Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#17901) nightshadow válasza Lehiñito (#17900) üzenetére


nightshadow
veterán

Még a múlthéten a budaörsi AUCHAN-ban volt 42LK530, igaz 150k körül adták, ami elég drága.

(#17902) Lehiñito válasza nightshadow (#17901) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Köszi az infót!
Valóban elég drága, meg ha hozzászámolom a tízes benzinköltséget, hogy szegedről felkocsikázzak érte úgy meg már tényleg sok érte.
Euronics-ben lesz 0%. Lehet benézek oda, bár elég gyér szokott lenni a választék 160 körül.

(#17903) csusza`


csusza`
senior tag

LG 32LH5700 - ezzel a TV-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Vagy ajánlaná/nem ajánlaná valaki?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#17904) fanci


fanci
tag

Valaki meg tudná mondani hogy mi a különbség az európai garancia és a magyarországi forgalmazói garancia között???Érdemes kiadni a tévéért 20k-val többet a magyar gariért vagy ugyanolyan jó az európai is? :R

(#17905) anrab válasza fanci (#17904) üzenetére


anrab
addikt

Magyar o. nem tartozik Európához.
Ezért nem tudod érvényesíteni itthon a garanciát. Amelyik cég behozza az vállalja a javíttatást.

(#17906) Zsoca_D válasza Lehiñito (#17900) üzenetére


Zsoca_D
tag

Nekem egyenlőre nincs másik favoritom. Még körbekérdezek az eladóknál, hogy tudnak-e szerezni. Raktáron persze sehol nincs, de jópár helyen láttam rendelést 7-10 napra.
Vagy ez is csak átverés?

(#17907) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Milyen TV-t érdemes venni,ha 32 colosban gondolkodom?
Gyönyörű képe legyen,okos,szép hangja,sok csatlakoztatási lehetőség,esetleg 3D.
Mit vennétek Ti?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#17908) digo00 válasza Kezdő vagyok (#17907) üzenetére


digo00
tag

Szerintem a Samu D6500-as simán megéri.
Nekem hálisten csak jó tapasztalataim vannak vele.Semmi olyan negatívumot nem tapasztaltam amit itt ott a fórumokban irogatnak.Azért is olvasom olyan ritkán a fórumokat mert a sok süket dumát amit leírnak erről a készülékről.Nekem már 1 éve van meg kb de teljessen meg vagyunk vele elégedve.Semmi felhősödés a 3D-je is teljessen rendben van nem homályossak az effektek amit mások irogatnak.Ha Samuban gondolkodsz akkor szerintem ez ár érték arányában tökéletes váklsztás.Ha van rá egy kicsit több pénzed akkor szerintem az idei modellek is ott vannak a szeren bár róluk még nincs tapasztalatom.

(#17909) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Mostanság mennyibe kerül egy olyan tv ami ezeket tudja
-EPG behívásakor nem megy el/akad meg a kép/hang
-A osztályú energiafogyasztás
-USB merevlemezre felvételkészítés/timeshift
-27" körüli méret
-CI+ interface

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17910) dh66e válasza cigam (#17909) üzenetére


dh66e
veterán

Ez megfelelhetBár kisebb,de van ott más is ami jó lehet.

(#17911) idegen lény válasza fanci (#17852) üzenetére


idegen lény
őstag

A Sonyhoz húszezer az aktív szemüveg.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#17912) idegen lény


idegen lény
őstag

Szeretném megkérdezni, hogy az LG-32LW4500-as TV-nek is 37 ms az input lagja? Ha igen, akkor játékhoz ez soknak számít? Nem interneten, hanem csak Nintendo GameCube játékkonzollal szeretnék rajta játszani egyedül, de félek attól, hogy a TV-nek túl nagy az input lagja. Ha valaki játszott már ezen a típuson bármilyen konzollal, arra kérem, hogy írja le a tapasztalatait! Köszönöm!

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#17913) KardosI


KardosI
csendes tag

Sziasztok,

32"-os LED TV-t keresek. Nehéz a döntés, rengeteg termék van, és a nagy árkülönbséget sem értem (90-150.000-ig terjednek amit néztem).

Amire kellene:
- Foci EB
- Filmek (számítógépről is).

