Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9451) #72042496 válasza vtechun (#9450) üzenetére


#72042496
törölt tag

Legjobb tudomásom szerint nem is vagy köteles hurcolni, érte kell jönniük!

(#9452) piposta válasza Larry303 (#9447) üzenetére


piposta
csendes tag

Akkor várom az esti beszámolót, mert nekem szinte csak TV nézésre kell. Sport témát is nézzél már meg és mondj véleményt.

(#9453) vtechun válasza #72042496 (#9451) üzenetére


vtechun
veterán

nem vagyok az a reklamalos tipus. ha tudnám biztosra, hogy pixelhibamentes lesz amire kicserélik, akkor bevinnném, de így, mivel tényleg csak egy van rajta, igy annyira nem vészes, de nemtom

(#9454) Rick4 válasza vtechun (#9450) üzenetére


Rick4
félisten

10 kiló fölött szólsz, és kijönnek, ha 3 napon belül vagy, szólsz, hogy cseréljék, hoznak másikat. ha az megnint hibás, mivel új termék, és újrraindul annak is a garija, onnantól is 3 nap van a pixelhibát felfedezni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9455) vtechun válasza Rick4 (#9454) üzenetére


vtechun
veterán

ez így van? de cserelesre jogosult vagyok 3 napon, ha van rajta egy pixel hiba? Cifum te is emondó vagy ?

(#9456) Rick4 válasza vtechun (#9455) üzenetére


Rick4
félisten

az LG garanciajegyén is rajta van, hogy 3 napon belül akár már egy pixelnél is csere van. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9457) Cifu válasza vtechun (#9455) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ebbe nem nagyon kívántam belefolyni. Az üzlet és a forgalmazótól függ. Sem a Samsung, sem az LG nem garantál pixelhiba mentességet emlékeim szerint az LCD TV-kre, hanem az ISO 13406-2 szabványhoz tartja magát. Én is hallottam olyanról, hogy egyből kicserélték, kérdés nélkül, de olyat is, miszerint ha a képernyő középső részén nincs legalább 3 halott pixel, akkor az nem ok arra, hogy cseréljék. Amennyire tudom, a készülék típusától is függ, a drágább készülékeknél vállalják a zérő pixelhiba szabályt, az olcsóbbaknál nem.

Egy telefont viszont mindenképpen megér.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9458) vtechun válasza Cifu (#9457) üzenetére


vtechun
veterán

LG-t hívtam, ott tört magyarsággal azt mondta egy hölgyemény, hogy visszavihetem, és 3 napon belül cserélik. Nemtom Electroworld-nél, mennyire fognak örülni nekem, de nem szeretem az ilyen torturat...

(#9459) Rick4 válasza vtechun (#9458) üzenetére


Rick4
félisten

nincs ebben semmi tortúra, visszaviszed, hogy lebeszélted az LG-vel. ha akadékoskodnak, akkor meg azt mondod, hogy semmi baj, írják le papírra azt amit mondanak..semmi baj sem lesz belőle. ez van, ha az ember vesz valamit, benne van, hogy nem jó a cucc. haver ma vett egy LG autós dvd-divix navi-bluetooth-rádió-mp3 kombót, mire be lett szerelve, kiderült, hogy a mikrofon rész nem megy, de a készüléken belül van gond. csere, hiába volt 200K, mégis benne van, hogy megáll..nagyon nem szoktak ilyesmivel vacakolni, a rossz érzéssel távozó vásárló nem jó reklám..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9460) Bazsika22 válasza vtechun (#9455) üzenetére


Bazsika22
tag

igen mindenféleképpen.
én azonnal kicseréltettem volna.első dolgom a pixelhibák keresése volt a tv-n addig semmit mást nem is néztem.
Amúgy nem olyan gyakori a pixelhiba,hogy szinte minden tv-n legyen

(#9461) kugyu21 válasza Cifu (#9442) üzenetére


kugyu21
senior tag

Én úgy tudom, hogy a D3000 tudja a 24p-t is és SD-ben nagyon jó. Anno összehasonlítottam SD kamreaképpel a 3500 FullHD-vel és szerintem a D3000 leverte.

(#9462) XaraX válasza XaraX (#9329) üzenetére


XaraX
addikt

Hát ez nem sok,mindegy,megvettem azért.

