Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24301) blakey válasza cintula187 (#24288) üzenetére


blakey
titán

Attól függ mi a fontos neked, ha a képminőség és van hozzá szemüveg akkor igen, ha a smart és egyéb akkor nem, leginkább a képminőségre gyúr, smartban gyenge.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24302) cintula187 válasza blakey (#24301) üzenetére


cintula187
addikt

Kép elsősorban. Adnának hozzá 2 szemcsit.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#24303) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
22"-os TV-t szeretnek venni. Csak TV adas lesz nezve rajta, altalaban sotet szobaban. Semmi kulonos elvaras nincs vele szemben de preferalom a neves markakat.
Mit ajanlatok?

"Csak úgy mondom"

(#24304) csizo13 válasza BBéci (#24300) üzenetére


csizo13
tag

Semmi burkolt személyeskedés nem volt a hozzászólásomban. A különbséget írtam le hozzáértő és nem hozzáértő között.
Megértem, hogy a felismerés fájdalmas lehet, de ez az első lépés a gyógyulás felé vezető úton.

Persze, csak az én véleményem szerint, hiszen itt mindenki annyira szakértő, amennyire annak gondolja magát.

(#24305) kovadika válasza csizo13 (#24304) üzenetére


kovadika
őstag

Miért nem ajánlasz inkább a 70 ezerért tévét a kollégának? Ennyiért nemhogy normális-, de még csak tévét sem igazán lehet kapni. Ha mégis ki lehet fogni egyet ennyiért, annak olyan a minősége, hogy kár lecserélni rá a régi CRT-t.

(#24297) Norbi14

Szerintem nézz szét aprón is.

[ Szerkesztve ]

(#24306) Piftuka válasza Norbi14 (#24289) üzenetére


Piftuka
veterán

"70.000 melyik ajánlott lcd tv? Min. 80cm, mamámnak lesz tehát fogyasztás is számít."

Szia!

Körülnéztem az aktuális katalógusokban, és ezt találtam: LG 32CS460

A EURONICS aktuális szórólapja szerint 2013. május 07-ig, illetve a készlet erejéig ez a készülék 66.999 forintba kerül, akár kamatmentes részletfizetés (0%-os THM) mellett.
Sőt "Születésnapi Outlet kedvezmény" is jár rá, ami -1.000 forint, az viszont nem derül ki, hogy ez már levonásra került-e a fenti árból, vagy még annyival kevesebbet kell fizetni érte.

A szórólap tanúsága szerint "B energiaosztály"-ba tartozik. Úgy gondolom, hogy ez még mindig kevesebbet fogyaszt, mint a nagymamád hagyományos, CRT TV-je.

Itt találsz róla még információt és értékeléseket:
LG 32CS460 a Test Freaks oldalán

Vásárlói vélemények

Amit én látok, hogy jellemzően az ár/érték arányát, a könnyű kezelhetőségét (ez a nagymamádnak fontos lehet), valamint a szép színeit tartják kiemelkedőnek. Nyilván ebben az árkategóriában, ilyen képernyő méret mellett kell némi kompromisszumot is kötni; ez ennél a modellnél az 50Hz-es képfrissítés.

Azért javaslom, hogy nézzétek meg, hátha tetszik nektek! ;)

Mindettől függetlenül 70.000 forint alatt más alternatívát nem találtam eddig.

/Források:
www.lg.com/hu
www.testfreaks.hu
www.arukereso.hu /

Üdv: Piftuka

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#24307) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Sajnos megadta magát a 72 cm-es Samsung CRT televíziónk, így újat kell vásárolni helyette. (Nem így terveztem a TV vásárlást, mert akartam várni a következő 5 év jótállásos akciós időszakig, de a meghibásodás közbeszólt.)

Egyelőre nem döntöttem el, hogy LCD, vagy Plazma technológiával rendelkező típust vásárolok-e! A fogyasztási értékek miatt az előbbi felé húz a szívem.

A segítségeteket kérem! Leírom, hogy milyen tulajdonságok fontosak számomra, milyen célra, és milyen helyiségben használnám, és kérlek, írjátok meg, milyen típus(oka)t javasoltok, és miért!

