Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) malacyka válasza Alex91 (#10299) üzenetére


malacyka
tag

Tetszik ez is, benn van a kalapban! És van 24p is! :C

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10302) malacyka


malacyka
tag

A "hülyéknél" itt Fváron még mindig 240K.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10303) BlaBla2 válasza malacyka (#10300) üzenetére


BlaBla2
tag

Két idézet volt, mindkettő egy kicsit a "sony ellen"
Az egyik Cifu utolsó megjegyzése erről a TV-ről, a másik az általad linkelt oldalról, ami szerintem azt igazolja, hogy az utalványt is ki kell fizetni.
Az meg, hogy mi mennyiről indult:
2006 karácsony előtt vettem a samu le26r51-et 230.000,-ért.
Most mit kapnék ennyi pénzért? :O :O :O

a bátrak félnek a legőszintébben

(#10304) malacyka válasza BlaBla2 (#10303) üzenetére


malacyka
tag

Ja értem. Így ok. 230-ért már elég jó cuccot kapnál most....

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10305) bwoay


bwoay
nagyúr

Üdvözlet, urak!

Visszatértem a TV görcstúrámról.
Megint megnéztem, és ezúttal le is mértem a Panasonicot.
Pontosak a gyári adatok, vagyis a készülék úgy férne el nálam,
hogy mellé már egy kártyalapot is nehezen lehetne besuvasztani :U
Legutóbb még amúgy ki volt írva náluk (Fukar) a TV adatlapjára,
hogy 100 Hz :D De csak azóta, hogy 280-ról 250-re esett az ára,
mert korábban nem szerepelt ott pirossal ez a felirat ;]
Aztán tegnap láttam, hogy megint leszedték.
Oda is jött az egyik csóka (a crew-ból :D ), és mondta,
hogy most igazából nem tudják eldönteni, mert a katalógus szerint nem 100 Hz-es,
de valaki állította, hogy a V-real PRO 2 miatt igenis az.
Úgyhogy szóltam, hogy a Motion Picture Pro jelenti a 100 Hz-et...

Áttekertem gyorsan a Euronicsban, nem volt rákötve semmilyen jel az 37M87-re,
gyorsan megkértem egyik ismerősömet, bekötötte, de picsaszar volt.
Átvitte az éppen szétbontott bemutató"fülkébe" (teremnek túl kicsi),
ahol volt egy BD recorder (asszem), és ment rajta egy Sharp Aquos demo anyag.
Így rendes képpel is meg tudtam nézni.
Képváltásoknál vízszintesen csíkozott ("sávozott") egy kicsit,
de nem tudom, hogy ez a 100 Hz vagy a 24 p hiányából adódik.

Ha utóbbi, akkor továbbra is rejtély marad ez a 24p dolog az M szériánál.

Hátul egy magányos A betűt találtam az adatlapon, gondolom ez utal az AUO panelra.
Ami nagyon nem tetszett, az a kivitelezés, maga a ház. Tudom, hogy olcsó a TV,
de volt ez valamikor csúcskategóriás is, ehhez képest nem túl minőségi szerintem.
Az egy dolog, hogy én nem szeretem ezt a "glossy" műanyagot,
de ez konkrétan olcsó burkolat hatását keltette. Amúgy made in Hungary,
ez valamiért egy kicsit megnyugtatott :)

Összességében nekem a Panasonic jobban tetszik,
és a jóval kultúráltabb kinézete sokat nyom a latban, ha ennyi pénzt költök rá.
Az mondjuk jó kérdés, hogy ha a két HDMI-t lefoglalom a két konzollal,
az RGB komponenst meg a DVD-íróval, akkor hogyan kötöm rá majd
azt a HD jelet, amit fel akarok venni? :D

hát ennyi, köszönöm a figyelmet,
elnézést, ha untattam Önöket!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#10306) malacyka válasza bwoay (#10305) üzenetére


malacyka
tag

Nem görcstúra. Sokan végigjárják, köztük én is vásárlás előtt az összes létező üzletet, hogy élőben megtaperálják és megvizslassák a kiszemelt darabot. Ha tetszik a Pana vedd meg nyugodtan. Ennyi pénzért 37"-ban full HD-k közül szvsz jobbat nem naon kapsz.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10307) bwoay válasza malacyka (#10306) üzenetére


bwoay
nagyúr

de ez akkor is görcsölés, én meg utálom azt, amikor valamin ennyit kell lamentálni.
mondjuk sportüzletben dolgozom, szóval elnézegetem naphosszat azokat,
akik egy 5e. Ft-os focicsukából csinálnak ennél sokkal nagyobb problémát :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#10308) Venditor


