Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49201) Emu


Emu
őstag

Megjött a TV, Samsung B550. Végül a 220V-tól rendeltem meg, mert már senkinek nem volt ez a tipus, csak a b551 és a b554 de azok meg majdnem annyiba kerültek mint a b650...
Eddig minden ok, itt melegedik mellettem :) Beüzemelés után majd alkotok róla véleményt.

(#49202) ati888


ati888
senior tag

Hello

Most nézegettem a Philips honlapját és aszerint 40-42-es méretben csak a 9000-es széria méregdrága típusai vannak. Keresgettem a 42-es 7404 utódját, de ezek szerint nem lesz olyan?

Amúgy a 42-es 7404 és a Sony 40 KDL EX500-asa között variálok jelenleg.

ati

(#49203) rígel válasza ati888 (#49202) üzenetére


rígel
őstag

De, én valahol láttam a 7XXX sorozat 2010-es modelljeiről leírást. Úgyhogy lesz, de úgy emlékszem, hogy a 42"-os méret megszűnik, lesz helyette 40"-os. Hogy pontosan mi lesz a neve a 7404 utódtának, arra nem emlékszem, talán 75xx...

(#49204) TayRol válasza ati888 (#49202) üzenetére


TayRol
veterán

tenyleg eltunt a 7-es szeria. amugy ha talalsz meg, akkor a 7404-es jo kis keszulek.

[ Szerkesztve ]

(#49205) TayRol válasza rígel (#49203) üzenetére


TayRol
veterán

7605-nek fogjak hivni, es 32, 37, 40 es 46 colos meretben lesznek.

Ambilight Spectra 2
Pixel Precise HD
LED
100 Hz Clear LCD
2x10W speakers
NET TV
DLNA
Wi-Fi with Dongle

ez lesz benne.

azert az uj, 9705 jol nez ki.:D

(#49206) rígel válasza TayRol (#49204) üzenetére


rígel
őstag

Na megvan, 7605 lesz.

http://www.highdefjunkies.com/showthread.php?5504-Philips-2010-LCD-models

(#49207) anrab válasza ati888 (#49202) üzenetére


anrab
addikt

"Most nézegettem a Philips honlapját és aszerint 40-42-es méretben csak a 9000-es széria méregdrága típusai vannak." link?
40" led
42" ccfl
és mit néztél hogy csak 9xxx-es van ezekben a méretekben.
nem értem a bejegyzést.

(#49208) rígel válasza TayRol (#49205) üzenetére


rígel
őstag

hopsz, elkéstem :)

(#49209) HaliAdi válasza TayRol (#49205) üzenetére


HaliAdi
tag

mennyi lesz áruk?

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#49210) rígel válasza HaliAdi (#49209) üzenetére


rígel
őstag

[link]

itt árak is vannak

(#49211) BBéci válasza zack (#49197) üzenetére


BBéci
titán

December közepe óta plazmát használok, ugyanúgy, mintha CRT vagy LCD lenne és semmi ghostingot, beégést nem látok rajta. Az igaz, hogy játszani nem szoktam, abból már kinőttem. :))

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49212) harry


harry
veterán

Napokban nézegettem a 32" tv-ket, de... szóval valahogy olyan kicsinek tűntek.
A 37" már jobban tetszik, és ahogy néztem, 130-140 között vannak javarészt - mármint sok darabot láttam ennyiért, van mégis valami indok, ami miatt érdemes lenne többet rászánni?
32"-ban mi az az ár, amitől már érdemes megvenni egy TV-t? Mert láttam 90-ért is, aztán nagyon sok van 100-105-110 között. Nem tudom, érdemes lenne-e rászánni azt a +30 ezret 5"-ért (már ha tényleg ezek az "érdemes megvenni" árkategóriák).
40"/42" pedig már 140(?) - 170 - sokkal több - között van, szóval az valószínűleg nem játszik.

Frissítési frekinél mi számít jónak? Mindenképp min. 100Hz, vagy ez mennyire általános manapság? Kontraszt arányra mennyire figyeljek (nem a dinamikusra)? Válaszidő?
Amúgy kéne 1080p felbontás (gondolom ez nem nagy kritérium), meg pár bemenet (esetleg hdmi, de elég nekem a DVI is - vagy ezeken mi szokott lenni? scart mennyire általános? meg persze hang, esetleg vga).

