Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24801) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Sony KDL-32W650A-hoz tudásban megegyező, árban olcsóbb/ugyanilyen készüléket tudnátok ajánlani? Márka mindegy, de azért megbízható fajta legyen.

Előre is köszi! :R

(#24802) Good2881 válasza pjen (#24791) üzenetére


Good2881
csendes tag

Kollégámnak Samsung nekem LG tv-m van. Elvileg 1 tb-ig vinnie kell az usb-s vinyót 0.5 Tb-ig biztos. Most itthon a LG egy 640 GB-s usb vinyót lazán gond nélkül kezel.

(#24803) janos1988


janos1988
addikt

Nem tudjátok mi lehet a baj az LG 32LD565 (pár éves) tvnek?! Este kikapcsolásnál még volt adás (jel), másnap már nem vette a jelet. Most is azt írja ki nincs jel. Diginél vagyok és se analóg és se digitális jel sincs. A kábel jó, mert más tv-vel megy, illetve másik szobában lévő tv szintén okés, mármint az adás.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24804) pomo-sapiens válasza janos1988 (#24803) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Nekem 42LD550-el ugyanez volt a problémám.2 és fél éves tv.(Bár nekem falon volt,és kicsit támaszkodott a koax kábelen,tehát én azt gondoltam a feszülés miatt valami belül megadta magát).Szerelő jött,mért,tuner hibátlan.Digis jött,mért,jel tökéletes.Most működik,de a digitális adásoknál teljesen szétesik a kép,nézhetetlen.Az analóg csatornák nézhetőek(nem tökéletes),bár van hogy újra előjön a nincs jel hiba.Majd másnap megint megy.
A tuner 12ezer lett volna,de mivel nekem volt egy másik problémám is vele,az egész panel 40ezerbe került volna.+ugye a munkadíj.Én újat vettem,ez meg ment a vendég szobába.

(#24805) ezso


ezso
tag

Ha van egy szobaantennád (esetleg kérsz kölcsön), akkor az Mpeg4 DVB-T tunerjét ki tudod próbálni, hátha mégis a kábellel van valami.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#24806) ancsan


ancsan
csendes tag

Sziasztok!

Előző kérdésem egy picit ki bővittem mert volt időm ma tesztelni a TV-t

A napokban vettem egy LG 47LM620S Tv-ét. Van mellé egy Samsung BD-F5500 lejátszó.
Észre vettem hogy (Eradeti: Apocalypto, Wanted) filmeknél elmosódik a kép (Arcok, kocsi, stb.)
De nem az egész kép hanem például egyik jelenetben Arcának a széle mosódott el!
Bedugtam a Pendrivot a Tv-be és arról indítottam el egy Full HD filmet és ugyanazt csinálta!
Még annyi hogy gyors jeleneteknél meg nagyon feltünő.
A Tv-n amit tudtam állítgattam de semmi!

[ Szerkesztve ]

(#24807) janos1988 válasza pomo-sapiens (#24804) üzenetére


janos1988
addikt

És csak így egyik napról a másikra :F Az fasza akkor.

És neked hogy jött helyre? Magától? :B

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24808) Champipi


Champipi
senior tag

Helló!

Rég jártam itt, az 1 éve vett 42" LCD-met le kellene cserélni egy 55-60" LCD-re.

Kapok ilyen méretben LCD-t 200 000 Ft alatt?

Smart funkció meg ilyen vackok nem érdekelnek, csak a méret és legyen 100 Hz.

(#24809) pomo-sapiens válasza janos1988 (#24807) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Igen.Egyik nap kikapcsoltuk,semmi baj,másnap semmi nem jött be.És újrahangolásnál max 5 másodperc alatt "eldöntötte" hogy nem talál semmit.Egy darabig nem foglalkoztam vele,mert asztali dvd felvevő tunerjén keresztül tvz-tünk,pár hónap múlva kíváncsiságból végigkerestettem a csatornákat,és mindent megtalált,de a digitális az szar volt.Akkor hívtam a szerelőt,de úgy döntöttem nem ölök bele pénzt,úgyis nagyobbat akartam.
Azóta egyszer csinálta.Egyik nap nem volt,másnap mintha misem történt volna,működött(természetesen a digitális ugyanúgy szar).Néha vékony fehér csíkok szaladgálnak keresztben,mintha valami zavarná a vételt,de működik.

