Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) batagy válasza t420s (#13500) üzenetére


batagy
őstag

Ez nem a házon múlik.

"Van ilyen házam 2,5”es HDD-hez, de a 3,5-es HDD többet zabál."
Amint azt már sokszor elmondtuk, nem az a lényeg hogy a 3.5"-ös többet zabál, hanem hogy az 12V tápfeszültséget igényel, a 2.5"-ös pedig csak 5 V-ot.

Sem az USB2.0, sem az USB3.0 nem tud átvinni 12V-ot.

[ Szerkesztve ]

(#13502) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Sziasztok!

Milyen külső HDD ajánlotok adat tárolásra? 2TB szerintem bőven elég lenne. Olvasgattam a topicot, engem inkább ez a kész megoldás vonz.
TV vel vennék fel rá filmeket. Illetve gépről tárolnék rajta filmeket. És lehet ezeket le is játszanám a TV belső lejátszójával.
Szóval olyan kéne ami azért elég gyors, hogy a TV rá tudjon másolni, illetve a gép is tudjon róla filmeket lejátszani. Elképzelésem szerint olyan 200-300gb lenne partícionálva a TV nek a többi az maradna a gépnek.
Nem tudom milyen csatlakozó lenne jó ehhez. talán USB3?
Ennek a TV nek a vásárlását tervezem: TV
Ez pedig az alaplapom: Alaplap
Szeretném minél olcsóbban megúszni. De olyat se szeretnék ami meghal 2 év alatt.

Segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#13503) jarvitom


jarvitom
csendes tag

SziasztoK!

Tudnátok nekem ajánlani egy jó ár/érték arányú külső HDD-t?
Kizárólag adattárolásra használnám, a feltételeim: USB3.0/2.0; 1TB

Köszi a segítséget!

(#13504) eastsider válasza batagy (#13499) üzenetére


eastsider
nagyúr

végül esataP kábel lett hozzá
átmásoltam a 20on akárhánygigás djangot róla a belső HDD-re 56-60MB/s. (mindegyik 5.4k RPM HDD,a belső egy 2.5"-s). és nem szakadt meg

írni rá 70MB/s tudok a belső HDD-ről. majd kipróbálom ezeket a dolgokat is az SSD-ről is

[ Szerkesztve ]

(#13505) TeeJay válasza jarvitom (#13503) üzenetére


TeeJay
félisten

17körül van 1TB-os 2,5"-os WD 2év Hitachi 3év garanciával
mellé veszel 4ezerből egy tökéletes USB3-as Raidsonic 2,5" alu rack-et és meg vagy 21ezerből
ráadásul külön van garanciád a rack-re meg a vinyóra is és szét is tudod szedni ellenben a kész termékek jóval drágábbak 1-2év garanciával főleg és még nem is szedhető szét

döntsd el melyik ér neked többet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13506) King Unique válasza Kabel15 (#13502) üzenetére


King Unique
titán

Ezzel a TV-s használattal csak 1 bibi van: ha az adott particióra TV-vel rögzítesz tartalmat, akkor egyedileg formázza (regisztrálja) és vmi másolásvédelemmel is ellátja a legtöbb esetben, ami miatt előfordulhat, hogy PC-n nem fogod tudni megnézni a tartalmát ! :N Nem tudom Sony-knál ez pontosan hogy megy, de legtöbbnél előbb említett módon.
Ha fenti igaz tiedre is, akkor sincs veszve minden, mert több részre particionálod vinyót és rögzítésnél kiválasztható adott partíció, tehát a másikat tudod PC-n is használni.
Persze meg lehet túrni google-t, láttam pár trükközést az ilyen partíciókról való adatkinyerésre, de macerás eléggé...

Ha kész 3,5" megoldás kéne, akkor elsőre WD MyBook-ot mondanám, de az alapból hw-esen titkosít, ha még TV is bekavarna nemtom mi lenne, lehet semmi :) , ennek [link] a végén is találsz alternatívákat.
Lehet megtenné vmi olcsó WD Elements, v Seagate Expansion is, de mind2-nél volt meghibásodásra panasz, badsectoros lett stb., szal lehet jobban jársz, ha veszel külön egy starpabíró vinyót (WD RED)+ hozzá egy jó külső usb aluházat (Sharkoon Rapidcase) . :K

[ Szerkesztve ]

(#13507) eastsider válasza eastsider (#13504) üzenetére


eastsider
nagyúr

az okozhaz gondot, hogy az AHCI mód helyett "RAID ON" van biosban?
sajna nem bootolt AHCI módban a win (vagyis egyszer igen, de tolt egy kékhalált..

