Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10501) malacyka válasza szacsee (#10499) üzenetére


malacyka
tag

Ezért fura nekem is. Mert ugye ha 1080p, akkor az full HD kell, hogy legyen. A 24p-t persze tudhatja, bár ebben a kategóriában ez elég ritka. Hencsei fórumtársunknak ilyen van, váltottunk pár privit, ő azt írta, hogy támogatja a 24p-t.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10502) sipi700


sipi700
tag

A SMARTLINK és Q-LINK között van eltérés a nevén kívül? Annyit tudok, hogy egyik Sony, másik Panasonic eszközökben van.
Sony tv-k még tudnak egyátalán smartlinket? És ez működne a Panasonic dvd felvevővel? Elsősorban direct tv rec funkció érdekelne, a többi nem fontos.
Samsung tv-k tudnak ilyet? Tetszik a LE40A656-os tv.

(#10503) fanofmanu válasza Cifu (#10493) üzenetére


fanofmanu
tag

amikor azt írod hogy a feketéje nem a legjobb akkor arra gondolsz hogy halvány vagy túl sötét vagy mi?

(#10504) Lacix29 válasza malacyka (#10501) üzenetére


Lacix29
őstag

Fogadhatja az 1080p-s jelet, attól hogy nem annyi a felbontása. (belül átskálázza és kész)
Létezik olyan plazma is ami 1080p-t fogad, de csak 1024x768 a felbontása.
A 24p támogatás viszont nem minden esetben jelenti azt, hogy úgy is kezeli a jelet, ahogyan azt kellene (pl LG LC4x, LC5x szériája, egyes Samsung M8x-ek). Vagyis nem biztos hogy 24 Hz többszörös frekvenciáján tud működni a készülék (tehát a képkockákat azonos ideig tudja mutatni). Ha nem tudja, akkor csak a szokásos 2-3 pulldown (lásd Cifu logout írása) v. valami hasonló működik és akkor ugyanott vagy, mintha egy nem 24p-s készülékre adnád ki a jelet (olyankor a PS3 v. számítógép csinálja meg a 2-3 pulldown-t).

[ Szerkesztve ]

(#10505) fanofmanu válasza fanofmanu (#10503) üzenetére


fanofmanu
tag

mind1 már olvasom a logout írásod :K

(#10506) wassermann válasza sipi700 (#10500) üzenetére


wassermann
addikt

Legtöbbször a jó minőségű HDMI-vezeték csak nagyobb távolságok áthidalásához kell, ( 1 - 2m még nem nagy távolság).

[ Szerkesztve ]

(#10507) sipi700 válasza wassermann (#10506) üzenetére


sipi700
tag

Akkor bízok benne, hogy az új tv képe szebb lesz :)

(#10508) Cifu


Cifu
nagyúr

fanofmanu:

Az aranyozásnak egy értelme van: nem korrodál (rozsdásodik). Más szempontból semmi jelentősége, önmagában az aranyozott csatlakozótól nem lesz jobb minőségű a jel. Pláne nem digitális kapcsolatnál...

vASalo:

Az S-ben egyel gyengébb panel figyel, és nincs Movie Plus képjavító technológia. Ebben térnek el.

malacyka:

Fogadni tudja az 1080p/24Hz videojelet, de valósban megjeleníteni nem, 3:2 pulldownt hajt rajta végre. A Toshibánál csak a 100Hz-es TV-k kezelik a 24p-t rendesen, az új, 2008-as modellek közül is.

sipi700:

Ez kb. olyan, mint a hangfalkábelnél a 30.000 forintos méterárú über-extra-hifi kábel. Ha van egy egymilliós high-end rendszered, ahol minden komponens felső kategóriás, akkor igen, megéri ilyen extra dolgokra áldozni. De amíg reálisan állsz a talajon, akkor végy egy 5e Ft-s "occsó" HDMI-HDMI kábelt, és azt a plusz pénzt inkább arra szánd, hogy végy egy jobb TV-t, vagy vegyél hozzál egy 5.1-es hangfalrendszert, akármi.

