Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24901) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!
Igazából nem tudtam melyik topicban tegyem fel a kérdésemet.
Itt bepróbálkozok.
Hallottatok-e már olyan eszközről, melyet usb-n keresztül a tv-be bedugva a tv-t "okosítja"?
Gondolok itt wifi alapú böngészésre, média lejátszásra, ilyesmire.

(#24902) nismoka válasza G@ß! (#24901) üzenetére


nismoka
addikt

Android Stick a neve. A HDMI-be kell dugni, usb-ről max az áramot kapja. [link]

(#24903) G@ß! válasza nismoka (#24902) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszönöm.
Még egy kérdés.
Melyiket érdemes venni?

(#24904) blg válasza G@ß! (#24903) üzenetére


blg
senior tag

olvasgass teszteket a prohardveren:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#24905) Dave567 válasza doddencs (#24896) üzenetére


Dave567
addikt

Az 5000 philipsek nem ajánlottak, nekem a philips fórumon ezt momdták sajnos.

(#24906) Sznómen válasza erahurka (#24891) üzenetére


Sznómen
tag

tavaly LS570S től felfelé, idén pedig LN570től felfelé interpolált 100hz-et kapsz. ezek mind sima FHD ill HD smart tv-k. (kivéve LM61X és idén az LA6130 3D TV-k amik hát feleslegesen vannak a polcokon...)

(#24907) b.peti93


b.peti93
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, még pedig, nem rég sikerült okosítani az Lg LD450-es tévémet, így már filmet is le tud játszani usb-ről, és tulajdonképpen az lenne a kérdésem, hogy ha egy apa-apa usb kábellal összekötném a laptopommal, akkor látnám a merevlemezem tartalmát a tv-n, és például filmeket is felismerné, vagy mivel nem flash drive, ezért egyáltalán nem érzékelné a gépet?
Előre is köszönöm a választ!

(#24908) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Sziasztok!

Ha kb. olyan 160 a maximum keret,és ebből meg akarom venni a "legjobb" tv-t,annyi kritériummal,hogy 115 cm feletti képátlóval rendelkezzen,akkor ez jó vételnek számít?

LG 47LS5600

Köszönöm hozzáértő válaszotok!

üdv.

"Nincs megállás"

(#24909) BBéci válasza b.peti93 (#24907) üzenetére


BBéci
titán

Az nem fog menni. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24910) Sznómen válasza b.peti93 (#24907) üzenetére


Sznómen
tag

Természetesen nem. Ugy van ahogy írod. Az USB csak egy port, egyirányú, a gépedet nem ismerné fel. Vagy DLNA-val (de ethernet csati ezen a TV-n nincs) vagy külső vinyóról tudod csak lejátszani a filmeket. Esetleg pc csatival vagy HDMI vel összekötöd, és átrakod a képet a TV-re.

(#24911) b.peti93 válasza BBéci (#24909) üzenetére


b.peti93
csendes tag

Köszi a gyors választ! Sajnos sejtettem. :)

(#24912) Sznómen válasza Mr.Rain (#24908) üzenetére


Sznómen
tag

Szerintem ha jó áron hozzájutsz, - szép nagy és vékony edge ledes TV-t kapsz, sok csatival - akkor jó vétel :)

(#24913) b.peti93 válasza Sznómen (#24910) üzenetére


b.peti93
csendes tag

Köszi Neked is! Szerintem külső vinyó lesz belőle, az elég univerzális dolog. :)

(#24914) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Jó estét!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Új LED tevémen a vörös nem vörös, inkább bordó. Az arcok sem mindig bőrszínűek. Tudom, sok múlik a jelen is, de hol állítsam be ezeket?

Aquila non captat muscas.

(#24915) b.peti93 válasza Hegyirabló (#24914) üzenetére


b.peti93
csendes tag

Üdv.!
A tv saját menüjében, kép beállításoknál. Kontraszt, és háttérvilágítás beállításával orvosolható. Ki kell tapasztalni mit merre tekerjen az ember.

