Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) annulus válasza annulus (#1048) üzenetére


annulus
aktív tag

..és bár nem ez a szakterületem, de nyilván nem véletlen van a flucon. ha nem kezdi el javítani magát a "sérült" szemed, akkor teljesen mindegy milyen immunerősítőt, mennyi fehérjét juttatsz be, mert a szemed nem fogja ezeket felhasználni. ha meg nem így van, akkor két választásod van:
ad1; jó szemmel, de immungyengén, szegényes étrenddel leépülsz
ad2; romlik a szemed, de jó az immunrendszered, eszel húst \vagy habzsolsz egy kis tejsavó fehérjét\, vidáman, de továbbra is rossz szemmel élsz :P

(#1052) annulus válasza icecave (#1050) üzenetére


annulus
aktív tag

lásd 1051
+ míg egy gyomorba jutó vitamin, vagy fehérje a tested egészében oszlik szét, addig a szemed javító sejtjeit blokkoló csepp lokálisan, a szemedben hat..legrosszabb esetben is csak ronthat a cseppek hatásfokán az előbbi két dolog, de kiiktatni nem tudja. *szerintem*
de mindenki úgy tesz, ahogy gondolja..én nem gyúrózok már egy ideje, így fehérjéhez csak az élelmiszerekből jutok, viszont vitamint tolok magamba, nem is a - vicces - rda szerinti 100% -os szinten, hanem jóval afölött..műtét után 1 hónappal 0,5-öt javult a vízusom, mint irtam, jelenleg 1,20 mindkét szemem..közben vidáman habzsoltam a csirkét, ittam a tejet..ha a szememnek szüksége lett volna a saját maga javításához fehérjére, akkor felhasználta volna ezeket..nem tette. vagy tette, akkor pedig bánatos vegyek, mert most lehetne 1,4 is mindkét szem, talán! :D

(#1053) icecave válasza annulus (#1051) üzenetére


icecave
nagyúr

Most arról a kb. 1-2 hónapról beszélek, hogy jobb vigyázni, nem arról, hogy addig kell, amíg le nem épülsz végül...
Mindenre nagyon kicsi az esély, de én vigyáztam mindennel.
Te is valószínűleg másként vélekednél, ha nem hozná a szemed a várt eredményt.

(#1054) annulus válasza icecave (#1053) üzenetére


annulus
aktív tag

én nem akartalak se téged, se másokat meggyőzni, sőt! okoskodni sem, csupán leírtam amit gondolok.
1-2 hónap alatt is le lehet épülni rendesen, ha nem viszel be vitaminokat, fehérjéket.. *szerintem* :)
továbbá én úgy gondolom, hogy ez nem esély kérdése..ez nem egy szerencsejáték. most valami vagy hatással van, vagy nincs (esetleg csekély).
máshogy vélekednék? ezt nem igazán értem..mire gondolsz? hogy elkezdeném okolni a csirkemellből magamba juttatott fehérjét - esetleg a hentest -, vagy netán a c vitamin gyártóját kezdeném perelni, mert miattuk nem javul a szemem a várt* ütemben?

*garancia a javulás menetére, a végső értékre nincs, előre nem tudják megmondani, hogy milyen lesz a szemed, csak azt garantálják, hogy újra, ingyen megcsinálják, ha X-nél rosszabb lesz.

no offense, ne érts félre, csupán nem értelek, amolyan blikkes stílusban reagáltál az én tudományos :C eszmefuttatásomra.. :F

ne is pörögjünk tovább ezen, mert mindketten laikusak vagyunk a témában..tinkább ha valaki autentikus forrásból ki tudja ezt deríteni, akkor tegye, és ossza meg velünk a végeredményt.

szerk.: most látom, hogy a tömegnövelőket is kiemelted..na azok meg általában cukros, maltodextrines alapokon nyugvó, szénhidrátban gazdag kiegek..ennyi erővel nem lehet sok kenyeret, krumplit, tésztát, rizst, de semmit se enni :)

