Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) Palika71 válasza Cifu (#9099) üzenetére


Palika71
őstag

Egy év alatt ment kb. 4500 órát, ebből 4000 volt 4:3 üzemmódban.
Sajna nekem nagyon nem jön be sem a méretarányos nagyítás, sem a speciális ál-szélesképernyő. De most így üzemel, mert mikor filmet nézek, ne legyen már sötét sáv. Érdekes volt, hogy a sötét sávnak a szélén levő csík volt a feltűnő, ott, ahol a használt és a nem használt rész találkozott, nem maga a sötétebb rész.
Már ha ez érthető. :B

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#9102) Cortez86


Cortez86
csendes tag

samsung LE-37R81 erről a tvről valakinek vélemény? :R

crtz

(#9103) kugyu21 válasza Palika71 (#9101) üzenetére


kugyu21
senior tag

Elég jól volt használva - napi 12 óra, minden nap.
A Toshiba ezt elég jól oldja meg azzal, hogy a két oldalt található csík fényerejét három fokozatban lehet állítani, így ha azt a legvilágosabbra veszed akkor nagyjából együtt van dolgoztatva az értékes terület "pöttyeivel".
Én ezzel együtt is csak akkor használom 4:3 ban, ha alul felírat van. Egyébként nálam a a MOZI1 megy, ami alul felül egy kicsit vág, de legalább nem torz és nem nyúlnak meg a fejek amikor a kép széle felé mennek (a Sonynál SMART- nálam most hirtelen nem is tudom, mert annyira nem jön be).

[ Szerkesztve ]

(#9104) Cifu válasza Palika71 (#9101) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az elég sok azért, mindenestre sajnálatos, hogy ezek a TV-k is ennyire érzékenyek még erre. Anno a LG 32LE2R-eket hordozgatták folyton szervízbe hasonló hibajelenséggel, csak ott permamensen benne is maradt. :S

Ma már szinte minden TV kézikönyve úgy kezdődik, hogy az ezzel kapcsolatos beégés nem garis hiba...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9105) vtechun válasza Palika71 (#9101) üzenetére


vtechun
veterán

én a kis laptopomon amikor tv-t nezek akkor levagom a tetejet es az aljat, aztan igy egesz elvezheto :D szoktatom magam az lcd tvhez :D

(#9106) B.DanY válasza Cifu (#9083) üzenetére


B.DanY
csendes tag

Hello! Hol lehet látványosan vissza követni, nekem konkrét számok kénének hogy tudjak velük számolni.Néztem az árgépen de ott csak fél évre vissza mennö adatok vannak.

THX

(#9107) Cifu válasza B.DanY (#9106) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos erre jó magyar oldalt nem tudok. Ha induló ár elég, akkor nézd meg az LG 42LF65-öst. Én 2007 Júniusában vettem meg 480e Ft-ért.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9108) szega69


szega69
csendes tag

Hi,
Első LCD TV vásárlás elött állok.
150k körül gondolkodom és TV nézés max DVD nézésre használnám.
Ma reggel még 3 esélyes volt.
1. LG 32LC52
2. Samu 32S81
3. Pana TX32LE7
Media Markt,Elektropont,EW és Euronics játszott itt pécsen.

1. LG 32LC52 -ről csak azért beszélődtem le mert a feketelakk külső nagyon visszaveri a fényt.És tényleg igaz volt ,h a shopba a nem túl megvilágított helyen is zavaró volt.
Helyette ahogy itt is olvastam nincs semmi különbség az LC51 és az LC52 között.

2. Samu: itt is többen szidtátok ,h sok a pixel hiba amit az MM-ben meg is erősitettek.
Samu is over :(((

3. Pana :A 3 egymás mellett levő TV-nél ennél látszott legélesebben a kép a másik kettőnél olyan elmosódott kép benyomását éreztem.Discovery Tv ment éppen az MMben mind a 3on.Viszont csak egy HDMi van rajta.

Árilag 140k-ért már ment az MM-ben az LG és a Pana.

