Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25701) tmscsaba válasza Andrasxy (#25696) üzenetére


tmscsaba
tag

Szerintem nem árthat annak aki már értelmezni tudja a képet, mert az már túl van az újszülött kori látás fejlődésen. Igaz, akkor még úgysem nézi a kicsi úgy szemüveggel.

Már csak azért sem lehet káros, mert a szem és agy fiziológiája miatt nem láthatjuk a gyors váltakozást ami a fizikai háttere, sem gyerek sem felnőtt korban. Egyébként meg elsőként a természetes valóságban tanulja meg a természetes látáshoz tartozó reflexeket, össze tartozó szem állást és fókusz távolságot. Azt semmi nem rontja el. Ez olyan mint a biciklizés. Legfeljebb a sík képernyőn ugyanúgy megint be áll mint egy felnőttnél és vissza áll amikor nem azt nézi. Ez nálunk is eleinte tanulás kérdése.

Link: karose-a-gyerekeknek-a-3dmozi

[ Szerkesztve ]

(#25702) BBéci válasza Baritone (#25700) üzenetére


BBéci
titán

Pici tévedésben vagy, a fórum lényegét illetően. :K Láttam Aldiban tévét, (messziről) feltételeztem, hogy arra gondolsz, nem monitorra. Tehát szerinted nekem kellett volna típusszám alapján kiguglizni a műszaki adatokat?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25703) pjen válasza Andrasxy (#25696) üzenetére


pjen
félisten

Mert TV nézés közben játszanak,össze törik a szemüveget és megsérülhetnek. ;] ;]

(#25704) Kernel válasza Baritone (#25700) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor miért árulják tv-ként?

Megadtál egy típusszámot, adott hozzá még a kezelési utasítás is:

http://download5.medion.com/downloads/anleitungen/bda_md20999_at_hu.pdf

A miértek már nem a fórum hatásköre.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#25705) Fr3eWar válasza Kernel (#25704) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Sziasztok, faterom kitalálta hogy kell nekik egy olcsó 32-es tv a háló szobájukba. És most van olcsón a teccsó üzletben blaupunkt 32-es 65ért, vagy a médiapiac üzletben 60-ért valami vortex típus. Ti melyiket mernétek megvenni, úgy látom hogy a blaupunkt még mindig német tulajdonban van, tehát az német-kínai tv, a másikról meg 0azaz semmi infót nem találtam (mármint a márkáról egyáltalán) a legdrágább 40-es is 99 az árgépen.

(#25706) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy Samu lcd tv és ha minden igaz T-s kábel amin jönnek a műsorok.
Nem is volt ezzel semmi baj, csak nem rég át kellett kicsit alakítani a szobát, aminek következtében bekerült még egy méteres coax hosszabbító kábel. Azóta, ha bekapcsolom a gépet, ami egyébként a tv-re van kötve, elég zavaros lesz a kép.

Mit lehetne ezzel kezdeni?

Let's begin, de gozaimasu!

(#25707) pjen válasza _ak_ (#25706) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Rendes hosszabítóval van megtoldva(fém) a Tv kép jó?Valszeg a coax árnyékolása nem tökéletes a toldásnál.

(#25708) _ak_ válasza pjen (#25707) üzenetére


_ak_
addikt

Bevallom őszintén, nem tudom, hogy milyennek kéne lennie egy rendesnek.


Amin eddig jött azzal nem volt baj, legalábbis ha szedett is fel zajt, nem volt feltűnő. Most viszont, h megtoldottam, a képen látható kábellel (alsó kép), az egyik csatorna szemcsés a másik szellemképes.
Mosnjuk eleve egy hosszabb kábelen jön az adás, meg ahogy most megnéztem ez a hosszabbító is, több mint egy méter, csak nem tudom, hogy milyennel érdemes próbálkozni. Anno sokat szívtam elosztókkal és ezért gondoltam inkább érdeklődöm, mielőtt rohanok a boltba. :)

Let's begin, de gozaimasu!

