Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10151) gyraph


gyraph
tag

Hali !

Kineztem egy Toshiba 32CV500PG tipusu tv-t. A legtobb helyen azt irjak, hogy tudja a 24p-t, 30000:1 kontrszt,pixel pro, 3HDMI stb. 165ezer kornyeken nagyon jonak tunik. Tud errol a keszulekrol valaki valamit? Illetve sok helyen Toshiba 32CV500PG helyett csak Toshiba 32CV500P-t irnak. Ez vajon ket kulonbozo modell?

[ Szerkesztve ]

''tavaszi fáradtság, nyári punnyadás, őszi levertség, téli álom...''

(#10152) Cifu válasza gyiku (#10150) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az 1440x900 pixeles felbontás 16:10-es képarány, nem 16:9-es, ráadásul nem pixelhelyes megjelenítésnél a betük, finom formák szélei csúnyák lesznek. Ha nem zavar, az egy dolog, de ha valaki monitorként akarja használni a TV-jét, annak bölcs dolog törekednie az 1:1 PM-re...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10153) gyiku válasza szab.tam (#10144) üzenetére


gyiku
nagyúr

samud 318ertvan most, sztem nem lesz ebbol 250 nyarra :(
42es panamat vettem szept vegen 267ert, most mar csak 220. :U

hüllő

(#10154) gyiku válasza Cifu (#10152) üzenetére


gyiku
nagyúr

na igen, de az akkor olyan tevet vesz maganak, vagy eljatszik a felbontason. en max filmet nezek rajta, vagy fenykepeket mutogatok nagy neha, igy tokeltesen megfelel. szvsz mind2 tv szepen felskalazza maganak a bejovo felbontast, es szepen jeleniti meg. :R

hüllő

(#10155) Cifu válasza gyraph (#10151) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Toshiba nem túl népszerű márka, így kevés a visszajelzés vele kapcsolatban. A CV500-as belépő szintű modell lehet, mint az LG3000 vagy a Samu A430-as.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10156) gyiku válasza gyraph (#10151) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem ismerem a tevet, de a kontrasztot biztos jol irtad le?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#10157) Cifu válasza gyiku (#10153) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az Euronics-ban 230e Ft egy DVD lejátszóval együtt, kb. két hete erről megy a téma...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10158) gyiku válasza Cifu (#10157) üzenetére


gyiku
nagyúr

boccs, nem jarok euronicsban :) ha meg van, akkor best buy gyanus. ha van. mert ugye multik nem szeretnek olyat csinalni, hogy beakcioznak 1 termeket, es csak egyetlen 1 van belole, ami mar reg elkelt, ugye. csalodott veveore meg radumalnak masikat.
egyszer vasaroltam multiban, (ew) nem kicsit megszivtam, azota csak online, vagy akarhol, de multiban soha tobbet.

hüllő

(#10159) Cifu válasza gyiku (#10156) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jól írta le, annyit ad meg a gyártó, de ugyanennyi az LG 32LG3000-esé is.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10160) gyraph válasza Cifu (#10155) üzenetére


gyraph
tag

Vegulis lehet, hogy belepo szintu modell, bar a kepessegei szerint elvileg a a samsung450-es szerianal is joval tobbet tud. Az LG3000-es pedig mint kiderult nem tud 24p-t, de meg az lg326000se sajnos :( . A 165ft-os ar pedig eleg jonak tunik. Lehet, hogy megnezem kozelebbrol es majd irok :) .

''tavaszi fáradtság, nyári punnyadás, őszi levertség, téli álom...''

(#10161) szab.tam válasza Cifu (#10157) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:DDD :C

ez nem volt gyenge..... a 230k-s leendő tv-mről meggyőznek, hogy milyen jó, mert már 318-ért is megkaphatom..... :DDD :DD :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10162) gyraph válasza gyiku (#10156) üzenetére


gyraph
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

''tavaszi fáradtság, nyári punnyadás, őszi levertség, téli álom...''

(#10163) szab.tam válasza gyiku (#10158) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a legtöbb helyen is már 250 alatt van az ára, és biztos, hogy van is...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10164) gyiku válasza Cifu (#10159) üzenetére


gyiku
nagyúr

dinamikus kontraszt lenne? :U

hüllő

(#10165) Cifu válasza gyiku (#10158) üzenetére


Cifu
nagyúr

A topicban téma 2 hete...

