Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24751) Gabesz84 válasza panpeter92 (#24750) üzenetére


Gabesz84
őstag

de beleég az eredményjelző ;]

(#24752) gnagy8


gnagy8
csendes tag

Sziasztok,

Két TV-t néztem ki, de nem tudok dűlőre jutni: Sony 40HX50 vagy LG 42LM660s?
Pro és kontra?

Tudnátok segíteni?

(#24753) Colos1 válasza Colos1 (#24720) üzenetére


Colos1
őstag

?

Elég, ha olyan márkákat mondtok, ami jó, meg esetleg ami kerülendő. :R

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#24754) soldi3r válasza Colos1 (#24753) üzenetére


soldi3r
veterán

en inkabb vennek egy kicsitt nagyobb hasznaltat egy nagynevu gyartotol

E30 (oo=[][]=oo)

(#24755) unknownerror


unknownerror
tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy a tvmen van egy hdmi-dvi és több hdmi port. Ha gépre kötöm, akkor a hdmi-dvi porttal tökéletes a kép, a többivel viszont mintha egy túlexponált,túl éles,túl színes képet néznék.

Ez azért van, mert a dvi-os hdmi-n nincsenek képjavító algoritmusok, csak direktbe megy be a kép?

Egyik ismerős szeretne tv-t venni, és nem szeretnék hülyeséget mondani neki, mert ha jól értelmezem, gépet is rákötné, meg xbox-ot is.
Vagy ha nemjóra gondolok, akkor miért különböztetik meg a hdmi portokat így?

(#24756) BBéci válasza ALI_G (#24743) üzenetére


BBéci
titán

Tévedés, mert 250-ért a legalja projektorokat lehet (újonnan) megkapni, amik képminőségben a nyomába sem érnek egy ugyanannyiért kapható tévének. Ráadásul vászon is kell hozzá, ami újabb 80-100000 Ft körüli összeg és az is még csak belépő kategóriás.

(#24745) medica
Odatettem az F7000 mellé egy ST60-at, (itthon a nappalimban) a különbséget zongorázni lehetne, annyival jobbnak bizonyult a Pana, pedig a felébe kerül.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24757) Colos1 válasza soldi3r (#24754) üzenetére


Colos1
őstag

Ok, és a TV gyártásban kik a nagynevűek? 3 havonta egyszer nézek TV-t, fogalmam sincs ehhez. :)

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#24758) Watt25 válasza unknownerror (#24755) üzenetére


Watt25
veterán

Nem inkább arról van szó, hogy (mivel a képbeállítások bemenetenként mások lehetnek) a többi bemeneten esetleg az "Élénk" vagy valami más eszement képbeállítás van érvényben? A HDMI és a DVI csatlakozókban ugyanis ugyanolyan formában haladnak a videójelek, nem lehet különbség amiatt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#24759) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv.
Van egy régi lcd tv-m. Jó ideje nem volt használva. Most bekapcsoltam. Szép a képe s jó a hangja de belülről ciripelő hangot hallok. 2 perc után már csak közelről hallatszik. Meg fog halni vagy ne aggódjak miatta?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#24760) MaDDoXX


MaDDoXX
tag

Sziasztok!

LCD tv-t szeretnék venni, az alábbi szempontok szerint:
- 46" méret
- Full HD felbontás
- Input Lag 30 ms alatti (játékra is gyakran használnám)
- 3D, SMART funkció nem érdekel
- 200e Ft-ig

Tudnátok ajánlani valamit?

(#24761) Locutus válasza MaDDoXX (#24760) üzenetére


Locutus
veterán

30ms alatt max Sonyt találsz, de azok meg tipukusan nem 200e alatti TV-k.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#24762) anrab válasza Rivaul (#24759) üzenetére


anrab
addikt

nagy valószínűséggel a táp. előfordul. éjjel rossz mikor nagy a csend.
gondolom változik a sötét és világos jelenetekre is.
ettől még jó ha nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#24763) Watt25 válasza Locutus (#24761) üzenetére


Watt25
veterán

0ms alatt max Sonyt találsz
Azért az nem rossz, hogy legalább egyet megtalál ilyen rövid idő alatt. Jó gyorsan gépel/olvas. :DD

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#24764) Locutus válasza Watt25 (#24763) üzenetére


Locutus
veterán

:F

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#24765) Rivaul válasza anrab (#24762) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm a választ. Akkor nem aggódok :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#24766) dinnyesgabor


dinnyesgabor
tag

Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy a szervízmenüben van-e lehetőség olyan beállításra, hogy elérhető legyen pendrive-ról film lejátszásnál képformátum, és kép beállítás funkció beállítása? Mert kicsit kevésnek tartom az AV Mode képbeállítás lehetőséget. LG42 LH5000 LCD TV tulajdonos vagyok, egyébként nagy megelégedéssel. Feleslegesen nem szeretnék a szervízmenüben turkálni, ezért kérdezem, hogy van e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#24767) BBéci válasza dinnyesgabor (#24766) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem. Ezért is ajánlok mindenkinek célhardvert a filmek lejátszásához.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24768) vargalex válasza dinnyesgabor (#24766) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A Q.Menu-ben (gyors menü) simán lehet váltani a képarányt, kép üzemmódot, hang üzemmódot, stb. A képet pedig előre beállítod és letárolod az egyik üzemmódba. Legalábbis 37LH3000-en nekem így működik.