[ Szerkesztve ]

(#1055) icecave válasza annulus (#1054) üzenetére


icecave
nagyúr

A végeredmény a fontos persze, ezen nem veszünk össze. Mindenkinek van véleménye.
Viszont tény, hogy nem minden ember egyforma, erre értettem az esély dolgot.
pl. van, akinek visszaromlik, van akinek nem. Van aki f*sik a tejtől, van aki nem, stb.
Tehát nincs általános "szabály" arra, hogy ki hogyan reagál a dolgokra, és ki hogyan.
A tömegnövelő dolgot én sem értettem, tudom mi az, évek óta kondizom, Te is tudod, úgy látom.
Úgy vagyok vele, hogy mindenben követtem azt, amit a dokik mondanak, elvégre, ők jobban tudják, ha már ez a szakmájuk (most a lenkeis dologba ne menjünk bele). Én sem szeretem, mikor egy laikus akar meggyőzni arról, hogyan kell játékot fejleszteni (grafikus vagyok).
Félreértés ne essék, bárkivel szívesen beszélgetek erről is, csak volt már olyan, hogy valaki elolvasott egy cikket, aztán kioktatott, hogy adott témában milyen igaza van, pedig évek óta ezt csinálom, szóval tudtam, hogy kinek van igaza.

Nem akartalak "lekezelni" vagy valami, mit Te is említetted, ez egy fórum, ara való, hogy véleményt mondjunk.
Leépülni persze hogy le lehet pár hónap alatt is, ha teljes megvonásról beszélünk, de enni ugye kell, csak nem mindegy mit és mennyit.

(#1056) xlitee


xlitee
csendes tag

na király,de azt mondjátok hogy jók-e azok az értéket amit irtam :C

hogyan gépeztetek műtét után?azt mondta dokinéni hogy erőltetni kell,nem tul brutálisan,de hadd szokja a közelre látást...még mindig homályos,de már talán alakul vmit..

4nappal vagyok a mütét után

vitamint nem merek még jó 1hétig(animal pakk-ot tolom :DD ),de sztem tiszta proteint elkezdek iszogatni esténként..

(#1057) icecave válasza xlitee (#1056) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát, nekem IL után egy hetet pihentem, de közben szoktattam szemem. Mint írtam grafikus vagyok, szóval vissza kellett szoknom a napi 12 óra tft nézésre (munkahely, plusz otthon).
Így egy év után is fosok kicsit, hogy majd ennyi monitor miatt visszaromlik, de még nem történt meg. Óránként pihentetem, meg ugye TFT-t nézek, nem régi szar "elektronágyúkat" :D

(#1058) xlitee


xlitee
csendes tag

értem,hát én is játszogatok inkább,jobban tellik az idő,tanulni meg még neccesebb...

óránként én is szoktam pihenni,de ugy veszem észre egyre jobb lesz..
Neked mi volt a mütét utáni napi érték(visus-ra)?

(#1059) icecave válasza xlitee (#1058) üzenetére


icecave
nagyúr

(#1060) annulus válasza icecave (#1055) üzenetére


annulus
aktív tag

:) örülök, hogy nem vetted magadra!

a dokik szavát természetesen én is igyekszem követni, elvégre hülye aki nem teszi (esetleg sok fölös pénze/ideje van), de én a vitaminos/tápkieges kérdésemre nem kaptam sem tiltó, sem ellenjavalló instrukciót tőlük (hogy őszinte legyek, inkább mosolyogtak, és kb. visszakérdeztek, hogy kitől hallottam ezt a balgaságot?).
apropó! jól rémlik, te om keretein belül voltál a margit szigeten - az il miatt -? melyik helyen mondták neked ezt?
19-én megyek kontrollra, ha nem felejtem el, újra rákérdezek :)

mindenesetre, ha nem hangsúlyoztam volna eléggé, akkor újra jelezném, hogy csak a saját véleményemet írtam le, se nem vagyok orvos, se nem optikus!
..így hát, ha valaki 2 vödörre habzsolja a fehérjét, vagy esetleg napi 3 szem daily one -t eszik, és a szeme nem a várt ütemben javul, esetleg még romlik is, az vessen magára, felelősséget nem vállalok :DDD