Az Anynet, Smartlink, Bravia Theatre Sync, és hasonló nevek ugyanazt a CEC-t jelentik. Ha a két készülék tud ilyet, akkor tudnak kommunikálni egymással, tökmindegy, hogy éppen milyen fantázianevet ragasztotta rá a gyártó. Nekem Samu TV-m és Onkyo erősítőm van, és nagyszerűen elbeszélgetnek. ^^

fanofmanu:

Az LCD TV-k egyik gyenge pontja a feketéje, vagyis az, hogy amikor feketét kellene megjeleníteni, akkor a háttérfény valamennyire átszűrődik, amitől nem feketét, hanem sötétszürkét kapsz. Nos az LG-k által alkalmazott panelek e téren nem a legjobbak, tehát egy kicsit világosabb szürkék, mint mondjuk egy azonos kategóriás Samsung.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10509) sipi700 válasza Cifu (#10508) üzenetére


sipi700
tag

Jó hír. Az is lehet, hogy Samsung LE40A656 lesz a következő tv-m:) A 37"-nak (30e Ft-tal olcsóbban) tényleg gyengébb a kontrasztja vagy csak elírás? Számomra lényegtelen mennyi a kontraszt papíron, de itt elég nagy eltérésről van szó.

(#10510) Joshi válasza Cifu (#10508) üzenetére


Joshi
titán

"...önmagában az aranyozott csatlakozótól nem lesz jobb minőségű a jel. Pláne nem digitális kapcsolatnál..."

Hát igen, pont ezért kellett áttérni digitális jelre hogy a felhasználók ingóságai ne a hifi cuccokban legyenek.
;] :C

(#10511) Cifu válasza sipi700 (#10509) üzenetére


Cifu
nagyúr

Van egy szép minőségi szint törés 40/42 col, illetve ez alatt. Ha megnézed a többi Samsung TV esetében is a 40"-os modellek mindig jobb tulajdonságokkal bírnak technikai paraméterekben, mint a kisebb testvéreik. Egyszerűen jobb minőségű panelt kapnak, a kisebb TV-kbe meg gyengébb panel kerül.

Tehát egy 37" LE-37A656-os nem csak papíron gyengébb, hanem tényleg gyengébb képességű panelt kap, mint a mindössze 3"-al nagyobb tesója.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10512) abdu


abdu
csendes tag

Sziasztok,

Elsősorban tévénézéshez (azon belül is főleg sportműsorok) 37-40"-es méretben 200k-ig tudtok ajánlani valami használhatót?

köszi

(#10513) VICovSki


VICovSki
csendes tag

Sziasztok !

Én is kinéztem a TVm utódját: Panasonic TX-32LX70P LCD TV-t.

Egyetlen kérdésem volna a nagyérdeműhöz: a jelenlegi DVD-men nincs HDMI csatlakozó.
Jelentős minőségi javulás várható attól, ha a scart csatlakozást HDMI váltaná fel ?

(#10514) Dió83 válasza Cifu (#10489) üzenetére


Dió83
tag

köszi szépen

iPhone 5

(#10515) Papichulo


Papichulo
tag

Kérdeznék egy hülyét: Mi ez a 24p,amit kérdez mindenki hogy tudja e a tv-je? És az enyém tudja(Samsung LE-32R82BX)? :D Jah és még 1 kérdés, ez a tv kezeli az 1080p-t ?

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#10516) Alex91 válasza VICovSki (#10513) üzenetére


Alex91
félisten

Nem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10517) VICovSki válasza Alex91 (#10516) üzenetére


VICovSki
csendes tag

Nem ? Akkor mégsem kell lecserélnem a DVD felvevőmet ?
Nem javít jelentősen sem a hagyományos TV adásnál, sem a dvd lejátszásnál ?

(#10518) Alex91 válasza VICovSki (#10517) üzenetére


Alex91
félisten

Hagyomanyos adasnal biztos, hogy nem. DVD-nel elvileg, de mivel SD adas nem HD IMHO nem igazan eri meg lecserelni a cuccot.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10519) baryll válasza Antibazsi (#10483) üzenetére


baryll
tag

Szia! Köszi a választ!
Érdekelne még, hogy a garancia ezekre is 2 év-e, és a pixelgarancia ezeknél hogy működik? Sok sikert a PC rákötéshez, és mégegyszer gratula a TV-hez! :R

