Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25551) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!
50e Ft körül szeretnék venni 55 vagy 60cm képátlójú TV-t. Plusz kellene hozzá fali konzol is. Konyhába lenne, nincsen különösebb igényem. Mit tudnátok ajánlani? :)

Tisztelet a Gépésznek!

(#25552) mayday00 válasza VMatteo (#25551) üzenetére


mayday00
őstag

CRT? :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25553) VMatteo válasza mayday00 (#25552) üzenetére


VMatteo
őstag

Ha jössz falat bontani, és egy síkba hozod a fallal, tiéd a különbözet ;]

Tisztelet a Gépésznek!

(#25554) nightmare13 válasza VMatteo (#25551) üzenetére


nightmare13
senior tag

Én is hasonló kategóriában kerestem. Ezt találtam egész normális paraméterekkel: Phillips 22PFL2908H

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#25555) CrAck69


CrAck69
senior tag

Hali, volna pár kérdésem.
Lg 42la640s tv-t vettünk és van nekünk egy UPC direct szolgáltatásunk
Nos, rögzítős boxunk van és szeretném kiiktatni a boxot.
Ha kiiktatom akkor szeretném kicserélni a boxot egy mediacard foglalatra.
Az lenne a fő kérdésem mivel a tv tudja az usb-s hdd-t kezelni és erre felvenni
ha veszek egy USB3as hdd házat-t akkor az usb foglalaton elég áramot tud e leadni
az usb 2 ahhoz hogy, működjön? Vagy vegyek inkább usb2es házat,
amihez van külön tápellátás?
Mert már a HDD megvan csak ahhoz kellene egy külső ház.
Remélem érthető amit összehordtam :)
kérek segítséget, köszi.
Esetleg ha itt nem aktuális a kérdés légyszi irányítsatok át oda :R

Egyszer fenn....

(#25556) Dave567 válasza radi8tor (#25526) üzenetére


Dave567
addikt

Én gondolkodtam ilyen megoldáson, 3 monitoron gameljek csak engem nagyon zavarna hogy belelógnak a képbe a monitor szélei.. :)

Gabesz84: Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#25557) Dave567 válasza nightshadow (#25531) üzenetére


Dave567
addikt

Na jó, de azt te is tudod hogy ha valakinek, huhhh de nagyon fontos a képminőség, akkor nem LCD-t vesz, hanem Plazmát.
Mondjuk én nem ismerem a Sonykat, de súlyos nagyon az áruk, ennyiért én nem vennék tv-t semmi pénzért, mert nem tehetem meg, de ez legyen az én problémám.

Andrasxy: Sajnos a Philips 5-ös szériák nem ajánlottak, sok gond volt velük.

[ Szerkesztve ]

(#25558) nightshadow válasza Dave567 (#25557) üzenetére


nightshadow
veterán

Hogy sikerült levonnod azt a következtetést a hozzászólásomból, hogy vegyen Sony-t? Mert én ilyet egy szóval nem állítottam. Azzal az állításoddal pedig, hogy a Sonyk idén drágák, azzal egyetértek.

(#25559) nismoka válasza nightshadow (#25558) üzenetére


nismoka
addikt

A Samsung annak köszönheti leginkább az olcsóbbságát hogy az árgépen nem győznek a kereskedők egymás alá licitálni, nameg a sok szürke import. Ha ez nem lenne akkor a hivatalosan ajánlott samu árak messze a sony szintjén vagy felette lennének amely árak persze túlzóak.

[ Szerkesztve ]

(#25560) nismoka


nismoka
addikt

Az biztos hogy ha valaki nem ragaszkodik az interpolált 100Hz-hez akkor a Sony W650 nagyon jó cucc, mindenképpen azt ajánlanám! Az interpolált 100Hz jó ha sok sportot néz valaki, de minden másnál főleg játéknál és mozi filmeknél szerintem érdemes kikapcsolni amúgy is. Persze a közhely érvényes, izlések és pofonok..