(#1061) annulus válasza xlitee (#1056) üzenetére


annulus
aktív tag

szerintem olyan nincs, hogy jó érték műtét után..

van vagy itt a ph-n, vagy az indexes fórumban egy link, ahol az egyik fórumozó összegyűjtött százas nagyságrendű tételszámban, a műtéten átesettektől származó vízus értékeket, aztán ezeket a kontrolloknak megfelelően táblázatba rendezte.
nyilván nem ellenőrzött lista, lehet, hogy van aki blöffölt benne - bár minek tette volna? -, de mintha láttam volna valakit, akinek műtét utána 0,20 volt a vízusa, aztán az x havi kontrollon már 1,0 fölött..

szóval ne a kezdeti értéken kezdj el lovagolni, hanem majd a végeredményen :)
nekem műtét után azt hiszem 0,7 volt, most - 1 hónap elteltével - pedig már 1,2.
..és őszinte legyek? a 0,7-re se hittem el, hogy ilyen van..már azzal bőven ellettem volna :P

gépezés? nekem prk volt, de én 2 napig még napszemüvegben se tudtam tv-t nézni, nemhogy gépezni..
a 3. napon már kissebb megszakításokkal ment a tv nézés, aztán utána 1-2 nap múlva ment minden flottul, a gépezés is.
a közelre látás helyreállása tényleg igényelt kis plusz időt, de az se volt több, mint kb. másfél-2 hét.

(#1062) icecave válasza annulus (#1060) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, az OM-en keresztül. Legfőképp azért, mert az OM-nél nem volt IL gép, csak az FM-nél, de mivel egy cég, ezért ők is hirdették az IL-t. A műtét, és kontrollok minden a Margit szigeten volt.
Annyit változott a dolog, hogy most már az OM-be is beszereztek egy IL gépet, szóval már 2 van az országban.
Ott kifejezetten ellenjavalták 2 hónapig a fehérjét, kreatint, nagydózisú vitaminokat, és mivel Ők a letapasztaltabbak IL terén (nem csoda, eddig csak ott csináltak az országban ilyet), nem is kérdezősködtem miért, hanem elfogadtam a tanácsot.

(#1063) xlitee válasza icecave (#1062) üzenetére


xlitee
csendes tag

hát mivel eddig csak az FM-be volt IL gép,ebből adódóan ők végezték el a legtöbb IL-t nemde?

Engem Kerekes Dr.nő csinált,kérdeztem tőle ezeket mint a miket mondtál,és csak azt mondta,hogy tul sok forumot olvastam :D

a 3hét vitamint ő is mondta,meg 3hét kondit,de azt mondta hogy utána simán lehet,max még a kreatin a necces,mert ugye vizet sziv el,aztán nem tesz jót neki(én mindig éreztem hogy száraz tőle a szemem)

(#1064) icecave válasza xlitee (#1063) üzenetére


icecave
nagyúr

Épp ezt mondom :)

Ja, engem is Kerekes dokinéni műtött.
Egy éve még más állásponton volt, de nem teljesen ellentétes állásponton, csak kicsit máson. Többmindent ellenjavallt. Biztos, azóta már mások a tapasztalatok :)
Túl sok fórum? Az írtam, amiket mondtak nekem a klinikán, nem itt.

