Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24151) nightshadow válasza Gabesz84 (#24149) üzenetére


nightshadow
veterán

samsung ue40es6100-nál tud valaki olcsóbban olyan TV-t ami smart, és wifi is van benne?

Szerintem nincsen.

(#24152) Lehiñito válasza Piftuka (#24143) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Philips tv-t én csak a 6-os szériától kezdve ajánlanák, volt egy 5-ös philipsem és hát mit mondjak. 5hónap múlva el is adtam. Focimeccs csapnivaló volt rajta. Viszont azt mondják a tunerjei elég jók a philipsnek.

(#24153) Gabesz84 válasza nightshadow (#24151) üzenetére


Gabesz84
őstag

ettől féltem én is :)

[Sharp LC40LE730ENET] + wifi stck, ami még szóba jöhet speckók alapján, bár gyanítom ez 2011-es TV és tesztet sem találok sehol róla. Gyanítom a smart rendszere is rosszabb mint a samsungé.

(#24154) dh66e válasza Gabesz84 (#24153) üzenetére


dh66e
veterán

2012 modell az LE730 és igen a sharp nem fektet nagy hangsúlyt a smart részre a szóval ha ez a része érdekel akkor ne sharpot vegyél.

(#24155) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

LG 32LD420 tv-nél normális az, hogy nem lehet igazi feketét előcsalni belőle?
A flmeknél az alul és felül lévő fekete csík eléggé szürke színű nálam.
Ezt monitoron is tapasztaltam régebben, de a TV-n erősebb ez a jelenség.
Próbáltam háttérvilágítást csökkenteni illetve fényerőt, de igazán jó sosem lett, legfeljebb picivel jobb lett, viszont cserébe a kép lett túl sötét.

Ezzel lehet valamit kezdeni? Vagy fogadjam el, hogy ilyen a képe ennek a TV-nek és kész?

köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24156) nightshadow válasza Bici (#24155) üzenetére


nightshadow
veterán

Normális, mert az LG IPS panelt használ, aminek a technológiából adódóan gyenge a feketéje és a kontrasztja, viszont kevésbé felhősödik s jobbak a betekintési szögei.

(#24157) Bici válasza nightshadow (#24156) üzenetére


Bici
félisten

Köszi! :)

Mit jelent a felhősödés? Megtaláltam. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24158) Bici válasza Bici (#24157) üzenetére


Bici
félisten

Esetleg létezik olyan TV (lehet használt, vagy HD-Ready felbontású is) amire érdemes elcserélni ezt a típust minimális ráfizetésel?
Szigorúan a filmnézést szem elött tartva.
Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24159) zolka1977


zolka1977
tag

Sziasztok!

A hétvégén sikerült szert tennem egy UE40EH6030-as készülékre a T-Home jóvoltából.Ha képi tulajdonságok kalibrációja volna valami jó beállítás azt megköszönném nektek...

(#24160) bence188


bence188
tag

Na vettem egy 40eh6030-ast, és olyan problémám lenne, hogy nem talál se analóg se digitális adást, pedig magyarországra van állítva mind a kettő. Az automatikus keresésben próbáltam. Valahol máshol kell keresni?

(#24161) dh66e válasza bence188 (#24160) üzenetére


dh66e
veterán

antennát dugd be. :D
Válaszd ki a neked megfelelő keresési opciót és az analógnak tuti kéne jönnie ha kábel tv előfizetés van otthon.

[ Szerkesztve ]

(#24162) bence188 válasza dh66e (#24161) üzenetére


bence188
tag

Digi műholdasom van, be van dugva SCART kábellel a tv-be, de nem talál semmit.

