Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) nyunyu válasza koshmar (#1339) üzenetére


nyunyu
félisten

Gondolom, ezek az értékek a látásteszt-tábla sorai mellett vannak feltüntetve, és nem a dioptriára vonatkoznak.

Tablan az also vonal folotti sor az 1.0 vagy 100% vizus, legalso sor az 1.25/125%.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1352) nyunyu válasza koshmar (#1350) üzenetére


nyunyu
félisten

A szemüveg állítólag korrigálja a látáshibát. De akkor...miért kell minden évben egyre erősebb?!

Novesben levo gyereknel valtozik a szem geometriaja is, ezert kell evente masik szemuveg.
De ez 18-20 eves korban megall, utana mar csak 50 folott fog romlani a latas, es egyre erosebb olvasoszemuveget kell csinaltatni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1353) koshmar válasza nyunyu (#1351) üzenetére


koshmar
őstag

Értem.

Tehát a vonal alatti sort az átlagosnál jobb látással rendelkezők tudják csak elolvasni.
(Én azt még szemüveggel sem tudtam soha...)

1352)
Én 2001-ben kaptam az elsőt...-0,5-ös értékekkel. (Akkor 10 éves voltam).
2010-ben kaptam meg a jobb -3,75-ös, bal -4,5-es dioptriás szemüveget.

De a gimnáziumi évek alatt romlott nagyon. A legtöbbet 2009-2010 között, mindkét érték +1 dioptriával több lett, így jöttek ki a fentiek.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1354) HF77


HF77
senior tag

hali
nekem -3 és -4.5 a szemem.
ezt teljesen 0-ra le tudják vinni műtéttel??illetve mekkora esélye van hogy pár év múlva esetleg megint szemüveget kell hordanom(teszem hozzá hogy nekem az elmúlt 15 évben nem romlott a szemem,34 éves vagyok)

ki melyik klinikát ajánlja???(1 hó múlva műttetném kb)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1355) nyunyu válasza HF77 (#1354) üzenetére


nyunyu
félisten

En 12 evig konstans -5,-5-rol indultam, bal szemem 125%-os, jobb ~100% lett az Optik Mednel.

Szemuveget nem tervezek venni a kovetkezo 15-20 evben. :DDD
(Max napszemuveget, bar abbol biztos ami sicher alapon van itthon 4.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1356) icecave válasza HF77 (#1354) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha nem romlott akkor nagy eséllyel nem is fog visszaromlani. Viszont nem lehet ezt megjósolni, mert ugye nem a lézeren, vagy az eljáráson múlik,hanem a saját egyedi genetikádon, hogy romlik-e vissza, vagy nem.

(#1357) tildy válasza Lokarson (#1343) üzenetére


tildy
nagyúr

Na nekem kb -8rol mutottek, egy picit visszaromlott, faradsagtol fuggoen fel cilinder van a szememen. De ez a -8 kepest azt hiszem boven vallalhato kategoria. 7 eve mutettem. Megvan valahol a papir, azt hiszem het ev utan 90-95%ra allt be, igaz nekem szemuveggel is annyi volt az egyik szemem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1358) HF77 válasza nyunyu (#1355) üzenetére


HF77
senior tag

szia
ezt nem értem:"bal szemem 125%-os"......hát nem 100% a plafon?? az mondható tökéletesnek,nem! :D

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1359) tildy válasza HF77 (#1358) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, nem 100% a plafon.

100% az olvasotabla legalja a legalso vonal folott , de meg az alatt is csokkentheto a betumeret... Na akkor lesz 125%.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1360) HF77 válasza tildy (#1359) üzenetére


HF77
senior tag

ja értem...... :D

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1361) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok!

A barátnőm szeretné megműtettni a szemét a saint james klinikán, az lenne a kérdésem, hogy volt e valaki náluk szemműtéten és mik a tapasztalatai? A válasz előre is köszi :R

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1362) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

A tudomány jelen állása szerint melyik műtétet érdemes választani? Mert úgy tudom van több fajta is. Illetve van olyan akinek megműtötték a szemét és visszaromlott?

