Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) King Unique válasza kaman (#13550) üzenetére


King Unique
titán

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja - pl. az ott is sokat ajánlott Sharkoon, de ez firmware, TV függő is.
Persze van rajt kikapcs gomb is, TV menüjében leválasztva, jó esetben vinyó is leáll, de hosszabb leállítás esetén érdemes azzal is kilóni.

(#13552) TeeJay válasza honyike (#13548) üzenetére


TeeJay
félisten

hardverker nagykerben beszélgettem a garanciás fickóval
azt mondta WD-t és Hitachi-t ajánlja már csak azért is mert előbbi 2év utóbbi 3év garanciával van
és Toshiba-ból meg Seagate-ből picit többet kapnak vissza
ezek ráadásul 1év garisak szóval minek kockáztasson az ember egyértelmű hogy a 3év a nyerő
én Hitachi-t vettem 1TB-os méretben
tökéletesen teszi a dolgát halk hűvös bár persze ez is fejparkolgatós mint már szinte minden vinyó
HDDScan nevű progival simán ki lehet kapcsolni az APM-et és akkor nincs fejcsapás
bár mivel én laptopba vettem tárolós vinyónak és folyton 2-300GB seed cucc van rajta így nincs ideje fejet parkolni :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13553) LanyUs válasza TeeJay (#13552) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tehát akkor egy médialejátszóhoz az alábbi párosítást tartanád optimálisnak?

RAIDSONIC IB-231STU3-G ( úgy látom szükség esetére tápot is adnak hozzá ) [link]

és hozzá TOSHIBA 1TB 5400rpm 8MB SATA2 MQ01ABD0100 [link] - 1 év gar.

vagy 1TB Hitachi 2.5" 5400rpm 8MB SATA [link] - 1 év gar. :F

A bajom az, hogy egy ilyen készüléknél nem tudom "szabályszerűen" leválasztani a vinyót. Ez nem nyírja ki záros határidőn belül? Valakinek esetleg tapasztalata?

Előre is köszönöm!

(#13554) King Unique válasza LanyUs (#13553) üzenetére


King Unique
titán

Pont a gari miatt mondta ó is a Hitachit, arra 3 évet adnak itt, v a WD-kre 2 évet (pl. WD10JPVT)
Külső rack ügybe Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja-ban érdeklődj, nemrég össze lett szedve egy csomó alternatíva. :K Jók a Raidsonic rackek, de a linkelt.el egyeseknél nem támogatta a HDS SMART infókat...

Nincs a menüjében "usb eszköz kiadása/leválasztása" opció, még a legótvarabb set-top boxokban is van?
Ha nincs akkor mielőtt kihúzod kapcsold ki lejátszót (csak úgy közbe kihúzva nem a legjobb), v vegyél 3,5"-os vinyót + házat, azokon szokott lenni kikapcs gomb (de láttam elvétve 2,5"-nél is).

[ Szerkesztve ]

(#13555) LanyUs válasza King Unique (#13554) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nagyon mellélő az ember, ha vesz egyet a media marktból? MAXELL 500GB külső USB 2.0 HDD (860022.00.CN) Ma éppen akciós ingyenes kiszállítással 14e Ft. Ezeket a maxelleket nem ismerem

(#13556) King Unique válasza LanyUs (#13555) üzenetére


King Unique
titán

Te tudod...fentebb el lett mondva a lényeg, sok minden lett ajánlva. :)
Maxell se rossz különösebben, igaz nem is a top kategória, manapság csak usb2-est sem érdemes venni, de ha csak filmlejátszós célokra lesz, oda megfelelhet akár ez is. :K
Leválasztással mi újság, nincs a menüjében?

(#13557) LanyUs válasza King Unique (#13556) üzenetére


LanyUs
senior tag

Utánajártam a másik topicban és érdekes módon nincs bennük ez a funkció. Viszont vannak típusok pl. DUNE, ahol menüben állítható, hogy lekapcsoláskor csak készenlétbe teszi magát a készülék vagy teljesen kikapcsol-e. Teljes kikapcsolás esetén leáll a vinyó is. Azt viszont nem tudom, hogy van-e különbség a két leállítás között vinyó szempontjából ( készülék leáll és leállítja a merevlemezt vagy készenlét alatt leválasztom fizikailag kézzel ).

