Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49151) zhagyma válasza lukxy1 (#49149) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... A HDMI kimeneten én nem tudok kiküldeni majd normális 1080i-s képet? ..."

Hogyne tudnál ... Csak a HDMI-n keresztül tömörítetetlen digitális videó megy(RGB), míg a műholdról jó eséllyel MPEG-4 AVC/H264 tömörített videót fogsz kapni. A folyamat:

A PC-n egy tuner segítségével vehető az 1920x1080i@25Hz-s videót tartalmazó stream. Ez fullHD esetben jó eséllyel MPEG AVC / H264 tömörített videó + valamilyen hangtömörítés lesz. A PC videókártya DVI / HDMI kimenetére tömöritetlen RGB-nek kell mennie a TV felé 1920x1080p@60 Hz formátumban (lehet ez is: 1920x1080i@25 Hz). A kettő között viszont kapcsolatot kell teremteni: kikódolás, deinterlacing és egyéb képmanipulációk segítségével, amit egy TV néző program elvégez. Tulajdonképpen monitorrá válik a TV.

(#49152) GazRic válasza Bunt (#49150) üzenetére


GazRic
senior tag

Hogy telepítem?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#49153) ludasmatyi


ludasmatyi
tag

Sziasztok!

Egyetlen apró kérdésem lenne válaszotokat sejtem előre azért a kérdésemet leírom.
Itt egy hirdetés: Bush
Ami érdekel ezek tényleg annyira gagyik hogy egy forintot sem érnek?Az parasztvakítás hogy samu a kijelzője?Nahát ennyi és jó a rovat.

Üdv:ludas

[ Szerkesztve ]

Búcsúbeszéd a villanyszerelő temetésén:- Jó vezető voltál!- Mindig nagy volt körülötted a feszültség!- De most hogy kiverted a biztosítékot!- Földelünk!

(#49154) TayRol válasza ludasmatyi (#49153) üzenetére


TayRol
veterán

en nem vennem meg.

(#49155) rígel válasza headhunter (#49148) üzenetére


rígel
őstag

Mint minden tv-nek, ennek is vannak hiányosságai.
Itt találsz egy tesztet a 40"-os változatáról:
http://www.geeks.hu/tesztek/091002_sony_bravia_kdl_40w5500_teszt?page=0,1

hátrányként említik a cloudingot, és a magas input lag-ot

(#49156) lukxy1 válasza zhagyma (#49151) üzenetére


lukxy1
csendes tag

Miért csak 1920x1080p@60Hz mehet ki a HDMI kimeneten? Ez NTSC HD lenne, nemde?

(#49158) runner 125 válasza ludasmatyi (#49153) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én sem.

TV-ből érdemes a márkásat, több garival választani, ha még drágább, akkor is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49159) Bunt válasza GazRic (#49152) üzenetére


Bunt
csendes tag

A megadott csomagolt fájl-t kitömöríted egy pendrive-ra, tv-be bedug, content menűt kiválasztod, usb-t kiválasztod, megjelenik a NetSurf, kiválasztod, majd van 3 lehetőséged, hogy lejátszod, másolod, törlöd...itt másolást kiválasztod, így felmásoltad a tv-d-re. Ezután a játékok menűben megjelenik a Netsurf, amit már indíthatsz is!

Az egér és bill. funkciók kissé nehézkesek a távirányítón, de ez érthető, másképp nem is nagyon lehetne lekezelni.
Használata: alapvetően a 4 színes gombot, a 4 irányú (le, fel, jobb, balra) gombokat, meg számgombokat kell használni a kurzor léptetéséhez és a címek beírásához.
Asszem a piros gomb megnyomására jelenik meg egy menű, ebben pl. help is elérhető, ami mutatja pl. azt is, hogy milyen karaktereket milyen szám nyomkodásával tudsz előcsalogatni.

Majd érdemes megcsinálni a kedvenc oldalak beimportálását, hogy ne kelljen nehézkesen begépelni mindig a címeket, ezt én még nem csináltam meg.

Valaki valahol írta (nem biztos, hogy itt), hogy kijavította Netsurf-ben a hibás hosszú ő kezelést. De ezt a leírást nem találom. Valaki tudna ebben segíteni?

