Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) deedee válasza Pompi (#1650) üzenetére


deedee
őstag

meddig volt nagyon rossz a közellátás?

nekem a távoli is rossz, a szombati egyhetes kontroll 50 és 90 volt, de most érzem a romlást a 90-ből....
az 50-es az talán marad

[ Szerkesztve ]

(#1652) Pompi válasza deedee (#1651) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem tudom már közelítőleg sem megmondani. A műtét után 10 napig otthon voltam, nem volt jó a látás, inkább csak hallgattam a tv-t napközben, sokat pihentettem. Másfél hét után mentem dolgozni (informatikus vagyok) de még akkor sem volt teljesen jó a látás, a monitort sem láttam rendesen. Hetek kellettek mire beállt. Az 1 hónapos kontrollon már 125% volt a két szemes látásélesség, aztán mondjuk ez ingadozott 100 és 125 között ezt követően. Hogy közben a közeli mikor állt be már nem tudom, de idő kellett neki.

Feel Good Inc.

(#1653) Apollo17hu válasza deedee (#1651) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Szia!

Engem is PRK-val műtöttek több mint 1 éve, #1608-ban leírtam a konrollinfóm. Ha érdekel mások statisztikája, akkor ezt az oldalt nézegesd!

(#1654) deedee


deedee
őstag

üdv

ha felkelek,akkor kb egy órát tűrhetően látok, aztán eléggé romlik.
összefolynak a betűk,ha olvasok egy papírt,levelet.
pihenek fél-egy órát csukott szemmel és ismét jó egy rövid ideig.

tv és minitor esetében alig 5-10 perc az idő intervallum, amíg látok valamit.
a távollátás kevésbé romlik,mint a közeli,ha használom a szemem.
a közel látásom nagyon leromlott, alig akar visszajönni,így 2 héttel a műtét után.

nektek meddig tartott ez a gyors "szemfáradás", vagy akárminek is nevezzem?

a munkahelyemen nem tudok kitölteni egy papírt, vagy adatot felvinni a gépbe, úgyhogy eljöttem táppénzre egy hétre.
remélem lassan lesz valami,mert ez így nem igazán tesz boldoggá :U

(#1655) deedee válasza Pompi (#1652) üzenetére


deedee
őstag

a szemem 90/60-as,vagyis a 3. hét után csak 50-ről 60-re "erősödött"

a bal szembe még mindig semmi más, csak műkönny megy,immáron három és fél hete.

egy kis érdekesség, ami enyhén negatív a klinikáról: /az eddigiek után, amiket már írtam/
kértem időpontot, mert kéthetes intervallumot adtak az újabb kontrollra, de nem tudtak adni szombatra, beteltek két hétre előre.
eddig nem volt gond soha az időpontokkal.
tudták,hogy messziről járok fel pestre, vagyis tatabányán maradok hétvégén az apóséknál és úgy ruccanok át hozzájuk.

erősen lerázás szaga van a dolognak.

folytatom: elkértem a fehérvári kontaktjukat, aki azonban szabadságra megy, tehát nem tud megnézni.
erre írtam a klinikának,hogy esetleg van e veszprémben orvosuk, vagy talán nem férnék e be mégis csak a szombati napra?
erre a válasz: "veszprémben nincs kapcsolatunk" ennyi,semmi más.....

a múlt hétvégén még itthon voltam táppénzen,pihentem és javultam valamicskét.
annyit legalábbis mindenképp,hogy a monitor,vagy könyv olvasáskor nem folyik össze pár perc alatt a szöveg,csak fél óra múlva kb.
aztán 5 perc szemlecsukás és megint mehet a buli

nagyon nincsenek képbe, hogy kivel is vannak szerződésben.
írtam korábban az esetet a tatabányai kontaktjukkal is....
az is szép volt....

[ Szerkesztve ]

(#1656) MaciG válasza deedee (#1655) üzenetére


MaciG
addikt

Nem hiszem, hogy lerázás volt, én még november végén akartam időpontot egyeztetni decemberi kontrollra, de már csak kövi év január elejére sikerült olyan időpontot találni ami nekem is jó volt.

