Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) icecave válasza koshmar (#1400) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, az kell, bár már azóta ez nem annyira fontos, mint pár éve.

(#1402) koshmar válasza icecave (#1401) üzenetére


koshmar
őstag

Nekem a két szememen a szaruhártya vastagság 577 ill. 575 mikron.
Neked valamennyivel több volt, ahogy most nézem, szóval nem tudom, hogy ez elég lenne-e.
látom.

De az orvosi papíron nem találtam meg egyértelműen, hogy most akkor hány % az, amit garantálni tudnak. (Ne tudd meg, hányszor olvastam át...).
Mondjuk volt ott egy táblázat, amin egy csomó érték volt...legjobb közeli/távoli korrekció, stb.
És ott láttam én két olyan értéket (jobb szélen), hogy vízus jobb-bal 1,00 és 1,00.
Ez lenne a garantált érték? :F

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1403) icecave válasza koshmar (#1402) üzenetére


icecave
nagyúr

Mivel a normális látás pont 1,00-ás vízus, így mi a probléma? :)

Egyébként a garancia elégszívatós, nekem -6 körüli szemekről akkor vállalnak újraműtést,ha -1,5-re visszaromlanának....

(#1404) koshmar válasza icecave (#1403) üzenetére


koshmar
őstag

Hát ha most tényleg ez a garantált érték, akkor semmi probléma nincs. :))

Mert az esetek nagyon nagy részében a garantált értéket jócskán felülmúlják.
adnoctum18 kollega is valamivel nagyobb dioptriákkal indult, mint én, és neki is meglett az 1.2 visus. (Pontosan nem tudom).

Csak érthetőbb lett volna, hogy azt írják a táblázat végére, hogy Garantált látásélesség xy visus, vagy xy százalék...érted.
Mert ott csak annyi volt, hogy visus és két érték...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1405) icecave válasza koshmar (#1404) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondjuk ez necces egyébként is, mert hogy a végén, pár év múlva mennyi lesz az majd kiderül, az nem tőlük függ,hanem a te saját genetikádtól.

Nekem műtét után 2 héttel volt 1,50 vízus is, aztán most így pár évre beállt az 1,00-ra.

(#1406) koshmar válasza icecave (#1405) üzenetére


koshmar
őstag

Az 1,50 az már brutális lehet. ;]

Ja, azt tudtam én is, hogy azért műtik 100% fölé, hogy az esetleg romlás esetén is meglegyen a 100%, ami még mindig teljesen elég.
Akinek meg megmarad az 1.25-1.50 visus, adjon hálát az égnek.

De bárkinél előfordulhat, hogy a javítósejtek túl aktívak...ezt semmivel sem lehet megjósolni...egyéni reakció, ugye.
Szóval ha nekem nem lesz meg a 100%, akkor újraműtenek...vagy ha ez bármilyen okból nem lehetséges, akkor a teljes árat visszaadják. Csak jó e'. :)

Bár úgy tudom, hogy az újraműtésnél ezt a túlzott aktivitást már figyelembe veszik.
Gondolom a szemcseppeknél is.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1407) nyunyu válasza koshmar (#1398) üzenetére


nyunyu
félisten

Csak azt említeném meg, hogy nálam könnytermelés-vizsgálat nem volt- gondolom, azt csak INTRALASIK-eseknél csinálnak.

Erdekes, nekem tavaly nyaron csinaltak konnytermeles vizsgalatot is.

(Mellesleg egyik vizsgálat sem volt kellemetlen- mondjuk a szemnyomást mérő gép jól "megbökött" :DD)

Ezek szerint nem voltal meg oldschool analog meromuszerrel merve.
Ott tenyleg szemen boktek egy femruddal.

Ahhoz kepest ez a pneumatikus ize sokkal kifinomultabb.

Egyebkent a konnytermeles vizsgalat kellemetlenebb, mint ez.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1408) Ariadne válasza koshmar (#1398) üzenetére


Ariadne
őstag

Nálam a vizsgálatoknak már az elején látszott, hogy a szemem miatt csak PRK a lehetőség, mégis volt könnytermelés-vizsgálat, szóval nem értem. De olyan szempontból jó, hogy megúsztad, hogy tényleg baromi kellemetlen.

Azt érdemes jól megnézned, hogy milyen feltételek esetén műtenek újra, a papírokban benne van valahol. És vannak dolgok, amik akár meg is maradhatnak a műtét után és nem változtathatók (akik túlestek rajta, javítsanak, ha kell), pl. "aura" a fények körül éjjel, enyhe kettőslátás. Rizikója azért van, ez is egy műtét végülis, de persze valamit valamiért...

