Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1752) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Felmerült a szemműtét gondolata, egy helyen érdeklődtünk is, de hamar lelombozódtam, miszerint 13 dioptria felelett csak 43 éves kortól műtenek (a miértjét nem tudom). Majd holnap (ma) megnézem, melyik volt ez a klinika. Van rá esély, hogy máshol, vagy máshogy, akárhogy, megpróbálják? Volt már olyan, akinek ennyire gyenge a szeme, és megműtötték?

Lágy kontaktlencsét annyira nem ajánlottak nekem (bár ez iránt még majd lehet futunk egy kört), a keménytől meg pirosodik a szemem (ez sem lefutott még azért).

(#1753) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Csütörtökön megyek IL-re, szurkoljatok! Utálom a szemüveget és 15 év után meguntam. -2,5 mind a két szemem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1754) #41635072 válasza Plazmacucci (#1753) üzenetére


#41635072
törölt tag

Melyik klinikára mész?
Amúgy sok sikert!
Én majd nyáron szeretnék menni.
Általában mennyit kell várni egy vizsgálati időpontra, illetve utána a műtétre?

(#1755) Plazmacucci válasza #41635072 (#1754) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én Focushoz. Kb vizsgálat után már következő héten mehettem volna :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1756) icecave válasza Plazmacucci (#1753) üzenetére


icecave
nagyúr

Sok sikert és szurkolok,hogy majd évek múlva ne romoljon vissza. Én most megyek majd 5,5 év után megint megnézetni, mert tuti,hogy romlott a műtét óta.

(#1757) Plazmacucci válasza icecave (#1756) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Remélem nem fog. 3-4 éve nem romlott a szemem. Csak nem fog. meg ugye itt nem nő vissza a szaruhártya.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1758) icecave válasza Plazmacucci (#1757) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem sem romlott már 5-7 éve, mikor műtöttek... Igen, tudom,hogy nem nő vissza, de lerítam mindent a cikkemben: Lézeres szemműtétem története

1,5-re ha leromlik, ingyen újraműtik, csak kérdés,hogy az IL-t pont az előbb említettek miatt hogy oldanák meg...

(#1759) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A műtét jól sikerült, egy óra múlva már az égető érzés is elmúlt. Jól látok de még távolra homályosan. Szerintem okés lesz :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1760) #41635072 válasza Plazmacucci (#1759) üzenetére


#41635072
törölt tag

Örülök, hogy jól sikerült. Már gondoltam rád. :)

(#1761) Plazmacucci válasza #41635072 (#1760) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R
Holnap majd jelzem a kontroll eredményét :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1762) icecave válasza Plazmacucci (#1759) üzenetére


icecave
nagyúr

Na, király, remélem, minden rendben lesz, hosszútávon is. Nekem tolódik a kontroll, mert van most más dolgom, de pünkösd után be fogok jelentkezni mindenképp, kíváncsi vagyok, mennyit romlott és mit mondanak.

(#1763) Plazmacucci válasza icecave (#1762) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Elméletileg mind a kettő tökéletes. A bal még kicsit száraz, ott több még a homály. Jó lesz ez :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1764) icecave válasza Plazmacucci (#1763) üzenetére


icecave
nagyúr

Hajrá, szurkolok, nekem sem volt gondom kb. 4-5 évig a műtét után. Most sem vészes, de majd kiderül mennyit is romlott valójában. A végén kiderül,hogy csak "agyi placebóhatás" az egész "romlott" dolog. Ennek örülnék a legjobban...

(#1765) Plazmacucci válasza icecave (#1764) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ennyi év után áll az orvosi garancia? Egyébként aki kihagy egy kontrollt az bukja. Valaki írta hogy nem ment el a félévesre. Lehet nem itt olvastam :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1766) icecave válasza Plazmacucci (#1765) üzenetére


icecave
nagyúr

Én voltam mindegyiken. Persze, ez áll, ha visszaromlik 1,5-re, időkorlát nélkül, akkor ingyen újraműtik. Csak épp marha kíváncsi vagyok, hogy az Intralasik-et hogy műtik újra ugye...

(#1767) Plazmacucci válasza icecave (#1766) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A bal szemem egyenlőre felhős maradt, a jobb tökéletes. Bár a sok csepegtetéstől mindig behomályosodik. Reggel bezzeg jól látok ébredés után. Ez van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1768) #41635072 válasza Plazmacucci (#1767) üzenetére


#41635072
törölt tag

Javult azóta a látásod?