Pihentetted amúgy rendesen a szemed? Mert nekem kicsit úgy tűnik, hogy nagyon lazára vetted, hogy ez csak egy rutinkezelés. Én pl. az első 3 nap szinte ki se nyitottam a szeme, csak mikor nagyon muszáj volt, és aztán még 2 hétig elég erősen pihentettem.

BANZAII

(#1657) deedee válasza MaciG (#1656) üzenetére


deedee
őstag

persze,hogy pihentettem.
alig nyitottam ki.
azt hiszem írtam is korábban..... vagy nem :B

csak szanaszétt száradt a szemem és a védő lencse eltávolításakor szakadt minden, szanaszét...
3 helyett 4 napig viseltem

le is volt ragasztva napokig a jobb szemem.
a vicces ebben,hogy a job szem volt a vészes és most mégis az a 90 százalékos

amúgy nekem azt mondták, terheljem és tévézzek,monitorozzak.

[ Szerkesztve ]

(#1658) MaciG válasza deedee (#1657) üzenetére


MaciG
addikt

Akkor lehet csak szimplán nem volt szerencséd, mert bár kicsi az esély rá de vannak olyanok akiknek nem sikerül a műtét úgy ahogy kellene. :( Itt a ph-n nem emlékszem ,hogy olvastam volna ilyet, de ITT viszont többet is.

BANZAII

(#1659) Pompi válasza MaciG (#1658) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha azt vesszük, hogy fél évvel a műtét utánra visszaromlott a bal szemem 80%-ra (gyakorlatilag egy hónap alatt, mert 5 hónaposan még 100 felett volt), akkor az sem túl sikeres és máris olvashatsz róla itt is.

Feel Good Inc.

(#1660) deedee


deedee
őstag

nem az zavar,ha lassan gyógyulna,mint az átlag....
hanem,hogy a bal szem nem kap semmilyen "csepegtetős" kezelést....
ez fura... :U

(#1661) Pompi válasza deedee (#1660) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Eltelt közben 2 hét. Mi a helyzet? Javulsz?

Feel Good Inc.

(#1662) deedee válasza Pompi (#1661) üzenetére


deedee
őstag

javulok, de nem annyira, mint amennyire "mérték".
korábban olvastam, vagy itt, vagy az Index fórumon, hogy sokaknak felfelé kerekítettek jócskán a kontrollon.
háááát... nálam is ez történt.

0,9/1,0-et mértek, ami biztosan nem valós, mert leteszteltem a killégákkal a látást, olvastunk egy bizonyos szöveget, azonos távolságból és én alul maradtam mindenkivel szemben.Azt nem hiszem, hogy mindenkinek 1,20- volt a látása és ezért vesztettem... :B

a bal, jóval gyengébb, mint a jobb és tuti, hogy nem 10% az eltérés, amikor homályos, fakó stb a látásom vele.

én olyan 0,70/0,90-re tippelnék.
persze lehet megkövezni, hogy én nem vagyok szemész, de "látom, amit látok", vagyis hogy nem látom ;]

4 flucon megy mindkettőbe naponta.

majd meglátjuk 3 hét múlva az újabb kontrollon

(#1663) MaciG válasza deedee (#1662) üzenetére


MaciG
addikt

Lassú víz partot mos :)
Valóban kicsit felfelé kerekítenek, de én ha pl. valamit nem láttam rendesen, tisztán, akkor azt mondtam, hogy nem látom, pedig mondhattam volna mi ,mert halványan láttam, de az nem az igazi.
Otthoni ellenőrzésre az pl. nagyon jó ha van a falon egy óra, vagy mikrón,stb. és valaki megkérsz akinek jó a szeme, hogy mi az a távolság ahonnan látja, és onnantól mindig tudod tesztelni magad.

BANZAII

(#1664) Obi-1 válasza icecave (#1644) üzenetére


Obi-1
őstag

Szvsz a szemcseppeket csak patikában lehet megvenni, nem spórolásból lett így megoldva.

Only a Sith deals in absolutes.

