Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) tildy válasza csl1982 (#1297) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindenkinek van szerintem ilyen floater...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1302) Reaper


Reaper
őstag

Megvolt a vizsgálat, szombaton... nem tudom miért mondták, hogy kell kísérő, simán haza tudtam volna vezetni, igaz napszemüvegben, de mind1.
A lényeg az, hogy nagyon kedvesek voltak, szép a váró is, meg tényleg teljesen megnyugtatóak voltak. A szemem még hétfőn is fényérzékeny volt mondjuk, elég erős volt a pupilla tágító :DDD
Elvileg annyit mondtak, hogy minden rendben, a szaruhártyám az átlagnál vastagabb, úgyhogy öröm van. Kaptam CD-t, prospektust mindent. Aztán tegnap este megnéztem a videót a CD-n és csak a "sasszem kezelést" dicsőítették, hogy ilyen-olyan hiper szuper lézer, meg 125%-os látás stb. Ez most akkor az IntraLasik? A PRK is ugyanazzal a lézerrel megy, vagy másikkal (régebbivel)? Ugyanúgy lehet 125%os látásom azzal is?
Tehát az egyedüli hátrányom a PRKval csak a gyógyulási idő? Sajnos akkor és ott ezt nem kérdeztem meg.
A másik, az UV szemüveg. Ha én most megcsinálom május végén a szemem, akkor egész nyáron csak szemüvegben lehetek elvileg? mert pl júli vége, augusztus eleje lenne egy nyaralás, tópart/tengerpart. A vízben meg ugye nem szerencsés napszemüvegben lenni. Mennyire komolyan kell viselni ezt az első hónap után is?

Na ez jó hosszúra sikeredett :DDD

(#1303) ALI_G válasza Reaper (#1302) üzenetére


ALI_G
veterán

a sas szem kezelés nem függ össze a PRK-LASIK kezeléssel, tudtommal. Mindkettőnél végezhető.
Nem tudok minden technikai részletet, de szerintem ugyanazzal a lézerrel végzik a szemműtétet, csak más beállítással, meg ugye a LASIK-ot máshogy kezdik (nézd meg youtube-on ha még nem láttad).
ez meylik klinika?

[ Szerkesztve ]

(#1304) Reaper válasza ALI_G (#1303) üzenetére


Reaper
őstag

Láttam a videót ezért nem is lesz Lasik :D
Egyébként Optic Med a cég, Budán valahol.
Mindenesetre ha ugyanaz akkor jó :)
Már csak az UV szemüveg viselésére lennék kíváncsi. Mármint, hogy mennyire szigorúan kell betartani az első 1 hónap után.

(#1305) icecave


icecave
nagyúr

Ugyanaz a lézer.

Csak máshogy kezdik, PRKnál kaparják le a szaruhártya felső rétegét, mig IntraLasik-nél először egy vákuumgyűrűzés van, ami azt jelenti, hogy lézerrel megcsinálják a körbevágást, miközben nagyon sok buborékot képeznek a szaruhártya alatt, hogy a másik lézer alá fekve könnyen fel tudják hajtani. Nekem utóbbi volt, nem szörnyű az, főleg videón, nekem az, mikor PRKnál kaparnak, sokkal durvébb volt látni, mint a felnyitást magát. Sima Lasik-et nem vállaltam volna, a toló/rezgőkéses lebenyvágás miatt....
Napszemüveg, PRK után fél évig, IL után 2 hónapig nagyon ajnánlott. Én ezzel sosem "spórolnék", leszartam akkor is, mikor nekem volt a műtét, hogy ki mit mondd...

[ Szerkesztve ]

(#1306) Reaper válasza icecave (#1305) üzenetére


Reaper
őstag

Ez kimerítő válasz volt köszi. Nekem a PRK sokkal barátibbnak tűnik, de ha nem is így lenne több pénzem nincs.

Akkor ha tényleg annyira fontos az UV szűrés, akkor veszek UV szűrős kontaktlencsét a nyaralás idejére. Évekig hordtam lencsét, azt már csak kibírom.

