Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) VOid válasza icecave (#1150) üzenetére


VOid
tag

már mielőtt megírtam az első hozzászólásom akkor is visszaolvastam, de egyértelműen nem derült ki h a PRK-nál most akkor mi a helyzet..., de most kutakodtam neten és ott akkor ezekszerint visszagyógyul a dolog miután végigszenved az ember 1 évet már nem kell paráznia, úgyhogy én inkább ezt választanám , én aztán nemtudnék együtt élni azzal h bármikor kieshet a szememből egy darabka ami miatt akár meg is vakulhatok , még akkoris ha erre 0,01% esély van:) főleg hogy én szeretem a sportokat ami ugye megnöveli a kockázatot:)meg szoktam dörzsölni a szemem csomószor:D na hát az meg gondolom végképp betenne, szóval asszem marad PRK, pedig a focusmed marketing szövege majdnem meggyózött az Intralasikról :D dehát aki szolidabb életet él és megengedheti magának annak biztos jobb:)

(#1152) Arni90


Arni90
tag

sajnos nekem is rossz a szemem, de azt mondták a műtét sem segít rajta! szóval felesleges megcsináltatni!

(#1153) Ariadne válasza Arni90 (#1152) üzenetére


Ariadne
őstag

Vannak olyan esetek és szembetegségek, amelyeken nem segít, nem csodaszer. Hálistennek a rövidlátáson például segít, de még ott sem mindenkin lehet elvégezni. Ez sajnos ilyen.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1154) tildy


tildy
nagyúr

Nekem msot 6 év után mintha kezdeni kicsit visszaromlani, vagy nem tudom. Lehet ha otthon leszek elmegyek megnézetem.
Általában nem vseszem észre, és lehet csak sokat ülök gép előtt, vagy néha a fényviszonyok olyanok, de én picit mostanában rosszabbnak érzem.
Fénykör nekem is van, de már megszokta,m :ha nagyon erős fényforrást nézek, pl utcai lámpák, akkor olyan mintha egy ködkorong lenne a fényforrás körül. De elég erősnek kell lennie a fényforrásnak, és éjszaka van csak.

Na mutatom is a képet:

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1155) student válasza littlemole (#1134) üzenetére


student
őstag

lassan nekem is 1éves. bal 100% jobb 0.5d 0.25d cili. :(((

(#1156) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hu dejó hogy megláttam ezt a topikot.
Aki már átesett rajta az válaszoljon pls néhány kérdésre ugyanis gondolkodom éppen ezen.
1. Fáj-e
2. Meddig tart a mütét?
3. Meddig tart a felépülés?
4. Kell kötést használni a mütét útán? ha igen akkor meddig?
5. Körülbelül mennyibe kerül?
6. Mennyire rizikós?

Köszönöm előre is

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1157) icecave válasza student (#1155) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem másfél éve volt a műtét, és én is úgy érzem, hogy romlott (néha, nem mindig). Be is mentem ellenőrzésre, de láttam a 100%-ot, sőt a 120-at is majdnem hibátlanul.
Igazából nagyon függ nálam a dolog a kipihentségtől, ha kicsit is fáradt vagyok, rosszabbul látok.

(#1158) icecave válasza Sirandrish (#1156) üzenetére


icecave
nagyúr

Félisten vagy, és nem olvasol vissza? :D

1. Nem, csak furcsa. PRK után 3 napig nagyon kellemetlen, Intralasik után nem.
2. 10 perc (max 15)
3. PRK-nál egy hét, Intralasiknál 3 nap, ez átlag, egyénenként változik. Fényudvar még lesz 1-2 hónapig. Napszemüveg kell PRK után fél éve, Intralasik után 2 hónapig (UV miatt).
4.Nem kell.
5. Prk kb. 130k/szem, intralasik 227k/szem
6. PRK kaparós, intralasik lebenyfelvágós-visszahajtós. Mindkettő biztonságos, de ha ketrecharos, és egyéb ilyesmi vagy, akkor ne csináltass intralasikot, mert egy durva behatásra felszakadhat a lebeny (szaruhártya).

Bármi egyéb kérdésre is megtalálod kicsit előrébb a válaszokat.