Amit az eddigiekből kivettem, hogy nagyon fontos, az az, hogy _tényleg_ stabil legyen a dioptriád évek óta, mert ha romlik, akkor azt nem fogja megállítani.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1409) koshmar válasza nyunyu (#1407) üzenetére


koshmar
őstag

Engem még sosem mértek analóg műszerrel. :)
Amióta szemészhez járok, mindig is géppel mértek- meg ugye a klasszikus lencsecserélgetős módszerrel.

Akkor viszont már én sem értem, hogy miért nem volt könnytermelés-vizsgálat...

Ariadne: Enyhe kettős látás csak átmenetileg léphet fel.
Ha örökre megmaradna, akkor azt is mondhatnánk, hogy félmunkát végeztek...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1410) Ariadne válasza koshmar (#1409) üzenetére


Ariadne
őstag

Olvasd csak el azért rendesen és részletesen a szerződést, amit műtét előtt alá kell írni. ;) Jogász vagyok, láttam, hogy nem bízzák a véletlenre, nem felelnek kb. semmiért, de szövődmények és mellékhatások igenis lehetnek. Nem kell ettől parázni azért, mert nagy biztonságú az eljárás, csak jó tudni, hogy nem minden esetben 100%...

Nekem persze könnyű, -7.5 dioptriánál az ember már egyáltalán nem lát szemüveg/lencse nélkül, csak fényt meg némi mozgást, így én csak nyerhetek vele (már ha majd összegyűlik rá a pénzem)... :D

mod.: Na igen, ez tényleg nem fair. :( Szerintem próbáld meg elkérni előbb, kicsit asztalra csapva csak odaadják. Műtét előtt közvetlenül végigolvasni tényleg kicsit gáz, persze én csak kísérő voltam, így az alany rám bízta a dokumentum jogi megítélését. Én meg elolvastam, nyeltem egy nagyot, és mondtam, hogy írja csak alá aztán menjünk. :D

mod2: Hmm, talán ha kettő... Olvasni szabad szemmel már nem tudok sacc/kb. -6 dioptria óta. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1411) koshmar válasza Ariadne (#1410) üzenetére


koshmar
őstag

Nekem már az is furcsa, hogy a szerződést csak a vizsgálat napján (pontosan előtte) láthatod...egy szem Xanax bevétele után... :D
Tutira végig fogom olvasni, mert elvileg a garantált százalékok csak abban lesznek benne...

szerk.: Huhj, 7,5 az már brutális lehet... :(((
Látásélességednek hány centi a határa? (segédeszköz nélkül)

szerk2.: Akkor én még "szerencsésnek" mondhatom magam.
Nálam a látásélesség határa olyan 25, talán 30 cm. De utána minden homály...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1412) MaciG


MaciG
addikt

A PRK kezelés után ha letelik a ~6hónap akkor elmúlik a fényérzékenység? Ezt azért kérdezem, mert pl. vezetéshez, vagy ha csak szimplám megyek valahova mikor süt a nap, én akkor is szoktam napszemüveget viselni, tehát ilyen tekintetben nem fog zavarni, de pl. nyáron ha elmegyünk nyaralni vízpartra akkor nem szeretnék napszemüvegben fürdőzni, mert úgy elég kellemetlen.

BANZAII

(#1413) koshmar válasza MaciG (#1412) üzenetére


koshmar
őstag

Szerintem ez egyénfüggő.
A hat hónap mindenképpen kötelező, de ha te úgy érzed, hogy utána is nagyon hunyorogsz erős napsütésben, akkor szvsz érdemes tovább hordani.
Vagyis én hordanám, ha így alakulna.

Én már a pupillatágításos vizsgálat után megtapasztaltam, milyen ez.
Azt hittem, megőrülök, mire átértünk a Margit-hídon. Könnyeztem, hunyorogtam...pedig 10 éve nem voltam Pesten, szerettem volna vetni pár pillantást a hídról a Dunára meg a Parlamentre.
És akkor a nap nem is sütött (!!), csak igen világos volt.
Arról nem is beszélve, hogy a közeli látásom átmenetileg megszűnt.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1414) MaciG válasza koshmar (#1413) üzenetére


MaciG
addikt

Én ezt értem, hogy egyénfüggő, de azért nem teljesen mindegy, hogy is van/lesz a műtét után ~6 hónappal. Mert pl. nekem most nem igazán bántja a szemem a nap attól, hogy hordom a szemüveget, de viszont nem szeretnék a műtét után életem végégig fényérzékeny lenni.

