milyen az a BD50 RIP?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24568) St3ven válasza Watt25 (#24564) üzenetére


St3ven
addikt

Nem akarok veled vitatkozni, mert biztos jobban tudod nálam, de akkor mit érthettem félre ezen az oldalon?

(#24559) dh66e:
(#24561) bala6120:

Akkor megnyugodtam a garanciát illetően. :)

Esetleg tudnátok ajánlani még egy vagy két készüléket a korábbi feltételek alapján, csak hogy legyen mit összehasonlítanom? :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#24569) bala6120 válasza BBéci (#24567) üzenetére


bala6120
senior tag

Amit leszedsz egy az egyben BD50 lemezről, s rárakod vinyóra? :B

[ Szerkesztve ]

(#24570) Watt25 válasza St3ven (#24568) üzenetére


Watt25
veterán

Próbáld ki ugyanezt mondjuk Budapest-tel. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#24571) St3ven válasza Watt25 (#24570) üzenetére


St3ven
addikt

Ja, hát az szerencsére nem érint. :DDD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#24572) BBéci válasza bala6120 (#24569) üzenetére


BBéci
titán

Annak a neve tudtommal nem RIP, hanem ISO és nem tudják lejátszani a tévék, csak külső célhardverek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24573) Gabesz84 válasza BBéci (#24572) üzenetére


Gabesz84
őstag

az ISO-kat nem is, de a lemezen lévő m2ts fájlokat elég sok TV le tudja játszani (bd menü meg ilyesmik nélkül). Még nem próbáltam, de speckó szerint a panasonic ET5 széria is tudja.

(#24574) BBéci válasza Gabesz84 (#24573) üzenetére


BBéci
titán

Némelyik TV valóban le tud játszani m2ts fájlokat, de abban nem sok köszönet van. Azokhoz (ISO-hoz) mindenképpen normális külső eszköz kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24575) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

LCD TV vásárlás előtt állok, ezt a kettőt néztem ki magamnak, dönteni viszont nem tudok:

Samsung UE32EH5000 és LG 32LS5600

melyik jobb, melyiket ajánlanátok?

Köszi

(#24576) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Mitől lehet az, hogy ha Samsung tv-m hálózatba van kötve, és a hálózaton keresztül csak azokat a filmeket látom, amiket már gépről elindítottam tv-re küldve WMP-el. Amiket frissen töltöttem le, azokat nem látja valamiért.
Más. Vannak olyan filmek, amiknél az alsó felső fekete képsáv nem egyenlő. Tehát alul vastagabb felül keskenyebb, és olyan mint ha a kép feljebb lenne csúszva. Ezt valahogy lehet orvosolni, mert nem hinném hogy a film hibája lenne.

Üdv!

(#24577) pjen válasza Bitpalace (#24576) üzenetére


pjen
félisten

az első problémádra a serviio a megoldás(legalábbis kézenfekvő)csak autómatikus frissítést kell állítani és a legfrissebb letöltést is látja a TV.

[ Szerkesztve ]

(#24578) Bitpalace válasza pjen (#24577) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Köszönöm szépen! :R Ez a program az egyik leghasznosabb. Gondolom ez alap hogy mindenki használja, akinek hálózatba van a tv-je.

Üdv!

(#24579) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony Bravia W802A Review [link]

(#24580) tmscsaba


tmscsaba
tag

Korábban felmerült a kérdés, rontja-e a gyerek szemét a 3D.
Erre már én is írtam választ. nagyjából azt amit a következő cikkben is megfogalmaznak. [--> károse-a-gyerekeknek-a-3dmozi <--]

[ Szerkesztve ]

(#24581) tmscsaba


tmscsaba
tag

Itt egy elrettentő példa a HD 3D tv-zéssel kapcsolatban.
[link]

Persze ilyen messziről is lehet tv-t nézni, sőt még távolabbról is, viszont akkor elfelejthetjük a Full HD-t, a HD-t, de nagyon messziről még az SD-t is Nagyon messziről még örülhetünk ha amit látunk az eléri a 320X240-es felbontás részletességét.

[ Szerkesztve ]

(#24582) bala6120 válasza Gabesz84 (#24573) üzenetére


bala6120
senior tag

Köszi, így értettem én is :B

(#24583) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Hogyan tudom újrahúzni a tv-n lévő frimware-t? Mert mikor usb-re rárakom a fájlt, a tv azt írja h nem talál frissebb szoftvert, de hátha megoldaná a problémámat...vagy erre nincs esély?

Esetleg a serviio-n kívül más szerveres progi nincs ami frissíti magától az újonnan letöltött filemket, mert ez nem ingyenes sajnos :(

(#24584) pjen válasza Bitpalace (#24583) üzenetére


pjen
félisten

Szia a srtviio ingyenes.
:Y

(#24585) Bitpalace válasza pjen (#24584) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Ha most arra gondolsz amit én írtam, akkor nekem nem az, mert azt írja hogy 14day trial...

