Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Reaper válasza MaciG (#1500) üzenetére


Reaper
őstag

2011-11-05 volt, utána első nap alvás, +nagyon kevés tvzés, asszem azért pár percre leültem a gép elé is. Ugyanez a második napon, a 3ik vagy 4ik napon már elég sokat ültem a gép előtt, persze megszakításokkal, plusz tv :DDD

(#1502) icecave válasza MaciG (#1500) üzenetére


icecave
nagyúr

Ami azt illeti, én nagyon jó vagyok az ágyban = napokig tudok aludni :D
Egyébként tv-t néztem messziről, meg elmentem sétálgatni, ilyenekkel múlattam az időt.

(#1503) Apollo17hu válasza MaciG (#1500) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Zenehallgatás. Aztán az utolsó, harmadjára meghallgatott album után hangoskönyvek. :D

(#1504) adnoctum18 válasza MaciG (#1500) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Webrádió, podcastek, zenehallgatás.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1505) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Nálatok is gyakran lefolyik a szemcsepp a könnycsatornán át a torkotokba? Mit lehet ellene tenni? Elég szar íze van, ha éppen nyelek...

(#1506) icecave válasza Apollo17hu (#1505) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem, talán egyszer volt rá példa. Megoldás: keress egy sűrűbb összetételűt.

(#1507) Apollo17hu válasza icecave (#1506) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Sajnos ez nem a műkönny, hanem amit vényre írtak ki. :(
De az előbb átnéztem a papírjaim, és kaptam egy tájékoztatót a helyes cseppentésről. :DD
Azt írják, ha cseppentés után orr felől lenyomom a szemhéjam, akkor nem tud lefolyni a nafta.

(#1508) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,

Telefonon beszéltem az egyik nagy pesti klinikával akik lebeszéltek a szemműtétről, mert nem tudják garantálni, hogy mind én, mind ők elégedettek lesznek az eredményekkel. A doktornő azt mondta, hogy mivel távollátó vagyok és nem olyan rossz a szemem, várjak 45 éves koromig, mert addig változhat a dioptriám, még ha meg is műtik, így nem tudni, hogy hány korrekciós műtétre kellene sor kerüljön. Persze 45 éves kor után jön az öregségi túllátás, tehát nekem még romlana.
+3 és +3,5-es a szemem nagyjából, bal szemem kb. 50-60%-os szemüveggel, a jobbal az alsó vonal alatt is tudok olvasni.

Valakinek mondtak már ilyet? Olvastam már itt hsz-t, akinek hasonló paraméterekkel megműtötték a szemét.

(#1509) icecave válasza Apollo17hu (#1507) üzenetére


icecave
nagyúr

Jahogy a szteroid cseppek? Igen, az rohadt kellemetlen és keserű tud lenni...

ALI_G: Csak annyit tudok,hogy a plusz-os szemeket mindig is "nehezebb" műteni. Úgy értem, sok a kitétel, kisebb a dioptria tartomány, stb, amit tudnak műteni.

(#1510) MaciG


MaciG
addikt

Köszönöm a tippeket, így már mindjárt jobban telik az idő, és ma megvolt ez első hajmosásom is a műtét után, búvárszemüvegben. :DDD

Az a bizonyos homály úgy fog eltűnni, hogy egyszer mikor felkelek nem lesz ott, vagy szépen lassan fokozatosan? Mert nekem pár napja ez állandó.

BANZAII

(#1511) Apollo17hu válasza MaciG (#1510) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ha jól olvastam, ez a műtét utáni 6. napod. én 5-6. nap körül kezdtem el kinézni az ablakon, ami a parkolóra néz. 4 sor autó van. Először még csak a legközelebbi sor rendszámait láttam. Aztán kétnaponta 1-1 sorral messzebb láttam a rendszámokat. Tehát lassan, de már múlnia kellene a homálynak.

(#1512) MaciG válasza Apollo17hu (#1511) üzenetére


MaciG
addikt

Kisit rosszul fogalmaztam. Úgy állandó, hogy minden nap előjön. Van hogy kimegyek a konyhába és tisztán látom a hűtő tetején lévő órát, aztán 2 óra múlva kimegyek megint akkor meg homályos. vagy van amikor tisztán látom a tv-ben a jobb alsó sarokba a 12-es karikát, de van ,hogy homályos.

BANZAII

(#1513) Apollo17hu válasza MaciG (#1512) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nekem ilyen nem volt. Fokozatosan javult, de a dokik azt mondták, simán előfordulhat az, amit írsz, ha a hámosodás nem egyenletesen megy végbe. Ezt orvosolják majd idővel a szemcseppek.