(#10520) |AP| válasza Cifu (#10489) üzenetére


|AP|
veterán

Köszönöm a választ Cifu!
Még nem tettem le a KDL-32P3000-ről... A Samu LE-32R80-as szériával továbbra is a garancia és a panel lottó a bajom, illetve nekem nagyon nem tetszik a porfogós zongoralakk-fekete.
Viszont amit felvetettél a Panasonic TX-32LE8 az egész jónak tűnik, és ez is megvan 160-ból.
Olvasgattam utána, de még nem sok mindent találtam miben tér el a Sonytól. Marad az a megoldás, hogy nézzem meg mindkettőt és amelyik jobban tetszik?:)

(#10521) MAxxYD válasza Joshi (#10375) üzenetére


MAxxYD
tag

Szia!

Én is ilyen tv-vel szemezek és az egyik megjegyzésed felkeltette a figyelmemet.
Mit értesz azon, hogy a "képarány változtatása nevetséges" ?

(#10522) bwoay válasza VICovSki (#10517) üzenetére


bwoay
nagyúr

Az felmerült, hogy esetleg komponens kábellel is rákötheted?
vagy nincs ilyen csatlakozó a lejátszón?

Mondjuk ezzel kapcsolatban bennem meg az a kérdés merült fel,
hogy mi a különbség a komponens (RCA) RGB
meg a SCART RGB között? Csak a csatolófelület?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#10523) Alex91 válasza bwoay (#10522) üzenetére


Alex91
félisten

Meg gondolom az arnyekolas... De lehet, hogy a jelszintek is...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10524) balint87


balint87
csendes tag

Helo mindenki!
Nem hallott valaki arrol hogy a digi tuner nelkuli samuk mikor erkeznek? Vagy lesznek egyaltalan? Emlekszik valaki hogy a tavalyi S es R sorozatnal mikor jelentek meg, pl. a R86 egyutt jott az R81el?

(#10525) DuracL válasza MAxxYD (#10521) üzenetére


DuracL
tag

Szerintem arra gondolt , hogy van egy rakás lehetőség amiből 2-3 szinte ugyanolyan, mondjuk ki az aki egyáltalán használja a képarányváltoztatást:), 16:9-be gyakorlatilag még semmit nem adnak, gépről lejátszva a hd-s,dvd-s cuccokat meg ott a dualview.

(#10526) ForcA válasza Cifu (#10511) üzenetére


ForcA
csendes tag

Én is HDTV/Monitor vásárláson töröm a fejem. kb.40 colos képátlójú full HDTV-re gondoltam.

Szerinted melyik készüléket érdemes venni, ha elsősorban monitorként ( kb. napi 5-7 órában (90%) ez lenne a szerepe)
másodlagosan Blue-ray nézésére, és csak harmadlagosan tervezem TV-ként vagy játékokhoz használni.

A felhasználás elsősorban irodai alkalmazásokra korlátozódik (MS Office , Internet, és képnézegetés stb, XP alatt futtatva, Nem vagyok grafikus vagy designer és nem is ilyen célre lenne használva. )

1. Mi a véleményed melyik készülék most a legjobb erre a célra amit leírtam ?

2. A most jövő új készülékekről lehet-e már tudni olyat ami miatt érdemes várni míg kaphatóak?

Még egy –két fontos dolog: Most egy 4:3 as Nootbookra tenném rá Duál monitorként amiben a videokártya (4:3) arányú jeleket tud küldeni pl:1400 x 1050 felbontásban (EZT ÉN KI IS SZERETNÉM HASZNÁLNI –EZ FONTOS KRITÉRIUM)

Ennek a noti-nak csak VGA portja van (nincs DVI v..HDMI ). (ahogy néztem ezt a felbontást a HDTV-k nem szokták tudni fogadni, vagy nem írnak róla, -szóval nem ismert a helyzet velük). Te tudsz olyan készüléket amelyik 1:1 pixel megfeleltetést tud a Full HDs készülékek közül ebben a felbontásban és analógból hozva a jelet, és jó a kép rajta.

1-2 éven belül egy Tablet PC re cserélem a mostani Notebbook gépet - már Vistával ésHDMI-vel. Azt szeretném ha ez a monitor ahhoz is illeszkedne majd és egyébként minél univerzálisabban lehetne használni a TV-t a későbbiekben is

Mi a javaslatod ami az adott célokat legjobban szolgálja?