Amit tudni kell(alap):
- 100 hz,
- full HD
- legalább 1920x-os felbontás.

(Márkák közül a Sony, Samsung (most ők a királyok?), Philips (minőségben tényleg gyengébbek?), de más is jöhet (JVC?, Panasonic?). Van valami preferált márka ami jobb a többinél?)

Megbízható TV-t keresek, és mint mindenki, lehetőleg jó áron :U
Milyen TV-t tudnátok ajánlani??

Előre is köszönöm a tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#17914) TGWH válasza KardosI (#17913) üzenetére


TGWH
őstag

Szerintem a 100 hz-es az drágább lesz. Egyébként megnézed őket az üzletben, és látni fogod, ahogy megy fel az árcédula, úgy lesz egyre szebb a kép...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#17915) nightshadow válasza KardosI (#17913) üzenetére


nightshadow
veterán

- Samsung UE-32D6000 vagy 6100
- Sony KDL-32EX720

A Samsungoknak van a legfejlettebb beépített mediaplayerjük, a Sonyhoz mindenképp kell egy külső lejátszó, vagy számítógép. Mindhárom típus kifutó darab, ezért vannak jó árban, ha még kaphatóak valahol. Az ideiek még túlárazottak, 150k fölött vannak árban.

[ Szerkesztve ]

(#17916) KardosI válasza TGWH (#17914) üzenetére


KardosI
csendes tag

100 Hz alatt mennyire élvezhető pl. a fociközvetítés?
(úgyértem mennyi a különbség, a 60 hz-es, vagy 100 hz-es között?)

Pl. itt van egy jónak tűnő TV UE32EH4000WXXH ahol 1920x1080 felbontást ír, a Samsung honlapján viszont csak 1366x768 -at: UE32EH4000W???
(XXH végződés az más lenne :U )
Másik probléma, hogy csak 50 hz-es, ami azért kevésnek tűnik...
ez még 4-es series, mennyire elavult pl. a 6-oz képest?

[ Szerkesztve ]

(#17917) KardosI válasza nightshadow (#17915) üzenetére


KardosI
csendes tag

köszönöm a tippeket.
Megnéztem tetszenek, csak az ára miatt (majd 30e-el olcsóbb) ezen gondolkodom:
Philips 32PFL5606H
Erről mi a véleményed/véleményetek??

(#17918) nightshadow válasza KardosI (#17917) üzenetére


nightshadow
veterán

Én Philipset nem vennék.

(#17919) vlevi válasza KardosI (#17916) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ez még 4-es series, mennyire elavult pl. a 6-oz képest?"
A számozás nem az évjáratot jelöli.
A Samunál a betű jelöli a gyártási évet, a számozás az éven belül kategóriát.
Pl. Samu UE40C5000= LED-es, 2010-es, 5-ös sorozatú tévé. FullHD, de csak 50Hz.
UE40D6000 már 2011-es modell, és komolyabb elektronikával, rendes 100Hz megjelenítéssel. A 7000-es már FullHD-ban nyomja a 3D-t, satöbbi.
Az EH4000 már 2012-es (E betű), de csak 4-es, a legalja kategória, ez még a FullHD-t sem tudja.

Itt egy összehasonlítás, hogy a 2011, 2012-es samu tévék miben térnek el. Sajnos 2011-eset már nem hiszem, hogy fogsz találni, a 2012-esek ára viszont még nagyon magas, az eddigi tendecia az volt, hogy november-decemberre esett az áruk kb 30%-ot

[link]
vagy itt : [link]

De ha 2-3 hónappal korábban kérdeztél volna, akkor még tudtuk volna ajánlani az LG LK530-at, ami 42" méretben 120-130 körüli áron volt.

[ Szerkesztve ]

(#17920) dh66e válasza nightshadow (#17915) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem minden tv mellé érdemes külső média lejátszót venni.A különböző kódolási eljárások miatt legfőképpen,de bitráta függő is lehet a dolog valamint a fájl formátumok sokaság miatt is-itt nem csak a filmekre gondolok- ajánlott egy 12k-s kínai playa beszerzése.
Persze aki tud kompromisszumokkal együtt élni az vegyen tv-t a média lejátszó képessége miatt.