Még valami: amikor ott voltam, akkor azt ajánlották, hogy ha van egészségpénztári tagságom, akkor azzal kaphatok valami kedvezményt, adóvisszaírást.
Én az MKB egészségpénztárnál vagyok, jelenleg nincs rajta annyi pénz, de biztos van valami megoldás rá, hogy odaszámlázzák, vagy valami. Az adó visszaigénylés hogy megy, tud valaki valamit erről? Van jövedelem korláta?

Kicsit izgulok a műtét előtt, még nem mondtam rá az áment, pedig már csak rajtam múlik :DDD

(#1307) icecave válasza Reaper (#1306) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondjuk attól függ, mennyivel lesz a műtét után a nyaralásod.... mert ha közel, nem kellene kontaktlencsét tenni a műtött, még gyógyuló szaruhártyára, mert simán felsérted. Nem is értelek, minek nyaraláshoz lencse, miért nem jó a szemüveg? Süt a nap, stb, csak jó már s napszemüveg nem? Én is tónal nyaraltam, és a vizben is rajtam volt, mer durván tükrözte a napot a viz, és nem röhögött ki senki... ha meg is tette volna, kit érdekel. Csak fontosabb már a szemed, mint pár barom negativ véleménye, nem?

(#1308) Reaper válasza icecave (#1307) üzenetére


Reaper
őstag

Nem látszat dolog a napszemüveg, egyébként kb 1,5 2 hónapra rá lenne csak a nyaralás.
Simán bemegyek vízbe napszemüveggel, azzal nincs gond, de úszni már nehéz benne, ráadásul egy nagyobb hullám simán leveri rólam.
Természetesen a szemem a legfontosabb, csak ugye az ember szeretne minden belesűríteni rövid időbe.

(#1309) icecave válasza Reaper (#1308) üzenetére


icecave
nagyúr

Értem. Én mindenképp azt javaslom, hogy pihentesd az úszást... nemcsak mert 1,5-2 hónapos szaruhártyának nem olyan jó (nem is rossz már annyira), hanem ha a műtét után ilyenkor kapni egy fertőzést durva következményekkel járhat. PRK után a teljes gyógyulás fél év (akkor is, ha te mondjuk a másodiktól hatodik hónapig semmit nem veszel ebből már észre).
Van már egyébként UV szűrős úszószemüveg, ha semmiképpen sem akarsz lemondani semmiről. Máris megoldva a vizzel való érintkezés. Ez megoldás lehet, de én biztos jobban vigyáznék/vigyáztam rá. Lehet csak én vagyok túl nagy vigyázattal a szemeim iránt, de nyaralás van sok, látás meg csak egy...

[ Szerkesztve ]

(#1310) Reaper válasza icecave (#1309) üzenetére


Reaper
őstag

Sosem lehet az ember elég óvatos ez igaz, valószínűleg igazad lehet, és jobb inkább vigyázni rá. Na mind1 ezt a nyarat kibírom így utána meg az összes többit felhőtlenül :)
Nem gondoltam, hogy ennyire hosszú a gyógyulás, azt hittem ez inkább csak elővigyázatosság.
Mindenesetre jó tudni :)

(#1311) nyunyu válasza Reaper (#1302) üzenetére


nyunyu
félisten

A másik, az UV szemüveg. Ha én most megcsinálom május végén a szemem, akkor egész nyáron csak szemüvegben lehetek elvileg? mert pl júli vége, augusztus eleje lenne egy nyaralás, tópart/tengerpart. A vízben meg ugye nem szerencsés napszemüvegben lenni. Mennyire komolyan kell viselni ezt az első hónap után is?

Igen, kell viselni.

En decemberben voltam PRKn, mostanaban probalkoztam neha napszemuveg nelkul leugrani a sarki kozertbe, de ha ezer agra sut a nap, akkor max nagyon hunyorgatva jutok el a keresztezodes tuloldalara, annyira vakit meg 5 honap utan is.

Borongosabb napokon mondjuk mar nem szoktam hordani, ahhoz tul sotet a Polaroidom.

Az mondjuk jopofa volt, amikor egy nalam ~10-zel fiatalabb, egyetemista formaju srac at akart kiserni a keresztezodesen, mert azt hitte a fekete szemuveg lattan, hogy vak vagyok.
Pedig meg feher botom sincs :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1312) icecave válasza Reaper (#1310) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez a jó hozzáállás. :)

(#1313) nyunyu válasza Reaper (#1306) üzenetére


nyunyu
félisten

Én az MKB egészségpénztárnál vagyok, jelenleg nincs rajta annyi pénz, de biztos van valami megoldás rá, hogy odaszámlázzák, vagy valami. Az adó visszaigénylés hogy megy, tud valaki valamit erről? Van jövedelem korláta?