(#1769) Plazmacucci válasza #41635072 (#1768) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Délutánra mindig visszaromlik a reggeli állapothoz képest. Lehet mert monitor előtt dolgozok. Doki szerint ez így normális, 1-2 hónap alatt normalizálódik. Lehet hogy csak száraz és kevés az óránkénti csepegtetés. Műkönny után pár percig mindig élesen látok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1770) Vassili válasza #41635072 (#1750) üzenetére


Vassili
tag

ICL ez pontosan, hogy is működik? Magyarországon hol csinálják? Melyik a legbiztonságosabb verzió abból a szempontból, hogyha sportolsz (focizol, futsz, kondizol) meg alapból nem vagy normális és nem tudsz vigyázni magadra vagy pl kapsz egy fülest este a discoban :DD Szóval melyiknél valószínűbb hogy nem folyik ki a szemem, ha valami "baleset" ér??

(#1771) icecave válasza Vassili (#1770) üzenetére


icecave
nagyúr

"Érdekes, hogy külföldön nem csak a nálunk megszokott PRK és LASIK műtéteket végzik.
Ott van pr a RELEX, bár ezekre még elég sok a panasz.
Ami számomra nagyon érdekes az az ICL. Itt nincs lebeny, nincs kontrasztcsökkenés, éjszakai látásgondok, visszafordítható, stb. Egy baj van vele, 3-4000$/szem
."

(#1772) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Most jöttem meg a focus alkalmassági vizsgálatáról.
Két dolog szúrja a szemem:
1. Csak egy sima garanciapapírt kaptam, amiben semmilyen konkrét érték nincs feltüntetve. Most akkor mire is vállalnak garanciát?
2. Hullámfront elemzés /aberrometria/ elvileg nem történt nálam, a kiadott leletben sem szerepel ennek eredménye. Másnál sincs ilyen, aki volt.
Ja és még valami: szemszárazság teszt sem volt.

Amúgy kedden fognak műteni csak így kicsit fura.

[ Szerkesztve ]

(#1773) icecave válasza #41635072 (#1772) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem sincs semmi konkrét adat a garpapíron. Emlékszem, -1,5-re romlik vissza, akkor műtenek újra, de csak onnan, hogy mondták, leírva sehol sem látom.

(#1774) #41635072 válasza icecave (#1773) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát nekem kitérő választ adtak, mikor rákérdeztem...
Írásba foglalás nélkül ez így semmit sem ér.
Neked csináltak vizsgálatkor hullámfront elemzést, a papíron van erről valami?
Nekem csak refrektometria /dioptriamérés/, szemnyomás mérés, szaruhártya vastagság mérés és réslámpás vizsgálat volt. Vagy a hullámfrontot a kezelés előtt csinálják? :F

(#1775) icecave válasza #41635072 (#1774) üzenetére


icecave
nagyúr

Volt hullámfront, de azt hiszem, még közvetlen műtét előtt is csináltak. Nem tudom, neked melyik lesz, nekem intralasik volt.

(#1776) #41635072 válasza icecave (#1775) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem is intralasik lesz.
En nem talalkoztam azokkal a Zeiss műszerekkel, melyek a klinika videóiban látszódnak.
Remélem, hogy vizsgálat napján bepótolják és nem sunyulják el, ha már így hirdetik.

(#1777) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Első hónap után a két szemes látásom 95%. Dioptria nincs, de a szem felszínét jól szétbaszta a lézer meg a tobradex és lassan gyógyul. Néha pár pillanatra csepegtetés után tű élesen látok de gyorsan elmúlik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1778) #41635072 válasza Plazmacucci (#1777) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát ez nem túl jó. :(
Gondolom konkrétumokat nem mondanak azzal kapcsolatban, hogy mire is számíthatsz, mennyire komoly a sérülés?

Te kérdezted őket azzal kapcsolatban, hogy nyaralással mi a helyzet?
Nekem azt mondták hogy egyből mehetek bárhová nem árt neki az egész napi napfény a parton, sőt még a víz sem. [Itt nyílván nem másnapra gondoltak]
Másoktól meg pont az ellenkezőjét hallom/olvasom, hogy azért pár hónapig nem kéne erőltetni a sok napfényt és vizet.

Ja, és Téged ki műtött?

[ Szerkesztve ]

(#1779) Plazmacucci válasza #41635072 (#1778) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Természetesen kell napszemüveg három hónapig. Víz sem érheti jó darabig. De adnak füzetet amiben ez mind benne van. Femtonál más a gyógyulási idő mint prk után.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1780) #41635072 válasza Plazmacucci (#1779) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez mind oké, csak gondolom egy szemüveg sem véd 100%-san. Meg a dokinő is azt mondta, hogy nem baj ha a gyerekek belespriccelik a Balaton vízét... Azért próbálom nem erőltetni az ilyen baleseteket.