(#24916) BBéci válasza b.peti93 (#24915) üzenetére


BBéci
titán

Ne már! :Y
A kontraszt és a háttérvilágítás nem befolyásolják a színhűséget. :(

(#24914) Hegyirabló
Csak műszeres kalibrálással lehet (szabványosra) színhelyesre állítani a tévéket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24917) tmscsaba válasza Hegyirabló (#24914) üzenetére


tmscsaba
tag

Azért bele lehet nézni, hogy egyáltalán mit látsz teszt ábrával.
Sőt esetleg be is lehet állítani ha.. ha van hatalmas türelmed, sok időd és helyzet felismerő képességed a menüben.

Itt egy link.
https://picasaweb.google.com/111472163614823311688/LampakFenyekVegyes#5870144230562065058
Ott valahol megjelenik a "letöltés" gomb.

Azt a képet nézd meg. A szélsőknek teljesen feketének ill. fehérnek kell lennie.
Minden árnyalat lépcsőnek el kell különülnie. (Az árnylat változás 5%-os mértékű.)
Az egymás alatt látható szürke sávoknak tényleg szürkének kell látszania, nem lehet semmilyen elszíneződés. Az egymás alatti és egymással szembe néző gradációjú szürke sávoknak a szürke árnyalat mélységétől függően nem lehet semmilyen elszíneződése. Ezt az egymás alatti sávokon lehet jól ellenőrizni, ahol a világosabb és sötétebb sávok egymás alatt vannak. Érdemes megnézni a 30-70% -körül.

Ha ennek alapján látsz valami rendellenességet, akkor már meg tudod nevezni a hibát közelebbről is.

[ Szerkesztve ]

(#24918) tmscsaba válasza tmscsaba (#24917) üzenetére


tmscsaba
tag

Előbb egy szót eltévesztettem, javítom:

"Az egymás alatti és egymással szembe néző gradációjú szürke sávoknak a szürke árnyalat mélységétől 'FÜGGETLENÜL' nem lehet semmilyen elszíneződése."

(#24919) Hegyirabló válasza tmscsaba (#24917) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm mindenkinek.

Azt vettem észre, hogy csatorna függő. Valahol teljesen jó, valahol meg bordó, ahogy írtam. Azt gondolom, hogy ebben az esetben meg az adással van a gond.

Aquila non captat muscas.

(#24920) BBéci válasza Hegyirabló (#24919) üzenetére


BBéci
titán

A tévéadások színvilága különböző, de attól még ajánlott a tévédet színhelyesre kalibráltatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24921) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

Nemrég sikerült vásárolnom egy LG 47LA667S típusú LED TV-t.
2 problémám van vele, az egyik nagyon súlyos:

kicsomagoltuk a TV-t, összeszereltük, nézzük. Rohadtul tükröződik a képernyő (tudom, ez vhol a helyiség hibája is, de pl. mesterséges fénynél egy sötétebb filmet nézve végig látjuk magunkat és a csillárt...)

Miivel tükröződött, gondoltuk akkor levesszük róla a fóliákat. Itt jön a súlyos hiba: megszokván, hogy minden, kijelzővel szerelt kütyün van gyári képernyővédő fólia, amit el kell távolítani, gondoltuk ezen a TV-n is van. Közelebbről megvizsgálva ott is szépen a fólia, a feslő sarkot megfogtam és elkezdtem lehúzni. kb. a képernyő negyedéig szépen le is jött, amikor egyszer csak elszakadt. Itt gyanússá vált a dolog: ez bizony nem lesz védőfólia. Erre gyorsan Használati útmutató (elolvastuk előtte természetesen, de csak azt a részt, ami a TV beüzemelésére vonatkozik). Meg is találtuk azt a részt, hogy "Kérjük ne távolítsa el a képernyőről a rajta található vékony fóliát".
Írtam is rögtön az LG-nek, akik csak annyit válaszoltak, hogy forduljak a szervizhez. Szépen normálisan leírtam mindent a szerviznek, akik felvilágosítottak, hogy ez a fólia a 3D-hez való és cal LCD cserével javítható a dolog, így a TV árának 55%a a javítás költsége :D Szerintem eltávolíttatom a fóliát, 3D-t úgy sem nézek... :(

De továbbra is zavaró az, hogy ennyire tükröződik! mit lehet ez ellene tenni? (Tudom, matt képernyő, de ezt nem nagyon tüntetik fel a specifikációknál, így sajnos nem olyat vettem, de ebből is tanultam)

Köszi a válaszokat előre is!