BTW a webshopok többségében 240-250e Ft körül van az ára, 300e Ft-ért már 40 colos M87-est veszel. A Pixmaniában 205e Ft az LE-37M86, de az más kérdés, a pixmania az rossz. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10166) Cifu válasza gyiku (#10164) üzenetére


Cifu
nagyúr

A legtöbb gyártó nem ad meg statikus kontrasztot LCD-re, a jelenlegi csúcs statikus kontraszt LCD TV-k esetén 3.000:1 körül van, de az is inkább a 40" és e feletti paneleknél fordul elő (Samsung és Sharp high-end panelek), 32" panelnél a 2000:1 statikus kontraszt érték már rendkívülinek minősül..

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10167) gyiku


gyiku
nagyúr

elnezest kerek :K telleg van 239tol. nem neztem korul mashol, csak mall.hu-t, de ezek szerint ok meg nem frissitettek az arakat. sorry.
kovezzetek meg :DDD

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#10168) mn72


mn72
csendes tag

Sziasztok!
A Sony kld-40w4000 szerintetek jó választás lenne elsősorban tv,dvd-hez?

(#10169) gyiku válasza malacyka (#10145) üzenetére


gyiku
nagyúr

8as pana tudja a 24p-t. igaz plazma, de jo aron van :K

szerk: itt meg olcsobb. ez szokott lenni, nem ertem samunal mi tortenhetett, mindenesetre jol beneztem :D

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#10170) Cifu válasza mn72 (#10168) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miután még a főbb technikai paraméterein túl semmit sem tudni róla, ezért erre nehéz választ adni. Alaphangon a válasz igen lehet, bár szerintem felesleges csak SD adásra FullHD TV-t használni. Ha tervezed hosszú távon Blu-Ray vagy HDTV nézését, akkor persze mindenképpen.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10171) gyiku válasza Cifu (#10170) üzenetére


gyiku
nagyúr

hosszutavon igen, mert elobb utobb teveadas is hd-s lesz, kerdes hany ev mulva :) viszont ha csak tv+dvd a cel, akkor en biztos nem tennem bele a penzt.

hüllő

(#10172) Papichulo


Papichulo
tag

A Samsung LE32S81B és LE-32S86BDX között mi a különbség? Igaz amit Vtechun irt hogy a LE-32S86BDX digi tuneres és használhatatlan?

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#10173) Cifu válasza Papichulo (#10172) üzenetére


Cifu
nagyúr

A TV nem használhatattlan, csak a Digi Tunerje, és igen, emiatt nem éri meg az S86-ost venni, inkább az S81-est...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10174) Papichulo válasza Cifu (#10173) üzenetére


Papichulo
tag

Jólvan köszi! Akkor szerintem megveszem a héten az S81-et. Remélem nem fogom megbánni és mindenre jól, jó minőségben használni fogom tudni(xbox360,dvd,tv stb.)

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#10175) Coolby84


Coolby84
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék két tv felől, hogy mi is a pontos különbség és megéri-e ezt az árat...

[Panasonic TX-32LM70]

[Panasonic TY-32LE8]

vagy például ezek a panasonic-ok összehasonlítva egy LG 32LC41, vagy LG 32LC42-vel akkor melyik a jobb?

Egyenlőre analóg tv-zésre, valamint számítógépre kötve kihasználva a felbontást filmnézésre használnám... majd hdtv-re, ha lesz egyszer erre fele...

köszi a válaszokat

(#10176) ovecs válasza gyraph (#10162) üzenetére


ovecs
senior tag

"a24p tényleg tudja de az xv jobb választás lenne szerintem annak 1920x1080 a nativja"

by: booz .... ja Toshiba ügyben keresd őt: Booz

[ Szerkesztve ]

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#10177) malacyka válasza Coolby84 (#10175) üzenetére


malacyka
tag

Az előbbi szvsz megéri 139900,-ért. 24p-t nem tudja és asszem az 1:1 pm-et sem, de hd rippeket nézni dvd, tv célra sztem tök jó választás. A másik modell, na az sztem nem ér annyit semmiképp. Azért annyi az ára, mert friss husi, még ropogós, kb. egy hete jött be az új Pana modellekkel együtt. De az említett Lg-k is jó vételek az általad említett célokra, nézd meg személyesen, és amelyik jobban tetszik vedd meg nyugodtan.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10178) gyraph válasza ovecs (#10176) üzenetére


gyraph
tag

Ovecs !

Nagyon szepen koszonom ! Mindenkeppen megkeresem akkor Booz-t, hatha tud segiteni, mert befutonak tunik ez a tv. :R

''tavaszi fáradtság, nyári punnyadás, őszi levertség, téli álom...''

(#10179) sylon


sylon
csendes tag

Sziasztok!