[ Szerkesztve ]

(#24810) dh66e válasza pomo-sapiens (#24809) üzenetére


dh66e
veterán

Azt próbáld ki hogy ha elosztóba van dugva a tv akkor csak egyetlen aljzat legyen használva szóval iktass ki a környezetéből minden áramforrást. Földhurok esetén leválasztót kell közbe iktatnod.Előfordulhat az is hogy a router zavar be a digitális jelbe-ha ott tanyázik a tv közelében. Egy próbát megér. :)

[ Szerkesztve ]

(#24811) janos1988 válasza pomo-sapiens (#24809) üzenetére


janos1988
addikt

Akkor most ha bérelek a Digitől egy hd-s boxot 1k huf/hó, azzal jó lesz?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24812) pomo-sapiens válasza dh66e (#24810) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Köszi,de feladtam akkor!Digis hozott másik digitális tuneres tv-t,hogy kipróbálja az jó-e,behozta a folyosóról a kábelt közvetlen,semmi nem volt jó.Arról nem beszélve,hogy 2 évig semmi baja nem volt.

20ezrembe került az,hogy semmi nem változott.Egy 5öst kért a szerelő mikor kijött,meg valamelyik-vagy ő vagy a digis-kitépte az erősítőből a 15ezer ft-os mélynyomókábelem,eltört a csatlakozó.Ami ráadásul be volt "falazva" az ajtófélfába,amit majd bonthatok,utána meg festhetek újre.

[ Szerkesztve ]

(#24813) pomo-sapiens válasza janos1988 (#24811) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Azért én megnézetném,és ha drága megcsinálni,akkor inkább ilyet vennék!
[link]

(#24814) dh66e válasza pomo-sapiens (#24812) üzenetére


dh66e
veterán

ok elhiszem hogy kivagy,de amit én javasoltam az nem kerül semmibe sem csak egy próba.aztán lehetne tovább lépni.

(#24815) pomo-sapiens válasza dh66e (#24814) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

1,5 méterre van a router.Nem tudom ez közeli e.De átvittük a tv-t anno a hálóba,ahol csak az van bedugva,mégsem volt jó.(Ott semmi más kábel nincs)

(#24816) Samsung SPS válasza DinkaDanka (#24786) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! Menni fog a 64GB-os pendrive-al a TV készülék. Amúgy a külső csatlakoztatott USB eszköz esetében a következőkre kell figyelni: max 1TB, 500mA, USB 2.0, 5400 rpm

(#24817) BBéci válasza Samsung SPS (#24816) üzenetére


BBéci
titán

Saját tápegységesből lehet nagyobb kapacitású is, szerintem eleve olyat érdemes használni. Próbáltam 2TB-os WD MyBook-kal (USB 3.0) és remekül működött.
Valamint 2,5 colos Freecom (Toshiba) USB 3.0 merevlemezzel is rendben volt minden.

(#24812) pomo-sapiens
Miért kell egy csatlakozó cseréjéhez kibontani a falat?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24818) ALI_G válasza nightshadow (#24740) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezek között a modellek között mi a lényegi különbség?
Samsung 46ES6100, 46ES6540, 46ES6560
Esetleg ár alapján a 46ES6800 is szóba jöhet.

A passziv 3D-s tv-hez ugyanolyan szemüveget kell használni mint amit a moziban adnak?

(#24819) Sznómen válasza erahurka (#24801) üzenetére


Sznómen
tag

valós 100HZ-es FHD nem 3D-s Smart tv-k: LG LS570 (2012) / LN575/577(2013,wifi,kétmag)
Samuból: valós 100HZ és már 3D-s: 2012:Es6100, 2013:hát passz talán F6400, de ez még drága.

(#24820) balazs0102


balazs0102
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak néhány Tv-t de nem igazán tudok dönteni. A linkek szerinti árkategória az enyém, többet nem igazán tudok rászánni, megpróbálnám ennyi pénzből a legjobbat kihozni. Most utánaolvasgatva ott akadtam el, hogy itt próbálják állítólag (pl. samsung) nem a valódi képfrissítési értéket megadni hanem CMR értéket és ez nem valódi képfrissítési érték.
Segítsetek légy szíves.
Ezeket néztem ki, ha valakinek van jobb ötlete jelezze nyugodtan:

1 LINK

2 LINK

(ez az lg-re itt 100hz-et írnak az LG honlapján pedig 60Hz-et....érdekes...

3 LINK

(ez pl 100 Clear motion rate de állítólag valóban csak 50hz-es..)

Ami még érdekes, hogy fényerőről még a honlapokon sem találtam információt.

(#24821) pomo-sapiens válasza BBéci (#24817) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Nem falat,ajtófélfát!Mert abban van körbevezetve (műanyag burkolatos az ajtófélfa),és hosszabbra kell hagynom a kábelt az erősítő mögött a hasonló balesetek elkerülése érdekében.