Üdv.

ferikek

(#24922) blakey válasza ferikek (#24921) üzenetére


blakey
titán

Pff…, egyből fólia le? 3D ohne, kemény gyerek vagy. :) Boltban nem láttad, hogy tükröződik? Ha előtte érdeklődtél volna akkor egyértelművé vált volna, hogy tükröződik. Matt fóliát kell venni vagy megcsináltatni. Ez mindig tükrözödni fog, ráadásul a jobb tv-k mind tükröződnek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24923) pjen válasza tmscsaba (#24918) üzenetére


pjen
félisten

szia.letöltöm,kiírom pen drivre bedugom Tv be nem nyitja meg? :F mit kell tenni.

(#24924) ferikek válasza blakey (#24922) üzenetére


ferikek
aktív tag

egyből le... nagy hülye vagyok, de életemben nem gondoltam volna h az olyan fólia, aminek ott kell lennie... neten rendeltem, nem szoktam előtte fizikaiig megnézni a cuccokat és nem is gondoltam volna, hogy manapság 'tükrös TV-ket gyártanak (előzőleg egy 2005-ös Philipset használtam (LCd), matt képernyő), egyáltalán eszembe sem jutott ez a matt/fényes képernyő-dolog.
3D: manapság a TV-k 75-80% ilyen, de úgy sem nézném, max mutogatni másoknak. Ezért inkább leszedetem az egészet. Megjavíttatnám akkor, ha a szerviz mondjuk rátenne egy új fóliát, de mivel állítólag csak LCD panellel együtt cserélik, így húzós, ennyit meg nem ér a 3D.
Tehát jól értelmezem, akkor lehet venni pl. matt képernyővédő fóliát a TV-rte? Ez gondolom rendesen rontja a képminőséget (kbb, mint a tableteknél/mobiloknál)

Nagy kár ezért a tükröződésért, kvázi élvezhetetlen (még sötét helyiségben is...)

Tanulság: ezentúl csak és kizárólag matt képernyős TV-ket veszek (asszem Sony és Sharp is gyárt ilyet or Panasonic)

nem akarom menteni magam és nem is akarok egy macskaszárítás indamikro ügyet eljátszani, de kicsit egyértelműbben is beleírhatnák a használatiba, hogy az a vékony képernyő konkrétan a 3Ds tartalmak megjelenítéséért felelős cucc...

(#24925) BBéci válasza ferikek (#24921) üzenetére


BBéci
titán

Azért is elképesztő, amit műveltél, mert ami sokszor fóliának tűnik, az éppen a tükröződés csökkentésére szolgál.
Ha valóban nem érdekel a 3D, akkor próbáld meg teljesen eltávolítani a fólia többi részét is. Nincs vesztenivalód.

A tükröződés ellen pedig a csillár lekapcsolását javaslom. Sötétben sokkal kellemesebb a filmnézés. A matt fóliát felejtsd el, még rosszabb lenne olyantól, mint most.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24926) pjen válasza ferikek (#24924) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Az OK hogy neten veszed a TV t hisz ott olcsóbb,számomra az az elképesztő,hogy előtte nem mész el megnézni egy nagyáruházba.Mégiscsak olyan TV t vennék aminek tetszik a képe

(#24927) BBéci válasza pjen (#24926) üzenetére


BBéci
titán

Jogos megállapítás. Hihetetlen, hogy ilyenek is vannak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24928) blakey válasza ferikek (#24924) üzenetére


blakey
titán

Lehet venni de nem éri meg, felesleges. Nyomtalanul távolítsd el a még meglévő darabokat és nézd 2D-ben. Nem éri meg panel cserélni 55% ellenében.

A "Nagy tanulság" ebből, hogy fizikai kapcsolat néálkül ne vegyél tv-t, mint írtam, a jobb tv-k tükröződnek. Mutass nekem matt képernyős tv-t 2013-ban. Biztos van, de az nem közép vagy felsőkategóriás. sony tükröződik, sharp tükröződik, panasonic tükröződik és a többiek is. De ha jobban megfigyeled akkor működés közben pedig pont az ellenkezője fordul elő hiszen van egy olyan réteg is ami a külső fényt megszűri ezáltal kevésbé lesz zavaró.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24929) Kachorra válasza BBéci (#24925) üzenetére


Kachorra
csendes tag

Hát számomra inkább az ilyen "feslő sarkú" fólia az elképesztő. Eleve hogy egyáltalán el tudja a felhasználó távolítani.