[ Szerkesztve ]

(#25561) nightshadow válasza nismoka (#25559) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem ez se igaz. A Samsung 40F6400 "hivatalos" ára 185k, a Sony 42W650-é pedig 180k, tehát gyakorlatilag egy árban van, viszont műszakilag az F6400 felette van. És akkor a 42W805-ről még nem is beszéltünk, aminek a hivatalos ára jelenleg 300k. Nézd már meg légyszíves, hogy 300k-ért más gyártótól mit kapsz "hivatalosan". Csak egy példa a sok közül: [link] + még megspórolsz 20k-át.

[ Szerkesztve ]

(#25562) nismoka válasza nightshadow (#25561) üzenetére


nismoka
addikt

Szerintem meg az F6500 nem jobb tv a W805-nél, a fekete szintet leszámítva, viszont a betekintési szög, az anyag minőség és a szinei meg jobbak a sony-nak. 300ezer ft-nál meg 20ezer ft különbség annyira nem érvágás. F6400 ajánlott fogy ár: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25563) #75912448 válasza nightshadow (#25561) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pécéálomnál 310-ért 55F6400 is kapható, szvsz ez az év legjobb vétele ár/értékben.

(#25564) nightshadow válasza nismoka (#25562) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem meg az F6500 nem jobb tv a W805-nél

Ezen is lehet vitatkozni, de hogy nem rosszabb annál az biztos.

F6400 ajánlott fogy ár: 230k

Persze, mikor kijött tavasszal, annyi volt. Hivatalos forgalmazóknál, MM-ban, e-digital, mindenhol 185k jelenleg, ez nem szürke importos ár, hanem a hivatalos ár, hivatalos garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#25565) nismoka válasza nightshadow (#25564) üzenetére


nismoka
addikt

Azzal hogy az F6400 100hz és 3D, igen felette van a W650-nek, én csak azt mondom hogy akinek nem kell a 3D és az interpolált 100Hz annak jobb a W650-es. Játékra is jobb, és az egész tv összeszerelése és anyag minősége is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#25566) nismoka válasza nightshadow (#25564) üzenetére


nismoka
addikt

Igen hivatalos ár a 185k ami azért jutott ide mert egymás alá pakolnak a kereskedők ahogy tudnak, a hivatalos garral árusítók is ha csak kb5000ft árrésük lesz akkor is.. Hidd el, közel vagyok a tűzhöz.. ;)

(#25567) Dave567 válasza nightshadow (#25558) üzenetére


Dave567
addikt

Bocsánat, csak mellékesen megjegyeztem a dolgokat, meg a feketére írtam azt hogy sonynak jobb gondolom csak viszont marha drága.. :)

De ide be linkelem, aki szeretne jó kis tv-t, http://www.bemutatoterem.net/Termek/panasonic-tx-p55st60e-p110344.html nem fog csalódni benne, elnézést hogy ide raktam, de ez marha jó ajánlat ha igaz.

[ Szerkesztve ]

(#25568) nightshadow válasza nismoka (#25566) üzenetére


nightshadow
veterán

Azt nem tudom, hogy mi folyik a háttérben. Engem mint vásárlót az érdekel hogy egy adott összegből a legjobbat kihozzam, amit ki lehet, s ebben a versenyben szerintem a Sony rosszul áll, és nem csak a Samsunghoz viszonyítva.

(#25569) nismoka válasza nightshadow (#25568) üzenetére


nismoka
addikt

Szerintem ha a képminőséget és a minőségi anyag használatot nézem akkor a Sony jól áll, de nem ömlesztve kapható aminek ára van. De nem ragozom tovább, hiszen a samu folyik a csapból is...

(#25570) krx21 válasza nismoka (#25569) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is vizsgáltam a W650-et és elég érdekes a hátulja... :F Nem voltam elájulva az anyaghasználattól...
A Samsung F6400-ben pedig alapvetően nem csalódtam... A felső kategóriában már más a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#25571) radi8tor válasza nismoka (#25569) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem csak azért folyik Samsung mindenből, mert ilyen árkategóriában nincs más alternatíva, ha jó képminőséget akarunk.
Én egy Sony KDL-40HX756-ra ruháztam be, aminek szép képe van, de a hangja megdöbbentően rossz. Szerencsére ritkán használjuk TV nézésre, esetek 80%-ban HD filmeket nézünk rajta, aminél a hangot nem a TV szolgáltatja.
Úgy nézem december óta esett vagy 80k-t az ára ennek is.