(#13558) King Unique válasza LanyUs (#13557) üzenetére


King Unique
titán

Ki kell próbálni, h készenlétbe a külső usb eszköznek ad-e jelet leállításra, mert utána lehúzva legjobb, ha csak lejátszót kikapcsolva megy, akkor meg úgy.
Amúgy feszegetve a kérdést, PC-n is, van, h 2,5" nem áll le usb leválasztáskor, de ha nincs megnyitva semmi róla, akkor elvileg nagy baj nem lehet. De előfordult velem is sokx, hiába írta ki windows kihúzhatom, még pörgött tovább és kirántva kattant egy nagyot...olvasófejet vágta kényszer parkolásba, hirtelen áramelvét hatására.
Illetve javít a dolgon, ha gyors eltávolításra van optimalizálva >>>link<<<, ilyenkor nem használja cachet.

De szerintem legjobb normálisan leállítani, akár a lejátszó kikapcsolásával, ha máshogy nem megy. :K

(#13559) sgsm


sgsm
tag

Sziasztok, xboxba kellene betennem egy 500gb hdd kezelje is, hogyan és mire formázzam le a hdd-t ? Megköszönöm a segítséget .

(#13560) King Unique válasza sgsm (#13559) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem ez ügybe vmi XBox fórumban kaphatsz pontos infót, pl. itt, v még jobb ha PH-s topikjában.
Ha jól vettem ki, maga az XBox is tudja formázni, sok helyen FAT32-t írnak, de ha kiveszed belőle, akkor PC lehet nem olvassa utána...

(#13561) Csaszi87


Csaszi87
tag

Sziasztok!
Meg lett a winyóm: [WD]

Ilyen tv mellett használom: [Philips]
Azt hozzá teszem, hogy a leírásában Fat van írva, de az NTFS-t is kezeli szerencsére :)) Lehet a programfrissítésnek köszönhetően.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e: Vennék egy usb hubot és azon keresztül lenne rákötve a számítógép meg a tv a winyóra. Így is felismerné a tv meg a gép a winyót? Esetleg usb Y elosztóval ha van ilyen.
Vagy a tv-ből menne usb kábel a számítógépbe és a gépen keresztül a tv beolvasná a winyókat?
Vagy más lehetőséget is meghallgatnék szívesen :)
Köszönöm!

(#13562) mickemoto


mickemoto
őstag

Vettem egy 1TB WD My Passport külső hdd-t és a kérdésem az hogy másnál is csak 931 GB a lemez kapacitása? Ezeknél az új hdd-knél nem kellene megközelítőleg a névlegesnek lennie?

(#13563) King Unique válasza mickemoto (#13562) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez nagyon alap [link], lényeg gyártó 1000-es, oprendszer 1024-es alapon számolja , azért az eltéres, de DVD esetében se 4,7, hanem csak 4,37 GB nem, ahogy minden adattárolónál... :U

(#13561) Csaszi87: az, h MyBook-ot usb-n rákötöd a TV-re, az ok, az kezeli, de ha TV-t össze akarod kötni géppel, csak usb-n vsz nem fogja kezelni, monitor helyett TV-re dugd rá a megfelelő kábelt, ha lehet, de ha tud TV hálózatot kezelni, akkor megosztott mappából lejátszás működhet. De mért nem multimédia topikban kérded, vki csinált-e ilyet, mert kicsit kacifántos :F

[ Szerkesztve ]

(#13564) eastsider válasza batagy (#13542) üzenetére


eastsider
nagyúr

vettem egy kolink 0.5m-es kábelt valami 8-900ft volt (találtam helyben).
ezzel eddig jó az oda-vissza másolás. nem növekszik az adatkapcsolati probléma számláló (másolok oda vissza 1080p filmeket össze-vissza

tévedtem...
növekedett, de nem olyan ütemben.. ha a külső HDD-re másolok még mindig lemegy 5MB-ra a sebesség a 70-ről (y)
vihetem vissza a HDD házat is
és kereshetek új 3.5" esata házat :W
ugyanis már vagy 1000 hibát dobott egy fájl másolása alatt

