Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Reaper válasza Ariadne (#1450) üzenetére


Reaper
őstag

Évekig hordtam lencsét, hozzászoktam, hogy éjszaka nem piszkálom, szerencsére nem volt gond vele ma ki is szedték. Fájni nem fáj már szerencsére, bár elég erős a szem-szárazság, de erre ott van a műkönny, amit óránként javasol az orvos.
Igazából abban reménykedtem, hogy ha kiveszik a lencsét (elég kellemetlen volt azért), akkor kitisztul, de sajna nem így lett. Következő kontroll hétfőn lesz, remélem addigra legkésőbb kitisztul, mert hétfőn már dolgoznom kéne.

(#1452) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Megvolt a 3. havi kontrollom is.

Az volt a furcsa, hogy eddig mindig 1.25ig olvastatták a táblát, most pedig csak az 1.0-ás számsort mutatták, aztán ráírták a lapomra hogy minden rendben, vizus 1.25 mindkét szemen.

Ez hogy lehet? :F

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1453) icecave válasza adnoctum18 (#1452) üzenetére


icecave
nagyúr

Lehet persze, siettek, látták,hogy gond nincs, gyorsan lezavarták. Nekem többször volt ilyen.

(#1454) adnoctum18 válasza icecave (#1453) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Értem én, de azért nem szeretem ha ilyen kutyafuttában lezavarják a témát.

Lényeg hogy jól látok!:)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1455) icecave válasza adnoctum18 (#1454) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem sem tetszett, értelem szerűen, otthagytam nekik majd fél milliót, az a minimum,hogy normálisan megvizsgálnak...
Mentségükre legyen, a műtét után pár hónappal egyszer arra keltem,hogy az egyik szemem iszonyatosan fájt, ki sem tudtam nyitni a szemem, szúrt, kapart, stb... Na, mondom "B*zzeg, leugrott a lebeny, f*sza!" Felhívtam őket, bementünk asszonnyal, és gyorsan, soron kívül megnézték, nem volt gond, csepegtettek sokat, mondták, hogy éjjel valószínűleg valahogy nyitott szemmel aludtam, és úgy kiszáradt, hogy "hajjaj". Délutánra teljesen rendbe is jött.

(#1456) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Szombaton megyek vizsgálatra, mire számítsak utána, ha alkalmas a szemem, mikor kell döntenem a műtétről, mikor kell aláírnom a papírokat?

(#1457) Reaper válasza Apollo17hu (#1456) üzenetére


Reaper
őstag

Hali,
a vizsgálat igazából semmilyen kötelezettséggel nem jár, de csak fél évig érvényes. Ha addig nem mész el műtétre, akkor ismételni kell.
Asszem más megkötés nincsen.

(#1458) Apollo17hu válasza Reaper (#1457) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Pont, hogy műttetni szeretném a szemeim, ha lehet, még idén. :)
Majd holnap kiderül.

(#1459) icecave válasza Apollo17hu (#1458) üzenetére


icecave
nagyúr

Én annó már másnap mehettem volna, ha akarok, de mondtam, hogy "ácsi" azért nem olyan sürgős :D

(#1460) Reaper válasza icecave (#1459) üzenetére


Reaper
őstag

Én jó sokáig elhúztam, a vizsgálat érvényességének utolsó napján mentem, jól át kellett ezt gondolni azért, meg kivártam a kicsit borúsabb napokat :DDD

(#1461) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Bakker, ha ez igaz, és lesz rá lehetőség, én beíratom magam jövő hétvégére. :D

(#1462) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#1461) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Két hét múlva kedd. háhá

(#1463) icecave válasza Apollo17hu (#1462) üzenetére


icecave
nagyúr

Azért csak komolyabban venném azt a szemműtétet... :D
Egyébként hány éves vagy? Mióta nem romlott a szemed? Mik a dioptriáid? Milyen kezelést választottál? :)

(#1464) Apollo17hu válasza icecave (#1463) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Amit lehetett, elolvastam a neten, ma kb. ugyanazt mondták a vizsgálaton.
25 vagyok, több mint 5 éve ugyanazt a szemüveget hordom (-2,5 és -3), romlást nem tapasztaltam, bár a mai vizsgálaton azt mondták, hogy cilinder alakult ki a szemeimen.