(#25709) nightmare13 válasza _ak_ (#25708) üzenetére


nightmare13
senior tag

Az a szigszalagos fércelés nem éppen szépséges... 50 forintért lehet venni fém végeket, tessék beszerezni kettőt, mert akkor az árnéykolás is szépen megmarad.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#25710) nismoka válasza _ak_ (#25708) üzenetére


nismoka
addikt

Jesszusom.. :)

(#25711) Kernel válasza _ak_ (#25708) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, mennyire érintkezik rendesen a dugó bekötésénél az árnyékolóharisnya és a fémrész, mert sokan ott követik el a hibát. Ami épp azzal jár, hogy az alacsonyabb frekvenciákon szemcsés lesz a kép, és szellemkép is lehetséges, az illesztetlenség miatt előálló reflexióktól. Szintén reflexiót okoz két eltérő impedanciájú, minőségű kábel összekötése.

Elvileg csak pontosan azonos típusú kábeleket lenne szabad összetoldani, persze ez nem mindig tartható be.

Másik probléma, hogy képen (mármint a te képeden) látható hosszabbító egy kínai tömegtermék, hihetetlen gyenge minőségű kábelt alkalmaznak hozzá, ami még hibátlan csatlakozás esetén is okozhat gondot.

Más kérdés, hogy erősebb jelnél ezt nem mindenki veszi észre, de én tapasztaltam többször is, hogy egy igen gagyi termékről van szó, mind az árnyékolás minősége (kisugárzás!), mind jelveszteség szempontjából.

Inkább egy normális kábellel kellene hosszabbítani, szakszerű módon, a minimális csillapítás érdekében. Egy keveset még ez is csillapít, a toldatlan kábelhez képest, de ez a minimum, amit el kell követni, és filléres alkatrészekről beszélünk:

A képek forrása véletlenül a PH-fórum, a Google-képkeresőn keresztül.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#25712) _ak_ válasza Kernel (#25711) üzenetére


_ak_
addikt

Szuper, így már tudom, hogy mit kell keresnem! Köszönöm!

Sajnos otthon csak ezt találtam, így ezért is próbálkoztam ezzel, de így már tisztább (lesz) a kép. :)

Let's begin, de gozaimasu!

(#25713) pjen válasza _ak_ (#25708) üzenetére


pjen
félisten

:F

[ Szerkesztve ]

(#25714) Baritone


Baritone
tag

nos végül a drága mama ezt a tv-t fogja megkapni :K :

http://joljarunk.hu/philips-22pfl2908h-12-full-hd-ultra-slim-led-tv.html

B.

(#25715) nightmare13 válasza Baritone (#25714) üzenetére


nightmare13
senior tag

Én ennek a TV-nek a 78 végződésű variánsát rendeltem (ugyanolyan, mint ez, csak megy 12 V-ról is), mivel az e-Boltból elfogyott a 08 végű. Ma érkezik meg :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#25716) BBéci válasza Baritone (#25714) üzenetére


BBéci
titán

Ha 1 méternél közelebbről nézi, akkor megfelel. Ugyanis az monitor méret, amit bizonyára Te is 70-80 centiről nézel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25717) ambarusg válasza Mgabor (#16453) üzenetére


ambarusg
csendes tag

TermékModellnév: LC-46LE730enet V B

Jo napot kivanok

van egy sharp tv-em a fenti modelbol, es az a problema, hogy nem aktiv a
halozai a menuben. A gyari beallitasok utan ha ujra inditom a keszuleket
akkor helyre jon es minden mukodik tokeletesen, az internet is. Ha
kikapcsolom a tv-t akar a taviranyitobol is, es ujra inditom akkor a halozat
a menuben megint nem aktiv es nem megy az internet sem. A problema minden
reset-tel vagyis a gyaribeallitasok utan helyre jon de ki es bekapcsolas
utan ugyan az a hiba.
Itt romaniaban kaptam tanacsot a szerviz cegtol, hogy frissitsem a szoftwert
amit meg is tettem, jol is mukodott a tv 3 napig, de 3 nap utan megint ugyan
az a hiba.
a hivatalos sharp oldalrol letoltottem az uj FW verziot es instalaltam
is, 3 napig jol mukodott utana megint ugyan az a baj

szeretnek valami tanacsot kapni a problema megoldasara.

