Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) zH. válasza tildy (#1250) üzenetére


zH.
senior tag

:R
én is szeretnék majd, de én hiszek ebben a "gyakorlatban", szóval addig azt csinálom.. mondjuk nekem még idő, mire eljutok a műtétig, addig ki tudja mi lesz..

just be

(#1252) icecave válasza tildy (#1250) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is f*sok, hogy mi lesz, rengeteget ülök gép előtt, napi 16 órát... grafikus vagyok, tehát itt előtte dolgozom és még a szabadidőm is itt töltöm. Remélem, nem lesz para :)

(#1253) tildy válasza icecave (#1252) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem is megvana napi 16, vagyis megvolt eddig.
De ugye nekem 2003 szeptemberében műtötték, és végig necces volt a bal szemem újraműtésügyileg , mert 70%os visus volt egy év után . meg 80 két év után.
De aztán nem volt zavaró, de most annyira, hogy zavar a tévén feliratot nézni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1254) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

nekem volt intralasik műtétem, 2009 novemberében, az egy éves kontrollon 200%os látásélességem volt. viszont este káprázik mint az állat. és nem javul semmit

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1255) koshmar válasza tildy (#1250) üzenetére


koshmar
őstag

5 hónapja csinálom, másfél dioptria már el is tűnt...

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1256) BÁ Nutrition válasza koshmar (#1255) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:C

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1257) koshmar válasza BÁ Nutrition (#1256) üzenetére


koshmar
őstag

Lehet röhögni, nem érdekel.
Higgyetek csak a lézerben...

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1258) icecave válasza koshmar (#1257) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem röhög szerintem, hanem örül, hogy fél D-t hozott a szemeden a módszer, de mindegy.... ez a smile számomra ezt jelenti (itt, ebben a környezetben).

(#1259) koshmar válasza icecave (#1258) üzenetére


koshmar
őstag

Akkor velem van a baj, mert ez a smile nekem mindig is olyan gúnyos volt.
De ha nem az volt, akkor :R

Fél dioptria. Hát igen, be kéne méretni, lehet megvan az másfél is.
Sajnos így csak tippelni tudok.

Szerk.: Csak ajánlani tudom.
Ha helyesen csinálod a gyakorlatokat, bámulatos eredményt lehet elérni.
A kulcsszó viszont: türelem.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1260) icecave válasza koshmar (#1259) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is nekiálok elolvasgatni, amiket linkelhettél, mert a sok számítógép előtt ülés miatt (de szép mondat :D) jobban kellene tornáztatnom a szemem (főleg, mert még egyszer nem műttetném meg, hiába "garanciás" a műtét, IL-es lebenyt felpiszkálni évek után... nem egyeznék bele.

(#1261) koshmar válasza icecave (#1260) üzenetére


koshmar
őstag

Ja, most nézem, hogy neked már műtve volt a szemed. Úgy már más. :)

Régebben olvastam azt a cikkedet, a jövő héten majd elolvasom megint, csak hogy felelevenítsem.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1262) tildy válasza koshmar (#1255) üzenetére


tildy
nagyúr

Van cilinder a szemeden?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1263) icecave válasza koshmar (#1261) üzenetére


icecave
nagyúr

Miért, ha műtve volt, akkor cs*szhetem?

(#1264) koshmar válasza icecave (#1263) üzenetére


koshmar
őstag

Nem, nem azért mondtam. :U
Ugyanúgy javítható a látásod a Bates-módszerrel, ha műtve volt is.

tildy: A legutóbbi méréskor 1 D cylinder volt mindkettőn.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1265) tildy válasza koshmar (#1264) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem vannak azért kétségeim, jó lenne, ha pontos eredményeket tudnál majd mutatni. Mint írtam fél évig csináltam annak idején , de nem volt változás, el is könyveltem az egészet kamunak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1266) koshmar válasza tildy (#1265) üzenetére


koshmar
őstag

Hát, Szeptemberben megyek majd szemészhez- évek óta ekkor megyek.
Az eredményeket természetesen majd közlöm.

Naponta mennyit csináltad?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1267) Tejföl


Tejföl
tag

Sziasztok!
Én is nagyon erősen gondolkodm ezen a műtéten, de lenen egy kérdésem:
Nekem a bal -3,5 a jobb szemem pedig -1,5
Ha ezt megmütttem kb milyen eredményt kaphatok?
Illetve anyagiakban a két szem különbsége sokat számít?