Van olyan márka/típus/széria, ami tud olyan extrát (pl. képjavító rendszer, vagy hasonló) ami miatt többet tud hasonló kategóriás társainál?

Az lepett meg még, hogy ahogy ott nézegettem őket, azért néha voltak elég komoly eltérések a színek között (maga a szín, telítettség, kontraszt, stb)... :F Ez ennyire változó, vagy csak nem voltak ugyanúgy beállítva (?), vagy tényleg csak úgy lehet megvenni egy TV-t, hogy előtte megnézem élőben?

Szerintetek mennyire várható akciózás nyáron a foci VB miatt? ;]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#49213) Sicilian válasza pussymano (#49190) üzenetére


Sicilian
addikt

Bratyómnak Lg ledje van. (42") nekem leesett az állam mikor megláttam nála a dvd-t meg a tv adást, szerintem nagyon jó. :K

nothing is true everything is permitted..

(#49214) harry válasza harry (#49212) üzenetére


harry
veterán

Átnéztem több TV-t is (argep.hu), lényegében Philips, LG maradtak versenyben leginkább (37"-ban. Samsungból 1db 37" van 130-ért, a többi 150 körül/fölött, ezért inkább nem). Illetve Philips-ből ezt láttam [link], csak ez meg nem 100Hz... vagy ezek már drágábbak, és felejtsem el ilyen árkategóriában?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#49215) TayRol válasza harry (#49214) üzenetére


TayRol
veterán

nemreg Nyugdujas forumtars is nezte ezt a modellt illetve a 7404-et, es a ketto kozott ez a kulonbseg:

a 7404 3ms-os az 5604 5ms-os, illetve a 7-esben van HD natural motion es pixel precise hd (szemben az 5-os pixel plus hd-jevel) es 3 vs. 2 hdmi.

Amugy jo tv az 5604 is.

mod: aztan irtak, hogy valahogyan az 5604ben is be lehet kapcsolni a pixel precise-t - asszem. de lenyegeben az 50-100Hz a differencia.

[ Szerkesztve ]

(#49216) harry válasza TayRol (#49215) üzenetére


harry
veterán

De az csak 32", nem? [link] Vagy legalábbis 37" nem láttam.
Mennyit számít a 100Hz frissítés, azért feltételezem sokat...? Nem tudom, ez mennyire dobná meg az árát.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#49217) nightshadow válasza TayRol (#49215) üzenetére


nightshadow
veterán

"Amúgy jó tv az 5604 is."

Hát a teszt szerint nem az igazi: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49218) TayRol válasza nightshadow (#49217) üzenetére


TayRol
veterán

hat itt eleg pocsek ertekelest kapott. :(

de szvsz az araert jo tv.

[ Szerkesztve ]

(#49219) nightshadow válasza TayRol (#49218) üzenetére


nightshadow
veterán

"de szvsz az araert jo tv"

A teszt szerint a fekete az szürke, a backlightot nem lehet manuálisan állítani, nem éles a kép, gyors mozgásoknál látható ghosting, viszont szépek a színei, és jók a betekintési szögek. Mindezt kb. 160k-ért. Hát, nem tudom, hogy jó vétel-e. Szerintem akkor inkább a B550, és az 10k-val olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#49220) gabor1000 válasza nightshadow (#49219) üzenetére


gabor1000
csendes tag

Akkor szerinted melyik a jobb, a b650 vagy a 7404/8404. Esetleg egy Sony?

(#49221) nightshadow válasza gabor1000 (#49220) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem jelenleg ár/értéket figyelembe véve a B650 a best buy. Én elég sok tesztet végigolvastam, én nem tudok másik tv-ről, ami a B650 áráért jobb tv lenne. Egyedül a fényes, tükröződő képernyőt tudom negatívumként említeni, ha nagyon világos a lakás. A Sony is jó, de az viszont drágább. Ami most kijött EX500-as, most már vagy 3 teszt is kijött róla, szinte csak jót írnak. (Ebből az egyik magyarnyelvű egyébként.) Így nálam harmadik a 7404/8404. Ha szinte csak analóg kábeltévét néz az ember, akkor viszont a Philips ajánlott. Tehát nálam a sorrend: 1. Samsung B650 2.Sony EX500 vagy W5500 3.Philips 7404/8404