(#24163) XtremLor válasza bence188 (#24162) üzenetére


XtremLor
őstag

Aham, akkor van egy belterid is gondolom...bemenetek kozott valaszd ki a scart csatlakozot.
jobb oldalon felul "source" gomb. Nem kell neked semmit keresni.....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#24164) bence188 válasza XtremLor (#24163) üzenetére


bence188
tag

Ja én nem erre gondoltam, nem a digi csatornáit kerestem hanem a digitális műsorokat, de megoldódott a probléma, csak nem volt normálisan bedugva az antenna kábel. Azért köszi, ez az én hülyeségem volt.

(#24165) Tomi_Sci válasza nightshadow (#24150) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi.
Esetleg LG32cs460-hoz hogy viszonyul?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#24166) nightshadow válasza Tomi_Sci (#24165) üzenetére


nightshadow
veterán

LG32CS460-ról valahol olvastam, hogy képminőségben nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#24167) tmscsaba válasza bence188 (#24160) üzenetére


tmscsaba
tag

"képi tulajdonságok kalibrációja volna valami jó beállítás azt megköszönném"

Minden készülékre egyedi a beállítás. Amennyire lehet, a gyárban úgyis belövik a "közel jó" beállítást, de minden készülékhez egyedi beállítás illik.

Rajzoltam egy ábrát, ami megkönnyíti a megjelenítő ellenőrzését minden szín csatornán és a szürke árnyalat lépcsőket is ellenőrizheted vele, 20 fokozatban. Az ábra nem egészen tökéletes (habár használható), mert nem a fehérrel kezdtem, hanem az 5%-os szín van a kezdő kockában. Ettől függetlenül találsz fehéret is rajta, amit alapnak lehet venni. Majd átrajzolom, de azért feltöltöttem mert így is használható.

--> http://www.kepfeltoltes.hu/130422/1920X18__www.kepfeltoltes.hu_.jpg <--

A lényeg, a mezők közötti fehér csíkokat lehet most itt fehérnek tekinteni.
A növekvő fedettségű mezők között 5%-os telítettség növekedés van.
A kezdő négyzet 5% fedettséget jelent.
Az utolsó mező a 100% telítettségű a grafikus programom szerint.
A színeket fehér és fekete alapra is rá tettem.

A beállítás lényege, hogy a fehér (itt a mezők közötti vonalak) tényleg fehérek legyenek.
A szürke skálán a fekete mező viszont tényleg a legfeketébbnek látsszon.
A közöttük lévő lépcsők minden esetben elkülönüljenek a világos részeken is és a fekete előtti négyzetről is látható legyen, hogy az már valamivel világosabb az előzőnél.

Ennek a segítségével már a színeket is egészen jól be lehet állítani.
Eddig a szín egyensúlyhoz igazán nem mertem hozzá nyúlni, mert nem láttam jobbnak a tv kép alapján más beállítással sem. Ennek az ábrának az alapján színenként be lehet állítani, hogy minden színnél látható legyen a különbség az előzőhöz és a következőhöz képest.

A szürke skálán be kell lőni, hogy sem a világos sem pedig a sötét árnyalatnál ne legyen semmilyen elszíneződés. Ezt a következő menüben lehet elérni:
http://kepfeltoltes.hu/130422/FEHEREGY_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Egy színen belül a "nyereség" és az "eltolás" arányával lehet elérni, hogy a szürke skála mindenhol semleges szürke legyen.

És tényleg jobb lett a kép, a szín, pedig a korábbival is meg voltam elégedve.
Szerintem töltsétek le és fel kell tenni egy pendrájvra. ...már akinek van kedve kicsit kalibrálgatni vele.

Használjátok egészséggel.

Amit még kihagytam, hogy állítgatás előtt érdemes minden extra dolgot kikapcsolni, mint a "dinamikus kontraszt"-ot és a "fekete tónus" növelést, a színköz "natív" és nem "auto" stb.

Ezzel az ábrával lehet legegyszerűbben belőni a fényerő és kontraszt állást is.
Itt már tényleg nem megérzésre megy, pontosan látjuk is amit csinálunk..