(#13508) batagy válasza eastsider (#13507) üzenetére


batagy
őstag

Most másik vinyóról bootolsz mint amire telepítve lett?

A telepítés AHCI módban lett végezve? Mert ha nem, akkor gondolom azért nem bootol AHCI módban.

[ Szerkesztve ]

(#13509) eastsider válasza batagy (#13508) üzenetére


eastsider
nagyúr

a belső vinyóról bootolok, csak közbe ott lóg esatan a külső HDD.
nem AHCI módban lett telepítve... csak akkor telepítenm újra,
de okozhat ez anomáliákat?

[ Szerkesztve ]

(#13510) batagy válasza eastsider (#13509) üzenetére


batagy
őstag

"a belső vinyóról bootolok, csak közbe ott lóg esatan a külső HDD."
OK.

"nem AHCI módban lett telepítve"
Ha utólag kapcsolod be az AHCI-t, az gond! Szóval igen ez okozhat anomáliákat.

Win-nél van rá valami registry workaround, de tisztább ha újratelepíted.

[ Szerkesztve ]

(#13511) eastsider válasza batagy (#13510) üzenetére


eastsider
nagyúr

nme ez volt a kérdésem
hanem, ha nem AHCI módban használom, akkor akadhat-e probléma.

(#13512) dbala


dbala
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy külső HDD-t vagy egy belső HDD-t és hozzá egy házat.
A szerepe filmek tárolása és TV-re kötve a lejátszása lenne. 1 vagy eseteleg 2TB-osat szeretnék.
Szerintetek gyári külső vagy belső+ház a jobb megoldás? 3,5" vagy 2,5"?

(#13513) King Unique válasza dbala (#13512) üzenetére


King Unique
titán

Neked is remélhetőleg megfelel iménti hsz: #13506

2,5"-osban (1 TB jó áron, 2 TB drágább) talán gyári külsők választéka nagyobb, jobb is néha, 3,5"-osba meg célszerűbb belső+ház megoldás és 2 TB, v afeletti méretben érdemes venni. Ha nem hordozod és csak otthoni használatra lesz, TV mellé rakva, megteszi 3,5"-os is.

[ Szerkesztve ]

(#13514) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

A következőt áruljátok el nekem hogy miért van így. Szóval van egy 2.5"-os USB külső rack, és járt hozzá USB hosszabbító kábel. Viszont a végén amit a gépbe kell dugni nem 1 USB port van, hanem 2 egymásba kötve. Miért van ez így megoldva? Én arra gondoltam hogyha olyan a winyó hogy nagy áramfelvétel kell neki, akkor mind a kettőt be kell dugni USB-be így több naftát kap?

iPhone 13 Pro Max

(#13515) eastsider válasza jozsi252 (#13514) üzenetére


eastsider
nagyúr

egyik USB kábelen megy adat+kraft, egyiken pedig csak a krafit :))

(#13516) dbala válasza King Unique (#13513) üzenetére


dbala
tag

Köszi. Valószínűleg belső HDD+rack lesz 3,5"
Én nem akarok a TV-vel felvenni, hanem gépről rámásolom, majd TV-n lejátszom.

(#13517) King Unique válasza jozsi252 (#13514) üzenetére


King Unique
titán

Ezt hívják Y kábelnek, másik vonala csak kiegészítő táp, ahogy utánad írták. Szakik usb2-ben javasolják mind2 végét bedugni stabil áramellátás miatt, de egy 5400-as vinyónak elég akár 1 usb1 port is, usb3 meg pláne.

(#13516) dbala : ok, csak azért írtam, mert te is hasonlót kérdeztél, de 3,5"-be, ha vmi igazán tartós, megbízható kell, akkor lehet kicsivel jobb a rackes megoldás.

(#13518) batagy válasza eastsider (#13511) üzenetére


batagy
őstag

"nme ez volt a kérdésem
hanem, ha nem AHCI módban használom, akkor akadhat-e probléma."

Önmagában attól hogy AHCI módban használod, nem szabadna gondnak lenni. Az AHCI manapság a normál mód, modern oprendszerek esetén.

Ha XP-d van, az pl már nagyon régi, reméljük nem az.