Szóval melyiket ajánlanátok a 3 közül ?
Köszi elöre is.

(#9109) B.DanY válasza Cifu (#9107) üzenetére


B.DanY
csendes tag

És külföldi oldalt tudsz! Amin arab számok vannak azzal megbirkozzom :))!
Mi tegnap vettünk egy Samsunk 40M87 csodát :).

[ Szerkesztve ]

(#9110) kugyu21


kugyu21
senior tag

Na épp az előbb a Fókuszban megint osztották az észt. Az LCD tévét digitális Tv-nek titulálták és szinte egyenlőség jelet tettek a digitális műsorszórás és a "tűéles" Full HD közé. Aki pedig nyilatkozott, az az egyik műsorszolgáltató "szakértője" volt.

(#9111) Cortez86


Cortez86
csendes tag

Samsung 37R82 típusu tvt előlegeztem le ma 199 ezer az ára. Sztetek?

[ Szerkesztve ]

crtz

(#9112) malacyka válasza kugyu21 (#9110) üzenetére


malacyka
tag

Ja, a háttérben meg az RTLK ment... :Y

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#9113) Rick4 válasza Cortez86 (#9111) üzenetére


Rick4
félisten

valaki biztos jól járt... épp egy 30-assal adtál többet érte mint itt a legolcsóbb....[link] még az e-digitalnál is 20-szal kevesebb, pedig ott rendes 1+1+1-es gari van hozzá... :Y

ha papírt is írtatok, akkor remélhetőleg előleg lett ráíírva, a törvény szerint az előlegről is kell hogy áfás számlát adjanak....menj vissza szerintem még reggel, az edigitalnál minden üzletben van ilyen tévé...[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9114) koxx válasza kugyu21 (#9110) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lehet beraktak egy full HD-s rtl klub anyagot :) Eléggé blikk színvonalú riport volt.

(#9115) vedini válasza koxx (#9114) üzenetére


vedini
őstag

ezen a full hd-n én is elcsodálkoztam :(

workworkwork...

(#9116) malacyka


malacyka
tag

Amúgy kinek mi a tapasztalata, ahhoz képest amikor pl. a MM-ban kinézte a Tv-jét, otthon mennyivel volt szebb rajt a tv adás? Mert ha azt veszem alapul amit ott látok akkor kiráz a hideg. Nyilván sokfelé van osztva, de ehhez én nem értek, nem tudom mennyit számít.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#9117) szasanyi válasza szega69 (#9108) üzenetére


szasanyi
félisten

Én a saját részre azért ezt Vettem, mert szebb volt a képe mint a 199k-s Samsung tévéknek. Akkor 149k volt, bár már olcsóbb, de nem bántam meg így sem. Nagyon szép a képe, és nálunk TV, DVD, PS3 megy rajta. ;) Ráadásul 2 db HDMI kimenettel rendelkezik, és ha elég a 82 cm jó vétel.
Pozitívum az is, hogy 2 év teljeskörű garancia jár hozzá, a Samsungok 1+2 évéhez képest - amit akkor sem ajánlottak túlzottan. :(

(#9118) Cortez86


Cortez86
csendes tag

hát előleg
van róla számlám is
azért előlegeztem ma le mivel 1 db volt belőle
holnap ha megyek visszaadják. szóval nincs veszve semmi.
Akkor merjem megrendelni neten? mert ez volt a fő félelmem a neten rendelés ilyen nagy összegekbe.. :W

crtz

(#9119) szasanyi válasza Cortez86 (#9118) üzenetére


szasanyi
félisten

Tulajdonképpen csan egy bibi van, de ha bejön az lég nagy: mi történik, ha kifogsz egy pixelhibás vagy mittomén milyen problémás darabot? Postázod/viszed vissza? :U
Én akkor vállalnám be a rizikót, HA normális garacia mellett, jóval olcsóbban tudnám megvenni. :K

(#9120) cocoo válasza Cortez86 (#9111) üzenetére


cocoo
tag

Az előleg és a foglaló két különböző dolog. "Nagyon okos" tanács volt az áfás számla, de csak az utóbbiról kérhetsz ilyet, mivel az előleg visszakérhető, stb. ....