Nem akarom tovább húzni a dolgot, van még 10 nap szabim az évben, úgyhogy most lesz mire felhasználnom. :) Munka miatt vagy most leszek túl rajta, vagy december végén. Nem akarok karácsonykor szenvedni.

Ja, és PRK. Az a felvágásos dolog elég drága, meg nem szeretném visszafogni magam a jövőben, ha sportolok.

[ Szerkesztve ]

(#1465) icecave válasza Apollo17hu (#1464) üzenetére


icecave
nagyúr

Ne haragudj, a "velős" és lelkes hozzászólásaidból tizenéves image sugárzódott felém, ezért kérdeztem rá (no offense)! :R

Ezek nem nagy dioptriák, jó eséllyel minden rendben lesz, nem is fog visszaromlani. Optik-med-hez mész, vagy máshova?

(#1466) MaciG válasza Apollo17hu (#1464) üzenetére


MaciG
addikt

Szerintem jól tetted, hogy nem haboztál sokat , én nov. elején voltam vizsgálaton, a kövi héten már mondták, hogy meg tudják csinálni, csak decembernél hamarabb nem tudok elszakadni a munkából, így decembert eleje lett megbeszélve. De jobb lenne már túlenni rajta, mert ahogy telik az idő, egyre több helyen találok olyanokat, hogy visszaromlott a szeme, már több mint egy éve szemszárassággal küzd, kettős látás hónapok óta, műtét után egy/másfél évvel arra ébredt, hogy egyik szemével alig lát, úgynevezett haze alakult ki, stb. És így eléggé kezdek elbizonytalanodni. :F

BANZAII

(#1467) Apollo17hu válasza icecave (#1465) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Jah, általában lényegretörő vagyok. Meg természetesen jó a kedvem, hogy van ilyen lehetőség. :)

Igen, Optik-medhez megyek, egyik rokon is ott műttette a szemét, talán kap egy 10-est, hogy beírtam a nevét a vizsgálat ingyenességéről szóló kártyára. :D És így utólag köszönöm a tájékoztatást, amit a logoutban írtál. :R

(#1468) Apollo17hu válasza MaciG (#1466) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Én úgy vagyok vele, hogy bármi történjen is, elmegyek a műtétre. Elég profinak tűnik az Optik-med csapata, és ha tényleg csak néhány évig lesz éles a látásom, nekem már az is megéri. Ennél jobbat (eljárást, orvosokat) nem hiszem, hogy találnék. Az a tudat meg, hogy meg sem próbáltam a műtétet, elég gázos lenne egy idő után.

(#1469) icecave válasza MaciG (#1466) üzenetére


icecave
nagyúr

Hibaarány mindenben van, csak az biztos, ami elmúlt... én ezek miatt választottam az intralasik-ot, mert itt nincsenek ilyenek. A lebeny paráról a véleményem meg már sokszor leírtam :)

(#1470) MaciG válasza Apollo17hu (#1468) üzenetére


MaciG
addikt

Ez igaz ,csak pozitívan. De ha meg arra gondolsz hogy ha csak néhány évig lesz jó, akkor is megéri, akkor már arra néhány évre jobb a kontaktlencse, mert rövid időre vetítve, mind árban, mind a kellemetlenségek terén az jobb, hosszútávra viszont egyértelmű, hogy a műtét, ha sikerül.

