Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!
127 cm átmérőjű vagy nagyobb LCD vagy plazma tévékből melyiket lenne érdemes venni? A plazma valamivel olcsóbb, nem? Kb. 500000 Ft van rá. Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#9052) kano válasza Bazsika22 (#9045) üzenetére


kano
nagyúr

Ezért nem kell VW-t venni. Amit érdemes volna az meg már kb. 6 milla amiből már autót kapok és nem egy VW-t. Csak lehúznak a kötelező szervizen. Haver is gyorsan eladta amíg tudta. Egyébként én új autót vettem és nem bántam meg, ellentétben több ismerőssel akik pereskednek az autókereskedéssel mert rájuksózták a sz*r használt autókat. Na ezért nem veszek használt autót.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9053) malacyka válasza Grande Ale (#9051) üzenetére


malacyka
tag

Hú, jó kis dilemma! :DD
Mire szeretnéd használni? Ez az első és leglényegesebb kérdés.
Választék van bőven, ebből a keretből pedig válogathatsz is.
Sztem kérdezd Cifut, ő eléggé vágja itt a dolgokat.
Ha pc-vel nem akarod összekötni, csak házimozizni és tvzni kell, akkor plazmát ajánlok, leginkább a Panasonicok közt érdemes körbenézni. Pl. Panasonic TH-50PY70. De ez már off, inkább a plazma topicba illik.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#9054) Grande Ale válasza malacyka (#9053) üzenetére


Grande Ale
őstag

Csak tévére és dvd-re lesz használva. Amúgy sajnos nem az én dilemmám, csak egy barátomnak segítenék, aki abszolút nem ért ezekhez a dolgokhoz, én meg nem szeretném, ha valahol rásóznának valamit...

(#9055) choler. válasza Cifu (#9048) üzenetére


choler.
tag

Köszönöm az infót!

(#9056) malacyka válasza Grande Ale (#9054) üzenetére


malacyka
tag

Azon is sok múlik milyen tévéadása van otthon. A nyártól egyre több helyen elérhetőek lesznek a HD adások ki lehet majd használni a full HD nyújtotta előnyöket.
Sztem olvass vissza itt a fórumban, rengeteg konkrét típus ki van vesézve pro és kontra. Bal felső sarokban van a kereső, az kidobja egyből ami érdekelhet.
Egy biztos, ekkora keretből, és csak tv-házimozi célra én egy full HD plazmát vennék, de csak félve írom le mert biztos megkapom a magamét az off topicért... :O

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#9057) kano válasza Cifu (#9025) üzenetére


kano
nagyúr

Egyszóval Te melyiket vennéd a 37LT75 vagy a 37LF75-öt?
Amire használnám:
- szg.;
- tv;
- DVD.
Köszi!
Vagy érdemes talán megvárni az újakat, de szerintem ezeket most, hogy kifutó modellek lettek korrektebb áron lehetne megszerezni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9058) Rick4 válasza malacyka (#9056) üzenetére


Rick4
félisten

ha lesznek HD adások, azok sem fullHD-ben fognak menni, így valószínű ezért sem éri majd meg fullHD tévét venni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9059) Márton válasza Rick4 (#9058) üzenetére


Márton
nagyúr

miért a 1080i az neked nem full hd? :F

vigyázni edigital leírásokkal az új LG-k ügyében:
Pl 37LG3000:

Full HD LCD televízió
Méret: 37” (94 cm) képátló
Képarány: 16:9
Felbontás: 1366 x 768 pixeles :O

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9060) Rick4 válasza Márton (#9059) üzenetére


Rick4
félisten

ugyan ez egy indexes cikk, de az utolsó mondat érdekes: [link]

Az induláskor egyébként a UPC csak 1280-szor 780 pixeles felbontásban sugározza majd a HD adásokat, mivel egyelőre elenyészően kevés full HD tévé van a magyar háztartásokban

és egyenlőre más még csöndben van a HD adásokkal...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9061) Márton válasza Rick4 (#9060) üzenetére


Márton
nagyúr

1280x780! gratula index :)