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#9121) Cortez86


Cortez86
csendes tag

visszadják ez tuti ,egyébként nem fizettem volna ki, de holnap elrakhatja zsebre amit kap az eladó :D méghogy a konkurenciánál drágább, na mind1 én vagyok a hibás hogy ennyi nézelődés után beleugrok egy ilyenbe.köszönöm a segítségeteket. majd beszámolok róla hogy mi történt. De egyébként szerintem ez a tv lesz a nyerő csak nem az Elektropontba... :C

crtz

(#9122) koxx válasza Cortez86 (#9121) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Alkudj belőle nyugodtan , vidd el magaddal néhány netes bolt árlistáját ahol olcsóbban láttad.

(#9123) Petie válasza Cortez86 (#9121) üzenetére


Petie
veterán

én is most tervezem az lcd vételt ezért már 1 hete ezt a topicot olvasgatom és okosodom :)
várom a 2008as modelleket ahogy javasolták többeknek :D

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#9124) Cortez86


Cortez86
csendes tag

már láttam egy két új lg-t meg 1 samut , szuperek, mármint kinézetre , árról nem nyilatkoztak... állítólag samu 82cmes 199 ről fog indulni..

crtz

(#9125) Cortez86


Cortez86
csendes tag

egyébként aki nem látta az említett riportot az itt megnézhetii[link]

crtz

(#9126) kiridav


kiridav
csendes tag

Lenne egy kérdésem.Samsung LE37M8 tulaj vagyok.Néha olyat csinál hogy elfeketedik a kép 1 mp-re és NORMÁL kép üzemmódról KIEMELT-re állítja.De csak néha.Valaki találkozott ilyesmivel???

(#9127) Rick4 válasza cocoo (#9120) üzenetére


Rick4
félisten

megint mellébeszélsz. az előlegre is jár áfás számla, meg a foglalóra is ha tetszik, ha nem. azért mert te nem így gondolod, attól még így van. ha a foglalót bukod, a cégnek attól még bevétel, ha előleg, akkor is bent van a pénztárgépben, ha másnap visszaadja..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9128) Cifu


Cifu
nagyúr

Tökéletes TV nincs, talán sose lesz (kiváncsi leszek az OLED-re, van rá egy tippem, hogy ott sem lesz fenékig tejfel az élet). Én ennyi pénzért a Samu LE-32R81-est ajánlom, vagy azt, hogy bevárod az új modelleket, és addig még gyűjthetsz egy kicsit hozzá. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9129) Cifu válasza B.DanY (#9109) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos ahogy elnézem a külföldi oldalak is max. 90 napig tárolják az árakat. :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9130) Cifu válasza malacyka (#9116) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez függ attól is, hogy otthon milyen TV szolgáltatás van.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9131) Prego


Prego
senior tag

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni hogy létezik e még 26-27 colos LCD TV, 4:3-as képaránnyal.
Az üzletekben már minden 16:9 HD felbontás, és hát mondanom sem kell hogy az analóg TV adások hogy néznek ki rajta...
1-2 évvel ezelőtt volt még a Samsungnak egy igen szép képű LCD televíziója, olyat sajnos azonban már nem látok sehol.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#9132) Rick4 válasza Prego (#9131) üzenetére


Rick4
félisten

amik ilyen képaránnyal készültek, 20"-nál 640X480-as felbontással és mostanában már kevésbé elfogadható kijelző paraméterekkel (válaszidő, betekintési szögek) riogatták a vásárlókat a váltástól...talán még 20" körül kapni egyet egyet belőlük. pl egynek itt van ez: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9133) malacyka válasza Cifu (#9130) üzenetére


malacyka
tag

Otthon parabolás Digi van, HumaxII beltérivel, scart csatival lenne összekötve, mert hdmi nincs a beltérin.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#9134) kugyu21 válasza kiridav (#9126) üzenetére


kugyu21
senior tag

Amikor ezt csinálja a tv-d, nem kapcsolsz ki- vagy be valami készüléket ami csatlakoztatva van a tv-hez?
Nálam (ugyan más típusú a tv) akár a pc akár a dvd és más, a tv-re kötött eszköz bekapcsolásakor elfeketedik a képernyő. És azok valami vezérlő jellel elállíthatják az üzemmódot.
Érdekes, hogy fordítva is igaz, ha tv-t kapcsolom be a pc monitor is elsötétedik egy rövid időre (DVI-HDMI)