(#1665) docic


docic
csendes tag

Sziasztok,

Olvastam, hogy többeteknek volt PRK szemműtétje, kíváncsi lennék, hogy volt-e valakinek az enyémhez hasonló tapasztalata. 5 hete műtötték a szememet (OM), -4.50 és -4.75-ről, az intralasik módszer szóba sem jöhetett elvékonyodott idegpálya miatt. Még mindig fátyolos a látásom, közelre jól látok, de távolra nem (az olvasótáblán a számokból is kettőt látok). A 4 hetes kontrollon azt mondták, hogy plusz fél dioptria van mindkét szememen (mindkettőt +0.5-nek mérte a gép, annak ellenére, hogy távolra látok rosszul) és lecsökkentették a Flucon adagot napi 5x-ről napi 2x-re, az orvos szerint azért, hogy elinduljon a szemem a nulla felé (ő mondta így). Pár nap múlva visszamentem hozzájuk mert kérdéseim voltak, de egy másik doktor volt, aki újra megmérte a szememet és azt mondta, hogy 2x-i csepegtetés mellett nagyon el fog kezdeni visszaromlani a szemem, de őt igazából nem érdekli, ő minimum 3-mat csepegtetne naponta (sztm eleve mérges volt, hogy mi a ...-nak vagyok ott, mikor most voltam kontrollon). Minimum... Kicsit olyan érzésem volt, mintha nagyon ki akarnának dobni, így egy csomó kérdéssel a fejemben távoztam (nem voltam túl erélyes, az tény, de totál sokkolt a doktornő stílusa). Most akkor 2 vagy 3 Flucon? mi az a minimum 3? 4? Hogyan lehet, hogy pluszos a szemem, mégis közelre látok jól és távolra rosszul? Nem akarok többször menni egyelőre, mert már azt sem tudom melyik orvosnak higgyek.
Járt valaki így, hogy átment a szeme +-ba és kapott hasonló instrukciókat?
Aggódom... Köszi előre is!

(#1666) MaciG válasza docic (#1665) üzenetére


MaciG
addikt

Többen is jártak így akik nemrégiben csinálták a műtétet az OM-nél. Az igazság az, hogy átálltak a "tömeggyártásra" és ez érződik is... :U

BANZAII

(#1667) deedee válasza MaciG (#1666) üzenetére


deedee
őstag

:K :U én is, például

(#1668) docic válasza deedee (#1667) üzenetére


docic
csendes tag

és azóta mi lett veled, a szemeddel? és a többiekkel, akik szintén így jártak?
így marad és kész, vagy valóban korrigálható a Flucon adagolással?

(#1669) deedee válasza docic (#1668) üzenetére


deedee
őstag

javulni természetesen javult, csak nem mindegy, hogy mennyi idő alatt.
szerintem 40 év körül már el kellene mondaniuk a dokiknak, hogy lassabb, jóval lassabb lesz a javulás....
nekem is kimaradt ez a rész.
az első 3 hétben alkalmatlan voltam dolgozni, semmit sem láttam közelre.
távolra még csak-csak, de az is kevés volt a munkához.

engem is kb5-6 doki kezelt és ahogyan azt már írtam korábban, szerencsém volt,amikor az egy nappal előtti doki meglátott a kezelőben és közösen az "új" dokimmal, meghatározták a kezelést.
szerencsém volt....

ami még meglepett és ezt is írtam már, hogy a vidéki kontrollok esetében a pultos kislányok semmit nem tudtak, csak a telefonszámot és a nevet.

elküldtek kontrollra, de kiderült, hogy a vidéki doki csak három nap rendel pl, meg ilyenek....

egyébként még mindíg 4 flukonnál tartok....immáron kettő hónapja már...
elvileg 0.9-1.0-ra mérték mindkét szememet, de ez biztosan nem pontos, mert eléggé nagy a két szem közötti eltérés....
de mindegy, alapjában véve jól látok, 3 hónappal a műtét után.... ez a lényeg...
csak hát a tájékoztatás lehetne fényesebb kicsivel... :K

viszont az esti autóvezetésnél a "csillag-látás" eléggé zavaró....
ezt pl nem is említették, mint lehetséges és főleg maradandó eredmény....

[ Szerkesztve ]

(#1670) deedee


deedee
őstag

egyébként két héttel ezelőttig a jobb szemem volt a "jobb" és a bal a gyengébb, de most fordítva van.

remélem a napi 4 flucon elég...
vagy talán több kellene, de még egy hét a következő kontroll.
ha romlott a jobb, akkor remélem "visszacsinálható" még fluconnal.... :U

(#1671) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Így utólag belegondolva, ha másfél éve a fentiekhez hasonló hsz.-eket olvasok, nem valószínű, hogy belevágtam volna. Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy az éjszakai glóriákon kívül más mellékhatása nem maradt a műtétnek, és mindkét szememmel élesen látok.

