Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) rayoliviero válasza King Unique (#13050) üzenetére


rayoliviero
veterán

Áhh ezt a használtat semmiképpen nem venném meg, ez vicc ár érte, gari pedig alig. Ennyi a boltban újonnan szinte.

A WD-n gondolkozom, vagy magamnak rakok össze egyet, ahogy írtad is. Arctic ház + WD blue.

[ Szerkesztve ]

(#13052) King Unique válasza rayoliviero (#13051) üzenetére


King Unique
titán

Az jó gondolat, ha nem kellenek progijai, akkor mobilrack megoldás, hajrá :K

(#13053) rayoliviero válasza King Unique (#13052) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem kell program semmi. Ez az Arctic remélem jó ház, de elég jónak tűnik, szép is.

(#13054) Cavalera


Cavalera
tag

Üdv, tervezgetek venni egy külső merevlemezt. Laptomohoz lenne, amin eredetileg elég kevés hely van (250GB), így adattárolásra vennék leginkább. Esetleg még mediaplayer/xbox pároshoz használnám, de nem emiatt venném. Egy "Western Digital My Passport 1 TB WDBBEP0010" típust néztem ki magamnak. Nem értek hozzá, de utána olvastam, hogy 2,5 forma miatt nem hangos és elvileg saját használatra az 5400-as fordulatszám is teljesen jó. Viszont még mindig úgy érzem, hogy nem tudok róla eleget. Pl. elég gyenge a laptopom cpu-ja, ha ezt is rácsatlakoztatnám, akkor nem terhelném meg nagyon a vasat? Meg úgy általánosságban is jó lenne véleményeket olvasni, hátha közületek itt valakinek. Esetleg tippeket is elfogadok ehelyett, de ilyen 25 ezernél feljebb nem adnám.

(#13055) King Unique válasza Cavalera (#13054) üzenetére


King Unique
titán

Jók a Passportok :K , nemrég 500-as téma lett kivesésve kicsit előtted szólónak, azok 1 TB-os megfelelői is jók nagyon, korábbi hsz-ok linkjeit is érdemes átnézni.(1, 2, 3)
Cpu-t intenzívebb másolás közben terhelheti kicsit, de azért nem annyira, h beakassza (netbookod van?), vmint WD korábbi Smartware progija (opcionális használod e) pörgette procit, de az update-ben már kijavították ezt is.
Szal találsz linkekben alternatívákat más gyártókra is, akár alu, ütésálló cuccokra is (pl.SP 1, 2) össze lehet rakni külön notivinyó+ usb mobilrack kombinációban is. :K

[ Szerkesztve ]

(#13056) Gibo


Gibo
senior tag

Sziasztok!

Vettem ma egy chili green ilo M 1 terrás külső vinyót, usb 3.0-ás, a gép hátulján (Gigabyte 870A-UD3 -as alaplap) van két usb 3.0ás csatlakozó, mégsem ismeri fel 3.0ásként a gép. (A windows7 írja is, hogy ha 3.0-ába dugnám gyorsabb lenne...) mi lehet az oka? A kábel gyári, 3.0ás usb-re tervezett.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#13057) King Unique válasza Gibo (#13056) üzenetére


King Unique
titán

Alaplapod usb3 drivere fel van rakva, v frissítve a legújabbra , eszközkezelőben látszik :F
Vezérlő NEC lapodon, ezekbe a német chili--tevion--medion cuccokba ASMedia szokott lenni, elvileg az jó. Olyan is elő szokott fordulni nálam is, h először rádugva 2.0-ásként ismeri fel egyik port csak, másodjára már ok.
amúgy hol dobálják ezeketm webshop, Alldi, v "kint" vetted, milyen vinyó van benne?

[ Szerkesztve ]

(#13058) Gibo válasza King Unique (#13057) üzenetére


Gibo
senior tag

eszközkezelőben látszik mind a két port, viszont azt írja ki, hogy nincs eszköz csatlakoztatva... :(

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#13059) King Unique válasza Gibo (#13058) üzenetére


King Unique
titán

Ha megjeleníti ott usb3-ként, akkor driver is fent van, magát az eszközt (külső vinyót) megjeleníti, felkiáltójel van ?
Aztán lehet rack nem okés, annak usb vezérlője és alaplapi nem komálják egymást, volt rá példa, h Aldiban vett 750-es usb3-as Tevionnál rendszer állandóan eldobta kapcsolatot, másik rackbe téve tökéletesen ment, de ez, h fel sem ismeri, fura...másik gépen próbáltad?