BANZAII

(#1363) icecave válasza MaciG (#1362) üzenetére


icecave
nagyúr

Olvasd el a cikkem, remélem segít.

2 féle van, PRK -s Intralasik, mindkettőnek megvan az előnye, és a hátránya is, a cikkből ez is kiderül.

Az, hogy visszaromlik-e, nem a műtéti eljárástól függ, hanem saját genetikádtól.

(#1364) MaciG válasza icecave (#1363) üzenetére


MaciG
addikt

Értem ,hogy genetika, de akkor úgy kérdezem, hogy én most megcsináltatom a műtétet a szemeimen és teszem azt 2-3 év múlva visszaromlik úgy ,hogy szemüveg kell, akkor kidobtam a lóvét az ablakon és feleslegesen szenvedtem meg járkáltam fel vidékről PEstre?

Cikket elolvasom! :R

BANZAII

(#1365) Ariadne válasza MaciG (#1364) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem szenvedtél feleslegesen, mivel ha a műtétkor stabil a szemed, tehát nem romlik évek óta és a műtét után is betartod a szabályokat (pl. napszemüveg viselése), akkor arra tényleg kicsi az esély, hogy a korábbi dioptriára visszaromoljon. Nem tudom, mennyire rossz a látásod, de azért rövidlátónál még ha -1 dioptriára leromlik is, akkor sem jártál rosszul... A gyakorlatban azért ez is iszonyú ritka, ahogy eddig láttam - hangsúlyozva a stabil dioptriával indulóknál! - általában teljesen szemüvegmentesre sikerül a dolog.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1366) MaciG válasza Ariadne (#1365) üzenetére


MaciG
addikt

Így érthető. Elvileg stabil már jópár éve a cilinderrel meg a dipotriával szoktak variálni. (ha az egyiket emelik másikat csökkentik, de mivel én sofőr vagyok nekem fontos hogy jól lássak.

BANZAII

(#1367) MaciG válasza MaciG (#1366) üzenetére


MaciG
addikt

Közben kicsit olvasgattam, és úgy láttam, hogy nekem a PRK eljárás lenen megfelelő, mert írtak ilyet, hogy a lasiknál egy ütközéstől leszakadhat valami lebeny (bár azt is írták, hogy ez ilyen urban legend). Viszont az is igaz, hogy ezt nem én döntöm el, hogy melyik legyen, hanem az, hogy milyen a szeme felülete?

BANZAII

(#1368) Ariadne válasza MaciG (#1367) üzenetére


Ariadne
őstag

A vizsgálat után megmondják, hogy lehet-e mindkettő vagy esetleg csak az egyik, érdemes elmenni, ingyenes. :)

Nekem pl. csak PRK lehet, egyrészt erősen rövidlátó vagyok, és ilyenkor jobb a PRK, másrészt pedig egész egyszerűen olyan kicsi a szemem, egész pontosan a szememet kinyitva annyira kicsi a felület, hogy nem tudnák rácuppantani azt a vákumos cuccot, amivel a másik eljárásban dolgoznak. :) Mondjuk úgyis PRK-t akartam, mert bár ez a leszakadásos dolog azért megintcsak nem mindennapi veszély, de egyszerűen tudom, hogy zavarna a gondolat, hogy leszeltek egy darabot a szememből és visszaragasztották. :N Nem utolsó sorban jóval olcsóbb is a PRK és sajnos ez is számít, a pár nap helyett egyhetes gyógyulást meg a fél év napszemcsit meg ki lehet bírni...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1369) icecave válasza Ariadne (#1368) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, benne van a pakliban, én sem választottam volna intralasik-et, ha tudom, hogy azzal a gondolattal kelnék-feküdnék, hogy "Jajj,mivan ha a lebeny egyszer csak leugrik" :D

Az viszont tény, hogy megvan az esélye, de az is, hogy még nem publikáltak lebenyleválást sehol a világon (eddig biztos nem hagynák ki, enyhénszólva nagy hír lenne). Ami azt illeti, nem focizom, meg ilyenek, így nincs meg annak a veszélye, hogy izomból arcon rúgnak egy labdával, csak az autóbaleset marad, de ha már olyan behatás éri ilyenkor a szemem, hogy leválik a lebeny, valószínűleg nem ez lesz a legnagyobb problémám akkor, hanem hogy egyáltalán életben maradok-e.