(#1159) Sirandrish válasza icecave (#1158) üzenetére


Sirandrish
legenda

Viszábbolvastam én de mivel nem vagyok benne a témában így eléggé keveset értettem :)
ÉS mint láthatod a kérdéseimet nem éppen tudományosak...
A válaszokat pedig nagyon szépen köszönöm , ígérem olvasok :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1160) icecave válasza Sirandrish (#1159) üzenetére


icecave
nagyúr

Bármikor szívesen, erre van a topik.

(#1161) ncis21 válasza icecave (#1160) üzenetére


ncis21
újonc

Icecave!
Én is Intra-lasikkel szeretném megműtettni a szemem és arra lennék kíváncsi, hogy milyen erőhatás kell, hogy elmozduljon a szarúhártya? Fociba ha megrugnak pl... :W

(#1162) icecave válasza ncis21 (#1161) üzenetére


icecave
nagyúr

Úgyérted, hogy lábbal szemen rúgnak? Vagy izomból a labdával pont fejbek*rnak?
Én nem kockáztatnék... bár elvileg spéci szög és elég nagy erő kell neki, az ördög nem alszik. Valószínűleg nem lenne semmi, de ki tudja...
Egyébként, ha el is mozdulna a lebeny, no para, visszaigazítják, és kész, ahhoz meg hogy leszakadjon teljesen, ahhoz már tényleg nagyon nagy és szerencsétlen szögű erőhatás kell.

Szerintem csináltass PRK-t, biztos ami biztos, ha már pont foci a sportod, vagy áll át a konditeremre, mint én :D :D

[ Szerkesztve ]

(#1163) ncis21 válasza icecave (#1162) üzenetére


ncis21
újonc

És amikor megmosod a szemed mennyire kell oda figyelned, hogy ne erősen tedd azt? Te mennyi idő után mentél le megint edzei kondiba? Egyébként nem szoktam focizni csak néha, ezért kérdeztem!

(#1164) icecave válasza ncis21 (#1163) üzenetére


icecave
nagyúr

Szerintem egy ilyen műtét után az ember tudatalattijába beépül, hogy jobban vigyáz a szemeire. Azért van amikor arra "eszmélek fel", hogy dörzsölöm a kezemmel, mint a gép, mert pl. viszket, de semmi para nem szokott lenni. Ott van azért a lebeny jó erősen ák, nem fog egy nagyobb f*ngástól leugrani... csak a neten parázzák túl főleg olyanok, akiknek nem, vagy ha volt akkor PRK műtétjük volt.

(#1165) Tomoooo


Tomoooo
csendes tag

Intra Lasik után mennyi idővel lehet hajolgatni meg hogy por ne menjen a szembe, meg biciklizni, futni???

(#1166) icecave


icecave
nagyúr

1-2 hét, mert ezek nem igazán megerőltető dolgok. A portól jobban félnék. Egyébként olvass vissza, részletesen kitárgyaltuk ezeket, amiket kérdezel.

(#1167) Napfénysüti

Sziasztok!

Olvasgatva a fórumot megjött a kedvem hogy én is megműttessem a szemeimet. Mondjuk egy barátom tavaly csináltatta és ő is pozitívan nyilatkozott. Jelenleg minkét szemem -4.75-ös. Talán a PRK szimpatikusabb megoldás.
Igazából két kérdésem lenne: 1. kb mennyibe kerül most egy műtét a 2 szemre? 2. műtét után mennyivel lehet aktívan sportolni(focizok rendszeresen emiatt érdekelne).

Illetve tippekel fogadok hogy hol érdemes leginkább. Bár úgy néz ki hogy max jövő év elején kerülhetne sor erre az egészre. Igaz ha van részletfizetési opció akkor akár már most télen. :)

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

Més que un club!

(#1168) icecave válasza Napfénysüti (#1167) üzenetére


icecave
nagyúr

Foci miatt mindenképp érdemes a PRK-t csináltatni. A sportot én egy hónapig nem erőltetném "full power" módban, bár azt mondják, műtét után 1-2 héttel már lehet terhelni rendesen.
Igazából, mindegy, hol csináltatod, Optik Med PRK-ban tapasztaltabb (többet csinált), Intralasikban meg a Focusmedical. Sehol nem fogják elrontani, de a műtét utáni kontrollok miatt érdemesebb oda menni, ahol az adott műtéttípusból legtöbb tapasztalattal rendelkeznek.