Venditor
csendes tag

Heló! Nemrég volt egy kis problémám a Sharp tv-vel. Már nincs! Kicseréltem egy samsung 37 s81-re. Most össze van kötve a pc-vel, de 1360x768-as felbontásnál remeg a kép egy picit. Mintha valami bezavarná. 1280x720-ban nem csinálja. A tv tudja a felbontást elvileg. Mi lehet a gondja? Ja, és hama (árnyékolt) 3m vga kábellel van megoldva. Talán az nem árnyékolt eléggé? Sok konnektor, hangfalkábel, antenna meg ilyen cuccok vannak a közelében. Valaki esetleg tudna segíteni?

És Cifunak köszönöm a választ az előző hsz-emre!

(#10309) bwoay


bwoay
nagyúr

na, ez érdekes:

"Weirdly, the TX-37LZD70 is compatible with the 1080p/24 video format now found on HD DVD and Blu-ray discs – unlike Panasonic’s new Full HD plasmas."

csodálkoznék, elvégre tudtommal ez a sima LZ70P DVB-T-s verziója.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#10310) Cifu válasza mba (#10291) üzenetére


Cifu
nagyúr

mba:

Érdekes jelenség, ötlet nem sok, el kell kell kezdeni kipróbálni az opciókat: másik egérrel csinálja-e, esetleg másik HDMI portba csinálja-e, másik kábelel csinálja-e, stb.

malacyka:

Az S3000-es kicsivel a Samu R80-as széria fölött van. Az ára viszont nagyon fölötte. Ha valaki úgy véli, hogy neki megéri ennyivel többet áldozni, akkor természetesen megértem, és nem beszélem le róla. De ettől a személyes véleményem az, hogy ár/értékben még 170e Ft sem teljesen reális a készülékért (ráadásul itt 190e Ft-t fizetsz ki, csak kapsz egy 20e Ft-s ajándékutalványt... hurrá). Ha 150e Ft lenne, azt mondom best buy. Így viszont nem mondom ezt. :)

BlaBla2:

Én le se merem írni mennyit fizettem 2007 júniusában egy 42" LF65-ösért. :)
Befektetésnek nem jó az LCD TV, mert embertelen gyorsan pörög a piac. 230e Ft-ért már 37" FullHD TV-t vagy 40" HD Ready TV-t vehetsz.

bwoay:

Erre azt tudom mondani, hogy az LF65-ös megvétele előtt 4 hónapig folyamatosan túrtam a netet és jártam a boltokat. A V3000-es esetében kb. 2 óra alatt döntöttem, az A656-osnál meg a teszteléskor már tudtam, hogy nekem kell egy ilyen. :)

A boltok személyzetét egyfelől nem irigylem, mert sokszor a gyártó weboldala is hülyeségeket ír, ill. nem egyértelmű, másfelől alapból olyan csodás dolgokat tudnak összehozni akár egy típuscsaládon belül is, hogy az ember csak vakarja a fejét (pl. a 24p támogatás az LG6000-esnél).

A Samu vízszintes csíkozása biztos nem 24p probléma, én arra tudok gondolni, hogy 1080i anyag volt a Sharp demo, és ezért csíkozott képváltásnál (ez a TV deinterlacerét minősíti ugyanakkor, hiszen jó minőségű deinterlacernél nem nagyon látni ilyet). A Samu anyagválasztása nem a legszerencsésebb, de a prémiumkategóriát leszámítva a legtöbb TV gyártó inkább az olcsóságra utazik, mint a minőségre. Olykor persze ritka nagy mellényúlások is vannak, például az új W4000-es Sony csillám-kék kávájától én rosszul tudok lenni - igaz ez egyéni ingerencia.

robotos05:

Ha megoldható, próbáld ki DVI-HDMI kábelel. Ha nem megoldható, akkor próbáld ki másik VGA kábelel, hátha...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10311) Cifu válasza bwoay (#10309) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az LX70 is fogadta az 1080p/24Hz videojelet, pedig csak HD Ready TV. A Panának néha vannak érdekes döntései. Az is ezek közé tartozik, hogy a 2007-es (elvileg csúcs) plazmái nem képesek arra, amire az (amúgy felső kategóriás) LCD TV-i igen. Ez csak azért megmosolyogtató, mert a Pana folyamatosan erős PR munkát folytat azért, hogy bizonyítsa a plazma technológia fölényét az LCD technológia felett... Erre a háttérelektronika terén a Pana LCD-k előrébb voltak, mint a Pana plazmák...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10312) proper válasza Cifu (#10311) üzenetére


proper
őstag

jó ez a tescos akcióban kapható grundig lcd tv?