(#1065) annulus válasza xlitee (#1063) üzenetére


annulus
aktív tag

:) nekem soha nem volt semmi "bajom" a kreatintól..azt leszámítva, hogy néhol becsomósodtam ;D

szerk.: vizet szív el? nem inkább úgy van, hogy vizet tart meg? ezért van az, hogyha abbahagytad a kúrát, utána csökkenni fog a súlyod valamelyest, mert a fölös víz kimegy belőled? :)
de még ha el is szívja, az hol baj? :)
sokaknál előjön, és meg is marad a szemszárazság a műtét után..aztán ha ez elő is jön, akkor se rohan világnak a doki, hanem azt mondja, hogy használj műkönnyet :)
vagy az én logikám hibádzik, vagy túl kevés sci-fit nézek :P

[ Szerkesztve ]

(#1066) xlitee válasza annulus (#1065) üzenetére


xlitee
csendes tag

tudja fene:D

neked hogyan is volt pontosan a műtéted?

(#1067) icecave válasza annulus (#1065) üzenetére


icecave
nagyúr

Az izomszövetbe magába ránt be sok vizet. Épp ezért mástól meg elvonja. Műtét után fontos, hogy a szemed elég nedvességet kapjon, műkönnyel csak a felületi nedvesedés oldod meg, míg a kreatin sejtszinten vonja el tőle a vizet más sejtek javára.

(#1068) xlitee válasza icecave (#1067) üzenetére


xlitee
csendes tag

na valahogy igy gondoltam én is:)

amugy milyen cégnél vagy fejlesztő? csak nem a CRYTEK Budapest :C

(#1069) icecave válasza xlitee (#1068) üzenetére


icecave
nagyúr

nem, 3D Brigade.

(#1070) annulus válasza icecave (#1067) üzenetére


annulus
aktív tag

oké, bólintok rá!
..akkor most már csak azt magyarázzátok el nekem, hogy a kreatin, és az ebből következő folyamatok, honnan tudják, hogy hova kell elraktározniuk a vizet?
tudtommal a szem egy elég masszív izomzatú valami..így ezen logika alapján, az is úszkálhatna a vízben :)

(#1071) icecave válasza annulus (#1070) üzenetére


icecave
nagyúr

A fehérje honnan tudja hova épüljön be? :)
A lényeg, hogy mikor edzel, lefogyasztod a raktáraidat az izomból, amit edzel. A szervezet pedig szépen oda visszapótolja, amit kell, szénhidrátot, fehérjét, stb. Mivel a szemedre nem kondizol, onnan inkább elveszi, és oda szállítja, ahol szükség van rá, mert edzéskor lealáztad a területet.

(#1072) annulus válasza icecave (#1071) üzenetére


annulus
aktív tag

..és ha kellő mennyiségű fehérjét viszel be, amit már nem tud hasznosítani ott, ahol leamortizáltad magad, akkor megy oda, ahol bár extra szükség nincs rá, de kell, s mint minden izomzat, így a szemed is lakmározni fog belőle. aztán ha még így is maradt többlet, akkor azt már a wc-be juttatod.
viszont most már a fehérjéről, nem a vízről beszélünk! :)

azonban a tested jelentős százaléka víz, plusz amikor kreatint toltam, nem vettem észre, hogy az arcom mondjuk karakteresebb lett volna, így én amondó vagyok, hogy ha rendesen viszel be fehérjét, ill. vizet egy kreatin kúra alatt, akkor mindösszesen annyi történik, hogy többet raktároz a szervezeted, de lévén, hogy külső forrásból eleget kap mindenből, elvonnia sehonnan sem kell. vélemény? :)

ps.: lassan már gyúrósok ide topik folytatása leszünk :P

szerk.: ahogy én tudom, nem igazán a fehérje raktáraidat használod fel gyúrásnál, sokkal inkább a szénhidrátot, mivel azonban az izom alapja a fehérje, s a megterhelt izmokban mikrorepedések keletkeznek, kvázi sérülések, így az ezt követően, a szervezetedbe juttatott fehérjét a tested ezeknek a javítására (is) használja majd fel.