(#1370) MaciG válasza Ariadne (#1368) üzenetére


MaciG
addikt

Ennél a PRK-nál milyen gyakran kell konrolra járni? Csak azért ,mert én Szegeden lakom és innen azért nem olyan egyszerű naponta feljárkálni.

BANZAII

(#1371) nyunyu válasza MaciG (#1370) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem (Optik-Med, PRK, tavaly december) ilyesmi kontrollok remlenek:
+1 nap
+2 nap
+3 nap (ekkor szedik ki a szemet vedo lencset)
+1 het
+2 het
+1 honap
+2 honap
+3 honap
+4 honap
+6 honap
+1 ev
+2 ev?

Mondjuk nekem beiktattak egy plusz kontrollt a negyedik napra is, mivel sikerult a harmadik napon kidorzsolnom a jobb szemembol a lencset, kinyitni sem birtam, ugy fajt.
Emiatt kb. 1 het lemaradassal gyogyult a jobb szemem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1372) MaciG


MaciG
addikt

Köszi! :R

Még olyan kérdésem volna, hogy az meg van adva ,hogy mennyibe kerül egy szem, de ezeken kívül vannak még egyéb "rejtett költségek"? Pl. Szemcsepp, speckó napszemüveg,kontrollok,stb. És ezek nagyjából mennyire jönnek ki?

BANZAII

(#1373) icecave válasza MaciG (#1372) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, vannak.

Vannak a szteroidok, egyebek, amiket kell csepegtetni, de ezek nem drágák, nekem asszam 2-3 doboz tobradex elég volt, ezeknek darabja 1k.
Aztán a sima szemcsepp, az is elfogyott 2 hetente egy, 1k a tears naturale II. (ezt ma is használom,ha kiszárad a szemem).
Ami nagyobb tétel volt, az a normális, lencsébe beépített uv védelmes napszemüveg. UGyanis az olcsókon vagy van, vagy nincs, vagy olyan, hogy csak réteg rá van fújva, ami a törölgetésekkel le is kopik. Biztosra mentem, így elmentem, saját keretbe csináltattam, így is 70k volt (van sokkal olcsóbb is, de nem spóroltam, csak a szememről, és a visszaromlás elkerüléséről volt szó). Persze, ez olyan, hogy azóta is ezt használom napszemüvegnek, szóval hosszútávú volt a befektetés :)

(#1374) nyunyu válasza MaciG (#1372) üzenetére


nyunyu
félisten

Ar klinikankent valtozik, tavaly fizettem 268k-t a ket szemert, iden emeltek.

Napszemuveg: izles fuggo. Akcios Polaroidokat mar ki lehet fogni 10k-ert is, amugy hatar a csillagos eg.

Szemcsepp: nem veszes ~600Ft/flakon, nem szamoltam ossze, hanyat hasznaltam el, de 15 alatti, szoval arra is szamolj egy tizest.

Opcionalis mukonny viszont eleg draga, 2k/flakon, de az csak akkor kell, ha nagyon kiszarad a szemed. (nekem nem kellett)
Igaz a mukonny az 10ml kiszerelesben van, nem 5, mint a szemcseppek.

Szemcsepp+mukonny is mehet EP szamlara.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1375) nyunyu válasza icecave (#1373) üzenetére


nyunyu
félisten

1k a tears naturale II. (ezt ma is használom,ha kiszárad a szemem).

En a Systane arat neztem, az duplaja.
TN2 a szemesz szerint tul hig, 2 pislogas, es mar ott sincs.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1376) icecave válasza nyunyu (#1375) üzenetére


icecave
nagyúr

Az lehet, viszont nincs benne cellulóz származék, ami kikészíti a szervezetem. Persze, ezt nem tudhattad. :)

A Systane sűrűbb, és iszonyat jó a lobbija, ugyanis mindenhol ezt ajánlják egyből. Érdemes kikísérletezni, kinek mi a jó. Nekem a sűrűbb nem jött be, percekig homályosan láttam tőle.