(#17921) gyoridav870


gyoridav870
csendes tag

http://www.elektrooutlet.eu/42sl9500-led-televizio--p109.html
http://www.elektrooutlet.eu/ue46b7050-p3612.html

Szerintetek?

(#17922) vlevi válasza gyoridav870 (#17921) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Samu garantáltan 3 éves készülék (C jelű volt a 2010-es), a másik sem lehet sokkal frissebb, mert 2010 januári találatokat is kidob rá a google keresés.
Ki tudja mi történt ezekkel ennyi idő alatt? Esetleg 2 évet ment 100% fényerőn egy áruházban bemutató darabként? Vagy "hétfő reggeli" műszakban összerakott tévé, ami már 20x járt a szervízben?

(#17923) dReFiX


dReFiX
senior tag

sziasztok, tv vásárlása előtt állok, 3 méterről nézném max, illetve 110 ezer forintot tudok rá szánni. Főként sorozatokat, filmeket [avi], néznék rajta, illetve UPC media box van itthon. köszi

[ Szerkesztve ]

(#17924) nightshadow válasza gyoridav870 (#17921) üzenetére


nightshadow
veterán

Több éves, kifutott darabok, szerintem felejtős.

(#17925) nightshadow válasza dReFiX (#17923) üzenetére


nightshadow
veterán

3 méterhez 40”-nél kisebb tévét nem érdemes venni. Samsung-LG vonalon nagyjából ezek vannak, ha még lehet őket kapni:

LG 42LK450 [link]
teszt: [link]

Samsung LE-40D550 [link]

[ Szerkesztve ]

(#17926) gyoridav870


gyoridav870
csendes tag

http://pcdreamshop.shp.hu/hpc/ws_member_3g.php?azonosito=pcdreamshop&tcskod=pcdreamshop1306297605&alcsoport=LG%2042LW4500&title=LG%2042LW4500
Ez is nyugdíjas darab?
Ugyanezt láttam a Mediában egy tízessel drágábban, öt év garival.

(#17927) nightshadow válasza gyoridav870 (#17926) üzenetére


nightshadow
veterán

Ez tavalyi, kifutó darab. Ha a MM-ben csak egy tízessel drágább 5 év garival, akkor érdemesebb ott megvenni.

(#17928) albinolynx


albinolynx
őstag

Sziasztok,

mint sokan mások, laikusként tv-t szeretnék vásárolni.
Keret: 100-150k
Képátló: nem tudom mi fér a keretbe. Ajánlatok készülékeket, hogy el tudjak indulni.

Amit nézni szeretnék: 90%-ban filmek (BD, HD minőség), 10% upc box-on keresztül érkező tv adás némelyike. Ezekkel a HD, fullHD, stb dolgokkal sem vagyok egészen tisztában. Nagyon számítok a segítőkészségetekre!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#17929) ginola válasza albinolynx (#17928) üzenetére


ginola
addikt

Pana G30!

(#17930) albinolynx válasza ginola (#17929) üzenetére


albinolynx
őstag

Inkább a 100e-hez legyen közelebb... Más ajánlat?

Köszi!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#17931) norral válasza albinolynx (#17930) üzenetére


norral
aktív tag

A g30 nem LCD, hanem plazma, emiatt nem kérném rajta számon, hogy 100hz-es e vagy sem. :)

Én ennyiért a pana 50u30-at javasolnám, ha találsz még valahol, az is plazma és jó nagy. A szokásaidhoz illeszkedik, illetve a Ginola által javasolt g30 is nyerő lehetne 42-es méretben. Ha ezekkel kapcsolatban kérdésed van, akkor azokat viszont a plazma topicban tedd fel.

[ Szerkesztve ]

(#17932) KardosI válasza nightshadow (#17918) üzenetére


KardosI
csendes tag

ok ;), mi(lyen jellemzők) miatt hanyagolnád amúgy a Philipset?

(#17933) norral válasza norral (#17931) üzenetére


norral
aktív tag

Ja már látom nem 100 hz, hanem 100 ezer. :D Akkor 42u30.