(#24586) pjen válasza Bitpalace (#24585) üzenetére


pjen
félisten

Próbáld máshonnan letölteni mert itt mindenkinek ingyenes és magyar is

(#24587) Bitpalace válasza pjen (#24586) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Magyar az addig oké, azt én is át tudom állítani, de hivatalos oldalról szedtem le, tört verziót nem találtam :(

(#24588) pjen válasza Bitpalace (#24587) üzenetére


pjen
félisten

szia.a fórumon külön topikja van
eFeMeR74 kolléga nyitotta ott megtalálod a letőltő helyet,sok sikert.

(#24589) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#24590) atis78


atis78
tag

Sziasztok!

TV vasarlas elott allok es szeretnem kerni a velemenyeteket/tanacsotokat:
55 inches kepatmeroben gondolkodom kb. 450-500k arkategoriaban.

Fontos szempontok:
Jo kepminoseg
Utanhuzas mentesseg gyors mozgasoknal
Lehetoleg alacsony input lag
Wifi/DLNA tamogatas
Termeszeteshez minel kozelebbi szinvilag kalibralas nelkul.
Minel jobb "ar/teljesitmeny arany.

Kevesbe fontos:
3D tamogatas es annak a milyensege
Hangzas (a gyari hangszorokat ugysem fogom hasznalni)
Okosteve funkciok (max Skype)

Eddig Panasonictol a DT50-nel es ET60-nal szemezgettem. Mit gondoltok ezekrol?
Tudnatok esetleg ebben az arkategoriaban mas gyartoktol is a fentieknek megfelelo modelleket ajanlani? (Samsung kizarva :) )

Elore is koszsonom a segitseget.
Atis

(#24591) kovadika válasza atis78 (#24590) üzenetére


kovadika
őstag

Jo kepminoseg
Utanhuzas mentesseg gyors mozgasoknal
Termeszeteshez minel kozelebbi szinvilag kalibralas nelkul.
Minel jobb "ar/teljesitmeny arany.

Plazma nem érdekel? A megadott áron brutális képminőségű 55"-os plazmát lehet venni, a tavalyi év legjobb tévéjét. Ha egy kicsit lejjebb adsz a képminőségből pedig 65"-osat, ami még mindig szebb képet produkál, mint a tavalyi LCD-k. Persze a nem kiragadott szempontjaidnak is eleget tesznek.
Kalibrálás pedig mind LCD-hez, mind plazmához ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#24592) atis78 válasza kovadika (#24591) üzenetére


atis78
tag

Igazabol a plazmaknal kicsit tartok a fogyasztastol.
Bar ha osszehasonlithato kepminoseg es meret mellett olcsobb akkor azt is megfontolnam.
Konkretabban milyen modellekre gondoltal...

(#24593) kovadika válasza atis78 (#24592) üzenetére


kovadika
őstag

Szerintem ne a párszáz forintos fogyasztási többlet miatt áldozz a képminőségből. Főleg ne akkor, ha 500 ezret szánsz egy tévére. :U Tedd fel a kérdésed a plazma topicban, így legalább kapsz segítséget és alternatívát mindkét oldalról.
55"-os méretben a VT50-et, 65"-osban pedig az ST50-et tudod megengedni magadnak. Ezek képminőségét megközelítő LCD-k sokkal többe kerülnek, és még úgy is gyengébbek.

(#24594) atis78 válasza kovadika (#24593) üzenetére


atis78
tag

Hat az 500k az mar nagyon a max tehat nyilvan olcsobb lehetosegek is erdekelnek.
A 65" meg mar sajna helyileg nem fer bele...

Esetleg LCD teren mas javaslat amerre erdemes lenne nezelodnom?

(#24595) BBéci válasza atis78 (#24594) üzenetére


BBéci
titán

Látva az elvárásaidat, orbitális butaság lenne LCD-t venned.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24596) atis78 válasza BBéci (#24595) üzenetére


atis78
tag

Akkora lenne a kulonbseg a szamomra fontos teruleteken a ket technologia kozott?

(#24597) BBéci válasza atis78 (#24596) üzenetére


BBéci
titán

Igen. De kalibrálás nélkül semelyik TV nem mutatja meg, mit tud valójában.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24598) atis78 válasza BBéci (#24597) üzenetére


atis78
tag

Egy kerdes a kalibralashoz.
Ezt minden keszuleken egyedileg kell elvegezni vagy eleg ha talalok a neten az adott modellhez egy profilt es azt allitom be.

Tudom lama kerdes :R

[ Szerkesztve ]

(#24599) kecz


kecz
aktív tag

Helló!
Most fogunk szerződést aláírni a T-Home-al (TV+teló+net) és nézegettem a tévéiket.
Arról nem tudnátok valamit mondani? Megéri megvenni náluk? Vagy megéri megvenni úgy egyáltalán?
Sajna nem vagyok képben a TV-kkel, vagy hogy hol kérdezősködjek róluk.
A válaszokat előre is köszi!

(#24600) Locutus válasza atis78 (#24598) üzenetére


Locutus
veterán

A neten lévő profillal is javítasz valamit a gyárihoz képest, de tökéletes csak úgy lesz, ha műszerrel egyedileg be van kalibrálva, mivel minden TV más.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.