(#1377) adnoctum18 válasza nyunyu (#1374) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Én ennyit fizettem a PRK-ért idén is az Optik-Mednél.

Nekem sem kellett műkönny hálisten csak az elején, viszont a szemcseppből érdemes többet kérni, főleg amíg nem jössz bele a cseppentésbe.:D

Legalábbis nálam így volt.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1378) Ariadne válasza nyunyu (#1374) üzenetére


Ariadne
őstag

Szemcsepp+mukonny is mehet EP szamlara.

És maga a műtét is, ha erről nem lett volna szó korábban (nem olvastam vissza hirtelen). Lehet azóta csökkentették a kedvezményt, de 2010-ben még úgy volt, hogy ha befizetted a műtét díját az EP számládra és utána arról fizettél, akkor 30%-a visszajött a számlára SZJA bevallás után.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1379) nyunyu válasza Ariadne (#1378) üzenetére


nyunyu
félisten

Iden mar csak 20% irhato le az adobol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1380) MaciG


MaciG
addikt

Úgy döntöttem elmegyek a vizsgálatra, jelentkeztem is a neten, és ha lehet aPRK-t akkor megcsináltatom, ha csak a másikat akkor még erősen elgondolkodok rajta. :) Általában a vizsgálat után mennyi időt kell várni a konkrét beavatkozásra? (Persze csak ha alkalmas valaki rá ,hogy megcsinálják).

BANZAII

(#1381) icecave válasza MaciG (#1380) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem sokat, akár pár napon belül is megcsinálják, ha szeretnéd. Amúgy ne parázz, annak nagyobb az esélye, hogy PRK-t lehet, az IL szokott a "necces" lenni (kell hozzá egy bizonyos minimum szaruhártya vastagság).

(#1382) MaciG válasza icecave (#1381) üzenetére


MaciG
addikt

Értem, és ezt bár a klinikán biztos megmondják, de lehet úgy ,hogy pl pénteken legyen a műtét és az első 3 kontroll meg (szombat,vasárnap,hétfő), mert vidéki vagyok (necces lenne minden nap felutazgatni) de egyik ismerősömnél tudok fent maradni hétvégén a lakásában, mert ő akkor nincs fent Pesten.

BANZAII

(#1383) Ariadne válasza MaciG (#1382) üzenetére


Ariadne
őstag

Ezt biztosan meg lehet oldani, gyakorlatilag mindig ott vannak az ilyen szemklinikákon... :) Hajrá, aztán majd tudósíts, hogy megy a dolog! :K

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1384) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Most kezdek elmerülni a témában, tervezem a szemműtétet a közeljövőben.
Nemrég láttam az Optik-med hirdetését, hogy 12k helyett ingyenesen vizsgálnak meg - ez kezdetnek nem is rossz.

Három kérdésem van:

Mely cégek végeznek Magyarországon látásjavító szemműtétet?

A Magyarországon végzett látásjavító szemműtétek (lasik intralasik, prk, mittomén...) közül melyik az, amelyiket elvégezve a munkába állási idő a legrövidebb? (Napi 8 órában gép előtt kell ülnöm, és otthon sincs lelakatolva.)

Milyen kockázatokkal járnak ezek a műtétek? (Az Optik-med videóját végignéztem, és ott - állításuk szerint - a többtízezer műtét egyikében sem lépett fel olyan komplikáció, ami a beteg látását veszélyeztette volna.)

Magamról: Rövidlátó vagyok, mindkét szemem -3 dioptria körüli, soha nem hordtam kontaktlencsét.

(#1385) icecave válasza Apollo17hu (#1384) üzenetére


icecave
nagyúr

A vizsgálat mindig is ingyen volt a kuponnal, szóval annyira nem nagy kunszt :D

Olvasd el a cikkem, abból szerintem sok mindent meg fogsz tudni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1386) nyunyu válasza Apollo17hu (#1384) üzenetére


nyunyu
félisten

PRK utan 1-2 hetig nyugodtan felejtsd el a gepet.

