Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24351) Gabesz84 válasza Dorian (#24343) üzenetére


Gabesz84
őstag

nem vagyok nyelvész, de ez nekem félreérthető volt. Az "ilyen", vagy az "ugyanilyen" abban a mondatkörnyezetben egyértelműbb.

Mi volt a baj az 5470-el?

BBéci:
ne bicskát nyitogass, érveket/tényeket kérek. :)

[ Szerkesztve ]

(#24352) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy LCD TV-re.(Nem kell,hogy 3D legyen.)
A méretet rátok bízom. 4m-re lenne a fejem a TV-től. Ezt lemértem.
A legfontosabb,hogy jó fogyasztása legyen és a számítógéppel HDMI kábellel összetudjam kötni,bár gondolom ez már szinte alap dolog.
Csak tévézésre lenne használva vagy ugye számítógépről való filmek lejátszására.(Ezért kell a kábel.)
120-130ezernél többet nem szeretnék rá költeni.
Örülnék ha több típust is tudnátok ajánlani.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#24353) BBéci válasza Directors (#24352) üzenetére


BBéci
titán

Ha valóban ránk bíztad volna a méretet, akkor nem olyan összeget adsz meg, amiből legjobb esetben 40 colos tévét lehet venni.
4 méteres nézési távolsághoz 70 colos képátló kell ahhoz, hogy legyen értelme a full HD felbontásnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24354) blakey válasza Directors (#24352) üzenetére


blakey
titán

Nos, elég kemény kompromisszumot kell kötnöd, tény, hogy ez lcd topik de ezt tudom ajánlani, esetleg egy picit drágábban ezt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24355) nightshadow válasza Directors (#24352) üzenetére


nightshadow
veterán

Plazmából év végén fogsz kapni 50"-es HD-Ready-t 140k körül, viszont ennek a követelménynek nem felel meg: "A legfontosabb,hogy jó fogyasztása legyen". LCD-ből max. 40"-est kapsz ennyi pénzből, de az nagyon kicsi 4m-re.

[ Szerkesztve ]

(#24356) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony KDL-55W905A review [link]

(#24357) Gabesz84 válasza Directors (#24352) üzenetére


Gabesz84
őstag

(#24358) nightshadow válasza Gabesz84 (#24357) üzenetére


nightshadow
veterán

A plazma topicban mindenkit lebeszélnek az LG plazmákról, mert a másik két gyártóhoz képest egy .....

[ Szerkesztve ]

(#24359) BBéci válasza nightshadow (#24358) üzenetére


BBéci
titán

A tavalyi csúcsmodellnek LCD szintű a feketeszintje (0,05) és a kontrasztja (1000:1). [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24360) kp78


kp78
addikt

Tudtok ajánlani 27" méretben vmi LCD/LED TV-t, ami mostanság jó áron van?
32"-ban ez nagyon jónak tűnik, de valószínű nem fér el, ezért egyet kisebbet kell tenni a helyére. :F
Előre is köszönöm! :R

(#24361) Directors válasza BBéci (#24353) üzenetére


Directors
senior tag

Sziasztok!

Nos valamit nagyon nem értek.Szerintem rosszul fogalmaztam a kérdésem.
Közel 70 colos képátló kellene 4m-re? Nem monitorként akarom használni,hogy majd nem 1,5méteres TV kelljen nekem.
A nappalinkban is 4m-re van a TV a kanapétól és bőven elegendő annak a mérete.Mindent megfelelően látok rajta.(81cm)
Az én szobámban(4m) egy 55cm CRT TV van, na ennek a mérete talán egy kicsit kicsi ide de még nézhető.

Akkor felteszem újra a kérdést.Hátha jutunk valamire. :)
Egy két TV-t ajánlanátok nekem 81cm körüli képátmérővel?
LCD TV kellene.
Jó fogyasztás.
HDMI csatlakozási lehetőség.

(Mindenkinek köszönöm a hozzászólását és ne bocs a hülye kérdésért.)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#24362) dh66e válasza Directors (#24361) üzenetére


dh66e
veterán

Jól tetted fel a kérdésed,de a srácok a (full)HD felbontás miatt írják a méretet ilyen távolságra,hidd el az az optimális 4m-re ilyen anyagok nézésekor. Amennyiben csak SD adást nézel esetleg divx filmeket 4m távolságból akkor egy 40" tv-n mondhatni szép lesz a képed.Próbáld ki egy nagy áruházban.