Annak pedig, hogy a dokik mást mondanak, nem szabadna előfordulnia. Szerintem szándékosan úgy alakították ki a rendszert, hogy lehetőség szerint mindig más vizsgáljon meg, ezzel is csökkentve a hibázás lehetőségét. Az egésznek egy sztenderd folyamatnak kellene lennie, amiben minden "komplikációra" fel vannak készülve az orvosok, és ha valamelyik tévedne is, a következő kontrollon a kollégája biztosan korrigálna.

(#1672) docic válasza Apollo17hu (#1671) üzenetére


docic
csendes tag

Most én is azt mondom, hogy ha több ilyen véleményt/tapasztalatot olvasok fél évvel ezelőtt a műtétről és az OM-ről, tuti nem vágok bele (de legalábbis nem az OM-nél).
Voltam ma egy szemésznél, aki jártas a lézerkezelésben, és ő végre megválaszolta a kérdéseimet. Azt mondta, hogy az, hogy pluszba ment át a szemem egyéni reakció kérdése és nem az eljárásé. A tájékoztató anyagok a nagy átlagról szólnak, én pedig ezen kívül esek, a szemem "túlreagálta" a kezelést. Találkozott már ilyennel és azt mondta, hogy lehetek én még énekes halott :), ha most nagyon odafigyelnek a szememre és gyakrabban járok kontrollra. Ezt a kedves OM ugye nem így gondolta, de eszerint a doki szerint ilyenkor 2 hetente illik megnézni a szemet, nehogy túl gyorsan reagáljon a szteroid csökkentésre (átszaladjon mínuszba). Elmagyarázott mindent, a Flucon adagolást is, én pedig megnyugodtam és kértem időpontot az OM-hez 2 hét múlvára :).
Nem gondolom, hogy maga az Optik Med egy szar intézmény lenne, mert a nagyja munkát azért itt a lézer végzi, de a stílus, ahogy a panaszos pácienssel az orvosok bánnak és a tájékoztatás hiánya felháborító és elképesztő. Én senkinek sem fogom őket ajánlani (akkor sem, ha valóban sasszemű leszek :) .

(#1673) deedee válasza docic (#1672) üzenetére


deedee
őstag

nekem kb egy hete kezdett leromlani a jobb szemem, mert eddig az volt a "jobb".
csak egy hét múlva megyek ismét kontrollra és attól félek, addigre leromlik mínuszba, ahogyan te is írtad.... :U

na...közben még lett időm szerkeszteni a hsz-t...
kértem időpontot holnapra,mert nem várom ki az egy hetet... :K

[ Szerkesztve ]

(#1674) docic válasza deedee (#1673) üzenetére


docic
csendes tag

jól tetted.
én jövő hét szombaton megyek, de az enyém még stabilan pluszban van (sőt, tegnap az egyik +0.75 volt +0.50-ról). Mi lett az eredmény?

(#1675) deedee válasza docic (#1674) üzenetére


deedee
őstag

még most sem láttak változást, maradtak a régi értékek: 0.9-1.0 között a szemek
ennek viszont ellentmond a konkrét tény, hogy eltérés van a szemek között /"látom" amit látok/
a flucont azért visszavették 3-ra a 4-ről

nem tudom mennyire számít egy csepp, de azért egy hétig ment volna még a 4, ami nem biztos, hogy jót tett volna

viszont most már 2 hónapja megállt a változás /elvileg/.... 0.9-1.0 között

(#1676) docic válasza deedee (#1675) üzenetére


docic
csendes tag

érdekes, amit irsz. nekem amikor +0.50-et mértek először, azonnal 2-re akarták levinni a Flucont, aztán a másik doki mondta, hogy az elsőre mégiscsak sok lenne (akkor még csak 4 hetes voltam). A FM-ban a Margit-szigeten pedig azt mondta a doki, hogy van, hogy ilyenkor teljesen elhagyják a Flucont, ha nem akar "romlani" a szem nulla irányába.
Most akkor neked pluszos marad a szemed? Jól látsz amúgy (bocs, ha olyanokat kérdezek, amiket már korábban leirtál)?