Amúgy meg akkor egyértelműbben tedd föl a kérdéseidet, mert úgy látszik mindegyiket félreértem. :)

(#13519) batagy válasza dbala (#13516) üzenetére


batagy
őstag

Hát szerintem a te célodra mindenképpen jobb a 2.5"-es vinyó és hozzá való rack. Tudniillik akkor nem kell külön táppal szórakoznod (ami ugye 3.5"-es esetén szükséges) és sokkal csendesebb is.

(#13520) dbala válasza batagy (#13519) üzenetére


dbala
tag

Köszi.
Méreten és tápellátáson kívül mikben különböznek egymástól?
Nagyságrendileg mennyivel jövök ki olcsóbban ha belső HDD+rack-et veszek egy gyári külső helyett? Vagy nem csak emiatt ajánlod, jobb a hűtése esetleg? Nappaliban lesz, így törekednék az aránylag tetszetős kivitelre, gyáriakban láttam tűrhetően kinézőket.
Az biztos, hogy WD-t fogok venni, minden gépemben ezt a márkát használom.

(#13521) eastsider válasza batagy (#13518) üzenetére


eastsider
nagyúr

épp ezaz, hogy nem AHCI módban van.
és az a kérdés, hogy gond-e ez.
és W8.1 64-et használok :)

(#13522) pc_seft


pc_seft
tag

Valakinek valami tippje erre :F [link]

(#13523) batagy válasza eastsider (#13521) üzenetére


batagy
őstag

Ja ok, akkor én néztem megint félre. :)

Nem AHCI módban (pl. IDE mód) is mennie kéne.
A RAID módban már nem vagyok biztos.

Na de igazából még számomra most se derült hogy mi az eredeti probléma?
Mert #13507)-ben ezt írtad:

"az okozhaz gondot, hogy az AHCI mód helyett "RAID ON" van biosban?
sajna nem bootolt AHCI módban a win (vagyis egyszer igen, de tolt egy kékhalált.."

Annyit tisztáztunk hogy nem AHCI módban volt telepítve, ezért AHCI módban nem indul. Ez a várt eredmény.

A lényeg az, hogy olyan módban indítsd, ahogyan telepítve volt.

Egyébiránt meg AHCI módban kell telepíteni.

Van-e ezen kívül lezáratlan kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#13524) eastsider válasza batagy (#13523) üzenetére


eastsider
nagyúr

pl az, hogy nem AHCI módban van a noti, hanem RAID módban, az okozhatja e azt a problémát, hogy nagyon nagy méretű fájl esetén egy darabig megy a másolás 70MB/s-el, majd a méret negyedénél átvált 2-3MB/s-re....
szóval most RAID módban van. és megy,csak a fenti jelenség áll fenn

(#13525) batagy válasza dbala (#13520) üzenetére


batagy
őstag

A 2.5"-ös a 3.5"-öshöz képest, a méreten és tápellátáson kívül , elsősorban csendesebb. Ez fontos TV nézéskor, hogy ne sípoljon a vinyó film közben. Lehet sebességi különbség is, de a film nézéshez ez nem számít. Ezenkívül szebb is gondolom, főleg nappaliba, ha nem egy nagyméretű 3.5"-es áll ott. A kicsit még talán a TV mögé is lehet rejteni hogy ne látszódjon. De ez csak ízlés kérdése.

Külső rack és belső HDD külön, előnye, hogy így jövőállóbb a cucc, moduláris, később kicserélheted akár a vinyót akár a rack-et, ha úgy adódik. A hűtésben nincs különbség. Külső rackekben is vannak tetszetős kivitelek, persze ízlés kérdése. 2.5" rack topik.

WD-ből asszem a Red az ajánlott, szerintem van 2.5"-esben is, de az drága.

Az árban nem tudom melyik jobb, nem ismerem az egybeépített gyáriakat. De pl. 1 TB-os Seagate Momentus M8 ST1000LM024 vagy Toshiba MQ01ABD100 az 16k, plusz egy olcsó Ebay-jes rack 1.5k. Ez a két vinyó 2 lemezes, ha még halkabbat akarsz akkor 1 lemezest vegyél. Az ugyan csak 500 GB, de tényleg halk. Seagate Momentus M8 ST500LM012 vagy Toshiba MQ01ABD050.

3.5"-esből ami halk a WD Red WD10EFRX, de az nagy méretű.

(#13526) batagy válasza eastsider (#13524) üzenetére


batagy
őstag

Ja értem. Az hogy a sebesség leesése a gondod, eddig nem derült ki!