BANZAII

(#1415) nyunyu válasza MaciG (#1412) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha most mesz mutetre, akkor nyarra mar pont nem fog kelleni a napszemuveg.

En decemberben voltam, kb. augusztus kozepeig-vegeig hordtam a napszemuveget.
Szeptember elejen meg hianyzott, ha tuzott a nap, most mar az sem zavar.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1416) annulus válasza MaciG (#1412) üzenetére


annulus
aktív tag

Olvasva a többi hsz-t, elgondolkodtam rajta, hogy ufo-e vagyok-e, de azt hiszem nem. :)

Az első pár napom brutál fényérzékenységgel telt, ami aztán egyre nagyobb léptekben enyhült.
Tudtommal a fél évet nem azért mondják, mert addig fog tartani (/tarthat) a fényérzékenységed, hanem azért, mert az UV sugárzás beindítja a [szteroidos szemcsepp által leállított/csillapított] javító sejteket.
Szóval pontosan nem emlékszem, de tekintettel arra, hogy 2 hét után már a pofámba világított - mindenféle érzékenység nélkül - a melóhelyen lévő 3x10m-es projektor fal, úgy gondolom, hogy nem tarthatott sokáig..

(#1417) MaciG válasza annulus (#1416) üzenetére


MaciG
addikt

Persze ez emberenként változó, a 6 hónap csak az átlag gondolom. Az nem is lenne baj, hogy ha nekem mondjuk ez 9 hónapig tartana, de mint írtam a baj az lenne ha örökre fényérzékeny maradnék.

BANZAII

(#1418) koshmar válasza MaciG (#1417) üzenetére


koshmar
őstag

Kétlem, hogy örökre az maradnál.

Ez szerintem attól is függ, hogy a műtét előtt mennyire voltál az.
Én pl. szinte egyáltalán nem vagyok fényérzékeny (holott az mondják, hogy a szemüveges emberek nagyon is azok).
Tehát én még akkor sem hunyorgok, ha a nap szépen süt és velem szemben van.

Nyáron fordult elő néhányszor, hogy kb. 38 fok volt, a nap brutálisan perzselt, és pont a "pofámba"... Na azt még az én szemeim sem bírták.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1419) Reaper


Reaper
őstag

Eldöntöttem, időpontom is van Nov 5. Szombat PRK, para ON
A gondom csak a fizetéssel van, mégpedig, jó lenne az adójóváírás, de az MKB EP-on nincs annyi keret rajta amennyibe kerülni fog. Gondoltam, hogy akkor befizetek rá mondjuk 100-ezret, és akkor ami még rajta van, akkor a felét futni fogja, és akkor a 100K után kapok 20% jóváírást. Viszont utána ezt találtam az MKBnál:
"Figyelem: Befizetésnél számolni kell a max. 7,1 % működési-likvid költséglevonásával is. A befizetendő teljes összeget úgy tudja kiszámítani, ha a szükséges nettó összeget elosztja 0,929-vel. Ha tehát pl. 25.000,- forint "hiányzik", akkor 25.000:0,929= 26.910,- Ft-ot kell legalább befizetni. (Tekintettel a sávosan csökkenő költségekre, 100.000 Ft befizetése után csökkenő levonással lehet számolni.) "
Na most ez 100K-ra 7642 FT költséget jelent, csak azért mert befizetek, egy olyan adójóváírásért, amit ráadásul csak az MKB-re kapok majd vissza?
Biztos én vagyok a hülye hozzá, és rosszul értelmezem, valaki homályosítson már fel.

(#1420) Ariadne válasza Reaper (#1419) üzenetére


Ariadne
őstag

Mindig is volt működési költségre meg még egy költségre levont összeg egészségpénztárnál, ez teljesen normális. Kérdezd meg őket (úgy a legegyszerűbb), hogy pontosan x ft befizetésénél mennyi megy ténylegesen a számládra, mert az én egészségpénztáramnál pl. évi x ft feletti befizetésnél már egyáltalán nem vonnak ilyet. Ja mondjuk egyszerűbb a kérdés, ha úgy teszed fel, hogy x ft-ot szeretnél elkölteni kezelésre, mennyit utalj rá. (Egyébként sok mindenre felhasználható még, matracvásárlástól üdülésen át a kondibérletig...) Olyan szempontból mindegy, hogy az adójóváírást a befizetett összeg után kapod, tehát ha 100k-t fizetsz be, akkor az APEH (tudom, NAV, de nekem akkor is APEH) jövő év május környékén 20k-t utal az ep számládra (hmm régen több volt, 30%...).