(#1268) tildy válasza koshmar (#1266) üzenetére


tildy
nagyúr

kb. fél órát.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1269) koshmar válasza tildy (#1268) üzenetére


koshmar
őstag

Sok mindentől függ ez.
Ha még romlásban van a szem, akkor mondhatjuk, hogy k*rva nehéz a romlás ellen dolgozni úgy, hogy még fejlődj is.
Bár ez romlás is érdekes dolog.
Serdülőkori romlásról beszélhetünk, más korban nem igazán neki. Hacsak nem valami betegségről van szó- szürke/zöld hályog stb.

Azt mondják, hogy aki szemüveges volt, annak napi órákat kell rászánni a komoly eredmények érdekében.
Ezt én még az elején be is tartottam. Aztán jött a tél, a kedvem időnként még az élettől is elment, nem csoda, hogy nem tréningeztem.
Most újra sokat süt a nap, és ismét kezdek visszaszokni a napi 1 órás vagy még hosszabb gyakorlatokra.

Csak abban az eseteben tartom fenn a műtét opcióját, ha pl. 3-4 éven belül sem sikerül 100%-ra visszaállítani a látásom. Azt ki kell várni.

Ha Szeptemberben kb. 2-2,5 dioptriát mérnének, akkor azt mondanám, hogy megért minden percet, és még keményebben fogom csinálni.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1270) icecave válasza Tejföl (#1267) üzenetére


icecave
nagyúr

Ezek kis D-k, nem lesz probléma, persze, sokmindentől függ a végleges eredmény, pl. hogy romlásban van-e még a szemed, vagy nem, milyen a genetikád, stb.
Az, hogy hány dioptria tökmindegy, ugyanannyiba kerül maga a műtét.

(#1271) ALI_G


ALI_G
veterán

Hali!
Akinek volt pár éve PRK műtéte és távollátó volt, azoknak romlott azóta a szeme? Most ilyet hallottam egy szemésztől.

Másik, tompa látással mit tudnak csinálni?

(#1272) koshmar válasza ALI_G (#1271) üzenetére


koshmar
őstag

A tompa látás egy nagyon érdekes dolog.

Az orvostudomány sajnos nem igazán tud ellene tenni- szemüveget hiába veszi fel az ember, ugyanúgy lát vele mint anélkül.
Holott a tompa látó szem is teljesen ép. :(

Azt viszont nem tudom, hogy a lézeres műtét képes-e korrigálni egy tompa látó szemet.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1273) ALI_G válasza koshmar (#1272) üzenetére


ALI_G
veterán

igazából nem vagyok vele teljesen tisztában, hogy mi is. Magyarázták már, meg is értettem, de szerintem egyben nincs meg a sztori.

(#1274) koshmar válasza ALI_G (#1273) üzenetére


koshmar
őstag

Ez egy olyan szembetegség, amely kancsalság/rejtett kancsalság esetén jön létre.

Az agy "leállítja" az egyik szemet, mert a ferde szemtengelyek miatt nem képes egy képet "előállítani".
A legkeményebb erőfeszítések ellenére sem.

Mivel ezután csak egy szem fog működni. végre egy kép lesz, és az agy ezt fogja a helyes állapotnak vélni.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1275) ALI_G válasza koshmar (#1274) üzenetére


ALI_G
veterán

Na most kerestem is egy cikket: kancsalság.
Így jártam, sajnos.

(#1276) koshmar válasza ALI_G (#1275) üzenetére


koshmar
őstag

Hmm, ezt a cikket majd végig olvasom, ha lesz időm.

És akkor ez alapján be tudtad lőni, hogy neked melyik van?
Tényleg mindig kettőt látsz?
Ha valaki a szemedbe néz, látja, hogy a szemtengelyek ferdék?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1277) ALI_G válasza koshmar (#1276) üzenetére


ALI_G
veterán

Így utólag, hogy elolvastam, tudtam melyik van nekem. Látszódik, hogy az egyik szemem másik irányba néz, sajnos gyerek koromban későn vették észre, ráadásul az első orvos volt annyira ügyes, hogy azt se vette észre, hogy rosszul látok.

Tényleg mindig kettőt látsz?
ezt nem értem.