(#1169) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#1167) üzenetére

Na megnéztem az Optik-Med oldalát. Elég szimpatikusak. 134k lenne egy szem PRK-s műtétje tehát olyan 270k-ból jönnék ki. Asszem megvan karácsonyra mire kell spórolnom. :)

Més que un club!

(#1170) icecave válasza Napfénysüti (#1169) üzenetére


icecave
nagyúr

+ minőségi napszemüveg, aminek a lencséjébe be van építve az UV védelem, és nem lehet letörölni, mint a gagyikon.

(#1171) Napfénysüti válasza icecave (#1170) üzenetére

Ez egyértelmű. De azt amúgy se spórolnám már akkor el. A sport miatt nagyon szeretném hogy végre rendesen lássak kontaktlencse nélkül is. Viszont így a PRK a lehetséges megoldás már ha alkalmas vagyok egyáltalán rá.
Ma említettem páromnak a dolgot ő is támogatta az ötletet. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#1172) icecave válasza Napfénysüti (#1171) üzenetére


icecave
nagyúr

Annak idején az én kis menyasszonyom is támogatta, de akkor úgy volt, hogy Ő is megcsináltatja aztán örült, hogy én megyek előbb :D
Végül kiderült, hogy ő nem alkalmaes egyire sem :(

(#1173) Napfénysüti válasza icecave (#1172) üzenetére

Sajnálom. :(

Hála égnek barátnőmnek jó a szeme. Rólam meg meg nem mondanák ha védek hogy milyen rövidlátó vagyok. Kontaktlencse rulez. :D

Més que un club!

(#1174) icecave válasza Napfénysüti (#1173) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát mindegy, már belenyugodott. Sajnos a nagyon rossz szem és a vékony szaruhártya nem túl előnyös együtt.

(#1175) Napfénysüti válasza icecave (#1174) üzenetére

Ettől én is tartok hogy elég vastag-e. :U

Més que un club!

(#1176) Napfénysüti

Tegnap beszélgettem egy barátommal aki tavaly csináltatte meg az Optik-Mednél PRK-s eljárással a szemét. Nagyon elégedett és maximálisan ajánlja mind a helyet mind az eljárást. Idén a testvére is megműttette ott magát hasonlóan jó eredménnyel. :) Ez elég bíztató számomra.

Més que un club!

(#1177) icecave válasza Napfénysüti (#1176) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát igen, kedvesek, amennyi pénzt otthagyunk/tunk még szép :D
Egyébként, értenek hozzá, 40k+ műtétet csináltak már, ami kicsit csalóka, mivel jobb esetben 2 szemed van, ez egyből csak 20k+ embert jelent. Mindegy is a szám, a lényeg, hogy tudják mit csinálnak, azért kell odamenni. Én egyszer voltam Optik Mednél intralasik után kontollon (egy cég a focus medicallal, szóval mehettem), és nem igen voltak képben. Abban jobb a Focusmedical).

(#1178) Napfénysüti válasza icecave (#1177) üzenetére

Igen ez tény ennyi pénzért el is várom hogy korrekten kiszolgáljanak. Egyébként ha vizsgálatra elmennék akkor az ugye fél évig érvényes? Mert akkor lehet ősszel felutaznék megnézetni a szemeimet hogy egyáltalán alkalmasak-e műtétre. Télen meg neki lehetne veselkedni. Talán a nap miatt is jobb télen csináltatni mint nyáron. :U

Més que un club!

(#1179) icecave válasza Napfénysüti (#1178) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, fél évig érvényes, de mivel romolhat a szemed az idő alatt is, műtét előtt úgyis mindent megnéznek újra :)

(#1180) Napfénysüti

Még annyit kérdeznék hogy részletfizetésnél utalni kell vagy csekken megy a dolog? Ha tényleg drágább lesz jövőre akkor lehet megérné inkább télen megcsináltatni még ha csak részletre is.

Més que un club!