Árban nem korlátoznám magam nagyon (kb. 500-ig)

Válaszod előre is köszi

Forc-A

[ Szerkesztve ]

(#10527) Papichulo válasza |AP| (#10520) üzenetére


Papichulo
tag

Samu garanciával mi a gond? 3 év gari van rá...

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#10528) wassermann válasza ForcA (#10526) üzenetére


wassermann
addikt

Irodai alkalmazáshoz ne használj TV-t:
az emberi látásnak hosszabb munkára a szemed vízszintes síkjától kicsi lejjebb álló 19"-os monitor az ideális. Egy nagy monitor olvasása iszonyatosan igénybeveszi az agyat, mert a nagy felületen túl sok az információ. De ha pók vagy sok szemmel, lehet hogy bírod : ))

(#10529) Alex91 válasza wassermann (#10528) üzenetére


Alex91
félisten

Majd 3 meterrol nezi :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10530) |AP| válasza Papichulo (#10527) üzenetére


|AP|
veterán

Az a 3 az úgy jön ki, hogy 1 év teljeskörű+1 év ingyenes javítás+1év ingyenes fődarab(képcső) csere.

Más kérdés: nem tudja valaki tart-e még az Euronicsban a Samu LE37M87 + DVD lejátszó akció?

[ Szerkesztve ]

(#10531) Antibazsi válasza baryll (#10519) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Szia!Köszi szépen! :R
Panáknál 2 év a teljeskörű garancia + 1év a panelra,de mi vásároltunk hozzá még +2 év teljeskörű garancia kiterjesztést ami biztosítás is egyben 4 évig törésre.Ez plusz 12ezer volt,de szerintem megérte mert albiban vagyunk és eddig majdnem minden évben költözködtünk...ki tudja,az ördög nem alszik.Csak közben a biztositó ne szűnjön meg jogutód nélkül,az nagy szívás lenne :( ...

Üdv, Balázs

(#10532) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Sony KDL-46W4000

Ezt a tipust elorendelesben lattam meg csak. Van mar barhol is raktaron?
Olyasmi hely kene ahol mondjuk van olyan kondicio, hogy felet befizetem + 10 honapig minimal kamatos reszletekben. Tud vki ilyen helyet?
gege

(#10533) 206cc válasza gege71.hu (#10532) üzenetére


206cc
csendes tag

Szia!
Nézd meg a kecskeméti AV-Land kft-t.A tv azonban csak a jövő héttől várható,ha jók az értesüléseim! :F
A hivatalos Sony forgalmazóknál legalább is,persze más cégeket is megnézhetsz lehet olcsóbb is lesz :)) (470K hivatalosan)
Üdv!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utállod saját magad”

(#10534) MichaelSD válasza 206cc (#10533) üzenetére


MichaelSD
őstag

W4000 ez a 46-os, ez is az új szériából van?

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#10535) MichaelSD válasza 206cc (#10533) üzenetére


MichaelSD
őstag

Bocs, valami miatt 2szer ment.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#10536) 206cc válasza MichaelSD (#10534) üzenetére


206cc
csendes tag

Igen ez az új!! :DD
Szvsz sem ér ennyit,de van aki megveszi. :K

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utállod saját magad”

(#10537) |AP|


|AP|
veterán

Megjelent a Mediamarkt foci EB-s akciós újsága. Az akciós TV-k mindegyike 0%-os THM-mel vihető.
Két LCD keltette fel a figyelmem, ezekről szeretném kikérni a véleményeket:
PHILIPS 42PFL5322 - 229.990-
Erről nem sokat tudok, meg úgy általában a Philipsekről sem. Ami ebben tetszik, az a mérete. 3,5-4 m-ről nézném, a 32-es tévékről sokan lebeszéltek. Szóval ami ebben tetszik az a 107cm-es képátló. Mit lehet még tudni erről a tévéről?
A másik:
LG 37LT75 - 239.990-
Ami ebben tetszik az a két tuneres PIP és a beépített merevlemez.
Ez 94-cm-es, de méretben ez is elég lenne. Vélemények?