(#1278) koshmar válasza ALI_G (#1277) üzenetére


koshmar
őstag

A kancsalság azzal jár, hogy kettőt látsz. Két képet.
Feltéve, ha úgy vagy kancsal, ahogy én gondolom.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1279) ALI_G válasza koshmar (#1278) üzenetére


ALI_G
veterán

Ja értem, persze, két képet látok, de az egyiket normális esetben figyelmen kívül hagyja az agyam (gondolom), mert csak a jobb szemmel nézek. Ez persze nem szándékos.

(#1280) koshmar válasza ALI_G (#1279) üzenetére


koshmar
őstag

Az agy hosszú távon egyszerűen nem tud mit kezdeni a két képpel.
Leállítja az egyik szemet. Úgymond.

Ha gondolod, regisztrálhatsz itt, és sokkal okosabb emberek fognak válaszolni. :)
Én is csak tőlük tudom ezeket.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1281) ALI_G válasza koshmar (#1280) üzenetére


ALI_G
veterán

Engem már csak az érdekel, hogy műthető-e, és ha igen, milyen eredménnyel.

(#1282) koshmar válasza ALI_G (#1281) üzenetére


koshmar
őstag

Ehhez keress valami okosabb embert.
Én elmondtam, amit tudtam. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1283) ALI_G válasza koshmar (#1282) üzenetére


ALI_G
veterán

Ja köszi, bár úgy értettem, hogy majd elmegyek vizsgálatra, ami ugye szükséges a szemműtétek előtt és majd ott kiderül ez, nem fórumon akartam választ kapni :)
Sajnos a munkám miatt még legalább 1 hónapig nem tudok erre elmenni, vagyis felesleges lenne, mert meg kellene ismételni.

(#1284) koshmar válasza ALI_G (#1283) üzenetére


koshmar
őstag

Ott biztos okosabbakat mondanak majd. :)

Én is kíváncsi vagyok, hogy a tompa látásra mit tudnak mondani.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1285) ALI_G válasza koshmar (#1284) üzenetére


ALI_G
veterán

majd május közepén megmondom. Reménykedem.

(#1286) koshmar válasza ALI_G (#1285) üzenetére


koshmar
őstag

Szurkolok. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1287) Reaper


Reaper
őstag

Úgy néz ki én is belevágok, megvan a pénz, már csak el kell döntenem, mikor tudok szabadságot kivenni.
Most még bent van a lencse, kb még 1 hétig, mennyi időt kell várni, amíg érdemes menni vizsgálatra?
Olvastam itt sokfélét, átfutottam a topic nagy részét, de nem tudtam eldönteni, melyik a legjobb cég? (Én a XIII-ban dolgozok)
Az én szemembe nem vagdos senki, ezért csak is PRK, ha hosszabb is a szenvedési idő.
Ja a szemem -1.25D -0.75CYL kb egyforma mind a kettő.

(#1288) icecave válasza Reaper (#1287) üzenetére


icecave
nagyúr

1. Ilyen dioptriákkal le fognak beszélni a műtétről.
2. Kontaktlencsét min. 1 héttel előtte nem szabad hordani (fél órára sem).
3. Vizsgálatra bejelentkeztél? (term. azelőtt sem lehet egy héttel legalább kontaktlencsét viselni) Szóval előtte mindenképp el kell mennivizsgálatra, senki nem mehet úgy, hogy "Na jöttem, műtsetek", mert simán lehet, hogy nem is műthető a szem. PRK-ban az optik-med-nek van a legnagyobb tapasztalata.

(#1289) Reaper válasza icecave (#1288) üzenetére


Reaper
őstag

1. túl kicsi a dioptria, és nem tudnak jobbat csinálni, vagy miért?
2. a kontaklencse "elfogy" jövő héten, onnantól már csak a szemüveg marad :)
3. még nem jelentkeztem be, de természetesen én is vizsgálattal gondoltam, tudom, hogy alaposan meg kell nézni mit lehet és mit nem lehet a szemmel csinálni.
így akkor úgy látom, hogy kb 2 hét múlva lehet is mennem vizsgálatra
Remélem azért elvállalják :F

(#1290) tildy válasza icecave (#1288) üzenetére


tildy
nagyúr

Lencsétől is függ. Nekem fél évig nem volt szabad hordanom, annyi idő alatt állt vissza a szemem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1291) icecave válasza Reaper (#1289) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, túl kicsik ezek a dioptriák, nem fogják garantálni, hogy műtét után sokkal jobb lesz.
Jelentkezz be mielőbb, mert azért vannak elég sokan. A honlapokon van jelentkezési ív, azt kitöltöd, ingyen vizsgálnak (régebben legalábbis úgy volt).