Hangsúlyozom, hogy ez az én szubjektív véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#49222) zack válasza TayRol (#49199) üzenetére


zack
nagyúr

Igen. Ez van fent. :K A fura az az, hogy a change log-ban nem említették, így teljes mértékben meglepi volt. Lényegét tekintve, Abu-nak jár a köszönet. :R Persze mázli, hogy én szóltam, és pont nálam is előjött a hiba.
Fel is hívom Abu-t, egy "köszönöm" minimum jár neki. :K
Globálisan pedig azért ér nagyon sokat ez az infó, mert így akinek előjön a fekete keret, tud reklamálni a tv gyártójánál, egy esetleges firmware update-ért, mondván, hogy a Philips megtette, és jó lett. Tehát nem VGA, és VGA driver gond. Ez a legfontosabb. ;)
Gyorsak voltak. Respekt a Philips-nek is. :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49223) BBéci válasza nightshadow (#49221) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel a sorrenddel egyetértek.
Két napja az EW-ben néztem az 5xxx-es filipszet, hááát, jogos a teszt két csillagja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49224) TayRol válasza gabor1000 (#49220) üzenetére


TayRol
veterán

ar/ertek aranyban egyertelmu samu gyozelem. meg medialejatszas teren is o a legjobb.

zack: pozitiv csalodas, hogy ilyen hamar reagaltak egy hibara.:)

[ Szerkesztve ]

(#49225) Fidai


Fidai
csendes tag

Hali! Olyanba szeretnék segítséget kérni, hogy a PiP az azért nincs feltüntetve egyik modellnél se mert ez ennyire alapfelszereltség vagy mert ennyire luxus/ritka?
PiP alatt olyat értek, hogy hdmi-n megy a pc és közbe kis ablakba tudjak kábeltv adást nézni.(ha jól tudom ez az 1 tuneres PiP)
Illetve mit tudtok ajánlani készüléket ami tudja a fent említett PiP-et, 32"os, FullHD, hdmi-s, (samsung?), úgy hogy legfőképp monitornak lesz , analóg adás csak a fent említett PiP módba néha?
(Illetve még egy, a PiP-es ablak méretét és helyét a képernyőn lehet állitani vagy ezen tulajdonságai fixek?)
Köszönöm

(#49226) Fidai válasza Fidai (#49225) üzenetére


Fidai
csendes tag

Jah és azt elfelejtettem(már nem engedi szerkeszteni), hogy nem kell hogy 100hz-s legyen, pc-vel úgyis 60hz-n használnám, ami bőven jó, csak felesleges pénzkidobás lenne.
Köszönöm

(#49227) BBéci válasza Fidai (#49225) üzenetére


BBéci
titán

Nem alapfelszereltség, ha tudja a tévé, az adatlapon fel szokták tüntetni.
Úgy működik, ahogy leírtad.
A jobb tévéken lehet változtatni a kis ablak helyét, méretét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49228) Rolvik


Rolvik
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az alábbi Philips LCD-ről 42PFL5405H?

(#49229) BBéci válasza Fidai (#49226) üzenetére


BBéci
titán

HD filmeket is 60 hertzen fogsz nézni?????

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49230) BBéci válasza Rolvik (#49228) üzenetére


BBéci
titán

Nagyjából ugyanaz a vélemény, mint az 5604-esről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49231) Fidai válasza BBéci (#49227) üzenetére


Fidai
csendes tag

Hát ez alapján akkor mindegyiken lehet változtatni ha a jobbakon, mivel még a 180k-s 32"os tv-ken sincs feltüntetve a PiP(árgépen, webáruházakba, sehol, még a gyártó oldalán se samsungnál), elég érdekes. :F Vagy esetleg ne igy keresem hogy PiP?
Ui: Nemnagyon nézek HD-t, 25mbit-es nettel csak divx-re futja :DDD

(#49232) BBéci válasza Fidai (#49231) üzenetére


BBéci
titán

Adatokat csak a gyártó oldalán szabad nézni, néha még azok sem teljesen pontosak. Az áruházakéra rá se pillants!
Divikszhez totál felesleges full HD tévét venni. Szerintem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49233) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

EX500 vs B650-ről pro/konta? valami összehasonlitást nem tud valaki??

[ Szerkesztve ]

(#49234) TayRol válasza Fidai (#49231) üzenetére


TayRol
veterán

aaa, 20 megas nettel csak hd-t nezek.:)

(#49235) BBéci válasza TayRol (#49234) üzenetére


BBéci
titán

Nálam 10-es van, mégis másfél éve kizárólag HD-t töltök le.