Egyébként simán működik az is, hogy kifizeted a műtétet ott helyben, kérsz róla számlát a saját neveddel és ep számoddal és az ep nevére-címére, és azt benyújtod az ep-hez. Ezt követően pedig adott év dec. 31-ig befizeted a lóvét, ha ez megvan, akkor visszautalják a bankszámládra. Környezetemben így oldottunk meg egy szemműtétet úgy, hogy nem volt elég pénz a számlán, de egyébként is általánosan alkalmazom, ha épp nem fogadják el az ep kártyámat valahol.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1421) Reaper válasza Ariadne (#1420) üzenetére


Reaper
őstag

Hú ez nekem kicsit bonyolult, lehet mert már péntek délután van.
Szóval, odamegyek, lerakom a cca 280-at, kérek számlát az EP-ra, utána december 31ig meg fizessem be még oda is, hogy később visszautalják? Akkor is meglesz az egyszeri költség. Nem értem :F

Szerk.: Na végül is így szerkesztve már jobban értem. Az éves befizetésen nem túl magas, asszem a minimál összeg. Ha meg adójóváírást akarok, akkor le kell nyelnem a 7%-ot.
Akkor a legegyszerűbb csak az lesz, ha odamegyek KP-val és kifizetem úgy.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#1422) Ariadne válasza Reaper (#1419) üzenetére


Ariadne
őstag

Jut eszembe, azt is vedd figyelembe, hogy az egyéni ep számládon való jóváírás 20% max. 100.000 Ft. Nem tudom, mennyibe kerül most a szemműtét, de ha idén már fizettél be az ep számládra, vigyázni kell, hogy az összes befizetés 20%-a ne legyen több 100.000-nél, mert onnantól nem éri meg. Mondjuk ez a korábbi 30%-os értéknél inkább veszélyes volt, évi 333.333 felett már érdemes volt más családtag ep-jére kérni a számla egy részét. :)

mod: Persze hogy meglesz az egyszeri költség, egyszer ki kell fizetned... Linkelem az egészségpénztáram honlapját, szerintem érthető: lásd fedezethiány cím alatt az alján, a 30% viszont 20%, elfeljtették kijavítani.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1423) Ariadne válasza Reaper (#1421) üzenetére


Ariadne
őstag

Még egy: nem biztos, hogy kpvel befizethetsz az ep-dbe, az enyémhez nem lehet, és pénzmosási okokból tartok tőle, hogy máshová sem, nézz utána, mielőtt nekivágsz.

Opciók: 1. ha elfogadják az ep kártyádat a klinikán, akkor befizetsz az ep számládra 280k + párezer forintot, hogy pont jóváírjanak legalább 280k-t a számládon, és még a műtét előtt mindenképp. A műtét előtt ep kártyával fizetsz, tiszta sor.
2. a klinikán fizetsz bárhogy, de kérsz számlát a 280k-ról az ep nevére és címére a saját neveddel és ep tagsági számoddal, és dec. 31-ig újabb 280k + párezer forintot ráutalsz az ep számládra. Ha átérkezik az összeg az ep számládra, az ep az általad megadott számlaszámra ki fogja utalni a lóvét. Hátránya, hogy egy ideig kétszer kell kifizetned ezt az összeget.

mod: Most nézem, nov. 5-ig már nem tudod megcsinálni az 1. opciót, szóval marad a 2., vagyis kénytelen leszel kétszer kifizetni egy ideig az összeget. Az én ep-m mondjuk hamar utal vissza, 10 napon belülre vállalják, de egy hétnél több nem szokott lenni.

mod2: És még egyszer: valójában nem adójóváírás (már, régen az volt), csak az ep számládra utalják vissza a 20%-ot és újra elköltheted onnan ep-s dolgokra.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1424) Reaper válasza Ariadne (#1423) üzenetére


Reaper
őstag

Köszi, eléggé meg lett bonyolítva, csak hogy jó legyen, és ahogy látom már nagyon nem éri meg a macerát. Marad az a módszer, hogy odamegyek az Optic-Med-hez és szépen kifizetem KP-ban, és mindenki boldog. Még 1x ennyi pénzem decemberig meg tuti nem lesz, kölcsön meg nem kérnék senkitől :DDD

(#1425) Ariadne válasza Reaper (#1424) üzenetére


Ariadne
őstag

Te tudod, de szerintem megéri akkor is, én biztosan inkább áttetetném az időpontot amíg beérkezik az ep számlára az összeg. 280k 20%-a az több mint 50.000 forint, még ha 10.000 is lenne a költség, akkor is nyersz 40.000-et. Egy kérdést megér az ep-hez telefonon, hogy ha most befizeted a lóvét, mikorra írják jóvá tutira az ep számládon, és a műtétet pár nappal arrább tenni ennek megfelelően, így simán meglehetne a kedvezményed.