szerk2.: egyébként elvenni szerintem csak elégtelen táplálkozás alatt vesz el magából a szervezeted, akkor is csak a létfontosságú szerveknek. ha nem így menne, akkor egy felsőtestre gyúrmás nap után elfogyna a lábad, feltéve hogy nem viszed be a szükséges élelmet.
..nagyon filozófikus irányba vittem el azt hiszem ezt a beszélgetést.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1073) icecave válasza annulus (#1072) üzenetére


icecave
nagyúr

hát igen, ezen sokat mélázhatunk. egyértelmű, hogy ha mindent betartasz, nem lesz para. ahogy Te is írtad, ha külső forrásból kap a szervezeted mndenből eleget, nem veszi el sehonnan. viszont tegyük fel, mi van akkor, ha ugyanannyi marad a folyadékfogyasztásod, és kreatint tolsz...
persze, vaszleg a "hülye" emberek miatt tiltanak az orvosok is mindentől, biztos ami biztos alapon.
még egy példa: som hülye mondja, hogy veseköved lesz a sok C vitamintól. persze hogy az lesz, ha nem viszel be elég folyadékot mellé. Na az ilyen dolgokra gondolok.

(#1074) annulus válasza icecave (#1073) üzenetére


annulus
aktív tag

akkor ezt megbeszéltük! :)

..én most már csak arra leszek kíváncsi, hogy mi lesz a szemszárazsággal!
eddig semmi ilyesmit nem éreztem, de egyik kollegina mondta, hogy ő azóta használ műkönnyet, amióta csak 3, vagy annál kevesebb flucont kell naponta cseppentenie..mert előtte ő sem érezte szükségét.
na én most 4-nél járok, úgyhogy gondolom a 01.19.-ei kontroll után lesz 3/nap.
hát..nem bánnám, ha nem lenne szükségem rá :)

(#1075) icecave válasza annulus (#1074) üzenetére


icecave
nagyúr

Azért csak használj...
El is mondom miért. Intralasik esetében,mivel felnyitják a szaruhártyát, ezért átvágják azokat az idegeket is, amik jeleznék (érzékelnék) hogy kiszáradt a szemed. Ergo száraz a szemed, csak nem érzed...
Kb. fél év, mire ez az érzékelés a rendes szintre visszaáll.

(#1076) annulus válasza icecave (#1075) üzenetére


annulus
aktív tag

nekem prk volt!
..egyébként gondolom szólt volna a doki a kontrollok alkalmával, ha látja, hogy nem faja a szemem, de nem tette :)

(#1077) xlitee


xlitee
csendes tag

Boldog ujévet mindenkinek!!!!

egy kérdés:Előfordulhat az,hogy műtét után 1,5héttel a bal szemem még mindig homályos(abb) mint a jobb?a jobb már tök éles közelre,a bal még mintha ködös lenne...

(#1078) annulus válasza xlitee (#1077) üzenetére


annulus
aktív tag

buké!
elő, nálam is volt ilyen ;)

(#1079) icecave válasza xlitee (#1077) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem is volt. Aggódni nem kell, azért egy műtét elég drasztikus beavatkozás a szemnek, kell idő, mire "észhez tér" :D

(#1080) Ariadne


Ariadne
őstag

Nos olvasgatás után a tettek mezejére léptünk, barátomnak 5-én volt a műtétje, -2,5 volt a kiindulási dioptria.

Hát mit mondjak, nem felhőtlenül pozitív tapasztalat a PRK. Első nap utáni éjjel hajnalban gyakorlatilag a fájdalomtól ordítva ébredt, ugyanis sejtésünk szerint fordítva tehették be az egyik szemébe a lencsét, vagy hibás lehetett, mindenesetre kiesett. Nem egy gyenge ember, de sírt a fájdalomtól, szemdagadás, könnyezés ezerrel, Cataflam sem hatott rá, durva volt. Egy altatóval sikerült elaludnia végül, reggel új lencsét tettek be és onnantól jó volt minden. Na a második nap ugyanez, annyi különbséggel, hogy szerencsére csak reggel ébredéskor esett ki a lencse, és már tudta, hogy nem szabad kinyitni, mozdítani a szemét, de így is nagyon fájdalmas volt, amíg elértünk az Optikmedbe. Azt mondták, hogy látszik, hogy lazább a jobb szemén a lencse (kérdem én, akkor miért nem tettek be olyan görbületűt, ami jó? :W ). Na mindegy, szóval holnap reggel kiderül az igazság, elvileg beforr a seb addigra, és kiveszik a lencsét. A vizus 0,5 mindkét szemén, ez még azért jobb kell legyen, és persze homályos látás, aura, ilyesmi, sőt mára még talán homályosabb is, mint előtte. :( Aggódik nagyon, hogy biztos sikerül-e tökéletesre a műtét, az itt olvasottak alapján én nagyon bízom benne, hogy jó lesz...

