Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2948) gas015


gas015
újonc

Sziasztok!
Lehet hülye kérdés, de napsütéskor az UV sugarak azonnal el kezdik roncsolni a szemet vagy csupán tartós napszemüveghiány okozhat látásélesség csökkenést? Két hét híján még nincs két hónapja, hogy megműtöttek és többször fordult már elő, hogy a szabadba kiérve vettem elő a napszemüveget és olyan 20-30 másodpercig matattam a táskámban a napsütésben. Természetesen már beidegződés lett, hogy szabadban egyből napszemüveg, de néha a barátokkal való beszélgetés során elkalandozik a figyelmem és az jut eszembe, hogy "hoppá itt már fel kéne gyorsan tenni". Illetve a kérdésem még az lenne - bár a két hónaphoz közeledbe már lassan nem aktuális - hogy Femto kezeltekként ti minden esetben hordtok napszemüveget? Ugye Femto esetén 2 hónap a kötelező. Nekem a Sasszem klinikán annyit mondtak, hogy akkor kell feltenni, "ha meglátom az árnyékomat". Ennek ellenére sokszor eluralkodott rajtam a paranoia és hacsak nem volt totál borús az idő mindig feltettem. A műtét óta egyébként észrevehetően romlott a szemem és arra gyanakszom, hogy a késői lefekvéseknek sajnos visszafordíthatatlan következményei lesznek. :(

Illetve még egy nagyon fontos kérdésem lenne. Tegyük végre helyre a dolgokat! FEMTO kezelés után lehetséges kontaktlencsét viselni? Mert annyira el vagyok keseredve a látásromlásom miatt, hogy már újra abban gondolkodok. Lehet jobb döntés lett volna, ha nem vállalom be a műtétet és néhány évig a lencsehordás mellet "emésztem" ezt a lézeres szemműtét témát csak féltem, hogy azt sem fogom tudni örökké hordani miközben fárad és gyengül a szemem. Szerettem volna minél hamarabb túl lenni rajta. De jelenleg nagyon el vagyok keseredve amiét nem teljesült az álmom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.