De ebben a szabványvan meg nincs interlace üzemmód, és sztem nem néz ki minden jól progresszív módban, filmek persze OK, de idővel egy híradó?!
MTV 1080-as rendszerre áll, az tuti.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9062) Cifu válasza kalambaka (#9050) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mindenképpen kompromisszum lesz, de szerintem egy Samsung LE-40R81 környékén nézz körül, ha helyből vásárolni indulsz. Most jönnek az új modellek, tehát lesz (ill. már van) nagy felfordulás.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9063) Rick4 válasza Márton (#9061) üzenetére


Rick4
félisten

az igaz, de ki tudja, mikor. erről beszéltem, hogy most perpill ez van, később meg ki tudja mi lesz. Amit pár hónapja mondtak, még abból sem történt semmi (olimpia ->HD) tehát az 1080i formátum lesz elfogadott, de kérdés, mikor fogják elkezdeni a sugárzást...állítólag a tv2 és az rtl klub erősen késlelteti a digitális átállást, mert ugye nem mindegy, hogy 15 csatorna reklámjait nézik az emberek, vagy 2ét...nekik ez jó, de másnak.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9064) Cifu válasza Grande Ale (#9051) üzenetére


Cifu
nagyúr

Már nem igazán lehet azt mondani, hogy a plazmáknál jelentős az árelőny ilyen nagy méreteknél, az LCD-k rendesen beérték őket. TV-re és DVD-re én plazmát ajánlanék alaphangon, de ilyen méretben azok fogyasztanak azért rendesen, ezt sem árt tudni. :)

[OFF] Pioneer PDP-507 a legjobb, de kicsivel 500e felett van, ráadásul alapból nem jár hozzá sem talp, sem hangszóró, azokat külön kell megvenni (nem vicc, van viszont csiptetős hangszórókábel csatija, plusz egy mélynyomó kimenet).

Olcsóbb alternatíva az LG 50PG6000, az olyan 380e Ft, és nagyon jó kis plazma - leszámítva, hogy sajnos eléggé hajlamos a ghostingra, itt egy kis teszt róla. Ha a Ghosting elfogadható kompromisszum, akkor ekkora méretben ez best buy, amíg nem jön ki az 50" Pana PX80/PV80, de az csak június környékén várható... [/OFF]

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9065) Cifu válasza kano (#9057) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az LT75-nek akkor van értelme, ha ki tudod/akarod használni a beépített merevlemezes felvevőt. Ha nem használod ki, akkor felesleges az LT75.

Én azt mondom, hogy most már megéri megvárni a 2008-as modelleket, mert szépen lassan jönnek azért.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9066) Alex91


Alex91
félisten

LG 32LG3000 LCD TV - 153 900,- Ft
LG 32LG5000 LCD TV - 189 900,- Ft
LG 32LG6000 LCD TV - 209 900,- Ft

es a tobbinek is van ar az edigitalnal!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9067) Grobber válasza Cifu (#2114) üzenetére


Grobber
csendes tag

Kedves Cifu, Tisztelt Fórumtársak!

Kb másfél hónapja megvettem a Samsung LE37M87BD-t. Nagyon köszönöm a tippeket, rengeteget segítettetek :D !
Íme néhány az eddigi tapasztalatokból:
-Alapvetően monitornak használom DVI-HDMI kábellel, a képe tökéletes, és jobb a feketéje, mint a régi 710T-s Samsung monitoromnak.
-Mivel digitális az összeköttetés, ezért a BIOS azonnal látható gépindítás után; nincsen tényleges felbontás váltás, POST/Boot alatt a TV infója szerint 1920x1080 a felbontás.
-A Win natív 1920x1080-ban megy, tű éles a képe, sehol nem lóg ki semmi. Ha előtte ülök (kb 1 méterről nézem), nem láthatóak a pixelek, viszont egyszerre nem is lehet belátni az egész képernyőt. Ez azonban nem hátrány, COD4/NFS/akármilyen-játék egyszerűen besz@rás rajta :DD
-Alapban szerintem a képe/színei nagyon jók, de kicsit finomítva még jobbak. Neten vadásztam hozzá profilt, karaj lett :)
-Filmnézés: hát sajnálattal vettem észre, hogy a DVD gyűjteményemet hajigálhatom ki; 720p ezentúl a minimum. Gyakorlatilag ég és föld a külömbség, nem csak 1 méterről nézve...
-Az egyetlen negatívum eddig, hogy ez a sírkő-fekete burkolat a szobában található összes port magához rántja.