(#9463) Cifu válasza kugyu21 (#9461) üzenetére


Cifu
nagyúr

KDL-40D3000-est viszont nem is kapsz 300e Ft-ért...

A FullHD-k jöhetnek szóba, a T3500 felejtős, a D3500 és V3000 meg kompromisszumos, az S3000 meg nem 24p-s.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9464) Cifu válasza XaraX (#9462) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor írhatnál róla, és legközelebb már több reakció lesz legalább vele kapcsolatban. :)

A kedvencem az, amikor valaki amiatt höbörög, mert XY gyártóval senki sem foglalkozik, nem ajánlja senki, pedig hát milyen jó TV-ket gyárt. Na most, miután nincs rá mód, hogy mindenki minden típussal alaposabban megismerkedhessen, az működik, hogy mindenki megosztja azt a tudást, amit a saját személyes tapasztalatai alapján gyűjtött. Ha nincs ilyen a topicban, akkor bizony csend lesz az ilyen kérdések után...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9465) kugyu21 válasza Cifu (#9463) üzenetére


kugyu21
senior tag

Korábban, emiatt én sem akartam azt ajánlani, de Marshellow a 9412 hsz-ben már a D3000 és a F86 közötti választásra kérte a fórum résztvevőit.

[ Szerkesztve ]

(#9466) XaraX válasza Cifu (#9464) üzenetére


XaraX
addikt

Nem igazán hiszem,hogy háborgásként lehet felfogni a postomat. :)
Egyébbként rohadtul nem értek hozzá,tehát semmiféle "szakmai" véleményt nem tudnék róla formálni.
Megvettem,összedugtam és működik.
Antenna digital van nálunk,scart-al csatlakoztattam a dekoderhez,az én szubjektív véleményem szerint tökéletes képmínőség,ami látható.
Magyar menű,egyszerű beállítások,mindenféle csatlakozók. :)
Gépet rákötöttem,s-video kábellel,gondolom,e miatt csak 1024x768 volt a max felbontás,hdmi-vel,ha jól sejtem,jobban járnék.
Egyébbként tulajdonképpen lényegtelen,mert gyakorlatilag kizárólag tv-ként fog működni.
Szóval nem háborogtam,csak bíztam benne,hogy egy szakértő akad itt,aki találkozott már ilyen készülékkel,és szakmai véleményt tud mondani róla.

(#9467) Cifu válasza kugyu21 (#9465) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amit nagyon korrektül meg is válaszoltak többen is, köztük pont te, ha jól rémlik. Ha van rá korrekt válasz, és érdemben nem tudok mit hozzáfűzni, akkor feleslegesen nem koptatom a billentyűzetet. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9468) Cifu válasza XaraX (#9466) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem szántam agresszívnak a lenti postot, csak korábbi példákat tudnék ezzel kapcsolatban hozni. ^^

A legtöbbünknek úgy is szubjektív véleménye van, azt osztja meg a topickal. ;)

Az olyan dolgokat meg te is látod, ami adott esetben zavaró (bevilágítás, gyenge fekete, rossz betekintési szög, nincs speciális mód a 4:3-as kép 16:9-esre való torzításmentes széthúzására, stb.), és egy általános véleményt tudsz róla írni. Nézd meg pl. Vtechun beszámolóját az LG-jéről. ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9469) Fuck3r


Fuck3r
aktív tag

Itt a kérdésem előzménye, idekeveredésem kis története :)
Akit érdekel elolvashatja :)

Egy rövid és tömör kérdés:
Melyik LCD TV-t ajánljátok PS3-hoz és filmnézéshez?
KábelTV nincs bekötve és nincs is tervbe véve (kommunikációs szak megtette hatását ;] :B ) szóval TV csatornák nem fognak rajta futni, ami viszont nap mint nap:
PS3 és HD filmek számítógépről...
Anyagi keret: 150-250ezer

Válaszokat, tanácsokat segítőkész benyögéseket előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#9470) XaraX válasza Cifu (#9468) üzenetére


XaraX
addikt

Na,ez az,amihez nem értek,ugye. :)
Pc-t leginkább egyébbként a pixel hibák kiszűrése miatt csatlakoztattam rá,tft teszt prgival néztem,ami ugye mindenféle szinű homogén képet ad,ott nem láttam semmi zavarót(szerencsére pixelhibát sem :) )
Betekintési szög,most hogy így mondod,melléálltam,de oldalról is látom rendesen,szerintem ez is rendben van.
Ez a speciális mód annyira nem tudom,milyennek kellene lenni,van a tv-nek 4:3-as beállítása,amikor ugye a tv közepén van kép.
Aztán 16:9,ami tök jó,csak a 2 szélen van csík,nem tudom,ott kell-e lennie. :)
Aztán a "teljes,amikor nincs csík,de a kép szét van húzva.
És "mozi",amikor nincs csík,oldalra nincs széthúzva,de az alaj és a teteje némileg hiányzik.