Zsebbol kifizeted, de kersz szamlat az EP nevere, cimere, aztan leadod az EPnek a szamlat, aztan amint lesz eleg love a szamladon, akkor visszafizetik.
EP befizetes 30%-a, max 100k visszaigenyelheto a kovetkezo majusig esedekes eves SZJA bevallason, aztan jovairjak az EP szamladon.

De valami olyasmit rebegtek, hogy ez meg fog szunni, vagy mar 2011-re sem ervenyes?

Grr, 1/4 4-kor vegeztem ma az MKB HQ-n, mire atslattyogtam a szomszed tombben levo EP ugyfelszolgalatra az adoigazolasert, addigra pont bezartak.
Valamelyik reggel megint maszhatok at a varos tuloldalara a papirert. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1314) Reaper válasza nyunyu (#1313) üzenetére


Reaper
őstag

Szegény srác meglepődhetett, de legalább jó szándékú volt :D

Köszi az infókat, jó ezeket tudni... lehet akkor jobb az ilyet a téli időszakra hagyni, borongósabb időkre. Még átgondolom.
Remélem nem pont most szűnik meg ez a visszaigénylés is, azért elég sokat számítana, de akkor ennek utánakérdezek az MKBnál. Alap esetben kb soha nem gyűlne össze annyi az EP számlámon, hogy elég legyen, így akkor befizetés, és akkor abból fizetés lesz max, egyik zsebemből a másikba.

(#1315) Obi-1


Obi-1
őstag

SOS keresek valakit, aki Optik-Med ajánlást tudna adni. A 10.000 Ft kedvezményt pedig eloszthatnánk.

Priviben várom a jelentkezést, név, születési dátum, lakcím, kezelési időpont adatokkal. A jelentkezés sorrendje, és a felosztási arány alapján döntök. :)

Az ajánlat csak a mai napra érvényes, holnap megyek PRK-ra.

Only a Sith deals in absolutes.

(#1316) Obi-1 válasza Obi-1 (#1315) üzenetére


Obi-1
őstag

Megoldva, elkelt. :)

Only a Sith deals in absolutes.

(#1317) nyunyu válasza nyunyu (#1313) üzenetére


nyunyu
félisten

EP befizetes 30%-a, max 100k visszaigenyelheto a kovetkezo majusig esedekes eves SZJA bevallason, aztan jovairjak az EP szamladon.

Most jott eves osszesito az EPtol, iden mar csak a befizetett osszeg 20%-at lehet leirni, plusz julius 1-tol nem szamolhato el masszazs, szauna.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1318) tildy


tildy
nagyúr

Az optik-med elinditotta facebook oldalat, ha gondoljatok nezzetek ra. Ami engem meglepett, hogy most mar tavollatoknak , illetve meginkabb idoskori tavollatasban szenvedoknek is van lehetoseg mutetre.

Hirdettek egy palyazatot is, kuldhettek be otletet, illetve eddig ezeka legjobbak:
[link]

A kozel sem lehetetlen az en otletem :U :B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1319) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,
most voltam szemvizsgálaton és a kitágított pupillás vizsgálat szerint +4 és +4,5-ös a szemem, továbbá az egyik tompa látó bizonyos fokig. A doktornő elmondta, hogy 3-4 dioptriáig lehet egy műtéttel megoldani, de mivel 4 felett van, ezért lehet, hogy újra kell később műttetnem ami +20k/szem (az eredeti műtét 104/szem). Ez már elég nagy rizikó, de ezen felül van még, hogy a tompa látó szememmel gyakorlatilag nem tud komoly javulást elérni, a tompa látás megmarad, csak nem kell rá szemüveget hordanom. Pontosan fogalmazva azt mondta, hogy olyan lesz mint most szemüvegben - na ez nálam elég gyenge eredmény, mert a tompa szememmel nem tudok olvasni.
Van egy hónapom eldönteni, hogy vállalom-e a műtétet.
pro-contra véleményeket várok, mert tanácstalan vagyok és nagyon kevés az információm.