[ Szerkesztve ]

(#13565) eastsider válasza eastsider (#13564) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez a raidsonic jobban hangzik?

viszem vissza a rapidcaset..
kicsit hülyén fognak nézni, hogy a kábelt már visszavittem, de bíztam benne, hogy jó lesz az új kábellel :(

[ Szerkesztve ]

(#13566) Csaszi87 válasza King Unique (#13563) üzenetére


Csaszi87
tag

Igen, tudom, hogy nem vagyok egyszerű eset :( :D
Nos, már HDMI kábellel már rá kötöttem 1 laptopot a tv-re, szépen be is adta a képet. Viszont hang csak a laptopról jött zenénél meg videonál is. Pedig igazság szerint hangot is küldene a HDMI, nem?

A gépről tv-re kötést azért nem favorizálom, mert ha a gép nem megy akkor halott ügy :) Azért akarnám a gépre is meg a tv-re is egyszerre megosztani valahogy a vinyót, hogy tv-ről is bármikor be tudjam böngészni a filmeket vagy bármit ha a gépem nincs is bekapcsolva. Nálam fő a kényelem :))
Ilyesmire gondoltam, hogy rádugnék a winyóra: [usb elosztó], persze pendrive nélkülire ha van ilyen.

Egyébként milyen multimédiás topikra gondoltál? Mert én amiket találtam csak kifejezetten bizonyos termékekre van...

(#13567) King Unique válasza eastsider (#13564) üzenetére


King Unique
titán

Akkor mégis csak más lesz itt a gond, ahogy sejtettem... :)
Igen, lehet éppen vmi selejtes külső racket fogtál ki, v ahogy korábban lett firtatva, oprendszer beállítások terén nem ok vmi, v hw-es probléma.
Raidsonic jónak tűnik :K , igaz kritikát itt-ott találni szinte mindhez, ami még iponból számításba jöhet LC-Power, Thermaltake, Spire, de jó lesz első körbe amit kinéztél, ha azzal is ezt produkálja, akkor egyértelműen géppel lesz a gond.

(#13566) Csaszi87: nem értem mi itt a gond, ha TV-n filmezni akarsz rádugod MyBook, az, h megosztod és WD-t gépen hagyva, amikor az ki van kapcsolva , TV kezelné-e, nem próbáltam, vsz nem. Ilyen célra már vmi önállóan működő NAS kéne.

(#13568) eastsider válasza King Unique (#13567) üzenetére


eastsider
nagyúr

berendeltem eboltból. ott lényeges olcsóbb volt szállítással... hátha...
os hiba.. hát ha a következő házzal is ez lesz, akkor nyilván... de hátha nem

[ Szerkesztve ]

(#13569) mickemoto válasza King Unique (#13563) üzenetére


mickemoto
őstag

Ezzel természetesen tisztában vagyok.Én az advanced format-ra gondoltam.

egy részlet a cikkből:

egy 2 Tbájtos HDD formázva nem a kiábrándító 1,86 Tbájtos kapacitást nyújtja majd, hanem 2,07 Tbájt körülit.

(#13570) King Unique válasza mickemoto (#13569) üzenetére


King Unique
titán

Az AF a rendelkezésre álló tárhelyméretet tekintve a gyakorlatban nem jelent semmit , attól nem lesz nagyobb :N , de vinyó topic összefoglalóban, csomó logout-os cikkben is benne van a lényeg [link].

(#13571) eastsider válasza King Unique (#13567) üzenetére


eastsider
nagyúr

kipróbáltam másik gépen is. ott is ugyan ezt csinálta.... a ház a szar

(#13572) mickemoto válasza King Unique (#13570) üzenetére


mickemoto
őstag

Akkor a geeks-cikkben baromságot írnak?