+ami még elgondolkoztatott nagyon, de itt kicsit OFF: van két plazma, ami nagyon jó árban van:
SAMSUNG PS42C62 - 169.990-
PANASONIC TH37PV7 - 159.990-
Eddig csak LCD-ben gondolkodtam, de ezek felkeltették a figyelmem. Tudom sok LCD vs. Plazma téma van, de pár leglényegesebb érvet fel tudnátok sorolni a témában?

Egy olyan jó ki Cifu-s kimerítő válasznak örülnék a konkrét modellekről, de persze bárkitől szívesen meghallgatok bármit :)

Köszi!!

(#10538) Cifu


Cifu
nagyúr

abdu:

Ha a méret számít, akkor szerintem Panasonic TX-42PV8. További kérdésekkel viszont akkor a PlazmaTV topicban. ;)

Papichulo:

Irgum-burgum. Nickem alatt Logout blog, benne LCD alapozó. Elolvas. Örül. Ha további kérdése van, felteszi.

Az R80-as széria sem az 1080p, sem a 24p-t nem támogatja.

pollai
:

Az LE8-as Pana jó minőségű, de amúgy belépő szintű TV. Mint kb. a Samu A430-as széria.

balint87:

Már kaphatóak, az 1-4 végűek nem rendelkeznek DVB-T tunerrel.

ForcA:

Hát ez bizony macera lesz a javából.
A 4:3-as képarány még nem akkora gond, hiszen a TV 4:3-as képarány opcióját ki lehet használni, de ilyen spéci felbontást kétlem, hogy bármelyik TV támogatna, az én Samum is csak 1360x768, majd 1400x900, 1680x1050 és végül 1768x992-es felbontást támogat, majd az 1920x1080. A másik probléma a beégés, ha főleg ilyen képaránnyal használod, akkor a két szélen lehet, hogy idővel nyoma marad a fekete csíknak. Alaphangon erre kicsi az esély, főleg ha filmnézéshez vagy TV nézéshez amúgy is 16:9-ben használod, de az esély meg van, egy topicolvasó a Philips TV-jével járt így. Most végignéztem pár típus kézkönyvét, és csak az LG5000-es és LG6000-es széria kézikönyvében szerepel az 1400x1050-es felbontás (37"-tól felfele), tehát én első körben javaslom nézd meg az új LG TV-ket például (az LG-k kézikönyve letölthető az LGE.hu oldalról, válaszd ki a TV-t, majd kézikönyv letöltése, ezután egy kis trükk kell, mert nem a televízióknál, hanem az LCD TV-knél van a kézikönyv). A Samsungok és a Sony-k biztos nem támogatják.

Nem teljesen értem, hogy miért akarod 4:3-as jellel hajtani amúgy, ha azon dolgozol, akkor a felbontás lehet 16:9-es, ha prezentációs célra használnád, akkor meg egy projektor szerintem jobb megoldás és nagyobb képméretet is tud nyújtani.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10539) Cifu válasza |AP| (#10537) üzenetére


Cifu
nagyúr

PHILIPS 42PFL5322 - Tavalyi HD Ready modell. Ennek megfelelő tudás, vagyis kb. a Samu LE-40R80-as szériával mozog együt. A képátló jó, de nincs rendes 24p támogatása, a feketéje talán egy fokkal gyengébb, mint a Samu-é, de elég jó tuner van benne (ez csak akkor fontos, ha beltéri nélkül, közvetlenül megy a kábelTV vagy antennakábel a TV-be). Nincs VGA bemenete, PC-t csak DVI-HDMI kábelel tudsz rákötni, viszont megy natív 1360x768-ban.

LG 37LT75 - Nincs PiP. Nemhogy kéttuneres, de semilyen. Kezdjük ezzel. Beépített merevlemeze van, ez jó dolog, de megjegyzem, hogy amennyire én tudom, a felvett anyagot nem tudod lementeni a merevlemezről. Sehogy. A panelje ugyanaz, mint az LC51-esekben, a feketéje nem a legjobb. Ez a TV csak akkor jó vétel, ha ki tudod használni a beépített merevlemezt. Akkor éri megvenni. Ha nem nézel sokat TV-t, és nem tudod vagy akarod kihasználni a merevlemezes felvételt, akkor ezt a TV-t felejsd el.