(#1292) koshmar válasza Reaper (#1289) üzenetére


koshmar
őstag

Ilyen kicsit dioptriánál egyszerűen nincs értelme.

Szerintem te most még a lencsék/szemüveg nélkül elég jól látsz.

Én 3 dioptriával "élek együtt", szemüveg nélkül hozzáteszem.
Persze egy folyamatosan javul, mivel én a Bates-tréning híve vagyok.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1293) Reaper válasza icecave (#1291) üzenetére


Reaper
őstag

Ennek most annyira azért nem örülök. Kb 8 éve van lencsém, addig "csak" szemüveg volt, ha egyszer már hozzászoktam milyen "élesen" látni, utána szemüveg nélkül már jön a fejfájás, és nem jó, hogy minden homályos, úgyhogy a minden nélküli lét el van vetve.
Bejelentkezek akkor minél előbb, és meglátjuk mit mondanak.
Köszi a segítséget mindkettőtöknek.

(#1294) Reaper válasza Reaper (#1293) üzenetére


Reaper
őstag

Felhívtam őket, bejelentkeztem vizsgálatra május 6-ra, akkor minden ki fog derülni.
Addig reménykedés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1295) koshmar válasza Reaper (#1294) üzenetére


koshmar
őstag

Körül-belül mennyibe fáj majd ez neked?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1296) icecave válasza Reaper (#1294) üzenetére


icecave
nagyúr

Úgy is ingyenes? Mert most néztem, a honlapon azt írják, hogy online jelentkezés esetén ingyenes,egyébként 12.000 ft....

Tibii91: ottvan, 134k/szem. A dioptria mindegy. Látom, az intralasik is feljebb ment, nekem még 227/szem volt.

[ Szerkesztve ]

(#1297) csl1982


csl1982
tag

Sziasztok,

olvasgattam a fórumokat, élménybeszámolókat, de pár dolgot még kérdeznék:
1. Senki sem írta a vezetést. Miután mondjuk 2-3-4 hét alatt beáll a szem, lehet-e vezetni? Azt gondolom, hogy nem szabad, mivel ugye az orvosok csak 6 hónap után vállalnak felelősséget...
2. Sport: mennyi idő után képes az ember sportolni, ekkora dioptriaváltozásnál gondolom felléphet egy kis szédülés is az elején (engem teremfoci érint)
3. Vannak ilyen foltjaim is sajnos, együtt tudok élni velük, de lehet, hogy jó szemnél ezek zavaróbbak (persze nem annyira mint majd 2 évtizede a szemüveg :) ). Van más is akinek van ilyen gondja? Hozzá lehet szokni?

Köszönöm

(#1298) Reaper válasza icecave (#1296) üzenetére


Reaper
őstag

Kedves volt az ügyintéző csaj, én először csak informálódni akartam, a dioptria miatt, aztán ő mondta, hogy a legjobb ha bemegyek vizsgálatra, és akkor elkezdte felvenni az adataimat. Erre mondtam, hogy azt hagyjuk, majd megcsinálom a honlapon, ő meg annyit mondott, hogy nem kell, felveszi az adatokat, és beállítja a rendszerben, hogy ingyenes vizsgálat lesz, ja mondom oké :DD
Igen sajnos egy kisebb vagyon lesz, de eljutottam arra szintre amikor már elegem volt a lencséből, meg a szemüvegből.

(#1299) icecave válasza Reaper (#1298) üzenetére


icecave
nagyúr

Igaz, most jut eszembe, hogy nekem is úgy volt, hogy az első vizsgálat honlapon keresztül ment, de kicsúsztam a fél évből, így a másodikért elvileg fizetni kellett volna, mégsem kellett. Biztos gondolták, hogy ha már otthagyok 454 ezret, akkor ennyi engedmény már legyen :D

(#1300) Reaper válasza icecave (#1299) üzenetére


Reaper
őstag

Ien ez is benne lehetett bár én "csak" kb 270 ezret hagyok ott.
Szerintem egyébként pangás is van, mert lényegében bármikorra tudtak volna időpontot adni.
Viszont, ha azt mondják mehet, akkor foglalok is be időpontot, nincs értelme várni, nyárra már legyen jó :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.