(#1320) student válasza annulus (#1204) üzenetére


student
őstag

már -1 mind2 :O

(#1321) ALI_G válasza ALI_G (#1319) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezt amúgy Szegeden mondták, jövőhéten lehet elmegyek az optik-med-be mert ingyenes a vizsgálat.

(#1322) icecave válasza student (#1320) üzenetére


icecave
nagyúr

:S

Én is úgy érzem, hogy romlott, de aztán kiderül, hogy csak nem aludtam eleget, stb...

(#1323) sagvary válasza ALI_G (#1319) üzenetére


sagvary
aktív tag

Szia!

Nem mindig ugyanaz lesz az eredmény, biztosan hallottad, hogy egyénenként eltérő lehet az, ami a műtét után kialakul.

Nekem hasonló értékeim voltak, a műtét után alig láttam, minden iszonyúan homályos volt, egy nap, egy hét után.
Lent az utcán tíz méterről nem tudtam az utcaneveket elolvasni.

Azzal bíztattak, hogy ez még javulni fog, így is lett, kb. egy évig változott hol javult, hol visszaesett.

Eltelt 14 hónap most már elfogadom azt amilyen lett.

Már nem változik, csak néha szárazabb, akkor rosszabb, ekkor használok műkönnyet.

Tudok közepes méretű betűket olvasni, monitort, TV-t nézni szemüveg nélkül!

A vezetéshez se kell szemüveg, pedig korábban nagyon zavart, hogy nem tökéletes. Kb. 1/4 dioptriával túl műtötték, vagyis most -1/4-es lencse kellene, de ezt meg lehet több mint 1 év alatt szokni. A rendszámokat nem látom elég messziről, mások látják.

Tehát a vezetéshez se kellett végülis szemüveg.

Nagyon megéri a műtét, 3 szemüveg helyett ma egy se kell!

Ha homályosan látsz, akkor lehet, hogy kezdeti szürke hályogra is lehet gondolni. Szürke hályog esetén olyan lencsét tesznek be, amivel mindenki sokkal jobban lát mint elötte.

Üdv: Gábor

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#1324) ALI_G válasza sagvary (#1323) üzenetére


ALI_G
veterán

hú, azért az rosszul hangzik, hogy túlműtöttek.

Még azon gondolkodom, hogy ha sikerül eltüntetni az összes dioptriát a szememről akárhány műtét alatt, nekem attól is tompa látó marad az egyik szemem amit viszont ez által szinte nem használom (olvasni nem tudok vele, látáshoz is csak keveset ad hozzá érzésem szerint), akkor az idő folytán ezen a szemen kialakulhat nagy valószínűség szerint távol/rövid látás?
Mert akkor megint ott vagyok ahol a part szakad. Ha 5 év múlva megint szemüveges lennék, akkor nem ér egy fillért se számomra.

(#1325) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

PRKval kb mennyi ido után lehetne futni menni?

Megol az unalom.:)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1326) nyunyu válasza adnoctum18 (#1325) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem asszem 2 honap utan mondtak, hogy most mar mehetek sportolni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1327) adnoctum18 válasza nyunyu (#1326) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Hát az elég hosszú idő, addig mondjuk sétálok vagy ilyesmi.

Ami viszont problémás, hogy minden reggel kivörösödött égő és viszkető szemmel ébredek, ezzel lehet valamit csinálni?

Ha elkezdek Tobradexet cseppenteni akkor jobb lesz tőle egy órán belül de addig eléggé kellemetlen, kiszáradna a szemem éjjel?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1328) icecave válasza adnoctum18 (#1327) üzenetére


icecave
nagyúr

Az normális, elején nagyon száradt a szemem nekem is. Ugye használsz szemcseppet/műkönnyet?

(#1329) adnoctum18 válasza icecave (#1328) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Használok igen, bár ettől a Humalac B-től olyan mintha csak még jobban viszketne.:D

Különben nem is a fájdalom a legrosszabb hanem ez a viszketés. Ez gyilkol.