A műtét viszont azt mondja, nem fájt egyáltalán, és ha nem esik ki a lencse, teljesen elviselhető a kellemetlenség utána is, mindenestül 30 perc volt az egész. Jó az a több mint félmillás óradíj, nem mondom... :)

Olvasgatva icecave blogját érdekes ez a csepegtetés. Nálunk napi 5x csepegtetés van előírva Tobradex-szel, és kifejezetten írják is, hogy éjjel nem kell akkor sem, ha ébren van, az éber órák között kell elosztani ezt az ötöt. Kérdés, hogy ez PRK-IL különbség, vagy dioptria függő vagy más miatt van így.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1081) Ariadne válasza Ariadne (#1080) üzenetére


Ariadne
őstag

Ja és annulusnak :R , a fejlámpa überkirály megoldás, barátom is napszemcsi+fejlámpa kombóval közlekedik a lakásban. Persze szigorúan sötétre lehúzott redőnyök mellett, sőt a lencse kiesések óta egy egyszerűbb napszemüveget tesz fel alváshoz is. :))

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1082) icecave válasza Ariadne (#1080) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem kell még előre parázni, tényleg.
PRK-nál kell pár nap, mire rendesen visszahámosodik a szaruhártya.

(#1083) mindfreak


mindfreak
őstag

Hali!

Nem teljesen a témához kapcsolódik ugyan, de valaki próbálta már a szemtrénert? Ilyen lyukacsos szemüveget?

Vannak tapasztalataitok, hallottatok már jót/rosszat róla?

(#1084) icecave válasza mindfreak (#1083) üzenetére


icecave
nagyúr

Azt mondják, az csak akkor ér valamit, ha nem sok dioptria van a szemeden. Sok jót így sem hallottam róla, legtöbben felesleges pénzkidobásnak tartják.

(#1085) annulus válasza Ariadne (#1081) üzenetére


annulus
aktív tag

:C

(#1086) Ariadne


Ariadne
őstag

Ja viszont az Optikmednek jár a sün, nagyon berágtam rájuk. Első és második nap is kiesett a lencse barátomnak ugyanabból a szeméből, erre amikor a harmadikat betette a dokinéni és megnézte, meg is jegyezte, hogy "hát tényleg kicsit laza".

Namámost 14 éve hordok különböző lágy lencséket, most épp olyan éjjel-nappalit, mint amilyet ők is használnak, barátom is vagy 10 éve, és még _soha_ nem esett ki lencse egyikőnk szeméből sem. Ha gyártási hibás a lencse (volt ilyenem), szakadt (ilyen is), fordítva teszi be az ember (de az eleve fáj), vagy rossz a méretezése, akkor előfordulhat. Szóval kizárásos alapon semmilyen más okot nem tudok elképzelni, mint hogy rossz nagyságú (görbületű) lencsét tettek be neki, a dokinéni kijelentése ezt alátámasztja. De könyörgöm, ennyi pénzért, és úgy, hogy kívül-belül megmérték és megnézték a szemét, hogy nem lehet megfelelő méretű lencsét használni?! Az egyhetes kontrollra elmegyek én is, és kiverem a balhét, mert ez így akkor sem jó, egyrészt most az a szeme azért van elmaradva a másiktól, mert az elején lencse nélkül volt, másrészt a családból hárman vártuk a műtét eredményét, és ezek alapján - ha nem adnak épkézláb magyarázatot, amire kicsi esélyt látok - hozzájuk tuti nem mennék PRK-ra... :U