[ Szerkesztve ]

(#24168) Watt25 válasza tmscsaba (#24167) üzenetére


Watt25
veterán

Nem kavarhat be, hogy veszteséges tömörítésű JPEG képet tettél fel? PNG szerintem biztosabb lenne.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#24169) Pópa


Pópa
senior tag

Tud valaki Samsung LE46B650 lcd panel cserében / beszerzésben infót, árakat mondani? (w2xx, 2009-es)
Privátban is jöhet. :R

[ Szerkesztve ]

Trust is good, control is better!

(#24170) BBéci válasza Pópa (#24169) üzenetére


BBéci
titán

Olvastam cserepanel árakról, valami 100-120000 Ft lehet egy 46 colos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24171) dh66e válasza Pópa (#24169) üzenetére


dh66e
veterán

aprón adj fel hirdetést ott árulnak kijelzőket hátha van valakinek a tiédhez is.

(#24172) Pópa


Pópa
senior tag

Köszönöm, próbálkozom :R

Trust is good, control is better!

(#24173) Samsung SPS válasza Peetry (#24118) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! A TV készülék csak külső merevlemezre rögzíti az adásokat; a vinyónak a következő paramétereket kell teljesítenie: max 1TB, USB 2.0, 5400 rpm, max 500mA. Csak a TV tunerjén keresztül hangolt digitális adásokat lehet rögzíteni, ezeket pedig csak ezen a tévén nézheted vissza, mivel a saját fájlrendszerét nyomja rá a vinyóra.

(#24174) Piftuka válasza Gabesz84 (#24149) üzenetére


Piftuka
veterán

"samsung ue40es6100-nál tud valaki olcsóbban olyan TV-t ami smart, és wifi is van benne? A méret minimum 40", esetleg 39"-os lehet de kisebb semmiképp.
Ez olyan 155k környékén hozzáférhető."

A TOSHIBA TL938 megfelel ennek a kritériumnak.

Itt láthatod az árak összehasonlítását. ;)

/Források:
http://us.hardware.info
www.argep.hu/

"Aquila non captat muscas."

(#24175) Peetry válasza Samsung SPS (#24173) üzenetére


Peetry
senior tag

nah ez a röhej. szombaton vett munkatársam/barátom is ugyanilyet (es6100). 8GB-os noname 1800ft-os pendrive-ra simán rögzít neki :S mindegy mostmár úgy néz ki veszek vinyot alá.
gondolom nem megoldható hogy használjam rendes külsős vinyonak is, mert rányomja a TV a fájlrendzsert az egészre, hiába particionálom.

(#24176) Gabesz84 válasza Piftuka (#24174) üzenetére


Gabesz84
őstag

kössz, pont ezt néztem délután, igazából már a múltkor is néztem, csak a toshiba magyar oldalából nekem az jött le hogy nincs benne wlan... Egész jónak tűnik, csak az 1 év gari... hát az nem sok :)
Fórum hozzá itt, aki tud németül.
Multimédia lejátszás sincs nagyon kivesézve egyik tesztben sem amit találtam. Hmhm... Végülis, szüleimnek lenne, időjárás app, meg jútúb, divx megy ezen is... és eddig nekem jobbnak tűnik a leírások alapján mint az es6100.

(#24177) BBéci válasza Peetry (#24175) üzenetére


BBéci
titán

Ajánlott a merevlemez, mert a pendrive-ok nagy részének alacsony az írási sebessége.
Készülök venni egy 320 vagy 500 gigást direkt a PVR-re. Rászerelem a TV hátuljára, oszt jónapot.
Egyébként lehet particionálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24178) tmscsaba válasza Pópa (#24169) üzenetére


tmscsaba
tag

"Nem kavarhat be, hogy veszteséges tömörítésű JPEG képet tettél fel?"
Szerintem elég nagy a homogén felület, hogy a tömörítés ne csipkézze szét, de közben átrajzoltam és feltöltöttem tif-ben.