King Unique, van ötleted?

(#13527) King Unique válasza batagy (#13526) üzenetére


King Unique
titán

Kesze-kusza ez...
Notin mért van neki RAID módba állítva, ha nincs több vinyó :F Vsz ez okozhatja a hirtelen sebességesést, de h mivel lehetne kiküszöbölni passz...de talán RAID topikban erre is lenne ötlet.
Ha átállítja AHCI-ra és nem azzal lett telepítve, vsz azért dob neki bluescreent, más beálítás, más driver kell neki.
De win install után is van lehetőség visszaállítani AHCI-ra:

1. Lépjünk ki minden programból.
2. Start menü keresőjével futtassuk: regedit
3. Navigáljunk ide:
HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Services \ Msahci
4. Jobb oldalt kattintsunk duplán a Start elemre, módosítsuk a bejegyzés értékét 0 -ra.
5. Indítsuk újra a gépet és állítsuk be BIOS-ban az AHCI-módot.

(magyarán a registry-ben átírtuk, mintha achi módban lett volna eleve telepítve a rendszer)

Majd a biosban csak a sata modot állítod AHCI-ra a többihez nem nyúlsz!!!!

Ha összejön (saját felelősségre próbálgassa!) , utána lehet sebesség probléma is megoldódik.

[ Szerkesztve ]

(#13528) eastsider válasza King Unique (#13527) üzenetére


eastsider
nagyúr

így volt beállítva alapból a noti(de miért azt nem tudom.. nem is figyeltem rá)

átraktam AHCI módba. Winben elvégeztem a registry módosítást. és így is ugyan ez


itt megállítottam, majd ujraindítottam a másolást

itt notiról másoltam (caddyben a HDD, 5.4k RPM) az esata HDD-re

a külső HDD-ről a beépítettre másolással viszont nincs semmi gond :F szépen végigment, már át is másolta

[ Szerkesztve ]

(#13529) eastsider


eastsider
nagyúr

most másoltam az SSD-ről is. először ment ~200MB/s-el, aztán ott is lecsökkent 10-re...

lehet az eSata kábel a szar?
de miért lehet róla olvasni jól, és írni miért nem ?

[ Szerkesztve ]

(#13530) eastsider válasza eastsider (#13529) üzenetére


eastsider
nagyúr

HD sentinel:
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 4626 alkalommal
és folyamatosan növekszik.
tényleg a kábel lesz a gáz?
már 4660-nál tart :D

ha a külső HDD-ről másolok, akkor nem növekszik ez a szám. konstans teljes mértékben

USB2.0-val semmi gond nincs. nem is növekszik ez a szám

[ Szerkesztve ]

(#13531) King Unique válasza eastsider (#13528) üzenetére


King Unique
titán

Aha, tehát akkor rendszernek SSD és caddyben HDD, lehet azért RAID.
Ha MyBook-ról notira másol rendesen, eSATA-hoz, h hotswapstb is menjen úgy tudom AHCI kell, tehát az ok, akkor lehet kábel lesz a rossz.

[ Szerkesztve ]

(#13532) eastsider válasza King Unique (#13531) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez most nem a mybook, hanem egy sharkoon rapidcase esata.

ez egy noti egyébként. minden működik tökéletesen USB 2.0-val (100/100 a caddys vinyó)... de esatan, ha másolok a gépről (SSD vagy belső HDD) a külső HDD-re, akkor jönnek a hbák, ha fordítva, akkor pedig semmi gond...

szóval csak van valami a kábellel...

igen, esataról a belsőre full jó a dolog

[ Szerkesztve ]

(#13533) batagy válasza eastsider (#13532) üzenetére


batagy
őstag

Így már 100% hogy az eSATA kábel rossz!

Főleg hogy a SMART is ezt mutatja.
Nálam is előfordult már hasonló, nálam Thermaltake 1m-es ESATA kábel lvolt a sz*r.

Milyen hosszú az eSATA kábel és minőségi? Árnyékolt?
Szóval másik eSATA kábellel próbáld. És mint mondtam neked nem kell powered eSATA kábel (mert a táp úgyis a 12V-os táptól megy), csak sima eSATA kábel.

Még valami, az eSATA kivezetésed a gépen alaplapi hátul vagy valamilyen slot kivezetés?

