Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25051) pjen válasza Watt25 (#25050) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nem kekeckedik senki Te is látod mindig előkerül és akkor meg kell válaszolni,nem pedig fél és harmad igazságokat írni. :(( :((

(#25052) dh66e válasza cascada (#25046) üzenetére


dh66e
veterán

Minden digitális vételre alkalmas tv oldalán van egy modul fogadó rész.
Amennyiben te mindig tv extra szolgáltatásra akarsz előfizetni esetleg a kábel szolgáltatódnál van lehetőség modul választásra box helyett akkor veszel egy modult(vagy bérelsz) és ebbe teszed bele az előfizetői kártyát.

(#25053) Magnat


Magnat
veterán

Sziasztok,

gondolkodom rajta, h lecserélem a mostani Panasonic TH-42PA60as plazmámat, de nem igazán tudok döntést hozni, h mire :)
A kérdést nehezíti, h még azt a döntést sem sikerült meghozni, h plazma vagy lcd ... vettem nemrég egy Playstationt (előtte csak pc-n játszottam), szóval ilyen felhasználásra is kellene. 250k és 120 centi körül gondolkozom, lcd esetén a Panánál maradva a TX-L47ET60E-re gondoltam (nem sok játékra a 34ms-ps input lag?)... az lenne a kérdésem, h ebben a kategóriában van olyan brand (esetleg konkrét modell), ami inkább javallott az előbb említettnél? Vagy maradjak inkább a plazmánál? Ennyiért abból is kapni elég jót ... mondjuk ami zavar a plazmában, h pár óra játék után másik pár óráig ott maradnak a konstans dolgok "beégve" a panelbe, ami bár nem okoz maradandó károsodást, mégis eléggé demoralizáló tud lenni ... Plusz még a fogyasztás a másik bajom, egy ekkora lcd elvan 100 wattal (és akkor még sokat is mondtam), míg egy plazma nem nagyon néz be 400 watt alá ahogy méregettem ... ok, ez nem egy egetverő összeg forintosítva (illetve attól függ, mennyit megy a tv ), inkább valahogy csak zavar, mert amíg előbbinél nem igazán izgat ha durmolok egyet tv-zés közben v kimegyek a konyhába egy fél órára kaját gyártani, addig 400 wattnál már folyamatosan azt látom magam előtt ahogy ezerrel pörög a villanyóra :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25054) cascada válasza dh66e (#25052) üzenetére


cascada
senior tag

Köszi! És ilyen CI modul-t a drágább TV-khez sem szoktak adni? Vagy ott már alap felszereltség?

(#25055) dh66e válasza cascada (#25054) üzenetére


dh66e
veterán

Modult nem adnak a tv-hez(sem szoba-,tetőantennát és koax kábelt sem ;] ).
Több féle modul létezik( a különböző kodólási platformok miatt) így a vásárlás a te felhasználási szokásaid szerint történik.
Mindig tv-hez(extra) conax modul kell+ a kártya amit a Mindig tv(antenna hungária)kirendeltségein is meg tudsz venni valamint a neten megrendelni(linkelt oldalon) vagy bármelyik műholdas boltban személyesen esetleg a webshopjukon keresztül.
Ez a felállás csak a kártyás előfizetéshez szükséges,az ingyenes földi szolgáltatáshoz jobb esetben csak egy szoba antenna szükséges meg egy hangolás a tv-n.

(#25056) Sifre válasza Magnat (#25053) üzenetére


Sifre
senior tag

Szerintem a hallgattassék meg a másik fél alapján dobd fel ezt a kérdést a plazmás topicban is.

Nem vagyok szakértő a témában, csak a saját tapasztalataimat tudom leírni. Nekem egy 42ST50-em van, ez a mérések alapján normál+eco módban 90-120W körül fogyaszt. Világosban true cinema módban szoktam nézni, ott átlagosan 150W körül kajál. Ha bekapcsolom a "retinakiégető" dinamikus módot a max érték 250W volt világosabb képtartalomnál.

A TH-42PA60 ha jól látom 2006-os modell, azóta a plazma technológia rengeteget fejlődött fogyasztás és beégés elkerülés terén.