(#9471) marchellow


marchellow
tag

Köszi mindenkinek a választ mégegyszer.
40"-os lesz a dologból. Holnap nyakamba veszem a várost és benézek egy Sony szalonba.
És az említett Samsungot is szeretném megnézni valahol. Nem tudtok Samsung márkaboltot valahol? Westendben láttam egyet, de az nagyon kicsi, alig volt valami.
Köszi
marchellow

(#9472) turandot válasza Fuck3r (#9469) üzenetére


turandot
csendes tag

SZERINTEM EZEK KÖZÜL VÁLASSZ:
[link]
[link]
de ha hozzádobsz még 40-et akkor:
[link]

(#9473) XaraX válasza XaraX (#9470) üzenetére


XaraX
addikt

Aha,most nézem,van még egy olyan is,hogy "széles",ezt eddig észre se vettem. :)

(#9474) kugyu21 válasza Cifu (#9467) üzenetére


kugyu21
senior tag

Privi ment

(#9475) Cifu válasza Fuck3r (#9469) üzenetére


Cifu
nagyúr

Alant ajánlottak párat, rövid összefoglalás:

LG 42LF65-ös. Tavalyi modell, FullHD felbontás, nem tökéletes 24p (3:2 Pulldown), gyenge fekete, de HD-re és PS3-ra ezt leszámítva tökéletes, főleg az árát is figyelembe véve. Most felment az ára a webboltokban, 250e-kért látni, de néha kb. 220e Ft-s árakon akciózzák. Az elöbbiek igazak a 37"-os változatra (37LF65), még olcsóbban (~200e Ft).

Samsung LE-40A450-es sorozat (456, 457, stb.). Idei modell, friss, ropogós. HD felbontás, sokkal jobb fekete, mint az LF65-ösnél, 24p támogatás (legalábbis amennyire én tudom, kipróbálni nem sikerült rendesen, csak futólag megnézni). 235e Ft-ért látni már néhány webboltban. Ugyanez igaz a 37" változatra, bár abba egy fokkal gyengébb panel került, ráadásul alig olcsóbb (~208e Ft-ért van a legolcsóbb helyen).

Samsung LE-37M86 / M87. Tavalyi modell, FullHD felbontás, a feketéje az LF65-ösénél jobb, valós 24p támogatása a tavaly augusztus utáni modelleknek van. ~240e Ft-ért látni. Versenyképes alternatíva.

Sony KDL-40D3500. Tavalyi model, FullHD, valós 24p True Cinema támogatás, 270e Ft-től.

Szóba hoztad a Pana 37" LZ70-es szériáját. Na most, ha a Pana, mint márka tetszik, és ezért akarod megvenni, akkor igen, megéri. FullHD, jó minőségű belső elektronika, de nincs 24p támogatás, csak 3:2 pulldown, mint az LF65-ösnél és a korábbi Samu M86/M87-eseknél. És ezért 270e Ft körültől lehet hozzájutni...

Alternatíva az LX85-ös, valós 24p támogatás, de csak HD felbontás, ugyanennyiért (akkor már inkább a Samu LE-40A450, szvsz...). A FullHD LZD85 meg 310e Ft körül mozog.