Grundig 32 LXW 82-8600 DL

(#10313) malacyka válasza Cifu (#10310) üzenetére


malacyka
tag

A 3 év gari miatt mondtam, hogy 169900,- ért bestbuy lehet. De ha az utalványos dolog tényleg úgy műxik ahogy mondjátok akkor hamar kiverem a fejemből. Még van egy hónap az EB-ig ráérek bőven. :K

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10314) malacyka válasza proper (#10312) üzenetére


malacyka
tag

Mire kell? Mennyiért adják? Azt tudnod kell, hogy a Grundig mint olyan megszűnt, valami tajvani cég megvette a márkanevet így él tovább, csakúgy mint a Vidi tv-k. Ettől persze még lehet jó, de valószínű egy gyengécske panel van benne még gyengébb elektronikával, nulla szervizháttérrel. Ezért én nem nem venném meg, bármilyen olcsón is adják. Ha olcsón akarsz elfogadhatót ekkora méretben, nézd meg az LG LC41-es szériát, vagy a Philips 3312-t. Kifutó cuccok, de jó az ár-érték arányuk, sokan dícsérték itt a fórumon.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10315) vtechun válasza BlaBla2 (#10298) üzenetére


vtechun
veterán

ha tényleg 189 990 -et kell fizetni, akkor ez bőven kimeriti a vásárló megtévesztése fogalmát.

(#10316) scorpy02 válasza mn72 (#10290) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Kértem árajánlatot. 10k HUF-ot engednek a webshopban feltüntetett árból.

Samsung le-37m87bd ára: br. 229.990Ft
Samsung le-40m87bd ára: br. 257.990Ft

(#10317) giz válasza bwoay (#10305) üzenetére


giz
csendes tag

Ne csináld, még lebeszélsz az M87-ről.. :F
Nem samsung-os panelekkel adják őket, ne már!?

Illetve, akkor most a Pana tudja a 100Hz-et és a 24p-t is?

Köszi a tapasztalatokat! :K

[ Szerkesztve ]

(#10318) giz


giz
csendes tag

Egyébként ez a Pana 0% THM-re is van a Photo Hall-ban..
És vásárolhatsz hozzá kiterjesztett extra garanciát a biztosítótól, ahol dolgozom.. :)

(#10319) malacyka válasza vtechun (#10315) üzenetére


malacyka
tag

Félreérthető az biztos. Bár sztem úgy van ez a dolog, hogy adnak egy 20 ezres utalványt amit azonmód be is számítanak. Ma utánanézek.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10320) apostol666


apostol666
tag

Nekem Toshiba Regza C3500 lcd tvm van. Ha valakit bővebben érdekel hogy mit tud irjon privátba. Ebben a low-end kategóriában szerintem nincs párja sem tudásban sem minőségben: srs wow onkyo hangrendszer, 1080p 24Hz bemenetet is korrektül támogatja, és 3 év garancia, minőségi a design és a kivitelezés is. 2 hibája van viszont: nincs semmilyen PIP, nincs külön s-video bemenet csatlakozó (csak scart-on keresztül érhető el)

(#10321) kugyu21 válasza malacyka (#10319) üzenetére


kugyu21
senior tag

A konkrét esetben meg kell kérdezni, hogy mi a helyzet, de általában az ilyen ajándék utalványokat soha nem számítják be az aktuális vásárlásba, hanem csak a következőbe.
Hiszen ha azt akarnák, hogy te 170e-ért vegyed a tv-t, akkor annyiért adnák. Ezzel az utalvánnyal nekik az a céljuk, hogy a következő dolgot is náluk vegyed.

[ Szerkesztve ]

(#10322) kano válasza malacyka (#10319) üzenetére


kano
nagyúr

Ebben nekik nem lenne sok biznisz. Az a lényeg, hogy többször visszamenj az üzletbe. Úgyhogy szerintem az 190k lesz és kapsz egy 20k-s utalványt. Majd a legközelebbi vásárláskor levásárolhatod.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10323) wizipok


wizipok
csendes tag

Üdv! Tegnap jött meg a Pana 42PV80 :D Csak pár szó róla, tulajdonképp csak megerősítem amit Cifuék irtak a tesztben, kiválóan kezelt mezei TV adás, DVD és tömörített formátumok tekintetében is szuperül megállja a helyét, HD kifogástalan. Engem még 100hz-en is zavar kicsit a plazma jellegzetes villogása, de tény hogy sokkal jobb már mint a PV70-en, majd megszokom :DD ... Volt szerencsém Pioneer KURO-kat is szemrevételezni a napokban, tényleg nem sokkal marad el tőle a Pana. Egyszóval jó vétel, nem kérdés, ajánlom mindenkinek megfontolásra :DDD