(#13060) TeeJay válasza rayoliviero (#13053) üzenetére


TeeJay
félisten

pár hozzászólással lentebb összegyűjtöttem az összes 500gigás és 1TB-os 2,5" vinyót (Hitachi,Toshiba,WD és Seagate)
11-12körül mennek az 500gigásak, pl hardverkerben a Hitachira 3év garit kapsz [link]
mellé csapsz 4-5ezerért max egy házat és 17ezerből megvan a külső vinyód amire alsó hangon 3év garancia van legalább... bármikor szétszedheted bármikor cserélheted a belsőt, jelenleg a kész külső vinyók szerintem túl drágák és gariban meg némelyik 1évet kap a WD és ADATA 2év körül szokott menni
így ezzel a verzióval amit én mondtam 3évig védve vagy ugyanis manapság eléggé döglenek a 2,5" vinyók sajnos... fél év alatt 3 WD Blue-t szedtem ki laptopból, köztük a harmadik sajnos az enyém

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13061) Gibo válasza King Unique (#13059) üzenetére


Gibo
senior tag

másikon még nem

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#13062) rayoliviero válasza TeeJay (#12984) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm, el is mentettem.

Nagyon drágák tényleg most a kész külső vinyók.
PCX-nél van egy pár darab jó áron kész vinyóból is, de én debreceni vagyok. Itt nekem a Mobilx és Edigital jöhet szóba leginkább.

Vajon ezek közül a márkák közül amúgy melyik a legmegbízhatóbb? WD Blue-val is már baj van, a Seagate alapból megbízhatalan márka. A Hitachi és Toshiba lehet talán még a legmegbízhatóbb. Mostanában sajnos nemcsak a notivinyókkal van baj, hanem az asztaliak közül is alig van megbízható, azért nem is merek már azt venni. WD Red, ami abból jó minőségű és 5 év gari van rá a PCX-nél.

[ Szerkesztve ]

(#13063) King Unique válasza Gibo (#13061) üzenetére


King Unique
titán

Usb2-be felismeri, megy gondolom, ill usb3-ba is működik, csak "2.0 módban"...szerintem ez vmi driver gond lehet, mivel win7-ben alapban nincs usb3 driver, frissítetted alaplapit (v más drivert hozzá) ? Meg kéne majd nézni másik gépben is, ill lehet másik rack (más vezérlő) lenne a megoldás.Hdd probléma topicot tudom még javasolni, mert most hirtelen kifogytam ötletekből.

(#13062) Gazsi00 : azért én nem húznám le WD Blue szériát sem :N , lehet ő fogott ki rosszakat, + azért más notiban használva rendszer alá, meg megint más külső adattárnak, Passportokban is az van, mégis megbízhatóak, notimban is, az is ok-s. Korábban Seagate volt benne, az beadta a kulcsot pár hét után, de másnál uaz a széria meg tökéletes volt, szal ennyit a megbízhatóságról, xar széria, hibás db akad minden gyártónál... :U RED megy ugye 3,5", de ha olyan kell, akkor az+ egy minőségi rack jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#13064) rayoliviero válasza King Unique (#13063) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hát igen, sajnos.

Ez nagyon szép ez My Passport Ultra: Hardverker

Sebessége nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#13065) King Unique válasza rayoliviero (#13064) üzenetére


King Unique
titán

Az :K , amit fentebb beraktam teszteket, linkeket azok is hasonlóak, mostani 500 GB/tányérosok ennyit tudnak (azért gépfüggő is, v lehet rack vezérlőtől is függ, mert másnál ennyi uaz a vinyó [link]), ez meg ráadásul csak 1 tányéros, az még javít rajta picit, 2 tányéros is uaz szinte [link]
Ígéretes ez az Ultra széria, kíváncsi vagyok milyen tokot adnak hozzá, mert alaphoz nem jár, szerintem hasonló kis zsebtasit, mint néhány mobilrackhez, enyém Nomad-ban van.

hát nem nagy szám ez a kis szütyő...de azért jobb mint a semmi. :D

[ Szerkesztve ]

(#13066) vmaxter


vmaxter
tag

Úgy látszik ez egy ilyen nap! Én ma hoztam haza a rég áhított WD Elements 1 TB-os vinyót és 24 MB/sec-el másolok :(. Az eszközkezelőben USB 3.0-nak mutatja az eszközt, kábel gyári.