Alex

(#24769) BBéci válasza vargalex (#24768) üzenetére


BBéci
titán

Ez így igaz. Az én tagadásom arra vonatkozott, hogy a szervizmenüből nem lehet további opciókat előhozni, aktiválni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24770) ocsi19


ocsi19
senior tag

rossz helyre, sry. :)

[ Szerkesztve ]

(#24771) dinnyesgabor válasza vargalex (#24768) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Szia! Igen a Q.menü-t ismerem, de ezt nem lehet használni usb-n keresztül pendriver-on való lejátszásnál, csak az AV MODE funkciót engedi, és ez a bajom, ha a tv usb ajzatába dugom a pendriver-t, és filmet játszok le, max csak teljes képernyőt enged, képbeállításnál meg az AV MODE mozi, sport, és játék beállítást engedi csak, ezért szerettem volna tudni, hogy lehet e előcsalogatni a szervízmenüben, hogy más beállítást is engedjen pendriver lejátszásnál?

[ Szerkesztve ]

(#24772) Zsüll


Zsüll
tag

Mit ajánlanátok 380k- ig 55 colban. Samsung UE55ES6560
és Samsung UE55F6400 között vacilálok, de szimpatikusabb az ES.

(#24773) ocsi19


ocsi19
senior tag

hali

A közeljövőben szeretnék venni egy nem túl drága led tv-t.
Ami nekem számít:
- fullHD
- valódi! 100Hz
- min. 39", de a legmegfelelőbb a 42" lenne.

Márkában egyenlőre a Samsung, LG, PHILIPS jött szóba.
SMART, 3D számomra nem fontos.
Mi most ezekre a feltételekre a "best buy"?

Ha van valakinek használt, de garanciális, az érdekelhet.

Előre is köszi!

:R

[ Szerkesztve ]

(#24774) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Sony KDL-46R470A tv-rol mit gondoltok? 200-ert szeretnek tv-t venni, kb ebben a meretben. Mkv-t szeretnem ha lejatszana usb-rol, mas sallang (pl 3d) nem erdekel.

(#24775) Tegla80 válasza szőröscica (#24774) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
A Sony-k,köztudottan nem szeretik az mkv -t.
(plussz eléggé "fent hordják az árukat" is.)
Ha fontos az usb-ről való médialejátszás,akkor Samsungot nézegess.
Messze a legjobb e téren .(is ;] )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#24776) pjen válasza Tegla80 (#24775) üzenetére


pjen
félisten

philipset próbáltál már?

(#24777) Tegla80 válasza pjen (#24776) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
A Philips régen jó volt ,"márkának,minőségnek"számított,míg ma már csak árnyéka önmagának.
( szinte sehol sincs már,"6od rendű lett" de mint "név" még itt van. ennyi)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#24778) Good2881 válasza lasvegas (#24046) üzenetére


Good2881
csendes tag

Nekem az LG 42LE5300-as tévém jobb oldalán a képernyőn volt hasonló csík. Jött az LG szervíz és mondták hogy javítható (pixelsor hiba) de baromi drága, így csere lett. Most lett belőle egy cseregarancia. Árban jobb típusra tudtuk cserélni. Így most egy LG LM620S 3D-t nézünk.

(#24779) szőröscica válasza Tegla80 (#24775) üzenetére


szőröscica
addikt

Samsungot nem veszek. Es maga ez a tv milyen? Ha melle vennek egy kulso medialejatszot?

(#24780) nismoka válasza Tegla80 (#24775) üzenetére


nismoka
addikt

Az R470 idei modell, simán viszi az emkávét, ahogy az összes idei Sony. "Messze a legjobb a Samu", ja persze az agyon hájpolásban biztos..

[ Szerkesztve ]

(#24781) nismoka válasza szőröscica (#24779) üzenetére


nismoka
addikt

A TV semmi extra, alap modell de korrekt képe van. Direkt LED-es tehát kevésbé foltosodhat mint az Edge LED.

(#24782) #75912448 válasza Tegla80 (#24777) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ezt a Samsung 40"ES5500 Samsung tévédből állapítottad meg, vagy láttál élőben is Philips tévét? Javaslom bármelyik 7-8-9x sorozatú Philips megtekintését mielőtt teleírod badarságokkal a fórumot.