A 220Volt.hu-nál vettem, 280 volt áfával. 3 év gari, aszonták ha bármi van, szóljak nekik, és küldik a Samsung szervizt (ne legyen rá szükség) :)

Üdv: Grobber

Ullyoncz

(#9068) ricsik


ricsik
őstag

HD-ready tv-t hogy lehet beállítani 1360x768-as felbontásra pc-n, ha a videókártya nem támogatja ezt a felbontást? Van rá trükk? 8800gts 640Mb és a 8800GTX- sem állítható semmilyen 13xx-es felbontásra, csak 1280x 720-ra asszem. Ebben a felbontásban dvi-hdmi kábellel baromi rossz a kép, a betük borzalmasak.
Ez havernál volt, de nekem is ilyen kártyám van, cserélni nem akarok. Emiatt meg pláne nem akarok fullHD tv-t venni (azt támogatja).

Ez tuti így van, mert a nv driverben írja a támogatott felbontásokat és ott sem szerepel. Beállítani sem lehet.

(#9069) kalambaka válasza Cifu (#9062) üzenetére


kalambaka
csendes tag

szia Cifu!

köszönöm a választ. kérdésem, mit értesz ki kompromisszum alatt?

(#9070) Rick4 válasza ricsik (#9068) üzenetére


Rick4
félisten

pl telepítesz a tévéhez egy drivert, [link] amitől 1360X768 is lesz a felbontások között ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9071) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Köszi a tippeket mindenkinek!

(#9072) Cortez86


Cortez86
csendes tag

hali. ma elmentem egy eletro pontba és ott mondták(egy ismerős) hogy most várni kellene egy kicsit mert tisztázatlan hogy az eljövendőkben milyen felbontásban fognak sugározni a kábelszolgáltatók,de ezt nem értem hogy mit értenek ez alatt, nem hiszem hogy a következő 4-5 évben bármelyik is 1366 x 768 nál nagyobb felbontásban fog jönni, szóval kérdésem az lenne hogy akkor most 1366ost nem érdemes megvenni??? mert egy másik boltba meg azt mondták hogy max hd sugárzás lesz 1366 x 768, full hd valószínüleg nem. Teljesen elbizonytalanodtam :F most akkor érdemes ezt venni vagy akkor már csak a fullhd a jövő? Pls help semmit se értek nem vagyok egy szakértő :DD :R

crtz

(#9073) malacyka válasza Cortez86 (#9072) üzenetére


malacyka
tag

Miért ne lenne érdemes venni? A full HD audiovizuális orgazmus világa a tv adásokat tekintve még odébb van sztem. Jussunk el egyelőre odáig, hogy 1366x768-ban tévézhetünk.... :F
A szolgáltatók valamilyen szinten alkalmazkodni fognak a tömegével eladott lapos tv-k felbontásához, meg asszem szabvány is, ezt Cifu tudná pontosan megmondani. Szerintem ami miatt érdemes lehet várni az a foci EB illetve méginkább a Pekingi Olimpia. Nagy boom lesz a nyáron az biztos.
Az mondjuk érdekes, hogy az EPont eladók próbálnak lebeszélni a vásárlástól valami felbontásbeli anomáliákat emlegetve. Amennyire én tom teljesítménybérben dolgoznak, ha sokat ad el sokat keres. :(

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#9074) ricsik válasza Rick4 (#9070) üzenetére


ricsik
őstag

Samsung LE32R84B-ről lenne szó, nem találtam drivert hozzá.
Akkor sem értem, ha a videókártya alapból nem támogatja, akkor mindegy mit tud a kijelző, tv, monitor nem?
Vagy a videókártyának tökmind1, a kijelző driverén múlik?
Nemértem :)