Grrrr, de zabos vagyok... :W

mod: Azért is írom le, mert eddig nem olvastam ilyet, hogy valakinek rendszeresen kiesett volna a lencse, és ilyenkor elsőre nem is gondolná az ember, hogy ez a gond. Napszemüvegben alvás mindenesetre hasznos ellene, mert úgy szinte semmi nem tud hozzáérni az ember szeméhez, de erre is magunktól kellett rájönnünk...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1087) icecave válasza Ariadne (#1086) üzenetére


icecave
nagyúr

Tényleg érdekes a dolog. Talán csak egyfajta méretű terápiás kontaktlencséjük van, ezért intézik el ennyivel, persze, ez sem vigasz.
Nekem IL után mondák, hogy 1 hétig a kapott "űrszemüvegben" aludjak, de anélkül is megtettem volna, nehogy álmomban felhajtsam a szaruhártyát egy kis dörzsöléssel :D

(#1088) annulus válasza Ariadne (#1086) üzenetére


annulus
aktív tag

nem kaptatok zselés/folyadékos, no meg persze gumipántos csodakütyüt?
abban tök jól lehet aludni, nem nyom, és még a szemed se tudod kinyitni, ha rajtad van :)

(#1089) Ariadne válasza annulus (#1088) üzenetére


Ariadne
őstag

Kaptunk, de nem használtuk. Őszintén szólva nekem elég nagy parám volt ezzel kapcsolatban, mivel sok évvel ezelőtt apumnak egy ilyen gumis rögzítésű, kvarclámpához való szemüveggel sikerült megsértenie a szaruhártyáját (a lyukon könnyen kibújik magától is a kis pöcök), és csak azért maradt meg a látása, mert időben beért a kórházba. De rendes gumival persze pótolni lehetett volna.

Annyit mondtak róla egyébként csak, hogy ha éget, akkor ez hűt, lehet használni.

Mindennel együtt is, egy lágy lencse nem esik ki csak úgy még alvás közben sem, ha jó, ez a nagy gond... Amikor kérdeztük, h mit csináljunk, h ne essen ki, csak megvonta a vállát a dokinéni, aztán végül az utolsó napra a szemüvegben alvás (egy olcsóbb, könnyű műanyag napszemüveg pont jó volt erre a célra) sikeres volt, az utolsó nem esett ki. Ha az első kiesés után mondták volna......... :(

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1090) icecave válasza Ariadne (#1089) üzenetére


icecave
nagyúr

Érdekes a hozzáállás, az biztos. Én semmi negatívat nem tapasztaltam. Vagyis igen, de az nem ugyanaz.
Ugye, én az Optik-Med-en keresztül mentem a Focusmedical-ba, intralasik-re (akkor még csak ott volt IL gép, most már van az OM-ben is, bár nem régóta).
Úgy volt, hogy majd az OM-be járok kontrollokra, de csak az elsőn voltam.
Közölték, hogy szép,jó, de ők nem igazán értenek az IL-el műtött emberekhez, mert csak PRK-t végeznek azon a klinikán. Attól kezdve a Focusmedical-hoz jártam kontrollra (megtehettem, egy tulaja van két klinikának, ezért is reklámozták az OM-ben is az IL-t, mert aki azt akart, csak átküldték a Focusmedicalhoz, mint engem is).

