Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49751) kp78 válasza HERR Z (#49750) üzenetére


kp78
addikt

E szerint kellene lenni fejhallgató kimenetnek :U

(#49752) #09634560 válasza HERR Z (#49750) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azt hiszem csak így és így tudod megoldani. Ha nem látsz más fejhallgató kimeneten

[ Szerkesztve ]

(#49753) Milan86


Milan86
tag

Sony KDL-40BX400 véleményt szeretnék róla. :U

(#49754) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ide, vagy inkább a házimozis topicba való, de hátha valaki tud érdemben segíteni. Nem vagyok nagyon otthon a témában.

A lényeg, hogy vettem egy Samsung LED TV-t. Van rajta 4 HDMI kimenet, egy "átalakítós" SCART, egy "átalakítós" S-VIDEO és egy "átalakítós" nem tudom mi (zöld-kék és talán lila?). Azért "átalakítósak", mert adtak hozzá átalakítót, nem direktbe lehet rádugni.

A lényeg, hogy régebbi típusú kompakt házimozim van. Az elsődleges célom az lett volna, hogy a DVD lejátszót összekössem a TV-vel, illetve a TV hangját rákötni a házimozira (vagyis, ha sima tv adást nézek, az is a hangszórókból szóljon). Mivel nem találtam a TV-n csak a optikai audio kimenetet, így erről letettem. Fogtam, és a SCART-al egyszerűen összekötöttem a DVD lejátszóval a TV-t (az S-videora rányomtam a Nintendo Wii-t). A gond, hogy a Scarttal összedugott DVD lejátszón hang van (hangszórókból), de kép nincs, azt írja, hogy nincs jel.

Mi lehet a gond? Miért nincs kép?

A másik: valahogy mégis meg lehetne oldani, hogy a TV hang a hangszórókból jöjjön? A DVD lejátszón sem HDMI, sem otikai audio ki-/ bemenet nincs.

(#49755) #09634560 válasza TazLeacher (#49754) üzenetére


#09634560
törölt tag

Amit te "zöld kék és talán lila?" bemenetnek nevezel és van olyan a házimozidon is,azzal próbálkozz,figyelve hogy csak az azonos szineket kösd össze.Ezt hivják komponens átvitelnek,és ez adná valószinüleg a legjobb eredményt.Lehet hogy a házimozidba engedélyezni kell de ezt a távon meg tudod tenni,füzetböl is.
Scartról:Lehet át kellene a lejátszódon állitani RGBre vagy AV re,azért nem kaptál képet.Alapból a legtöbb Avról indul. (CVBS v.FBASis lehet odairva,)vagy elég átdugnod akár.
Nem valószinü,Ki-bejáratok nélkül nem megy.Házimozin nincs piros-fehér bemenet?mert akkor Scart AV átalakitóval tudnál hangot kicsikarni.
Ha nem lennék közérthetó linkeld be a házimozid tipusát és megpróbálok segiteni amennnyiben van a neten vmi róla,vagy ismerem a tipust.

[ Szerkesztve ]

(#49756) TazLeacher válasza #09634560 (#49755) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi, a nagyobb részét megértettem. :DDD

Mindjárt kutatok egy kicsit neten - nem vagyok otthon - hogy mi is a pontos típusa.

(#49757) TazLeacher válasza #09634560 (#49755) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Meg is van...

Házimozi: Samsung HT-P10
TV: Samsung UE40B8000XW

Előre is köszönöm. :R

(#49758) asimon78 válasza ORCA58 (#49748) üzenetére


asimon78
csendes tag

Hello!

A második link amit betettél, azt itt Magyarországon Strong Conax modulnak hívják, és többen használják T-Home digitális kábeltv-nél az STB kiváltására. Amennyire tudom, az UPC-nél is abszolut használható, Digitális Kábeltv-hez, persze ahhoz kell hogy a tv-ben legyen DVB-C tuner is, márha kábeltv-hez szeretnéd használni. Általában kapható MM-ban, és Saturn-ban is, én is ott vettem, de persze egy hibás darabot fogtam ki, igy másnap kicseréltem a másik fajtára (Sárga színű. márkáját nem tudom), azóta az STB-m a szekrényben van, és sokkal jobb a képminőség is(T-HOME).