SAMSUNG PS42C62 - Ez kérlek szépen egy 6-os szériájú Samu. Lassan 4 éves technológia. Ne. Pont.

PANASONIC TH37PV7 - Belépő szintű tavalyi modell. Azért az árért nem rossz vétel.

Plazma vs. LCD témára meg ezt olvasd el.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10540) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok, erről a TV-ről esetleg van valakinek tapasztalata:
[link]
grundig-32-lxw-82-8600 dl32- most 99ezer, megér annyit?

oké ,látom már volt róla szó...

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#10541) kribe


kribe
őstag

Üdv mindenkinek!

Új TV vásárlása előtt állok (még legalább egy de talán több hónappal), úgyhogy már keresgélek a neten leírások, összehasonlítások után. A "ha már eladósodom, legalább csináljam tisztességesen" elvet követve jókora méretű (46+) Full HD TV-t keresek, TV-nézésre (ha valaha lez, akkor HD-TVnézésre), DVD-re, XBOX360-as rákötésére és (a jövőben) PS3 (blu-ray filmek és 1080p játékok) használatához. A szobában a TT (Tespedési Távolság :D ) olyan 2.5, de maximum 3 méter lenne.

A legszimpatikusabb modell (bevallom a kinézete miatt is) egyelőre az LG-től a 47LG6000. Külföldi források szidják a feketéjét, de dicsérik a színeit. Boltokban itt vidékiában még nem láttam sajnos. Van már valakinek tapasztalata ezzel a TV-vel? Szívesen tudnék meg róla többet.
Néztem még a Samsung LE-46A656 -os készülékét (itt fórumon is dicsérik ha jól emlékszem), de az már kicsit túl drága (netes boltokban 600e körül). Megéri vajon a különbséget? Esetleg várjam ki a Sony érkező V és W sorozatú készülékeit? A dolog hálistennek nem sürgős, ha a közeli jövőben érkezik valami "best buy"-gyanús készülék, ki tudom várni.

Előre is köszi. :R

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#10542) |AP| válasza Cifu (#10539) üzenetére


|AP|
veterán

Köszönöm, pont ilyen válaszra vártam! :R
LG kilőve, Samu plazma kilőve.
Elolvastam amit LCD vs. plazma témában írtál és kicsit a plazma felé hajt. Főleg TV-re és DVD-re használnám ugyanis.
Szóval most abban maradtam, hogy ha LCD akkor Philips, ha plazma akkor Panasonic.
Árban viszont elég nagy különbség van közöttük, és ha a Philips árában gondolkodom, akkor már szóba jöhet a Pana TH37PV80 is, ami csak egy 10-essel több.
Viszont pont 80-nal, mint a TH37PV7. Megér ennyit a különbség?
Mennyire jellemző a TH37PV7-re a ghosting, a foszforlag, a melegedés és a zaj? Illetve a plazmák fogyasztása sem volt eddig szimpatikus.
Szóval most ott tartok, hogy Philips (méret), TH37PV7 (ár) vagy TH37PV80 (minőség).. nehéz döntés :)

hopp. most látom:

Panasonic 42PX8ES - 229.900-
újabb versenyző :)

[ Szerkesztve ]

(#10543) Tutivesztes válasza |AP| (#10542) üzenetére


Tutivesztes
tag

Cifu a plazma topicból:
"A PV70-es szériát ne eröltesse senki szerintem. Olyan szinten viszik vissza gariztatni hirtelen megjelent függőleges fekete csíkok miatt, hogy szerintem típushibás a széria...."
Tehát a pv7/pv70 jobb ha kiesik szvsz.
Viszont ha plazmát akarsz akkor gyere át a plazma topicba, mert ez itt már lassan OFF.

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#10544) bibe


bibe
csendes tag

Üdv ismét!