(#13573) King Unique válasza eastsider (#13571) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor megoldva a rejtély (ahci stb rendszerben be van kapcsolva esata-hoz gondolom) :)

(#13572) mickemoto : nem tudom ki írta bele azt a mondatot, de úgy néz ki igen. :D
De ha nem hiszed kérdezz rá vinyó topicban, v keresel googleban AF-es vinyókról képeket, sehol se lesz meg nettóba a 2 TB.

[ Szerkesztve ]

(#13574) batagy válasza eastsider (#13571) üzenetére


batagy
őstag

Na, akkor sajnálom hogy szívattunk a kábellel. De legalább így kaptál egy rövidebb eSATA kábelt és legalább most kiderült hogy a rack a hibás. Reméljük a másik jobban beválik!

(#13575) Csaszi87 válasza King Unique (#13567) üzenetére


Csaszi87
tag

Azon gondolkodom már én is, a NAS-on. Tudnál valami jót ajánlani?
3,5" a vinyóm és ugye nem csak az usb-t hanem a tápot is kötözgetni kéne. Ezt akarnám kiküszöbölni meg a folytonos pakolgatást.
Ezért erőltetem a dolgot, szeretném fixre beállítani a vinyót:) Amúgy se igen használ neki ha naponta többször át van pakolva, kötve ide-oda.

(#13576) mickemoto válasza King Unique (#13573) üzenetére


mickemoto
őstag

Más helyeken tényleg nem írják hogy nőne a tárhely, ezek szerint badarságot írtak geeks-ék. :DDD
Pechemre én meg pont azt olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#13577) eastsider válasza batagy (#13574) üzenetére


eastsider
nagyúr

nem gond, csak furán fognak nézni edigitalba, hogy most a házat is visszaviszem, amikor a kábelt már visszavittem... de ugye ott van a 8 nap

az USB-t is eldobja néha felpörgésnél.. szar ez a sharkoon ház

[ Szerkesztve ]

(#13578) King Unique válasza Csaszi87 (#13575) üzenetére


King Unique
titán

De most kompakt NAS kéne, v azt a 3,5" vinyót akarod NAS házba tenni?
Milyen NAS-t vegyek?

vagy újabban a WD MyBook Live mellett felkapott a MyClood.
WD My Cloud NAS

(#13576) mickemoto: lehet vmi hozzá nem értő szerkeztő, v "újságiró féleség" vette át vhonnan alapinfókat, aztán kiszínezte :D

(#13577) eastsider: ha már usb-t is eldobja, akkor tényleg xar...amúgy max azon hurroghatnának, ha csak úgy meggondolnád magad, mert pl. egy másik jobban tetszik indokkal, de ahhoz is jogod van 8 napig, úgy meg hogy ez a hibája, teljesen jogos. :K Minek árulnak selejtet, ki tudja honnan szerezték be...

[ Szerkesztve ]

(#13579) eastsider válasza King Unique (#13578) üzenetére


eastsider
nagyúr

ilyenkor hogy van a 8 nap? adott nap az első munkanap, vagy a következő munkanap az első?

remélem a raidsonic jó lesz.. hurcolni nem fogom :)

(#13580) Csaszi87 válasza King Unique (#13578) üzenetére


Csaszi87
tag

Köszönöm a tanácsodat :R , megérdeklődöm! :)

(#13581) fercsi


fercsi
csendes tag

Sziasztok!
A bios topikban már kérdeztem, de ide is tartozik, talán jobban is.

Van egy 2TB-s WD MyBook USB3 porton. Indítás után bios indító képernyő, és a WD-n a led kb. 15mp-ig villog, gondolom ilyenkor ellenőrzi a csatlakoztatott eszközöket, tehát az ok. hogy felpörgeti, de sokallom, hogy ennyit vacakol vele. USB2-n is ugyan ez a helyzet. Ha 250Gb-os WD passport van csak rajta, az 2-t pislant és már megy is tovább a bios. Biosban nem sok usb-s beállítás van, de azok rendben vannak. (alaplap Asus P8H67) Win 7 alatt teljesen rendben működik a MyBook, a sebessége is megfelelő. Mondjuk alvó állapotból egy kicsit lassan ébred fel, de ez talán normális. Volt esetleg valakinek MyBookkal vagy más usb-s hdd-vel hasonló tapasztalata? Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy törődjek bele, mindamellett, hogy a win7 SSD-ről betölt ugyanennyi idő alatt, ha nem hamarabb. :) Köszi!

