Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) annulus válasza Ariadne (#1198) üzenetére


annulus
aktív tag

:)) örülök, hogy másnak is bevált a fejlámpás módszerem! :C

(#1202) annulus válasza sagvary (#1199) üzenetére


annulus
aktív tag

én -4ről indultam, aztán az 1-2 hónapos J1,20 és B1,25 ~= 1,25-1,30 értékekről az 1 éves kontrollon
J1,00 és B1,00 ~= 1,25 lett, ami azért közel se tükrözi a valóságot - szerintem -, de a papíron ez szerepel..
a jobb szemem az elejétől fogva le volt maradva, ahogy most is. kizárt, hogy a kettő egyenlő értéket mutasson..és az összhatás sincs olyan jó, mint az első 7-8 hónapban volt.
másrészt érezhetően romlott a szemem..az lehet, hogy úgy látok, mint egy átlagember, de ennek már köze nincs a "sasszemhez". :(

a mérésekkel pedig (saját)részrehajló az optikmed, ha a határeseten vagy - sztem -. nyilván nem jó biznisz nekik az újraműtés ingyen, vagy a pénzvisszafizetés..

(#1203) student válasza annulus (#1202) üzenetére


student
őstag

nekem meg az első honapba volt sasszem azóta sehol semmi.. fél dioptriánál járok igy másfél évvel műtét után

(#1204) annulus válasza student (#1203) üzenetére


annulus
aktív tag

fasza. :(
neked mik voltak a kezdő értékek?

(#1205) tildy válasza annulus (#1202) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem 1 eves kontrollon 0.7 visusom volt, majdnem ujra lettem mutve. Aztan 3 eves kontrollon mar 1.0

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1206) icecave


icecave
nagyúr

Nekem így bő 2 év után hol jobb a szemem, hol rosszabb, úgy érzem. Persze, ez annak tudható be, mennyire vagyok kipihent. Ami engem zavar, az aluljárókban a neonfényes félhomály, na, attól "jojó"-znak a szemeim rendesen.

(#1207) mephi666


mephi666
nagyúr

eddig nem írtam ide a topikba, de most megteszem, mert lenne pár kérdésem...

nekem szerencsére jók a szemeim így 27 évesen, pedig már 15 éve szerintem az átlagosnál jóval többet ülök képernyő előtt, de barátnőm kontaktlencsés és egyre jobban gondolkozunk a műtéten... kapott optikmedes tájékoztatót, amit tegnap nézegettünk és ott erősen marketingelnek az intralasik mellett... az ára viszont a legnagyobb problémánk: 2 szemet megműttetni majdnem fél millió ft :( prk-nál pedig durván fele... és ahogy itt olvastam: minden prk-s teljesen elégedett évek után is...

tudom, hogy egyénileg megvizsgálnak mindenkit a műtét előtt, de nem találtam semmit arról, hogy milyen dioptriáig milyen eljárással műtenek? vagy ez nem függ így össze? barátnőmnek -8.5 / -9.0 -s lencséi vannak... ezek elég durva értékek és jó lenne, ha műtéttel teljesen 100%-os lehetne... a prk-s kezelés árát pedig, ha minden jól megy, idén össze tudnánk valahogy kaparni... intralasik-re pedig várni kellene legalább 1-2 évet...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1208) icecave válasza mephi666 (#1207) üzenetére


icecave
nagyúr

Írtam egy cikket a saját szemműtétemről, valamit a válaszokat érdemes elolvasni, tanulságos.
Menyasszonyom szintén ilyen dioptriákkal küzd. Ekkora értékeknél az IL-t fogják mondani, mert ott kisebb eséllyel romlik vissza a szem ekkora dioptria leműtése után.

(#1209) mephi666 válasza icecave (#1208) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen, olvastuk a cikked még megjelenéskor, de aktívabbnak tűnt ez a topik és azért írtam ide :K az il elég drága... szerintem 1-2 év múlva lehetne csak belőle valami... prk-ra viszont idén már 99.9%, hogy össze tudnánk szedni a pénzt... és ahogy olvasgattam: biztonságosabb is... szerintem majd a klinikán felvilágosítást tudnak adni, hogy ilyen értékekkel milyen eredményekkel végezték a prk-t... (már, ha nem olyan ritka ez a jelenség) barátnőm megerőltető munkát szerencsére nem végez, tehát ott sem lehetne igazán nagy a kockázat... majd beszélgetünk erről még eleget

ui: ez a "visszaromlás esélye" mekkora? gondolom egyénenként változó, de akkor is: gyakori jelenség?