Nekem mutet utan par nappal sotet szobaban, minimal fenyerore levett 32"-es tevevel, 150%-os betumerettel is eselytelen volt a netezes, fel kellett tenni a napszemuveget, hogy ne verje ki a szememet a fenyero, de meg ugy is fajt rendesen.
Melohelyi lapossal nem is probalkoztam mutet utan 3 hetig. (1 het tappenz+2 het szabi :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1387) icecave válasza nyunyu (#1386) üzenetére


icecave
nagyúr

Azt mondták, hogy IL után is lehet menni 2-3 nap múlva dolgozni. Persze, attól függ mit... aki IL után egyből 8 órát tud nézni egy monitort, annak gratulálok :D

(#1388) Apollo17hu válasza nyunyu (#1386) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Na, ez az, ez a gondom. 3 hetet elég necces kimaradni munkából.

Végigolvastam icecave írását, meg egy csomó hozzászólást.
Ha nem számítjuk a műtét utáni két hetet, valamint az árat, akkor a PRK és az IL között lényegében csak az a különbség, hogy PRK-nál kb. 6, IL-nél kb. 2 hónapig kell napszemüveget hordani?

(#1389) ngabor2 válasza nyunyu (#1386) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nekem prk volt, csütörtökön csinálták, hétfőn már mentem dolgozni. én is gép előtt dolgozok, és már hétfőn is boldogultam, igaz, akkor még kettős-hármas látás bejátszott. ahol a hámréteget visszateszik, ott valószínűleg gyorsabb a gyógyulás, a leírások legalábbis ezt sugallják.

(#1390) mindfreak válasza Apollo17hu (#1388) üzenetére


mindfreak
őstag

Hi.

Előbb menj el a vizsgálatra és majd ott pontosan elmondják mit lehet és mit nem. Nem mindenkinek lehet PRK mütét sem csinálni. Legtöbb ismerősömnek PRK volt és pár nap után már gépeztek, tévéztek. Szerintem ez személyfüggő.

@ngabor2: Debrecenben csináltattad Orbidentnél? Ahol látom elégedett vagy az eredménnyel!

[ Szerkesztve ]

(#1391) ngabor2 válasza mindfreak (#1390) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, ott. nekem bevált, pár szemüveget megspóroltam :)

(#1392) koshmar


koshmar
őstag

Nekem holnap lesz vizsgálat az Optik-mednél.

Meg sem fordult a fejemben, hogy egy nem Pesten lévő klinikát válasszak. (annak ellenére, hogy 220 km-re élek Pesttől).
Lehet, hogy hülyeség volt, lehet, hogy nem.

Kettő klinika között vaciláltam: Focusmedical és az Optik-med. (nem is kellett keresnem őket, icecave cikkéből már jóval korábban is tudtam róluk).
Aztán végül az utóbbi mellett döntöttem. Egyrészt a nagyon jó visszajelzések/tapasztalatok, másrészt meg amiatt, mert eddig ők végezték el a legtöbb kezelést Mo.-on.
A tapasztalat az tapasztalat. :)

No, majd holnap meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1393) mindfreak válasza ngabor2 (#1391) üzenetére


mindfreak
őstag

Na király, lassan már én is rászánom magam. Eddig csak jókat hallottam róluk! :)

(#1394) icecave válasza koshmar (#1392) üzenetére


icecave
nagyúr

A focusmedicalnak és az Optik-mednek uganaz a tulajdonosa :)

Régen azzal kampányoltak, hogy az optik med végezte a legtöbb prk-t, a focus meg IL-t. Mivel optik mednél akkor nem volt még IL gép, ezért könnyű volt így szétbontani. Aki mégis IL-re ment az optik medhez (mint én), annak a Focusmedicalban csinálták a műtétet, amíg nem lett az Optiknál is IL-re alkalmas gép.