Ja ami a látásomat illeti, a bal szemem teljesen éles, a jobb szemem még kicsit homályos, de ott kicsit problémás volt a hámosodás is szal megértem. Ma egy hete műtöttek.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1330) icecave válasza adnoctum18 (#1329) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem először Oxyal volt, azt nem jött be (allergiás vagyok egy hatóanyagára), azóta tears naturale II-t használok, ezzel semmi bajom. :)

(#1331) adnoctum18 válasza icecave (#1330) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Lehet, hogy ki kellene próbálnom.

Ezek a viszketések különben szinte menetrendszerűen jönnek reggel. délben és este.

Érdekes. hogy már nem fáj, de a fényérzékenység még megvan.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1332) nyunyu válasza icecave (#1330) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem a Systane-t ajanlottak a klinikan, mondvan a Tears Naturale II tul hig, ket pislogas utan mar ott sincs.

De aztan azt sem hasznaltam, boven sok volt az elso honap utan felirt gyulladascsokkeno Flucon, vegul ki se valtottam az osszes receptet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1333) icecave válasza nyunyu (#1332) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem is "megvolt" az is. Sajna abban is benne a metil-cellulóz, amire allergiás vagyok. Szóval biztos jó az is, csak nekem nem jött be.

(#1334) nyunyu válasza adnoctum18 (#1331) üzenetére


nyunyu
félisten

Érdekes. hogy már nem fáj, de a fényérzékenység még megvan.

Nekem a fenyerzekenyseg meg 8 honap utan is megvan, kevesbe felhos idoben ki se merek mozdulni napszemuveg nelkul.
Meg a sarki ABC-ig se.

Mondjuk lehet, hogy en vettem tul sotet napszemuveget, aztan hozzaszokott a szemem :(

Elotte a fenyre sotetedos szemuvegem nem sotetult annyira.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1335) adnoctum18 válasza nyunyu (#1334) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Hmm.

Igazabol most azzal szivok leginkabb, hogy nem gyogyul szimmetrikusan a szemem, szal a bal mar tokeletes, a jobb viszont kb -0.5os, -1es lehet erzesre. Ennek a gyogyulasat par napja par hamhiany visszavetette azert ilyen, de nagyon remelem hogy felfejlodik mert ez volt a dominans szemem es ezzel lattam eddig jobban is. Nem mellesleg baromi zavaro hogy csak az egyik szememmel tueles a kep.

Ma alig tudtam aludni (nem emiatt) de megvolt az oromteli hozadeka hogy egesz ejjel csepegtethettem a mukonnyet es reggelre nem szaradt ki!:D

Kerdes az hogy ha alszom mikent oldom meg ugyanezt, mert hat kene.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1336) icecave válasza nyunyu (#1334) üzenetére


icecave
nagyúr

Alapból "benne marad" az emberben, hogy műtét után jobban óvja a szemeit. Nekem így 3 év után is b*ssza a csőröm,ha véletlen otthon felejtem a sötétített szemüveget és tűz a nap.
Talán fényérzékenyebb lettem, mint voltam, de ez lehet betudható a túlzott aggódásnak a szemeimért, és csak beképzelem magamnak.

(#1337) nyunyu válasza icecave (#1336) üzenetére


nyunyu
félisten

Az is lehet, hogy az utolso 10-12 evben fenyre sotetedos szemuveget hordtam, igy sosem kaptam telibe a tuzo napot.

Mondjuk az kifejezetten zavart anno, hogy a Transitions V nyaron alig 60-62%-ra sotetult.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1338) adnoctum18 válasza adnoctum18 (#1335) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Számszerűsítve a 10. napi kontroll után:

Nyers vizus jobb: 0.95, hámosodott
Nyers vizus bal: 1.25, hámosodott, záródási vonal

És mehetek futni is.

Hell yeah! :DD

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1339) koshmar válasza adnoctum18 (#1338) üzenetére


koshmar
őstag

A 0.95 és az 1.25 ugye nem dioptriális értékek?

Icecave cikkében olvastam a kontrollos résznél, hogy az 1.00 az átlagos szemének felel meg.
Gondolom, ezek az értékek a látásteszt-tábla sorai mellett vannak feltüntetve, és nem a dioptriára vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1340) icecave válasza koshmar (#1339) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem azok. Viszont mivel az átlagos szem 1.00 (=100%), akkor neki most a 0.95 az 95%-os, a másik meg 1,25, azaz 125%-os az átlagos szemhez képest. Ez annyira nem mérvadó még, nekem műtét utána 2-3 hómapban ilyen 1.50 (=150%) volt mindkét szemem, most 3 évvel utána, örülök,ha megvan az átlagos érték, az 1.00 (=100%).