Azt viszont mindenképp meg tudod tenni, hogy amennyi már most van rajta, annyit kifizetsz az ep-s kártyáddal, vagy két részletben kéred a számlát, egyet annyiról, amennyi rajta van, így azt megkapod hamar, egy másikat meg a többiről. Vannak megoldások...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1426) mindfreak


mindfreak
őstag

Sziasztok,

Az előzetes vizsgálaton ezt biztos elmondják, de a műtét után mennyi ideig nem szabad sportolni?

mod: tárgytalan, visszaolvastam :B

[ Szerkesztve ]

(#1427) icecave válasza mindfreak (#1426) üzenetére


icecave
nagyúr

Attól függ mit...Konditerem, testépítés 2 hónapig storno minimum... A többiről nem tudok nyilatkozni, nekem ezt volt annó fontos tudnom.

(#1428) mindfreak válasza icecave (#1427) üzenetére


mindfreak
őstag

Igen, engem is ez érdekelt. :)

(#1429) icecave válasza mindfreak (#1428) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát igen, nem szabad ezzel játszani, megerőltetni stb. Emlékszem, én is fokozatosan "terheltem vissza" a 2 hónap után is, és a mai napig vigyázok, hogy guggolásnál meg ilyeneknél ne az legyen, hogy "úgy erőlködök, majd kidurran a szemem".

(#1430) nyunyu válasza Reaper (#1419) üzenetére


nyunyu
félisten

Na most ez 100K-ra 7642 FT költséget jelent, csak azért mert befizetek, egy olyan adójóváírásért, amit ráadásul csak az MKB-re kapok majd vissza?

Elso 100k-ra ennyi, 100 es 200k kozotti reszre mar csak 6%+valami, 200k folottire 5%+valamit vonnak.
Vagyis 300k egyenleghez kb. 20-at kell az MKBnel radobni.

Aztan kovetkezo SZJA bevallasnal atutaljak az EP szamladra a 300k 20%-at, 60k-t.

Nekem mondjuk az a bajom az EPvel, hogy evente max egyhavi minimalbernek megfelelo osszegu kondibelepot lehet elszamolni, az meg alig 6-7 havi berletre eleg.
Igy az iden jovairt 100k-t nem tudom teljesen felhasznalni, marad belole jovore is :(

Jut eszembe, a fel nem hasznalt EP egyenleg jobban kamatozik, mint ha csak ugy ottfelejtened lekotetlenul a bankszamladon.

Még egy: nem biztos, hogy kpvel befizethetsz az ep-dbe, az enyémhez nem lehet, és pénzmosási okokból tartok tőle, hogy máshová sem, nézz utána, mielőtt nekivágsz.

En tavaly siman besetaltam a sarki MKB fiokba, aztan penztarnal odaadtam az EP kartyam, hogy erre szeretnek befizetni.
Elkertek a szemelyimet, aztan elvettek a lovet. :DD
(Nem naluk van bankszamlam.)

BTW: nem muszaj az EP szamladon most akkora osszegnek lennie, siman befogadjak ugy is a szamlat.
Ilyenkor persze a kifizetes nem tortenik meg azonnal, csak akkor utaljak/postazzak vissza, amint az egyenleged fedezi a szamlat.

De tenyleg egyszerubb, ha elore beteszed az EP szamladra a mutet arat+EP jutalekat, aztan a klinikan meg az EP kartyaval fizetsz, igy csak egyszer kell a mutet arat osszeharacsolni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1431) Reaper válasza nyunyu (#1430) üzenetére


Reaper
őstag

Igazából, nem a teljes összeget tenném az EP-ra, hanem a felét, és ahogy néztem, nem éri meg annyira a macera, mivel szinte soha nem használom az EP számlámat.
30 ezret kapok vissza, amikor majd 10 ezret vonnak le költségnek. Nekem az a 10 ezer jobban jön most KP-ban, mint később 30 ezer az EP számlán. (EP kártyáról nem lehet tankolni :DDD )
Más kérdés. Úgy néz ki egyedül kell megoldanom a műtét napján az oda-vissza utat. BKV bérletem nincs, legalább 6 db jegy lenne az egész móka.
Az lenne a kérdésem, hogy mennyire látok majd a műtét után, be lehet-e vállalni hogy hazavezetek? Az elő vizsgálatra is azt mondták valaki hozzon-vigyen, de simán bírtam volna haza vezetni.
Szóval mennyire necces? PRK lesz.