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1210) icecave válasza mephi666 (#1209) üzenetére


icecave
nagyúr

Nézőpont kérdése. Természetesen az IL nem azért drágább, mert jobb is, de ha olvastad a cikket, ezt tudod is. Én nem parázok a leválástól, megazért ezt csináltattam, mert így kisebb az esély a visszaromlásra (attól még ott van, de most ha PRK-nál romlott volna vissza, meghülyülnék, az biztos). Gondolj bele, ha esetleg PRK lesz, és majd romlik neki vissza (ILnél is előfordulhat, csak az esélye kisebb, mint mondtam), akkor hosszútávon melyik éri meg? Bár PRK újraműthető, ha elég vastag a szaruhártyád :)

(#1211) mephi666 válasza icecave (#1210) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor szerinted egyszerűbb elmenni vizsgálatra, ahol elmondják, hogy mik a lehetőségek/melyiket ajánlják és akkor kitalálni, hogy:
1: várjunk addig, míg egy összegben meglesz a műtét ára (prk)
2: előtakarékoskodjunk intralasik-ra
3: gyűjtögessünk, majd részletfizetésre intralasik

jelen állás szerint ezeket látom esélyesnek, de szerintem a legjobb lenne, ha biztonsággal meg tudnák csinálni a prk-t és nem kellene újraműteni... ha már újra kellene, az rossz lenne, mert dupla szenvedés neki és anyagilag is rosszabbul járnánk, mint il-nál...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1212) icecave válasza mephi666 (#1211) üzenetére


icecave
nagyúr

Vizsgálatra menjetek el, mert korán sem biztos, hogy mindkét eljárással műthető a szeme.
A vizsgálat eredménye fél évig "kitart", ingyen van. Én 2szer voltam, másodikra is ingyen megcsinálták. Ha újra kellene műteni, akkor az ingyen van, persze, ők állapítják meg, hogy milyen mértékű visszaromlás esetén műtenek újra ingyen. Nekem -6-osak voltak a szemeim kb (cylinder nélkül), és -1,5ös visszaromlás után garantálják az ingyen újraműtést (más kérdés, hogy nem engedném, hogy pár éves lebenyt felkaparásszanak).

(#1213) mephi666 válasza icecave (#1212) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor március környékére betervezünk szerintem egy vizsgálatot és, ha prk-val műthető, akkor őszig spórolunk ezerrel... ahogy olvastam a leírásodban is: műtét után 1nappal kontroll... kecskemétiek vagyunk, de egy oda-vissza utat meg akarunk azzal spórolni, hogy inkább keresünk a közelben valami olcsóbb szállást 1 éjszakára... nem szeretném, hogy műtét után még órákat zötykölődjön vonaton... gondolom azért vannak lehetőségek pesten szép számmal :K ha belegondolok a procedúrába: én jobban izgulok már most, mint ő...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1214) icecave válasza mephi666 (#1213) üzenetére


icecave
nagyúr

Vizsgálat előtt egy héttel nem szabad kontaktlencsét hordani egy percig sem (befolyásolja a mérési eredményeket). Egyébként, kontrollra már az ország több pontján van lehetőség menni, így meg kell kérdezni, hogy esetleg Kecskeméten nem lehet-e.
Nekem itt van 3 sarokra az Optik-Med az albérletemtől :D (Bár én a focusmedicalba jártam kontrollra, akkor még csak ott volt intralasik).

(#1215) mephi666 válasza icecave (#1214) üzenetére


mephi666
nagyúr

most jobban átbújtam az oldalt és a GYIK-ban találtam:

Kontrollvizsgálatokra a PRK kezelés esetében a kezelést követő első három napban, majd a kezelést követő 7-10. napon kell visszajönni. Utána a kontrollok a következőképpen alakulnak: kezeléstől számított 1, 2, 3, 4, 5, 6 hónap, illetve egy év.

El lehet- e végezni a PRK kezelést követő 1., 2., és 3. napos kontrollvizsgálatokat a regionális központokban?