Felhasználási terület:
- Az idő nagy részében televízió adások (UPC kábel), és DVD filmek megtekintésére, valamint időnként számítógépen keresztül online filmek (pl. horgászportálok ingyenes filmjei, stb.) megtekintésére használnánk.

A helyiség kialakítása:
- A TV egy nagy méretű ablak előtt lenne, annak háttal. (Tudom, nem ideális, de később talán 90°-al elforgatva, az egyik oldalfalra, egy nagy szekrénysor közepébe kerül, ami már ideálisnak tekinthető a fényviszonyok szempontjából.)

- Az elhelyezéstől függően ~3 és max. 4 méter távolságból nézném.

Irányár:
- Kb. 200.000 forint, ha egy mód van rá, maradjon ez a maximum.
(0%-os THM-re szándékozom vásárolni, így felfelé egy kicsit "mobil" az összeg, de nagyon-nagyon maximum 250.000 forintig.)

Elvárások:
- 40, 42, vagy 46 collos képátmérő (utóbbi a maximum)

- A lehetőségekhez mérten legalacsonyabb fogyasztás ("Energiaosztály", vagy "Watt-ban megadott fogyasztási érték" adatot legyetek szívesek írni)

- A lehető legjobb képminőség (jó színhűség, fényerő, kontraszt, és a lehető legkisebb "felhősödés")

- min. 100 Hz valódi képfrissítés

- Tartós, megbízható működés

- USB kulcson keresztül médialejátszás (a lehető legtöbb ismert formátum), szaggatásmentes módon

- SCART csatlakozó (a UPC médiabox-on csak az van, ezért fontos)

- DVI és HDMI csatlakozók

- AC3 coax kimenet (az 5.1-es erősítőhöz csatlakozáshoz)

- Oldalirányba forgatható tartótalp (nem tudom, hogy manapság ez általános-e, avagy "fix" minden TV)

Előnyök:
- Minél több év jótállás

- Digitális TV tuner

- 3D képesség

- + 3D szemüveg

- A beépített hangszórók korrekt, jó hangminősége (nyilván nem várok el THX hangzást)

- SMART funkció, Wi-Fi (ezek a legkevésbé fontosak)

Kérdéseim:
- Tudtok ajánlani a fenti feltételeknek megfelelő LCD televíziót számomra?
Ha igen, akkor legyetek szívesek egy-egy rövid indoklást is írni az adott típushoz, hogy miért ajánljátok!

- Amennyiben az általatok ajánlott típusokat megnézem üzletekben, működés közben, mire érdemes figyelnem?

- Amennyiben 3D tulajdonsága is van a készüléknek, az aktív, vagy passzív 3D technológia mellett érdemes voksolni? Melyiknek mi az előnye/hátránya?

Fontos, hogy sürgős a dolog, mert a 0%-os THM akció már csak pár napig él!
Így lehet, hogy holnap délután megvásárolom a készüléket.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#24308) nightshadow válasza Csapi007 (#24303) üzenetére


nightshadow
veterán

[link]

Piftuka [link]

[ Szerkesztve ]

(#24309) BBéci válasza csizo13 (#24304) üzenetére


BBéci
titán

Nem szóltam hozzád, mégis úgy érezted, hogy inged és magadra vetted? :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24310) WZP


WZP
aktív tag

Heló! Remélem jó helyre írok, HDMI-s problémában szeretném a segítségeteket kérni.

Nemtudom hogyan lehetséges, de úgytűnik tönkretettem a HDMI bemenetet a TV-n(egy nem túl új 720p-s orion(!) LCD). Három különböző eszközról próbáltam meghajtani, minden eszköz azt állítja kiküldi a képet, de a TV-n nem jelenik meg semmi. Maga az LCD panel működik, és antennán, RCA-n és SCART-on is veszi a jelet.

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy mi romolhatott el, mennyire nehéz(egyeltalán érdemes-e) és drága lehet javítani a HDMI bemenet hibáját.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#24311) csizo13 válasza BBéci (#24309) üzenetére


csizo13
tag

Igen, valóban azt hittem a célzás nekem szól.
Örülök, hogy tévedtem és abba a körbe tartozom, akikre nem vonatkozik a megállapításod.
Ez is tisztázva. :DD

(#24312) blakey válasza Piftuka (#24307) üzenetére


blakey
titán

Ez belefér a keretbe, sőt 5 évre is kiterjeszthető a garanciája, képminősége jó (sőt), smart része nem annyira, 3D szemüveget elvileg kapsz hozzá.