(#1432) nyunyu válasza Reaper (#1431) üzenetére


nyunyu
félisten

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire látok majd a műtét után, be lehet-e vállalni hogy hazavezetek?

Mutet utan kb. fel oraig latsz, utana egyre jobban homaly, ugyhogy eleg eselytelen.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1433) Ariadne válasza Reaper (#1431) üzenetére


Ariadne
őstag

Az is lutri, hogy a következő napokon mi lesz. Hallottam olyanról, akinek egész jó volt a szeme, viszont aki mellett végigasszisztáltam a folyamatot, neki a legrosszabb volt (kiesett a védő kontaktlencse mindhárom éjjel, de nem akarlak ijesztgetni, ilyen ritkán van...), még a kikapcsolt monitor ledje is bántotta a szemét, teljes sötétségben teltek az első napok. A brutális fényérzékenység miatt szerintem is esélytelen, hogy akár a műtét után, akár a vizsgálatokra egyedül tudj elvezetni, ha nincs aki kísérjen, taxi... :U

Ja és ha egyedül vagy esetleg, egy jó ötlet innen a fórumról: a lesötétített lakásban napszemüveggel és fejlámpával egészen jól el lehet lenni. De azért a pizzafutár számát készítsd elő nagy számokkal leírva. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1434) Reaper válasza Ariadne (#1433) üzenetére


Reaper
őstag

Elvileg a kontroll napokra van már fuvarom "csak" a műtét napjára nincs. A kontaklencsével remélem nem lesz gond, évekig volt lencsém, rengetegszer aludtam el benne, bár gyanítom a harmadik nap végére nagyon élvezni fogom mikor végre leszedik majd.
A lakást nem lehet sajnos fullra lesötétíteni, de akkor majd a napszemüveg, bár nem tudom mit fogok csinálni 3 napig töksötétben otthon.
Fejlámpám nincs, de biztos mókásan nézne ki :DDD
Kajára meglesz a nagy bevásárlás pénteken, előre készített kaják fognak otthon várni :D

Köszi az ötleteket, most megy a para, de azért kicsit várom is már.

(#1435) Ariadne válasza Reaper (#1434) üzenetére


Ariadne
őstag

bár nem tudom mit fogok csinálni 3 napig töksötétben otthon

Egyszerű: aludni. Adnak altatót, azt hiszem jót is tesz ilyenkor a gyógyulásnak az alvás, és nyilván könnyebb is túllenni a dolgon. Azért no para, azt mondják, nem rosszabb sokkal, mint egy nagyon erős kötőhártyagyulladás. :) Opció még a zene vagy tévé hallgatás. Olvasás, számítógépezés, vagy bármi pontos vagy fényt igénylő tevékenység az nem fog menni. Na de utána... :))

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1436) nyunyu válasza Ariadne (#1433) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja és ha egyedül vagy esetleg, egy jó ötlet innen a fórumról: a lesötétített lakásban napszemüveggel és fejlámpával egészen jól el lehet lenni.

Engem qrvasotet napszemuvegben is zavart a minimalis fenyerore levett LCD TV kepe, szinte fajt nezni.
Persze az olvashatosagot nagyban novelte, hogy 150%-ra tettem Windowsban a betumeretet, rendes betumerettel eselytelen lett volna elolvasni a forumot, hiaba 50%-kal nagyobb a 32" TV egy 24" monitornal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1437) Reaper válasza nyunyu (#1436) üzenetére


Reaper
őstag

Köszi a tanácsokat, meg mindent, már csak 1,5 nap és meg is lesz.
Minden el van rendezve, ma megvettem a napszemüveget is, odafele vezetek, hazafele sofőrszolgálat, utána akkor pihi, azért ha kibírom akkor leülök a gép elé :DDD

(#1438) Ariadne válasza nyunyu (#1436) üzenetére


Ariadne
őstag

Valamit félreértettél, azt írtam is, hogy bármi fényes tevékenység, így tévézés vagy számítógép elé ülés is esélytelen... Úgy általában el lehet lenni így = mozogni a lakásban meg élni pár napig. A konyhában pl. ahhoz, hogy összeszedj valami enni- meg innivalót, kell valami fény, erre vált be a fejlámpa, egyébként persze totál sötétet tartottunk az első napokban.