(#10324) malacyka válasza kugyu21 (#10321) üzenetére


malacyka
tag

Akkor nem üzletelek velük :C

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10325) #72042496 válasza malacyka (#10278) üzenetére


#72042496
törölt tag

30-án rendeltem egy LE-40N87-est, a következő munkanapon visszaigazolták, aztán azóta is várok, mi a helyzet.

Igaz, beírtam a megjegyzés rovatba, hogy Samsung paneles kell, s június elején tudok értemenni, lehet, ez meglassítja a folyamatot. :)

(#10326) malacyka válasza #72042496 (#10325) üzenetére


malacyka
tag

Minek értemenni?
Ingyen házhoz viszik. :))

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10327) malacyka válasza apostol666 (#10320) üzenetére


malacyka
tag

4:3-as tv adásokat hogyan kezeli? Van vmi hasznos képmód erre, mint pl. a Sonynál a Smart?

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10328) #72042496 válasza malacyka (#10326) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jó, igaz, de átvétel előtt meg akarom nézni, hogy Samsung paneles, pixelhiba-, ill. sérülésmentes-e, mert ellenkező esetben nem tartok rá igényt. :B
Így az üzletben megnézem milyen, s csak akkor hozatom ki, ha megfelelő a készülék.

(#10329) gyiku válasza malacyka (#10327) üzenetére


gyiku
nagyúr

pv70-t tudom mondani, de valszeg 80as is ugyanigy csinalja. siman 16:9ben latod, eszre sem veszed, abszolut nem torz. ha akarok atrakod 4:3-ra, csak akkor ugye ketoldalt lesz csik. de annak allithatod a szinet, bar a feketen kivul nem tudom mi ertelme van masra tenni :)

hüllő

(#10330) gyiku válasza #72042496 (#10328) üzenetére


gyiku
nagyúr

es mitol biztos, hogy ugyanazt kapod, meg, mint amit a boltban kineztel? leirod szeriaszamot :F

hüllő

(#10331) beneszilo


beneszilo
tag

hi
Bocs egy kicsit off: Magyarországon melyik szolgáltató tv adása megfelelő hd readyhez vagy full hdhez? Megfelelő alatt normális képet értem.

(#10332) #72042496 válasza gyiku (#10330) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rendelésre hozzák, így valószínű, nem is lesz nekik több. Egyébként igen, vagy szériaszám, vagy kapásból autóval megyünk, s ha megfelelő, el is hozzuk a TV-t. :)

(#10333) malacyka válasza #72042496 (#10328) üzenetére


malacyka
tag

Végülis igazad van, de erre a megoldás a vételtől való elállás joga. 8 napon belül visszaküldheted ha nem tetszik, kormányrendelet szabályozza. Én egy monitort már visszavittem nekik így, semmi gond nem volt. A lényeg, hogy az eredeti csomagolásában vidd vissza, úgy ahogy hozzád érkezett.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10334) malacyka válasza beneszilo (#10331) üzenetére


malacyka
tag

Egyik sem az igazi, de szvsz mindegyik nézhető, lényeg, hogy ne ülj túl közel a képernyőhöz.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10335) 206cc


206cc
csendes tag

Sziasztok!
05.13-17 között boltokban a Sony W4000 seria!!!!
a 32" 269.990.-
a 40" 349.900.-
illetve aki most a 40"-46"-52" sony lcd-t vesz az "kialkudhat" egy ajándék lcd Braviát 20" 20G3000 seriából!!!!!Az akció csak a Sony centrumokban él erre figyeljetek!
Ilyen infót kaptam egy bolti ismerőstől.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utállod saját magad”

(#10336) gyiku válasza #72042496 (#10332) üzenetére


gyiku
nagyúr

arra figyelj, hogy a doboza sokkal nagyobb lesz, mitn a tv, es allitva kene szallitani. en ugy jartam a 42essel, hogy nem fert be sehogy a 3ajtos 206ba :(

hüllő

(#10337) #72042496 válasza malacyka (#10333) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, de egyszerűbbnek érzem megvizslatni az üzletben, s ha valami "gond" van, inkább nem hozom el. Azért bízom benne, hogy minden simán fog zajlani, s június elején végre sikerül beállítani a már olyan régen kinézett TV-t. :)

gyiku: Köszönöm a figyelmeztetést! Láttam már élőben a dobozát, tényleg hatalmas, de azért beférne egy kombi járgányba, viszont csak fektetve. Ha állítva kell szállítani, akkor marad a kihozatás.