⭐ Stella

(#25572) nismoka válasza krx21 (#25570) üzenetére


nismoka
addikt

A hátulja érdekes de mivel vékony ezért ilyen. De még így is jóval több a fém benne mint a műanyagos f6400/6500-ben. :) A 6400/6500 nyiszogós müanyag talpáról nem is beszélve amibe szinte akkor vágod a menetet mikor csavarod bele a csavart.. :D

(#25573) nismoka válasza radi8tor (#25571) üzenetére


nismoka
addikt

Sajnos a laposabb tévéknek rossz a hangja, bár idén ebben nagyobbacska előre lépések történtek pld a W650 is már tűrhetően szól, ennek persze az az ára hogy alul vastagabb a cucc, máshogy nem megy. Max a legfelső kategóriában X9 sorozat amiben ferrofluidos hangszórók vannak, azt nagyon dicsérik, az eddigi legjobban szóló LED-es LCD TV ekkora vékonyság mellett.

[ Szerkesztve ]

(#25574) radi8tor válasza nismoka (#25573) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

X9 kinézete nem tetszik. Attól függetlenül biztos jó lehet. :K

⭐ Stella

(#25575) nismoka válasza radi8tor (#25574) üzenetére


nismoka
addikt

Pedig jól nézki az X9, nem az az egyen design amit mindenki csinál szinte, a samu "palatábláját" leszámítva mert az egyedileg ronda. ;) A Sony X9-et egyébként sok teszten a legjobb ár/érték arányú 4k-tvnek titulálják, úgyhogy mondja valaki hogy a sony nem tud jó ár/érték viszonyú tv-t csinálni.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25576) #75912448 válasza radi8tor (#25571) üzenetére


#75912448
törölt tag

....ilyen árkategóriában nincs más alternatíva...

Ez évről évre változik, pl az elmúlt 2 évben biztosan nem vettem ill ajánlottam volna Samsung LCD-t, mert hasonló árkategóriában csak jobbat találtam. Idén ez változott, legalábbis közép és felső középkategóriában.

(#25577) krx21 válasza radi8tor (#25571) üzenetére


krx21
nagyúr

Mi akadályoz meg abban, hogy a TV-t is kikösd az erősítőre?... :K

(#25578) radi8tor válasza krx21 (#25577) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az, hogy teljesen felesleges erősítőt járatni a gagyi SD adások miatt.

⭐ Stella

(#25579) CrAck69 válasza CrAck69 (#25555) üzenetére


CrAck69
senior tag

Srácok bocs de a nagy vitában tud valaki válaszolni nekem is? :)
USB 2 vagy USB 3 legyen a kűlső ház a WD SATA3-as (500GB) winyómhoz
Mert arra szeretnék rögzíteni... :R

Egyszer fenn....

(#25580) radi8tor válasza CrAck69 (#25555) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2.5"-os merevlemeznek nem kell külön tápforrás. 3.5"-osnak viszont kell. Általában ezt adnak a házikóhoz, amit veszel hozzá.
Videofelvételhez bőven elég USB2.0 is, de ha bele fér a keretbe, akkor 3.0-ást vegyél. Bár nem írtad pontosan milyen típusú merevlemez az.

⭐ Stella

(#25581) nightmare13 válasza CrAck69 (#25579) üzenetére


nightmare13
senior tag

A TV-n valszeg USB 2.0 van, ha jól sejtem. Amúgy ha 3,5-es a vinyó, ahhoz nem árthat külső áramforrás. Lehet, hogy le tudja adni a tv a szükséges áramot hozzá, lehet, hogy nem.

2,5-es vinyókhoz nem kell külön táp.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#25582) radi8tor válasza nightmare13 (#25581) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

3.5"-osnak biztosan kell külső tápforrás. 3-4 A vesz fel indulásnál.