(#49160) zhagyma válasza lukxy1 (#49156) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Miért csak 1920x1080p@60Hz mehet ki a HDMI kimeneten? Ez NTSC HD lenne, nemde? ..."

Úgy tudom az NTSC HD-t még nem találták fel ... Az 1920x1080p@60Hz beállítás egy default érték, amennyiben egy FullHD TV kerül csatlakoztatásra a PC DVI kimenetére (Nálam ez szokott lenni). Természetesen ez megváltoztatható bármilyen szabványos progresszív beállításra, de interlaced-re nem. Például a B530 24p "üzemmódba" helyezhető, ha PC oldalon beállítom a videókártya beállító menüben az 1920x1080p@24Hz értéket.

[ Szerkesztve ]

(#49161) lukxy1 válasza zhagyma (#49160) üzenetére


lukxy1
csendes tag

Köszönöm a választ!
A műholdas lejátszóprogi overlay képét ki tudom tenni úgy, hogy csak az overlay felület menjen ki? Arra gondolok, mint régen az analóg TV-OUT-nál? Kicsiben ment a monitoron, nagyban(full screenben) pedig a tévén.
Egyébként melyek azok a Samu tévék, amelyek nem érzékenyek erre a gyors mozgásos dolgokra?

(#49162) zhagyma válasza lukxy1 (#49161) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... A műholdas lejátszóprogi overlay képét ki tudom tenni úgy, hogy csak az overlay felület menjen ki? Arra gondolok, mint régen az analóg TV-OUT-nál? ..."

Nem. A videókártya HDMI kimenetén a videókártya memóriájában tárolt tartalom fog kikerülni a TV-re. Azaz az oprendszer által biztosított képernyő. Azt meg lehet csinálni, hogy az oprendszer felületet "extended" üzemmódba teszed és a TV-n megy a műholdas adás FullScreen-be (1/2 kiterjeszett képernyő 1920x1080), míg a monitorn dolgozhatsz a megszokott felületen (1/2 extended képernyő, mondjuk 1680x1050). Remélem érthetően írtam le.

[ Szerkesztve ]

(#49163) Nyigu válasza Bunt (#49150) üzenetére


Nyigu
csendes tag

linkre kattintva csak üres oldal jön be :O

Prestigio Multipad 8.0 Pro Duo PMP5580C

(#49164) Pityke78 válasza BBéci (#49147) üzenetére


Pityke78
őstag

Megnéztem és tényleg jól össze lehet hasonlítani.
Még annyi kérdésem lenne, hogy a Samsung B6000, 7000, 8000 között képminőségben mennyi különbség van?
6000-nél 3.000.000:1 kontrasztot írtak, a másik kettőnél meg Mega-t.
Ez most mit jelent, illetve kép minőségben milyen különbségek vannak?

(#49165) GazRic válasza Bunt (#49159) üzenetére


GazRic
senior tag

3000 fw is megy?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#49166) Cyrin


Cyrin
addikt

Nekem nagy bánatom, hogy a tv gyártók már szinte csak borotválkozótükröket készítenek, még eddig a Sony tartotta magát, de az is bedőlt idénre.

(#49167) BBéci válasza Pityke78 (#49164) üzenetére


BBéci
titán

Tegnap a soroksári EW-ben nézegettem a tévéket, egymás mellett látható mindhárom LED-es Samsung.
7-8 méterről vizsgálgattam a falon lévő tévéket, kiszúrtam a számomra legszimpatikusabbakat. Amikor közelebb sétáltam, kiderült, az említett Samukra esett a választásom. Tévéadás ment rajtuk, a képminőségüket teljesen egyformának ítéltem.

(#49166) Cyrin
Sok tévé járt már nálam, nagyrészük fényes felülettel és a legkisebb mértékben sem zavart a tükröződésük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49168) Cyrin válasza BBéci (#49167) üzenetére


Cyrin
addikt

ha olyan a szoba akkor persze hogy nem, de nálam egy nagy nappali üvegablakkal szemben van, most pl a nap is rásütne. persze van függöny, nem sötét, de az is látszana benne.

(#49169) ludasmatyi


ludasmatyi
tag

Válaszokat megköszönöm én is erre gondoltam. :K

Búcsúbeszéd a villanyszerelő temetésén:- Jó vezető voltál!- Mindig nagy volt körülötted a feszültség!- De most hogy kiverted a biztosítékot!- Földelünk!