(#9135) Cifu válasza malacyka (#9133) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez esetben alapvetően lényegtelen, hogy milyen a TV tunerje, ugyanis annak semmi dolga nem lesz. Vagyis a leglényegesebb az SD képminőség, mert a TV képminősége a beltéri egységtől és az antennádtól fog függeni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9136) kano válasza malacyka (#9133) üzenetére


kano
nagyúr

Na annak meg mind1. Nekem is ilyenem van, de ha veszek LCD tvt akkor szerintem lemondom és köttetek valami normális szolgáltatást.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9137) Cifu


Cifu
nagyúr

Kicsit off, de akit érdekel: a Mitsubishi bejelentette, hogy 2008 harmadik negyedévében dobja a piacra a LaserVue fantázianevű lézer-TV-it. Na kérem, lesz itt nemulass 2009-ben a piacon. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9138) kugyu21 válasza Cifu (#9137) üzenetére


kugyu21
senior tag

Igéretesnek hangzik (1.000.000:1 kontraszt arány, kisebb súly és főleg sokkal olcsóbban), de elsősorban a nagy méreteket kedvelőknek lehet érdekes ( 50" és felette)

[ Szerkesztve ]

(#9139) malacyka válasza kano (#9136) üzenetére


malacyka
tag

Nekem nincs bajom a digivel. 72-es crt-n nézem, tök jó a képminőség.
Mit értesz az SD alatt Cifu? Azt, hogy tudom megnézni SD-ben mit tud? Egy sima dvd filmmel? Vagy miképp?

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#9140) Cifu válasza malacyka (#9139) üzenetére


Cifu
nagyúr

SD = Standard Definition, nálunk ez ugye a PAL felbontás, és igen, például egy DVD filmel. Beltéri egység esetén a TV szempontjából teljesen mindegy, hogy DVD vagy TV adás jön, a lényeg a felbontás (persze itt meg kell jegyezni, hogy a kapott kép erősen függ a DVD lejátszó ill. a TV beltéri egység minőségétől is).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9141) malacyka válasza Cifu (#9140) üzenetére


malacyka
tag

Aha, értem. Hát ez nem egy atom beltéri. Az alap digis cucc. HumaxII. De nincs vele gondom.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#9142) einstein válasza Cifu (#9137) üzenetére


einstein
senior tag

Hát azért kiváncsi leszek ebből is mi lesz, van egy gyanúm, hogy semmi.
Amúgy abban is szinte biztos vagyok, hogy OLED se lesz elérhető még jó pár évig.

(#9143) malacyka


malacyka
tag

Na erre varrjatok gombot....Most már semmit sem értek. A Philips PFL5322-ről érdeklődtem az egyik ismert elektronikai áruházlánc ügyfélszolgálatán. Kérdésem a Digi beltérivel való együttműködésre vonatkozott nagyvonalakban. Ezt a választ kaptam, idézem:

"Beszállító partnerünktől azt az információt kaptuk, hogy ha a beltéri
egység hdmi-n keresztül csatlakozik a tv-készülékhez, akkor nem lesz
minőségromlás az adás megjelenítésében. Ha a beltérin nincs hdmi
csatlakozó, akkor esetleg érdemesebb olyan tv-t vásárolni, amely digitális
tunerrel is rendelkezik."