(#13582) King Unique válasza fercsi (#13581) üzenetére


King Unique
titán

Boot sorrend megfelelő, gépi HDD van elöl :F
WD tudásbázisában van erre a hibára topic, MyBook és Elements-nél is, de mint utólag kiderült a BOIS-ban kellett matatni: link

"Found the answer , Joe - but you certainly put me on the right track.
In the BIOS settings - the fourth boot device was set to "Removable Device" so I changed that to "Disabled"

I did not change the third boot device, I left it set to "Legacy USB".

Success! The computer now boots with the Elements 1TB external drive plugged into it."

Tehát Biosban bootsorrendnél a cserélhető usb eszközt letiltotta, v vmi ilyesmi, de nézz rá sorrendre, hogy nálad hogyan van! :K

[ Szerkesztve ]

(#13583) >Deego..


>Deego..
senior tag

Külső merevlemezt szeretnék vásárolni.
Mivel felhagytam a PC-vel, így csak egy Galaxy S2-őn tudom megoldani a netezést és egyéb dolgokat.

Ami számomra fontos:
- kompatibilis legyen az S2-vel (term. veszek hozzá OTG kábelt)
- mivel a belső tárhely FAT32 kiterjesztésű, így nem tudok 4 GB nagyobb adatot letölteni a telefonra, szeretném ha a külső hdd vel akár egy 10-15 GB film esetleg akármi más nagyobb adatot is sikerülne letölteni
- nem utolsó sorban ha rákötöm egy LG-27MA73D monitorra akkor a külső adattárolóról zökkenésmentesen tudjak filmet nézni
- USB 3.0/2.0
- Max. 500 GB

Külső ház(rack) szükséges? Mi az értelme?
Ezek a külső HDD-k mennyire melegednek és megbízhatóak?

A rászánt keret 15-17 K.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#13584) King Unique válasza >Deego.. (#13583) üzenetére


King Unique
titán

Alternatívák végett "gyári egybe" és külön külső ház+ vinyó megoldásokba korábbi hsz-okat tudom ajánlani: hsz1; hsz2; hsz3 .
Kicsit extrém igényeket támasztasz, egy sima S2 okosteló szerintem nem tud annyi áramot adni egy 2,5" külső vinyónak, hogy meghajtsa :N (egy tablet esetleg) , ráadásul ezeken sokx usb2 microB csatlakozó van, tehát mképp közbe kéne iktatni vmi kábelt, v max ha a külső vinyón/racken type "A" csati van, abba belemenne másik vége. Másik megoldás általad is említett OTG kábel.
LG monitor ilyen téren már jobb, ha támogatja külső eszközről usb lejátszást és adott fájlrendszert (NTFS /FAT32), működhet a dolog.

Nem írtad fizikális méretet, de ha okostelón szeretnéd használni (ha tud róla lejátszani egyáltalán), akkor egy 3,5" asztali fix tápos jobban megfelelne, v 2,5"-nél Y usb kábelt használni és egyik végét tápolni egy külső aktív usb hubbal.
Másik megoldás lenne egy wifi külső vinyó (esetleg NAS), de azok drágábbak jóval, nem jönne ki a keretből.

Külső ház + hozzá vinyó megoldásnak, ahogy fentebbi linkekben is taglalva van, szétszerelhetőség, alkatrészenkénti esetleges hosszabb gariidő lehet az előnye, valamint aluház, mert kompaktba csak a drágább, prémium modelleké az.
Melegedni huzamosabb használat után melegednek azért, ezért jobb az aluház, de azért műanyagban sem főnek meg, megbízhatóság meg lutri, 100%-osan megbízható nincs :N , sok minden függ rendeltetésszerű használattól is, vagy esetleg speciális kívül (burkolat)-belül (vinyó) strapabíró termékek használatától, de utóbbiak drágábbak...