(#13067) TeeJay válasza King Unique (#13063) üzenetére


TeeJay
félisten

ácsi, a WD Blue amit laptopokba szerelnek nagyon ganaj gyártmány mostanság...
csapkodja a fejet 4mp után, némelyik ezzel együtt a motort is leállítja mint az enyém is
mivel vinyó vásárlás előtt állok írtam pár szerviznek meg kiskernek hogy mondják meg melyikkel van a legkevesebb baj, eléggé szidták a WD-t szóval nem ismeretlen a baj. egy kisker konkrétan mondta hogy hetin szinten több laptopot visznek be hozzájuk szervizre és főleg WD-t szednek ki belőle döglötten
ők Hitachi és Toshiba-t javasolnak, nem mondom abban is bedögölhet de jóval kevésbé teszi.
Hitachi 3év garival megy talán az a legjobb választás
a Seagate sem rossz csak 1év gari hát hmmm, akkor inkább már olyat veszek ami 3évig biztosít

a másik téma
a passportban nem WD Blue van, max olyan gyártmány de más vezérlővel és FW-vel
gondolom azokban nem csapkodja úgy a fejet illetve a motort sem állítja le
pont ezzel csinálja ki magát sajnos szóval a külső WD ezerszer jobb mint a Blue... szerintem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13068) rayoliviero válasza TeeJay (#13067) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem tudom hogy a My Passport Ultrában vajon ugyanaz a vinyó van-e, mint a sima My Passportban. Az ultrát eleve 3 év garival kellene adják (Hadverker nem), a simát csak kettővel. Lehet a vinyó is emiatt jobb benne? :F

King Unique: Igen, egy ilyen kis szütyőt adnak hozzá. Semmire nem jó. A Nomadban ez lehet mozogna, mert vékonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#13069) vmaxter válasza vmaxter (#13066) üzenetére


vmaxter
tag

Nincs valakinek ötlete? Újra telepítettem a drivert, átdugtam másik csatlakozóba, kihúztam az összes többi usb-t. Ennek ellenére továbbra is 30-40 MB/s-el másol. Mindezek tetejébe még k-ra be is lassítja az egész gépet. Ha nem lesz más, holnap át viszem egy cimbihez és kipróbáljuk ott.

(#13070) TeeJay válasza rayoliviero (#13068) üzenetére


TeeJay
félisten

maga a mechanika lehet WD Blue szerű de ugye a WD Blue vezérlő-->SATA csatlakozás a passportban meg ki van hagyva ez és a vezérlő kapásból USB3-ra csatlakozik
másabb szerintem a FW is mivel ezeket a vinyókat szokták frissíteni míg a WD Blue-hoz nem igen van frissítés főleg nem otthonra.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13071) rayoliviero válasza TeeJay (#13070) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem. Nem tudom melyik lehet a minőségibb külső vinyó, ez a WD My Passport Ultra vagy az Adata HE720. Gyorsaságra a WD valamivel gyorsabb. Adatára 3 év gari van. árban kb. ugyanannyi a kettő.
Adata SSD-m volt már, attól nem voltam tőle elszédülve...

[ Szerkesztve ]

(#13072) TeeJay válasza rayoliviero (#13071) üzenetére


TeeJay
félisten

500gigás vagy 1TB-os, mindegy melyiket veszed mert ezek a leggyorsabbak most
WD vagy ADATA édes mindegy, egyikbe WD másikba Toshiba vinyó van
7200-as belsővel nem igen szokott lenni USB-s külső mert annak több kakaó kell és bár az USB3 elbírná szerintem, de mivel USB2 is van még bőven a világon így ott lehet el sem indulna vagy tönkretenné a kevés kraft így olyat nem mernek bevállalni ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13073) rayoliviero válasza TeeJay (#13072) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem. Pedig van egy Scorpio Blackem is, amit bele fogok egyszer tenni egy usb 3 házba, de usb 2-re úgysem dugom.
Pont fentebb linkeltem egy használt LG-t, amiben Scorpio Black van, bár valószínű nem gyárilag, ahogy King Unique is írta. Bár a hirdető nem tesze említést rá a hirdetsésében, hogy a vinyó cserélve lett benne és nem gyári.