A 32 colos tévé olyan pici, hogy nincs értelme PIP-est gyártani, annyira apró lenne a kis kép. Persze ettől még előfordulhat PIP-es 32-es, de nem tudok róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49236) Fidai válasza BBéci (#49232) üzenetére


Fidai
csendes tag

Na igen,de a gyártó oldalán sincs az égvilágon semmi info erről, ilyenkor honnan?
Igazából a film dolog sokadrangú szempont, játszani/netezni(közbePiP) kell.

Szerk: Hát az jól hangzik ha nem is hallottatok még ilyenről :) Kb 40 centiről használnám, nem merek nagyobbat venni, illetve ekkora távolságról 32" fölött már kevés a FullHD.

[ Szerkesztve ]

(#49237) anrab válasza BBéci (#49230) üzenetére


anrab
addikt

még ki se jött már lehúzod?

(#49238) TayRol válasza Fidai (#49236) üzenetére


TayRol
veterán

szerintem ha nincs info, akkor nincs pip.

5405 2010-es modell

(#49239) BBéci válasza anrab (#49237) üzenetére


BBéci
titán

Figyelmetlen voltam, nem néztem az utolsó számot.
Amúgy nem hinném, hogy amin 5 év alatt nem változtattak, az épen most sikerült nekik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49240) zack válasza BBéci (#49235) üzenetére


zack
nagyúr

Nálam 60Mbit van, de nem töltögetek HD-t. :DDD Elhozatom inkább vinyón a heti legújabbakat. ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49241) anrab válasza BBéci (#49239) üzenetére


anrab
addikt

jogos

(#49242) szabi__memo válasza zack (#49240) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:F Honnan? A studióból? :DD

[ Szerkesztve ]

(#49243) BBéci válasza zack (#49240) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos nekem kell értemenni, nem hozzák házhoz. :D
Kedden jártam cimborámnál, 16 db 2 terás merevlemeze van egy dobozban, csak HD filmek vannak rajtuk, de nem volt időm válogatni, majd legközelebb.
Addig letöltöm ami érdekel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49244) TayRol válasza BBéci (#49239) üzenetére


TayRol
veterán

azert meg remenykedunk.

zack: melohelyen 100 folotti net van, szoval...:D

(#49245) szabi__memo válasza BBéci (#49243) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Aztak*****,az derék.

(#49246) harry válasza BBéci (#49229) üzenetére


harry
veterán

Szóval mindenképp érdemes min. 100Hz-et venni? PC-ről néznék HD (meglepő módon), bár egyelőre nincs sok ilyen filmem (és inkább digit. TV adás megy). Mondjuk 37"-nál hol kezdődnek ezek a TV-k? 150?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#49247) zack válasza szabi__memo (#49242) üzenetére


zack
nagyúr

Majdnem. :DDD Mindent megkapok, mindenből, és minden héten. Ez így kielégítő válasz volt? ;] 1-2 apróság van, amit netről pótolok, de az nem tétel. Egy DVD5-ös méret kb. 10-12 perc. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49248) zack válasza BBéci (#49243) üzenetére


zack
nagyúr

Jobb mint a semmi, de nagyon macerás. Ebben az esetben inkább töltögetnék. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49249) szabi__memo válasza zack (#49247) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Bőven : :P Jó az olyanoknak mint BBéci és Te, akik ismernek ilyen adatforrásokat.
Nekem is gyors netem van, de nem is a gáz nem hanem, hogy sokszor nem osztják meg túl sokáig a cuccokat (ami teljesen érthető). Aztán akkor annyi. Lejön (jópárszor jártam igy) esetleg 98-99% aztán várhatsz az örökkévalóságig, hogy a többi is lejöjjön. Általában ez nem is következik be.

No de inkább az EX500-ról irjon aki tud. Ugy látom a C650-nel nincspartiban, legalábbisa DTS miatt semmiképp.

(#49250) der_


der_
tag

Manapság minden szolgáltató a letöltési sebességre gyúr. De hogy tartsad az arányod vissza is kell tölteni. Hiába a 30-as meg 60Mbps-os net.
A feltöltési sebesség nevetséges. Nem a hd-s agyagoknak kedvez...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.