Nem, az első három napos kontrollokra ugyanaz vonatkozik, mint az első vizsgálatra. Ezeket a kontrollokat kizárólag az Optik-Medben lehet elvégeztetni, egyik regionális központunkban sem.

szóval akkor 4nap/3éjszakát kellene pesten tölteni prk esetén :K valahol tegnap megtaláltam és sajnos kecskeméten nem lehet a többi kontrollt sem, mert a legközelebbi központ szolnokon van :( ...de ez már nem számít... a maradék 8 kontrollra vidáman mennénk pestre, ha jól sikerül a műtét...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1216) icecave válasza mephi666 (#1215) üzenetére


icecave
nagyúr

Ja igen, bekavartam, mert IL-nél úgy van, hogy 1 nap, 1 hét, 1 hónap, 2 hónap, fél év, 1 év (vagy lehet 2 hónapos nincs is, már nem emlékszem).
Biztos van itt a környéken szálláslehetőség. Nem muszáj náluk tölteni az éjjeleket, atom drágán.

(#1217) mephi666 válasza icecave (#1216) üzenetére


mephi666
nagyúr

lenne még 1 elég cifra kérdésem, amire nem találtam itt a fórumban választ:
írják az optik-med oldalán, hogy ha a páciens valamelyik egészségpénztárral kapcsolatban van, akkor igénybe vehet 30% (max 100e huf) adókedvezményt... esetleg fel lehet használni (?) az egészségkártyán összegyűlt pénzt is fizetésre... ez most hogy működik pontosan? ha mondjuk én egészségpénztári tag lennék és barátnőm már feleségem lenne, akkor az ő műtétjéhez elég lenne az én egészségpénztári tagságom? :) ha létezik ilyen kedvezmény, akkor ezt mindenképp igénybe kell vennünk, mert nem fillérekről van itt szó... mindenesetre ő is utánajár még most délután a munkahelyén, hogy náluk mit tudnak erről...

ui: beszéltem vele és neki is a prk tetszik már jobban :K pár hónapon belül szerintem megyünk vizsgálatra, de már jelentkezünk is egyik nap a neten keresztül, mert így a 12ezres vizsgálati díjat megspóroljuk... a nadrágszíjat meg összehúzzuk szépen...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1218) icecave válasza mephi666 (#1217) üzenetére


icecave
nagyúr

Itt többször is kivesézték az egészségpénztáros dolgot.
Az egy dolog, hogy neki a PRK jobban tetszik, de várjátok meg, mint mondanak a vizsgálatom, mert korántsem biztos, hogy az eredmények ismeretében a doki azt tanácsolja, ami per pillanat egyezik az elképzeléseitekkel.
Mint írtam, menyasszonyomnak is -9D körül járnak a szemei, lehetett neki mindkettőt csinálni, de PRK esetén maradt volna rajta 0,5-1,5 dioptria, IL esetén meg nem. Szóval hiába akart volna PRK-t, végsősoron ha műtétre került volna a sor, akkor IL-t választotta volna, mert hiába drágább, legalább kihozza 0-ásra a szemet (ugye minek kidobni akár egy forintot is, ha maradsz szemüveges, csak max. az üvege nem lesz olyan vastag, mint most).
Nem valószínű, hogy ugyanezt mondják a barátnődnek, mivel minden eset egyedi, példának hoztam csak fel.

(#1219) harry3


harry3
őstag

Üdv.
Lenne két kérdésem, bár lehet hogy bután hangzanak.
Műtét közben a szemet tudjuk mozgatni vagy nem? Csak azért, hogy nehogy a lézer kárt tegyen.
Amikor csinálják a lézerbe kell nézni? Nem erős a fénye?

(#1220) icecave válasza harry3 (#1219) üzenetére


icecave
nagyúr

Tudod, de követi a szem mozgását. Utánad futni nem fog, szóval ha nagyon elmozdul a szemed abbahagyja. Kiégetni az agyad nem fogja, nyugi :D Bele kell nézni, nem fogsz érezni semmit, nem fog fájni.

(#1221) harry3 válasza icecave (#1220) üzenetére


harry3
őstag

Köszönöm, így már más. Közben most olvastam a cikked, hogy nem nagyon látni a lézert.