Hát megvettem a sam le40r82b-met 197ért és nagyon meg vagyok elégedve vele :) Köszönöm mindenkinek aki irt a kérdésemre anno pár hete :) 1 kérdésem lenne csak, valószínű volt már téma de nem találom most bocsi.. Szóval mivel érdemes összekötni a pc-met dvi-vga kimeneten vagy dvi-hdmi-n? vga-n próbáltam ott 1024*768ban gyönyőrűen beállitotta magát.. 1280*768ön vibrált.. más felbontást nem tud alapból a gf8600gt-m ami közel lenne a 1366*768hoz de még progikat nem próbáltam.. Szóval lehetséges-e hogy hdmi bemeneten be lehet lőni az 1366ot könnyebben? bár jó nekem az 1024 is de ha lehet nagyobbat eccerűbben pl más bemeneten akkor az jobb lenne :)
Köszi! :)

(#10180) Papichulo


Papichulo
tag

Szerintetek rosszul teszem hogy nem a LE32R84B-t veszem hanem a LE32S81B-t, mert most csak arra van pénzem és nem akarok még 1 hónapot várni a tv vásárlással?(tv nézés,dvd,xbox360 meg majd később blurayre) Van az annyival jobb? Bocs a sok hülye kérdésért,de ha már ennyi pénzt elköltök akkor jót akarok veni

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#10181) Lacix29 válasza sylon (#10179) üzenetére


Lacix29
őstag

dvi-hdmi tökéletesen fog működni (HDMI2 bemeneten). Nekem is azzal megy.
Ajánlom hogy a háttérvilágítást vedd le 2-re. (10-es alapbeállításon nekem a fehér kiégette a szemem, valamint a fekete is jobb lesz tőle)

(#10182) sylon válasza Lacix29 (#10181) üzenetére


sylon
csendes tag

Ok kösz :) Király! :)

(#10183) v2000 válasza Lacix29 (#10181) üzenetére


v2000
csendes tag

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=513376&page=1

(#10184) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Sziasztok! Ezt a TV-t néztük ki asszonykával:
SAMSUNG LE37A551
Szerintetek milyen,megéri ennyiért?Adnak hozzá egy (kb30e-s) dvd írót is.
Ja,vmilyen oknál fogva a samu oldalán nem is találom ezt a modellt,a külföldieken is csak az A557-es van.De miért,ez vmi magyaroknak szánt butább verzió :DDD ?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#10185) ovecs válasza gyraph (#10178) üzenetére


ovecs
senior tag

Mindenképp keresd, mert Toshiba boltban dolgozik :U

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#10186) jani78


jani78
csendes tag

Hello!Cifutól érdeklődnék,hogy a Samu LE32R88BD-t vagy a LE32R82-t érdemesebb megvennem???Ha jól tudom csak a külsö megjelenés és a DVB-T tuner a különmbség.

(#10187) gabesz79


gabesz79
csendes tag

Abban tudna valaki segíteni hogy mini dvi outból hogyan juttathatom el a jelet a tévébe ahol hdmi és dvi bemenet is van?

(#10188) Cifu


Cifu
nagyúr

Coolby84:

A két említett Pana nem igazán egy kategória az LG LC4x/5x sorozatával. Az LM70-es jobb belső elektronikával és panelel, az LE8 pedig friss modell, újabb panelel és elektronikával, más téren viszont az LC4x/5x sorozat párja (ahhoz hasonlóan belépő szint, az LM70 közép kategória).

A három TV közül az LM70-es a legjobb választás, ha nem érdekel a 24p támogatás. Ha érdekel, akkor marad az LE8.

sylon:

Igen, DVI-HDMI-n gond nélkül mennie kell az 1360x768-ban. Igaz VGA-val is, csak kell egy megfelelő INF file, amivel feltelepíted a TV-d, hogy kezelje az 1360x768 @60Hz-es képfrissitést.

Papichulo:

Egyértelműen jobb az R80-as sorozat, mint az S80-as. Csak persze drágább is. ^^

Antibazsi:

Az a TV nem rossz, de átlagos használatra ne felejsd el, hogy a FullHD felbontása miatt inkább csak relative közelről nézve tudod kihasználni. Ha 3 méterről, vagy messzebbről nézed, akkor inkább végy egy LE-40A450-es szériájú modellt. Nagyobb, és a kisebb felbontás 3 méterről nem fog felütnni.

Az A551-es "butább" abból a szempontból, hogy nincs benne DVB-T tuner, ezt leszámítva csak a külsőben tér el az A557-estől. A DVB-T tuner a verebek szerint felesleges dolog, ha nem tudja az MPEG-4-et (márpedig az A557-esé nem tudja), mivel valószínűleg itthon MPEG-4-es DVB-T szolgáltatás várható.