Amúgy ha pont nem nézem mert kimegyek valahova általában menüből kikapcsolom a panelt és kész, ghost se keletkezik és fogyasztás is lecsökken. :)

(#25057) Magnat válasza Sifre (#25056) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi az infót! Igen, ez 2006-os panel, de nem is a sajátomon mértem ennyit, hanem egy haverom szintén Pana full hd-s 42 collos tv-jén, aminek sajnos nem tudom a számát, de sztem 2008-as modell lehet ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25058) cascada válasza dh66e (#25055) üzenetére


cascada
senior tag

Rendben, így már értem. :K Köszi érte!

Visszakanyarodva az eredeti kérdéskörhöz, milyen információitok vannak az ilyen (számomra) névtelennek tűnő TV-kről? Mint pl: GABA, Techwood, Vortex, Luxor, Grandin, stb?

(#25059) dh66e válasza cascada (#25058) üzenetére


dh66e
veterán

"Egyszalagon" gyártott tévék általában,semmilyen szoftveres támogatással.Olcsóbb kínai panelekkel szerelve sokuk még kinézetre is azonos kategórián belül, ők egyszerűen csak át vannak címkézve.
Persze azt is figyelembe kell venni véleményem szerint hogy minimális a különbség egy belépő márkás tv és ezek között ha egyáltalán van.A legtöbbjükben TN panel van az meg hogy éppen Törökországban rakják össze vagy Kínában részletkérdés.
Nekem a hálóban van egy 21.5" Medion arra tökéletesen megfelel amire használjuk nagy ritkán.
A garancia az ami véleményem szerint ezeknél a legfontosabb paraméter ha az ár be van lőve.

(#25060) sarkanyolo2 válasza pjen (#25051) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Köszi! Teljesen igazad van! :R

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#25061) BBéci válasza Magnat (#25057) üzenetére


BBéci
titán

A PA60 a maga idejében kiváló tévének számított, ismerem, teszteltem. Tanácsom alapján három haverom vett olyat, maximálisan elégedettek vele. Képminősége mai szemmel nézve is jónak számít, az után LCD-re váltani botorság.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25062) Magnat válasza BBéci (#25061) üzenetére


Magnat
veterán

Ezért dilemmázok én is :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25063) erahurka


erahurka
félisten

Philips 32PFL5007K-ről mi a véleményetek? Vagy nagyon nem érdemes Philipset venni?

(#25064) nightshadow válasza erahurka (#25063) üzenetére


nightshadow
veterán

Ez ugyanaz, csak +3D-vel: [link]

(#25065) BBéci válasza Magnat (#25062) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem ezen nincs mit dilemmázni, annyira egyértelmű, hogy mit kell venned: Panasonic TX-P50ST60E.
4 hétig volt nálam, minden percet élveztem, amit a nézésével töltöttem. Pedig extrém kritikus szemmel nézem a tévéket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25066) Gabesz84 válasza BBéci (#25065) üzenetére


Gabesz84
őstag

ááájj, az a TV egész tűrhető áron van, kár hogy ősszel már bevásároltam...

(#25067) BBéci válasza Gabesz84 (#25066) üzenetére


BBéci
titán

Samsung F7000 után tettem fel az állványra, illetve néhány óra idejére - összehasonlító teszt miatt - egymás mellett üzemeltek. Magasan jobbnak bizonyult a Pana.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25068) Magnat válasza BBéci (#25065) üzenetére


Magnat
veterán

Én is néztem már, de egyrészt az ára egy picivel a fájdalomküszöb felett van (mondjuk ez még nem akkora gond), plusz a 127 centi már nem biztos, h elfér a rendelkezésre álló helyen ... de azért nekiugrok mérőszalaggal, h lássam, pontosan hogy jönne ki.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25069) BBéci válasza Magnat (#25068) üzenetére


BBéci
titán

2-2,5 méteres nézési távolsághoz kell az a mértet, hogy lásd a full HD felbontás lényegét, a sok, finom, apró részletet. Ha vársz pár hónapot, lesz annak 250 is az ára.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25070) Magnat válasza BBéci (#25069) üzenetére


Magnat
veterán

Igen ezt vágom, de a probléma nem ez: egyszerűen nem fér be arra a helyre, ahol most a 106 centis tv van :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25071) BBéci válasza Magnat (#25070) üzenetére


BBéci
titán

Ezek a mostani tévék azért laposak, hogy falra lehessen akasztani őket. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25072) Gabesz84 válasza Magnat (#25070) üzenetére