(#24930) Sznómen válasza ferikek (#24924) üzenetére


Sznómen
tag

Ha neten vetted, gondolom nem nézted meg amint kihozta a postás.
Így (bár ez egy elég súlyos ügy) próbáld megjátszani a forgalmazónál, hogy így hozta a postás, nem is nézted meg csak itthon derült ki h szakadt a fólia salala... Bár már ott elcseszted hogy elárultad az lg-nek hogy hibáztál. Méghogy levenni egy fóliát? Ezek nem tabletek könyörgöm. Azt meg nem fognám a gyártóra hogy tükröződik igen is meg kell nézni előtte a TV-t, otthon meg rábikázni élénk szineket és akkor nem zavaró a csillár. (3D-t azért próbáld ki, de ha tényleg baj van akkor az FPR-t szedted le, ha nem akkor csak egy védőfóliát)
Mondjuk egy autót sem katalógusból rendelsz meg, de ez azért ne a gyártó hibája legyen szvsz.

(#24931) BBéci válasza Sznómen (#24930) üzenetére


BBéci
titán

"rábikázni élénk szineket és akkor nem zavaró a csillár"

Ez még viccnek is rossz! :W

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24932) Sznómen válasza BBéci (#24931) üzenetére


Sznómen
tag

fólia letépésnél jobb még viccnek is :)

szerk: a képi beállítások, hangolások is sokat segítenek azon, hogy jobban élvezhető legyen a kép, akár nagyobb világosságban. erre gondoltam csupán :))

[ Szerkesztve ]

(#24933) ferikek


ferikek
aktív tag

Egyértelmű az én hibám, rohadtul figyelmetlen voltam. Én nem fogom a gyártóra + korrekt maradok, nem játszom meg semmi olyasmit h pl. Így kaptam. Néztem én TV-ket élőbe, de egy nagyáruuházban azért teljesen más, mint pl. otthon (ezt a típust konkrétan nem láttam élőben a vásárlás előtt) itt jön a képbe az elállás, de mivel a fóliát félig-meddig eltávolítottam, így ez nem nagyon játszik, jogilag kusza lenne az ügy, nem éri meg ilyen fajta csatározásokba belemenni.
Ami még eszembe jutott: a fóliákat nem az üzembehelyezés napján távolítottuk el, hanem 2-3 nap múlva. Egyik ismerősöm pl. mondta is h neki is volt fólia az Lm670-sén... Rosszul emlékezett :)
A gond az h nem tudom eltávolítani a teljes fóliát. A bal felső sarokban simán el tudtam kezdeni lehúzni, tizstára úgy nézett ki h az egy eltávolítandó vmi (az meg a másik h nagyon-nagyon kevés ember olvasssa el tüzetesen a használtatit (pl. Biztonsági intézkedések, stb. Ált. Kimarad). A jobbfelső és a többi sarokban lehetetlen elkezdeni az eltávolítást, úh akármilyen bizarr is, a szervizhez fordultam fóliaeltávolítás ügyében...

Azért az sztem meglepő, higy ezt a 3D-s fólíát ennyire könnyen el lehet félig-meddig távolítani.

Így jártam, szinte csak magamat hibáztathatom :(

(#24934) nightshadow válasza ferikek (#24921) üzenetére


nightshadow
veterán

a feslő sarkot megfogtam és elkezdtem lehúzni. kb. a képernyő negyedéig szépen le is jött, amikor egyszer csak elszakadt.

Nekem az egész történetből ez a része az elképesztő, hogy ezt csak így le lehetett tépni. Jó pár éve olvasgatok tévével kapcsolatos fórumokat, de én ilyenről még nem hallottam. Szerintem ez gyári hibás lehetett eleve, hogy a saroknál a szélén egyáltalán így meg lehetett fogni.

Én nem fogom a gyártóra

Hát pedig kizártnak tartom, hogy az normális, hogy azt a fóliát csak így meg lehessen tépni, ha az rendesen van felragasztva.