(#24310) WZP
Ha működés közben csatlakoztattad a kábelt akkor könnyen megadhatta magát a HDMI, csak egy bemenet van? Kikapcsolt állapotban érdemes a kábeleket ki/be húzogatni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24313) WZP válasza blakey (#24312) üzenetére


WZP
aktív tag

HDMI-ből csak ez az egy van sajnos. Szóval a Plug and Play korában ott tartunk hogy bedugom és megsül ? Mindjárt elsírom magamat :DD Valószínűleg javíthatatlan akkor ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#24314) Piftuka válasza nightshadow (#24308) üzenetére


Piftuka
veterán

"Piftuka [link]"

Köszönöm! ;) Légyszíves egy indoklást írjál, hogy miért éppen ezt javasolod!

Ezeket találtam még közben:
Samsung UE40 ES6300 (189.999 ft)

Samsung UE40 ES6560 + 2db 3D szemüveg (199.999 ft)

Samsung UE 40 F6100 (219,999 ft)

Samsung UE40 F6200AWZXH (229.999 ft)

Samsung UE32 F6800SSXXH (239.999 ft)

Samsung UE40 ES6710 (239.999 ft)

Samsung UE F6400A (249.999 ft)

Ezek közül melyiket miért érdemes választani?

(A szolgáltatásai szimpatikusak a 6xxx sorozatnak, valamint ezek közül láttam a legtöbbet élőben is.)

Valamint:
Philips 47PFL4007H (199.999 ft)

Philips 40PFL4308 (229.999 ft)

Philips 42PFL4208H (229.999 ft)

Philips 40PFL7007H (239.999 ft)

Philips 46PFL5527 K12 (239.999 ft)

Ezek mindegyike igazi "kakukktojás" számomra! Tudtok bővebb info-t mondani róluk? Melyiket érdemes/nem érdemes? Miért?

(A 2 év jótállás szimpatikus, és jó tapasztalatom van egy 82 cm-es Philips hagyományos LCD TV-vel.)

Valamint:
SHARP LC40 LE730ENET (149.999 ft)

SHARP LC40 LE830E (199.999 ft)

Ezekről még annyit sem tudok, mint a Philips jelenlegi termékeiről. Tudtok róluk valami bővebb, pontosabb info-t?
Szimpatikus, hogy 2 év jótállás van rájuk, és a legalacsonyabb fogyasztással jelenleg ezek rendelkeznek. Valamelyiket érdemes megvásárolni?

Igaz, hogy ezeken a Sharp tv-ken már nem tapasztalható "felhősödés" az új LED panelnek és elektronikának köszönhetően?

Megköszönöm, ha hozzáértők, tulajdonosok, ill. bárki, aki ismeri ezeket, mindegyikhez fűz egy-egy rövid véleményt! :R

/Források:
www.mediamarkt.hu
www.edigital.hu /

"Aquila non captat muscas."

(#24315) kickboxko


kickboxko
tag

Üdv mindenkinek!

Egy kedves barátom LCD Tv vásárláson gondolkozik és megkért hogy segítsek neki ez ügyben.
A tranzakcióra 80-90 k kerete lenne .Ami fontos hogy 30-32" - os legyen és jó legyen a fogyasztása, ill . természetesen szép legyen a képe.

Előre is köszönet. :)

"Life is simple"

(#24316) dh66e válasza Piftuka (#24314) üzenetére


dh66e
veterán

A sharpoknál tudok neked segíteni a többit majd a samu tudósok,de van samu és philips topic is mindkettőben segítőkészek ahogy látom látogasd meg őket.
Sharp le830 211 modell a 730-as2012 modell,mindegyik sharpra ebben a méretben 3 év gari van egy regisztrációt követően és háztól házig szól tehát a szerviz intéz mindent.Elvileg a többi gyártónál is így kellene működni.
A 730 szerintem ebben az árban nagyon rendben van ,de a 830-ért már nem adnék ennyit-már a 24p nativ támogatás hiánya miatt sem.
Sharp nem sokat ad a smart funkciókra (teljesen alap a net igaz a you tube az jól kezelhető, a playere is nagyon válogatós)tehát ha ez alapfeltétel ne vegyél vagy egy külső médialplayert veszel hozzá.Fogyasztásuk tényleg nagyon jó.
Felhősödés van mindegyiken ez sajna az élmegvilágítás velejárója lehet hogy sharpnál jobb a szerelési minőség de létező probléma itt is.Minimálisan a fényerővel lehet rajta javítani.