[ Szerkesztve ]

(#13074) King Unique válasza TeeJay (#13067) üzenetére


King Unique
titán

Azért attól függ, mert ugye abban is van többféle méret, azon belül is több széria, nálam, haveroméban 500-as BPVT jól szuperál, igaz fejet parkolja, de nem vészes egyáltalán (4600 körül), függ azért ez beállításoktól is, WD-nél állítható ugye. Újak is jók, 1 TB JPVTt is dicsérik notiba, rackbe egyaránt., nem kell lehúzni egész szériát. :N
A Passportokban lévő is Blue kicsit átalakítva ugyan, a régebbi hosszabbakban 1-1-be az van, nem NYÁKra integrált, de utóbbiek is attól még jók. Parkolnak ugyanúgy, a 2 éves passportomban van 26k, a 6-8 hónapos Toshiba belsős Iomegámban 57k, az valahogy jobban aggaszt...

(#13068) Gazsi00 : az Ultrában a legújabb vékonyabbak vannak, 1 TB méretben JPVT, a simában a 3 tányéros TPVT, hasonlóan 500-as méretben 5000LPVT és BPVT .
Tökéletesen illszkedik Nomadba, mivel nekem 3 tányéros SE van, annál ki is kellett venni belső leszorítógumik alól a műanyag betétet [link] , mert alapban a vékonyabbra van méretezve. :K Gondolom extra szoftverek, vékonyabb méret miatt drágább, valóban 3 év garis, de idehaza sok helyütt csak 2-vel adják... :U

(#13069) vmaxter : ez az új Elements már ?
Nálam ilyen eszközkezelő, hasonlót ír tálca ikon eltávolításnál, felraktam SES drivert is.

egy másikra 2,5" külsőt ha helyesen usb3-ként ismer fel:

Ha 2.0 módba kezeli akkor olyan az előtad, v Usb Mass Storage Device, nálad milyen :F
Szerintem gépeddel lesz vmi, v oprendszeren drverrel van vmi gubanc, mert ennek simán működnie, hasítani kéne 3.0 -án.

[ Szerkesztve ]

(#13075) TeeJay válasza King Unique (#13074) üzenetére


TeeJay
félisten

HDDScan nevű progit próbáltad már?
én ha a Toshiba belsős ADATA vinyót rádugom laptopra
elindítom ezt a progit és az APM-et maximum állásba teszem, olyankor parkolja legkevésbé a fejet de még nincs kikapcsolva az opció. tároló vinyónál ugye nem kell kikapcsolni ezt mert nincs olyan sok parkolás.
egy nap alatt így 5-6 parkolást hozott össze mikor nem volt rajta forgalom kb.

ez működik más vinyókkal is nem csak WD-vel
próbáld ki ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13076) rayoliviero válasza King Unique (#13074) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez az Adata a WD My Passport Ultrától is vékonyabb, csak 8,9 mm. Hosszra valamivel több. De kívül masszívabb fém burkolat. Szóval nem lesz könnyű dönteni.

Itthonra. :D Türelmetlen vagyok kicsit, azt szeretem ha gyorsan másol. :)

[ Szerkesztve ]

(#13077) TeeJay válasza rayoliviero (#13076) üzenetére


TeeJay
félisten

csak egy kérdés, hova kell neked ilyen nagyon gyors külső vinyó?
ADATA vékony mert 7mm-es vinyó van benne 1 tányéros úgy tudom ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13078) rayoliviero válasza TeeJay (#13077) üzenetére


rayoliviero
veterán

Itthonra. :D Türelmetlen vagyok kicsit, azt szeretem ha gyorsan másol. :)

Nemrég vettem egy Hitachi Touro-t, de közben el is adtam, sebességben nem volt rossz. Vinyót nem tudom milyen volt benne pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#13079) vmaxter válasza King Unique (#13074) üzenetére


vmaxter
tag

Pillanatnyilag ott tartok, hogy egyáltalán nem látom sem az intézőben, sem a TV-n a HDD-t. Mielőtt elkezdtem piszkálni, kipróbáltam. Három filmet rátettem és simán ment. Csak miután elkezdtem a nagyobb menyiséget rátenni, akkor tűnt fel, hogy nagyon lassú.