(#9075) Rick4 válasza ricsik (#9074) üzenetére


Rick4
félisten

nem tudom, elolvastad-e amit írtam, ott volt egy link a hozzászólásban. igazából tökmindegy, hogy milyen tévéd van, ha a felbontás passzol, akkor jó lesz. ott lesz a felbontások között az 1360X768, és ennyi. Ez a számtechben nem kifejezetten általános kijelzőfelbontás, ezért nem találhatod ott. Melyik drivert használod? (mi a száma?)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9076) B.DanY


B.DanY
csendes tag

Sziasztok! Péntekre kell csinálnom egy beadandot az árképzésböl és gondoltam LCD gyárak árképzéséröl irom, ha van vki aki tudd néhány 5letet adni akkár itt akár priviben azt nagyon megköszönném!

Dani. :R :R :R

(#9077) Rick4 válasza malacyka (#9073) üzenetére


Rick4
félisten

az EBU elfogadta az 1080i szabványt, erre fogunk egyszer áttérni, de az sem most lesz. ráadásul perpill a premiereHD és a sat1HD is beszüntette az adást, mert kevés néző volt...gondolhatod, ha 80 millió németre ( akik mellesleg havi többezer euro-t keresnek, magyarán mondva tévévásárlás és tévéelőfizetés szempontjából is fizetőképesek) két HD csati sok volt, akkor itt mire lehet számítani... :Y
az olimpiai Hd sugárzás perpill egy álom, 122 nap van, hogy produkáljanak valamit, ha lesz is, akkor is csak DVB-S rendszerben, (műholdas sugárzás) a mostani M2 analóg helyén lesz HD beltérivel fogható (most egy ilyen cucc kompletten kb 90K). De reménykedjünk, hogy menni fog nekik... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9078) Rick4 válasza Rick4 (#9077) üzenetére


Rick4
félisten

nem premiereHD, hanem prosiebenHD akart lenni.... :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9079) Cortez86


Cortez86
csendes tag

köszi a választ, gondolom cifu is véleményt fog nyílvánítani az is előre megköszönöm, akkor egyetlen kérdés maradt már csak. Vegyek most tvt vagy érdemes várni? erre a 7re terveztem de már kíváncsi vagyok ki mit mond.ami max érték 180k ettől többet nem tudok rászánni ebben az árkategóriában gondolkozva értem a várás vagy vásárlás kérdését. :R

crtz

(#9080) einstein válasza Rick4 (#9077) üzenetére


einstein
senior tag

És a digitális kábeltévén (pl most induló digi UPC-n) az SD felbontású adás fog menni?

Szerk: bocs itt konkrétan az mtv olimpia közvetítésére gondolok.
A nem HD csatornák nyílván nem lesznek HD-k attól, hogy digitális a sugárzás....

[ Szerkesztve ]

(#9081) Cifu válasza Grobber (#9067) üzenetére


Cifu
nagyúr

Grat a TV-dhez!

Az ilyen zongoralakk-fekete sajnos már csak ilyen por-szivattyú. De minden TV szinte ilyen, megnyugtatlak. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9082) Cifu válasza kalambaka (#9069) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azt, hogy az adott árból olyat, ami erre mindenre ideális, nem fogsz tudni venni. ^^

TV/DVD célra én most egy Pana PX80/PV80 plazmát ajánlanék - de az ~280e Ft.
HD anyagokra, játékra, konzolra egy jó LCD TV-t. Viszont ennyiért csak sima HD kerülhet szóba, ez alapból kompromisszum. Az R81-es Samu ár/értékben nem rossz, a célra használható. Ha vársz még, szerintem az új A45x Samu és LG3000-es sorozat lehet komoly alternatíva lesz. De per pillanat az R81-es lenne az, amit ajánlanék ezért a pénzért.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9083) Cifu válasza B.DanY (#9076) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem egészen értem mit akarsz kihozni. Az árképzés az LCD TV-k esetében elég látványosan követhező vissza, kb. 2006 volt a fordulópont, akkor kezdtek el az árak elindulni lefele, ahogy sokasodtak a gyártók, és csökkentek az előállítási költségek, és jelentek meg a TV-ikbe kevesebb extrát szerelő gyártók, úgy indult el a lefele haladó spirál. 2004-2005-ben az LCD TV-k még nem uralták annyira a boltok polcait, mint teszik azt ma.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9084) Cifu válasza Cortez86 (#9079) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha most akarsz vásárolni, akkor azt hiszem már volt ajánlott készülék. A 32" új modellek közül a Samuk még nem kerültek ki sehol, az LG-ket is nagyon újak még, nem tudni, mikor jönnek ki. Én a Samu LE-32R81 (vagy ha van ennyiért már potenciálisan 37R81, akkor az), vagy ha a TV nézés elsődleges, akkor Sony KDL-32S3000.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9085) ricsik válasza Cifu (#9084) üzenetére