(#13534) eastsider válasza batagy (#13533) üzenetére


eastsider
nagyúr

egész pontosan ilyen
1m-es esatap kábel

notiról van szó, vagyis alaplapi. dokkolón próbáltam az is gyak. annak felel meg. ugyan az volt minden esetben
már megrendeltem akkor, amikor írtad, mert gyorsan kellettek az adataim. gondoltam a delock jobb, mint az equip (csak ezért), és később jól jöhet ez a kábel
benne vagyok a 8 napban (neten rendeltem), úgyhogy vissza is viszem az edigitalba...
vajon MM-ben van ilyen kábel?

[ Szerkesztve ]

(#13535) batagy válasza eastsider (#13534) üzenetére


batagy
őstag

Ok. Nem csináltad rosszul, vagyis nem lehetett tudni, mert a Delock kábel elvileg jó minőségű, és valóban mennie kellene a powered-del is. De ezek szerint mégse jó.

A dokkolón keresztül az eSATA már nem annyira egyértelmű, az is okozhat gebaszt simán!
De gondolom a notin direktben is nézted.

MM-ben fogalmam sincs, ha van is, biztos drága. Arra figyelj hogy ne legyen hosszú a kábel. 1m-es is már necces, annál ne legyen hosszabb.

(#13536) pc_seft válasza pc_seft (#13522) üzenetére


pc_seft
tag

:F

(#13537) eastsider válasza batagy (#13535) üzenetére


eastsider
nagyúr

edigitalba a másik esata kábel 2m-es volt (az nem p-s volt).
amikor megrendeltem az volt az utolsó nap, hogy forgalmazták ezt a kábelt.... :D szóval ígyis-úgyis vissza kell adniuk a $-t
most rendeljek párat angliából ebayről, aztán 1 tuti jó lesz, vagy mi? :F Pécsen sehol nincs esata kábel..

(#13538) King Unique válasza batagy (#13533) üzenetére


King Unique
titán

Szimplán rossz (zsír új) kábel okozhat ilyet, h belső hdd---->külső vinyó akadozik, hiba, viszont visszafele minden ok, vmi más még nem játszik közre :F

(#13537) eastsider : lehet aztán esatap zavart be és sima esata-val menne, ki kell próbálni.

Szerk: azt nem tudom, arra láttam példát, h vezérlő inkompatibilitás (pci esata + külső rack) miatt nagyon akadt másolás, de olyat, h csak egyik irányba, még nem :N , lehet tényleg kábel lesz a ludas.

(#13522) pc_seft: ahova először betetted, oda való, v ez külső hdd?
Tehát rámész mappára és egyből system32-be dob...nem lehet vmi vírus okozza?

[ Szerkesztve ]

(#13539) eastsider válasza King Unique (#13538) üzenetére


eastsider
nagyúr

akkor mi lehet ez az anomália, ha nem kábel? USB2.0-n minden jó

mod: de esataP a port is a notin is.. szóval érted :F
szerintem szimplán szar lehet a kábel

[ Szerkesztve ]

(#13540) batagy válasza eastsider (#13539) üzenetére


batagy
őstag

Szerintem 99%-ra a kábel, akkor is ha csak egy irányban jelentkezik.

1 %-ot fenntartok annak, hogy mégis vezérlő inkompatibilitás. :D

Szerintem ezt rendeld:
Gembird eSATA 0.5m
vagy:
Gembird eSATA 1m

Pécsen a postára vagy pickpackpontra kérheted 690 Ft pluszért.

Az 50cm-es biztosabb, kérdés hogy elég hosszú-e neked, mert az nem túl hosszú.

[ Szerkesztve ]

(#13541) eastsider válasza batagy (#13540) üzenetére


eastsider
nagyúr

elég hosszú a fél méteres bőven. örülnék is neki, hogy nem ilyen giga köteg lóg, mint most
kérdés, hogy mit csinálok, ha ez is szar. küldhetem vissza eboltnak?

[ Szerkesztve ]

(#13542) batagy válasza eastsider (#13541) üzenetére


batagy
őstag

Ha ez is szar, netes rendelésnél ugye vissza is küldheted, de ilyen kisösszegnél szerintem nem éri meg vele szórakozni. Ha azzal se jó, akkor meglátjuk utána.

(#13543) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Sziasztok, hdd ügyben szeretnék kérdezni. Tervezek venni egy külső hdd-t minél nagyobbat így 2 tb-ban gondolkodtam, azt még kezeli a tv-m is... Tudnátok ajánlani valami használhatót, 'fogyasztható' árban?