Amit nem értek az a szabad kapacitásnál a 2 MB.

[ Szerkesztve ]

(#13080) rayoliviero válasza TeeJay (#13077) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kész külső vinyóbvan is van 7200-es, Hitachi Touro Mobile Pro. Nekem a sima volt. De a Pro 7200-es, csak itthon nehéz beszerezni.

vmaxter: HD Sentinel mit ír rá? Újonnan vetted?

[ Szerkesztve ]

(#13081) TeeJay válasza vmaxter (#13079) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem ennek kampó lesz lehet
nekem a döglődő vinyó másolt 20megabájt körül aztán meghalt :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13082) vmaxter válasza rayoliviero (#13080) üzenetére


vmaxter
tag

Ma vettem! Vagyis tegnap.

Most viszont sikerült visszahoznom az intézőbe, de formáznom kellett. A sebesség azonban maradt. Asszem mára ennyi..., vagyis tegnapra.

[ Szerkesztve ]

(#13083) King Unique válasza TeeJay (#13075) üzenetére


King Unique
titán

Én Sentinelben állítottam APM-et maxra, *.al leállítást is tiltja, szórakoztam vele egy db-ig, de gyarapodott tovább, igaz kisebb léptékekben. Parkolás szükséges amúgy, de ha túl sok az se jó. Hallottam már a progiról, másik is ajánlgatták, majd vmikor ráveszem magam, kösz a tippet. :R

(#13079) vmaxter : hát azt én se :N , Sentinelben ok vinyó, Lemezkezelő mit mutat? De ahogy látom ez JMicron vezérlős, ami nem a legjobb, korábban akadtak vele gondok , aszem mintha NEC, v Renesas-al nem komálták volna egymást, lehet ez is közrejátszhat...TV csak lejátszottál, v fel is vettél vele külső vinyóra, mert az akkor bekavarhat?
Mivel friss a cucc, lehet garis csere lesz belőle, mert ennek alapból nem szabadna ilyet produkálnia, de előtte másik gépen is próbáld ki, mert lehet oprendszeredben állítódott el vmi.
Most látom mégse, ha sikerült" visszahozni", majd holnap/ma... :)

(#13078) Gazsi00: sebsségadatok alapján vsz 2 tányéros (Sentinel Lemez info fülön ki lehet sakkozni), mert a 1x 500-as 7 mm-esek 100 MB/s fölött tudnak szekvenciálisan, 1 TB-osban 2x500-as van, hasonlóan gyors az is, mint az előzőleg dícsért WD.

[ Szerkesztve ]

(#13084) vmaxter válasza King Unique (#13083) üzenetére


vmaxter
tag

Hát az lesz, hogy megpróbálom a cimbinél, bár neki Mac-je van lehet át kell formázni hozzá, de végső soron vissza viszem az üzletbe és megkérem őket próbálják ki. A jmicron vezérlőt nem lehet cserélni, vagy az hardver? Az biztos, hogy az usb az NEC. Nem vettem fel csak lejátszottam. Gyanítom amúgy, hogy rendszer gyalulás lesz a vége. Most még rádugom a TV-re és elmegyek aludni..., jó éjt!

Köszi a segítségt mindenkinek!

(#13085) King Unique válasza vmaxter (#13084) üzenetére


King Unique
titán

MAC is olvassa úgy tudom NTFS-t, írná rá már kell driver [link], v átformázni.
Ezt lehet nagyon cserélni, főleg az ilyen kompaktoknál :N , úgy tudtam WD-kben nem JMicron, enyémben se, lehet újabbakat, v csak a fapadosabb elements szériát dobálják azzal...amúgy az se rossz annyira, csak bizonyos fenti vezérlőkkel, v lapokkal adódhatnak kisebb gondok. Újrarakás is lehet használ, ha nem nagy nyűg, vmi vsz össze van ott kuszálódva.