[ Szerkesztve ]

(#24317) nightshadow válasza dh66e (#24316) üzenetére


nightshadow
veterán

830-ért már nem adnék ennyit-már a 24p nativ támogatás hiánya miatt sem.

Nem tudom, hogy miből gondolod, hogy a tavalyi csúcs tévéjük nem tudja a 24p-ét, mert tudja: [link]

"24p lejátszás Támogatott"

(#24318) nightshadow válasza Piftuka (#24314) üzenetére


nightshadow
veterán

Légyszíves egy indoklást írjál, hogy miért éppen ezt javasolod!

A két fő elvárásod az volt, hogy 200k körüli max ár és 3-4m-es nézési távolság. A nézési távolság miatt szerintem eleve kiesnek a 40"-sek. Kiesnek a gyártók idei modelljei (így a Samsung F sorozat is), mert jelenleg nagyon túlárazottak. 200k körül nagyjából két tavalyi 46"47-os tévé van, a 46ES6100 és az LG 47LM620.
Szerintem a két tévé közül pedig az 46ES6100 a jobb választás.

(#24319) dh66e válasza nightshadow (#24317) üzenetére


dh66e
veterán

"Tökéletesnek viszont semmiképpen sem mondanánk a tévé 3D megjelenítését, mert az elektronika, bár fogadja a 24p-s tartalmat, nem tudja köztes képkockák kiszámolása nélkül kadenciahelyesen megjeleníteni azokat. Ha bekapcsoljuk a Film módot, akkor a kép teljesen folyamatos lesz, de ez együtt jár a szappanopera hatással is, így tulajdonképpen az a fura eset állt elő, hogy két rossz közül kell kiválasztanunk azt, amelyiket jobban tudjuk tolerálni. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem a Sharp az egyetlen gyártó, aki a 3D-s tartalom kezelését így oldja meg, a Samsung D8000-es sorozata is ebben a cipőben jár."
Forrás

Ez 2011-es modell akár hiszed akár nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#24320) nightshadow válasza dh66e (#24319) üzenetére


nightshadow
veterán

Az a 3D-re vonatkozik, te meg általánosságban írtad. A 3D-ét én meg mindig átugrom, mert 99,99%-ban 2D-ét néz az ember, s így hülyeségnek tartom ehhez igazítani a tévévásárlást.

(#24321) nightshadow válasza dh66e (#24319) üzenetére


nightshadow
veterán

Az idei Sharpokról tudsz valamit, mert ahogy elnéztem csak 32-39"-es, meg 50" és annál nagyobb tévékkel jelentek meg, s köztük nincsen semmi. Ha így marad, akkor elég érthetetlen az üzlet politikájuk, mert sok embernek kicsi a 39", az 50" meg már nagy és drága.

(#24322) dh66e válasza nightshadow (#24321) üzenetére


dh66e
veterán

Az előzőhöz:
A teszt végén egyértelműen írják az összefoglalóban a 24p hiányát a negatívumok között,sajna nekem nem volt lehetőségem kipróbálni mert későn jutott el hozzám az infó és már sehol nem volt kirakva ez a tv.A PH-s teszteket amúgy is fenntartásokkal kezelem.

Nagy átalakítások vannak a sharpnál hogy életben maradjon szóval nem számítok sok jóra.
Most jelentek meg az idei modellek még semmi hírt,tesztet nem olvastam róluk úgyhogy.....
A csúcs modelljük most a 857-es több méretben is kapható itthon 60"-tól80" ig ami nem éppen baráti nekem pl.
Alatta pedig ők vannak:
LE750(2)
LE650(2)
és persze van pár új belépő modell is.
Ez a 39" és 50" nekem is újdonság nem tudom honnan szerzik be a paneleket hozzá mert nem olvastam sehol hogy új méreteket gyárt a sharp,de biztos hamarosan kiderül hogy mit s hogyan.
Minden estre kíváncsi vagyok rájuk.
Aki nem ismeri a sharpot annak elég nehéz rájönni hogy melyik számozás mit takar évjáratban mid tudásban.Ahogy elnézem az a trend náluk hogy nem a teljes palettát cserélik évente hanem egyszer a 8-as szériával variálnak egyszer a 7-el máskor meg a 6-al kb 2 évente váltogatják így a palettát eközben egyes modelleknél ráncfelvarrogatnak.