(#1181) icecave válasza Napfénysüti (#1180) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem tudom én egyben fizettem, bankkártyával, emlékszem is, egyszer sem sírtam el magam a műtét alatt, csak akkor, mikor az sms-t kaptam, hogy levonták a bankszámlámról az intralasik kezelés árát, 454 ezer forintot :D

(#1182) Ariadne válasza Napfénysüti (#1180) üzenetére


Ariadne
őstag

Egészségpénztárra érdemes szerintem, akár csak ezért is belépni. Lehet az ember egyéni tag, vagyis ha a munkáltató nem ad ilyen juttatást, te magad jelentkezel és befizetsz tetszőleges összeget (havi minimum szokott lenni, de pár ezer ft), ebből némi kezelési meg működési költséget levonnak (néhány %), aztán a maradékot elköltöd matracra, fogorvosra, gyógyszerre meg gyógy :) üdülésre meg kondi- vagy uszodabérletre meg van még jópár dolog amire lehet. Ez azt jelenti, hogy ha egészségpénztáron át fizeted, 30%-át az összegnek újra elköltheted következő évben egészségpénztárból vásárolható dolgokra, ez azért nem kevés ebben az esetben. Mi így csináltuk.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1183) Napfénysüti válasza Ariadne (#1182) üzenetére

Köszi az infót ennek utánanézek akkor. :K

Més que un club!

(#1184) ngabor2 válasza icecave (#1181) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ehh... az szép summa.

(#1185) icecave válasza ngabor2 (#1184) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát az IL ennyi. Nagyon megérte, nem bántam meg. Egyben sok kiadni az biztos, de utána ha az ember kiszámolja, hogy nem kell drága kontaktlencse, folyadék, stb, igaz lassan, de megtérül.

(#1186) Napfénysüti válasza icecave (#1185) üzenetére

Most én is épp azon agyalok hogy inkább előteremtem egyben a pénzt és kifizetem. Mégiscsak egyszerűbb lenne. Viszont az EP-ban tényleg fel tudom a 30%-át utána használni?

Més que un club!

(#1187) nyunyu válasza Napfénysüti (#1186) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha sajat magad finanszirozod EP-n keresztul, akkor 30%, max 100k-t utal vissza az APEH jovore az EP szamladra.
Ha munkaltatod fizet cafeteria cimszoval EP-t, az utan nem jar vissza love.

Raadasul ha jol tudom, ez a 100k az osszes adojovairasra korlat, tehat ezen felul tandijat, eletbiztositast, akarmit mar nem tudsz elszamolni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1188) Ariadne válasza nyunyu (#1187) üzenetére


Ariadne
őstag

Lehet tévedek, de életbiztosításra meg tandíjra talán már nem is lehet.

Ha munkáltató fizeti, akkor örül az ember, mert nem maga fizeti, ilyen egyszerű. Ha meg magam fizetem, akkor meg örülök a 30%-nak. Azért nem mindegy, barátom PRK-ja ha jól emlékszem 258k volt, kifizettük, kértünk róla számlát, év végéig be kell tolnunk szép lassan ennyi lóvét a számlára, aztán jövő évben elhasználhatunk még 77k-t újra elkölthetünk, ez szerintem nem rossz. Annál jobb, mint kifizetni ugyanennyit csak úgy egyszerűen. :)

szerk.: Annyi van, hogy ha jól tudom, vagy részletfizetés, vagy EP fizetés, a kettő együtt nem megy. Lehet az EP számláról fizetni, ha rajta van a lóvé, ha nem, akkor pedig egyébként kifizeti az ember, számlát kér és év végéig beleteszi a pénzt, ennyi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1189) Napfénysüti válasza nyunyu (#1187) üzenetére

Magam fizetném a cég nem fizet EP-t. Viszont akkor úgy kell ezt fizetnem hogy az EP számlára befizetem az összeget és utána arról fogom majd a műtétet is? Ebben az esetben kapok csak vissza 30%-ot?
Vagy elég hogy EP tag vagyok és KP-ban is kifizethetem akkor is visszaigényelhetek 30%-ot?

Ezekben sajnos nem vagyok jártas. :B

Més que un club!

(#1190) nyunyu válasza Napfénysüti (#1189) üzenetére


nyunyu
félisten

Meg kell kerdezni, elfogadnak-e EP kartyat fizetoeszkozkent, vagy sem.

Ha nem, akkor meg mindig jarhato az az ut, hogy zsebbol kicsengeted, aztan az EP nevere kersz szamlat, es rairatod a tagi azonositodat, aztan ezt a szamlat benyujtod az EP-nek, hogy csengessek ki neked.
Ehhez persze ideiglenesen a mutet aranak ketszeresevet kell rendelkezned, hiszen az EP csak akkor tudja kifizetni neked a mutet arat, ha van ennyi osszeg az egyeni szamladon.