(#24363) Directors válasza dh66e (#24362) üzenetére


Directors
senior tag

Értelek.Hát akkor legyen 40 colos.Max az árat kitudom bővíteni 150ezerre.
Így mit ajánlanátok? Plazmát nem szeretnék.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#24364) dh66e válasza Directors (#24363) üzenetére


dh66e
veterán

Sharp,Samsung,LG,LG, [Philips].
Ezek mind tavalyi modellek és próbáltam a plafon közelében maradni.

[ Szerkesztve ]

(#24365) blakey válasza Directors (#24363) üzenetére


blakey
titán

Toshiba, érdemes megnézned.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24366) Directors válasza dh66e (#24364) üzenetére


Directors
senior tag

Ezek már elég szimpatikusak.
Ahogy látom mind tud 3D-t.
Ha olyan TV-t szeretnék ami nem tudja a 3D-t akkor gondolom csak olyan TV-t tudnál ajánlani aminek nem olyan szép a képe mint ezeké. (Sőt talán tudásuk is kisebb.)
Vagy butaságot mondok?
Bocsi a sok kérdésért csak tájékozottan szeretnék vásárolni és nem hülyeséget venni.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#24367) dh66e válasza Directors (#24366) üzenetére


dh66e
veterán

Nos nekem nem fontos a 3D (őszintén szólva hidegen hagy)a tv-m se tudja igaz az 2011-es modell és nem rosszabb képileg azoknál a tévéknél amiket felsoroltam(sőt) csak az extra ficsörökben gyengébb.
Tehetném ma is 3D nélkülit vennék,de erre egyre kisebb az esélyem mert közép kategóriától szinte mindben ott van ez a lehetőség amit persze nem kell használni ha nem akar az ember.
Nézzél olyan modelleket amiben nincs 3D majd itt sergíteünk hogy érdemes vagy sem.Erre tényleg a legjobb egy nagyáruház felírod a típusokat ránézel a neten mennyi és veszed amelyik tettszik.

(#24368) Directors válasza dh66e (#24367) üzenetére


Directors
senior tag

Rendben,köszönöm a segítségeteket.
Egyébként van egy olyan érzésem,hogy az LG Electronics 42LM615S lesz. Ez nagyon tetszik mert Ledes és falra is szerelhető de akkor nézelődök még egy kicsit.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#24369) dh66e válasza Directors (#24368) üzenetére


dh66e
veterán

Ezek közül mindegyik ledes és falra szerelhető(szabványos). :)
Nézz meg minél többet aztán meglátod.Képileg talán pont az LG a leggyengébb láncszem,de az ára és a mérete miatt természetesen lehet neked megfelelő lenne.

(#24370) Sami22


Sami22
aktív tag

Láma kérdés: Ma már csak ledes LCD-t lehet kapni? CCFL el lett felejtve? WLED-es tévékkel mi van? Józan logikát követve, ott a felhősödés nem lenne probléma.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#24371) Kachorra válasza Directors (#24368) üzenetére


Kachorra
csendes tag

A'zé googlézzál lehetőleg külföldi tesztoldalakon rá, hogy milyen a feketeszín megjelenítése ennek az LG-nek, meg összehasonlítva vele a többinek.
Nagyon fontos adat, amit a specifikációk nem közölnek.

(#24372) dh66e válasza Sami22 (#24370) üzenetére


dh66e
veterán

A ccfl energiafelhasználás és környezetvédelem szempontjából lassacskán elfogyóban van.A wled szerintem csak a fehér ledet jelenti.Az oled amely felé lassan orientálódnak.

(#24373) Directors válasza Kachorra (#24371) üzenetére


Directors
senior tag

Sajnos nem tudok angolul így hiába keresgélek a googleba.
Miért mi a baj vele? Rossz a fekete színe ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#24374) dh66e válasza Directors (#24373) üzenetére


dh66e
veterán

igen a paneljának(ips) köszönhetően igen.Inkább a sötét szürke felé hajlik.