Üdv:
SIM

(#49759) nightshadow válasza asimon78 (#49758) üzenetére


nightshadow
veterán

„Amennyire tudom, az UPC-nél is abszolút használható”

Nálam UPC van, két külön ember hozta a set-top box-ot, s mindkettőtől megkérdeztem a DVB-C-én keresztüli használatot, de mindketten azt mondták, hogy a UPC-nél nem megoldható a set-top boksz nélküli vétel. Pár fórumon olvastam, hogy jó pár ember használja a tv-ét a DVB-C-én keresztül, de egyik se UPC-s volt.

(#49760) asimon78 válasza nightshadow (#49759) üzenetére


asimon78
csendes tag

Hello!

A T-Home is váltig állítja, hogy nem fog menni..

De tény, hogy én is úgy gondoltam, hogy próba-cseresznye, max eladom a modult, és nekem szerencsém volt. Ha neten rendelsz ilyen kártyát, és nem megy, akkor ugye x napon belül visszaküldheted, elállhatsz a vételi szándékodtól, és visszakapod a pénzt is.

Üdv:
SIM

(#49761) asimon78 válasza asimon78 (#49760) üzenetére


asimon78
csendes tag

Hello!

Most, hogy én is végigtúrtam a netet ezzel kapcsolatban, tényleg úgy fest, hogy nem megy a conax modullal a UPC, vagy legalábbis még senkinek sem sikerült/nem verte ezt nagydobra. :-(

Üdv:
SIM

(#49762) Vidala válasza asimon78 (#49761) üzenetére


Vidala
senior tag

Itt a Prohardver UPC-s topikjában egyértelmű megfejtés van: sajnos nem megy, csak UPC-s box-al.

CoVboy Forever!

(#49763) Milan86 válasza Milan86 (#49753) üzenetére


Milan86
tag

valaki mondana rá valamit ? :B

(#49764) BBéci válasza Ares_lovag (#49744) üzenetére


BBéci
titán

Felettébb érdekes ex catedra kijelentéseket teszel. Megtudhatnám, mire alapozod ezeket?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49765) ORCA58 válasza asimon78 (#49758) üzenetére


ORCA58
addikt

Ez van neked ? [link]
Mennyiért adja a Saturn?
Én Vidanetes vagyok, ugyan azokat a boxokat használja minta T-Home.
Egyébként ígérik, hogy box helyett CAM modul is lesz mostanában. Én inkább vennék, mert ha valami miatt mégis kellene valamilyen okból a box, legyen az is otthon.

[ Szerkesztve ]

(#49766) ORCA58 válasza nightshadow (#49759) üzenetére


ORCA58
addikt

A Vidanet is állította, hogy nem lehet, de páran itt is régóta használják a Modult.

(#49767) ORCA58 válasza asimon78 (#49761) üzenetére


ORCA58
addikt

A kódolás sem mindegy. Többféle létezik. Nálunk és a T-HOME-nál speciel CONAX

(#49768) VGYke válasza Vidala (#49705) üzenetére


VGYke
addikt

HD-s TV adások többsége 720p vagy 1080i
720p-s TV adást még nem láttam, szerintem nincs.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#49769) nightshadow válasza VGYke (#49768) üzenetére


nightshadow
veterán

720p-s TV adást még nem láttam, szerintem nincs.

Van 720p-és tv adás (pl. National Geographic Channel): [link]

[ Szerkesztve ]

(#49770) asimon78 válasza ORCA58 (#49765) üzenetére


asimon78
csendes tag

Hello!