⭐ Stella

(#25583) CrAck69 válasza radi8tor (#25580) üzenetére


CrAck69
senior tag

Igaz elnézést kérek azt nem írtam. :B
Nem is WD azt is elnéztem.
A HDD egy HITACHI Z5K500 2.5" HDD
Egy ASUS laptopban volt amiben már egy SSDvan :)
Akkor azt mondjátok hogy, ha veszek egy USB3as külső házat
bátran mehet a TV-hez.
És még a gépnél is tudom használni a sebesség előnyeit?
Köszönöm szépen a választ :R

Egyszer fenn....

(#25584) radi8tor válasza CrAck69 (#25583) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, és ehhez nem is kell külső táp.
De ha választhatsz, akkor olyan külső házat vegyél, aminek ilyen USB-je van:

Ha nagy áramfelvétel miatt nem indulna a HDD, akkor be kell dugni mindkét USB-t így 2 helyről kap áramot.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25585) CrAck69 válasza radi8tor (#25584) üzenetére


CrAck69
senior tag

Értem és esetleg tudnál ilyet ajánlani? :)
Nem mindenhol írják le milyen USB van hozzá :B :R

Egyszer fenn....

(#25586) krx21 válasza radi8tor (#25578) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát nem értelek... Ha jobb hangzást szeretnél, mint a TV és van erősítőd, akkor bizony azt be kell kapcsolni...
Én most akarok venni valami komolyabbat... A jó régi Yamaha RX 350-et cserélem le, aztán majd a hangfalakat is...

[ Szerkesztve ]

(#25587) kreestuff


kreestuff
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában szeretnék TV-t venni.
Tulajdonképpen monitornak lenne használva leginkább.
Net+játékra + film.
A játék miatt fontos lenne a minél jobb képfrissítés.
CRT monitoron 100 és 120 hz között is látni a különbséget játéknál, mivel itt valóban megjelenik minden képkocka.
Olyan TV-t szeretnék, ami tudja a CRT-nek megfelőlő 100 Hz-es frissítést.

Gondolom, hogy a LED TV-kre írt CMR nem pontosan ezt jelenti, csak valami hasonlót.
Az viszont lejött, hogy a 800 hz-es CMR-t használó TV-n csodálatosan simák voltak a mozgások.
Sajnos az ára is elég magas volt (250).
SONY KDL-40HX85BR75ZI
A neten nem találtam róla semmi infót. Talán valami régebbi típus lehet?
Olyan 150 körül szeretnék venni 40-46" körüli TV-t.
Smart nem kell, a 3D-t csak néha használnám. Egyébként gondolom, hogy erre van külön lejátszó pc-n. CRT-vel is tudtam 3D-t nézni, igaz kellene hozzá egy jó szemüveg.

Milyen gyakorlati különbség van egy 200-400-800 Hz-s CMR-t tudó TV között?
Milyet édemes venni?

Köszönöm!

Üdv:
Ricsi

Quake 3 forever!

(#25588) kreestuff


kreestuff
csendes tag

Azt elfelejtettem mondani, hogy kb 1,5 méterről nézném.
Ez a max távolság amit el tudok érni (az íróasztal szélessége a limit).

Üdv:
Ricsi

Quake 3 forever!

(#25589) Locutus válasza kreestuff (#25587) üzenetére


Locutus
veterán

Olyan kijelzőt ami 60hz felett is tud szerintem csak monitort kapsz, jellemzően extra nagy fényerejű TN filmesből van egy pár, ami tipikusan 3D-re van kitalálva. (asus, acer...)
Semmi más nem fog neked valósan több képkockát megjeleníteni 60fps-nél, csak max közé interpolál valami saccolt dolgot. Nem kicsit növelve az input lagot.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#25590) kreestuff válasza Locutus (#25589) üzenetére


kreestuff
csendes tag

Ez az, amitől féltem.
Néha Quake 3-al játszok és ott kevés a 60 fps. Az input lag meg szóba sem jöhet ennél a játéknál.
Más játékoknál: pl: autós, stb.. nem olyan vészes a 60 fps, meg az input lag sem.
Csak az ilyen gyors reakciót kívánó játékoknál...