[HD beállító ábra]

A kép fölött kell lennie egy letöltés gombnak, ahonnan le lehet venni teljes felbontásban. Remélem működik. Itt már fehér az első kocka, vagyis végig rendben vannak az árnyalat lépcsők.legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#24179) tmscsaba válasza Watt25 (#24168) üzenetére


tmscsaba
tag

Egy sorral lejjebb kattintottam a válasz címzettjénél de neked írom, bocs.

(#24180) pity-putty


pity-putty
tag

Sziasztok!

Van egy Philips 46PFL7655 TV-m.
Néhány napja áthelyeztük egy másik szobába és azóta a következő probléma lépett fel vele: szinte állandó jelleggel élesen zúg, sípol, ami ugyan nem túl hangos, de annál inkább zavaró, esti órákban pedig (amikor nagyon halkan szól a TV), el is nyomja a TV hangját.
A zúgás hangereje és mélysége változik annak függvényében, hogy a képi tartalom mennyire világos vagy sötét. Nagyon világos képeknél teljesen elmúlik a zúgás, és sötét képeknél nagyon felerősödik.

Mi lehet a probléma, és vajon mennyibe fájna a javíttatása?
Garancia természetesen már néhány hónapja lejárt.

(#24181) blakey válasza Gabesz84 (#24176) üzenetére


blakey
titán

2 év gari van hozzá ill. kibővítettet is vehetsz akár 5 évre. Jó cucc, mindig szerettem a Toshibákat Képi világa meggyőző, smart-nak annyira nem nevezném, de megjeleníőnek nagyon jó ill. a gyári "Hollywood" profil egész jó, alapbeállításként is bőven használható, kontrasztja nagyon jó (3490:1)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24182) Gabesz84 válasza blakey (#24181) üzenetére


Gabesz84
őstag

neked ilyen van? Hol vetted alapból 2 év garival?

(#24183) blakey válasza Gabesz84 (#24182) üzenetére


blakey
titán

A Toshiba weboldalán ez áll:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24184) Gabesz84 válasza blakey (#24183) üzenetére


Gabesz84
őstag

az hogy a toshiba oldalán mi áll, és milyen garipapírt ad a kisker, az 2 különböző dolog, sajnos. :)
De ilyen TV-d van? mert akkor lenne pár kérdésem :)

(#24185) enterlaci válasza pity-putty (#24180) üzenetére


enterlaci
senior tag

Földhurok? Az szokott búgást-zúgást csinálni. Próbáld másik konnektorba, vagy ismét a régi helyén, hogy ott is csinálja-e.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#24186) blakey válasza Gabesz84 (#24184) üzenetére


blakey
titán

Kérdezz, hátha tudom a választ.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24187) Gabesz84 válasza blakey (#24186) üzenetére


Gabesz84
őstag

1. Német fórumon írták, hogy összekavarodik rajta néha a csatorna lista, és eltűnnek belőle elemek, ilyennel találkoztál?

2. Nem egyértelmű számomra, hogy tud-e time shiftet? PVR az oké hogy van.
DMS (digital media server)-en keresztül a gyári leírása alapján nem tud MKV-t, 720p-t sem visz így? Egyébként ez DLNA akar lenni nem?

3. Ismét a német fórumon írják hogy sokat crashel a szoftver leginkább a smart felületen, és nemelyikük kifogott olyat ami erősen bevílágít a sarkokon.

4. EPG nézegetés közben van élő műsor kis ablakban?

5. Mekkora magyarországon az alkalmazáskínálat a smart rendszerben? (shoutcast/tunein radio ami leginkább érdekel)

+1 kiállítva vajon hol lehet ilyet találni Bp.-n? :)