Aug 3-ra megyek ingyenes vizsgalatra Optik-Medhez, szurkoljatok :)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1191) Napfénysüti válasza nyunyu (#1190) üzenetére

Optik-Medhez akarok majd én is menni csak ősszel. Majd írd meg a tapasztalataidat. Esetleg erre az EP-s dologra rá tudnál ott kérdezni? Nagyon hálás lennék. :R
Ja és szorítunk. ;)

Més que un club!

(#1192) Ariadne válasza Napfénysüti (#1189) üzenetére


Ariadne
őstag

A választ épp a kérdésed felett írtam le... Mindenhol lehet fizetni ep kártyával és rendessel is, mondom, barátom szeme így lett megműtve januárban, konkrét tapasztalatom van ezzel. De ne olvasd el a hszeimet, minek is... :U :W

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1193) Napfénysüti válasza Ariadne (#1192) üzenetére

Sorry, rosszul értelmeztem. Nem vagyok EP tag és nagyon nem vágom hogy működik. Ezért akarok biztosra menni. Ennyi pénzt az ember nem szeretne elpocsékolni. :U

Més que un club!

(#1194) Napfénysüti válasza nyunyu (#1190) üzenetére

Mi volt a vizsgálaton?

Més que un club!

(#1195) nyunyu válasza Napfénysüti (#1194) üzenetére


nyunyu
félisten

Megallapitottak, hogy szaruhartyam vastagabb a szokasosnal, minden szempontbol alkalmas vagyok PRK-ra, minimum 100%-osra meg tudjak csinalni, de inkabb 110-120% lesz az eredmeny.

Ugyhogy love osszegyujt, aztan idopont egyeztetes mutetre van hatra.
Terveim szerint szeptember vegen-oktober elejen mennek.

Maga a masfel oras vizsgalat nem volt veszelyes, jo par muszerrel megvizsgaltak a szemet, kb. fele ismeros volt a jobban felszerelt szemeszetekrol.

Ami szar volt: konnytermeles teszt. Mivel sosem hordtam kontaktlencset, igy baromira irritalta a szememet a szemhej ala csusztatott papirdarab.
Meg a pupillatagito szemcsepp sem gyenge, total nem lattam tole kozelre fel napig, leletemet csak ugy tudtam elolvasni 6 oraval kesobb, hogy levettem a szemuvegemet. (rovidlato vagyok, kicsinyit)
Tavolra nem lett volna gond, csak a fenyerzekenyseg miatt alig birtam nyitvatartani a szememet az utcan, annyira vakitott a nap.
Fenyre sotetedos Transition V-os lencsem meg ugye sokat nem er +30C-okon.

-> Vizsgalat napjara szabi, mert ha akarsz is, akkor sem tudsz dolgozni.

Mondtak, hogy mutetre, meg 1/2/3 napos kontrollra kiserovel menjek, ezt mennyire kell komolyan venni?
Ennyivel rosszabb lenne ilyenkor a latas, mint a hulye szemcsepptol?

BTW kontaktlencse: lagy lencset vizsgalat elott 4-7 napig nem szabad hordani, kemenyet 1 honapig.

Ja: EP kartyak tobbseget elfogadjak fizetoeszkozkent, igy nem kell KP-vel+EP nevere kert szamlaval bajlodni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1196) Napfénysüti válasza nyunyu (#1195) üzenetére

Köszi szépen az infókat. :R

Szeptemberben lehet én is elmegyek a vizsgálatra bár most úgy néz ki kicsit tolódna a műtét időpontja mert lehet csak január-február magasságában lenne meg a teljes összeg. :(
Nekem mindenképp szabikkal fog ez járni mert vidéki vagyok. :)

Més que un club!

(#1197) MaciG


MaciG
addikt

Nekem egy gyors kérésem lenne, hogy arra pihenési időszakra amit otthon kell eltölteni, vagy amíg a kezelés tart,stb. adnak-e táppénzes papírt?

BANZAII

(#1198) Ariadne válasza nyunyu (#1195) üzenetére


Ariadne
őstag

Mondtak, hogy mutetre, meg 1/2/3 napos kontrollra kiserovel menjek, ezt mennyire kell komolyan venni?
Ennyivel rosszabb lenne ilyenkor a latas, mint a hulye szemcsepptol?