Egyébként van gyakorlati különbség a 200-400-800 hz-es CMR között?
Megéri a felárat?

Üdv:
Ricsi

5 percen belüli hozzászólás helyett használd a szerkesztés lehetőséget!

[ Módosította: radi8tor ]

Quake 3 forever!

(#25592) DigitXT válasza kreestuff (#25590) üzenetére


DigitXT
félisten

LCD TV-t tipikusan nem tudsz 120Hz-en etetni PC-ről,
noha a panelek képesek erre a frissítésre. Vannak már
kivételek mondjuk:[link] Ritka... Vagy vegyél 120 Hz-es
montitort, ha a képfrissítésre van a dolog kihegyezve...
Mondanom sem kell, hogy semmiféle interpolálós sz*r
nem jöhet szóba, ha a 60-120 fps különbség is számít.

(#25593) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Létezik olyan LCD TV, ahol USB módban, pendriveról a videó lejátszása közben előhozható az elalvás időzítő beállítása? Sajnos az én LG TV-mnél csak a TV módban lehet beállítani mikor kapcsoljon ki, majd ha utána átmegyek a pendrivera akkor szépen kikapcsol a TV a videó lejátszása alatt is. Viszont igen kellemetlen, amikor szeretnék még egy kis plusz időt hozzáadni az aktuálishoz, mert USB módban egyszerűen nem lehet állítani az időzítőt. Ilyenkor ki kell lépni az USB módból, vissza TV módba, ott beállítani az új értéket, mikor kapcsoljon ki, majd vissza az USB módra és megkeresni a videót, ujra elindítani. Ez elég bonyolult megoldás és úgy érzem szükségtelen is. Miért nem tudták vajon USB módnál is bekapcsolni az időzítő ablak lehetőséget? :F

(#25594) Tegla80 válasza cascada (#25593) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
Nálam sincs benne olyankor a ficsőr samunál.
eddig nem foglalkoztam vele,de most megnéztem neked.Nálam amúgy be van állítva fix hajnali 2re a "kikapcs"meg minden efféle ficsőr és így ha bealszom sem megy reggelig a teve.
Ha van az LG-n is "fix auto kikapcs" esetleg az megoldás lehet neked is :U

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#25595) cascada válasza Tegla80 (#25594) üzenetére


cascada
senior tag

Szia!

Köszi, hogy megnézted! Igen állandó autokikapcs lehetőség nekem is van :) Jobb híján lehet azt is használni, csak tényleg nem értem miért nem tették be a normál kikapcsot USB-hez. Ha ott nem tudná számolni az időt, akkor gondolom ki se tudna kapcsolni, de mégis ki tud.

(#25596) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!

Szüleimnek kellene 150.000 Ft körül 100 cm-es képátlóval egy jó kis 3D TV.
:R

(#25597) medica válasza ALI_G (#25596) üzenetére


medica
senior tag

[link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#25598) Jim76


Jim76
aktív tag

Sziasztok, lenne egy ilyen problémám:

[link]

Annyival kiegészítve, hogy, ha minden input kábelt kihúzok belőle, akkor is halvány 10-15cm magas világos sávok kúsznak lassan felfelé a képernyőn, folyamatosan egymás után.

Mi lehet a probléma? A készülék 1,5 éves, újonnan vettem, a hiba ma jelentkezett először, és olyat is csinált ma már, hogy egy csatorna logo-ja ottmaradt még vagy 10 percig egy másik csatornát nézve a képernyőn, majd lassan eltűnt... tegnapig ilyen se volt soha :F

Köszi, ha van bármi ötlet.

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#25599) Watt25 válasza CrAck69 (#25585) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt fusd át.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#25600) CrAck69 válasza Watt25 (#25599) üzenetére


CrAck69
senior tag

Köszönöm szépen, megnyugodtam :R

Egyszer fenn....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.