elore is koszonom, tisztelettel Ambarus Gabor - Romania

(#25718) ambarusg válasza dh66e (#16452) üzenetére


ambarusg
csendes tag

TermékModellnév: LC-46LE730enet V B

Jo napot kivanok

van egy sharp tv-em a fenti modelbol, es az a problema, hogy nem aktiv a
halozai a menuben. A gyari beallitasok utan ha ujra inditom a keszuleket
akkor helyre jon es minden mukodik tokeletesen, az internet is. Ha
kikapcsolom a tv-t akar a taviranyitobol is, es ujra inditom akkor a halozat
a menuben megint nem aktiv es nem megy az internet sem. A problema minden
reset-tel vagyis a gyaribeallitasok utan helyre jon de ki es bekapcsolas
utan ugyan az a hiba.
Itt romaniaban kaptam tanacsot a szerviz cegtol, hogy frissitsem a szoftwert
amit meg is tettem, jol is mukodott a tv 3 napig, de 3 nap utan megint ugyan
az a hiba.
a hivatalos sharp oldalrol letoltottem az uj FW verziot es instalaltam
is, 3 napig jol mukodott utana megint ugyan az a baj

szeretnek valami tanacsot kapni a problema megoldasara.

elore is koszonom, tisztelettel Ambarus Gabor - Romania

(#25719) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok! Ha valaki tud megoldást erre/ észlelte már kérem segitsen :)

Nos van egy LM660s tv ami monitorként van a számítógépre kötve (DVI kimenet -> DVI/HDMI adapter -> HDMI bemenet (azért igy mert erősítőről megy a hang és azt nem akarom hogy átvigye a HDMI)
Van hozzá egy rádiós egér/billentyűzet, az a probléma hogy az egér a TV-vel (monitorral nem) valahogy furán működik, lassú néha nem reagál, a billentyűzet néha nem veszi be a billentyűt,néha 2-t ir. De ezeket a dolgokat érdekes módon ha monitort kötök a gépre nem tapasztalom. MI lehet az ok?

Köszi előre is.

(#25720) Gabesz84 válasza tomiee85 (#25719) üzenetére


Gabesz84
őstag

1: messzebb vagy a TV előtt a vevőtől, valszeg ezért nem működik megfelelően
2: nem game/PC módban van a TV ezért laggol a kép és ezért érzékeled lassúnak.

(#25721) tomiee85 válasza Gabesz84 (#25720) üzenetére


tomiee85
senior tag

10m ig kellene működni az egérnek, inkább arra gondolnék hogy valami interferencia valamivel nem?
Game módban is észlelem a dolgot.

(#25722) sarkanyolo2 válasza _ak_ (#25708) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Hard! :DD

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#25723) Kernel válasza tomiee85 (#25719) üzenetére


Kernel
nagyúr

A jelenséget én is ismerem, akkor áll elő, amikor az USB-vevőegységet megszórja egy impulzusokat kibocsátó készülék, ami lehet maga az alaplap is, amikor ház nélkül működik. Vagyis nem érvényesül a fémház árnyékoló hatása. (Nem akarnám részletezni, csak hogy érthetőbb legyen: nálam itt a fal túloldalán üzemel a gép, egy spájz polcain elrendezve, a falon fúrt lyukon jön át a monitorkábel stb., ezt régen még zajvédelmi okból építettem ki, a mainál jóval zajosabb cuccok ellen.)

Szintén csak időnként lassul be a kommunikáció, ahogy nálad is.

Ha a vevőegységet egy 60 centis USB-hosszabbítóval távolabb viszem az alaplaptól, már nem jelentkezik a hiba. Vagy ha a vevőt is áthozom a falon, de ez nem is fontos, csak ne legyen az alaplap közelében.

Lehet, nálad a TV szórja meg a vevőegységet, vagy attól függ, milyen az elrendezés, ezt így nem tudom pontosan elképzelni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#25724) tomiee85 válasza Kernel (#25723) üzenetére


tomiee85
senior tag

Nah pont én is egy USB hosszabbító kábelen gondolkoztam, akkor ez lesz a megoldás:)

(#25725) Gabesz84 válasza tomiee85 (#25721) üzenetére


Gabesz84
őstag

maradjunk annyiban h akár 10m-ig :)
Attól függ mennyi a környezetből érkező zaj.

(#25726) Baritone válasza BBéci (#25716) üzenetére


Baritone
tag

nos majdnem eltaláltad. eddig 55 cm tv volt, amit a hálószobájában nézett, most is ezt fogja tenni. egészen pontosan 2 méterről fogja ezt tenni.
Úgyhogy igen, igazad van. Megfelel.