(#1341) koshmar válasza icecave (#1340) üzenetére


koshmar
őstag

Értem.

Hát az elég jó szerintem. A 4,5 dioptriás szemét felhozták 125%-ra. a 4-est pedig 95%-ra.

Bár ha a 95% tovább fog romlani, akkor arra elvileg ismét kéne majd szemüveg.
Vagy újraműtés, de nem tudom, ki vállalná, hogy kétszer belenyúljanak a szemébe...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1342) HF77 válasza koshmar (#1341) üzenetére


HF77
senior tag

hali
gondolkodom műtéten én is csak nem tudom hogy hol csináltassam....??
tud valaki egy olcsó és jó helyet??olyat ahol részletekben is lehet fizetni?

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1343) Lokarson


Lokarson
tag

Én is gondolkodtam a műtéten és a Margit szigeten vizsgálatra el is mentem, mert kaptam egy ingyenkupont.

A vizsgálat kihozta, hogy meg tudják műteni és el tudom dobni a szemüveget.
Ezután beszéltem az orvossal aki felügyeli a gép működését, és Ő mondta, hogy senki sem tudja garantálni, hogy fog romlani a szemem mondjuk a következő 5 évben. Ha romlik 1 - 1,5 dioptriát, akkor úgyis ismét szemüveg vagy kontaktlecsét kell viselnem.

Innentől kezdve nem voltam már annyira biztos a dologban... :(

"Ha jön a világvége kimegyek majd külföldre, ott nem talál meg elrejtőzöm előle..."

(#1344) adnoctum18 válasza icecave (#1340) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Will see.:)

Azért én baromira örülök ennek is.

Neked milyen dioptriáid voltak? Lusta vagyok belemászni a blogodba...

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1345) icecave válasza adnoctum18 (#1344) üzenetére


icecave
nagyúr

-5,75 és -5,5. Volt némi Cyl is.

HF77: olcsó és jó? A szemedről van szó ember... szerintem nem ezen kellene spórolni. Biztos van 1-2 frankenstein klinika, ahol pár ezressel olcsóbban csinálják, de biztos nem vállalnám. Optik-med és focusmedical is ad részletfizetési lehetőséget, szóval biztos őket választanám (ahogy tettem is).

Lokarson: Persze, hogy nem garantálják, de ennek semmi köze a géphez amivel műtik, a saját egyedi genetikádhoz annál inkább.

(#1346) koshmar válasza icecave (#1345) üzenetére


koshmar
őstag

Meg gondolom még romlásban lévő látással el is tanácsolnak a műtéttől.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1347) icecave válasza koshmar (#1346) üzenetére


icecave
nagyúr

Természetesen. Vannak csomóan, akik inkább hazudtak, mikor kérdezték, hogy milyen időközönként romlik a szeme, aztán meg ment a sírás, hogy visszaromlott nekik...

(#1348) koshmar válasza icecave (#1347) üzenetére


koshmar
őstag

Én biztos vagyok benne, hogy az igazat mondanám.

Ha minden évben romlik, de azt állítom, hogy már évek óta stagnál, akkor megműtenek, de néhány éven belül ismét romlani fog...így nincs sok értelme.
És akkor ismét az van, hogy rosszul látok, de egyszer már kifizettem a műtétért 250-450k-t...

Hazudni egyébként sem szép dolog...főleg ha az ember látásáról van szó.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1349) icecave válasza koshmar (#1348) üzenetére


icecave
nagyúr

Meghát alapból naív feltételezés bárkitől is, hogy ha romlásban van a szemed, akkor a műtét megállítaná ezt a folyamatot... szép is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1350) koshmar válasza icecave (#1349) üzenetére


koshmar
őstag

Tényleg szép lenne.

A romlást a lézer sem tudja megállítani...nemhogy a szemüveg/kontaktlencse.

A szemüveg állítólag korrigálja a látáshibát. De akkor...miért kell minden évben egyre erősebb?!

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.