Melyik a legjobb? Sok változós kérdés. A Sony KDL-40D3500 nem rossz választás, ár/értékben talán az a legjobb (270e Ft-ért), a fentiek közül a Samu LE-37M87 (240e Ft-ért) és az LG 42LF65 (220e Ft körüli áron) vagy az LG 37LF65-ös (200e Ft körüli áron) mellett. Vagy vidd el az én KDL-40V3000-sem. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9476) Cifu válasza XaraX (#9470) üzenetére


Cifu
nagyúr

Már ez is valami. ^^

A képminőségről nem írtál még semmit, azzal elégedett vagy?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9477) Cifu válasza marchellow (#9471) üzenetére


Cifu
nagyúr

Samsung bolt nincs, Media Markt-ok, Electro World, Electro Store, Euronics, stb. boltok.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9478) Fuck3r válasza Cifu (#9475) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

turandot: köszi

Cifu: Köszi a kimerítő választ!! :R
Ami nagyon megtetszett a leírásod alapján: Samsung LE-37M86 / M87
Esetleg boltot tudnátok ajánlani ahol jó áron beszerezhető (ahogy írtad 240körül)
Láttam a TVdet AVforumon :C , tetszetős, nagyon bejön, gondolkodtam, hogy próbálokalkudni, de 30-at biztos nem engednél...250 az anyagi határ, e fölé nem nagyon szeretnék menni

[ Szerkesztve ]

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#9479) Fuck3r válasza Cifu (#9475) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

Amúgy erre/erről mit tudtok mondani?
Nekem nagyon tetszik és nem zavar, hogy 82cm

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#9480) ricsik válasza Cifu (#9475) üzenetére


ricsik
őstag

Ha szépen kérem írsz ilyet a 32-esekről is? :)
DVD, PCs HD videózás amire használnám.
kb 200e-ig
( 32-nél nagyobb nem fér be a szekrénybe :O )

(#9481) Cifu válasza Fuck3r (#9479) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ami nagyon megtetszett a leírásod alapján: Samsung LE-37M86 / M87
Esetleg boltot tudnátok ajánlani ahol jó áron beszerezhető (ahogy írtad 240körül)

Benéztem, valamiért rémlett nekem, hogy láttam már 240e Ft-ért, de még az Outletben is 260e Ft, a webboltokban pedig inkább 277e Ft-től kezdődik. :S

Láttam a TVdet AVforumon :C , tetszetős, nagyon bejön, gondolkodtam, hogy próbálokalkudni, de 30-at biztos nem engednél...250 az anyagi határ, e fölé nem nagyon szeretnék menni

Ha tényleg érdekel, akkor írj privit, árban megegyezhetünk. ;)

Amúgy erre/erről mit tudtok mondani?
Nekem nagyon tetszik és nem zavar, hogy 82cm

Őszintén szólva még nem láttam. A technikai adatok és eddigi tapasztalataim alapján amúgy nem rossz választás alaphangon, ha relatíve közelről nézed (ie. max. 2 méter). Ennél messzebbről a FullHD felbontásnak nem sok értelme van egy ekkora TV esetén. Van 24p támogatás, nem rossz a kontraszt aránya, egyéb negatívumot nem tudok mondani róla a képátlóján túl... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9482) mcdokika


mcdokika
tag

Samu R82 est vennék hosszú érdeklődés után, az Lm70 re már nem várokJó ötlet PC hez ?Már néztem az R sorozatot a mediaban,gyönyörű képe van.1366x 768 at remélem tudja a pc vel.

Cifu mester ?Ha te is rábólintasz , elmegyek megveszem ma!
(HDMI s a kártyám)

(#9483) Larry303 válasza piposta (#9452) üzenetére


Larry303
addikt

na megnéztem a t3000et antennáról is...
az első benyomás: sokkal pixelesebbre számítottam...elég közelről néztem, mert még nincs a helyén, de még így sem volt zavaró...a tunerja elég jónak tűnik, gyorsan megtalálta a csatornákta, 1adót finomhangoltam csak...sportot sajnos nem nagyon találtam...a eurosporton boxot néztem az teljesen rendben volt, de a sport2őn a foci már hagyott kívánnivalókat magaután...bár hozzátartozik, hogy a sport2 szörnyű minőségben sugározta a meccset...a smart funkcio nagyon tetszett már első alkalomra is...sokkal jobb így nézni, mint széthúzva, szinte semilyen torzulást nem érzékeltem (persze egy kicsi biztos van) de pl ilyet nem tudott a samsung...a betekintési szöge viszont lehetne jobb...a beállításokkal ismét tökölnöm kellett, de az este végére mondhatom, hogy elégedetten ültem előtte...ha van pénzed a d3000-re akkor azért el lehet gondolkodni, én sokaltam a +90eft még erre a 170re...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#9484) Cifu válasza ricsik (#9480) üzenetére


Cifu
nagyúr

A nagy kérdés, hogy fogod-e 24Hz-en hajtani számítógépről a HD rippeknél. Ha nem, és nem zavar az, hogy kicsit ugrál a kép (van aki észre sem veszi, van, aki a falra mászik tőle, tehát egyéni ingerencia), akkor a 24p támogatás téged annyira nem érdekel, ezt vedd figyelembe. Az árakat az argep.hu alapján lőttem be, nem akarok még egyszer bakot lőni mint az előbb. :W

LG 32LC41/LC51: 2007-es modell, nagyon olcsó alternatíva, gyenge fekete, nem túl jó SD jelminőség, cserébe már 130e Ft alatt hazaviheted.