(#1677) deedee válasza docic (#1676) üzenetére


deedee
őstag

nekem is kusza kicsit a dolog.... :B

közelre is jól látok, nincs plusszos romlás.
ami volt, az kb 3 hét alatt elmúlt, ahogyan azt korábban már írtam

de végül is csak tudják, hogy mit csinálnak, nem? :U

akkor most végül is mi a szerepe a fluconnak?

[ Szerkesztve ]

(#1678) icecave válasza MaciG (#1666) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez a "futószalag feeling" meg volt már 2008-ban is, de ennyire nem azért. A másik,hogy én intralasik-et csináltattam, de eddig még csak prk-s embert hallottam panaszkodni. Nyilván, nekik nincs meg az esély, hogy egy pl. balesetben leszakad a szaruhártya, vagy lerúgják ha szemen rúgnak, de mindebbe belegondolva most is az intralasik-et csináltatnám, ha most állnék a döntés előtt.

(#1679) deedee válasza icecave (#1678) üzenetére


deedee
őstag

én búvárkodom, ezért nálam szóba se jött az IL :K

(#1680) icecave válasza deedee (#1679) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, azért nekem mákom is volt, hogy választhattam. Épp a múltkor jutott eszembe, hogy már milyen régóta megszoktam és "elfelejtettem" megköszönni, hogy nem kell már szemüveg. :)

(#1681) MaciG válasza icecave (#1678) üzenetére


MaciG
addikt

Szerintem ilyen tekintetben mind1 melyiket csináltatod, de mivel az emberek nagy része PRK-t csinál így a nagy számok törvénye alapján...

BANZAII

(#1682) docic válasza deedee (#1677) üzenetére


docic
csendes tag

a Flucon szerepe az, hogy "kikapcsolja" a szemed öngyógyító mechanizmusát - és azért kell vadul csepegtetni az elején, mert a lézer a szemnek végül is egy sérülés, és a szem ezt meg akarná gyógyítani, visszaállítani az eredeti (rövidlátó) állapotot. Ezt iktatja ki a F. Ezért is mondják, hogy vigyázni kell nagyon az UV-val, mert bármi sérülés keletkezik a szemen ez idő alatt, azt nem tudja meggyógyítani. Az én esetemben azért csökkentették felére az adagot, hogy hadd kezdje visszaállítani az eredeti állapotot, tehát haladjon a nulla felé. Csak időben el kell csípni, nehogy mínuszba menjen.
Amúgy én nem értem miért mondják, hogy mindegy, hogy 2 v 3 csepp Flucon, mikor a 3 pont a másfélszerese a 2nek... :(
Ha nem lettem volna alkalmatlan az IL-re, tuti azt csináltatom, bár én végeredményt illetően csak jó példákról tudok, de a gyógyulási folyamat... ég és föld.

(#1683) docic válasza MaciG (#1681) üzenetére


docic
csendes tag

ilyen szempontból szerintem is mindegy... Én úgy látom, hogy ez nagyon esetleges. Vagy beleesel a nagy átlagba és akkor jó, vagy vmiért máshogy reagál a szervezeted, és akkor a rossz végén vagy. Viszont úgy látom, azzal nem nagyon tudnak mit kezdeni.

(#1684) docic


docic
csendes tag

Munkaalkalmassági vizsgálaton ma a gép mind2 szememet +1-esnek mérte. 3hete még +0.50 volt, 2 hete +0.75 :F
Van olyan, hogy "pluszosodik"? Én azt hittem átment pluszba oszt' úgy marad, vagy a Fluconnal sikerül elmozditani a 0 irányába. Na de hogy egyre nagyobb pluszos értékeket mérnek?? Nemértem :(

(#1685) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Most voltam az 1 éves kontrollon.
A jobb szemem 125%-os, a bal szemem 90-95%-os, - 0,5 cylinderes.
Abban maradtunk a doktornővel, hogy mivel olyan minimális a bal szemem "romlása", hogy ennyit nem ér meg egy újabb kezelés, hisz eleve vannak kockázatok. A jobb a vezér szemem, az általános látásom jó, az elmúlt fél év alatt kicsit javult is a bal szemem, meg meg is szoktam már a helyzetet.
A közel látás szempontjából a doktornő szerint még jó is, a bal szememmel jobban fogok látni közelre, főleg ha elkezdődik az öregkori romlás.