(#24375) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok! van egy 32"-os régi fajta Orion LCD TV-m, amit monitornak is használok. elég közel van hozzám, amikor gépezek, és este kegyetlenül erős a fényereje.. reggel alig merek a gép elé ülni, mert kiégeti a retinám.
a beállításaiban nincs olyan funkció, amivel szépen le lehetne csökkenteni a háttérvilágítást úgy, hogy nem vesznek el a sötétebb részletek. valamilyen módon nem lehetne mégis ezt a problémát megoldani?

tehát röviden: csak a fényerejét szeretném esténként lecsökkenteni, amikor monitorként üzemel.

ha létezik megoldás, szívesen meghallgatom!
nagyon szépen köszönöm! :R

(#24376) BBéci válasza dobobazsy (#24375) üzenetére


BBéci
titán

Csak a legjobb és legdrágább LCD tévék képesek a sötét jelenetekben sok részletet megjeleníteni. Ez a tesztelések során egy kritikus pont.
Mivel a tévéd régi, ráadásul Orion, vacak a "shadow detailing"-je, ezzel nem tudsz semmit kezdeni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24377) dobobazsy válasza BBéci (#24376) üzenetére


dobobazsy
őstag

megértettem :( és köszönöm a válaszod!

(#24378) tmscsaba válasza dobobazsy (#24375) üzenetére


tmscsaba
tag

"ha létezik megoldás, szívesen meghallgatom!"

Talán mégis, de bátrabban mondanám, hogy nincs, ugyanis ezzel el lehet állítani nagyon ha nem figyelsz oda. Ezért nem is szívesen tanácsolja ezt senki. Még én is csak úgy, ha mindent megfigyelsz hol állt és állítsd vissza oda.

A lényeg..

Szerintem te tudod megismerni leginkább annak a tv-nek a menüjét, hogy milyen beállítási lehetőségek érhetők el egyáltalán. Arra azért érdemes vigyázni, hogy ha valamit elállítasz akkor jegyezd meg hol állt és állítsd vissza, különben könnyen szanaszét lehet állítani a tv-t. Viszont ha minden beállítást felírtál vagy lefotóztál, akkor lehet keresgélni a lehetőségeket.

Ha az CCFL háttér világítású, akkor a háttér világítást nem fogod tudni állítani.
Ha a fényességét állítod a tv-nek, attól a kontraszt még megmarad abban az állásban és az árnyalatok elvesznek.

Viszont a fényerő és kontraszt állítással együtt megkeresed, hogy hol lesz kevésbé fényes (lejjebb veszed a fényerőt) és a kontrasztot utána állítod, hogy árnyalatokból állónak látsszon a képen a beállító ábra. Amikor le akarod venni a fényerőt, akkor mindkettőt át kell állítani a kikísérletezett és felírt értékekre. Utána meg a tv-zéshez vissza.

Egyébként múltkor rajzoltam (feltöltöttem) egy színes és szürke árnyalatos beállító ábrát. Azzal próbáld beállítani, hogy a legszélén a fehér és a fekete legyen csak szélsőséges, de a többi részén elkülönüljenek az árnyalatok.

Itt megtalálod és a linkről töltsd le teljes felbontásban: http://prohardver.hu/tema/lcd_tv_tapasztalatok_tanacsok_2/hsz_24178-24178.html
Ezzel a képet akár jobbra is beállíthatod ha eddig nem látszott meg minden árnyalat.

[ Szerkesztve ]

(#24379) tmscsaba válasza Sami22 (#24370) üzenetére


tmscsaba
tag

"WLED-es tévékkel mi van?"
A WHITE LIGHT LED háttér világítású tv-k kaphatóak tömegével mindenhol.

Egyébként többek között léteznek RED, GREEN és BLUE ledek is (RGB), és a fehér is (W). Ezek azt jelentik, hogy milyen színnel világít a led.

Egyébként én is utálom az ilyen rövidítéseket mert ha csak nem tudja valaki pontosan, hogy adott betűszó mit jelent adott témára vonatkoztatva, akkor gondolhat sok féle egyéb dologra, amit ugyanazzal rövidítenek.

Ha már betűszó.