[ Szerkesztve ]

(#24935) ferikek válasza blakey (#24928) üzenetére


ferikek
aktív tag

Gondolkodtam h ezt a tv-t odadom vkinek, és veszek egy matt képernyős 81 centist, de akkor ez ezekt szerint lehetetlen matt képernyős smart (3D tök felesleges) tv-t venni 2013-ban???

(#24936) nightshadow válasza ferikek (#24935) üzenetére


nightshadow
veterán

lehetetlen matt képernyős smart (3D tök felesleges) tv-t venni 2013-ban???

Nem lehetetlen, lásd 5-ös-6-os sorozatú Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#24937) blakey válasza ferikek (#24935) üzenetére


blakey
titán

Nem azt írtam, olvass figyelmesen. A "jobb" tv-k tükröződnek. Előfordul matt képernyős, inkább úgy fogalmaznék, hogy "félmatt", mert olyan matt, mint 5-6 éve volt már nem nagyon van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24938) Sznómen válasza ferikek (#24935) üzenetére


Sznómen
tag

odadom vkinek
stipistopi!!

(#24939) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony Bravia KD-65X9005A review [link]

(#24940) dh66e válasza ferikek (#24933) üzenetére


dh66e
veterán

Nagyon nagy baromságot csináltál ezen nincs mit ragozni,de-és ez nagyon fontos.
Annak a fóliának nem szabadott volna semmilyen szinten elindulni tehát neked eszedbe sem juthatott volna hogy ott egy fólia van.Ez véleményem szerint gyári hiba és nem szép dolog,de fifti fifti alapon megjátszottam volna ezért a "nagyhalált" a szerviznél.Persze jó lett volna itt a topicban kiokosodnod mert szerintem ez már veszett ügy hogy el is szakadt.
Ettől függetlenül respektálom hogy megírtad ezt a sztorit.Páran emlékezni fogunk rá. :O

(#24941) Hegyirabló válasza BBéci (#24916) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na és a műszeres kalibrálás, az hogyan? Szakember?

Aquila non captat muscas.

(#24942) dh66e válasza Hegyirabló (#24941) üzenetére


dh66e
veterán

:K
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24943) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szóval!

Végigzongorázva minden beállítást, arra jutottam, hogy a vörössel van valami baj. Vagy bordós, vagy túl élénk. Illetve még a zöld, ami színre jó, csak túl élénk. Mivel tudnám ezt küszöbölni?

Aquila non captat muscas.

(#24944) BBéci válasza Hegyirabló (#24943) üzenetére


BBéci
titán

Ismétlem, csakis műszeres beállítással, amit kalibrálásnak neveznek. Szemre lehetetlen vállalkozás. MI. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24945) Hegyirabló válasza dh66e (#24942) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Kösz!

Első LCD-m nekem is DH66E volt, szerintem mi beszéltünk már.

Aquila non captat muscas.

(#24946) Hegyirabló válasza BBéci (#24944) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm!

:R

Aquila non captat muscas.

(#24947) dh66e válasza Hegyirabló (#24945) üzenetére


dh66e
veterán

igen, azzal regeltem be anno a ph-ra. :)
Egyébként milyen tévéről is beszélünk amelyiken ennyire problémás a színvisszaadás?

[ Szerkesztve ]

(#24948) Hegyirabló válasza dh66e (#24947) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez az.

Az előző tévém is LG volt, igaz, nem LED, hanem fénycsöves, és nem volt benne ennyi beállítási lehetőség, de pillanatok alatt be tudtam lőni, ezért is fura.

Aquila non captat muscas.

(#24949) dh66e válasza Hegyirabló (#24948) üzenetére


dh66e
veterán

Minden profilt megnéztél már mozi, sport stb ami gyárilag be van lőve?Szerintem ott el lehetne indulni mert amelyiknek elfogadhatóbb a színvisszaadása ahhoz képest lehetne állítgatni az egyéni színprofilt is.Aztán ha semmiképpen nem megy a dolog marad a szakember.

(#24950) BBéci válasza Hegyirabló (#24948) üzenetére


BBéci
titán

A mostani komolyabb tévék menüjében 40-50 csúszkát lehet és kell jobbra-balra húzogatni, ahogy a spektrométer és/vagy koloriméter diktálja. Amint egyet elmozdítunk, az hatással van a többire, ezért sokszor kell végigmérni az összes pontot, mire eljutunk a szabványos Rec.709-hez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.