A Samsung oldalán általában egy családból csak 1-2 modell van felsorolva, az A550-es széria ugyanaz belül, csak a külsőben és a DVB-T tuner meglétében különböznek.

jani78:

A fentiek miatt én most azt mondom, hogy felesleges az R88-ast venni. A DVB-T tuner nélküli R82-es valószínűleg olcsóbb, akkor tehát jobban meg is éri.

gabesz79:

Ha emlékeim nem csalnak, ezt már tárgyaltuk.

Mini DVI -> DVI -> HDMI

Kell egy Mini-DVI -> DVI átalakító, majd egy DVI-HDMI kábel.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10189) vtechun válasza gyiku (#10150) üzenetére


vtechun
veterán

ilyenkor nézz meg egy apró szöveget tartalmazó részt. biztos , hogy látható lesz majd a minőségromlás.

(#10190) bwoay


bwoay
nagyúr

Béke!

Van már valakinek érdemi információja arról,
hogy a Euronicsban akciós SamKung LE-37M87-ek
milyen panellel vannak szerelve, illetve mikori gyártásúak?

előre is thx

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#10191) vtechun válasza bwoay (#10190) üzenetére


vtechun
veterán

hogyérted, hogy milyen panel? Samu egy más ? Az gondolom változó, de haverom most szerzett egy S paneles 40R82-t, igaz nem onnan, hanem egy helyi Samsung kereskedőtől.

(#10192) tikhunter


tikhunter
tag

Hello biztos felmerült már vkinél ilyen probléma csak még nem sikerült végigolvasnom a több mint ezer hozzászólást.
A tegnapi napon vettem egy DVI-HDMI kábelt mellyel összekötöttem a Pc met (6600GT) és az LCD tv t.Tv natív felbontása 1366*768 lenne ugyebár.Ezt a felbontást alapból be se tudtam állítani mert az nvidia driver 720p re rakta ami 1280*768 ugyebár.Powerstrip el feltudtam nyomni a normális felbontásra késöbb.Ezt a békát még le is nyelném viszont a probléma az,hogy a kép vmi ocsmány.Szinek vhol nagyon elvannak tévedve és ami a legzavaróbb,hogy homályos a szöveg olvasására szinte alkalmatlan.Olyan mintha a pixelek nemigazán passzolnának és ezért lenne ilyen.Olcsó LCD volt de azért ennél akkor is többet várna tőle az ember. Tegnap rászántam egy 3-4 órát bújtam a fórumokat de semmi hasznos információra nem leltem.Tv n minden képjavító eljárást kikapcsoltam,csak egy HDMI bemenettel rendelkezik. Remélem találok itt vkit aki találkozott már vmi hasonló fatális problémával.

A lényeg ,hogy tapadjon a bélyeg!

(#10193) vtechun válasza tikhunter (#10192) üzenetére


vtechun
veterán

mondjuk, ha leírtad volna a tv tipusat, akkor az jo kiindulopont lenne :D

(#10194) lszb19 válasza Antibazsi (#10184) üzenetére


lszb19
tag

Vigyázz, az az ajándék DVD felvevő nem HDMI-s

(#10195) bwoay válasza vtechun (#10191) üzenetére


bwoay
nagyúr

a gyartora gondoltam, nehogy amiatt legyen ez az alacsony ar.
meg 24p szempontjabol a gyartas ideje sem mindegy ugye, emiatt erdeklodtem

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#10196) kecsawi válasza tikhunter (#10192) üzenetére


kecsawi
senior tag

Szerintem vga kábellel nézd meg, a hdmi-vel lehet nem fog menni a natív felbontás.

(#10197) tikhunter


tikhunter
tag

Olvasgattam visszafele lényegében ugyanaz a problémám mint a #9068 as hozzászólásban szereplő kollégának.(vga kábelem most nincs itthon hogy letesztelhessem)

[ Szerkesztve ]

A lényeg ,hogy tapadjon a bélyeg!

(#10198) Geza26


Geza26
senior tag

Hello! LCD TV-t szeretnék venni. 26 vagy 32 colosra gondoltam az olcsóbb kategóriából. Melyiket érdemes most venni? Köszönöm!

Géza

(#10199) tikhunter


tikhunter
tag

Eggyértelműen scaling problémával küzdök.Még keresem a megoldást,ha vki tud rá vmi okosat mondani,azt jó néven venném.

A lényeg ,hogy tapadjon a bélyeg!

(#10200) vtechun válasza tikhunter (#10199) üzenetére


vtechun
veterán

ezt próbáld meg: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.