(#49170) VGYke válasza Pityke78 (#49144) üzenetére


VGYke
addikt

Igen, a 6000 is 100Hz. Lásd itt.
Viszont a C6000-t nem ismerem, 2010-es modell, de hogy mi változott :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#49171) Rick4 válasza Cyrin (#49166) üzenetére


Rick4
félisten

még eddig a Sony tartotta magát, de az is bedőlt idénre

Hiába no, ha ő nem gyárt lcd panelt, a piacon meg csak ilyen van, hát mit tudnának szegények csinálni? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#49172) Pityke78


Pityke78
őstag

Sikerült leszűkítenem a választékot, már csak két jelölt maradt, de sajnos így sem egyszerű a választás. :(

Samsung 40B6000 (Led LCD) vs. Panasonic 46G10 (plazma)

Sajnos nem találtam sehol összehasonlító tesztet, pedig dönteni kellene.
Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#49173) nightshadow válasza Cyrin (#49166) üzenetére


nightshadow
veterán

Az EX sorozat még tartja magát, az úgynevezett „deep black panel” csak efölötti „monolit” tv-kben található meg a HX, NX, LX sorozatban.

(#49174) zack válasza Pityke78 (#49172) üzenetére


zack
nagyúr

Mire fogod használni? :U
Mert a 2 technológia merőben más tévézési szokásokat von maga után.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49175) Pityke78 válasza zack (#49174) üzenetére


Pityke78
őstag

Igazából digitális TV adás, DVD, mkv lejátszás számítógépről, vagy médialejátszóról.
Nagyon nem akarom számítógépes kiterjesztett monitorként használni. Igazából csak az a kérdés, hogy melyiknek van jobb képe.
Tudom, elvileg kép minőség tekintetében a plazma jobb, de azért a B6000-esnek is eszméletlen képe van, ha olyan formátumot kap.
Ezért nem tudok dönteni. :(

(#49176) VGYke válasza Pityke78 (#49172) üzenetére


VGYke
addikt

Én azt gondolom, hogy ne sürgesd a döntést, az jót fog tenni a zsebednek. Mindkettő 2009-es modell, lassan hozzánk is bejönnek a 2010-es tévék, így a "régebbi" modellek ára esni fog.
A másik véleményem az, hogy itt kevés plazma szakértőt fogsz találni... bár most magamból indultam ki és így általánosítottam.

Ha spéci kérdésed van a SAMU ledesekkel, nézz szét még itt

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#49177) Pityke78 válasza VGYke (#49176) üzenetére


Pityke78
őstag

Lassan már több mint 1 éve várok. :)
Szerintem ehhez nincs megfelelő időpont. Mikor "leesnek" az árak, akkor mindig jön valami új, valami jobb és újra elbizonytalanodsz.
Most a Euronicsnál lenne 21%-os kedvezmény és talán érdemes lenne kipróbálni.

(#49178) VGYke válasza Pityke78 (#49177) üzenetére


VGYke
addikt

Akkor B7000 :C

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#49179) Bunt válasza Nyigu (#49163) üzenetére


Bunt
csendes tag

Bocs! 2* szerepel az elején a http:.....

[link]

Ja, amit írtam az csak a 3000 előtti firmre igaz! Újabban olvastam, hogy nem megy!

(#49180) Bunt válasza Bunt (#49179) üzenetére


Bunt
csendes tag

...újabbról

(#49181) zack válasza Pityke78 (#49177) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem nem kérdés melyiket. Kicsit elmélyülhetnél a plazma vs LCD témában, mert pikk-pakk nem keveset bukhatsz a tudatlanságoddal. Van "plazma vs. LCD" vagy valami hasonló topik, ahol kicsit több az infó, és könnyebb lehet a választás.
Az én szubjektív véleményem az, hogy mindenképpen LCD. De az lenne az igazi ha átolvasnád az említett topikot. Plazma esetében elég csak 1x elaludnod, hogy esetleg ott marad film után egy médialejátszó kezelőpanel, vagy bármi, és kész a baj, mire felkelsz véglegesen beleég a plazmába az említett részlet. Túl sokat kell "babusgatni" egy plazmát, és elég csak egy nagyobbat hibáznod egy szimpla fáradtságból adódóan.
Persze ezt most direkt sarkítva írtam, de nagyjából kissebb-nagyobb mértékben találkozni fogsz a beéégés jelenségével. :U
Kép minőségét tekintve a plazma nagyon megveri az LCD-t, főleg sötét szobában. Az a valós több milliós kontraszt vs. 800-1500:1 kontraszt között nagyon nagy a szakadék.
Ettől függetlenül nem vennék plazmát, mert nyugodtabb az idegrendszerem LCD felhasználóként a beéégéstől nem tartva... :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49182) kásás