Igen,. ilyen van nekem. Amennyire tudom, minden saturn / MM más árért árulja.. A Pólus Centerben levőben 13,990 volt kb 1 hónapja. Nálam jól működik, egyszerüen csak be kell dugni, kártya át, és már jönnek is a csatornák. Csak az EPG-vel vannak kis problémáim, miszerint nem minden csatorna van meg rajta, de ezért kárpótol a szebb kép.

Ja, és én még akkor rákerestem a tv-vel a csatornákra mielőtt megvettem a kártyát, hogy biztos tudja-e a tv amit kell tuner ügyileg, mert úgy is megtalál mindent, csak kiírja, hogy kódolt csatorna.

Üdv:
SIM

(#49771) ati888 válasza asimon78 (#49770) üzenetére


ati888
senior tag

Ez pontosan hogyan is működik? Milyen csatornákat lehet fogni vele?

ati

(#49772) rígel válasza Ares_lovag (#49744) üzenetére


rígel
őstag

Hát én megnéztem, és megvan a véleményem a tv-ről.
Van egy gyanúm, hogy nem egyezik a te véleményeddel. Ami, nem is baj, mert az általad leírtakból arra következtetek, hogy te a büdös életben nem foglalkoztál 2 percnél többet egyetlen ilyen tv-vel sem.

(#49773) lettyke


lettyke
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy:

Van egy SAMU B620R3W tévém!

ha bedugok az USB-be egy WIFI ADAPTERT azt tudom használni valamire?

pl.azon keresztül kommunikálna a laptopommal?

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

(#49774) rígel válasza BBéci (#49764) üzenetére


rígel
őstag

Arra én is kíváncsi lennék... hátha kapunk rá választ.

(#49775) #09634560 válasza TazLeacher (#49757) üzenetére


#09634560
törölt tag

A komponenssel kösd össze.

(#49776) rígel válasza lettyke (#49773) üzenetére


rígel
őstag

Sajnos nem, meg kell hozzá venni a speckó Samsung wifi sticket jó drágán.
Hogy meglehet-e oldani, hogy egy bármilyen wifi stickkel működjön, azt sajna nem tudom, de feltételezem, hogyha valamilyen módon meg lehetne, akkor már olvashattunk volna róla itt a fórumon.

(#49777) lettyke válasza rígel (#49776) üzenetére


lettyke
tag

Szal egy ilyen kellene hozzá:
[link]

:W :O

[ Szerkesztve ]

(#49778) rígel válasza lettyke (#49777) üzenetére


rígel
őstag

ja!

(#49779) asimon78 válasza ati888 (#49771) üzenetére


asimon78
csendes tag

Hello!

Ebbe kell ugye átdugni a SMART cardot az STB-ből, és ugyanazokat a csatornákat tudod vele fogni, mint sz STB-vel, vagyis amire előfizetsz. Ilyen fronton csak 1 előnye lehet: A kódolatlan napokon jönnek a HD csatornák is. Bár ezek elég ritkák...

Nálam a T-Homenál legalábbis így van.

Üdv:
SIM

(#49780) ati888 válasza asimon78 (#49779) üzenetére


ati888
senior tag

Akkor igazán annyi értelme van, hogy nem lesz a doboz a tv mellett, ha jól értem?

Neked milyen t-home-os tv-d van? A sat tv-je jobb képminőségben, mint a digi tányérosa, mert az nekem nagyon gyenge és ezért nem merek lcd-t venni?
ati

[ Szerkesztve ]

(#49781) F480 válasza asimon78 (#49770) üzenetére


F480
csendes tag

Szia!
Nekem egy 42PFL8404H tévém van, és vettem a Médiában egy olyan CAM modult, mint amiről szó van, de amikor beraktam a tv-be kártyahibát irt ki és semmi nem jött be
Lehet, hogy én vagyok a béna?