(#1781) icecave válasza #41635072 (#1780) üzenetére


icecave
nagyúr

Felveszel egy úszószemüveget, aztán máris dobálhatod bele a kölkeket a vízbe, a szemedbe nem fog menni. :D

Még mindig nem jutottam el az optik-med-hez, pedig meg kellene nézetnem, hogy mi a geb*sz a szememmel, időnként a bal szemem nagyon "bejojózik", behomályosodik. 7 évvel a műtét után nem tudom, mit is mondhatnak egyáltalán, valamint a garancia meddig terjed ki...

(#1782) Plazmacucci válasza #41635072 (#1780) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De van 100% uv szűrős szemüveg :) és az kell nekünk. Azt hiszem három hétig víz sem érheti.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1783) #41635072 válasza Plazmacucci (#1782) üzenetére


#41635072
törölt tag

Persze, csak azért abba is be-beszűrődik némi fény, még ha jól takar akkor is.
Akkor engem jól átvágtak a vizes témával, majd rákérdezek kedden megint.
Na meg arra, hogy hol marad a hullámfront elemzés... :D
A videóikban mindig mutogatják a Zeiss aberrométert meg topográfot, én ezekkel nemigazán találkoztam.
Volt egy Pentacamos topográfia, oszt kész.
icecave: Téged nem a focusban műtöttek? Hogyhogy az optiknál akarsz érdeklődni?

[ Szerkesztve ]

(#1784) icecave válasza #41635072 (#1783) üzenetére


icecave
nagyúr

Optikon keresztül mentem, csak mivel akkor még nem volt az optiknak intralasik gépe, így magát a műtétet a focusban csinálták. Egy cég (volt még akkor, nem tudom, változott-e azóta).

(#1785) #41635072


#41635072
törölt tag

Ma volt a femto lasik kezelésem focus mednél.
Egyre jobban tisztul a látásom.
Már vártam mikor fogja szétszipolyozni a szemem a femto lézer, mikor egyszer csak szóltak, hogy kész is.
Semmit nem éreztem, bár szép véraláfutásos lett a szemem, de majd elmúlik.

(#1786) Plazmacucci válasza #41635072 (#1785) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Grat. Remélem neked gyorsabban gyógyul.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1787) #41635072 válasza Plazmacucci (#1786) üzenetére


#41635072
törölt tag

Köszönöm!

Ma voltam kontrollon. Tegnap módosítottuk az időpontját, mert a doktornő állítólag korán el szeretett volna menni.
Oda is mentem a megbeszélt időpontra, hát persze hogy nem volt Fodor dr. Nő, így más vizsgált meg.
A bal szememen van egy buborék amit elvileg "le fogok pislogni". Hát jó, remélem is.
1.00-ás visust lazán beírták annak ellenére, hogy nincs annyi, az uccsó sor nem ment teljesen.

Az egyik asszisztensnél is rákérdeztem a vizes-napsütéses témára, ő nem ajánlotta a Balatont még, mert könnyen össze lehet szedni fertőzéseket. Még jó, hogy van egy dolgozó akitől mindig korrekt válaszokat kapok és nem csak a felelőtlen marketing szöveget, hogy óóó mindent lehet, mindent szabad semmi baj nem lesz.

Amúgy nekem is fátyolos még a látásom, bár ez egyelőre természetes és nem izgulok miatta.

[ Szerkesztve ]

(#1788) Plazmacucci válasza #41635072 (#1787) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen az első őár nap fátyolos. Egy hét múlva remélem már midnen oké lesz!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1789) #41635072


#41635072
törölt tag

Bal szememmel sajnos egyre homályosabban látok, remélem holnapután az egy hetes kontrollon mondanak rá valamit.
Tegnap kimentem éjszaka az utcára, hát borzasztó volt. :D A közeli fényforrásokat duplán láttam, a távolabbiak pedig csillagként ragyogtak.

(#1790) #41635072 válasza #41635072 (#1789) üzenetére


#41635072
törölt tag

Eredmény: 0.85-ös és 0.75-ös vízus [gyakorlatilag semmit nem tudtam elolvasni a táblából]
Diagnózis: "majdmindenjólesz"

(#1791) Plazmacucci válasza #41635072 (#1790) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd mindenjólesz. Én most Systane Ultrát csepegtetek, drágább de tényleg jobb. Úgy érzem javulok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1792) Kekmen