kásás
tag

Sziasztok!

Az új Philips firmware-ben milyen újítások vannak?

(#49183) sittes79


sittes79
addikt

Aki esetleg nyuszira szeretne egy tévét az sasolja meg szerintem :)
[link]

(#49184) sittes79 válasza Pityke78 (#49172) üzenetére


sittes79
addikt

Ha van konzolod és sokat játszol akkor G10 szerintem.
Ha csak TV+HD esetleg PC akkor a samu,
de szerintem SD tévéhez a pana sokkal jobb választás nem
mellesleg 46"-os

szóval 1 szavazat a panára :C

(#49185) zack válasza sittes79 (#49183) üzenetére


zack
nagyúr

Mit köll nézni? :U
A lényeges infó helyén kérdőjeleket látok. Az hogy kinek mi az akciós, és mihhez képest, az már más kérdés. Árakkal kicsit informatívabb lett volna a cég akciózása... :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49186) sittes79 válasza zack (#49181) üzenetére


sittes79
addikt

Azért itt már nem igazán van beégés egyre jobban kiküszöbölik, de nem tudják teljesen az is igaz, ha elalszik nem gáz ugyanis a tévé kikapcsol, frissít magától!

de én is ajánlom a plazma fórumot...

(#49187) sittes79 válasza zack (#49185) üzenetére


sittes79
addikt

Szombat reggel 8-tól várd a csodát :)

amugy pcdream.hu csak a reklám kedvéért

(#49188) zack válasza sittes79 (#49184) üzenetére


zack
nagyúr

Nemááá. :O
Pont játékra (konzolhoz) és PC-hez nem ajánlják elsősoran a plazmát.
Erre te pont konzolhoz ajánlod? :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49189) einstein válasza zack (#49188) üzenetére


einstein
senior tag

PC-re a fix képi elemek miatt nem használható a plama - azaz inkább nem ajánlott, de a játékok esetében nem ilyen egyértelmű. A plazma ellenzői valószínű a foszforlagot említhetik, pártfogói viszont azt hogy plazmánál nincs input lag, meg talán a gyors mozgások jobb visszaadását (motion resolution).

(#49190) pussymano


pussymano
csendes tag

Sziasztok.

Szerintetek meiket érdemes venni, ha FULL HD filmet akarok nézni PCről?

-LCD FULLHD (samsung,sony,orion)
-PLAZMA FULLHD (samsung,sony,panasonic,orion)

Valamint a LED-tévéről vannak tapasztalataitok?

köszönöm előre is!

ρυѕѕу мαησ

(#49191) runner 125 válasza zack (#49188) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez manapság már csak sztereotípia. A régi plazmák hajlamosak voltak ghostingolni, a mostaniak már nem.
Illetve ha már plazma, szvsz szigorúan csak Pana... Dm-Fan is Pana plazmán tolja a PS3-at..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49192) runner 125 válasza pussymano (#49190) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azt mondják", filmezni jobb a plazma, így ha arra veszed azt érdemes, kontrasztosabb, szebb a feketéje, mint az LCD-nek. A LED meg úgy ahogy van szép, és etetős, bár ezekkel kapcsolatban tapasztalatom 0. :B

mod.: Jah, ha már plazma akkor Neked is Panasonic-ot ajánlom! :K

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49193) pussymano válasza runner 125 (#49192) üzenetére


pussymano
csendes tag

köszönöm, megfontolom ;)