(#1222) icecave válasza harry3 (#1221) üzenetére


icecave
nagyúr

Mivel szanaszéjjel van zsibbasztva a szemed, és már a lebenyt is felhajtják a szemedről, mikor a lézerre kerül a sor (mármint a másodikra, ami a dioptriákat "égeti le"), kb. annyit látsz, mint kicsit koszos víz alatt nyitott szemmel, engem is úgy támogattak át a vákuumlézertől a másik ágyra. Ezért nehéz belenézni először, aztán egyszercsak "meglesznek a pontok". Onnantól csak várni kell :)

(#1223) harry3 válasza icecave (#1222) üzenetére


harry3
őstag

Valamit nem értek:
''Eredményeim: Jobb: 1.20, bal: 1.50. Ezek nagyon jó eredmények, örültem is neki (a táblán így vannak az értékek egy fölött: 1.00, 1.20,1.50).''
Ezek a számok dioptriák vagy más?
Tudom, hogy már megint ez jön, de még az OTP oldalán sem találtam bő infót az EP-ról, hogy működik, kik vehetik igénybe stb. Diákok számára van?

(#1224) icecave válasza harry3 (#1223) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem... ott is van, hogy az átlagember szeme 1.00, vagyis 100%-os. Ehhez képest az enyém 1.20 és 1.50 volt,vagyis 120 és 150%. Persze, ez az akkori jó fényviszonyoktól, pihenési időtől, és nagyon sokmindentől függött. Most így több mint 2 év után, mondhatjuk, hogy átlagban hozza a 1.00-1.20-as számok közötti értékeket. Szépen hangzik az a 150%, meg ilyenek, de ne feledjük, hogy ott, amikor olvastatnak veled, ideálisak a körülmények, jól van megvilágítva a tábla, stb, tehát kicsit "maguk malmára hajtják a vizet".

(#1225) harry3 válasza icecave (#1224) üzenetére


harry3
őstag

Értem, az még akkor is nagyon jó, mert szabad szemmel látsz úgy, nem pedig szemüveggel, hogy akkor most kicsinyít, tükröződik.
Az EP hogy működik pontosan?

(#1226) icecave válasza harry3 (#1225) üzenetére


icecave
nagyúr

EP?

(#1227) harry3 válasza icecave (#1226) üzenetére


harry3
őstag

Egészségügyi Pénztár, mert itt elég félinformációkat olvastam, néztem az OTP honlapján, de ott sem sok mindent ír.
Kik vehetik igénybe, hogy zajlik, egyáltalán mi az.

(#1228) icecave válasza harry3 (#1227) üzenetére


icecave
nagyúr

Fogalmam sincs, egyszerűbb, ha google-t használod, vagy bemész az OTPhez, és megmondják.

(#1229) harry3 válasza icecave (#1228) üzenetére


harry3
őstag

Néztem a Google-t, de nem sok infót találtam, na mindegy, akkor majd megérdeklődöm, úgy is olyan bonyolult minden, hogy még akkor sem biztos, hogy megértem. :)
Köszönöm a válaszokat.

(#1230) icecave válasza harry3 (#1229) üzenetére


icecave
nagyúr

Esetleg itt kérdezz, vagy olvasgass,keress: [link]

(#1231) Ariadne válasza harry3 (#1227) üzenetére


Ariadne
őstag

Önkéntes egészségpénztárnak hívják. Lehetsz egyéni tag, bárki lehet, akkor van egy minimum havidíj (pl. 2000 Ft), annyit vagy annál többet fizetsz be minden hónapban egy saját számlára, ebből tudsz sok mindent venni, pl. szemműtétet is, de matractól kezdve magándoki díján és szemüvegen át szinte minden patikában kapható cuccig sok mindent lehet. Nekem komplett ágyam lett belőle matraccal pl... Ilyenkor az oda befizetett összeg 30%-át de max. hmm talán 300.000 Ft-ot adókedvezményként visszakapsz, ténylegesen ez annyit jelent, hogy adózási időszakban, április-május környékén állam bácsi ráutalja ezt az összeget az egészségpénztári számládra. Ezért éri meg.

Akinek a munkáltatója az cafétériát, az munkáltatói támogatással is beszállhat, ilyenkor eleve a munkáltató oda utalja a pénzt, ilyenkor nincs adókedvezmény.

Az otp-set ebből sem érdemes választani, mint ahogy bankként sem, érdemes körülnézni, melyik pénztár milyen százalékban von le a befizetett pénzből működési költségekre, ez szokott lenni az eltérés.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1232) harry3 válasza Ariadne (#1231) üzenetére


harry3
őstag

Köszönöm. Így már értem.