Biztosan ismered az OLED vagy AMOLED rövidítést.
(AM=Aktív Mátrix)+(OLED mint Organikus fénykibocsájtó /Light Dióda/)
Ezzel is építenek képernyőt. Csak egy hibája van (vagy volt csak, nem is tudom), hogy gyorsan beég asszem a zöldje. Volt nekem kis 320X240-es MP4 lejátszóm, aminek ilyen kijelzője van és egy hét alatt beégett a képernyő, pedig csak néhány órán keresztül használtam. Szerintem jóval gyorsabban beég mint az eddig megismert megjelenítő módszerek bármelyike.

[ Szerkesztve ]

(#24380) dobobazsy válasza tmscsaba (#24378) üzenetére


dobobazsy
őstag

próbálkoztam én már a megfelelő pont eltalálásával, de nem jött össze, viszont ezzel a képpel megpróbálhatom újra.
Intel IGP driverében állítva nem ugyan azt a hatást érem el? úgy egyszerűbb lenne.
köszönöm szépen a segítséget! :R :R

szerk. közben gyors kipróbáltam a tévén állítva, mert eszembe jutott, hogy ha kikapcsolom visszaáll a mentett állásba :) beállítottam sötétebbre a "kontraszt" és "világosság" állításával, nagyjából megmaradtak a részletek is. eztmár hamarabb is kipróbálhattam volna :))

mégegyszer köszi :C

[ Szerkesztve ]

(#24381) BBéci válasza dobobazsy (#24380) üzenetére


BBéci
titán

Feltételeztem, hogy ezeken az állítgatásokon már túl vagy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24382) vans?


vans?
őstag

sziasztok!

remelem jo helyre irok... nagymamamnak szeretnek tevet venni a kisszobajaba, hogy az agybol tudja nezni. eleg kozel lenne (az agy masik vegeben) a TV. gondolom ti nem ebben a kategoriaban mozogtok, de 50k korul valami kicsi LCD TV lenne jo szerintem, tudtok esetleg ajanlani valamit?

ja, es meg valami. van arra esely, hogy legyen valami elalvasos funkcio, vagy ez csak dragabb teveken van? tehat mondjuk kapcsoljon ki magatol ejfelkor, mivel ugye a nagyi elalszik a tv elott nyilvan.

koszi!

hábm bábm

(#24383) dobobazsy válasza BBéci (#24381) üzenetére


dobobazsy
őstag

csak nem volt ilyen beállításra való képem, ezzel valahogy könnyebb volt

(#24384) vans? válasza vans? (#24382) üzenetére


vans?
őstag

bocs a duplaert, ahogy latom pl. ebben van "idozitheto kikapcsolas". ez kell nekem ugye? nezheto kepe van egy ilyennek?

hábm bábm

(#24385) nightshadow válasza vans? (#24384) üzenetére


nightshadow
veterán

Nagymamának szerintem jó, egyébként nagyobb méretben is van 50k körül ez a típus:
- 22"-es [link]
- 24"-es [link]

[ Szerkesztve ]

(#24386) vans? válasza nightshadow (#24385) üzenetére


vans?
őstag

Koszi, en is lattam kozben, csak az a baj, hogy a nagyobbakhoz pl. edigitalban nincs kiirva ez a programozhato kikapcsolas, ami pedig fontos lenne. Viszoint nehezen tudom elkepzelni, hogy a kisebb modellben van, a nagyobbakban meg nincs...

hábm bábm

(#24387) nightshadow válasza vans? (#24386) üzenetére


nightshadow
veterán

Biztos, hogy benne van. Egyébként a kézikönyvet le tudod tölteni a philips.hu-ról.

(#24388) vans? válasza nightshadow (#24387) üzenetére


vans?
őstag

Megtalaltam, koszonom a segitseged!

hábm bábm

(#24389) dh66e válasza vans? (#24382) üzenetére


dh66e
veterán

Az elsődleges szempont legyen hogy könnyen tudja kezelni a távirányítót pl.nagy számgombok jól jönnek az időseknél.Az elalvás kapcsoló szerintem mindegyikben benne van de jobb ha dedikált gomb van a távon hogy ne a menüben keresgéljen.Általában van automata kikapcsolás is a tévéken melyet be lehet állítani különböző időpontra és akkor ha elalszik sem lesz gond hogy elfelejtette beállítani a távon.
A legtöbb tévében vannak opciók a gyengén látóknak és hallóknak azokat is érdemes lecsekkolni.
Arra is figyelj hogy ilyen kisméretű tévékbe a leggyengébb paneleket teszik(gyártótól függetlenül) szóval pont fejmagasságban legyen a tv mert nagyon rosszak a betekintési szögeik.