[ Szerkesztve ]

(#13585) LanyUs válasza >Deego.. (#13583) üzenetére


LanyUs
senior tag

Sajnos még nincs külső vinyóm, viszont van SII és NOTE I. Mindkettőn használtam átalakítóval pendrive-ot. Szépen működött, de néha-néha ledobta az eszközt. Az a sanda gyanúm támadt, hogy talán nem elég neki a kakaó :F MHL-HDMI kábellal pedig HD filmet is néztem velük LCD tv-n. Azt viszont szépen lejátszották, de langyosnak éppen nem neveztem volna a telókat működés közben :D

Az a baj, hogy külső eszköz rákötése micro usb-n keresztül történik és a filmnézés szintén micro usb-n megy. Egyszerre csak az egyik :( Ezért nem tud helyettesíteni egy médialejátszót. Én is sajnáltam.

(#13586) lp640sv


lp640sv
tag

Hello! van egy seagate 1tb kulso hardom mar tobb eves! ma elkezdet katogni! katogas utan pedig mar nem tudom hasznalni mert(lefagy) van hogy 1et katan van hogy tobbet!
ha lehet rajta segiteni akkor hogyan? ha nem akkor hogy tudnam lementeni az adatokat?
kb 1 percig mukodik es addig at tudok nehany kisebb fajlt masolni de ami nagyobb meret azt nem tudom hogy fog sikerulni :(( :(
es most vettem eszre hogy a katogas csak akkor van ha masolok vagy a mappak kozt nezelodok!
legyszi segitsetek!

[ Szerkesztve ]

(#13587) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
Van egy ilyen típusú tv: LG 47LW5590
Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek ehhez olyan külső winchester jó lenne-e ami nem külön konnektorból kapja az áramot.
Feltudja-e venni a tvről?
Vélemények?

(#13588) King Unique válasza lp640sv (#13586) üzenetére


King Unique
titán

Nagy valószínűséggel döglődik, Seagate-ek nem vmi megbízhatóak :N , milyen típus pontosan :F , illetve ha gép még felismeri, felraksz egy HD Sentinelt, az megmutatja vinyó állapotát.
Lehet itt xy bad sector regenerátor progikkal próbálkozni0 - Bad sectoros merevlemez javítása - de ha túl sok, ill ennyire akad már akkor nem érdemes, ez vsz kuka lesz...amíg lehet fontos cuccokat mentsd le róla, feleslegesen meg ne járasd.

(#13587) soultrapp: jól látom TV manualban [link], hogy ezen oldalt oldalt már usb3 aljzat van :F
Mert, ha igen akkor bőven meghajt egy 2,5" 5400-as vinyót, tehát nem lesz gond. :N De usb2 is ált elég 5400-asnak, ha nem túl hosszú kábel, kicsi vinyó indítóárama.

[ Szerkesztve ]

(#13589) mclaren777


mclaren777
senior tag

Az adatlapomon levő alaplaphoz használható 2TB-nál nagyobb merevlemez? A programok látni fogják az egészet? (NEM bootlemezként üzemelne és föl is lenne osztva több partícióra.) :R

(#13590) lp640sv válasza King Unique (#13588) üzenetére


lp640sv
tag

Hello! ilyen hdd-m van! amiota hibas szinte nem is hasznalom! tegnap masoltam par kepet azalatt az 1perc alat amig mukodik.
utolso masolaskor mar nem katogot en nem is fagyot le de azert inkabb kihuztam es hagyom amig lesz egy masik hdd amire atmasolhatok mindent (remelem mindent).
addig nem is probalkozok hdd regeneratoral se nem hogy lesz vmi nagyobb baja :D
azt megtudnad mondani hogy tudnam leheto leggyorsaban lementeni az adatokat? csak a masolas lehetseges?
ami meg erdekelne hogy ha veszek masik kulso hdd-t melyik a jobb valasztas adat tarolasra? egy ehez hasolno aramal mukodo vagy egy sima usb-s?esetelg markat is mondhatnal bar tudom hogy mindnel lehet hiba!