(#1233) Napfénysüti

Van olyan aki monitoros munkát végez legalább 8 órában és már mütette a szemét? Érdekelne hogy romlik-e ettől a szeme a műtét után.

Més que un club!

(#1234) icecave válasza Napfénysüti (#1233) üzenetére


icecave
nagyúr

Van, csak nem napi 8 órát ülök előtte, hanem 16-ot (szabadidős tevékenységgel együtt). :D

2 éve, és 4 hónapja műtöttek, intrlasikkel, nem romlott vissza. Óránként felállok, sétálok, pihentetem a szemem. Természetesen TFT-k előtt dolgozom, ez ma már alap. Ezért is választottam az intralasiket, kisebb a visszaromlás esélye.

(#1235) Napfénysüti válasza icecave (#1234) üzenetére

önmagában nem is a monitor a veszélyes hanem az hogy a szemed egy pontra fókuszál és ellustul a szemizom. Legalábbis a céges doki ilyesmit mondott az előadásán. :)
Viszont nekem amennyiben lehetséges akkor PRK jöhetne szóba.
Esetleg PRK-s monitoros munkás van itt?

Més que un club!

(#1236) koshmar válasza Napfénysüti (#1235) üzenetére


koshmar
őstag

Áhhh, a doktorok megint a szemizommal jönnek. :(

De való igaz: Az egy pontra bámulástól romlik a szem, a rövidlátás legfőbb okozója ez.
Valamint az, hogy az a bámulás közben elfelejtünk pislogni.
Így 10-15 másodpercek telnek el pislogás nélkül> kiszárad a szem> viszket, fáj, fárad.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1237) Napfénysüti válasza koshmar (#1236) üzenetére

Főleg kontaktlencsében. Munkába nem is azt viselek hanem inkább szemüveget. Előbbi meg marad a sporthoz. Csak pont emiatt meg nálam kiesik az IntraLasik (mondjuk az ára se mellékes).

Més que un club!

(#1238) koshmar válasza Napfénysüti (#1237) üzenetére


koshmar
őstag

Kontaktlencse akkor lehet jó, hogy ha olyat csinálsz, ami szemüveggel kellemetlen lehet.
Pl. amikor foci közben rajtad van a szemü, és bőrlabdával teljes erőből fejbe rúgnak. :DDD
Nekem nagyon nem jött be, mert rengeteget biciklizek, és alig hogy elindultam, a szemem azonnal kiszáradt, és viszketett. Mert ugye a kis műanyag lencse nem engedte levegőhöz jutni, vagy nem tudom.
Meg többször is kiesett.. stb.

Egyébként Hány dioptriás a szemüveged?
És hány forint lenne ez az IntraLasik?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1239) Napfénysüti válasza koshmar (#1238) üzenetére

-4,75-ös mindkét szemem. Focizok és pont kapus vagyok szóval nálam fennáll a veszélye hogy keményen fejbe rúgnak. :)
Most napi lencsém van és csak akkor etszem be ha edzésre vagy meccsre megyek.
Intralasik emlékeim szerint olyan 450k lenne.

Més que un club!

(#1240) koshmar válasza Napfénysüti (#1239) üzenetére


koshmar
őstag

Azok már csúnya értékek. :(((

Hát igen, ha fejberúgnak, akkor nem elég, hogy fáj, de a szemüveg is lerepül, és úgy elgörbül, hogy még Uri Geller sem hajtja vissza. :)

Nekem a bal -4,5 volt, a jobb -3,75 volt, amikor elkezdtem Bates bácsi szemtréningjét.
Azóta kb. 1 dioptriát javult mindkettő. (Most kicsit szünetelek a tél miatt.)
Örülök, hogy végleg le tudtam tenni egy ilyen erős szemüveget.
Szóval nálam a lézer csak akkor jöhet szóba, ha a Bates-tréning nem válik be. (röpke 2-3 év, és kiderül.)

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1241) Napfénysüti válasza koshmar (#1240) üzenetére

Ez a Bates-tréning pontosan micsoda?

Més que un club!