(#24188) blakey válasza Gabesz84 (#24187) üzenetére


blakey
titán

1-re nem tudom a választ, box-om van.
2. felvételt nem tudom, mivel nincs beprogramozva, mkv-t usb-ről tud, de FAT32-re formázott anyagról, DLNA-n keresztül nem viszi - benne van a kezelési könyvben :)
3. Nem "smart" tv, bármennyire is annak nevezik, youtube meg valami mozis cucc akadás, crash nélkül ment, semmi gond nem volt, mivel több féle VA panelt használnak így előfordulhat olyan ami felhős, én nem találkoztam bevilágítással. 2-t próbáltam, szerintem 2 különböző panel volt és ha tippelnem kéne akkor az egyik AUO, gyengébb volt a kontraszt meg a fényerő, a színek sem voltak annyira jók mint a másikon, a hangszórók is gyengék voltak, volt egy pixelhiba ellenben majdnem felhőmentes volt, a másik kontrasztosabb, színek jobbak, fényerőben is jobb, a hangja is "élvezhetőbb", a beállítások ugyanazok voltak.
4. nincs kis ablak
5. Ne számíts Samsung, LG típusú funkciókra, minimális, nem smart szerintem a tv.
Euronics-ba van ilyen, máshol nem tudom.

A TV erőssége leginkább a megjelenítés, szerintem nagyon jók a színek, a smart és az usb-s mkv lejátszásra nem való.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24189) csakb


csakb
őstag

Sziasztok!

Tévéválasztáshoz kérném a segítségeteket. A kívánalmaim:

* max. 80 kHUF
* normális képminőség
* HD elég, de az sem baj, ha full HD
* nem kell semmi extra (smart, wifi 3D stb.), digitális kábeltévét néznénk, meg egy külső mediaplayert dugnék rá HDMI-n
* képátló: ami belefér a keretbe; max. 4 m távolságból néznénk, moziélményt nyilván nem várok
* legyen raktáron egy garanciális szempontból megbízható shopban. :)

Előre is köszi!

(#24190) nightshadow válasza csakb (#24189) üzenetére


nightshadow
veterán

(#24191) csakb válasza nightshadow (#24190) üzenetére


csakb
őstag

Köszi szépen! :R
Szépeket írnak róla a review-kban.

(#24192) Gabesz84 válasza blakey (#24188) üzenetére


Gabesz84
őstag

köszi a válaszokat.
Samsung/LG smart rendszert még nem láttam élőben, de a panasonic ET5-ösömmel nagyjából elégedett vagyok ilyen téren, szóval ha azt a szintet hozza a smart rendszer az már jó.
DLNA-s mkv lejátszás hiányát nem értem miért hagyták ki ha vinyóról tudja... így már nem ér ennyit a cucc, mert szüleimhez is akarok majd egy pici NAS-t DLNA-val, és feltétel ehhez hogy a TV tudja kezelni.

(#24193) blakey válasza Gabesz84 (#24192) üzenetére


blakey
titán

A "komolyabb" gyártók inkább a képminőségre gyúrnak, a panasonic "smart" része is buta a Samsung, LG pároshoz képest. a sony felsőkategóriás tv-it sem nevezném smartnak. Én inkább vennék egy "buta" tv-t és hozzá "tizenpárezerért"egy médialejátszót, sokkal okosabb lesz a rendszer, de persze ez az én véleményem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24194) trol75


trol75
tag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni TV vásárlás ügyében.

Előre bocsátom, hogy van itthon Panasonic TX-P42UX30E (a feleségem kapná meg) Plazma televízióm + O!Play HDP-R1 multimédia lejátszóm.

Szeretnék vásárolni egy 42 vagy ha van vékony kávás (a beépíthető hosszúság mérete 113cm) 47 collos tv-t.

A 3D mindenképpen fontos lenne, mert használnánk (saját részre, illetve egy 7 éves gyermeknek animációs mesék.), jelenleg is szokott a család 3D-s moziba járni.

Az aktív 3D valahogy nem jött be nekem, nagyon villogott, a feleségem és én is szemüvegesek vagyunk (hál istennek a lány nem, szeme, mint a sasé, mindent meglát amit nem kéne).
Így úgy gondolom, hogy passzív 3D-t kellene vennünk.
Márkából, samsung, LG, Panasonic.