Samu LE-32R80-as sorozat (R81-R88): Szintén 2007-es modell, jobb fekete a fentinél, pár aprósággal többet tud, egy jó tízessel többet kérnek érte viszont. Az utódainál (A430-as és A450-es modellek) egy aprósággal többet tud: van Movie Plus képjavító technológia beépítve.

LG 32LG3000: 2008-as modell, az LC41/LC51 utódja, egy nagyságrendel jobb fekete a hírek szerint, másban nagy változás nincs. Cirka 160e Ft-t kérnek érte.

Samu LE-32A430-as sorozat (A436, A437, stb.): Az R80-as és S80-as sorozat között álló utód, az első TV a listánkon, ami valós 24p támogatással bír, képminőség és fekete terén az R80-asokhoz áll legközelebb. Mindezért olyan 178e Ft-t kérnek.

Sony KDL-32S3000: Az egyetlen nem Samu, nem LG a listán, azért került mégis be, mert bár tavalyi modell, és nem kezeli a 24p-t rendesen, de TV nézésre, DVD nézésre a tavalyi modellek közül mégis egy jobb alternatíva. 180e Ft-s ára véleményem szerint egy kicsit még így is túlárazott...

LG 32LG5000: Az LG 2008-as kiadású, közép osztályú 32" modellje. Az LG3000-hez képest a legnagyobb különbség egy nagyságrendel komolyabb panel (50.000:1 dinamikus kontraszt), meg hogy van intelligens (automata) ön beállító funkciója, ami fényviszonyokhoz megpróbálja belőni a kontrasztot, fényerőt, színeket, stb. viszont ebben sincs valós 24p támogatás, csak 3:2 pulldown. 185e Ft-t kérnek érte.

Samu LE-32A450-es sorozat (A456, A457, stb.): Az A430-astól abban különbözik, hogy egy fokkal jobb panel került belé (8500:1 vs. 10.000:1 dinamikus kontraszt). 24p támogatás és minden egyébb terén ugyanaz. Viszont ez már a fájdalomküszön felett, cirka 210e Ft-ért.

Melyiket ajánlom? Nos a fő probléma az, hogy személyesen egyik 2008-as, 32"-os modellel sem találkoztam, az A450-esből láttam 40"-ost, az ott volt a szeren. Emiatt kicsit vakrepülés az egész, ezt kérlek vedd figyelembe. Ugyanakkor azt kell mondjam, hogy a 2008-as modellek még egy picit túlárazottak az újdonságuk miatt.

Ha nem érint a 24p hiánya, akkor a Samu LE-32R80-as is bőven "megéri" kategória 150e Ft alatt. A Movie Plus miatt azt kell mondjam, megkockáztatom, hogy jobb választás mint az LG 32LG3000-es, ha DVD-t is nézel. A Sony KDL-32S3000 szintén egy olyan választás, melynél a panelből fakadó nyers képminőség alul marad a 2008-as modelleknek, de cserébe van egy jó minőségű tunerje és SMART képaránya, ami 4:3-as TV és DVD-k esetén üdvös lehet. Ebben a kategóriában az utolsó szereplő az LG 32LG5000-es. Ha a panelje tényleg annyira jó, mint amennyire azt a marketingszagú technikai adatokból kiolvasható, akkor bizony ez lehet egy nagyon jó választás is.