GrimReaper: Nagyon ne számíts azért arra, hogy gép elé tudsz ülni, de mihelyst tudsz, írj, milyen volt. Hajrá. :DD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1439) MaciG


MaciG
addikt

Nekem is megvolt a vizsgálat, decemberben lesz a PRK.
Viszont van amit nem értek. Adtak egy halom tájékoztatót, meg egy lapot amin a vizsgálat eredményei is rajta vannak, és ott van egy ilyen mondat: "40 éves kor fölött szükség lesz olvasószemüveg használatára." Amikor még csak beszélgettem a doktornővel azt mondta, hogy attól ,hogy most megműtik az nem jelenti azt ,hogy esetlegesen később, idősebb koromban nem kell majd olvasószemüveg. Tehát akkor még csak egy feltételezés volt, viszont itt meg konkrétan le van írva ,hogy kelleni fog. Ez a műtét velejárója? Mert az olvasószemüveget 40 éves korban még azért korainak tartom, mert szüleim már 50 felett járnak, mindketten teljesen jól tudnak olvasni olvasószemüveg nélkül ,és ilyen korban a nagyszüléknél se volt semmi ilyesmi.

A másik pedig, hogy mondták, hogy fél évik kerüljem az UV fényt, mert az ronthat a műtét eredményén. És mi van az olyan helyekkel az utcán ahol a kirakatok UV fénnyel vannak megvilágítva? Mert vannak ilyenek, és ha én vezetek, akkor nem csukhatom be a szeme ha egy ilyen helyiség elé közelítek.

BANZAII

(#1440) icecave válasza MaciG (#1439) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez a műtéttől független. Az idősödés velejárója, hogy plusz irányba romlik a szemed... hogy pontosan hány éves kortól, és milyen mértékben, az szintén a tested saját genetikájától függ.

(#1441) Ariadne válasza MaciG (#1439) üzenetére


Ariadne
őstag

Az UV-fényre pedig: azért kell napszemüveget hordani és jó minőségű napszemüveget, ami a lehető legjobban kiszűri az UV-t. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1442) MaciG válasza Ariadne (#1441) üzenetére


MaciG
addikt

Kösz a tippet, de éjszaka sötétben nem hinném ,hogy jó ötlet napszemüvegben vezetni...

BANZAII

(#1443) nyunyu válasza MaciG (#1442) üzenetére


nyunyu
félisten

Elso par hetben ejszaka is kelleni fog a napszemuveg...

Legalabbis amikor 3 hettel a mutet utan mentem ceges karacsonyi vacsira, meg napszemuvegben is vakitottak a varos fenyei, plane, hogy itt Budan mar jo par eve lecsereltek az osszes kozlekedesi lampat 2x akkora fenyu LEDesre.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1444) Reaper válasza nyunyu (#1443) üzenetére


Reaper
őstag

Ahoi!
Na megvolt a műtét tegnap ma már voltam kontroll vizsgálaton is.
Még nem stabil a látásom, és napszemüvegben gépelek.
Tegnap sima ügy volt, amennyire tartottam tőle, annyira nem volt mitől. Igazából akár haza is tudtam volna vezetni, de persze jobb a biztosra menni, így taxi volt.
Ma reggel nagyon durva volt alig bírtam kinyitni a szemem, kb fél óra, meg egy cataflam kellett hozzá, hogy annyira kinyissam, hogy cseppentsek.
Most délutánra már nem vészes, csak néha áll bele a fájdalom, de ahhoz képest, hogy tegnap műtöttek, nem igazán bánt a fény, olyan 5-10 perceket birok itthon napszemüveg nélkül is.
Egy hülye kérdés, ha már lement a nap, akkor már nincs UV veszély kint igaz? Csak mert le kellett ugranom a boltba, és ahhoz már sötét volt, hogy szemüvegben menjek, viszont még nem volt teljesen sötét.
Egyébként érdekes, olyan hullámzó a látásom, hol jobban látok, hol homályosabban, de gondolom ez majd csak beáll. Mindenesetre alig várom, már, hogy kivegyék a kontaklencsét.
Ennyit így rövid beszámolóra :DDD

(#1445) Ariadne válasza Reaper (#1444) üzenetére


Ariadne
őstag

és napszemüvegben gépelek :))

Juhéj, akkor eddig öröm és bódogság, ez jó. :) A fényérzékenység ezek szerint egyénenként is változik, akivel én végigéltem ezt, neki iszonyú erős volt, te szerencsésebb vagy ezek szerint. Azon ne aggódj, hogy most milyen, még rengeteget fog változni a látásod. UV veszély - javítson ki, aki másképp tudja - szerintem lehet mesterséges forrásból is, ezért éjszaka is... De ez egy érdekes kérdés, tényleg csak egy vélemény, ha valaki biztosra tudja, ne kíméljen. Januártól én is gyűjtök a műtétemre, és a fényektől nagyon tartok, így is kifejezetten érzékeny a szemem a fényre... De nem, nem véren élek. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1446) Reaper válasza Ariadne (#1445) üzenetére