(#1242) koshmar válasza Napfénysüti (#1241) üzenetére


koshmar
őstag

Dr. Bates egy amerikai szemorvos volt, aki még a 20. század elején tevékenykedett.
Röviden: Rájött arra, hogy a szemüveg nemhogy javítja a látást, hanem rontja!!
Ugyanis a szemüveg lencséje "végzi" a fókuszálást, nem pedig a szem maga, és ezáltal az nem "dolgozik".
Az évek alatt hozzászokik az egyre erősebb lencséhez, és egyre gyengébb lesz.
Így ma már a 50 dioptria is egy elfogadott eset.
Bár nálunk már 5 felett is szörnyülködnek.

Tehát Dr. Bates 30 év munkájával kidolgozott néhány egyszerű gyakorlatot, amelyek rendszeres végzésével a szem teljesen vagy majdnem teljesen meggyógyítható.
Természetesen aki még sosem volt szemüveges, és mondjuk csak 0,5-ös a szeme, annak két hét vagy egy hónap is elég a gyógyuláshoz.
Nyilván aki már 10-20 éve szemüveges, annál több év is szükségeltetik. Mint nálam.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1243) Napfénysüti válasza koshmar (#1242) üzenetére

És ezekről a gyakorlatokról lehet valahol olvasni? Érdekelne hogy mit kell csinálni.

Més que un club!

(#1244) koshmar válasza Napfénysüti (#1243) üzenetére


koshmar
őstag

Itt olvashatsz róluk a gyakorlatok és a haladó gyakorlatok menüpontnál.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1245) Napfénysüti válasza koshmar (#1244) üzenetére

Köszi! :R

Més que un club!

(#1246) koshmar válasza Napfénysüti (#1245) üzenetére


koshmar
őstag

Nincs mit. :)

Ha valami konkrétabb kérdésed lenne, akkor esetleg itt is regisztrálhatsz, sokkal okosabb emberek fognak válaszolni.
Tag vagyok ott is, ha segítség kell, csak szólj.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1247) tildy


tildy
nagyúr

Kezd visszaromlani a bal szemem, vagy nem tudom mi van így 7 év után. Főleg este, illetve wowozás után veszem észre, hogy az írott szövegeket duplán, egymás alatt , szellemképesen látoma bal szememmel. Írtam az Optikmednek.

Aza fura, hogy ha lefele nézve olasok, kvázi a szemem sarkából, alul, akkor tökéletesen éles.
Napfénysüti, nekem évekig nem volt gond , most viszont nagyon hirtelen van. Nem hinném, hogy a prk miatt , mert csak az egyik szememen.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1248) zH. válasza tildy (#1247) üzenetére


zH.
senior tag

hallottam már én is erről a műtétről, azt hittem egyszerű az egész; 18. betöltött életév, műtét után pedig pihentetni kell pár napig. akkor ez nem ilyen egyszerű? később felléphetnek "látásproblémák"? vagy csak egyszerűen csak a nagy megerőltetések miatt kezd el romlani a szem utána? (ami normális.)

egyébként vannak látásjavító gyakorlatok is. nekem van egy régi könyvem, de ahogy néztem egyre több oldal foglalkozik ezzel amerikában. nem műtét,pirula meg ilyenek, hanem gyakorlatok, amik ellazítják a szemed, amitől elvileg visszanyeri a rendes állapotát. én tavasszal ( ha sütni fog a nap.. ) kezdem el, lehet hogy előtte is lámpával.

[ Szerkesztve ]

just be

(#1249) icecave válasza zH. (#1248) üzenetére


icecave
nagyúr

Persze hogy lehetnek problémák, hiszen a szemed romlásra, stb. a saját genetikádon múlik, nem pedig a műtéttől,érted...

Én is csinálok gyakorlatokat, amikről olvastam, de nem hiszem, hogy műtét nélkül -6 dioptriát 0-ra kigyakoroltam volna....

[ Szerkesztve ]

(#1250) tildy válasza koshmar (#1242) üzenetére


tildy
nagyúr

Fél évig próbáltam ezt a módszert. Semmi eredménye nem volt anno, gyerekkoromban.

zh: A műtét egyszerű, és egy pillanatig sem bánom, hogy megcsináltattam, mert nagyon megérte, még így is, de most kicsit para vagyok, mert nagyon fárasztja a szemem, ha így a napi 9 óra számítógépes munka után még itthon is olvasni próbálok.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.