(#1469) icecave: Intralasiknál is ugyanúgy előfordulnak hibák, mert ezeknek a többsége a genetikából adódik. Az ,hogy intralasikos műtéteknél kevesebb ilyet olvasni, az azért van, mert 10 emberből 8 a PRK-t választja, így a nagy számok törvénye alapján nyilvánvaló, hogy ott többen panaszkodnak.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#1471) icecave válasza MaciG (#1470) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez igaz is, viszont nagyobb dioptriánál nem véletlen ajánlják az IL-t, a műtéti eljárásból fakadóan kisebb a visszaromlás esélye (ettől még megvan, itt jön a képbe az általad említett genetika). Valamint a kettős látás is a PRK eljárásból adódóan azért alakul ki, mert adott esetben rosszul hámosodik vissza a szaruhártya, ami ugye IL-nél nem fordul elő. Értelem szerűen, senki nem próbálta mindkettőt, hogy hiteles összehasonlítást tudjon felmutatni :D

Apollo17hu: Nincs mit, ezért is írtam, hogy legyen egy nagyobb közönség által látott oldalon is ilyen, tapasztalatok megosztására. Ha nagyon reklámozni akartam volna, odaírtam volna a végére, hogy aki nem tud kit beírni, ki ajánlotta, írjon engem :D Ó, nem is volna rossz, most,hogy belegondolok :D :D

[ Szerkesztve ]

(#1472) Apollo17hu válasza MaciG (#1470) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nem használtam még kontaktlencsét. Viszonylag sűrűn sportolok, nem akarom megtudni, milyen, ha fejbetalál a laszti lencsével a szememben. :) Meg a csepegtetés, és a ki- berakosgatás sem túl hízelgő. A műtét után ugye néhány hónapig hasonló a helyzet, de később nincs semmilyen korlátozó tényező.

icecave: Bocsesz. :D

(#1473) Reaper válasza Apollo17hu (#1472) üzenetére


Reaper
őstag

Én használtam lencsét évekig, ég és föld, most is az volt a legrosszabb időszak amíg a védő lencse benn volt. Most reggel amikor felkelek máris tisztán látok, és ez sose volt meg eddig, és nagyon élvezem. :DDD

(#1474) Reaper


Reaper
őstag

Azt nem tudja valaki, hogy ilyen szép időben mint a mai is kell-e hordani a napszemüveget? Csak mert ugyan fenn van a nap, de totál felhős az ég. Van ilyenkor is UV fény, csak szórt, vagy ilyenkor lehet szemüveg nélkül is mászkálni. Ez nem tiszta még. :F

(#1475) Ariadne válasza Apollo17hu (#1472) üzenetére


Ariadne
őstag

Annál sokkal jobb, mintha ugyanez szemüveggel történik... :P Egyébként egyáltalán semmi nincs ilyenkor, bár persze ez neked már nem számít. :D

GrimReaper: Saját érdekedben _mindig_ hordd fél éven át. Mindig, amikor csak kimész, ennyire egyszerű. Szerintem nem érdemes kockáztatni... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1476) icecave válasza Reaper (#1474) üzenetére


icecave
nagyúr

Én hordtam mindig, biztos, ami biztos. Megnéznek az emberek? Akinek nem teszik, k*pja be, ennyi :D

(#1477) Reaper válasza Ariadne (#1475) üzenetére


Reaper
őstag

Jogos, csak ugye elég fura így sokszor sétálgatni az utcán félhomályban napszemüvegben.
Az OM-ben azt mondták, hogy ha már lement a nap akkor nem kell hordani, de persze ezt meg elfelejtettem megkérdezni.
#1476 megnéznek, de leginkább belebámulnak a képembe
Mindenesetre akkor biztos ami biztos alapon marad.