Reaper
őstag

Hát igen végül is öröm, hogy nem bánt a fény, bár a monitor fénye minimumra van véve, az oldalak felnagyítva, és a géphez 4-es sötétségű napszemüveg kell, az UV szűrős amim van kevés az csak 3as :D
Egyedül ami irritál, az a kontaktlencse, már lassan tényleg kezd olyan lenni, mint egy finomabb kötőhártya gyulladás, tegnap estére olyan volt, mintha valami bement volna a lencse alá, na akkor majdnem megőrültem, alig várom már, hogy kivegyék. Amikor évekig lencsét hordtam akkor is naponta kivettem azért. Szóval ez az a rész csak ami eléggé be tud durvulni, de ilyenkor cataflam, és szem pihentetés.
Ami érdekes még, hogy jelenleg ami fényes abból 3-as látásom van, az óra, vagy a monitor ledje, van egy szellemkép jobbra, egy meg balra is.
Egyébként nem bántam meg, hogy kitartottam a PRK mellett, annyira nem vészes, és mégis csak megúsztam, hogy bárki bele vagdosson a szemembe. Még ha a felépülés macerásabb is. Utána meg ugyanolyan jó lesz. Amikor kicsit tisztábban látok, azért elég durva a "képélesség" :DDD

(#1447) MaciG


MaciG
addikt

"Lényegesen olcsóbbá válhat a kezelés az Ön számára, ha saját jó tapasztalatai birtokában újabb, szemüvegüktől megszabadulni kívánó barátainak, ismerőseinek ajánlja a lézeres eljárást. Amennyiben klinikánkon az Ön ajánlása alapján újabb kezelésre kerül sor, akkor Ön a kezelés árából utólag is kedvezményt kap, új páciensenként 10.000,- Ft-ot."

-Ezt valaki próbálta már az Optik-mednél? És ha igen akkor ezt mikor kell jelezni, hogy x,y-tól hallottam, hogy ez a cég, jó, megbízható,stb?

BANZAII

(#1448) Ariadne válasza Reaper (#1446) üzenetére


Ariadne
őstag

Ami érdekes még, hogy jelenleg ami fényes abból 3-as látásom van, az óra, vagy a monitor ledje, van egy szellemkép jobbra, egy meg balra is.

Ilyenkor érdemes sört vagy szép nőket nézegetni, használd ki ezt az időszakot. :DD

Lehet, hogy lencsével rossz, de anélkül viszont egészen biztosan nagyon fájdalmas. Ha neadjisten arra ébrednél valamikor, hogy tényleg nagyon fáj, akkor valószínűleg kiesett a lencse, ilyenkor annyi a fontos, hogy semmiképp ne nyisd ki a szemed, próbálj lazítani (nem egyszerű, jól bedagad a szem) és nem mozgatni a szemed, pihentetni. Nyitásra menni kell a klinikára, soron kívül megvizsgálnak és tesznek újat. Nem tragédia, csak rém fájdalmas, és szerintem mondhatnák előre, hogy előfordul ilyen... Bár mostanra túl vagy a nehezén, ha minden igaz. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1449) nyunyu válasza Ariadne (#1448) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem nem mondtak elore, hogy mi a teendo akkor, ha kiesik a lencse. :W

Felig hunyorogva, bedagadt szemmel mentem a rendes delelotti idopontra.
Ott meg jol leoltottak, hogy miert nem mentem nyitasra azonnal.

Plusz emiatt berangattak a negyedik napon is egy kontrollra.

Bár mostanra túl vagy a nehezén, ha minden igaz. :)

Lesz az rosszabb is, messze nem az elso 1-2 nap a legrosszabb, hanem a harmadik-negyedik nap kornyeke.
Akkor mar szellemkepesen se nagyon fog latni, annyira hegesedik a szem felszine, aztan kell neki masfel-ket het, mire eltunnek a hegek, es teljesen kitisztul.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1450) Ariadne válasza nyunyu (#1449) üzenetére


Ariadne
őstag

Előre nem mondták nálunk sem, de amikor megtörtént, azonnal hívtam (éjjel kettőkor) a klinikát, hogy mit csináljunk, reggel rögtön taxi és irány a klinika. Nem tudom az okát, mert a páciens évek óta lencsét hordott egyébként, mégis kiesett éjjel. Szerintem szólhatnának, hogy valamit tegyen az ember a szemére éjjelre, nehogy ösztönösen kidörzsölje a szeméből... :U Fájdalomilag az első pár nap volt a legrosszabb annak, akivel végigcsináltam ezt, a látásélesség persze más kérdés...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.