Gabesz84
őstag

van belőle 42"-os verzió is ;)

(#25073) BBéci válasza Gabesz84 (#25072) üzenetére


BBéci
titán

Bizony van. Nálam is akkora volt és nem sírtam bánatomban, inkább közelebb ültem, ha úgy éreztem, ki kell használnom a képminőségét.
Most 50 colos GT60 vette át a helyét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25074) Magnat válasza BBéci (#25071) üzenetére


Magnat
veterán

Ok, de nekem sarokban van, sajnos olyan a szoba elrendezése meg a nyílászárók elhelyezése, h így lett megoldva ... másrészt meg 7 éve van 107 centis tévém, ha már váltok, csak nagyobbra kéne ... szóval inkább trükközök vhogy a hellyel, hátha elférne az 50 coll.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25075) BBéci válasza Magnat (#25074) üzenetére


BBéci
titán

Jó úton jársz. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25076) Locutus


Locutus
veterán

Bécsi SCS Saturnban van 55X9005 Sony :Y Gyönyörű TV, és persze arany áron. De már ott is látszott a hátrány: a viszonylag nagy, lakkfekete felületeken, és a hangszórókon jól megült a por... szal fujj, nem is kéne :DDD

Ellenben volt nekik W6, W8, W9 is. Szálcsiszolt alu keretes is volt kirakva, ez még majdnem szebb mint a fekete. Továbbra is úgy gondolom, hogy W8-at fogok venni ősszel... A W6 fekete szintje látványosan elmarad, míg a W9 nem jobb annyival, amennyivel drágább.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#25077) pjen válasza Locutus (#25076) üzenetére


pjen
félisten

szia.nekem jó lenne,befújnám antixtatikus ablakmosóval. ;]

(#25078) krx21 válasza Locutus (#25076) üzenetére


krx21
nagyúr

"míg a W9 nem jobb annyival, amennyivel drágább."

Márpedig jobb annyival, hidd el... A két TV csak a Sony feliratban egyforma... A W8 jó TV, de LG IPS panel a megszokott gyenge fekete szinttel... A W9 fekete szintben az LCD-k között a legjobbak között van és a triluminos technológia egyedülálló, lcd-n soha nem látott színek... :K
Én nagyon meg vagyok elégedve a W905-el...

[ Szerkesztve ]

(#25079) dh66e válasza krx21 (#25078) üzenetére


dh66e
veterán

W9-ben vajon milyen panel csücsül?

(#25080) krx21 válasza dh66e (#25079) üzenetére


krx21
nagyúr

"VA-type LCD panel"...
És itt a színképezés a quantum dot-os színképezés az érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#25081) dh66e válasza krx21 (#25080) üzenetére


dh66e
veterán

gyártóra gondoltam. :)
Megnézem majd mit alkottak sonyék.

[ Szerkesztve ]

(#25082) nismoka válasza Locutus (#25076) üzenetére


nismoka
addikt

Mitől marad el a W6 fekete szintje??? Mert a W8 fekete szintje rosszabb mint a W6!

(#25083) nismoka válasza dh66e (#25081) üzenetére


nismoka
addikt

Young Lightning - Coretronic Group

(#25084) krx21 válasza dh66e (#25081) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem Sony...

(#25085) dh66e válasza nismoka (#25083) üzenetére


dh66e
veterán

nem is hallottam még róluk. :U
köszi!

(#25086) nismoka válasza dh66e (#25085) üzenetére


nismoka
addikt

Pontositok, a panel megvilágítása YNL, maga a panel az VA méghozzá Sony-Samu koprodukció..

(#25087) nightshadow válasza nismoka (#25086) üzenetére


nightshadow
veterán

2011 év végén kiszállt a Sony az S-LCD-ből, s eladta a Samsungnak a saját hányadát.

[ Szerkesztve ]

(#25088) nismoka válasza nightshadow (#25087) üzenetére


nismoka
addikt

Ezt én tudom, attól még ez az amit irtam. Ezért nem irtam hogy S-LCD....