Elsősorban Cifu tanácsára megvettem a Sony 32D3000-t már közel egy hónapja. A tapasztalataimról túl sokat nem írok, mert nem tűrné a nyomdafestéket az UPC kábelTV minőségének a leírása.
Így mivel én elsősorban TV-t nézek rajta, nincs túl nagy előrelépés a régi Sony CRT-hez képest. Sőt... :(

Mivel ezt az állapotot nem éreztem túl sokáig fenntarthatónak, elmentem az UPC-hoz, hogy mi lenne ha váltanánk az új UPC digital csomagra. Mivel az ár igenis szempont és az UPC-nek amúgy is sok van a rovásán :), csak a legolcsóbb csomag jöhetett szóba. Amikor aláírtam a szerződésmódosítást még örültem is, mert olcsóbb lett egy pár forinttal a havi előfizetés, mint korábban volt.

Aztán kijöttek bekötni és jött a fekete leves: nincs HDMI port a mediabox-on, csak SCART. A minőség meg ugyanolyan, mint volt :O

De amiért írok: a TV-ben van DVB-C tuner, de kártya nélkül nem sokat ér. A TV-n van egy un. CI slot is, de az inkább hasonlít a PCMCIA slothoz és közvetlenül nem megy bele a beltériből a kártya. Guglizás :) után kiderült, hogy van egy adapter kártya, ami olyan, mint a PCMCIA és bele megy a SmartCard is.
Kérdés, hogy van-e valakinek ezzel tapasztalata, itthon lehet-e ilyen adaptert kapni és minden infóre kíváncsi lennék, ami van valakinek DVB-C tunerrel kapcsolatban.

Uff. :)

(#10545) Rick4 válasza bibe (#10544) üzenetére


Rick4
félisten

az a CI csatlakozó teljesen ugyanaz, mint a pcmcia, a kártyaolvasó kerül a tüskékre, és a smartcard a kártyaolvasóba. ha hoznak digitális beltérit, akkor annak a kártyaolvasója ugyanilyen kell hogy legyen, ugyan ehhez szét kellene szedni a beltérit, és kivenni belőle, de működhet, 10K fölött lehet hozzá olvasót venni, de azt is csak akkor érdemes, ha tudod, milyen kódolással nyomják a digitális műsort. HDMI-nek sok értelme nem lenne a beltérin, mert az a digitális adás is 720X576-ban jön, mint a többi analóg csatorna, elvi lehetőség van, hogy a fejállomás és a tévéd közötti erősítők, interferenciák megszűnjenek a digitalizálással, de legtöbbször nem ez rontja el a képet... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10546) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Üdv,
Igazából ha én most egy 720p-s játékot fullhd kijelzőn játszok akkor felskálázott képet kapok ami roszabb vagy natív 720p-re méretezi?

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#10547) ForcA válasza Cifu (#10538) üzenetére


ForcA
csendes tag

Cifu! Köszi szépen a választ. :R
A macerát vállalom csak az eredmény legyen jó. Az első pont máris kifogott rajtam.
A kézikönyv letöltésénél amikor a PDF re kattintok akkor hibaüzenet jön és sok féle képpen kipróbálva marad az eredmény. Angol oldalon meg nem találtam meg sajnos. Ha tudnál egy másik linket megköszönném.
A beégés veszélye meglepett. Eddig azt hittem hogy ilyet csak a plazma TV k produkálnak.
A vido kártya csak 4:3 arányú jeleket ad ki a Noti-n (IBM T-43) illetve 1280 x 1024 et is ad de az 1400x 1050 mégis csak nagyobb info tartalom. Tehát itt nem prezentációhoz lesz hanem saját magamnak dual monitornak.(több infó: gyorsabb megőrülés :K )
Persze azon is elgondolkodhatnék, hogy a Noti-t(is) lecseréljem( lehetne csupa digitális jel), de az a mostani még elég jól szolgál, és sok mindent kellene újra rakni egy új gépre szóval ez a változat még macerásnak tűnik.
Remélem az LG tudja majd amit kell mert nem tűnik rossznak. Főleg hogy a monitor üzemmódban alig van feket szín ( az én használatomban)

(#10548) proper


proper
őstag

Samsung LE40S86BDX
170 volt
jól jártam vagy nem? :B

(#10549) Skizz válasza proper (#10548) üzenetére


Skizz
addikt

Jókor kérdezed.. :D Egyébként én nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#10550) Lacix29 válasza N4r4ncs (#10546) üzenetére


Lacix29
őstag

Felskálázza.
De jobban jársz vele, mintha csak a tv közepén lévő téglalapban játszanál. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.