[ Szerkesztve ]

(#1478) Ariadne válasza Reaper (#1477) üzenetére


Ariadne
őstag

Persze, ha lement a nap, akkor már nem lehet UV fény, természetes forrásból legalábbis. Aki megnéz, annak úgy kell, kit érdekel, a te szemed világáról van szó. Egyébként meg én már sokszor kiszúrom az utcán, hogy na ő biztos szemműtéten van túl, hogy napszemüvegben jár ilyenkor, szóval aki ismeri ezt a dolgot, az már biztosan nem csodálkozik. Ignoráld azokat, akik néznek... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1479) MaciG válasza icecave (#1476) üzenetére


MaciG
addikt

Szerintem itt a baj nem azzal van ,hogy megnéznek, mert arról nekem is az a véleményem amit leírtál, :) hanem ,hogy speciel én sofőrként dolgozom és mikor erősen felhős, borult az idő, és felteszem a napszemüvegem akkor rosszul is látok meg egész napos vezetés figyelés alatt nagyon gyorsan lefárasztja a szemet, hogy erőlteted, mert nem látsz. :(

BANZAII

(#1480) koshmar válasza MaciG (#1479) üzenetére


koshmar
őstag

A szem csak bizonyos fokig viseli a szemüveg hiányát.

Amíg nincs túlerőltetés (tehát fájdalom), addig még kifejezetten jót tesz neki.
Ha leveszed a szemüveged egy pár órára, és utána felveszed, feltűnik, hogy mennyivel élesebben látsz. De csak egy pár pillanatig.
Utána a szemed ismét hozzászokik, és ha ekkor leveszed, megint homályosabb minden.

De ha túlerőlteted (=fájdalom, szemvörösség), az baj.

Persze ez függ az adott szem látáshibájától is, nyilván egy -2-es szem sokkal inkább bírja a szemüveg nélküliséget, mint egy -5-ös...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1481) Ariadne válasza koshmar (#1480) üzenetére


Ariadne
őstag

Napszemüvegről volt szó, nem dioptriásról és műtött, tehát (majdnem) tökéletes látásról. ;) Rövidlátók nem vezethetnek egyébként sem dioptriás szemüveg nélkül, -5-nél már konkrétan életveszélyes is lenne.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1482) koshmar válasza Ariadne (#1481) üzenetére


koshmar
őstag

Jaa, én azt hittem, MaciG arról beszél, hogy amikor vezet, akkor leveszi a szemüveget és napszemüveget tesz fel... :)

Nekem a jobb szemem -2,75-ös (+1.0 cyl.), a bal szemem pedig -3,5-ös (szintén +1.0 cyl.).
Csak számítógépezéshez és tévézéshez használok szemüveget.
Olvasáshoz, tanuláshoz simán elég a mostani látásom.
Biciklizéshez már határeset (falun, ahol nagyon gyér a forgalom). Nappal még csak-csak elég, de este már iszonyú homályos minden.
Ha pedig egy olyan utcába hajtok be, ahol nincs közvilágítás (vagy éppen akkor valamiért nincs), már szinte félek, annyira rosszul látok. Olyankor szinte már csak emlékezetből megyek. (Ilyenkor néha már felveszem a szemüveget- jobb, mint vakon menni).
Nyilván vezetni még véletlenül se próbálnék ilyen látással. Mondjuk kocsira még nincs jogosítványom. :B

Szóval nagyon is el tudom képzelni, milyen lehet a -6-7 dioptria. :(((

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1483) nyunyu válasza koshmar (#1482) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem a jobb szemem -2,75-ös (+1.0 cyl.), a bal szemem pedig -3,5-ös (szintén +1.0 cyl.).
Csak számítógépezéshez és tévézéshez használok szemüveget.

Gimiben volt anno egy osztalytarsam, sokaig azert nem ment el szemorvoshoz, mert o focista, megis hogyan nezne ki szemuvegben a palyan, meg kulonben is mit szolnanak a csajok.

Aztan az ofonknek feltunt, hogy a srac ahelyett, hogy a tablarol irna le a kepleteket, egyenleteket, mindig a padtarsa fuzetet masolja, igy elzavarta szemeszhez.

Akkor derult csak ki, hogy -3-as szemuveg kene neki. :(

Nyilvan a foci miatt kontaktlencset hordott utana, nem szemuveget.

Nyilván vezetni még véletlenül se próbálnék ilyen látással. Mondjuk kocsira még nincs jogosítványom. :B

Jogsiba beleirjak, hogy csak szemuvegben vezethetsz.
Aztan ha igazoltat a rendor, es nincs keznel szemuveg (akar napszemuveg is lehet), akkor jol megbirsagol.