ρυѕѕу мαησ

(#49194) sittes79 válasza zack (#49188) üzenetére


sittes79
addikt

PC-nél több az állókép, de ne vitatkozz velem... :P

(#49195) BBéci válasza pussymano (#49190) üzenetére


BBéci
titán

Sony több éve nem gyárt plazmát, Oriont meg felejtsd el!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49196) kaliber válasza zack (#49181) üzenetére


kaliber
aktív tag

"Az én szubjektív véleményem az, hogy mindenképpen LCD. De az lenne az igazi ha átolvasnád az említett topikot. Plazma esetében elég csak 1x elaludnod, hogy esetleg ott marad film után egy médialejátszó kezelőpanel, vagy bármi, és kész a baj, mire felkelsz véglegesen beleég a plazmába az említett részlet. Túl sokat kell "babusgatni" egy plazmát, és elég csak egy nagyobbat hibáznod egy szimpla fáradtságból adódóan.
Persze ezt most direkt sarkítva írtam, de nagyjából kissebb-nagyobb mértékben találkozni fogsz a beéégés jelenségével.
"

Most olvasom a Samsung lcd b550-es kezelésit és ott is írnak beégés jelenségről 2óránál tovább nem jeleníthet meg állóképet

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#49197) zack válasza runner 125 (#49191) üzenetére


zack
nagyúr

Nem tudom... többen is mondták hogy konzolnál hosszabb időt játszva ott marad a HUD, ezért azt tanácsolják 2-3 óránál többet ne játssz, ha jelentkezik a ghosting, futass adás mentes az az "hangyás" csatornát...stb. Ezek túl nagy kompromisszumok a felhasználótól, és cserébe annyival jobb minőséget nem kapsz. Persze ha már plazma, csak is Pana, ez nem vitás, bár azt hozzáteszem, pocsék a szervizük, szóval nem irígylem a hibás darabot kifogó júzereket. Én konzolhoz biztos nem vennék plazmát, mert nincs akkora különbség mint a filmeknél. Csak ebben az egy esetben vennék plazmát a filmet néznék 90%-ban.
Engem nem tudtok meggyőzni ;] , szubjektív véleményt írtam, nálam sokat mennek a tv-k és nem szeretném ha "tamagochi" lenne a tv-ből és állandóan arra figyelni, mikor ghostingol, melyik adást nézem, van e rajta logó, ha van, reklámokat beszúrnak e...stb. Játékoknál meg kikapcsolgatni 2-3 óránként, amikor esetleg benne vagyok és játszanék. Ha meg játszom figyelni a HUD-ot. Egy szóval nálam ez nem szórakoztató elektronika. Sokszor úgy felejtem a tv-t, mert elalszom, csomó olyan szitu lehet, hogy beég, esetleg maradandóan, és ha nem is ég be, de a stressz folyamatosan ott lenne, mert 300k-t kevesen ráznak ki a kisujjukból. Sok szélesvásznú film nézésénél egy idő után a fekete csík helyén világosabb lesz a kép stb. A mai világba így is sok mindenre oda kell figyelni, de hogy még a tv-re is... :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49198) zack válasza sittes79 (#49194) üzenetére


zack
nagyúr

Kétségkívül több. ;] Ezzel nem is vitakozom. :P

A másik hátránya, hogy amit eddig láttam, mindnek fényes volt a felülete. Tehát, u.a. mint a B650 szindróma a reggeli fésülködéssel a képernyőben. :DDD

Mindenki:

Az új 7404 firmware megoldotta a játékok full screen problémáját! Amióta feltettem full screen-ben indulnak a játékok, és nincs fekete keret. Miért oldódott meg ennyire gyorsan? Valószínű Abu keze van a dologban. :R Szólt az AMD-nek, aki összeállított egy olyan konfigot mint az enyém 7404-el, és valószínű arra jöttek rá, hogy nem Catalyst hiba, és továbbították a problémát a Philips-nek, aki egy firmware-rel gyorsban orvosolta. :K :C
Mivel Abu "keze messzire nyúlik", valószínűleg az ő közbenjárásának köszönhető. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49199) TayRol válasza zack (#49198) üzenetére


TayRol
veterán

Ha ez tenyleg igy van, akkor koszonet mindkettonek a gyors munkaert.:)

A legujabb, 03.29-ei fw-t tetted fel? Ver.: 000.026.072.000

(#49200) anrab válasza zack (#49198) üzenetére


anrab
addikt

egy-két dolgot még meg kellene oldani... :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.