Ha mindenképpen 24p-s TV-t akarsz, akkor sok választás nincs. LE-32A430 és A450 sorozat. Kicsit furcsa nekem, hogy az LG még az LG5000-es sorozatában sem támogatja a 24p-s lejátszást, de amíg nem próbáltam ki élőben, vagy valaki konkrétan nem ír erről tapasztalatot, addig erre nem tudok értelmeset mondani. Az A430-assal az a bajom, hogy az R80-as sorozathoz képest csak a 24p támogatása újdonság, viszont nincs Movie Plus - ezért elkérni plusz 30e Ft-t szerintem túlzás. A Samu LE-32A450-es a jobb paneljában bízhat, ez legalább még némileg indokolja az árát. De ha figyelembe veszem, hogy 20e Ft-ért drágábban már a FullHD felbontású LE-32A550-es széria kapható, akkor megintcsak vakarom a fejem.

Kiemeltem azt a hármat, ami szerintem első sorban figyelmet érdemel. Szerintem, hangsúlyozom.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9485) Rezuhu válasza Cifu (#9362) üzenetére


Rezuhu
aktív tag

Cifu - köszi a választ!
Nagy segítség ez a szűkítés :)
Most már csak élőben kell bevizsgálnom a jelölteket.

(#9486) Cifu válasza mcdokika (#9482) üzenetére


Cifu
nagyúr

VGA-n biztos tudja, hogy DVI-HDMI-n tudja-e, az jó kérdés. Nem merném az életemet tenni rá, itt azt írják, hogy nem, de ezen az oldalon sok hülyeséget is írnak. Más forrásból meg nem tudok biztosat. Prankyou régebben ilyen TV-t vett, de nem írt róla, hogy mivel kötötte össze a TV és a számítógépét. Egy privit esetleg eresz meg neki.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9487) mcdokika válasza Cifu (#9486) üzenetére


mcdokika
tag

http://pixelmapping.wikispaces.com/Samsung+TVs

R82 ről beszéltem Cifu Mester!
Itt azt irja hogy megy! Te a Panára gondoltál, nem ? ( a linkből gondolom)

u.i : Pana vagy Samsung TV , R82 vagy LM70 , pixelhiba lehetőség ? Pana az jobb név, minőségi cuccokat csinál, de a Samunak is jó képe van.
Cifu, szerinted ? Délután megyek megveszem, még várok tőled valami véleményt.

(#9488) Cifu válasza mcdokika (#9487) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor félreértés a részemről, igen, a Samu R80-asok tudják a DVI-HDMI 1:1 PM-et.

Ha az 1:1 PM fontos (gondolom az), akkor inkább a Samu, annál garantáltan megy.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9489) ricsik válasza Cifu (#9484) üzenetére


ricsik
őstag

Nagyon köszönöm a kimerítő választ.
a 24p azt jelenti, hogy amelyik tv tudja, azt pl pc-n be lehet állítani 60Hz helyett 24-be, hogy megeggyezen a képanyag képkockáival?
A sony s3000-nél mit jelent, hogy nem kezeli rendesen? Azt hiszem gyárilag nem tudja, csak volt olyan aki ráerőszakolta?

(#9490) ricsik válasza Cifu (#9488) üzenetére


ricsik
őstag

Ha már az 1:1 PM-nél tartunk.
Ha pl ráküldök a tv-re 1280x720-at, akkor a 1:1et nem tudó kinyújtja a képet a 1360x768-as kijelző felbontására, amelyik meg tudja az 1:1et, ott meg szépen fekete keret lesz körbe?

(#9491) mcdokika válasza Cifu (#9488) üzenetére


mcdokika
tag

megrendeltem, délután megyek érte.Vásárláshoz tudsz valami tanácsot adni ?Digi plazaba megyek érte.Azt mondják be lehet kapcsolni hogy megy e, de gyenge a jel, a pixelhibát nem lehet látni.szerintem ez hülyeség.Hogy lehet kiszurni legjobban a pixelhibát?Valami hasznos tanács még ?

(#9492) Cifu válasza ricsik (#9489) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az LCD TV-k két nagy csoportra oszlanak e téren. Van amelyik rendesen tudja a 24Hz-et, tehát ha ilyen jelet kap, akkor valóban másodpercenként 24 képfrissitési fázis lesz. Van olyan viszont, amely mindig 50 vagy 60Hz-en megy, és a belső elektronika csinál a 24, 25, 30Hz-es videojelből 50-et vagy 60-at 2:2, 3:2 vagy 3:3 pulldown-al. Az S3000-es is ilyen. Tehát hiába állítod be a 24Hz-et, a TV-d valójában 60Hz megy, csak a páros képkockákat 3, a páratlanokat 2 fázisig jeleníti meg.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9493) Cifu válasza ricsik (#9490) üzenetére