Rákérdeztem, hogy van-e összefüggés eközött a visszaromlás és az eljárás (prk vs intralasik) között. Azt mondta, hogy nincs. Mivel nem arról van szó, hogy a szervezetem agresszíven reagált volna a sebesedésre. Intralasik eljárással is ugyanúgy előfordulhatott volna ez a dolog. Azt pedig csak most tudtam meg, ahogy erre rákérdeztem, hogy a szaruhártyám vékonyabb az átlagosnál, ezért az intralasik eljárást nem is javasolták volna - szóba se került anno, mert én a PRK-t mondtam kapásból.
Sokat már úgyse tudok tenni. Valóban akkor kezdett visszaromlani a bal szemem, amikor a cseppeket végérvényesen elhagytuk, akkor gyakorlatilag 1 hónap alatt visszaromlott. Nem tudom, hogy ezen lehetett-e volna segíteni azzal, hogy visszatérünk a csepegtetéshez, ez már sose fog kiderülni.
Minimális csalódottság - rossz érzés - van bennem, de alapvetően örülök, hogy mecsináltattam és "eldobtam" a szemüveget.

BTW az újabb fajta tájékoztatóban amik most ki vannak rakva a váróban, az intralasiknak már másik elnevezése / mozaikszava van: femto

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1686) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Szerintetek másfél évvel a műtét után (PRK) lehet kint csukott szemmel napozni napszemüveg nélkül?

BANZAII

(#1687) docic válasza MaciG (#1686) üzenetére


docic
csendes tag

Szerintem lehet. fél évig kell nagyon vigyázni az UV-vel, bár nekem azt mondták, hogy nyaraláskor nyugodtan lehet kivételt tenni, például amíg az ember vízben van le szabad venni a napszemüveget (azért nem kockáztatom).

(#1688) docic


docic
csendes tag

Sziasztok,

PRK-soktól kérdezném: nektek mennyi ideig tartott a szemszárazság? Illetve, milyen cseppeket használtok/tatok rá?
Én most vagyok 3 hónapos és rettenetesen száraz a szemem, különösen a monitor mentes hétvégék után csak úgy locsolni kell bele a műkönnyet, ég, viszket... Azt mondták óránként mehet, nekem van, hogy félóránként is kevés. Systane Ultrát használok, éjszakára Vidisic-et.
Volt egy jobb időszak ilyen szempontból a műtét után kb 1 hónappal, de most eléggé rossz.
Életemben nem költöttem ennyit lencsére, ápolófolyadékra, szemüvegre együttesen, mint most műkönnyre... Erre mondjuk nem gondoltam a műtét előtt, amikor az anyagiakat gondoltam át :U

(#1689) MaciG válasza docic (#1687) üzenetére


MaciG
addikt

Nyaraláskor mikor vízben voltam akkor rajtam sem volt napszemüveg, de ott ugye mozogsz, nem mindig szembe süt, ha meg kifekszel a napra akkor fixen fekszel egy adott pozícióban. De közben már meglett a megoldás, vastag fehér kartonból vágtam ki szem alakú formát, majd az egyik felére egy kétfelű ragasztót azt mikor kifeküdtem rátapasztottam a szemere. Biztos elég mókás lehetett, de úgy voltam vele itthon a kertben úgysem lát senki :))

Szemszárazságot én csak este érzek egy kicsit ha egy hosszú és fárasztó napon vagyok túl. Műtét után se nagyon volt jellemző a szárazság, csak az első pár hónapban főleg reggel és este .