(#1514) Reaper válasza MaciG (#1512) üzenetére


Reaper
őstag

Igazából hullámzó, ha nagyon homályos, akkor pihentesd, minél többet van csukva a szemed eleinte, annál gyorsabban gyógyul. Nekem általában estére homályosodott be mindig. Kb 1,5 hét után már elmúlt az is.
De a legjobb, ha kontrollnál rákérdezel.

(#1515) MaciG válasza Reaper (#1514) üzenetére


MaciG
addikt

Ez teljesen így van. Amég bent volt a védő lencse, egész nap csak feküdtem a sötét szobában, utána kezdtem odaülni a gép elé, de csak ilyen 15-20 percekre, java részt feküdtem, pihentem. Meg ahogy néztem az ismertetőre is rá van írva, hogy az első 2 hétben lehetnek még eléggé ingadozhat a látás, egyénfüggő.

BANZAII

(#1516) MaciG


MaciG
addikt

Ti mikor csepegtetitek a Fulcont, akkor az ujjatokat odateszitek a lecsukott szemhéjatokhoz ahogy a használati útmutatón írja? Mert én úgy szoktam ,hogy csöppentek, pislogok párat, és kösz. Vagy az úgy nem jó? :F

BANZAII

(#1517) adnoctum18 válasza MaciG (#1516) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Szerintem jó, én is így szoktam. :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1518) Reaper válasza MaciG (#1516) üzenetére


Reaper
őstag

Én nyomom a cseppet, majd be szoktam csukni a szemem, elszámolok lassan 5-ig utána pislogok csak, de nem nyomkodom a szemem sehol.

(#1519) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Ma volt az 1 hónapos kontroll.
Mindkét szemnél 1,25 a nyers távoli vízus.
(Legutóbb, a műtét utáni 8. napon bal szemre 1, jobb szemre 0,8 volt az értéke.)

(#1520) icecave válasza Apollo17hu (#1519) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem volt,hogy felment 1,50-1,60-ra is... aztán, így 3 év után, örülök,ha 100 megvan átlagban (de végülis ez volt a cél) :)

(#1521) Apollo17hu válasza icecave (#1520) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ezt jókor írod. :D

(#1522) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Akadt egy kis probléma.

Most néztem az 1 hónapos kontroll orvosi értesítőjét, meg az orvosi vényt, amit a doktornő írt, és van egy kis eltérés a kettő között.

Szóban azt mondta a doktornő, hogy 2 hónap múlva kell legközelebb kontrollra mennem, addig pedig 1 hónapig még napi 5-ször, majd 1 hónapig napi 4-szer kell az Efflumidex szemcseppet használnom.

Az orvosi vényre is csak Efflumidexet írt, meg azt, hogy "2 havi mennyiség", viszont az orvosi értesítőn ez áll:

"Mko 1 hónapig napi 5x Efflumidex, majd 1 hónapig napi 4x Flucon szemcsepp."

Fluconról szó nem esett a kontrollon. Holnap (hétfő) váltanám ki a vényt. Érdemes előtte betelefonálnom az Optik-medbe vagy nyugodtan váltsam ki a 4 doboz Efflumidexet, és ne törődjek azzal, hogy Flucont (is) írt a doktornő az orvosi értesítőre?

(#1523) MaciG válasza Apollo17hu (#1522) üzenetére


MaciG
addikt

Mi az az Efflumidexet? Én is voltam már az 1 hónapos kontrollon, de nekem csak a napi 5x-i Fulcont nyomatják, meg műkönnyet ha szükséges

BANZAII

(#1524) Apollo17hu válasza MaciG (#1523) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Lehet, hogy az eltérő kezelés miatt kaptam Efflumidexet. (PRK-n voltam.)
Végül kiváltottam mind a 4 dobozt, mert a mostani pont elfogyott, a vény másik felét pedig buktam volna, ha csak 2 dobozzal váltok ki. Azért a héten rácsörgök majd az Optik-medre, hogy használhatom-e végig az Efflumidexeket.

(#1525) MaciG válasza Apollo17hu (#1524) üzenetére


MaciG
addikt

Én is PRK-ztam, nagyjából akkor mikor te.