(#49782) Milan86


Milan86
tag

Sony KDL-40BX400 as TV hez kérnék segítséget.
Digi TV-nk van és beállítási segítség kellene ugyanis ha ráközelítenek egy ember arcára akkor tökéletes de mind ha hullámozna a háttér. De csak sárga piros lila rózsa ilyesmi színeknél tűnik fel amúgy nem , szgépről nézve nagyon tökéletes.
Fényerő / Színtelítettség / képélesség / szinhőmérsékelt / zajcsökkentés / ( MPEG NR ez nem is tudom mi :D ) Ehhez kellene nekem egy optimális felállítás ha kérhetem. Valakinek ilyen TVje van az segítsen be nekem egy kicsit köszönöm

Illetve hogy olvastam valami olyasmit hogy automatikus állítgatja a fényerőt a szobához mérten , néha néha gondol egyet és teljesen más fényerővel adja a képet utána meg visszaáll , ki lehet ezt valahol kapcsolni.

Adjatok nekem egy kis segítséget a beállításaihoz köszönöm előre is.

(#49783) dh66e válasza Milan86 (#49782) üzenetére


dh66e
veterán

Tányéros az a digi tv?

(#49784) #09634560 válasza Milan86 (#49782) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igaz nincs Sonym,de amire tudok,válaszolok.
MPEG NR: Zajcsökkentés,ami direkt az MPEG tömörités hibáit hivatott kiköszörülni. Állithatod magasabbra.Lehet hogy elmulik vele. Az Öko modot kapcsold ki akkor megszünik az "egyszer igy-egyszer ugy"

(#49785) Milan86 válasza #09634560 (#49784) üzenetére


Milan86
tag

Üdv tányéros digi. De számítógépnél is csinálja átállítottam hogy letiltás de valami oknál fogva visszakapcsolja.

(#49786) dh66e válasza Milan86 (#49785) üzenetére


dh66e
veterán

40" tv-n nem láttam még szép tányéros digi adást-persze a szép az relatív-a csatornák sem egyforma minőségűek.Azért próbálgass állítgatni a menüben mert sokat segíthet,vagy éppen ronthat egy egy beállítás.A kézikönyvet lapozgasd át.

(#49787) ORCA58


ORCA58
addikt

Megjött a 40C650 :W :W
Soha nem volt szerencsém a műszaki cikkekkel, ez most sincs másképpen. Vonzom a hibás darabokat.

Elsőre nem lehetett bekapcsolni. Csak villogott a piros LED és nagy semmi. Áramtalanítani kellett.
Csak úgy sikerült bekapcsolni, hogy a hálózatba csatlakoztatás után azonnal megnyomtam a bekapcsoló gombot. Ezt később is eljátszotta, majd az újra próbálkozás után 30 perbe került mire bekapcsolt.
Mostanra "javult" a helyzet csak 20 másodperc kell neki. Hétfőn jönnek érte, ha hibásnak találják jön az újabb.
Kérdés? mennyi idő alatt kapcsol be a készüléketek? Az ügyfélszolgálat szerint max. 4-5 másodperc lehetne.

A verzió SQ01. azt tudja, mint a B650-ben az SQ04-es. Nagy szögből kékes, de onnan már nem nézem.
A képe egyébként klasszissal jobb mint a korábban visszaadott darabé volt.
Durván végig futottam a funkciókat. Minden működik "ha hajlandó bekapcsolni" Ha majd túl leszek a cserén és több időm lesz megpróbálom leírni a tapasztalatokat.
Ami tetszett: A médialejátszóval az 1 Terrás vinyóról a próbált mkv, avi és mp4 fájlokab előre hátra lehet tekerni az alsó gombokkal. A gomb egy nyomása után addig pörget míg az indító gombot meg nem nyomom. A pause is működik A felső nyilakkal egyre gyorsuló tempóban pörget, azt folyamatosan kell nyomni.

(#49788) dh66e válasza ORCA58 (#49787) üzenetére


dh66e
veterán

Ez már a hihetetlen kategóriába tartozik, hogy tényleg ennyire szerencsétlen legyél.Ezek után elismerem a márkahűségedet. :F
.....ja hogy válaszoljak a kérdésre is: az nagyon soknak tűnik nekem.