(#1395) MaciG válasza mindfreak (#1393) üzenetére


MaciG
addikt

Az elhatározás nagyon fontos. Én is nagy nehezen rászántam magam, holnap mentem volna fel Pestre a vizsgálatra, de pénteken megműtöttek, mert vakbélgyulladásom lett, így most elmarad a vizsgálat és az idén már nem is fogom tudni megcsináltatni, mert annyi napot már nincs pofám táppénzen lenni... :(

BANZAII

(#1396) Ariadne válasza icecave (#1394) üzenetére


Ariadne
őstag

Jaja, én ezért vizsgáltattam Focus Medicalnál, úgyis prk-ra hajtottam, mert olcsóbb és nem látom olyan hátrányát, amit nem kompenzálna az alacsonyabb ár. Azt mondjuk nem tudhattam, hogy amúgy is túl kicsi a szemem az IL-hez és nem tudna rácuppanni a gép, de így legalább nincs dilemma. :D Csak a lóvé ne gyűlne olyan nehezen... :U

MaciG: De kár... :( Majd jövőre, így legalább nem kell friss hóesés miatt vigyáznod a szemedre. Úgy tudom, hogy azért kell ugyanis a jó napszemüveg az elején, mert ha UV hatás éri a frissen műtött szemet, akkor simán vissza tud romlani, és hát ugye a hó az szépen visszaver mindent...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1397) koshmar válasza icecave (#1394) üzenetére


koshmar
őstag

Nem is tudtam.

Holnap majd leírom, mi volt a vizsgálaton. :)
Most nem akarok sokat gépezni a sötétben, a pupilláim még brutálisan nagyok.
A fény nem is zavarna, de a látásom most nagyon homályos, szóval inkább nem erőltetem.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1398) koshmar válasza koshmar (#1397) üzenetére


koshmar
őstag

Na szóval, tegnap voltam vizsgálaton.

11.45-re volt időpontunk, de azt indulást kicsit benéztünk, szóval már 10.45-re ott voltunk.
Mondtuk, hogy későbbre van időpontunk, ők meg azt válaszolták, hogy van hely, előbb elkezdhetjük. Pár adatot ellenőriztünk, utána leültünk a váróban.
Épp csak elkezdtem enni, már hívtak is.
Jött egy csomó vizsgálat, ezeket nem sorolom fel, nyilván ismeritek őket.
Csak azt említeném meg, hogy nálam könnytermelés-vizsgálat nem volt- gondolom, azt csak INTRALASIK-eseknél csinálnak.
Ezután jött egy pupillatágítás, majd egy jó 45 perc várakozás.
A végeredmény: alkalmas vagyok a PRK-ra.
Ismét vizsgálat, és kész is voltunk. Az orvos megmutatta, hogy ezt meg ezt majd simán elolvasom a műtét után- természetesen segédeszköz nélkül.
Adtak egy csomó papírt, meg a garancialevelet.
Nagyon szép, kulturált, csendes hely, abszolút meggyőztek afelől, hogy jól választottam.
Mindenki nagyon kedves volt- nem csak a hivatalos kérdések kerültek elő, hanem egyebekről is beszélgettünk.

Egyébként meglepődtem, hogy a dioptriákon kívül semmi baja sincs a szemeimnek.
Szemfenék, érrajzolat, pupilla-reakciók, mind-mind jó volt.
Talán csak a szemnyomás volt egy kicsivel magasabb az átlagon.
Azt hiszem, icacave-nek 15 Hgmm-et mértek, nekem 20-at mindkét szemen.
(Mellesleg egyik vizsgálat sem volt kellemetlen- mondjuk a szemnyomást mérő gép jól "megbökött" :D )

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1399) icecave válasza koshmar (#1398) üzenetére


icecave
nagyúr

Ja, hogy az elején szóltál, hogy csak PRK jöhet szóba, így azt meg se vizsgálták, IL-re alkalmas vagy-e?

(#1400) koshmar válasza icecave (#1399) üzenetére


koshmar
őstag

Igen.

Az orvos szerint ilyen dioptriáknál ugyanazt az eredményt lehet elérni a PRK-val, mint az INTRALASIK-nél, ezért nem fogok kétszer annyit fizetni...
Első pár nap fájdalom, 6 hónap napszemüveg, több kontroll, több szemcsepp- de feleannyiért.

Egyébként az IL-hez milyen paraméterek kellenek? Kellően vastag szaruhártya?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.