Cifu
nagyúr

Általában a valós 1:1 PM-et csak natív felbontásban (1360x768 vagy 1920x1080) tudják a TV-k. A 2000-es szériájú Sony-nál van 1280x768-as 1:1 PM, kétoldalt fekete csíkkal. Egyes TV-knél van rá lehetőség, hogy overscan nélkül jelenítse meg a 720p-s videojelet, illetve a számítógéppel való összekötésnél 1:1 PM-ben nyomja a szabvány felbontásokat, mint az 1024x768 vagy a 800x600, fekete kerettel. Bár nem tudom, ennek mi értelme. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9494) Cifu válasza mcdokika (#9491) üzenetére


Cifu
nagyúr

A legegyszerűbb, ha viszel egy laptopot, amin van egy pixel ellenőrző progi, mint a Dead Pixel Buddy.

Alternatíva, hogy ha tudnak helyben olyan asztali lejátszót rákötni, amelyik támogatja a JPEG nézegetést, és egy CD-re felírsz pár egyszínű JPEG képfile-t (fekete, fehér, kék, piros, zöld), majd ezeket végignézed a TV-n.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9495) ricsik válasza Cifu (#9493) üzenetére


ricsik
őstag

Natív felbontásba meg akkor minek az 1:1? Ha ráküldök 1920x1080-as felbontást a fullhd tv-re, akkor 1:1 PM nélkül is 1 pixel az egy pixel nem?

(#9496) Cifu válasza ricsik (#9495) üzenetére


Cifu
nagyúr

TV-től függ, sok TV-n az 1080p-s jelnél is alkalmazzák az Overscan-t, vagyis a képet ~6%-al megnövelve látjuk, így a valós 1920x1080-as kép szélei lelógnak a képernyőről ha nem kapcsoljuk ki az Overscant.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9497) kano


kano
nagyúr

Kedves Cifu!

Honnan lehet megtudni biztos információkat az LG5000 valós 24p támogatásáról? Sehol sem találtam (hivatalos oldalon) biztos információt.
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9498) Cifu válasza kano (#9497) üzenetére


Cifu
nagyúr

A kérdés jó. Ha valaki kipróbálja, és tényleg meg is tudja állapítani. Anno volt, aki az R80-as Samukkal kapcsoltban írta, hogy kipróbálták PS3-al, és nem látott ugrálást. Márpedig van, legfeljebb nem vette észre.

A honlapokon szép dolgok vannak. 3:2 mode-ot említenek. Például itt. Csak az LG6000-es szériánál van 24p real cinema mode, ami 5:5 pulldown-nak írnak, tehát itt sem 24Hz-en megy a TV, hanem valójában 72Hz-en (ennyi van mellette feltüntetve), de ott meg nem 5:5 jön ki, hanem 3:3 (3x12 + 3x12 = 72). Az LG6000-es azonban 100Hz-es TV (5:5-ös Pulldown esetén 120Hz-re jön ki, a TV-n lévő matrica viszont ennyit hirdet, ahogy a PG6000-es plazmán is). Szóval van itt némi rejtély. Summa summarium, a jelek szerint az LG3000 és LG5000-es nem tud valós 24p-s megjelenítést. Az LG6000-es ha nem is biztos, hogy valós 24Hz-en, de legalábbis szabályos pulldown-al tudja megjeleníteni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9499) vtechun


vtechun
veterán

na, kicseréltem a tv-t, de nem szeretem az ilyen dolgokat, nem vagyok egy reklamálós tipus. Így nézett ki a pixelhiba lefotózva, remélem valamennyire kivehető. Olyan mintha nem is a pixelek lennének rosszak, hanem lenne egy nyílás a panelen félhold alakban (pedig nem török, hanem lengyel). Mi erről a véleményed Cifu ?

Az új tv-nek mintha a képe is jobb lenne, nem annyira feltűnő a sarokban a felhősödés, vagy beszűrődés. Néztem rajta néhány HD trailert, hát elég állat :)

(#9500) Cifu válasza vtechun (#9499) üzenetére


Cifu
nagyúr

Zomg. Elég érdekesen néz ki, hasonlót még nem láttam. Mintha maga a panel lenne valahogy deformálódva. Annak azért örülök, hogy a csere után elégedettebb lettél. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.