Az ár 250e Max 290e Ft között lenne.
Ha tudunk, megpróbáljuk kamatmentes hitelre venni (MM).

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#24195) blakey válasza trol75 (#24194) üzenetére


blakey
titán

Mivel passzív, így szűkebbek a lehetőségek, LG, Panasonic, néhány Philips, Toshiba és idén a Sony is beszáll a passzív 3D világába. Ezek között nézelődj. Samsung aktív 3D-s, némely Sony és Toshiba is. 250e-ért egy LG 47LM640-est tudnál venni ha még kapható, esetleg 620-ast, a többi márkánál nem tudom, hogy milyen az árképzés. Esetleg használt, nem túl régi készüléket is nézhetsz, néha vannak jó vételek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24196) Gabesz84 válasza blakey (#24193) üzenetére


Gabesz84
őstag

a tizenpárezres médialejátszókról megvan a véleményem :)
Mire a médialejátszó is wifis használható kategóriába kerül, már az sem tizenpárezer. Androidos stickek is az értelmesek távirányítós billzettel minimum 30k, és azok használata közel sem kényelmes a jelenlegi állapotukban.
+ az még egy távirányító, a francnak kell az ha megy egyben is.

(#24197) blakey válasza Gabesz84 (#24196) üzenetére


blakey
titán

Szerintem jobb, mint bármelyik tv-be épített lejátszó hiszen egyik sem tudja a kadenciahelyes 24p-t, innentől kezdve számomra kuka. Egy WDTV Live simán jobb, lehet, hogy nem tizenpárezer hanem 20-25, de akkor is jobb és megéri. Volt tapasztalatom Panasonic, Samsung, LG, Sony, Toshiba "smart" okosságokkal és egyik sem ér fel egy asztali Blu-ray lejátszó vagy médialejátszó képességeivel.

Távirányítóra Logitech Harmony a válasz, 6 éve csak egy távom van. :) Másik szobában is egy táv van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24198) Samsung SPS válasza Peetry (#24175) üzenetére


Samsung SPS
tag

:) , nna az ilyen infókért érdemes ide járni ;)
A tv formázza a vinyót a saját fájlrendszerére, tehát PC -vel nem lesz használható.

[ Szerkesztve ]

(#24199) trol75 válasza blakey (#24195) üzenetére


trol75
tag

Szia.

Köszönöm a válaszod.

Még egy kérdést szeretnék kérdezni.

Teljesen elbizonytalanodtam ebben az aktív passzív kérdésben.
Egy munkatársam most mondta,hogy neki aktív van és nincs semmi problémája a nézésben.
Mi a feleségemmel szemüvegesek vagyunk, szerinted jelenthet hátrányt számunkra az aktív 3D.
Gyereknél (7éves)?

Az előnyöket hátrányokat már elolvastam, de nem tudok most már dönteni.

Ha esetleg tudnál segítséget adni nekünk, előre is megköszönnénk.

Aktívba mit tudnál ajánlani a fenti árakkal (250-280).

(#24200) blakey válasza trol75 (#24199) üzenetére


blakey
titán

Kényelem szempontjából lehet, hogy hátrány az aktív, villogás szempontjából nem feltétlenül, ha zavar akkor szemüveg nélkül is zavar pl. a samu 3D-je jobban villog mint a sony vagy a toshiba féle, legalábbis én így láttam, a plazma 3D-t most ne vegyük ide, az egy másik változat.

Ha gyerekkel is nézel 3D-t akkor passzív, de szerintem 7 év alatt nem biztos, hogy jót tesz neki. Én csak a 10 éves gyereknek engedtem a 3D-t.
Ajánlani nem tudom, hogy mit lehetne, leginkább el kéne menned és tesztelgetned, bármelyik gyártó 6-os szériájától már lehet jókat választani. Esetleg plazma, de ott aktív a 3D, de más mint az LCD-nél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.