(#24822) Sznómen válasza balazs0102 (#24820) üzenetére


Sznómen
tag

A philipset most felejtsd el egy ORION( = sz*r) belülről.(konkrétan orion távirányitoval irányítató, képe hányás).
Samsung már FHD, de a panel képe, színek szerintem kevésbé jók.
Az LG HD ready, de olcsóbb, és ha csak TV nézésre lesz, akkor szerintem jobb választás, mivel a képe SD adásnál neki a legszebb a 3 közül, IPS panel miatt sokkal színhúbb, és nagyobb betekintési szöggel rendelkezik, kevésbé érzékeny. Csekkold le egy áruházban a két tv-t látni fogod a különbséget.
Mind3 50HZ-es, philipset kivéve MCI/CMR féle 100hz-et tudnak.(rgo nincs különbség)
LG oldal ledes vékonyabb, Samu háttérledes vastagabb TV.

[ Szerkesztve ]

(#24823) balazs0102 válasza Sznómen (#24822) üzenetére


balazs0102
senior tag

Kinéztem még egy iylet használtan....nemtom.. vélemény? :)

LINK

(#24824) BBéci válasza pomo-sapiens (#24821) üzenetére


BBéci
titán

A lényegen, azon nem változtat, hogy a csatlakozó cseréjéhez nem kell semmit bontani. Nálam a kábelekhez, rajtam kívül, senki nem nyúlhat. Szép lenne, ha a 300000 forintos szubkábel csatlakozóját tönkretenné.
Kétbalkezes, szerelőnek nevezett személy a hifiállvány közelébe sem mehet.
Anyáméknál szerencsétlenkedett egy UPC-s muki, akiről kiderült, kőműves a szakmája. Aztán az ügyfélszolgálattal nagy nehezen, komoly balhézás árán sikerült egyeztetni, hogy egy valóban hozzáértő végezze el a bekötést. 4 nappal később! :(((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24825) Sznómen válasza balazs0102 (#24823) üzenetére


Sznómen
tag

Használt TV-t nem vennék, még kiállított darabosat sem. Akkor sem ha occsó, vagy ha plusz garit adnak rá. Nem tudhatod hányszor babrálták meg, vagy hol volt előtte.

(#24826) BBéci válasza Sznómen (#24825) üzenetére


BBéci
titán

Gondolom autót sem vennél használtan, pláne garancia nélkül. Ki tudja, mit babráltak rajta és merre, mennyit közlekedtek vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24827) pjen válasza BBéci (#24826) üzenetére


pjen
félisten

Hát. A zemberek tőbbsége használt autót vesz

(#24828) BBéci válasza pjen (#24827) üzenetére


BBéci
titán

Úgy kell nekik, de nem ez a lényeg.
Garancia nélküli használt autóért kiadna akár 2-3 milliót, de mondjuk egy fél éves, még legalább másfél évig garanciás tévéért 150-200000 forintot, azt már nem.
Hol van ebben az ésszerűség?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24829) pjen válasza BBéci (#24828) üzenetére


pjen
félisten

Sehol,pedig nem is egy nagyságrend.A TV mégis csak egy használati tárgy.Bár van egy haverom a subarujára is csak azt mondja egy eszköz ami elvisz A-B be.

(#24830) dh66e válasza pjen (#24829) üzenetére


dh66e
veterán

Teljesen igaza van a haverodnak ;]
Kolléga nem venne használt tévét ez teljesen egyéni dolog én már vettem( persze sok garival) és nem bántam meg.

(#24831) Dave567


Dave567
addikt

Üdv
Melyik tv-t ajánLjátok ?
Monitornak lenne filmezni/ játszani.
Lg47lm660s
Panasonic tx 47et5e
Panasonic tx 47et50e
Üdv

(#24832) Champipi válasza Dave567 (#24831) üzenetére


Champipi
senior tag

Én egyiket sem ajánlom. A 3D most döglik meg éppen, az csak paraszt vakítás. Plazma ugyebár vibrál, mint az állat az is kilőve.

Én a helyedben és a saját magam részére is egy legalább 50" méretű hagyományos LCD-t vennék, vagy lehet LED-es is, de a 3D parasztvakítás és buta "Smart" funkciók nélkül.

(#24833) Watt25 válasza Champipi (#24832) üzenetére


Watt25
veterán

Ez aztán egy objektív válasz volt. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#24834) blakey válasza Champipi (#24832) üzenetére


blakey
titán

3D és "buta smart" funkciók nélkül már nincs felsőkategóriás tv sem, nemhogy középkategóriás.