(#13086) vmaxter válasza King Unique (#13085) üzenetére


vmaxter
tag

Visszavittem a boltba, mert nem volt a környékemen USB 3.0-ás gép, a MAC-ben sem. De ott kiderült, hogy nekik sincs, úgyhogy csak elküldeni tudják bevizsgálásra, az meg ugye idő. Nem hagytam ott, bár utólag belegondolva azt kellett volna tennem. Három napon belül ugyan is cserélik, ha valóban hibás, azon túl javítják, bár nem tudom ezen mit lehet javítani? No mindegy, piszmogok vele még a hétvégén kicsit, meg keresek még valakit akinél kipróbálhatom.

Egyébként meg azt mondták az üzletben, hogy a 3.0 sebessége 105 MB/sec. Ez igaz? Én úgy tudom, hogy ennél sokkal több. Magyarázta az eladó, hogy egyébként sok mindentől függ, amit én is tudok, de szerintem a kb. 20-60 MB/s az kevés.

Ami viszont lényeges, hogy visszafelé másoláskor a 105 MB/s megvan!

(#13087) TeeJay válasza vmaxter (#13086) üzenetére


TeeJay
félisten

rosszul tudod, 3napon belül azonnal csere egy másik ugyanolyanra, 3nap után meg elküldik a forgalmazóhoz ott valszeg rákötik a gépre, és megállapítják hogy nem megy, javítása pedig gazdaságtalan lenne így 1-2hét után szól a bolt hogy igen kiderült tényleg sz@r és kapsz egy újat...

nyilván ez nem minden informatikai cuccnál van
mert pl monitort 3napon belül cserélnek utána meg viszik szervizbe és ha kell mondjuk kicserélik a panelt de minden más marad ugyanaz, vinyókat nem lehet javítani ezért jár kapásból csere
egyedül csak azért megy a matekolás hogy ténylegesen megnézik hogy sz@r-e nem pedig a kedves user szeretne kapni egy újat a régi helyett :D

én pl hardverkernél 3 darab ADATA SH93-at vettem összesen
első példányt (640GB Samsung vinyó) megvettem hazavittem már nem ment, vittem is vissza 2órán belül
megnézték tényleg nem lehetett formázni, kaptam kapásból egy másikat (szintén 640GB Samsung)
az úgy emlékszem ment pár hónapot majd elkezdte gyártani a hibákat, bad sector megjelent pár, felhívtam a céget mondták hogy ez már garis hiba vigyem be, 2hét után hívtak hogy csere mert az is rossz volt, akkor én már ráfizettem akkor az árvíz előtt valami 2ezret és 640-es helyett már 750gigásat kértem szintén SH93, de abban már Toshiba vinyó volt.
az ment úgy 11hónapot és szintén haldokolni kezdett
bevizsgálták 2hét múlva mehettem mert kapok újat de akkor mondtam hogy kösz nem, többet SH93 nem kell, és ráfizetni nem akartam azonos áron ment az NH01 USB3, azt kértem és lekopogom Toshiba vinyó van benne szintén 750gigás de kutya baja, szépen megy!
valszeg a másikban a vezérlő lehetett a baj meg az USB2, itt USB3-al semmi gond.
kicsit macera volt mindig menni de a bolt korrekt és sikerült kifogni egy jót :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13088) King Unique válasza vmaxter (#13086) üzenetére


King Unique
titán

Üzletekben csak tudják, milyen hely az manapság, ahol egy nyamvadt usb 3.0 gép, noti sincsen... :D , ezt a 105-öt se tudom honnan vették, hiszen láthattad mostani 2,5"-ek szekvenciálisan 120 körül tudnak, ami nagy méretű fájlok másolásakor össze is hozható, az elméleti max is elvileg 625, amiből gyakorlatban 3xx nyerhető ki... :F
"Visszafelé másoláson" mit értesz, saját Elementsről saját vinyóra, fordítva meg 20-60, mert akkor vsz nem WD a hibás, hanem az Ön készülékében lehet a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#13089) vmaxter válasza King Unique (#13088) üzenetére


vmaxter
tag

Aqua a Pólusban. Gondolom csak fapados, számlázásra netre alkalmas gépek. Szerintem nem is várható el egy üzlettől. De biztosan segítettek is volna, ha lett volna arra alkalmas gép.