Egyebkent szemmutet utan x honappal adnak valami igazolast arrol, hogy szemuveg nelkul is alkalmas vagy a vezetesre, elvileg a haziorvos ez alapjan toroltetheti a szemuveges kitetelt a jogsibol.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1484) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Systane szemcseppet ajánlott a doktornő, hogy műtét előtt egy héttel csepegtessek, mert száraz a szemem. Azt sajnos elfelejtettem, hogy napi hányszor és mikor érdemes (nem használtam még sose szemszárazság elleni cseppet). Ti hogy használjátok/használtátok?

(#1485) icecave válasza Apollo17hu (#1484) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát, érzi azt az ember, mikor száraz a szeme...

(#1486) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Túl vagyok a műtéten. Kb. 3/4 órája történt. Egyelőre nem zavar a fény, de talán kezd elmúlni az érzéstelenítő hatása, kicsit mintha csípne.

Látni már most sokkal jobban látok, mint korábban szemüveg nélkül (-2 és -3 dioptria között voltam). Kicsit homályos. Mostantól 3 napig nem gépezek. :)

(#1487) Reaper válasza Apollo17hu (#1486) üzenetére


Reaper
őstag

Hehe gratula hozzá! Tényleg nem nagyon vártál vele! :DDD
Kitartás a mostani napokra! :D

(#1488) Apollo17hu válasza Reaper (#1487) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Kösz így utólag. :)

Kedden műtöttek PRK-val. Szerdán, csütörtökön ugyanúgy éreztem: elsősorban nem fényérzékenységet tapasztaltam, hanem azt, hogy rendkívül fáradékony a szemem. 10-15 másodpercig tudtam nyitva tartani, szinte egész nap csak feküdtem csukott szemmel és zenét hallgattam. Csütörtök éjjel kétszer is arra ébredtem, mintha belevágtak volna a szemembe. (Ez valószínűleg a hámosodással függhet össze.) Pénteken vették ki a lencséket, egész nap idegentest-érzés, elég szar volt. Szombatra már szinte semmi fájdalom, csak homály.

Ami kérdésem van, hogy miért írnak 1 hónapot a labdajátékokra, minden más sportra - kivéve úszás - pedig 1 hetet? Jövő héten mennék terembe focizni szőrös lasztival, ami egyébként sem tud sérülést okozni. És úgy érzem, nem is lenne annyira megterhelő, mintha kimennék most a szabadba futni, ahol a hideg miatt tuti könnyezne a szemem.

(#1489) icecave válasza Apollo17hu (#1488) üzenetére


icecave
nagyúr

Mert nem előnyös, ha arcon dobnak/rúgnak egy labdával... A legkisenn behatás is para lehet még az elején.

(#1490) Apollo17hu válasza icecave (#1489) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Végül győzött a józan ész, az eheti focit kihagytam. :(

Ma volt a 9. napos kontrollom (nyers távoli vízus):

jobb szem: 0,80
bal szem: 1,00

A jobbon állítólag még nem oszlott el normálisan a hámréteg, azért nem szuperál.

A doktornő furán nézett rám, amikor megkérdeztem, szükséges-e este/éjjel napszemüveg a szabadban. :D Azt mondta, talán még a mai borús időben sem kellene hordani.

(#1491) MaciG


MaciG
addikt

Én is átestem a PRK műtéten, dec. 8.-án, és egy olyan kérdésem volna, hogy monitort mennyi ideig nem szabad nézni? Mert a papíron semmi konkrétat nem írnak erről.

BANZAII

(#1492) icecave válasza MaciG (#1491) üzenetére


icecave
nagyúr

Ami azt illeti "érzi azt a szemed". Én fokozatosan szoktattam hozzá, fényerőt is minden nap feljebb vettem kicsit, amíg a normálisra vissza nem állt végül, azt hiszem IL után kb. 2-3 hét volt, mire rendesen annyit tudtam előre ülni, mint szoktam (én előtte is dolgozom).