BANZAII

(#1690) docic válasza MaciG (#1689) üzenetére


docic
csendes tag

ügyes! :C
Gondolom kicsit paranoiássá válik az ember egy ilyen szemműtét után - én még csak 3 hónapos vagyok, de a munkahelyen a viztisztitó UV fényes és nem győzök nem odanézni mikor vizet engedek, mikor mégis muszáj, akkor meg úgy elkezdek aggódni (nyilván túlreagálom) :U

(#1691) MaciG válasza docic (#1690) üzenetére


MaciG
addikt

Szerintem ez normális annál aki utált szemüveges lenni :)

BANZAII

(#1692) Pompi válasza docic (#1688) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem elég sokáig tartott a szárazság - diszkomfort érzet. Vagyis inkább azt mondom, hogy egy ideig nem volt gond, aztán egyszercsak jobban előjött. Ha visszaolvasol látod, hogy nálam 5 hónap után, mikor elhagytuk a flucont, akkor jött elő és közben kezdett is visszaromlani az egyik szemem. Addig a Systane Ultra-t csepegtettem, akkor az aktuális dokinő a Optive Plus-t és a Systane Balance-ot javasolta inkább. Mind a kettő 4 ezer forint körül van :O Ezekből az előbbi vált be, azzal csepegtettem
igyekeztem minél kevesebbet, de a napi 1 azért megvolt mindig. Az egy éves kontrollon mondtam, hogy még mindig csepegetek, azt mondták, hogy azt abba lehet már hagyni. Azóta próbálok lejönni róla.

Egyébként én sztem extrém paranoiásan védtem a szemem az UV-től. Még sima áttetsző üvegű (kerékpáros) szemüveget is vedtem és hordtam amikor mondjuk nem sütött annyira a nap, hogy a sötét napszemüveg kellett volna. Vagy amikor 5 hónaposan elmentem búvárkodni ott is, ha olyan volt a szitu, hogy motorcsónakkal mentünk a merülőhelyre, akkor fent volt egy UV szűrős úszószemüveg amit vizbeugráskor váltottam le a búvármaszkra. Szóval én sztem erre odafigyeltem elég rendesen :)

Ja volt, hogy mentem vissza az Optikmedbe kontrollra és nyitva volta az ablakok és megkérdeztem tőlük, hogy ez nem gond?! :P

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1693) docic válasza Pompi (#1692) üzenetére


docic
csendes tag

Szombaton voltam 3 hónapos kontrollon (jobb szem 1,00, bal szem 1,25, két szem 1,25, szóval :C ), mondta is az orvos, hogy szárazabb a szemem, mint kéne. említettem neki, hogy szinte locsolni kell a műkönnyet, annyira száraz/ég, erre azt mondta, próbáljak mégis kevesebbet csepegtetni, mert lehet, hogy az a baj, hogy túl sok :F .
Adott egy Optive Plus-t, és azt mondta, hogy próbáljam meg, hogy csak 3x csepegtetek, és amikor kezd újra égni/száradni, pislogjak ezerrel és menjek egy pihenőkört a munkahelyen, nézzek messzire, stb.
Most ezt jónak érzem, lehet, hogy csak a placebo hatás miatt. :U
A szemem még mindig kicsit pluszban van, de már csak minimálisan. (az egyik plusz fél a cilinder, a másikon plusz negyed dioptria és plusz negyed cilinder)

(#1694) csövi válasza docic (#1693) üzenetére


csövi
tag

Nekem már több mint 10 hónapja volt a műtét, de még mindig kb. 1 nap 5x csöpögtetem a műkönnyet. Szerintem nincs azzal baj, ha sokat használod, főleg ha a sokat ülsz a monitor előtt, de az 1órás időközöket azért tartsd be.

(#1695) deedee


deedee
őstag

üdv

5 hónappal a prk után, az utóbbi 3 kontrollon 1.0 volt mindkét szemem stabilan.
elvileg elégedett lennék, de félek, hogy ez csökkenni fog.
1.25-ből azért mégis csak jobb lenne lemenni 1.0-ra, mint 1.0-ról 0.9-re pl :U

nagyon száraz a szemem, kétóránként cseppentek tears naturale 2 szemcseppből.
ez még ugyanaz, amit annó az optikmed javasolt.

ma elkezdtük a napi 2 flucont.
a legközelebbi kontroll harmincadikán lesz, vagyis majdnem másfél hónap múlva! :Y
kicsit félek, hogy túl nagy intervallum és esetleg baj lehet....mármint ha elkezdene visszaromlani

(#1696) docic válasza deedee (#1695) üzenetére


docic
csendes tag

Nekem azt mondták az OM-ben, hogy a Tears Naturale nagyon vizes, és ha száraz a szemem, akkor vagy a Systane Ultrát vagy az Optive Plust használjam. Ez utóbbi nagyon jónak tűnik, de a Systane is mérföldekkel jobb a Tearshez képest, én azt is óránként csepegtettem, de néha így sem volt elég.