(#13591) King Unique válasza lp640sv (#13590) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem mai db, gari sincs már rá vsz...
Gyorsaság nem iagzán módzsertől (tc, intéző megteszi), hanem drive állapotától függ, tehát amíg még használható, addig gyorsan lekapni róla mindent. Bővebb infókat Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topicban találsz.

Mind2 méretben vannak jól, kicsivel fentebb hsz főként 2,5"-esre vannak alternatívák, de 3,5" is akad benne.

(#13589) mclaren777: UEFI elsődlegesen boothoz kell, de adattárnál is jól jön, nézegettem lapodat - újabb fajta - , de milyen is pontosan? 64 bites OS se árt hozzá, h lássa egyben, Gigabyte kiadott régebbi lapokhoz is progit, 3 TB+ unlock, ha esetleg nem kezelné.

(#13592) lp640sv válasza King Unique (#13591) üzenetére


lp640sv
tag

Hat bizony nem mai darab :D
koszi a segitseget! remelem sikerul mindent leszedni!

(#13593) mclaren777 válasza King Unique (#13591) üzenetére


mclaren777
senior tag

GIGABYTE GA-890GPA-UD3H v2.0

Nem tudom biztosra, de szerintem UEFI nincs, win7 64 bit van.

Amúgy USB-n keresztüli külső vinyónál is ugyanígy megvan a 2.x TB limit, mint ha közvetlenül a lap SATA csatijára kötöm?

(#13594) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy külső 2,5"-s vinyót. Adatok tárolására kellene, cipelgetni ide-oda. Tv-re kötve is lenne használva. 20-23 ezer Ft körül szeretnék. Nem fontos az usb3.0, de nem árt ha van.
Hirtelen ezt találtam 21.100 Ft-ért: "ADATA Classic CH11 1TB Fekete"
Milyet érdemes venni?

(#13595) King Unique válasza dudi6 (#13594) üzenetére


King Unique
titán

(#13596) dudi6 válasza King Unique (#13595) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm!
Ajánlások alapján ezt néztem ki: "ADATA NH13 1TB Fekete" kb. 22.000 Ft.
Ez megbízható? Tv-n való lejátszással nem lesz gondom?

(#13597) King Unique válasza dudi6 (#13596) üzenetére


King Unique
titán

Jobb mint a CH11, de itt főleg adattárként való használat van terítéken,amire elsődlegesen valók, oda jó :K TV-hez is vsz, de nem lett mind végigpróbálgatva ilyen céllal... :N
Biztos jó lesz TV-vel, ha van rajta külön "usb hdd" 1A-es aljzat az az igazi, akkor táp is ok, de akár sima usb2-be (0,5A) is elmegy gyári kábelével.

[ Szerkesztve ]

(#13598) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Egyik napról a másikra a külső vinyóm (WD Scorpio Black Fantec usb 3 házban) belassul 58 MB olvasási és írási sebsségre.

Eddig 117 körül volt ugyanez. Mi lehet az oka? Kipróbáltam minden usb csatlakozón, de nem gyorsult.

azt hittem, hogy a napokban túl sok adataot tettem rá, 80%-on van és esetleg ez okozta a lassulását, de kitöröltem 10%-ot és így sem gyorsult. Olvastam, hogy némelyik vinyó belassul, ha televan dattal.

De ez már 70%-on van. :F

(#13599) rayoliviero válasza rayoliviero (#13598) üzenetére


rayoliviero
veterán

Már 308 Gb szabad az 500-as meghajtón, töredezettségmentesítettem és így az 58 felment 80-ra. Laptopomon is max 80-al olvas.

Nem értem mi baja lehet. A ház ment volna tönkre?

[ Szerkesztve ]

(#13600) King Unique válasza rayoliviero (#13599) üzenetére


King Unique
titán

Az is lassíthatja igen, ha jobban tele van, van sebességeltérés lemez egyes részein, rack ugye zsír új, de akár az is elképzelhető...másik usb3 portban próbáltad, driver update?
Vinyó állapota rendben van (SMART) :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.