[ Szerkesztve ]

(#49789) Milan86 válasza dh66e (#49786) üzenetére


Milan86
tag

Utána néztem de nem jutok vele előrébb van 2 lehetőség NORMÁL meg ÉLÉNK. Normálban minden lehetőség állítható , élénkben nem. Normálban kikapcsolom az automatikus fényerő állítást hogy ne villogjon. 5 percig jó is de automatikusan visszateszi élénkre és kezdi a fényerő változgatás megint. :((

(#49790) nightshadow válasza Milan86 (#49789) üzenetére


nightshadow
veterán

Mikor bekapcsoltad először a tv-ét, akkor szerintem nem otthoni (home) módba tetted, hanem üzleti (shop) módba. A leírásba meg kell nézni, hogy hogy tudod visszarakni a tv-ét otthoni módba.

A shop mód lényege, hogy amikor a vásárlók elállítják a tv-ét az üzletben, akkor egy idő múlva visszaállítja a beálltásokat automatikusan alaphelyzetbe a tv. A te tévéd is szerintem ezért állítja vissza automatikusan a fényerőt.

(#49791) Milan86 válasza nightshadow (#49790) üzenetére


Milan86
tag

És azt hol találom :DD ?

(#49792) #09634560 válasza Milan86 (#49791) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nyomj vagy 10-20 másodpercig exit-et.

[ Szerkesztve ]

(#49793) nightshadow válasza Milan86 (#49791) üzenetére


nightshadow
veterán

Csak kaptál hozzá egy kézikönyvet, bár a drágább Sonykba a kézikönyv az benne van a tv-ben, s a távirányítón van egy gomb, amivel előhívható, s megjelenik a képernyőn.

[ Szerkesztve ]

(#49794) dh66e válasza Milan86 (#49791) üzenetére


dh66e
veterán

Milan86 közben olvasgatom a kézikönyvét,de nem lettem okosabb,az se hülyeség amit nightshadow mond.A menüben keress olyasmit hogy: autom.beállítás-helyszín menüpontban az otthont kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#49795) #09634560 válasza dh66e (#49794) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én sajna nem találtam. :(
De az exit 20 mp nyomása több készülékre jó.

[ Szerkesztve ]

(#49796) Milan86 válasza dh66e (#49794) üzenetére


Milan86
tag

Köszönöm te verziód nyert :R

(#49797) Milan86 válasza dh66e (#49794) üzenetére


Milan86
tag

Még esetleg majd ha lesz időd rám egy optimális beállítást amit te használsz leirodnad akkor kipróbálnám hogy nálam az jó e. Köszönöm a segítséget / segítségeket még egyszer.

(#49798) dh66e válasza Milan86 (#49797) üzenetére


dh66e
veterán

Szívesen segítenék,de miután én egy régebbi :) Sharpot :) használok nem biztos hogy segítene egy Sony tulaj majd csak beugrik ide és segít.

(#49799) Milan86 válasza dh66e (#49798) üzenetére


Milan86
tag

Egyre jobban tetszik a tv pláne amennyiért vettem (bolti névre kiállított regisztrációs lap + számla , 3 év gyári sony garancia , doboz minden perfekt módon) és így volt 115000. :C

(#49800) asimon78 válasza ati888 (#49780) üzenetére


asimon78
csendes tag

Hello!

Igen, gyakorlatilag az az értelme, hogy nem kell a box, és jobb a minőség is. Nomeg nem fogyaszt plusz áramot a STB sem.

Nekem Digitális kábeltv-m van, tányérossal nem vagyok biztos, hogy működik (nem tudom milyen tuner kellene ahhoz)

Próbáld meg az anetnnával összekötni a TV-d, és keress digitális csatornára. Ha megtalál egy csomót, csak kiirja, hogy kodolt adás, akkor a TV tunere ok, csak dekódolni kell.

De ismét mondom, a tányéros dologhoz nem nagyon konyítok, szerintem ahhoz DVB-S tuner kellene, ami nagyon ritka...

Üdv:
SIM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.