BANZAII

(#1526) Apollo17hu válasza MaciG (#1525) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Utánanéztem a neten ennek a két szemcseppnek. Kb. csak a nevük és a gyártójuk különbözik. Ugyanaz a hatóanyag, forintra ugyanannyiba kerülnek, valószínűleg random írják fel. :)

(#1527) Reaper válasza Apollo17hu (#1526) üzenetére


Reaper
őstag

A különbség, hogy az Efflumidexben van valamennyi műkönny is. A Fluconban nincs. A doktornő ezt mondta. De fogalmam sincs miért nem mondta el neked a doki. Bár lehet én kérdezek mindig túl sokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1528) MaciG válasza Reaper (#1527) üzenetére


MaciG
addikt

Én is sokat kérdezek, van amit kétszeri is.(persze nem ugyanattól akitől már egyszer megkérdeztem, az a biztos. :DDD ). Akkor szerintem azoknak írnak fel Efflumidexben-t is, akinek a vizsgálatok során szárazabbnak találták a szemét.

BANZAII

(#1529) Reaper válasza MaciG (#1528) üzenetére


Reaper
őstag

Szerintem is, nekem annyi volt, hogy mondtam, néha homályosabban látok, erre azt mondta a doki, hogy mert száraz a szemem, és akarok-e olyan szemcseppet, amiben van műkönny is. Mondtam igen, és ekkor kaptam ezt. Nem rossz, de még így is elég száraz a szemem, óránként nyomok kb bele műkönnyet.

(#1530) Apollo17hu válasza MaciG (#1528) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Jaja, ez lehet, nekem is többször mondták a vizsgálatokon, hogy száraz a szemem.

(#1531) MaciG válasza Reaper (#1529) üzenetére


MaciG
addikt

Akkor lekopogom nekem szerencsém van, mert egyáltalán nem szárad a szeme. Este lefekvés előtt szoktam még csepegtetni műkönnyet, mert reggelre kicsit le szokott ragadni a szemhéjam, de már ez is kezd múlni, szóval lassan az esti csepegtetést is ráhagyom.

BANZAII

(#1532) MaciG


MaciG
addikt

Olyanokat kérdeznék akiknek már letelt a 6 hónap a műtét után, hogy ti hordjátok még rendszeresen a napszemüveget vagy nem? Vagy hordjátok, de már nem olyan intenzíven, mint a 6 hónap letelte előtt.

BANZAII

(#1533) icecave válasza MaciG (#1532) üzenetére


icecave
nagyúr

Én nem, nyáron azért sokkal többet hordom, mint előtte, meg úgy általában nálam van, hogy ha erős a napsütés, fel tudjam tenni.

(#1534) MaciG válasza icecave (#1533) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. Azért kérdeztem, mert mikor legutóbb voltam a kontrollon akkor mikor erre rákérdeztem azt mondták 1 évig kell a napszemüveg, én meg mondtam, hogy én a tájékoztatóban 6 hónapot olvastam, akkor jött rá a válsz ,hogy az már régi...
És akkor végigfutott az agyamon, hogy lehet azért mondtam egy évet, mert az ő garanciájuk is egy évig szól, de igazából életem végéig kellene a napszemüveg csak azt nem merik mondani, mert akkor szerintem kevesebben vágnának bele, így ha 1 év után nekem az uv fény miatt visszaromlik, akkor ők bármi mást tudnak mondani, hogy mástól romlott vissza. (genetika,öregedés,stb.)

BANZAII

(#1535) icecave válasza MaciG (#1534) üzenetére


icecave
nagyúr

Alapból kialakul az emberben a műtét után egyfajta plusz féltés a szemeket illetően. Én mindig viszem magammal (úgyis kemény tokban van), aztán ha egyszer csak hirtelen 100 ágra kezd el sütni a nap, akkor felrakom, és kész. Nincs ebből sosem problémám.
Persze, több mint 3 év után, lehet nem is kellene, de ha már csak az "agyam megnyugszik" attól, hogy erős fényben rajtam a szemüveg, akkor is megéri :)

[ Szerkesztve ]

(#1536) MaciG válasza icecave (#1535) üzenetére


MaciG
addikt

Persze ez igaz, mikor 100 ágra süt a nap én is fogom hordani, mint ahogy műtét előtt is hordtam, de mikor felhős az idő és akkor nem szeretném, meg ha lemegyek egy szórakozóhelyre ahol UV lámpával világítanak, ott sem szeretném hordani ha letelik ez az idő.

BANZAII

(#1537) icecave válasza MaciG (#1536) üzenetére


icecave
nagyúr

Az én megoldásom inkább egy sötétített lencse egy normális keretben, szóval nem az az Oakley típusú napszemüveg. Ha meg már ilyen helyre megyek, akkor fel is teszem, nem nagyon érdekel, ki mit mondd. A stroboszkóp és egyéb fények amúgy is szénné égetik az ember retináját az ilyen helyeken.