(#24783) nightshadow válasza szőröscica (#24779) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsungot nem veszek.

Hát pedig az a Sony egy teljesen belépő kategóriás 50Hz-es alapmodell. Ennyi pénzért valódi 100Hz-es középkategóriás Samsungot kapsz, lásd 46ES6100 [link]

[ Szerkesztve ]

(#24784) pjen válasza Tegla80 (#24777) üzenetére


pjen
félisten

szia.van otthon egy samu meg egy philips tavalyi évjárat mindkettő,ha látnád a különbséget megdöbbennél.Én már sokszor irtam ez vizuális műfaj.Mindenkinek más a jó kép.függ a szobától képtartalomtól látásélességtől.Irhat nekem bárki bármilyen mérési eredményeket ha,nekem nem tetszik.

regger: :R :R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#24785) dh66e válasza Tegla80 (#24777) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem ezt a hsz-t töröltesd egy modival ha nem akarsz komolytalannak tűnni. :DD

(#24786) DinkaDanka


DinkaDanka
tag

Sziasztok!
Vetem egy Samsung LED TVt. van rajta USB bemenet, Mekkora pendrive-ot olvasnak ezek maximum? Beruházhatok egy 64 gigásra, vagy nem fogja látni?

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#24787) anrab válasza dh66e (#24785) üzenetére


anrab
addikt

+1

(#24788) dinnyesgabor válasza vargalex (#24768) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Szia! Ez a módszer nincs hatással az usb pendriver lejátszásnál, csak az AV MODE engedélyezett, a kérdésem: Van e mód arra, hogy bővebb beállítási lehetőség legyen lcd tv pendriver-on keresztüli lejátszásnál?

[ Szerkesztve ]

(#24789) BBéci válasza dinnyesgabor (#24788) üzenetére


BBéci
titán

Erre már válaszoltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24790) dinnyesgabor válasza BBéci (#24789) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Bocsi, ezt nem neked írtam, hanem az LH3000 tulajdonosnak

(#24791) pjen válasza DinkaDanka (#24786) üzenetére


pjen
félisten

Szia pendriwel nem probáltam a samut csak 32 gb ig,viszont az 500gb noti hdd t viszi usb ről külső táp nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#24792) dinnyesgabor válasza BBéci (#24789) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Azért köszönöm a válaszod! Én csak azért írtam ezt vargalex-nek, mert ő azt írta, enged más beállítást is usb lejátszásnál, hát nekem nem, ha lejátszás elött beállítom a Q.Menü-t, az akkor sincs hatással a pendriver-os lejátszásra. De akkor nem is próbálkozom feleslegesen.

(#24793) ancsan


ancsan
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segitséget.

A napokban vettem egy LG 47LM620S Tv-ét. Van mellé egy Samsung BD-F5500 lejátszó.
Ma vettem észre hogy (Eradeti: Apocalypto, Wanted) Filmeknél olyan mintha egy két jelenetnél az arcát, a kocsit nem tudná tisztán megrajzolni és szétcsúszna azon a helyen a kép ha vissza tekerem akkor is ugyanott csinálja. Viszont a Verdák 2 3D ez is eredeti ezt viszont tökéletesen ment végig.
A kábelt cseréltem. Mi lehet a problematika mert azért zavaró tud lenni.

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!

(#24794) ancsan


ancsan
csendes tag

Ja és azt elfelejtettem hogy olyan érzésem van mintha szaggatna a film.
Ez még hozzá tartozik a kérdésemhez.

(#24795) vargalex válasza dinnyesgabor (#24771) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Akkor ebben biztos különbözik. Nálam a 37LH3000-nél mindent lehet állítani.

Alex

(#24796) vargalex válasza vargalex (#24795) üzenetére


vargalex
félisten

Bocs, visszavonom. Rosszul emlékeztem, de most megnéztem. Tényleg nem lehet.

Alex

(#24797) DinkaDanka válasza pjen (#24791) üzenetére


DinkaDanka
tag

köszi, akkor valószinű jó lesz ez is, köszi :)

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#24798) mayday00 válasza ancsan (#24794) üzenetére


mayday00
őstag

Mindegyik BD filmnél jelentkezik ez a ,,szaggatás, akadozás"?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24799) ancsan válasza mayday00 (#24798) üzenetére


ancsan
csendes tag

Hát nem tudom.
A Verdák 3D (Eredeti lemezes) nem volt semmi probléma, az MKV 3D nél se volt semmi probléma.
XBox-nál se vettem észre semmit.
T-Home Sat Tv-nél néha van hiba de az szerintem a rossz minőségű adástól van.

(#24800) ancsan válasza ancsan (#24799) üzenetére


ancsan
csendes tag

Mert én arra gyanakszok hogy nem állítottam be valamit a Tv-én.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.