[ Szerkesztve ]

(#24390) vans? válasza dh66e (#24389) üzenetére


vans?
őstag

Koszonom neked is, megprobalom a leheto legjobbat megtalalni. :)

hábm bábm

(#24391) elistvan


elistvan
senior tag

Kinéztem egy TV-z az Auchan akciós szórólapjáról: Hyundai LLH26285 smart, A energiaosztályú, hd ready, és ledes. A szábánk szélessége km 3,5m az ágy elég közel van a tvhez. Ezért lenne elég a 26"-os tv. Mi a véleményetek? Megéri vagy tudtok valami mást ajánlani?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#24392) BBéci válasza elistvan (#24391) üzenetére


BBéci
titán

Mit jelent pontosan az : elég közel van?
Mi a terved a tévével? Milyen felbontású adásokat, filmeket akarsz nézni rajta?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24393) elistvan válasza BBéci (#24392) üzenetére


elistvan
senior tag

Nincs bd lejátszóm sima dvd-m van. Mivel idén lesz hd adás elvileg az országban (2 ütemben lekapcsolják az analóg adókat) mindenütt akkor inkább azt fogom nézni. Amúgy kábeles vagyok (parisat). Távolság: A fal mellett van a tv szekrény, onnan fél méter üres hely és kezdődik a franciaágy (kb. 185 cm hosszan és vége is a szobának, mert a fal másik vége az ágy fejrészénél van.).

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#24394) Watt25 válasza elistvan (#24393) üzenetére


Watt25
veterán

Már évek óta van országosnak mondható HD sugárzás, nem kell vele megvárni a lekapcsolást.
[link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#24395) BBéci válasza elistvan (#24393) üzenetére


BBéci
titán

A földi analóg sugárzás megszűnésének semmi köze a HD felbontás terjedéséhez.
Tehát a nézési távolság 2-2,2 méter, ami miatt legalább 40 colos tévét érdemes venni.
Bevallom, nem teszteltem Hyundai tévét, de láttam és megállapítottam, hogy a képminősége lehangolóan vacak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24396) elistvan válasza BBéci (#24395) üzenetére


elistvan
senior tag

102 centis tv 2,5 méterre is?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#24397) Directors válasza dh66e (#24374) üzenetére


Directors
senior tag

Uhh értem.Hát nézelődök még mindenképp.

Viszont beszéltem egyik ismerősömmel ezekről a TV-kről és ő is beszeretne szerezni egyet.

Kinézett magának egy kettőt.
Neki inkább csak a képminőség a fontos és a fogyasztás.Talán még,hogy legyen rajta USB bemenet mert néha egy két filmet megnézne.
Melyikre mondjátok azt,hogy biztosan ne válassza?
Melyiket lenne érdemes beszerezni?
Esetleg egy sorrendet ezekről,hogy melyik gyenge,közepes illetve jó?
Ezeket nézte ki.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#24398) tmscsaba válasza dobobazsy (#24383) üzenetére


tmscsaba
tag

"csak nem volt ilyen beállításra való képem, ezzel valahogy könnyebb volt"

Örülök, hogy tudtam segíteni. :)

(#24399) BBéci válasza elistvan (#24396) üzenetére


BBéci
titán

Nem! 2,5 méterre 50, de inkább 55 colos TV ajánlott. [link]

(#24398) tmscsaba
8-10-12 éve a THX-es DVD-k elején lévő beállítóábrákkal egészen jól be lehetett lőni a kontrasztot fényerőt és a többi alap paramétert. Csodálom, hogy nincs mindenkinek a birtokában legalább egy olyan lemez.
De 1-2 perces kereséssel lehet találni letölthető kalibráló DVD-ket, BD-ket. Mindegyik külső merevlemezemen és az egyik pendrive-omon is van olyan.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24400) tmscsaba válasza BBéci (#24399) üzenetére


tmscsaba
tag

Ha meg nincs, akkor meg kell szerkeszteni. Legalább tudom, hogy milyen értékekben változnak az árnyalatok. Mindig 5% az eltérés.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.