(#13544) King Unique válasza -secret- (#13543) üzenetére


King Unique
titán

Egy korábbi hsz-ban taglaltakat tudom ajánlani, 3,5"-os asztali méretű jó lesz gondolom, igaz 2,5" hordozható csak usb táposba is van 2 TB, de vmivel drágábban. Illetve, h TB meghajtsa egy usb2 portról is fixen, 2,5" nem árt, ha spec "usb hdd", "hdd in" és hasonló elnevezésű 1 A-es port van rajta.

(#13545) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

1 Tb-os külső merevlemezt szeretnék venni. USB 3, konnektor és külső áramforrás nélkülit, hogy buszon, utazás közben is tudjam haszálni. Tudnátok segíteni, hogy melyik gyártó, melyik termékét érdemes megvenni? Esetleg konkrét tippek?

Köszönettel: Gábor

(#13546) TeeJay válasza honyike (#13545) üzenetére


TeeJay
félisten

olcsóbb megoldás ha magadnak rakod össze
ugyanis egy 1TB-os 2,5" 5400RPM-es WD vinyót 2év garanciával vagy Hitachit 3év garanciával megkapsz 17ezer forint körül van persze picit olcsóbban Toshiba és Seagate is de előbbire 1-2év utóbbira meg szinte mindenhol 1év jár és annyit nem ér meg a pár százassal olcsóbb ár...

mellé veszel bármilyen USB3-as 2,5" alu rack-et
javaslom a Raidsonic választékát ami kijön 3800-4000pénzből 2év garanciával
összedobod és használod boldogan
árban egy 1TB-os WD Passport vagy ADATA külső jóval drágább ráadásul azokat szét sem lehet szedni
ráadásul az ADATA vinyókban Toshiba belső szokott lapulni ami némileg gyengébb gyártmány mint a WD vagy a Hitachi (már WD tulajdona szintén)

én notimba 1hónapja Hitachi 1TB-os vinyót vettem 17pénzért 3év garanciával
és nagyon szépen megy, gyors halk és nem melegszik
3évig védve vagyok, utána meg kiderül mennyit bír még mivel mostanság nem arra gyártják ezeket hogy 10éveket menjen hibátlanul sajnos mint a régi vinyók

ja és még valami, ne dőlj be az ilyen vízálló ütésálló termékeknek, ugyanúgy meghalnak benne a mai vinyók 1-2 apróbb bukfencet még elvisel de ha menet közben esik le akkor felszántja a fej a tányért tökmindegy milyen házban van ;) többet ér egy alu rack mert abban jobban le tudja adni a hőt a vinyó és ha vigyáz rá az ember akkor tovább él úgy

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13547) King Unique válasza honyike (#13545) üzenetére


King Unique
titán

Megfogadhatod utánad szóló tanácsát :K , de azért ha utaztatod, menet közben használod, érdemes neki vmi tokot venni. Igaz kicsit túl van lihegve ütésálló jelző ezeknél, mert ha aktívan menve esik le, akkor kap az is ugyanúgy, de azért olykor van haszna, ha kábele is kihúzódik, azért nagyobb eséllyel éli túl.
De vigyázni kell rá, ne érje intenzív rezgés, tedd stabil helyre menet közben és akkor nem lesz gond. :)

(#13548) honyike válasza King Unique (#13547) üzenetére


honyike
aktív tag

Mindkettőtöknek köszönöm szépen a gyors, és részletes választ! Megfogadom a tanácsotokat, összerakok egyet, a gyártót és a garancia időtartamát szem előtt tartva!

TeeJay: Te pontosan milyen vinyót vennél? Az ára jól hangzik, a 3 év garancia is pozitív, és inkább vennék olyan vinyót, amiről valakinek pozitív véleménye van, mint egy ismeretlent.

[ Szerkesztve ]

(#13549) King Unique válasza honyike (#13548) üzenetére


King Unique
titán

Már leírta sokx korábban is: #12984 ; #13197.
Tehát van 4 féle 2,5" 1 TB, amit érdemes megvenni, Hitachi 5K1000-re van 3 év gari, többi 1-2 év, de jók külső adattárnak a WD-k és Toshibák is.

(#13550) kaman


kaman
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy Lg tévét és ahhoz keresek egy 3,5 külső hdd házat ami kikapcsolja
a winchestert. Milyen külső házak tudják ezt?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv: Péter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.