Mondjátok ezt a visszaromlást. Ez ennyire általános, hogy a Flucon elhagyása után romlani kezd a szem?

(#1697) Pompi válasza docic (#1696) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem általános. Nekem cylinderes volt a szemem, mint később kiderült ennél jellemzőbb, de itt sem általános. Persze ezt nem tudtam előre, de nem is változtatott volna semmit, akkor is belevágtam volna.

A Tears Naturale nekem sem jött be, a "egyszerűbb" (mondjuk 1000 forint alatti) cseppek közül nekem is a Systane Ultra volt a legjobb, ezt használtam én is sokáig, de amikor 5 hónap után száradt, akkoraz Optive Plus volt csak jó.

Feel Good Inc.

(#1698) asturel


asturel
őstag

Fenyudvar/gloria effekt mitol fugg es mennyire gyakori, maradando (olvastam olyat, hogy nem szunik meg soha, csak megszokjak) ? Illetve a kozellatas romlasa mennyire jellemzo? IL-nel milyen 'sportokat' nem ajanlatos utana uzni? (csak a 'fizikai' behatastol tud levalni a lebeny vagy akar siman strandolas kozben is?)
Esetleg valami osszefoglalo letezik, ahol tobbet meg lehet tudni a kesobbi eletvitelre gyakorolt negativ hatasokrol? Mar par eve foglalkoztat a gondolat, hogy megmutessem a szemeim, de nagyon nem birom, ha a szememben matatnak (mar a kontaktlencse berakasatol is szinte elajulok, megszokni se sikerult - viszont mostanra nagyon leromlott a latasom, dioptriat nem tudok mondani), a PRK-tol a hideg is kiraz, viszont ha jol tudom, intralasik-nal a szaruhartyaba vagnak bele es kepeznek lebenyt (ami nem regeneralodik), igy sportbalesetnek ez a lebeny konnyen levalhat. (?)
Lattam sok helyen, hogy online regisztracio utan ingyenes az alkalmassagi teszt (pl. sasszemklinika.hu) valaki esetleg volt ilyen ingyenes vizsgalaton?

(#1699) Apollo17hu válasza asturel (#1698) üzenetére


Apollo17hu
őstag

A vizsgálat általában ingyenes (Optik-mednél biztosan). Szerintem kezdd azzal, hogy kérsz magadnak egy időpontot, akkor minden kérdésedre pontos választ kaphatsz a dokiktól. (Akár elmehetsz több helyre megvizsgáltatni magad, és egyben ellenőrizheted, hogy ugyanazt mondják-e az orvosok.)

(#1700) docic válasza asturel (#1698) üzenetére


docic
csendes tag

Épp tegnap este figyeltem, hogy fényudvar és a szellemkép terén mennyit javult a szemem (3 hónapos vagyok, PRK). Múlik, folyamatosan.
A közellátásom kb 2 hétig volt rossz, nagyon hamar megjavult.
A tesómnak Intralasik volt, a küzdősportok kerülnek örökös tiltólistára, mert ütődés következtében leválhat a lebeny (ezeket ugye nem tudod kivédeni, de az ütődéses fejsérülések is ide tartoznak, tehát pl egy autóbalesetkor is leválhat).
Nekem nem volt opció az Intralasik, mert alkalmatlan rá a szemem, de ha választhattam volna, simán azt csináltattam volna. Egyrészt nem tervezek küzdősportolni, másrészt láttam, hogy tesóm mennyi idő alatt gyógyult és érzem, hogy én mennyi idő alatt gyógyulok... Sokkal körülményesebb a PRK után a gyógyulás (egyébként pedig nagyon egyéni, nem mindenki nyűglődik ennyire, de azért lényegesen többen, mint az Intralasik esetében).
Életviteli szempontból a szemszárazság az, amit negatívumként felhoznék. Elvileg a PRK után kell félév, mire minden rendbejön és addig nekem még van 3 hónapom, de egyelőre rettentően zavaró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.