[ Szerkesztve ]

(#10338) gyiku válasza #72042496 (#10337) üzenetére


gyiku
nagyúr

kombi akar jo is lehet, 1ik hatso ules lehajt, es betol. 1 probat meger. nalam a magassag volt a gond, egyszeruen nem volt akkora nyilas a pozson :D

hüllő

(#10339) #72042496 válasza gyiku (#10338) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valahogyan csak megoldjuk, ezen már nem fog múlni! :) Szegény 206-ost mondjuk valóban nem ekkora dögök szállítására építették. :)

(#10340) gyiku válasza #72042496 (#10339) üzenetére


gyiku
nagyúr

micsoda, 3as szekrenyt ikeabol hazahoztam vele :DDD sok minden fer bele :K

hüllő

(#10341) #72042496 válasza gyiku (#10340) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ja, bocs... :DDD

Na, most már ON.

[ Szerkesztve ]

(#10342) gyiku válasza #72042496 (#10341) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem erdemes ilyen aprosagon elbukni, hogy fekve szallitjuk. az a vicc, hogy kb senkinek sem fordul meg a fejeben, mekkora batar a csomagolas, csak akkor koppan, mikor ott van a helyszinen. aki nem tud nagy autot szerezni, az mindenkepp kerjen hazhozszallitast, ekkora osszegnel tobbnyire mar ingyenes. :K

hüllő

(#10343) paulkaresz válasza gyiku (#10342) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

szvsz nem lesz semmi baja ha lefekteted.mielőtt lehordtok elmondom hogy én is így hoztam el és semmi baja nem lett.mondjuk nem azonnal kapcsoltam be

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#10344) #72042496 válasza paulkaresz (#10343) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt mondják, amúgy is érdemes az ilyen dolgokat kb. egy órát hagyni, hogy akklimatizálódjanak. :) Bár ennek inkább akkor lehet jelentősége, ha nagy a kinti és benti hőmérséklet, páratartalom, stb... különbsége.

gyiku: Nem variálok, elhozatom majd a TV-t, így a legegyszerűbb és legbiztonságosabb. Ráadásul ingyenes szolgáltatás. :)

[ Szerkesztve ]

(#10345) gyiku válasza paulkaresz (#10343) üzenetére


gyiku
nagyúr

lehet, de szerintem nem veletlenul van a dobozon az allitva jel :) nekem tul draga volt ahhoz, hogy kiserletezzek vele mit bir fekve.

Balika: pontosan. minden elektromos kutyunek jo, ha felveszi a szobahomersekletet. csak a hutonek kell 1 nap, ha fekudt :)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#10346) malacyka válasza gyiku (#10345) üzenetére


malacyka
tag

A plazmákat tuti nem lehet fekve, külön felhívják rá a figyelmet.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#10347) gyiku válasza malacyka (#10346) üzenetére


gyiku
nagyúr

pont ezt irtam :) amikor az lcdt vittem haza, mondtak, hogy azt mar lehet fektetni. az befert 206ba :) azert allitva vittem, biztos, ami ziher :D (1 helven vettem a 2ot, fel ev kulonbseggel, es emlekeztek a 42es vs 206-ra :) )

hüllő

(#10348) beneszilo


beneszilo
tag

sziasztok
Azt meg tudnád mondani, hogyha a gépemet rákötöm az lcd tv-mre akkor hogyan állítsam be a felbontást 1366*768-ra? dvi-hdmi átalakítót használnék és hdmi kábelt. A tv-m panasonic 26le60.
köszi

(#10349) gyiku válasza malacyka (#10302) üzenetére


gyiku
nagyúr

a hulye fukar meg a szakertok mindig 20-30al dragabban adnak ilyen kaliberu tevet. pont bolond, aki ott vesz, plane aruhitelre :D

hüllő

(#10350) gyiku válasza beneszilo (#10348) üzenetére


gyiku
nagyúr

ugyanaz a vga-d, meg a tv-d felbontasa, mint nekem. dvi-hdmi. siman osszedugod, max catalystban megnyujtos kicsit a scalet, es muxik. tv-t siman felismeri panasonic-tv kent, annyi van, hogy engedelyezned kell klon modban.

hüllő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.