[ Szerkesztve ]

(#25089) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Havernak kellene 2 db tv. Az egyik kisebb, hálószobába, falra szerelhető legyen (82-94 cm), a másik nagyobb (ha lehet 116-os), nappaliba kell, pc-re lesz kötve. A kettő értéke max 300-310K legyen, ennél többet nem szeretne költeni. Hálóba nem kell nagy tudás, de a nappaliban lévő jól felszerelt legyen. Mit ajánlotok?

Köszi, üdv!

Mod: új legyen, garancia minél több, annál jobb.

[ Szerkesztve ]

(#25090) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Helo! A segítségeteket szeretném kérni egy tv választáshoz. A lényeg hogy ismerősöm kamionozik és ami most van kis TV-je már nem fogja a digitális jelet, tehát most kellene neki egy új TV viszont beépített DVD lejátszós volna optimális, ugye kamionban megálláskor elkell ütni az időt és van "pár" lemeze amit nem szeretne kidobni bármennyire is a pendrive és a külső merevlemez a divat. Szóval ami a lényeg lenne : 19" DVD lejátszó, és digitális vétel. Nem egyszerű egyébként ilyen feltételek mellett találni, amit találtam is azt pedig itthon nem forgalmazzák....

(#25091) BBéci válasza Janoo_07 (#25090) üzenetére


BBéci
titán

Egy DVD-filmet pár perc alatt merevlemezre, esetleg pendrive-ra lehet másolni, ezért botorság optikai meghajtós készülékre vadászni, majd azzal szenvedni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25092) erahurka


erahurka
félisten

Pana topik nagyon pang, úgyhogy ide írok:
E6E szériával van valakinek tapasztalata? Ma néztem egy darabig az Allee-ben, nem tűnt vészesnek a 100Hz, de franc se tudja amíg nem néz meg rajta egy F1 futamot vagy valami akciófilmet. Mondjuk ilyen sportbevágások voltak, ugráltak össze vissza.
Ez az utánhúzás dolog amúgy messzebbről nézve kevésbé látszik? HD videónál jobban látszik mint SD-nél (a boltban elég rossz minőségű képet mutattak rajta)?

:R

(#25093) BBéci válasza erahurka (#25092) üzenetére


BBéci
titán

Nem az utánhúzás szokott zavaró lenni, hanem a gyorsan mozgó alakok élesség és felbontás csökkenése.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25094) erahurka válasza BBéci (#25093) üzenetére


erahurka
félisten

Ezek szeirnt ha messzebbről nézem nem lesz annyira zavaró mint 1 méterről. Olyan 3 méterről nézném a 32"-os képernyőt, esetleg néha játékhoz közelebb ülnék. Szerinted így vészes lenne?

(#25095) BBéci válasza erahurka (#25094) üzenetére


BBéci
titán

3 méteres távolsághoz legalább 55 (de inkább 60) colos képátló kell ahhoz, hogy lásd a full HD lényegét, értelmét, az apró részleteket. Olyan messziről a gyenge minőségű 32 colos tévék képe is jónak fog tűnni, mert erre is érvényes a mondás, hogy a távolság megszépít.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25096) erahurka válasza BBéci (#25095) üzenetére


erahurka
félisten

Eddig egy 22"-os Grundig CRT-t néztem onnan, ami a 16:9 előretörése után már annyi se volt. Ahhoz képest mozivászon lesz nekem a 32" is. :DDD

(#25097) nightshadow válasza Janoo_07 (#25090) üzenetére


nightshadow
veterán

Lenco DVL-1953 [link]
Lenco DVL-2453 [link]
Akai ALED 1605T [link]
Akai ALED2405T [link]

(#25098) BBéci válasza erahurka (#25096) üzenetére


BBéci
titán

Hidd el, óriási hibát követnél el, ha 3 méteres nézési távolsághoz 32 colos tévét vennél!
Ezt olvasd el!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25099) Locutus válasza nismoka (#25082) üzenetére


Locutus
veterán

Már hogy lenne rosszabb a W8 a W6-nál? Egymás mellett nagyon nem így nézett ki, de még egyébként is igen érdekes helyzet lenne...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#25100) krx21 válasza BBéci (#25098) üzenetére


krx21
nagyúr

A részletesség megkülönböztetésére ezek az adatok minden bizonnyal igazak... De van más szempont is, ami szubjektív... Például egy 84" 4K TV elé Te sem ülnél be 160cm-re (táblázat szerint!), a részletek miatt...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.