(#1091) annulus


annulus
aktív tag

hm..lassan 2 hónapos a szemem, és most úgy érzem, mintha kicsit romlott volna. 19-én kontroll, szóval hamarosan fény derül az igazságra! :)
ha nem lesz 1.2 a vízusom mint múltkor, akkor se megyek a falnak, de remélem a későbbiekben jövő csepp-megszűntetés megteszi majd a - pozitív - hatását. :D

(#1092) icecave válasza annulus (#1091) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem is voltak ilyenek, hol jobbnak éreztem, hol rosszabbnak, aztán rájöttem, hogy csak attól függ, mennyire van kipihenve a szemem, vagy mennyire fáradt.
Sőt, attól is függ, elég "nedves-e" a szemed. Szerintem ha megnéznék fél órás eltéréssel újra a szemet, mennyit tudsz leolvasna, akkor sem lenne ugyanaz az eredmény.

(#1093) annulus válasza icecave (#1092) üzenetére


annulus
aktív tag

:) nem aggódok, én már a 0.7-es vízusnál elképedtem, hogy ilyet lehet szemüveg nélkül?! :C
mindenesetre ez annyira nem szimpi, hogy ennyire befolyásol(hat)ja a fáradtság pl. a látásunkat..

(#1094) icecave válasza annulus (#1093) üzenetére


icecave
nagyúr

Pedig így van...
Én pl. szinte egész életemben rossz szemű voltam, így ez fel sem tűnt, mert ugye hol bent volt a kontaktlencse, hol nem.
Hozzá kellett szoknom, hogy ez így működik: fáradt vagyok, picit rosszabbul látok, kipihent vagyok, akkor mint a sas :D

(#1095) seann


seann
csendes tag

Meglepődve olvasom itt a PRK utáni terápiás kontaklencse dolgot,

Nekem itt Debrecenben semmi ilyet nem adtak/tettek a szememre.

Az egész szemem leragasztották egy átlátszó műanyag "sapkával" amit cseppentéskor egyszerően felnyitottam majd 2 nap után eldobtam.

[ Szerkesztve ]

(#1096) Ariadne válasza seann (#1095) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez érdekes, én is azt hittem, mindenhol ugyanúgy megy. Ez azt jelenti, hogy akkor három napig ezzel az átlátszó sapival a szemeden közlekedtél? Hogy tudtál napszemüveget tenni rá? Van fényképed róla esetleg?

mod: Biztos PRK-d volt?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1097) seann válasza Ariadne (#1096) üzenetére


seann
csendes tag

Üdv!

Igen 100%, hogy PRK kezelés volt.

Képem sajnos nincs ez még december elején volt s már rég kidobtam, eszembe sem jutott, hogy lefotózzam :(

Ez a "búra" az első 2 nap volt rajta. Mivel nem bírtam kinyitni annyira folyt a könny a szememből pluszba még fájt is. Napszemüveget addig nem hordtam mivel úgysem volt nyitva a szemem.

Nekem csütörtök este csinálták és vasárnap reggelig csak cseppenteni volt kinyitva. Szinte átaludtam az első pár napot. A doki szerint ennek köszönhetően már a 3. napi kontrolon alig látszott, hogy piszkálva volt

De én is meglepődtem, hogy nem volt ilyen terápiás lencse mert előtte itt azt olvastam, hogy sokan kaptak.

[ Szerkesztve ]

(#1098) seann


seann
csendes tag

Közben találtam egy videot:

http://www.orbident.hu/videogaleria/122

A lap alján a prk kezelés című video végén látszik ez a "valami" csak nekem ugye mindkét szemen volt.

(#1099) annulus válasza seann (#1098) üzenetére


annulus
aktív tag

kollegina itt pesten csinálta valamelyik sztk kórházban, de térítés ellenében, ámbátor 100 ropival kevesebbért totálban (mondjuk kb 150e/2szem). no, hát neki se lencse volt, hanem 3 nap csukott/leragasztott szem..

(#1100) Ariadne válasza annulus (#1099) üzenetére


Ariadne
őstag

Na itt meg azt mondták, amikor kérdeztem, mit lehet tenni, hogy ne essen ki a lencse, hogy kifejezetten tilos leragasztani a szemét, mert fertőzésveszélyes. Érdekes.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.