Kekmen
senior tag

Kedden volt a Femto műtétem a Saint Jamesbe, mindkét szememre. Műtét után még eléggé ködös volt minden, de este már a német-brazil meccset elég jól láttam 3-4m-ről egy 15.6-os kijelzőn. A másnapi kontrollon láttak valami finom szemcsézettséget a lebenyszélen, ezért másnap és azt követően is be kellett mennem, de szépen javul azt mondták, bár hétfőig még kell a tobradex óránként. Műkönnyből az Optive UD-t javasolta a doktornő, tényleg jó cucc, csak elég drága. Jelenleg 1.0 mindkét szemem, a műtét másnapján a bal 1.2 volt, a jobb viszont csak 0.6. Szerintem femtonál is kell azért 1-2 hét, ha nem több, amire véglegesen beáll a látás. Ja és műtét előtt a jobb -2.25 Dsph -1.25 Dcyl 20 a bal pedig -2.50 Dsph -2.75 Dcyl 146 volt, ha ez érdekel valakit. :)
A helyről igazából csak pozitívumot tudok elmondani, nagyon elővigyázatosak, mindig elmondták, hogy víz ne menjen bele, szabadban napszemüveg (felhős időben is), ne dörzsöljem és csepegtessek rendesen tiszta kézzel. Magánál az eljárásnál és az alkalmasságinál is nagyon profik voltak, a jobb szememről pl lebenykészítés után nem akart felválni, mert száraz volt a szemem, de megoldották. Árban szerintem a legjobbak, 198000/szem volt, ebből még lejött 50000 kedvezmény, tehát 350-ből még cseppet is vettem! :)
Egyelőre ennyit a rövidtávú tapasztalatokról, hétfőn ismét kontroll.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#1793) #41635072 válasza Kekmen (#1792) üzenetére


#41635072
törölt tag

Grat!
Közben látom már ott is megemelték az árakat. Már 221K/szem.

(#1794) Plazmacucci válasza #41635072 (#1793) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Csak én fizettem 500 felett? :DDD
Amúgy egyre jobban látok, és kevésbé fáradékony a szemem. Tényleg meglesz a két hónap mire beáll a rendes látás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1795) #41635072 válasza Plazmacucci (#1794) üzenetére


#41635072
törölt tag

Szerinted nekem kevesebb volt? :D
Mondjuk én nem lepődtem meg, rengeteget olvastam a témáról előtte, és a magyar klinikákról is minden lehetséges infót megszereztem. Ezek alapjáncegyértelműen FM a legjobb választás.
Persze nyílván a többi klinikán is jól megcsinálják, de itt indulsz a legjobb esélyekkel.

Örülök, hogy javulsz, csak jó lesz. Nekem most fluktuál a látásom, de türelmesen várok.
Neked esténként nem szárad ki a szemed? Én műtét óta éjszakánként arra ébredek, hogy betonná száradt a szemem. :D Napközben nincs ilyen gondom, igaz gyakran csepegtetek is.

(#1796) icecave


icecave
nagyúr

Én kedden megyek Optik-med-be, 2008-ban volt intralasik műtétem (aki nem tudná), idén kezdett rosszabb lenni a látásom. Nagyban függ attól, mennyire vagyok fáradt, stb, de egyre többször van,hogy nem tudom erre fogni, mégis kicsit szarul látok. Majd megmondják, mi a helyzet, én úgy érzem, olyan -0,5-0,75 között lehet most. Persze, majd kedden kiderül, mi is a helyzet.

(#1797) #41635072 válasza icecave (#1796) üzenetére


#41635072
törölt tag

Na mi a helyzet, voltál kedden vizsgálaton?

(#1798) icecave válasza #41635072 (#1797) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, voltam. Megnézték a szemem géppel, meg "fénnyel", meg a szokásos lencse rakosgatós szemüveggel. Alapból 0,8-as a visus-om, tehát a "normál" 1-es sort nem látom már, csak a 0,8-ast. Azt mondták, ez még bőven jó, autóvezetéshez is még valami 0,6-ig nem kell külön papír. Nézegettük, végül -0,5-ös lencsékkel látom a 1,2-est is (és a 150-ből is 1-2-t). Szemüveg nem kell, csak rontana a dolgon. Ha úgy érzem,hogy romlik később, akkor ismét menjek, "ráműtenek", de 0,5-el nem tudnak mit kezdeni.

Megkérdeztem,hogy műtik újra az intralasik-et, felkaparásszák a lebenyt, vagy hogy. Egy évig az első műtét után lehet csak ezt eljátszani, utána már annyira rögzül,hogy nem. Egyszerűen ha újra kell műteni, akkor mér PRK-t csinálnak...

(#1799) #41635072 válasza icecave (#1798) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez nem jó hír.
Érdekes, hogy ilyenkor már "jó" a 0.8 szerintük.
A vizsgálatért kellett fizetned ennyi idő után? A műtét neked ingyen lenne?
Az én szerződésemben csak fél évre vállalják a garanciát.

(#1800) icecave válasza #41635072 (#1799) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem kellett fizetni és ingyen lenne (nekem még ugy volt, bármikor is romlik vissza, ingyen van).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.