[ Szerkesztve ]

(#24323) nightshadow válasza dh66e (#24322) üzenetére


nightshadow
veterán

A sharp.hu-n fent vannak az újak, de mint írtam csak 39" és 50"-sek vannak.

(#24324) TeeJay


TeeJay
félisten

visszaolvastam pár oldalt és azt láttam hogy az összes gyártó összes TV-jének a beépített media lejátszója felejtős... nincs olyan termék amit lehet értelmesen használni USB-ről 1080p mkv lejátszásra?
eddig samsung plazma és lcd-ken nyomattam pendrive-ról meg vinyóról ránézésre jónak tűnt, bár tudom egy laptopot HDMI-n rákötni fullosabb lenne. kérdésem az hogy milyen tévét érdemes venni amiről lehet mkv-t normálisan lejátszani?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24325) junior11 válasza TeeJay (#24324) üzenetére


junior11
veterán

Egyik tévé sem helyettesít egy multimédiás lejátszót.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#24326) TeeJay válasza junior11 (#24325) üzenetére


TeeJay
félisten

hát szomorú hogy még nem sikerül nekik a TV-be egy normális lejátszót tenni hogy ne kelljen külön cuccot venni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24327) dh66e válasza nightshadow (#24323) üzenetére


dh66e
veterán

Ez van, nem tudom hogy mit akarnak ezzel elérni mert ahogy nézem az árakat ugye egy (középkategóriás) 39le650 most 180k van egy 50" meg már 300 felett picivel.Érdekes árképzés az biztos,nem véletlenül kínlódnak .

(#24328) dh66e válasza TeeJay (#24326) üzenetére


dh66e
veterán

Nem is erőltetik ezt a gyártók, a samu az amelyik még mindig a legjobb ebben a ficsörben esetleg lg de utána már...szóval10k kapsz használtan olyan playát ami minden igényt kielégít mkv lejátszáshoz-a többi extráról nem is beszélve.
Azért fejlődgetnek csak lassan a mostani médiaprocesszorok már alkalmasak lennének majd teljes értékű tudásra,de a sok licensz megdobná egy tv árát ha teljes értékű lejátszót szeretne az ember,bár szerintem sokan bírnák ha nem kéne plusz dologgal foglalkozni és kifizetnék a különbözetet.

[ Szerkesztve ]

(#24329) TeeJay válasza dh66e (#24328) üzenetére


TeeJay
félisten

köztük én is, semmi kedvem még egy lejátszóhoz, kábelezni meg újabb áramfogyasztó eszköz
inkább legyen USB-n minden játszató és kész
arról nem beszélve ha mondjuk az ember vesz egy nagy házba 3 TV-t is akkor mindhez vegyen lejátszót is?
ha meg mindben van korrekt akkor csak viszi a vinyót vagy pendrive vagy hálózatról és máris tolhatja.

na ha az Samsung tűrhető ebben akkor marad továbbra is a Samsung TV ötlet
köszönöm az infót :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24330) Piftuka válasza dh66e (#24316) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm szépen a hasznos info-kat! :R

"Aquila non captat muscas."

(#24331) blakey válasza TeeJay (#24329) üzenetére


blakey
titán

Érdekes megközelítés, számomra a tv leginkább megjelenítőként teljesítsen jól és valljuk be kevés az amelyik jó megjelenítő, na most…, bizonyos szempontból a lejátszási képességük elfogadható, tehát sorozatok, mesefilmek nézésére szinte mindegyik jó de a minőségi mozihoz külön lejétszó kell, soha nem lesz a tv-gyártók érdeke, hogy a beépített lejátszó ua. tudja mint egy asztali. 3 TV-m van, kettőhőz van külön lejátszó, ráadásul 2-2, médialejátszó és "korongos" lejátszó, a harmadikhoz egy laptop van kötve, még nem kellett kompromisszumot kötnöm semmilyen anyaggal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24332) Csapi007 válasza nightshadow (#24308) üzenetére


Csapi007
veterán

Nem találtam helyet ahol még árulnák azt.