(#24831) Dave567
A felsoroltak közül az LG-t választanám, de szerintem még nézelődj.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24835) pjen válasza Champipi (#24832) üzenetére


pjen
félisten

Nipkow tárcsa, esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#24836) Watt25 válasza pjen (#24835) üzenetére


Watt25
veterán

Hát, ez nagy volt! Googliznom kellett, hogy megértsem, de legalább tanultam ma is valamit.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#24837) louigi69


louigi69
csendes tag

Sziasztok, sosem volt 3D tévém, ezért mivel most állok vásárlás előtt, gondoltam legyen az. Tudom, tudom... sokak szerint parasztvakítás, meg most múlik ki, meg hasonlók. De nekem ez újdonság, mert otthon még sosem 3D-ztem. A lényeg, hogy sok-sok tévét megnéztem és már sokszor majdnem azt hittem, hogy megvan a kiválasztott, de mindig kiderült 1-2 dolog, ami nem tetszett. A magas input lag miatt tettem le például a Samsung UE-40EH6030-ról, ugyanis szinte kizárólag monitorként akarom használni a tévét. A lényeg nálam, hogy 40-42 colos legyen, full HD, LED és 3D-s, ha lehet... ezeket az LG-ket néztem ki, vélemény? Árban olyan kábé 130-140 ezer a plafon.

42LM3400
42LM3450
42LW450U
42LM615S

Input lag-je melyiknek a legalacsonyabb? HDMI kábellel való összeköttetésen kívül van ugyanolyan jó megoldás a VGA kábeles? Ez alatt a képminőséget értem, valamint azt, hogy ilyenkor is ugyanakkora az input lag? Eddig még csak sima HD ready tévét kötöttem össze a régi gépemmel HDMI-vel, ezért nem vagyok nagyon jártas ezekben... azt hallottam, hogy az input lag a 3D panel miatt magasabb. Igaz ez?

(#24838) erahurka válasza erahurka (#24801) üzenetére


erahurka
félisten

Erre valaki? :R

[ Szerkesztve ]

(#24839) Dave567 válasza blakey (#24834) üzenetére


Dave567
addikt

Üdv
A kép minőség miatt ajánlod a 660s-t vagy a passzív 3d miatt?
Szerintetek melyiknek jobb a képe ? Et50e ips alpha lm660s ips
Amúgy input lag miatt választottam ezeket, mert viszonylag kicsi a lagjuk..
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#24840) Dave567 válasza Champipi (#24832) üzenetére


Dave567
addikt

Hamár tv-t veszek drágáért akkor szerintem tudja már a 3d-t szerintem..

(#24841) dh66e válasza Dave567 (#24840) üzenetére


dh66e
veterán

Te kíváncsi vagy rá és tegyük hozzá rajtad kívül még sokan mások is.Kollégának valszeg elszállt az egyik kondija az alaplapjában azért reagált ilyen nyers módon. :)
Olyat vegyél ami neked fontos.

[ Szerkesztve ]

(#24842) blakey válasza Dave567 (#24839) üzenetére


blakey
titán

A panasonic nem brillírozik LCD-ben, a panel LG-től van mivel passzív 3D az is. :) Csak emiatt ajánlom az LG-t, de lényegében nem oszt nem szoroz. Bármelyik jó lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24843) junior11 válasza blakey (#24842) üzenetére


junior11
veterán

Az ET50 saját fejlesztésű panel a Panának (az ET5 LG), bár az idei modellek már mind LG (sajnos)...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#24844) Dave567 válasza dh66e (#24841) üzenetére


Dave567
addikt

Teljesen igazad van , és tény leg mindenki maga döntse ki milyen tv-t vesz. Ezzel nem akarok meg sérteni senkit mert segiteni akarnak, de kiváncsi vagyok mások vèleményére, még is csak az első tv-m..

(#24845) Dave567 válasza blakey (#24842) üzenetére


Dave567
addikt

Ips alpha panel/ Aktív 3d-vel
Csak nem tudom képmínőségileg melyik a legjobb, input lagba vezet a et50e 24 ms

(#24846) blakey válasza junior11 (#24843) üzenetére


blakey
titán

Ja igen ET50 aktív. Ettől sajnos még nem jó. 0,16 cd/m2 "fekete" nem a legjobb és finoman fpgalmaztam. Személy szerint egyiket sem venném de mindenképp élőben és személyesen kell megnézni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24847) junior11 válasza blakey (#24846) üzenetére


junior11
veterán

Hát igen, tudom, az IPS "rákfenéje" a gyengébb kontraszt és feketeszint. Ezért választottam én is Sony NX szériát.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#24848) Jimy76


Jimy76
csendes tag

Sziasztok!
Ismer valaki olyan tv-t ami csatornánként is tud képarány beállítást tárolni?
Köszi

(#24849) Dave567 válasza blakey (#24846) üzenetére


Dave567
addikt

És azt tudod hogy ezek közül melyiknek jobb a feketéje? Sajnos az input lag miatt sok mindent fel kell hogy áldozzak..
Vagy marad az p50st50..
Vagy mit tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#24850) Dave567


Dave567
addikt

akkor jobb a fénysűrűsége ha nagyobb vagy kisebb ? sajnos nem értek hozzá
Ja amúgy 260000 Ft-ot tudnék rá költeni

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.