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#9144) Cortez86


Cortez86
csendes tag

Örömmel jelentem hogy visszakaptam a pénzt.. :) Most hogy így megszivattak tényleg várok míg kijönnek az újak nem ugrálok itt bele ilyen játékokba :D Valaki nem tudja kb mikor jönnek az újak, mert most akivel beszéltem az azt mondta hogy 1-2 már raktáron van de többet nem tudott mondani..

crtz

(#9145) B.DanY válasza Cifu (#9129) üzenetére


B.DanY
csendes tag

Szia! Azért köszi!
Most egy gyakorlati kérdésem lenne :) vettünk hétvégén egy Samsung 40M es LCD és rá szeretném kötni a laptopomat amin van HDMI kimenet /HP 8710w gc124/ voltam egy saturnba és ott mutattak 2db HDMI - HDMI egyiket 4000 körül a másikat 9000 körül 2m (azt hiszem azt mondta h aranyozott a drágább) Megéri megvenni a drágábbat, mi a különbség a kábelek között, és Pesten nem e tudsz vagy tudtok jó áru boltot?
És hogy a régi TV re vhogy rá e lehet kötni a laptopot? Régi TV -n csak scart van a laptopon meg monitor meg HDMI kimenet.

Köszi szépen!

D.

[ Szerkesztve ]

(#9146) malacyka


malacyka
tag

Nem értem mi köze az egésznek a digitális tunerhez???? :(
Úgy tudtam eddig, hogy a digi tuneres tv-k arra valók, hogy az esetleges földfelszíni DVB-T adást lehessen velük külön dekóder nélkül fogni. Vagy le vagyok maradva és van DVB-S tuneres tv is? :F

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#9147) kugyu21 válasza malacyka (#9139) üzenetére


kugyu21
senior tag

A videokamerád is lehet egy ilyen jelforrás.
Én is az saját kamerámmal jártam körbe a boltokat és dugdostam bele a kiszemelt lcd-kbe, ezzel hasonlítottam össze, hogy melyik milyen minőségben kezeli le az SD jelet.
Azért lehet jó ez a módszer, mert:
1. egyszerűen kábelezhető
2. a saját kamera felvételen olyan szélsőségeket vehetsz fel amelyekre sarkítva akarod a tv-t kipróbálni (fényviszonyok, kontraszt, stb)
3. ha dvd lemezt viszel a boltba, akkor még az ottani lejátszó (amibe beledugod) is boltról boltra változik, ami belezavar az összehasonlításba. A saját lejátszó hurcolása pedig nem túl egyszerű.

(#9148) malacyka válasza kugyu21 (#9147) üzenetére


malacyka
tag

Ez jó ötlet! Eszembe sem jutott volna. :R
A többi dilemmámra valami komment esetleg?

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#9149) Cifu válasza malacyka (#9143) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jujj. Ez badarság. A beltéri egység egy doboz, lehet DVB-S, DVB-T vagy DVB-C. Jellemzően a DVB-S esetén még van belelszólásod, hogy milyen dobozt vegyél, DVB-T esetén ugye még nem tudjuk, DVB-C esetén pedig amennyire én tudom, csak a szolgáltató által adottat lehet használni.

Beépített tuner általában csak DVB-T van, egy-két prémium modellen DVB-C is.

Miután így nem tértek ki arra, melyik digi szolgáltatásról van szó, ezért ez így zagyvaság lett sajnos. Ebben te is segíthetsz nekik, azzal, hogy leírod, hogy mi érdekel, DVB-C esetén ugyebár nincs alternatívád, a te beltéri egységed határozza meg, milyen módon kötheted rá, az összes mostani TV fogadja a főbb opciókat (SCART, kompozit, komponens, HDMI).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9150) Cifu válasza B.DanY (#9145) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem háromféle kábelem van itthon, egy olcsó HAMA, egy "HI-Fi" HAMA kábel aranyozott csatlakozókkal és egy 10m-es, Kácsa-Audiótól vásárolt, aranyozott csatlakozókkal. Igaz ezek mind DVI-HDMI kábelek. De semmiféle eltérést nem tapasztaltam közöttük.

Ha a TV-n csak SCART, a laptopon meg VGA és HDMI van, akkor ott legfeljebb külső átalakító dobozzal lesz összekötés szerintem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.