(#1493) Reaper válasza MaciG (#1491) üzenetére


Reaper
őstag

Nekem se mondtak semmi konkrétat, aztán addig kérdeztem míg ki nem nyögték, hogy amikor már tudom majd nézni. De akkor is csak addig, amíg nem lesz fárasztó. Ugye ha fárasztod, lassabban gyógyul. Mindenesetre fényerő minimumra a lakásban, és a monitoron is, és annyi. 4 nap után én már elég sokat ültem a gép előtt :DDD

(#1494) MaciG


MaciG
addikt

Köszönöm a gyors válaszokat. Nekem ez az 5. napom, a látásom még nem teljesen tiszta, kissé homályos (állítólag 1-2 hét mire stabilizálódik), viszont fényérzékenységet abszolúte nem tapasztaltam. Se a lakásban, se most itt a monitor előtt, meg úgy a műtét utáni pár napban sem lehetett voolna azt mondani ,hogy erősen fényérzékeny voltam, bár akkor azért egy kicsit bántotta a szeme a fény.

BANZAII

(#1495) icecave válasza MaciG (#1494) üzenetére


icecave
nagyúr

PRK-ról nem tudok nyilatkozni, nekem IL volt ugye. Nekem már tiszta volt a látás másnap, de a holdudvar a fények körül sokáig megmaradt, plusz a szemem azért eléggé fényérzékeny volt.

Viszont, aki kicsit is belegondol a dolgokba, az ne nézze meg műtét előtt a "Final destination 5" c. filmet a műtét előtt, van benne egy szemműtétes jelenet :D Engem nem zavar az ilyen, az IL műtétet is végignéztem videón, mielőtt mentem, mondták is,hogy nem vagyok normális.

(#1496) Reaper válasza icecave (#1495) üzenetére


Reaper
őstag

Uhh azt a műtétes videót láttam, szerintem még te linkelted régen :)
A PRK-val nekem még most se teljesen tiszták az éjszakai fények, de persze már korántsem olyan zavaró mint az első 2 héten. Van még szellemkép, de minimális.
Elmagyarázták, hogy azért, mert ugye csak a szemfenék egy része volt kezelve, az, ami látszódott a pupillán keresztül, tehát maradt kezeletlen rész, ami éjszaka "látható" lesz, mert este annyira kitágul a pupilla. Azt mondták, ez a terület a fél év alatt hozzá alakul a kezelt részhez, és akkor ez se lesz később.

(#1497) icecave válasza Reaper (#1496) üzenetére


icecave
nagyúr

Így van, nekem a fényudvar kb. fél év alatt szűnt meg teljesen. Persze, nem kell megijedni,hamar eléri azt a szintet, amikor nem zavaró, de azért ott van.

(#1498) Reaper válasza icecave (#1497) üzenetére


Reaper
őstag

Nagyobb bajom az, hogy a látás élesség is csak fél év után lesz stabil, most nekem hullámzik eléggé, volt olyan kontrol, hogy 1,25v mind2 szem, legutóbb meg alig volt 1.
Mondták, hogy ez ilyen, de azért néha a frászt hozza rám.

(#1499) icecave válasza Reaper (#1498) üzenetére


icecave
nagyúr

Én a műtét óta gyakran szembesülök ezzel. Amikor jól látok, az fel sem tűnik, de ha nem aludtam eleget, vagy másnapos vagyok néha, és kimegyek az utcára, meg is jegyzem magamnak, hogy "basszus, de szarul látok". Szóval sokszor lesz ilyen, nagyon függ attól, mennyire vagy kipihent, nyugodt, stb.

(#1500) MaciG


MaciG
addikt

Ti mivel töltöttétek el az első hetet a műtét után? Mert én nem tudok egész nap csak aludni...

GrimReaper: Neked mikor volt a műtét?

BANZAII

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.