(#25727) Kernel válasza Baritone (#25726) üzenetére


Kernel
nagyúr

Annyi, hogy a laikusok által 55 centisnek nevezett képcső egyébként nem létezik, mint ahogy 72 centis sem. Ez valójában a sarokcsavarok távolsága. Az egykori kereskedők szemfényvesztő ügyeskedése hozta be a köztudatba ezeket a nem létező számokat, ami máig hat az emberek tudatában.

Létező képcsőtípusok például (ahol a számok centit jelentenek), az A48xx (kerekített, 20"), A51xx (sarkított, 21"), a köznyelv ezeket nemes egyszerűséggel 51 és 55 centisnek nevezi.

Volt még például, teljesség igénye nélkül, az A63xx, A66xx (28"), A68xx (29"), utóbbi kettő a 72 centis, a nép szemében.

Tehát ezt csak az érdekesség kedvéért, én onnan ismerem őket, hogy mázsaszám javítottam.

Amit mutatni akartam, a 21" / 4:3 és 22" / 16:9 összehasonlítása:

http://www.displaywars.com/21-inch-4x3-vs-22-inch-16x9

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#25728) BBéci válasza Baritone (#25726) üzenetére


BBéci
titán

Tutira nem vennék anyámnak 42 colosnál kisebb tévét. Most (névleg) 72 centis CRT-t néz, de mindig megcsodálja a nálam tesztelésen lévő nagy tévéket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25729) pjen válasza Kernel (#25727) üzenetére


pjen
félisten

és a 23"Tompson? :F

(#25730) Kernel válasza pjen (#25729) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ritkább esetek között volt bizonyára, de mindenre én sem emlékszem. Vagy nem azt néztem, hanem a hibáját. Ami biztos, hogy Tompson sincs, az Interneten ezt néhányan rosszul írják. Thomson van/volt.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#25731) pjen válasza Kernel (#25730) üzenetére


pjen
félisten

Ami biztos, hogy Tompson sincs, az Interneten ezt néhányan rosszul írják. Thomson van/volt.tulajdonképpen nem erröl volt szó. :W :W :W :WEgyébként Sharp is volt 23" os,talán még meg is van a magyar leirása,nagyon jó Tv volt kár hogy kishazánkban meg a márka szervíz sem értett hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#25732) krx21 válasza BBéci (#25728) üzenetére


krx21
nagyúr

Mi is most vettünk anyámnak TV-t és mondta, hogy elég a 40"-es. Rábeszéltem egy 46"-osra...
Azóta mondja, hogy milyen jó, hogy nem a kisebbet vettük... Örül és élvezi nagyon a 72cm után...

(#25733) BBéci válasza pjen (#25731) üzenetére


BBéci
titán

Láttam már Thompson-nak írva, ami a hírhedt géppisztoly neve és szintén semmi köze a tévékhez.

(#25732) krx21
Szerintem már a durva kicseszés kategóriájába tartozik valakit 22 colos TV nézésére kényszeríteni. :D

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25734) pjen válasza BBéci (#25733) üzenetére


pjen
félisten

AK 47?

(#25735) Vladi


Vladi
nagyúr

Mostmár nagyon aktuális a tv beszerzés, de nagyon elbizonytalanodtam. Amit kinéztem az Samsung UE46F6400.

Most egy 32 colos lg van, amit 3 méterről nézek. Amit vennék meg 46 col. Kb 340-350 cm lenne a nézési táv. De valahogy brutálisan nagynak érzem így mérőszalaggal nézegetve. :F

Arra emlékszem, mikor a mostanit megvettem, az is brutál nagynak tűnt először. Ez megszokható? Nem lesz csúnya a kép, ha sima adást vagy avit nézek rajta?

Most a boltban (mm) ha nézegetem a 32-eseket, olyan nevetségesesn aprónak tűnnek. Persze az egy horribilis tér, a nappali meg 440*380-as. Szóval nem tudom mi lenne a megfgelelő méret.

Mik a tapasztalataitok?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25736) Vladi válasza Vladi (#25735) üzenetére


Vladi
nagyúr

Najó 42 colban a samuhoz hasonló minőségűt ajánlotok?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25737) Gabesz84 válasza Vladi (#25736) üzenetére


Gabesz84
őstag

TV-ből sosem lehet elég nagyot venni ;]
Én a helyedben 46-ost vennék, hamar hozzá lehet szokni a jóhoz.