A kontrollra már nem feltétlenül, de a műtétre mindenképp vigyél magaddal valakit. Persze van, aki elintézi egyedül, de ha meg tudod oldani, inkább ne így tedd.

Barátomnak -2,5-ről lett műtve a szeme PRK-val év elején. Az első egy-két órában utcán közlekedni például tudott, de rosszabbul látott, mint előtte. Fontos ilyenkor egyenesen hazamenni, besötétíteni mindent teljesen és három napi hidegélelmet/pizzapénzt előkészíteni. Nem vicc, a helyzet ugyanis aztán óráról órára csak rosszabb lesz, iszonyú fényérzékenységgel (még a monitorok ledjei meg a mobil képernyőjének fénye is bántották a szemét). Nem véletlenül adnak altatót erre az időre, csak a sötétben alvás az opció, tévénézés, gép előtt ülés, olvasás lehetetlen. Ha egyedül élsz egyébként, az is gond lehet, hogy mondjuk kiszámold a pénzt a pizzafutárnak... Fájni viszont nem fáj, csak baromi kellemetlen, mint egy durva kötőhártyagyulladás.

Valaki itt írta korábban és tökéletesen bejött az első napokban a fejlámpa + napszemüveg viselés a lakásban. :D A fényérzékenység miatt teljes sötét a cél ugye, viszont teljes sötétben nem lehet minden napi tevékenységet elvégezni, így ha fel kell kelni, napszemcsi és fejlámpa fel és minden rendben. :))

mod.: A kontrollokat szerintem már meg lehet oldani egyedül is, de itt is jó azért, ha vész esetén tudsz kísérőt hívni.

Ja és előfordulhat olyan, hogy kiesik alvás közben a lencse (öntudatlanul megdörzsölöd a szemed, amit persze nem szabad), ezt úgy érzed, hogy felébredsz és iszonyúan ég a szemed, ami kinyitva még annál is rosszabb lesz. Ilyenkor szem becsuk, szemet nem mozgat, így kevésbé rossz, majd mihelyst lehet rendelésre visszamegy, tesznek bele újat és minden jó megint.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1199) sagvary


sagvary
aktív tag

Nyolc hónapja műtöttek, korábban + 4-es szemüvegem volt. Még mindig homályosan látok egy kicsit távolra, főleg ha sokáig bámolom a monitort, vagy szeles helyen vagyok. Közelre nagyon kellemes lett. Fog ez még valamit változni?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#1200) Sifre


Sifre
senior tag

Na végigolvastam a topicot. Ezelőtt is a PRK felé húzott a szívem, az itt olvasottak megerősítettek benne. A sima LASIK egyből kiesett, az IntraLASIK-kal is hasonlóak a problémáim, igaz nem annyira drasztikus, de ahogy magamat ismerem, ez a lebeny idegesítene életem végéig, úgyhogy inkább kihagynám (bár 99%-ban biztos vagyok benne, hogy nem történne semmi bajom).

A szemem elvileg -2.0d-s, a mostani szemüvegemet 6 éve csináltattam, 2 éve voltam utoljára vizsgálaton, akkor már minden változatlan volt. Most is teljesen jól látok vele.

Néhány kérdés felmerült bennem:

- Jól gondolom, hogy ilyen viszonylag kis dioptriát nagyobb biztonsággal tudnak kihozni 100% környékére?

- ha gyárilag nem cylinderes a szemem (elvileg ez ilyen összemosott kettőslátás-féleséget jelent, ugye?), akkor előfordulhat hogy rosszul gyógyulgat a szemem és kialakul ilyen?

- igaz az, hogy kis dioptria javításánál nem okoz gondot a vékonyabb szaruhártya?

Érdeklődnék hogy a régebbi PRK-sok (Tildy, Ngabor2, stb...) milyen véleménnyel vannak a hosszútávú tapasztalat birtokában? :)

Tildy: áprilisban írtad hogy kezdett visszaromlani a szemed. Van azóta változás? Voltál kivizsgáltatni az okát?

Bocs hogy ilyen hosszú lett, de gondolom emlékeztek rá hogy kissé izgulós a dolog a műtét előtt-után. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.