Tehát azt mondod, ha minden ok, akkor egy asztali gépen, WIN7 alatt egy 3xx MB/s?

A visszamásolást igen, jól érted. Most azonban nekem is előjött az üzenet, amit korábban valaki - ha jól emlékszem egy ADATA-val kapcsolatban írt, miszerint:

Az eszköz gyorsabban működik, ha USB 3.0-ás portra csatlakoztatja! - valami ilyesmi.

(#13087) TeeJay Netes rendelés volt. Ha jól tudom itt az van, hogy 8 napon belül elállhatok a vásárlástól, de akkor újra kell rendelnem. A garis 3 nap, amit Te említesz szerintem csak úgy működne, ha az üzletben letudnának csekkolni, hogy valóban rossz. Mivel a boltban nincs ilyen termék és erre alkalmas hardver, így csak elméletben lehet azonnali cserét követelni.

Egyébként arra is kíváncsi lennék, amikor 3 munkanapról beszélünk, akkor a hétvégén is nyitva tartó üzletek hogyan számolnak?

(#13090) King Unique válasza vmaxter (#13089) üzenetére


King Unique
titán

Az csak akkor, ha akkora teljesítményű vinyó(k) (RAID0), v SSD van 3.0 tokba téve...egy ilyen kis notivinyó tud max 120-at szekvenciálisan, tehát az a plafon.
Mivel új, vsz nem lehet nagy gond vele, múltkori 2 MB szabad hely stb. vmi babrálás miatt lehetett, de megoldódott, usb3 portos probléma vsz oprendszer, driver gond lesz (nálam is előjön néha) de biztosat, akkor lehet mondani, ha másik gépen ki lett próbálva. Ha ott sem jó, nem érdemes vele szórakozni, cseréltetni és kész, akár egy Passportra (Ultra is belefér), mert nincs nagy árkülönbség 2 között. De amit mondtál, lehet win újrarakáson is érdemes elgondolkodni, ha belefér.

[ Szerkesztve ]

(#13091) rayoliviero válasza vmaxter (#13089) üzenetére


rayoliviero
veterán

Beviszed egy számítógép szervizbe és kipróbáltatod, persze ezért fizetned kell. De ezért nem kérhetnek csak minimális összeget. előtte felhívod őket, hogy van-e gépük usb 3 csatival.

Én is így teszteltettem le anno minden alktrészt, hogy megtudjam az alaplapom romlott el és a többi jó.

(#13092) King Unique válasza vmaxter (#13089) üzenetére


King Unique
titán

"Az eszköz gyorsabban működik, ha USB 3.0-ás portra csatlakoztatja" üzenetet ahogy említettem nekem is elődobta néhányszor notim 2 db usb3 portjából az egyikre, HD Tune-ban is max 40 MB/s körül olvasott, majd ismételt 2./3. rádugásra már felismerte rendesen és 80-90 MB/s (próbáld meg!)...szerintem nem rendesen ismerte fel, v hw-es gubanc, de igazából nem sok mindent tudtam vele kezdeni... :N Állítgatni is pl. registryben lehetne értékeket usb bejegyzéséknél, de mivel megjavult, nem szórakoztam vele.
Usb portok áramelvétele is problémás volt Win 7 Ultimate x86 és x64 alatt, leválasztás után pörgött tovább minden 2,5" külsőm, ahogy Win 8 Pro alatt is, >>>ezt<<< a registry trükköt alkalmazva oldódott meg a dolog. De múltkor Win 7-et újra kellett húznom, egy Professional N verziót raktam fel, annál enélkül is rendesen működött leválasztás csodák csodájára...ez sajna windows, ez ilyen... :DDD

Nem tudom fenti problémára van-e hasonló registry buhera, eddig nem találtam, utánaolvasgattam , volt ahol másik kábel oldotta meg a problémát, mert gyárival érdekes módon vmi nem stimmelt, v vinyót másik rackbe téve szintén rendesen felismerte, de eléggé szerteágazó lehet a lehetséges okok tárháza...