@Benjoe: Közben már én is rájöttem, így jár aki egész hétvégén süt, főz, aztán buddhára zabálja magát muffinból. :)

[ Szerkesztve ]

(#17934) benjoe1 válasza norral (#17931) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Szerintem nem 100hz-re gondolt hanem 100 ezer forintra! :))

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#17935) Zjunior


Zjunior
veterán

rossz topic... :W

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#17936) nightshadow válasza KardosI (#17932) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem összességében elmarad pl. a Samsungtól.

(#17937) sea


sea
tag

Szerintetek LG32LS570s vagy Samsung 32EH5300 a jobb választás? Az LG-ben valódi 100 hz, a Samsungban nem valós 100 hz, viszont most 5 év garancia. Smart dolgokban az LG vagy a Samsung jobb, kezelhetőbb? Az LG-ben a satelite tuner nem szempont, azt nem használnám. Nagyobb méretre nincs helyem, szükségem. Esetleg ha van más ötlet, szívesen veszem! Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#17938) nightshadow válasza sea (#17937) üzenetére


nightshadow
veterán

Inkább venném ezt a Sony-t 135k-ért 2 év hivatalos garival [link], viszont mkv-ét nem játszik le, ezért ahhoz mindenképp kell külső mediaplayer.

tesztvideó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17939) albinolynx válasza norral (#17931) üzenetére


albinolynx
őstag

Számomra egy plazma lenne jó választás? Köszi!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#17940) norral válasza albinolynx (#17939) üzenetére


norral
aktív tag

A helyedben megfontolnám, mert elég jól illeszkedik a szokásaidhoz. Kicsit olvasgass a plazma topicban.

Amit mindenképpen nézz meg (az egész családdal), hogy látjátok e a vibrálást. Ennek megállapítására elég, ha elmész valami helyre, ahol ki vannak pakolva. Ha ott nem látod/látjátok a vibrálást, akkor otthon sem nagyon fogod, max csak nagyon világos jeleneteknél.

Azt nem javaslom, hogy a boltban próbáld felmérni a plazma képmínőségét. Ott tuti nem fog jól kinézni, csak otthon, ha tudod valami ismerőnél csekkold.

(#17941) BBéci válasza albinolynx (#17939) üzenetére


BBéci
titán

A leírt felhasználási szokások ismeretében, kétség nem férhet hozzá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17942) albinolynx


albinolynx
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek, áthúztam a plazma topikba!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#17943) nightshadow


nightshadow
veterán

Hátha valakit még érdekel: ma voltam a budaörsi Auchanban, s van még 42LK530 150k-ért.

(#17944) MY2K válasza sea (#17937) üzenetére


MY2K
aktív tag

A samut olcsóbban is meg tudod venni. Ár-érték aránya jó. plusz pont a beépített média lejátszó.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#17945) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

Sziasztok!
Előfordulhat, hogy egy fél éves Orion T32D tv-ben tönkrement a digitális tuner? Beltéri egységgel 80% fölött van a jelszint és a jelminőség is, de a tv-n meg semmi, pedig eddig jó volt. :F

(#17946) Panthera válasza Dr Smoke (#17945) üzenetére


Panthera
őstag

Szia, egyik multiplexről se mennek a csatornák? Azért kérdezem, mert nálam a kereskedelmi csatornák szoktak ilyet csinálni, az m1 és duna csoporttal olyankor nincs gond.

(#17947) Dr Smoke válasza Panthera (#17946) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Semmi az ég világon. És az is furcsa, hogy eddig frissítette az órát a tv, de már azt se csinálja. :( Most egy Wayteq beltéri egység van a tv mellett, az veszi a delejt.

[ Szerkesztve ]

(#17948) Panthera válasza Dr Smoke (#17947) üzenetére


Panthera
őstag

Antenna tápellátás a tv-n van-e, be van-e kapcsolva?

(#17949) Dr Smoke válasza Panthera (#17948) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

A tv nem tud olyat. Külön tápfeladóm van az antenna erősítőjéhez. A beltéri egységben sincs bekapcsolva a tápfeladás emiatt. Eddig nem volt gond a tv-vel. Ezért is szereztem a beltérit, hogy kiderítsem mi a baj, de csak a tv-vel van valami.

(#17950) humax


humax
senior tag

egy sat tuners, PIP-es lcd keresek.
46 ban
3d , meg net nem fontos
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.