(#1538) MaciG válasza icecave (#1537) üzenetére


MaciG
addikt

Azért azt ,hogy a stroboszkóp és a fénytechnika amit mondjuk egy dizsiben használnak szénné égeti a retinát, nem mondanám, mert egy egészséges szem nem romlik attól, hogy valaki lejár szórakozni.

BANZAII

(#1539) icecave válasza MaciG (#1538) üzenetére


icecave
nagyúr

Képletesen értettem... leginkább arra,hogy alapból eléggé bántja a szemet, még ha nem is rontja. Mondjuk kb. egy évben egyszer jutok el ilyen helyre, szóval amúgy sem "osztana-szorozna" az esetemben :D

(#1540) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Szemműtéten gondolkodom. Szegeden.
Tudtok nekem egy helyet ajánlani , akar a környéken is lehet?
Milyen eljárást ajánlotok, -5 szemre.
Kb mibe kerül?
Melyik eljárás a bevált?
Olvastam ,hogy azt nem nagyon ajánlott az mikor felhajtják a szaruhártyát , elvégzik a beavatkozást és vissza hajtják.
Hiszen vissza tapad de nem forr vissza. Esetleg később leeshet, egy esetleges sérüléstől.

Kezdő vagyok a terén ezert tapogatózom, ill kérdezősködök.

(#1541) icecave válasza tomic (#1540) üzenetére


icecave
nagyúr

Ajánlom első körben a cikkem elolvasásra. A szaruhártyám pedig köszöni, jól van, még nem esettcle, pedig soszor tüsszentettem már a műtét óta ( csak poén) :D

(#1542) MaciG válasza tomic (#1540) üzenetére


MaciG
addikt

Szia

Én is Szegeden akartam megcsináltatni, de itt tudtommal csak a Klink kft végzi, és mikor én néztem, akkor a honlapjukon csúcstechnikás eljárásnak nevezték a sima LASIK műtétet, amit amúgy normális klinikák már jó pár éve nem csinálnak a veszélyessége miatt. Szóval én inkább úgy voltam felmegyek az OptikMedhez, ott meg is csinálták, azóta jól látok.

BANZAII

(#1543) tomic


tomic
addikt

Köszi mind kettőtöknek.

Sajna néha focizom , így nem is kockáztatnak.Marad a legrégebbi megoldás.
Ami meg hátráltat az a kontroll vizsgalatok, mivel külföldön élek.
Nem tudom esetleg ezeket lehetne e itt (németben) elvégezni?
Gondolok itt esetleges partner cégre.

Az ár az rendben lenne. Kb 1000euro.

MaciG Neked milyen módszerrel csináltak és mekkora volt a dioptriád?

[ Szerkesztve ]

(#1544) MaciG válasza tomic (#1543) üzenetére


MaciG
addikt

PRK-val. -2,75 és -2,5 meg valamennyi cylinder. Ha viszont külföldön élsz, akkor érdemes ott keresni egy klinikát.

BANZAII

(#1545) tomic válasza MaciG (#1544) üzenetére


tomic
addikt

Darabja vagy 2ezer euro.

(#1546) MaciG válasza tomic (#1545) üzenetére


MaciG
addikt

Az péz. :Y

BANZAII

(#1547) mindfreak


mindfreak
őstag

1 hete volt PRK műtétem. Az első 2 nap elég götrelmes volt, bár fájdalomcsillapítóval és/vagy altatóval ki lehet bírni, azért még egyszer nem mennék neki. Még csak ma tudtam monitor elé ülni, bár tévét már 2 napja tudom nézni. :)
Sajnos még nem éles a látásom, meg ködös is kicsit. Ez a borongós, felhős idő eléggé vakít, odakint csak napszemüvegben kényelmes.
Tudom egyénenként változó, de Nektek kb. mennyi idő volt mire beállt a látásotok?? :)

(#1548) icecave válasza mindfreak (#1547) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem intralasik után 2-3 nap, és minden jóvolt. Persze, a fényudvar megmaradt sokáig, folyamatosan szűnt meg. Persze, az inkább este zavaró, mintsem a mindennapi életben.

(#1549) Ariadne válasza tomic (#1540) üzenetére


Ariadne
őstag

Nekem a tiédnél is nagyobb rövidlátásom van, úgy tudom, ilyen esetekben általban a PRK a jobb, amikor a felületen matatnak. Egyéb okokból nekem egyébként is csak ez az opció lehetséges, de végigasszisztáltam közelről egy így műtött embert, és nem volt olyan vészes dolog, bevált módszer, én bízom benne.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1550) tildy válasza mindfreak (#1547) üzenetére


tildy
nagyúr

Ket het. Ket het utan lett legalabbis a monitor tueles.
1 het utan ugyanez volt, mint neked.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.