[ Szerkesztve ]

(#13093) TeeJay válasza vmaxter (#13089) üzenetére


TeeJay
félisten

nem lehetséges hogy amire dugod a vinyót az USB2 port? biztos jól megnézted?
utóbbi 2hétben 3 új laptopot kaptam hogy tegyek rá mindent
és bizony voltak olyan barmok a tervezők hogy a DELL-en 4 USB port volt, amiből 3 egymás mellett de abból csak 1 volt USB3... végig kellett mindegyiken zongoráznom melyikre nem jön elő ez az üzenet hogy "blablabla lehetne gyorsabb is"
amikor megtaláltam a megfelelő USB-t hasított a külső ADATA vinyó :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13094) vmaxter válasza TeeJay (#13093) üzenetére


vmaxter
tag

Hát bizony igaz ami igaz, csak a kékekben próbáltam.

(#13092) King Unique: Korábban én is találkoztam már ezzel az üzenettel, furcsa mód a telefonom esetében, ami ugye eleve nem 3.0, néhány ki/be dugdosás után megjavult, nem üzent és érezhetően javult a sebesség is. HD Tune-ban is teszteltem a WD-t stabil 30MB/s.

(#13091) Gazsi00: Igazad lehet, ez egy gyors megoldás!

Köszi mindenkinek a segítséget! Asszem ma felteszek rá egy Columbót és bealszom rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#13095) King Unique válasza vmaxter (#13094) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudok mit mondani rá... :N
Azért majd "teszt" után, mármint másnál usb3-on kipróbálni lehet majd többet tudni.

(#13093) TeeJay: 3.0 aljzat pereme mindig kék, elég lett volna csak abba kipróbálni :) , bár ki tudja, fentebb írtam, nálam notin abba is előjött... :DD

(#13096) TeeJay válasza King Unique (#13095) üzenetére


TeeJay
félisten

én sem vagyok hülye ám, tudom hogy kék az USB3 de hiszed vagy sem
a Dell zsír új notinál nem volt kék szín... talán fekete meg sötét szürke és úgy nehéz volt kitalálni
sőt két HP-t is hoztak hozzám de azok is feketék voltak inkább mint kék, pedig USB3 volt ott is egy porton
ezek a fránya laptop gyártók sajnálják a kék színt :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13097) King Unique válasza TeeJay (#13096) üzenetére


King Unique
titán

Az akkor elég fura, mert hivatalosan kéknek kell lennie [link], én is eddig minden eszközön így láttam... :F
amúgy nyilván ez alap, gondoltam, h tudod :R , csak ez alapján lepett meg, nem is tudtam egyeseken már más a szín.

(#13098) BonFire válasza King Unique (#13097) üzenetére


BonFire
veterán

„a fejlesztést végző USB-IF (USB Implementer Forum) ajánlása alapján kék színnel kell megjelölni a könnyebb megkülönböztethetőség érdekében, de ez nem kötelező.”

Itt a lényeg a végén! Simán kinézem kínaiból, hogy a dizájn kedvéért lemond a megkülönböztető szín használatáról, illetve, hogy még az 1.0-t is kékre festi, ha azzal jobban el tudja adni a terméket. :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13099) TeeJay


TeeJay
félisten

szerintem is a design miatt nem festették kékre, full fekete volt a lapos
én fekete vagy nagyon sötét szürke színre emlékszem az USB-nél
mind egyforma színű volt a 4-ből a Dell-en viszont egy USB3 tudású
a HP amit hoztak azon 3 volt és abból is USB3-as pedig kék sehol nem volt ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13100) King Unique válasza TeeJay (#13099) üzenetére


King Unique
titán

Akkor úgy látszik e téren is újítanak egyesek manapság, én még nem láttam más színnel egy notin se, de majd körbekukkantok, arra leszek kíváncsi 3.1 milyen színű lesz... :DDD
Mondjuk én Lenovom is full fekete, mégis kék a perem, szerintem még jól is néz ki és sokkal könnyebb így megkülönböztetni.

(#13098) BonFire: és valóban, hiába, mindig lehet újat tanulni :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.