Philips 22PFL2908H mik a vélemények?

"Csak úgy mondom"

(#24333) TeeJay válasza blakey (#24331) üzenetére


TeeJay
félisten

pont az lenne a jó ha nem kellene külön lejátszó mert minden TV tudna mindent játszani USB-ről
egy kütyüvel kevesebb, fogyasztásban is kevesebb
még azt sem bánnám ha egy kis felárat tennének a TV-re emiatt ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24334) blakey válasza TeeJay (#24333) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nem, minden egyben soha nem volt jó. Ha minőséget akarsz akkor mindenhez külön eszköz kell és annak megvan az ára. De tökéletes eszköz nem lesz, legyen az bármi, de mint írtam, gyereknek pl. nem kell lejátszó, tökéletes a beépített cucc, mindent lejátszik ls ha jó a mozgásmegjelenítés akkor semmilyen akadozást nem fognak látni. Pl. serviio vagy plex egész jó és minden eszközt kielégit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24335) Gabesz84 válasza blakey (#24334) üzenetére


Gabesz84
őstag

Azért manapság már lehet úgy tekinteni egy smart TV-re, hogy egy "mini számítógép" lakik benne. Némelyikben csak szoftver kérdése a legtöbb fájl lejátszásának támogatása, és itt a bibi, hogy a gyártók csesznek megcsinálni rendesen, mert akkor a kutya sem vinné az asztali lejátszóikat. Meg újabban már a bluray playerek is "smart"-osítva vannak...

Szerintem a tökéletes megoldás egy jól összerakott HTPC, csak az nem működik out of the box.

(#24336) TeeJay válasza blakey (#24334) üzenetére


TeeJay
félisten

de vágod egyre több lakásban házban van 1-től több TV... általában 2 de jobb helyeken már 3, egy nagy a nappaliba meg mondjuk 1-2 darab kisebb 26 vagy 32"-os a gyerekeknél esetleg hálóban meg egyéb helyeken... na most ha olyat gyártanának ami tökéletes USB-s xvid és mkv lejátszást tud biztosítani akkor kvázi mindenhol tudod nézni a filmet így meg vagy veszel egy lejátszót és viszed minden TV-hez vagy mindhez veszel... na ez az amit sokan nem fognak... én sem... egyelőre kivárok bár a Samsung TV-vel nem volt még bajom filmlejátszással, szóval alap szinten megfelel!

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24337) BBéci válasza TeeJay (#24336) üzenetére


BBéci
titán

Alapszintű médialejátszásra évek óta képesek a tévék, akiknek az nem elegendő, vehet célhardvert. Szerintem ez így rendben van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24338) blakey válasza TeeJay (#24336) üzenetére


blakey
titán

A TV-k ennyit fognak tudni, pontosabban mindig kevesebbet mint egy külső arra alkalmas lejátszó, majd jön valaki aki azt mondja, hogy olyan lejátszót szeretne ami megjelenítőként is jó, miért nem 50"-os a kijelzője. :) Ez a világ rendje, ha "tökéletes" TV lenne, akkor semmilyen más lejátszó nem lenne és nem lenne miből bevételt növelni. Nem érdeke egyetlen gyártónak sem keresztbe tenni a másik hardvernek.
Egyébként egy serviio-val vagy plex-el mindent le tudsz játszani a tv-ken, nem kadenciaheyes (24p), de egy jó mozgásmegjelenítővel ellátott tv ezt nagyon szépen "eldolgozza".