ricsik
őstag

A mit érdemesebb vanni a s3000-et, vagy a d3000-et? Miben különböznek? Megéri a drágábbat venni?

(#9086) ricsik válasza Rick4 (#9075) üzenetére


ricsik
őstag

köszi, megpróbálom, aszittem másik driver kell.
legújabb nv 8800gts640-hez 169.25, vista32

(#9087) kalambaka válasza Cifu (#9082) üzenetére


kalambaka
csendes tag

köszönöm a választ!!

(#9088) kano válasza Cifu (#9065) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi! :R Akkor azt teszem.
Remélem, hogy lesz még raktáron valakinek 37LT75 vagy 37LF75 az újak megjelenése után is. Az a baj, hogy ugye az LF75 drágább, de akkor már mondjuk vennék egy LF76-ot, mert az olcsóbb és csak a külsőben különböznek. Viszont az LF76 majdnem egy árban van az LT75-el. Szóval akkor LF76 lesz, ha az újak nem hoznak valami egetrengető változást.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9089) Palika71


Palika71
őstag

Tapasztalat:
Philips 5522D 42"-es LCD.
A sok 4:3 adás nézésétől, a két függőleges sáv "beégett" a képbe. Pontosabban, sötétebb árnyalatú lett a kép, a két fekete sáv helyén.
Szerencsére kb. 100 óra alatt eltűnt, a teljes képernyőt használó beállítás hatására. Szóval, nem maradandó szerencsére.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#9090) ricsik válasza Palika71 (#9089) üzenetére


ricsik
őstag

Vagy csak megszoktad :)
Hogy mik vannak...

(#9091) Cifu válasza ricsik (#9085) üzenetére


Cifu
nagyúr

A D3000 100Hz-es, és fogadja az 1080p/24p jelet, ráadásul valós 24Hz-ben játsza lesz. Jobb választás a D3000, de egy klasszissal drágább is.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9092) Cifu válasza Palika71 (#9089) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát ~100 óra alatt látható beégés azért elég durva. :Y

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9093) vtechun válasza Cifu (#9092) üzenetére


vtechun
veterán

100 óra alatt állt helyre az én értelmezésem szerint.

(#9094) vtechun válasza kano (#9088) üzenetére


vtechun
veterán

Én is LF76-ot veszek lehet. Bár most várom, hogy megnyíljon itt az Electro World, hátha lesz valami jó kis akció 0% THM-el :)

(#9095) vtechun


vtechun
veterán

Melyik lehet egyébként jobb választás? LC51-es LG vagy S81 -es Samsung? Filmnézés, géppel való összekötés. Eddig erről speciel nem volt szó, aztán lehet ilyen samu lesz itt 100k-ért.

(#9096) Cifu válasza vtechun (#9093) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jajj, tényleg, félreértelmeztem, maxima mea culpa. :S

Akkor mennyi idő alatt égett be?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9097) Cifu válasza vtechun (#9095) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mindkettő jó, én mondjuk az LG-t ajánlanám, de ha az LG feketéje neked túl világos, akkor Samu.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9098) vtechun válasza Cifu (#9096) üzenetére


vtechun
veterán

100 óra alatt állt vissza a normális állapotba, nem ? én igy értelmeztem.

(#9099) Cifu válasza vtechun (#9098) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, ezen már túljutottunk, most arra vagyok kiváncsi, hogy mennyi 4:3-as használat után égett be.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9100) smog86


smog86
senior tag

Monitorból nem tudtok olyat amiben van digitális tuner? 19"-22" között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.