(#25738) Baritone válasza BBéci (#25728) üzenetére


Baritone
tag

Hát a nappaliba neki is névleg 72-es van. A hálóba elég neki az 55-ös is. meg hülyén is nézne ki egy hatalmas tv abban a szobában.

(#25739) nightshadow válasza Vladi (#25735) üzenetére


nightshadow
veterán

3m-re megveszed a 46"-ost, s kb. 1 hét múlva bánni fogod, hogy nem 50"-est vettél.

(#25740) pjen válasza nightshadow (#25739) üzenetére


pjen
félisten

Egy 50" Tv kikapcsolva eléggé agyon tudja vágni egy normál méretű nappali hangulatát,lakberendező legyen a talpán aki beilleszti.

(#25741) nightshadow


nightshadow
veterán

32F6400 review: [link] Megvan a 3-dik ajánlott plecsni is. Input lag 30ms.

(#25742) krx21 válasza Vladi (#25735) üzenetére


krx21
nagyúr

Simán vegyed a 46"-ost, minimum! Nehogy kisebbet jusson eszedbe megbánod...

(#25743) Vladi


Vladi
nagyúr

Hajaj igazi népharagot váltanék ki kis tévével. Akkor 46, az asszonyt még csititíom, de ha mégis nagy meg kell vennetek majd olcsón tőlem! ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25744) pjen válasza Vladi (#25743) üzenetére


pjen
félisten

hamar megszokjátok.a jót könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#25745) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Ne vicceljetek már, 3 méterre 46 col, értem én, hogy állatok vagytok ezen a téren, de én el se tudom képzelni, és (#25740) pjen ia jól mondja, hogy nézne ki. Át se nagyon lehet látni, történik valami a kép bal szélén a jobbról meg lemaradsz. :D

Haveromék majd most akarnak tévét venni, most egy 72cm-es CRT figyel, egy 32"-osnál nem tudnánk nagyobbat elképzelni.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#25746) Dorian válasza sarkanyolo2 (#25745) üzenetére


Dorian
félisten

Nem viccelnek. Próbáld meg azért elképzelni. Nagy élmény és kicsit sem zavaró. A fullHD felbontást pedig 3m-ról 50" alatt meg sem tudod különböztetni a HDready-től.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25747) krx21 válasza sarkanyolo2 (#25745) üzenetére


krx21
nagyúr

Én 3 méterről 55"-ost nézek, de ha mozizok akkor beülök olyan 2.4méterre...
A televízió nézési távolságok megítélése változott az elmúlt 20 évben! ;]
A méretnél az élmény a lényeg és hogy mozog a szemgolyód a jeleneteknél az természetes dolog, mint ahogy az életben is... Moziban gondolom voltál már...

(#25748) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

De srácok, ha mondjuk nem fullHD-ban tévézem, hanem mondjuk csak a szolgáltatós csatornákat nézem nagyobb mennyiségben, akkor nem hiszem, hogy megfelelne nekem egy kb. 80cm-nél nagyobb tv, 2,5-3m-re.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#25749) tmscsaba válasza Baritone (#25726) üzenetére


tmscsaba
tag

"eddig 55 cm tv volt, amit a hálószobájában nézett,
most is ezt fogja tenni. ... 2 méterről fogja ezt tenni."

Szegénnyel ez durva kitolás. A technika fejlődik.
Magadnak biztos már nagyobbat vennél, mint amit azelőtt néztél.

Szerintem Ő is megérdemelné, hogy valami nagyobb "ablakon" nézzen ki a nagyvilágra. Lehet, hogy mondja, "jó az nekem fiam", (az én anyám is ilyen), de amikor látja a szebb és nagyobb képet, csak jobban örülne és büszkébben gondolna a fiára, hogy micsoda szépet kapott.

Egy idős embernek sokszor más öröme sincs már.

[ Szerkesztve ]

(#25750) tmscsaba válasza sarkanyolo2 (#25748) üzenetére


tmscsaba
tag

A 82 centis képernyőn a hagyományos gyengébb felbontású adást 2.4 méterről optimáis nézni http://www.av-online.hu/teszt/nezesi-tavolsagok-1-resz-tv_200

ha meg mégis szeretnél valamit FULL HD-ben látni, akkor oda kell ülnöd 1.25 méterre a tv elé, hogy minden kis részletet ki tudj élvezni a fullos képen. Vagy ha már nagyon zavar, akkor veszel egy nagyobb tv-t.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.