Milyen helynek számít ahol 4 TV van. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24339) TeeJay válasza blakey (#24338) üzenetére


TeeJay
félisten

tudok mondani pár olyan lakást...
nálunk csak 2 LCD van igaz csak az újabb tud lejátszani USB-ről és ha nekem is lenne a szobámban akkor már 3 TV lenne.
mivel én sosem nézek egy TV műsort sem a forma1-en kívül (bár azt is inkább letöltöm fullHD-ban) így számomra pont azért kellene csak egy LCD TV hogy nézhessem rajta azt amit USB-n bedugok
remélem fogok olyat találni ami nem bénázik a lejátszással mert nincs kedvem még egy lejátszót is venni mellé :P főleg hogy van egy 15,6"-os Acer notim HDMI-vel és egy Radeon 5470-el
akkor már inkább azt tolom rá mindig HDMI-n és attól jobb lejátszó nincs a világon :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24340) BBéci válasza TeeJay (#24339) üzenetére


BBéci
titán

Ha kipróbálnál egy Dune vagy Mede8er médialejátszót, megváltozna a véleményed.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24341) Dorian válasza TeeJay (#24339) üzenetére


Dorian
félisten

Régebben pont olyan laptopot vettem, hogy majd milyen jó lesz médialejátszásra is :)
Aztán gyorsan vettem médialejátszót...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24342) Gabesz84 válasza Dorian (#24341) üzenetére


Gabesz84
őstag

nagy összegben mernék fogadni benne hogy nem radeon VGA volt benne, de még csak nem is nvidia, hanem valami szutyok intel. :)
Nem tudom mi az amit manapság egy médialejátszó ki tud adni HDMI-n de egy radeon HD3000-es sorozattól felfelé lévő kártya nem. (a frame packed 3D-t leszámítva a régebbieknél).

Ezt lehet venni kérdésnek is mert tényleg nem tudom, és kiváncsi vagyok rá.

[ Szerkesztve ]

(#24343) Dorian válasza Gabesz84 (#24342) üzenetére


Dorian
félisten

"15,6"-os Acer notim HDMI-vel és egy Radeon 5470-el"

Erre írtam, hogy pont olyanom volt. Nem tudom hogy lehetett ezt úgy értelmezned, hogy biztos nem Radeon VGA volt benne..

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24344) Burwor


Burwor
tag

Sziasztok!

3D TV vásárlásra adtuk a fejünket, 40 col felett és 150ezer alatt, ezeket gyűjtöttem:
LG 42LM3450 3D FHD 129900Ft Nagyon jó budget vásárnak tűnik, mégis nagyon kevés értékelést olvastam róla, gyanús

Samsung UE-40ES6100 3D Smart FHD 157900Ft Ezt láttam ebben a fórumban ajánlani tavalyi postokban

Samsung UE-40EH6030 3D FHD 1380490Ft ez csak a nem Smart-os verziója a 6100-nak?

Samsung PS43E490 3D Plazma 139990 Ő plazma és 1024x768, de nagyon dícsérik a hozzászólók.

Olyan 110 cm szélességű falfelületem van, ahova fel kell férjen, szóval 43 coll a max

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Összes eladó cuccom: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=burwor

(#24345) nightshadow válasza Burwor (#24344) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha a plazma nem kizárt, akkor 150k-ért a Panasonic TX-P42UT50-nek[link] van a legjobb képminősége: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24346) enterlaci


enterlaci
senior tag

Én még mindig PC-s lejátszást használok, mert. De komolyan mondom, sokat kell vele mókolni, küszködni és nem utolsó sorban, kényelmetlen, szóval nem ajánlom senkinek nyugodt szívvel.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#24347) Burwor válasza nightshadow (#24345) üzenetére


Burwor
tag

Helló!
Plazma nem kizárt ha azt mondjátok az is jó, én kuka vagyok a témához :D
Kösz a hozzászólást.

Összes eladó cuccom: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=burwor

(#24348) nightshadow válasza Burwor (#24347) üzenetére


nightshadow
veterán

A plazma topic #1-es számú hozzászólását érdemes elolvasni, mert a plazmáknak is vannak hátrányai (gyengébb fényerő, csatorna logókra való odafigyelés, stb.), ott jól le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#24349) BBéci válasza Dorian (#24343) üzenetére


BBéci
titán

Kinyílik a bicska a zsebemben az ilyen hozzászólásoktól! Nem a Tiédtől, hanem amire válaszoltál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24350) Burwor


Burwor
tag

LG 42LM3450 jó vételnek tűnik, fura hogy milyen kevés infót találni róla...

Összes eladó cuccom: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=burwor

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.